Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως φλερταρουν οι ανδρες σημερα;

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

johnaloisi

# 21 στις 28/10/2015
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 16
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από mili10
Πωωπωω ερωτησεις...Ολα σε καλουπια...Παει χαθηκε το παιγνιδι

οι ερωτησεις ειναι καθαρα ενδεικτικες και δεν αφορουν εμενα. Τις εγραψα απλα για να καθοδηγησω καποιους που δυσκολευονται στο τι να γραψουν. Οποιον τον μπερδευουν 'η δεν του αρεσουν ας τις αγνοησει.

Φιλικα

iisida

# 22 στις 29/10/2015
author
Γυναίκα / 55 / Διαζευγμένη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 194

το να ειναι καθε περιπτωση διαφορετικη , σου περασε απο το μυαλο? η μπα???

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από johnaloisi

Οπα, μαγκες παρτε το αλλιως, γιατι θα βρειτε.Ο σκοπος αυτου του FORUM ειναι να παραθεσει ο καθενας τις προσωπικες του εμπειριες σχετικα με το φλερτ. Το θεμα δεν ειναι αν γινεται, ποτε γινεται, γιατι δεν γινετε κ.Τ.Λ. Μονο η Paralia48, αν και γυναικα, μπηκε στο θεμα και απαντησε σκεπτομενη σαν ανδρας, απο τις εμπειριες της. Ολοι μας εχουμε 'η μας εχουν απο λιγο εως πολυ φλερταρει οποτε καλυτερα ας μιλησουμε γι' αυτο, κι οχι απλα να λεμε οτι δεν φλερταρουν οι αντρες και τελος.

Φιλικα

και αλλαξε πουλακι μου κομματακι  τον τροπο "ομιλιας" διοτι αν προσπαθεις να φανεις cool ,αποτυγχανεις παταγωδως!!!

Αρέσει στο μέλος broomstick

drageray

# 23 στις 29/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από johnaloisi

οι ερωτησεις ειναι καθαρα ενδεικτικες και δεν αφορουν εμενα. Τις εγραψα απλα για να καθοδηγησω καποιους που δυσκολευονται στο τι να γραψουν. Οποιον τον μπερδευουν 'η δεν του αρεσουν ας τις αγνοησει.

Φιλικα

...Και τελικά πως φλερτάρεις εσυ? Για δωσε στιγμα.

Mick-Machiavelli

# 24 στις 29/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σου εδωσα την απαντηση μου. Αν περιμενεις να παρεις απαντησεις και για τα 16 που ρωτας σημαινει οτι δεν το εχεις το σπορ. Το μονο εξτρα που θα σου πω ειναι ενα. Φλερταρω παντου και παντα οταν εχω διαθεση να ομορφυνω την ασχημια γυρω μου. Και λογω ηλικιας ξερω να το κανω γιατι τις γυναικες τις πρωτογνωρισα σε παρεες στο δρομο σε μπαρακια και οχι στο skype Αυτο το εχω για τις δουλειες μου

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από johnaloisi

Πολυ σωστο αυτο που λες φιλε μου. Αλλα η ερωτηση δεν ειναι αυτη. Η ερωτηση ειναι πως φλερταρεις εσυ, εγω και καθε αντρας σημερα, στις απαιτησεις του σημερα. Για αυτο ξεκινησα αυτο το φορουμ. Πως φλερταρεις εσυ Mick-Machiavelli, με ολο το σεβασμο.Επισης μαλλον πρεπει να γραψω κι εγω το πως φλερταρω για να το καταλαβουν και οι αλλοι.

MiltosRNLI1930

# 25 στις 29/10/2015
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.351

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από syntrofissa-Klelia

απο μακρια ... 

tangerinedream

# 26 στις 29/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...εγώ βρίσκω την ύλη πολυ μεγάλη...τουλάχιστον να την μοίραζες σε 2 εξεταστικές...

Captain_Jack_Sparrow

# 27 στις 29/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Στην Ελλάδα η γενικά;

Στην Ελλάδα απλά πάει με τρόπο και ψιθυρίζει στον αυτί αυτής που γουστάρει "κοπελιά έχω και δουλειά και δικό μου σπίτι και τον ΕΝΦΙΑ πληρωμένο ήδη"

Μερικούς μήνες μετά μέχρι και κουφέτα θα τρώνε συγγενείς και φίλοι  

achinos

# 28 στις 29/10/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.762

johnaloisi

# 29 στις 29/10/2015
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα

Κυριες και κυριοι,

επειδη οι μεχρι τωρα απαντησεις που δινετε ειναι λιγο ασχετες και δεν προκειτε να βοηθησουν κανεναν, θα προσπαθησω να εξηγησω για αλλη μια φορα το σκοπο αυτου εδω του φορουμ.Το οτι υπαρχουν προβληματα στις ανθρωπινες σχεχεις αυτο ειναι δεδομενο και το γνωριζουμε ολοι.Γι' αυτο αλλωστε υπαρχουν και ιστοσελιδες σαν το sxeseis.Gr ,για να βοηθησουν υποτιθεται ανθρωπους που δυσκολευονται να κανουν καποια σχεση. Και υποθετω οτι κι εσεις για να ειστε εδω εχετε τετοιου ειδους προβληματα. Κι εγω εχω κατα καιρους, δεν  το κρυβω και πολλοι αλλοι που δεν ειναι εδω. Ετσι, ωστε να βρουμε λυσεις στα προβληματα αυτα, παραθετω το θεμα του ''πως φλερταρουν οι ανδρες σημερα'', ωστε να γραψει ο καθενας τι κανει και μεσα απο την συζητηση να διορθωθουν τα τυχων λαθη ή να βελτιωθουν καποια στοιχεια του φλερτ που κανει. Ολα αυτα θα εχουν σαν αποτελεσμα να βοηθησουν καποιους ανδρες που δυσκολευοντε, αλλα θελουν να φλερταρουν κι επισις να βοηθησουν καποιες γυναικες οι οποιες θελουν να τις φλερταρουν.Μην ειμαστε λοιπον εγωιστες κι απλα λεμε ''φτενε οι ανδρες που δεν φλερταρουν'' 'η '' 'η το 'χεις 'η δεν το 'χεις, γιατι εγω το 'χω '' 'η '' η νεα γενια ειναι η γενια του FACEBOOK KAI TOY SKYPE'',γιατι σας πληροφορω πως σε πολλους νεους αρεσει το φλερτ σημερα και βαζω και τον εαυτο μου μεσα.Βοηθηστε τους λοιπον εαν θελετε και μπορειτε, εγω παντως θελω κι αυτο κανω. Οποιος ντρεπεται να γραψει κατι δεν τον υποχρεωνει κανενας, 'η οποιος απλα θελει να κανει πλακα καλυτερα να μην ασχολειται γιατι απλα χανει τον χρονο του και πιστευω πως σιγουρα εχει καλυτερα πραγματα να κανει.Τωρα οσον αφορα καποια ''μαγκικα'' που εγραψα και ενοχλησαν καποιους,απλα να αναφερω οτι τα παρεθεσα, ωστε να κανω λιγο πιο αναλαφρη τη συζητηση δινοντας ενα χιουμοριστικο χαρακτηρα, κι επισις πιστευω πως δεν προσβαλλουν κανεναν.Τελος οποιος εχει την καλη διαθεση, μπορει να γραφει τις σκεψεις και αποψεις του, παντα ομως σχετικες με το πρωταρχικο θεμα.

Ευχαριστω

johnaloisi

# 30 στις 29/10/2015
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Mick-Machiavelli

σου εδωσα την απαντηση μου. Αν περιμενεις να παρεις απαντησεις και για τα 16 που ρωτας σημαινει οτι δεν το εχεις το σπορ. Το μονο εξτρα που θα σου πω ειναι ενα. Φλερταρω παντου και παντα οταν εχω διαθεση να ομορφυνω την ασχημια γυρω μου. Και λογω ηλικιας ξερω να το κανω γιατι τις γυναικες τις πρωτογνωρισα σε παρεες στο δρομο σε μπαρακια και οχι στο skype αυτο το εχω για τις δουλειες μου

δυστυχως, για αλλη μια φορα δεν με καταλαβες.Σε καμια περιπτωση δεν εκανα 16 ερωτησεις, απλα εδωσα εναν μπουσουλα για οποιους θελουν να μοιραστουν τις εμπειριες τους και δυσκολευονται λιγο στο τι να γραψουν.Το σπορ πιστευω οτι το εχω, και με λυπει το οτι με κρινεις απο την ηλικια μου και επειδη εκανα ενα τετοιο φορουμ.Το φορουμ το εκανα καθαρα για να βοηθησω οσους το εχουν ανγκη,κι επισις πιστευω οτι κι εγω μεσα απο την συζητηση θα βελτιωθω, διοτι πιστευω πως κανεις δεν τα ξερει ολα και οτι γνωμη και μας δωσει ακομη κι ο πιο ανοητος μπορει να μας επωφελησει.Τελος δεν εχω SKYPE,FACEBOOK και αλλα τετοια κολοκυθια,και γυναικες γνωριζω με τον ιδιο τροπο οπως ακριβως εσυ.

Φιλικα

somebody961

# 31 στις 29/10/2015
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Πριν πολλά χρόνια, ήμουν με το αυτοκίνητο στη Χαλκίδα. Οταν ήμουν σταματημένος στο φανάρι, άκουσα έναν ειδήμονα επί τού θέματος νεαρό να εξηγεί/μαθαίνει στον φίλο του πώς να ρίχνει τις γκόμενες.

Ξεκίναγε έτσι: "Διότι ρε βλήτο, για να ρίξεις τη γκόμενα τη σήμερον ημέρα, θα πρέπει επάνω στο καμάκι να λεσππδα...  "

Από εκεί και πέρα δεν άκουσα επειδή άναψε το φανάρι και έπρεπε να φύγω.

Και έτσι δεν έμαθα ποτέ πώς να "ρίχνω τις γκόμενες".

tangerinedream

# 32 στις 29/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...το φλέρτ είναι υψηλή τέχνη που δεν διδάσκεται και το καμάκι τόχεις ή δεν τόχεις...και όλα είναι αποτέλεσμα πολλών παραγόντων που άπτονται α) της οντότητός σου και β) όλων εκείνων των συνθηκών που συντέλεσαν στη γαλούχησή σου...δεν υπάρχει καμμιά απάντηση ούτε στα 16 ούτε στα 1116!!!

...έτσι για να μην παιδεύεσαι τζάμπα...

...για το πώς φλερτάρουν οι άντρες σήμερα τι να σου πώ; ...η αλήθεια είναι ότι τα πολλά ηλεκτρομαγνητικά πεδία -μέσα και έξω απο το σπίτι- έχουν επιφέρει μια μαλάκυνση...

Mystik_Male

# 33 στις 29/10/2015
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Ο κάθε άντρας φλερτάρει με το δικό του τρόπο. Αυτό δε σημαίνει ότι ο κάθε τρόπος "πιάνει" από όλους τους άντρες σε όλες τις γυναίκες.

Από την άλλη, δε σε εμπνέει η κάθε γυναίκα για να τη φλερτάρεις...

Για να φλερτάρεις μια γυναίκα, πρέπει κι αυτή να σου κάνει "κλικ". 

Κανείς όμως δε σου εγγυάται ότι η γυναίκα αυτή "θα πέσει".

Μπορεί "να πέσει" στον παραδίπλα, που της είπε κάτι άλλο, ίσως λιγότερο έξυπνο από σένα, μόνο και μόνο επειδή είναι πιο όμορφος από σένα.

Άρα, προς τί οι ερωτήσεις;

syntrofissa-Klelia

# 34 στις 29/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από johnaloisi

Κυριες και κυριοι,

επειδη οι μεχρι τωρα απαντησεις που δινετε ειναι λιγο ασχετες 

συνηθως η ευστοχια της απαντησης εξαρταται απο το ευθυβολον της ερωτησης.

αφτοι παντως την εριξαν με τον ιδιο τροπο...
πηγαν την κουβεντα στο φαϊ...

https://www.youtube.com/watch?v=9ShqTetqMeI

johnaloisi

# 35 στις 29/10/2015
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από drageray

...Και τελικά πως φλερτάρεις εσυ? Για δωσε στιγμα.

Θα δωσω στιγμα συντομα, περιμενω πρωτα να γραψει καποιος τριτος,οχι εγω πρωτος που ξεκινησα το φορουμ,δεν ειναι πρεπον.Αν δεν το κανεις ειρωνικα, χαιρομαι που ρωτας.

iisida

# 36 στις 29/10/2015
author
Γυναίκα / 55 / Διαζευγμένη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 194

βρε αγορι μου τι δεν καταλαβαινεις?? ΔΕΝ υπαρχει μπουσουλας..αυτο σου λεμε..αλλιως θα φλερταρω με τον Α και αλλιως με το Β..αλλιως φλερταρα χτες κι αλλιως σημερα..διοτι αλλιως ειμαι ψυχολογικα...οποτε τι να σου πουμε?

και με τους ιδιους ανθρωπους αν βρισκομουν  σε διαφορετικη ψυχολογια διαφορετικα θα το πηγαινα...

οπως σου ειπαν και πιο πριν..η το χεις η δεν το χεις..και οδηγιες αδικα θα δωσεις και θα παρεις διοτι στη θεωρια κολυμπι δεν μαθαινεις 

Leigh-Cheri

# 37 στις 29/10/2015
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 2.052

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από johnaloisi

επισις πιστευω οτι κι εγω μεσα απο την συζητηση θα βελτιωθω, διοτι πιστευω πως κανεις δεν τα ξερει ολα και οτι γνωμη και μας δωσει ακομη κι ο πιο ανοητος μπορει να μας επωφελησει.

Οπότε το ιδανικό θα ήταν να μας πεις εσύ πώς προσεγγίζεις μία κοπέλα που σε ενδιαφέρει

ή ακόμα καλύτερα, αν μας αναφέρεις συγκεκριμένο περιστατικό

και οι υπόλοιποι να σου επισημάνουν τυχόν λάθη ή αστοχίες.

Κυρίως οι γυναίκες θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν και κάπως περισσότερο.

(και αυτό βέβαια σχετικό είναι, γιατί όπως γνωρίζεις το γούστο μας και το στυλ μας διαφέρει).

Πρέπον, δεν είναι το να περιμένεις πρώτος τους άλλους,
αλλά το να γράφεις πρώτος εσύ, που είσαι και αυτός που "καίγεται" και περισσότερο να μάθει
δείχνοντας έτσι πως πραγματικά σε απασχολεί να βελτιωθείς και να διορθώσεις τυχόν λάθη.

Και όπως έχω ξαναπεί, αν θέλεις συγκεκριμένες απαντήσεις,

να κάνεις και συγκεκριμένες ερωτήσεις *

* και όχι, το "πώς φλερτάρετε;" δεν είναι συγκεκριμένη ερώτηση,
διότι εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.

Όσοι πάνε με το μάνιουαλ στο χέρι, συνήθως πάνε και άκλαφτοι.

johnaloisi

# 38 στις 29/10/2015
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα

Η ερωτηση πιστευω οτι δεν μπορει να γινει πιο ξεκαθαρη.Αν θελετε πειτε μας εσεις τι καταλαβατε οτι ρωταω.Πιστευω καταλαβατε αυτο που ακριβως ρωταω,απλα δεν δυνασται να απαντησετε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από syntrofissa-Klelia

Συνηθως η ευστοχια της απαντησης εξαρταται απο το ευθυβολον της ερωτησης.

Αφτοι παντως την εριξαν με τον ιδιο τροπο...
Πηγαν την κουβεντα στο φαϊ...

https://www.Youtube.Com/watch?V=9ShqTetqMeI

johnaloisi

# 39 στις 29/10/2015
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Mystik_Male

ο κάθε άντρας φλερτάρει με το δικό του τρόπο. Αυτό δε σημαίνει ότι ο κάθε τρόπος "πιάνει" από όλους τους άντρες σε όλες τις γυναίκες.

Από την άλλη, δε σε εμπνέει η κάθε γυναίκα για να τη φλερτάρεις...

Για να φλερτάρεις μια γυναίκα, πρέπει κι αυτή να σου κάνει "κλικ". 

Κανείς όμως δε σου εγγυάται ότι η γυναίκα αυτή "θα πέσει".

Μπορεί "να πέσει" στον παραδίπλα, που της είπε κάτι άλλο, ίσως λιγότερο έξυπνο από σένα, μόνο και μόνο επειδή είναι πιο όμορφος από σένα.

ΆΡα, προς τί οι ερωτήσεις;

Σωστα ολα, απλα καλο δεν ειναι να πουμε την εμπειρια μας και να δωσουμε μια μικρη βοηθεια σε καποιον που το εχει αναγκη;Δεν θα κανει ακριβως αυτα που θα του γραψουμε, απλα θα παρει μερικες ιδεες και θα διωρθωσει καποια λαθη του.Επισις ο αλλος που ειναι ομορφοτερος μπορει με αυτα που θα πει, να υποστηριξει την ομορφια του, αρα και ο λιγοτερο ομορφος πρεπει να πει κατι αναλογο ωστε να φανει κι αυτος ''ωραιαοσ''.Και στο κατω κατω η ομορφια ειναι μεσα μας κυριος κι οχι εξω μας , αγαπητε φιλε.

johnaloisi

# 40 στις 29/10/2015
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα

Επειδη αυτο που λες για τι μαλακυνση ισχυει απο λιγο εως πολυ,καλο θα ηταν να κανουμε ολοι κατι ωστε να το αποτρεψουμε. Αυτος ειναι κι ο σκοπος αυτου του φορουμ.Κανεις δεν θα διδαξει σε κανεναν τιποτε,δεν ειναι σχολειο εδω,απλα αν γραψουμε ο καθενας απο μια εμπειρια σχετικα με το πως φλερταρουμε, θα καταφερουμε να εντοπισουμε ολοι τα λαθη μας και να διορθωθουμε οσο ειναι δυνατον μεσα απο ενα φορουμ.Αν δεν εχεις προβλημα 'η ντρεπεσε γραψε πεντε λογια για το τι κανεις 'η εκανες εσυ,και πιστεψε με ολο και καποιος θα το εκτιμησει.Επισις οι ερωτησεις ειναι προσωπικες και αρα εχουν απαντηση για οποιον φυσικα θελει να απαντησει. Π.Χ. JOHNALOISI σε τι μερη και τι ωρες προτιματε να φλερταρετε; Απαντηση:συνηθως το βραδυ κατα προτημηση σε μπαρακια.Αυτο κανω εγω στη σημερον ημερα.

Να εισαι καλα φιλε

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από tangerinedream

...Το φλέρτ είναι υψηλή τέχνη που δεν διδάσκεται και το καμάκι τόχεις ή δεν τόχεις...Και όλα είναι αποτέλεσμα πολλών παραγόντων που άπτονται α) της οντότητός σου και β) όλων εκείνων των συνθηκών που συντέλεσαν στη γαλούχησή σου...Δεν υπάρχει καμμιά απάντηση ούτε στα 16 ούτε στα 1116!!!

...Έτσι για να μην παιδεύεσαι τζάμπα...

...Για το πώς φλερτάρουν οι άντρες σήμερα τι να σου πώ; ...Η αλήθεια είναι ότι τα πολλά ηλεκτρομαγνητικά πεδία -μέσα και έξω απο το σπίτι- έχουν επιφέρει μια μαλάκυνση...

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε