Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως φλερταρουν οι ανδρες σημερα;

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

UFO-MUFO

# 61 στις 31/10/2015
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 280
'Aρεσαν+: 0%

Ειλικρινά, λυπάμαι..

και για το γεγονός

και για την ερώτηση...

αλλά επειδή γράφεις "διαζευγμένος"...

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από Mick-Machiavelli

Πεθανε

somebody961

# 62 στις 31/10/2015
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από matiamou123

σημερα δεν φλερταρουν κατε με γιατι...

Βρε matiamou, τα μάτια μου! Να, έτσι γίνανε! Πού θα βρω κολλύριο τέτοια ώρα;

Πω πω τι έπαθα ο κατές πρωινιάτικα!

Οσο για το θέμα φίλοι μου,
κατ' εμέ, αν στο κούτελο σου η άλλη διαβάζει ένα "θέλω να γ@μσω",
καλύτερα κάτσε σπιτι σου και δες τσόντα.
Γιατί;
Επειδή αυτό βγαίνει στις κουβέντες προσέγγισης (της ποιάς; ) και ας μη το καταλαβαίνουμε.

Ανθρωπο θέλουμε να προσεγγίσουμε, και όχι χούφτα. Διαφέρει.

Αλλο το σουβλατζίδικο, και άλλο το γκουρμέ εστιατόριο.
Στο πρώτο, χορταίνεις στο πατ-κιουτ τη πείνα σου. Στο δεύτερο, η τροφή γίνεται η επισφράγιση τής βραδιάς..

Αρέσει στα μέλη nantiaklokairi, Egw-eimai-leme

ROCK-54

# 63 στις 31/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Νομιζω...

...πως το φλερτ δεν διδασκεται πουθενα,ειναι κατι πολυ προσωπικο κ αυτος που το διατυμπανιζει μαλλον δεεεν...Στο ερωτηματολογιο του θεματοθετη απαντω λακωνικα...

Τα λιγα λογια ζαχαρη και τα καθοου μελι...

tsouknida1

# 64 στις 31/10/2015
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Αιτωλοακαρνανίας / Αστακός
Απαντήσεις: 139

Ο λόγος που δεν μπορείς να πάρεις τις απαντήσεις που θες είναι γιατί η ερώτησή σου ενώ είναι κατανοητή, είναι άκρως γενική. Όχι επειδή τη διατύπωσες γενικά, αλλά επειδή είναι από τη φύση της έτσι. Το φλερτ δεν είναι δραστηριότητα τύπου "σήμερα θα βγω να φλερτάρω και θα πω αυτά και θα κάνω αυτά" , έτσι ώστε να σου παραθέσουμε τις συνήθειές μας. 

Το φλερτ προκύπτει φυσικά και μπορεί να είναι οπουδήποτε, αρκεί να έχεις διάθεση και να πετύχεις κάποιον ο οποίος στο "βγάζει". Οπότε ακόμα και οι ερωτήσεις του μπούσουλά σου, ενώ θα μπορούσαν να σταθούν μεμονωμένα αν μας τις έθετες ως απορίες, όλες μαζί δεν γίνεται, γιατί κάθε φορά είναι διαφορετική. 
Επίσης, κανείς δεν μπορεί να βοηθηθεί από απόψεις άλλων, αλλά από τη δική του εξάσκηση. Οι περισσότεροι στην αρχή είμαστε ψαρωμένοι, λέμε βλακείες και παίρνουμε κατάκαρδα τις "απορρίψεις", αλλά όσο μιλάς με το αντίθετο φύλο και εξοικειώνεσαι, μαθαίνεις να διαχειρίζεσαι τις συζητήσεις καλύτερα και να πλασάρεις τον εαυτό σου ωραία, ακόμα και αν δεν είσαι "συμβατός"  με τον/την απέναντι. 
Το μόνο που θα μπορούσε να έχει νόημα σε φλερτοσυζητήσεις και θα μπορούσε όντως να βοηθήσει κάποιους είναι να προτείνεις στον άλλον να έχει χαλαρή διάθεση, να είναι ευγενικός, να μην έχει τρομερές προσδοκίες και να είναι ο εαυτός του.
Αρέσει στα μέλη aladdin30, freeman21

johnaloisi

# 65 στις 31/10/2015
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 16

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από somebody961

βρε matiamou, τα μάτια μου! Να, έτσι γίνανε! Πού θα βρω κολλύριο τέτοια ώρα;

Πω πω τι έπαθα ο κατές πρωινιάτικα!

Οσο για το θέμα φίλοι μου,
Κατ' εμέ, αν στο κούτελο σου η άλλη διαβάζει ένα "θέλω να γ@μσω",
Καλύτερα κάτσε σπιτι σου και δες τσόντα.
Γιατί;
Επειδή αυτό βγαίνει στις κουβέντες προσέγγισης (της ποιάς; ) Και ας μη το καταλαβαίνουμε.

Αλλο το σουβλατζίδικο, και άλλο το γκουρμέ εστιατόριο.
Στο πρώτο, χορταίνεις στο πατ-κιουτ τη πείνα σου. Στο δεύτερο, η τροφή γίνεται η επισφράγιση τής βραδιάς..

Σημερα δεν φλερταρουν (Χενκ Τεν) Κατε με γιατι...

αυτο για την αστεια ανορθογραφια που προεκυψε,κι επισης somebody961 πιστευεις οτι σημερα οι περισσοτεροι ανδρες εχουν στο κουτελο τους γραμμενο ''θελω να γ@#%$ω'', ή αυτο καταλαβαινουν οι γυναικες, και γι' αυτο ειναι δυσκολο το ''παιχνιδι''; Ειλικρινης απορια και σου ζητω απαντηση.

sotos-1

# 66 στις 31/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από somebody961

κατ' εμέ, αν στο κούτελο σου η άλλη διαβάζει ένα "θέλω να γ@μσω",

καλύτερα κάτσε σπιτι σου και δες τσόντα.
Γιατί;
Επειδή αυτό βγαίνει στις κουβέντες προσέγγισης (της ποιάς; ) και ας μη το καταλαβαίνουμε.

Έτσι όμως somebody μπορεί να την πατήσεις.Ναι μεν δεν θα πας με το 'θέλω να γ@μήσω' στο κούτελο,αλλά δεν θα πας και με το 'θέλω να γίνουμε φίλοι'.

Γιατί υπάρχουν και γυναίκες που έχουν κι αυτές στο δικό τους κούτελο το 'θέλω να γ@μηθώ',μόνο που το κρύβουν πιο καλά.Και συνήθως το δείχνουν σε άντρες που δεν τις πλησιάζουν με μέλια και καρδούλες.

aladdin30

# 67 στις 31/10/2015
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από sotos-1

Έτσι όμως somebody μπορεί να την πατήσεις.Ναι μεν δεν θα πας με το 'θέλω να γ@μήσω' στο κούτελο,αλλά δεν θα πας και με το 'θέλω να γίνουμε φίλοι'.

Γιατί υπάρχουν και γυναίκες που έχουν κι αυτές στο δικό τους κούτελο το 'θέλω να γ@μηθώ',μόνο που το κρύβουν πιο καλά.Και συνήθως το δείχνουν σε άντρες που δεν τις πλησιάζουν με μέλια και καρδούλες.

Α ΡΕ ΣΩΤΗΡΗ ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ...

achinos

# 68 στις 31/10/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από sotos-1

Δλδ ρε παιδιά, πρέπει να κάνω σεξ με όλους τους άνδρες φίλους μου;

Η όλοι οι άνδρες φίλοι μου, θέλουν υποχρεωτικά να με πηδ*ξουν...

Μα τί λέτε;

φαίνεται δεν το διαβάζετε ολόκληρο.

το ότι θέλει κάποιος να κάνει σεξ, είναι λογικό.

Αμα λοιπόν δεν σας βγαίνει, διαβάστε καλύτερα.

Μετά από τη φράση "θέλω να..." 

γράφει με πιο μικρά γράμματα 

"αλλά όχι μαζί σου".

Και σε άνδρες το βλέπω.

Δεν κακό.

Αρέσει στα μέλη 4_you_2, somebody961

Leigh-Cheri

# 69 στις 31/10/2015
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 2.052

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από fire_fly

αν σου βγεί και στο σούπερμαρκετ φλερτάρεις!

Γκόμενος από τα lidl

προσφορά με 9,90

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από matiamou123

υπαρχει και ενα χαζο ποσοστο που ακομη περιμενει το πριγκιπα της...αστο ζουν σε αλλη εποχη...

Αντιθέτως! Σήμερα, εκεί που έχει φτάσει η τιμή της βενζίνης και τα τέλη

περισσότερες πιθανότητες έχεις να δεις τον πρίγκιπα να έρχεται πάνω σε λευκό άλογο,

παρά με αυτοκίνητο

somebody961

# 70 στις 31/10/2015
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από sotos-1

Ξεχνάς έναν βασικό άγραφο "κανόνα". Και οι άγραφοι, είναι οι πλέον σημαντικοί.

Ναι, υπάρχουν και αυτές οι γυναίκες. Θα έλεγα μάλιστα πως με εξαιρέσεις, μόνον αυτές οι γυναίκες. Αλλά γιατί χωρίζουμε εδώ άντρες-γυναίκες;
Ποιο ανθρώπινο πλάσμα δεν αναζητά την ερωτική επαφή;

Και όποιος άντρας ξέρει, δεν του κρύβονται.

Ομως, η φύση τα έκανε έτσι, ώστε εμείς να την έχουμε αυτή την επαφή και οργανική ανάγκη επίσης.

Οπότε, εμείς είμαστε εκείνοι που θα πρέπει να κρυβόμαστε, και όχι οι γυναίκες! Οι γυναίκες "κρύβονται" όπως λες, για να μη τις περάσουμε για δοχεία εκτόνωσης... Εξ αιτίας μας κρύβονται.

Και ο κανόνας λοιπόν είναι:
Να φαίνεται πως θέλεις ΚΑΙ ερωτική επαφή (το αντίθετο θα ήταν ανησυχητικό..), αλλά να δώσεις σε Εκείνη την δυνατότητα τής επιλογής της. Κάνε την να νιώσει πως εκείνη σε αποφάσισε. Με την αξία που έχεις στα μάτια της.

Επειδή, δεν πρόκειται να σου "κάνει τη χάρη" ποτέ. Ξέρεις σε πόσους θα έπρεπε;

ΥΓ: Αν διαβάζαμε προσεκτικά τι έγραψα παραπάνω, δεν θα χρειαζόταν αυτό το ποστ διευκρίνησης.

Αρέσει στα μέλη -Avra-16, 4_you_2
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

sofkyr

# 71 στις 31/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πως φλερτάρουν;

Διαβάζω... διαβάζω μια το θέμα μια τα σχόλια...ουφφφ λοιπον πως φλερτάρουν...1.Το χαμογελάκι που θα σκάσεις ναιιεεεΜπορεί να μην χαμογελάς συχνά, όμως το θηλυκό που θα το κοιτάξεις και θα του σκάσεις εκείνο το σεξυ σου χαμόγελο εννοείται πως θα σε προσέξει και αν της καλιαρέσεις θα χαμογελασει κι αυτή...αν δεν ...τοτε θα τη δεις μουτρωμένη χαχαχα...2. Αχχ ρόδισε το μαγουλάκι...Μην νομίζεις πως πρέπει να είσαι κυνηγος του φλερτ σαν τον Ψάλτη στα θρυλικά Καμάκια. Στο κανονικό φλερτ, συμβαίνει να κοκκινίζουμε λίγο .. λες να κάνουμε έγκλημα;;;...χαχαχα!! Το κοκκίνισμα στα μάγουλα είναι σημάδι έλξης που μπορεί να τύχει ...Οσο για το θηλυκο σου απέναντι εχουν βαρέσει καμπαναααάκια!!!3. Κλείσε της το μάτι.Αυτό το σημάδι είναι λίγο του μπερδέματος αλλά αξίζει να το δουλέψεις...Απλά διάλεξε την ώρα και το τρόπο που θα τη κοιτάξεις από απέναντι. Αν τη κοιτάζεις μέσα στα μάτια για πάνω από 10 λεπτά χωρίς να κάνεις τίποτα δεν δειχνεις οτι ψάχνεις κάτι παραπάνω. Αν όμως την κοιτάζεις διαρκώς κατά διαστήματα, ναιεεε καταλαβαίνει πως τη θέλεις με τρέλα.4. Παιχνιδάκι κλασσικό Ελα Κάνε ό,τι κάνωη κίνηση του καθρέφτη ...μιμείσαι τις κινήσεις ... Μπορεί να γελάσει και να γελάσεις... να σταυρώσει τα χέρια και να κάνεις το ίδιο! Θα την κατάκτησεις ...θυμήσου το !!!5. Με τα χέρια στην κολώτσεπη χμμμ κι όμως ισχύει...Βαζουμε τα χέρια μας στις τσέπες των γλουτών ή στις μπροστινές τσέπες!!!Απλός τρόπος για να δείξουμε ότι έχουμε αυτοπεποίθηση!6. Άγγιξε με απαλά ...ουαου...Μήπως πέρασες από δίπλα της και την άγγιξες τυχαία;;; Μήπως είστε στο ίδιο παρεάκι και τυχαία πάλι το χέρι σου βρέθηκε στον ώμο της; Μήπως απλά θέλεις ο χριστιανός να της πιάσεις την κουβέντα;7. Κοιτα το που γέρνει το κεφαλάκιιι!!!Αν μιλάτε να γέρνεις το κεφάλι σου προς τα εμπρός ...γιατι;;; Γιατί θέλεις να της δείξεις πως ακούς με προσοχή και μάλιστα ενδιαφέρεσαι πολύ για όσα έχει να σου πει.8. Αν οι κόρες διαστέλλονται..Τα μάτια μας εκτός από την οπτική επαφή, προδίδουν τα κάπως παραπέρα... Αν δεις τις κόρες των ματιων της να διαστέλλονται υπερβολικά όταν σε κοιτάζει, το φλερτ σου πάει πολυυυ καλά, σε αντίθετη περίπτωση, πες bye bye.

thalassa27

# 72 στις 31/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

johnaloisi

Είσαι  25  χρονών   ... δικαιλογημένη  περιέργεια  ... 

Λοιπόν   θεωρώ  ότι  οι   ερωτήσεις  σου  είναι   "άσκοπες " διότι  η  διαδικασία  του  φλερτ  νομίζω 

είναι   αυθόρμητη   , ωστόσο  καθόλου  ...τυχαία  .

Εκτός  αν  το  έχει  κάποιος  "σύστημα "  ... ανάγκη  για  επιβεβαίωση  και  το " σπορ" του   είναι  οι 

κατακτήσεις   της   μιας  βραδιάς  ( άντρες) ή   το "παιχνίδι"  ... προκαλώ  ... αλλά  δεν  δίνω  συνέχεια 

πόσο μάλλον  το  τηλέφωνό   μου  ... (γυναίκες ) ...

Το   ας   πούμε  σοβαρό  φλερτ  του   άνδρα  που   έχει  ανάγκη  για  σύντροφο  θεωρώ  ότι  είναι   διαφορετικό   ... 

Δηλαδή     

Είναι   τυχαίο    ... διότι   τυχαία(ίσως)   βλέπει   αυτό  που   τον   ενδιαφέρει  .

Είναι    σοβαρό  ... διότι   το  πρόσωπο  απέναντι   το " ψάχνει" ... κάμποσο .

Είναι   αυθόρμητο   ... γιατί    ... άρχισε  να   κατακλύζεται   από  συναισθήματα  ... 

Όμως    προσέχει   πρώτα   ... παρατηρεί   ... την   κίνησή   της   την   συμπεριφορά   της ,  το  

γέλιο   της   ...  τα   μάτια   της   ...

Αυτά   τα   μάτια ,  τα   εκφραστικά , τα   χαμογελαστά   ... τα   έξυπνα   ... Τον   "τσάκωσαν " ... 

Μπα      ...   (αυτή )  σοβάρεψε   (σκέφτεται ) γοητευτικός   εμένα  κοιτάζει ... μπα  ...

ξανάρχονται   οι   κουβέντες  και  το  χαμόγελο  στα   χείλη  της   ... ( ιδέα της) ...

Αυτός,   τη   ζάλισε   ήδη   ... αλλά   κι   αυτηνής   η   ματιά  δεν   πήγε   πίσω  ... τον   έστειλε   "αδιάβαστο"...

Τώρα   του   χρειάζεται  θάρρος   ... Πρέπει  να  συνεχίσει  να την παρατηρεί  ... το επίκεντρό  του

το πρόσωπό  της  ... το   βλέμμα  του καθαρό  και  ζεστό  ...

Σύντομα  γυρνάει  το  πρόσωπό  της   προς  τη   μεριά  του  , όμως  δεν  φαίνεται  να  τον  κοιτάει. ..

...ωστόσο  τον  βλέπει  διακριτικά  "κρυφά" σχεδόν  ... 

Αυτός  της   χαμογελά   χωρίς  να  δειλιάσει  το  βλέμμα  του   ... προχωράει  προς το  μέρος   της  ...

αυτή   πλέον  βλέπει  ξεκάθαρο  ενδιαφέρον  και τον   ενθαρρύνει  με  το  χαμόγελό  της...

Θα  ακολουθήσουν  σχετικές   ατάκες   και   από   τις   δύο  μεριές   ... αν   η  "χημεία "  έχει   δουλέψει 

δεν  πειράζει  ... αν   ό,τι   ακουστεί  ... εκεί  γύρω   είναι   οι  μεγαλύτερες  βλακείες  λόγω 

αμηχανίας   ή   το  καλύτερο   χιούμορ   λόγω   έμπνευσης   ... 

Σε   λίγο  ...   θα   προσπαθούν   να   θυμηθούν   πως    τους      ... λένε    ... έτσι   κι αλλιώς   ...  

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από johnaloisi

Πως φλερταρουν οι ανδρες σημερα;

Μαγκες, γεια χαρα νταν και τα κουκια μπαγλαν. Λοιπον, περναω στο παρασυνθημα. Το θεμα που παραθετω ειναι ενα φλεγον θεμα και παντα επικαιρο που μας αφορα ολους.Το θεμα αφορα το πως φλερταρουν οι ανδρες στη σημερον ημερα.Θα ηθελα λοιπον, φιλοι μου καλοι, καλοι μου φιλοι (αχαχουχα), να παραθεσετε τις γνωμες και εμπειριες σας σχετικα με το φλερτ, προσεγγιση του αντιθετου φυλου 'η και καμακι αμα λαχει να πουμε. Πιστευω οτι ο καθενας 'η και  η καθε μια που θα εκφρασει μια αποψη σχετικη με το θεμα, θα βοηθησει και σιγουρα θα βοηθηθει. Για να σας βοηθησω και εγω λιγο στο να απαντησετε, σας παραθετω και καποιες ερωτησεις που μπορειτε να απαντησετε βημα - βημα, εθνος - εθνος...(Αχα, καλο ε

1.Καθε ποσο συχνα φλερταρετε;(Καθε μερα,μια φορα το μηνα...)

2.Σε τι μερη και τι ωρες προτιματε να φλερταρετε;(Το πρωι στην καφετερια,το βραδυ στο μπαρ...)

3.Πως πατε για καμακι;(Μονος, με 1 φιλο, με μεγαλη παρεα...)

4.Γιατι ερχονται και φιλοι μαζι σασ;(Και αυτοι για καμακι,για παρεα, συμπαρασταση, βοηθεια...)

5.Πως ντυνεστε συνηθωσ;(Κυριλε,εξαλλα,απλοικα...)

6.Τι ειδους γυναικες προσεγγιζετε;(Τις πιο ομορφες επειδη σας αρεσουν,τις πιο μετριες επειδη φοβαστε μη σας απορριψουν οι ομορφες, πιο μικρες, πιο μεγαλες...)

7.Ποτε κανετε ''παιχνιδι'';(Οταν δειτε μια γυναικα μονη, με 1 φιλη της, με πολλες φιλες - φιλους...)

8.Οταν δειτε και αντρες κοντα στην γκομενα κανετε κινηση;

9.Τι ειναι το πρωτο πραγμα που της λετε;(Συστηνεστε,κανετε κομπλιμεντο...)

10.Αν η σηζητηση παει καλα πως το συνεχιζετε;(Ανταλλαζετε τηλ., Πατε καπου αλλου μαζι...)

11.Αν σας απορριψουν τι κανετε;(Εγκαταλειπετε, το παλευετε λιγο, την πεφτετε στη φιλη τους...)

12.Κατα τη συζητηση τι λετε περιπου;(Περι ανεμων και υδατων, εκδηλωνετε αμεσο ενδιαφερον...)

13.Λετε ψεματα για σας 'η μονο αληθεισ;(Για δουλεια, προσωπικοτητα...)

14.Πως αντιμετωπιζετε τον περιγυρο τησ(παρεα τησ);(Αδιαφορα,φιλικα...)

15.Αν το πραγμα εχει παει πολυ καλα και υπαρχει ανταποκριση προχωρατε στο ''ψητο'',κι ας γνωριζεστε μολις λιγες ωρεσ;

16.Που προτιματε να ''συνευρεθητε'';(Σπιτι σας, σπιτι της, ξενοδοχειο)

οι ερωτησεις αν και αρκετες δεν καλυπτουν τα παντα ολα, αλλα καλυπτουν τα βασικα.Οτι αλλο θελετε κι εσεις αναφερτε το, κι ας μην ειναι στις ερωτησεις και παρακαλω επισης αναφερετε και κατα ποσο επιτυχιες εχετε με τις μεθοδους που ακολουθειτε, ωστε να μπορεσουμε ολοι να βγαλουμε τα συμπερασματα μας.

Ευχαριστω, για το χρονο σας.

sotos-1

# 73 στις 31/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 70 από somebody961

Ξεχνάς έναν βασικό άγραφο "κανόνα". Και οι άγραφοι, είναι οι πλέον σημαντικοί.

Ναι, υπάρχουν και αυτές οι γυναίκες. Θα έλεγα μάλιστα πως με εξαιρέσεις, μόνον αυτές οι γυναίκες. Αλλά γιατί χωρίζουμε εδώ άντρες-γυναίκες;
Ποιο ανθρώπινο πλάσμα δεν αναζητά την ερωτική επαφή;

Και όποιος άντρας ξέρει, δεν του κρύβονται.

Ομως, η φύση τα έκανε έτσι, ώστε εμείς να την έχουμε αυτή την επαφή και οργανική ανάγκη επίσης.

Οπότε, εμείς είμαστε εκείνοι που θα πρέπει να κρυβόμαστε, και όχι οι γυναίκες! Οι γυναίκες "κρύβονται" όπως λες, για να μη τις περάσουμε για δοχεία εκτόνωσης... Εξ αιτίας μας κρύβονται.

Και ο κανόνας λοιπόν είναι:
Να φαίνεται πως θέλεις ΚΑΙ ερωτική επαφή (το αντίθετο θα ήταν ανησυχητικό..), αλλά να δώσεις σε Εκείνη την δυνατότητα τής επιλογής της. Κάνε την να νιώσει πως εκείνη σε αποφάσισε. Με την αξία που έχεις στα μάτια της.

Επειδή, δεν πρόκειται να σου "κάνει τη χάρη" ποτέ. Ξέρεις σε πόσους θα έπρεπε;

Αν όμως η γυναίκα έχει κολλήσει με κάποιον συγκεκριμένο,δεν έχει κανένα πρόβλημα να γίνει 'δοχείο εκτόνωσης'.Βέβαια εκεί είναι και η μαγκιά/ικανότητα του άντρα που βρίσκει τον τρόπο να την κάνει να κολλάει μαζί του.

Κι αυτό που λένε ότι η γυναίκα εαν βρει κάποιον που της βγάζει κατευθείαν το 'βάλε με κάτω',δεν περιμένει αγαπούλες και καρδούλες για να είναι μαζί του,έχει σίγουρα μια βάση.

anemona_62

# 74 στις 7/11/2015
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218

Φλερτάρει κανείς όπως αναπνέει, δηλαδή φυσικά και αβίαστα.

Δεν το κάνει "επί σκοπού", δηλαδή για να ρίξει τον άλλον ή να κερδίσει κάτι υλικό από αυτόν, αλλά για την χαρά της ανακάλυψης του άλλου και της ανακάλυψης γενικώς. Διότι όταν οι άνθρωποι συζητούν, ενδιαφέρονται, μαθαίνουν πράγματα και για τον εαυτό τους και για τον συνδιαλεγόμενο και για ένα σωρό πράγματα, κι αυτό είναι ωραίο και ευχάριστο.

Φυσικά θα πρέπει να είναι σε διάθεση να το κάνει. Αν για κάποιον λόγο είναι δυστυχής ή στρεσαρισμένος, δεν του βγαίνει να το κάνει.

Για τον λόγο αυτό ερωτήσεις τύπου "πού, πότε, με ποιον, με τι ενδυμασία" κλπ είναι χαζούλικες. Ειλικρινά δεν παίζει ρόλο ο τόπος, ο χρόνος, τα ρούχα. Παίζει ρόλο πώς αισθάνεσαι και τι / ποιος σε ελκύει. 

Αρέσει στο μέλος giorgos170

anemona_62

# 75 στις 7/11/2015
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218

Ωχ, τώρα είδα ότι είμαι εκτός θέματος!

Αποκλειστικά για το πώς φλερτάρουν οι άντρες είναι το θέμα, όχι για το φλερτ γενικώς

Λοιπόν οι άντρες φλερτάρουν με τους ίδιους πατροπάδοτους τρόπους.

Από τον πιο χυδαίο - αγοραίο τρόπο "Μάνα μου τι β..άρες έχεις και τι κ..λάρα είναι αυτή!", που κάνουν την γυναίκα να αισθανεται σαν κρέας, έως τους πιο λεπτεπίλεπτους και αβρούς με έξυπνες ατάκες, μουσικά αφιερώματα (επίγονοι των καντάδων, φαντάζομαι ), ποιήματα κλπ.
Το επίσης αγοραίο "Έχω και κότερο/πόρσε κλπ, πάμε μια βόλτα?", εξακολουθεί και παίζει. αν και λόγω κρίσης σπανίζει.
Μερικοί είναι τόσο περήφανοι για τα ...προσόντα τους, ώστε τα στελνουν και φωτογραφία! (μπλιαχ)

Τα κομπλιμέντα πάνε σύννεφο (στάνταρ) και το "Θέλω να σε παντρευτώ", όσο και αν το παίζουμε χειραφετημένες, κερδίζει πόντους, εκτός κι αν το πει μετά τα πρώτα πέντε λεπτά γνωριμίας, οπότε τρέπει τις γυναίκες εις φυγήν.

Τα λουλούδια πάντως έχουν εκλείψει. Να μια διαφορά με το παρελθόν.

Γενικώς λίγοι φλερτάρουν και λιγότεροι φλερτάρουν ωραία.
Αλλά έτσι ήταν πάντα. Καζανόβας ήταν ένας.

Αρέσει στο μέλος aladdin30

basilis_30

# 76 στις 21/11/2015
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 1

Καλησπερα σε ολους ειμαι 30 χρονων και με ενδιαφερει πολυ το 8εμα απ την εφηβεια μ και μετα

βλεπω και διαπιστωνω μετα λυπης μ οτι εχει χα8ει το φλερτ απ τη μια μερια οι γυνεκαις μεσα απο σηζητησεις που εχω κανει με διαφορες προτιμουν να ειναι μονες και απ την αλλη βλεπω οτι εμεις κυριως λογο της αποριψης δεν κανουμε πλεον σοστω πεχνιδι  εχει χα8ει η μπαλα απ την ωρα ποθ μπηκαν στην ζωη μας τα φασβοοκ και τα διαφορα τετοια μεσα

somebody961

# 77 στις 21/11/2015
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση

Ούτε με τα ραβασάκια θα κάνεις δουλειά.

nikosk0

# 78 στις 22/3/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 33

Προτίμησα να απαντήσω πρώτα και να διαβάσω μετά απόψεις άλλων.θα ξεκινησω με ερώτηση. γιατί όταν έχεις σχέση σου την πέφτουν όλες? γιατί είσαι χαρούμενος, έχεις αυτοπεποίθηση και είσαι αδιάφορος για άλλες.τι πιο απλό από το να προσαρμώσεις αυτή την πρωσοπικότητα και όταν θα είσαι ελεύθερος?πάμε στις ερωτήσεις σου, τις οποίες θα απαντήσω σε δύο σκέλη, τι έκανα πιο μικρός και τι κάνω τώρα1.Καθε ποσο συχνα φλερταρετε;(Καθε μερα,μια φορα το μηνα...)-κάθε μέρα παλιά, πλέον όποτε τύχει και έστω με συναρπάσει λιγάκι κάποια. δεν ψάχνω απλά μια τρύπα για το πουλί μου2.Σε τι μερη και τι ωρες προτιματε να φλερταρετε;(Το πρωι στην καφετερια,το βραδυ στο μπαρ...)- πάντου και πάντα, κανένα πρόβλημα με αυτό3.Πως πατε για καμακι;(Μονος, με 1 φιλο, με μεγαλη παρεα...)-συνήθως μόνος, ο φίλος αν θα έρθει πιο μετά που θα έχω σπάσει τον πάγο ή όταν τις φέρω στο τραπέζι4.Γιατι ερχονται και φιλοι μαζι σασ;(Και αυτοι για καμακι,για παρεα, συμπαρασταση, βοηθεια...)-για να φάνε φυσικά, δεν έχω ανάγκη από τα προαναφερθέντα ας είναι και στρατιά γυναικών5.Πως ντυνεστε συνηθωσ;(Κυριλε,εξαλλα,απλοικα...)- απο σκισμένες φόρμες και παπούτσια μέχρι γραβάτα, δεν έχει σημασία το ντύσιμο αν είσαι στο κατάληλο μέρος. σημασία έχει η διάθεση σου να ταιριάζει με το ντύσιμο σου6.Τι ειδους γυναικες προσεγγιζετε;(Τις πιο ομορφες επειδη σας αρεσουν,τις πιο μετριες επειδη φοβαστε μη σας απορριψουν οι ομορφες, πιο μικρες, πιο μεγαλες...)-κατά κύριο λόγο όσες μπρούν να χαρακτηριστούν ως σνομπ και δύσκολες. σε ένα μαγαζί θα επιλέξω μία για να μιλήσω, όποια θεωρώ πως μου αρέσει περισσότερο, όχι όποια θεωρώ πιο εύκολη7.Ποτε κανετε ''παιχνιδι'';(Οταν δειτε μια γυναικα μονη, με 1 φιλη της, με πολλες φιλες - φιλους...)-πάντα, αν μου κάνει εντύπωση δεν κολάω σε τίποτα8.Οταν δειτε και αντρες κοντα στην γκομενα κανετε κινηση;- φυσικά, αν δε διακρίνω ότι κάποιος εξ'αυτών είναι σχέση της9.Τι ειναι το πρωτο πραγμα που της λετε;(Συστηνεστε,κανετε κομπλιμεντο...)-καλημέρα/καλησπέρα . . . και ότι μου ερθει πχ. "σας βλέπω βαριέστε και ήρθα να δώσω ενδιαφέρον" ή "Νίκος, χάρηκα". απλά πράματα, ότι μου έρθει εκείνη την ώρα, δε σκέφτομαι πριν πάω τι θα τους πω.10.Αν η σηζητηση παει καλα πως το συνεχιζετε;(Ανταλλαζετε τηλ., Πατε καπου αλλου μαζι...)-ανάλογα τη φάση μου, μπορεί και σπίτι της, μπορεί να μη ζητήσω καν τηλέφωνο γιατί θα της έχω πει πως θα πάω από τη δουλειά της αύριο, ή θα της δώσω το νούμερο μου, ποτέ δε ζητάω το δικό τυς και ποτέ δεν ανταλάσω facebook, το μισώ11.Αν σας απορριψουν τι κανετε;(Εγκαταλειπετε, το παλευετε λιγο, την πεφτετε στη φιλη τους...)-η απόριψη είναι σχετική έννοια, αρκεί μια κουβέντα για να κάνεις την ανατροπή. πάνω απόλα ευγένεια.12.Κατα τη συζητηση τι λετε περιπου;(Περι ανεμων και υδατων, εκδηλωνετε αμεσο ενδιαφερον...)-παλιά λέγαμε για σχολές κλπ κλπ, πλέον για δουλειές, χόμπυ, ότι φέρει η κουβέντα. ποτέ αρνητικό σχολιασμό για τρίτους13.Λετε ψεματα για σας 'η μονο αληθεισ;(Για δουλεια, προσωπικοτητα...)-μόνο αλήθειες, η αν δε μπορείς να πεις αλήθεια καλύτερα να μην πεις τίποτα. πρέπει να αρέσει για αυτό που είσαι, όχι για αυτό που θα ήθελες να είσαι ή που θα ήθελε αυτή να είσαι14.Πως αντιμετωπιζετε τον περιγυρο τησ(παρεα τησ);(Αδιαφορα,φιλικα...)-πρώτα πρέπει να χτίσεις καλή σχέση με την παρέα της και μετά μαζί της. δε λέω να είσαι όλο μπλα μπλα με την παρέα της, αλλά όταν αυτή θα πιάσει κουβέντα με μια φίλη η φίλο της, κάνε και εσύ το ίδιο15.Αν το πραγμα εχει παει πολυ καλα και υπαρχει ανταποκριση προχωρατε στο ''ψητο'',κι ας γνωριζεστε μολις λιγες ωρεσ;-ναι ρε κλαιν . .16.Που προτιματε να ''συνευρεθητε'';(Σπιτι σας, σπιτι της, ξενοδοχειο)-σπίτι της ή στην ύπαιθρο, δε τις θέλω σπίτι μου, μόνο τις εκλεκτές και δε γουστάρω να πληρώσω ξενοδοχείο για να ζμπρώξω, πάω και σε ρδελομπου αν είναικαι κάποιες συμβουλές,ευγένεια, τόλμη, θράσσος, και γιατί όχι λίγος εξαναγκασμός. εξναγκασμός εννοόντας πως έστω και λίγο αν ψήνεται για κάτι που της πρότεινες, πάρτην από το χέρι και κάντο, φρόντησε να σε έχει εμπσιτευτεί. πρέπει να τις προσφέρεις γέλιο χωρίς να είσαι χαχας, και λίγος αυτοσαρκασμός δεν έβλαψε κανέναν αλλά με μέτρο γιατί θα πάρεις νύχτα πόδι. ποτέ επείδηξη εκτός και γουστάρεις να μοστράρεις πορσε και πορτοφόλι και να συναναστρέφεσαι με τέτοιους είδους γυναίκες, τις επονομαζόμενες ...τανες.έχω φάει κάτι χιλιάδες χυλόπιτες μικρός, πλέον, δύσκολα. . ναι, κάθονται λιγότερες αλλά είναι όλες διλεγμένες, όχι οτι ναναι όπως τότε.καλή επιτυχία.log out απο το φορουμ, κλεισε το πισι και βγες εξω να φλερταρεις, γιατί για να διαβάζεις αυτό το θέμα, μάλλον έχεις πρόβλημα, ζήσε real life και ξέχνα το διαδίκτυο

mynameisfani

# 79 στις 22/3/2016
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 129
Ειναι ολα θεμα στιγμης κ τυχης...μπορει να λες φοβερες ατακες να έχεις απιστευτο χιουμορ κ μεγάλη αυτοπεποιθηση όμως αν εγω δεν θέλω να κανω κατι μαζι σου εκείνη την στιγμη δεν θα κανω...

nikosk0

# 80 στις 22/3/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 33

re παίδες, σόρυ που βγηκε έτσι το κείμενο, το είχα καλά οργανωμένο. δεν ξέρω γιατί βγήκε όλο μια παράγραφος. . .

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε