Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φοιτητικη ζωη...οχι οτι φανταζομουν

Σελίδα : 1

Nina1999

# 1 στις 8/11/2015
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 25
'Aρεσαν+: 0%

Σκεφτομαι σχετικα με τη φοιτητικη μου ζωη οτι δν εχω βρει μια παρεα να μου ταιριαζει δηλαδη κανω παρεα με ατομα ακομα απο την πολη μου γιατι σπουδαζω στην διπλανη πολη απο τη δικη μου. Δεν εχω θεμα με αυτο αλλα αλλιως τα φανταζομουν τα πραγματα.

Τα μονα ατομα που εχω βρει να ταιριαζω στην πολη που σπουδαζω  ειναι η γειτονισσα μου και αλλη μια κοπελα που την βλεπω σπανια σχεδον γιατι παιζει σε θεατρικες παραστασεις και δεν εχει χρονο.

Ηθελα να χα μια παρεα να βγαινουμε ν λεμε βλακεις να κανουμε χαβαλε να μαζευομαστε σε σπιτια,που να την γνωρισω στη φοιτιτηκη μ ζωη να χω να την θυμαμαι και να αναπολω!Βλεπω αλλους φιλους μου σε αλλες πολεις κ εχουν ολοι μια παρεα.

Και σκεφτομαι εγω τι κανω λαθος?

Οταν πηγα πρωτη φορα στη σχολη και στη συνεχεια ημουν ανοιχτη σε νεες γνωριμιες δεν κρυβομουν στο καβουκι μου...εκανα μια παρεα αλλα δεν ταιριαζα με τις κοπελες αυτες στην τελικη...μπορει καμοια φορα να βγουμε αλλα δεν μπορω με τιποτα να ειμαι ο ευατος μου μαζι τους.

Το αγορι μου μου λεει σταματα να ψαχνεις και αν το σκεφτεσαι και θα ερθει...μα οποτε μου λεει μια φιλη μου που σπουδαζει αλλου οτι θα βγει σημερα με την παρεα της που γνωρισε οτι περασε χτες πολυ ωραια κλπ νιωθω ενα αγκαθι απογοητευσης για τον ευατο μου...Παλιοτερα στο σχολειο ημουν γεματη παρεες κλπ και τωρα να πως κατεληξα...

Πειτε μου την γνωμη σας!

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας..

achinos

# 2 στις 8/11/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Γιατί δεν πας κ συ στη θεατρική ομάδα; Η όπου αλλού έχεις ενδιαφέροντα, δεν μπορεί, κάτι θα ήθελες, θα σου άρεσε πολύ να κάνεις, που στην εφηβεία δεν μπόρεσες η δεν πρόλαβες. Οτιδήποτε. Κ θα γνωρίσεις κ άτομα.

Βρε κοπέλα, ο φοιτητικός χρόνος είναι η καλύτερη ευκαιρία να κάνεις αυτό που θες για τον εαυτό σου, εκμεταλλεύσου τον κ δε θα μετανιώσεις ποτέ, είναι σα να επενδύεις στο μέλλον σου.

Αρέσει στο μέλος methismeno_troufaki

nuvola

# 3 στις 8/11/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
τα φοιτητικά χρόνια είναι η μεγαλύτερη ευκαιρία για να ανακαλύψεις τις δυνάμεις και τις ικανότητες που κρύβονται μέσα σου...

φαντάζομαι πως η σχολή σου δεν είναι μόνο μια παρέα...σίγουρα υπάρχουν δεκάδες άτομα που δεν έχεις γνωρίσει ακόμη ...
δεν υπάρχουν κανόνες φοιτητικής ζωής,μια πατούρα δηλαδή για να πατήσεις επάνω της ,ώστε να κοινωνικοποιηθείς ευκολότερα...
ο ενθουσιασμός γι αυτό που ζεις, είναι από μόνος του  πράσινο φως για να σε πλησιάσουν άνθρωποι...τον έχεις;

wish_

# 4 στις 8/11/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οταν πηγαίνεις στη σχολή έχεις καποιον/α που κάθεσαι δίπλα?δεν γίνεται...όλοι πανω κατω ξερουμε ποιον έχουμε την ίδια σχολή και αίθουσα...πήγαινε καθισε δίπλα σε μια κοπέλα και πιαστης την κουβέντα,έπειτα πες της μετά το μάθημα να πιείτε κανά καφεδάκι...το ένα φέρνει το άλλο.

Δυστυχως τα ίδια με σένα τα έχουν περάσει και άλλοι...φίλη μου με μεγάλες και χαβαλέ παρέες πέρασε στην Αθήνα και εκεί με το ζόρι έκανε παρέες για να βγαίνει...ο ένας έτσι ο άλλος αλλιώς...η μία έμενε μακριά...οπότε καταλαβαίνεις...και άλλοι δεν ξερω πως κουμπόνουν και γλεντοκοπάνε,διαβάζουν όλοι μαζί μέχρι να πάρουν πτυχίο...δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει...γραψου σε καμια ομαδα αν εχεις χρονο με κάτι που να σε εμπνέει και να σε γεμίζει και όπως λεει και ο φίλος σου μη το σκέφτεσαι..απλά όταν πηγαίνεις στη σχολή μίλα με κορίτσια που βλέπεις και προτεινε καφέ.

Alpenglow

# 5 στις 8/11/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γεια σου Νίνα! όταν πέρασα και εγώ θυμαμαι σαν κ σένα είχα βρει μια παρέα αλλά δεν ένιωθα πως ταιριάζω. Και καταπιεζόμουν γιατί λέω εντάξει κ μετά τι θα κάνω, οι παρέες έχουν διαμορφωθεί, να μείνω σαν τον κούκο? βέβαια κ κάποια άλλα παιδιά από την ίδια παρέα ένιωθαν έτσι κ κάναμε παρέα μεταξύ μας 3 άτομα συνολικά δεν το λες κ παρέα.

Μέχρι που πήρα τη μεγάλη απόφαση να αρχίσω σιγά-σιγά να ξεκόβω. Κ πέρασε ένα δίμηνο που δεν είχα καθόλου παρέα. Δεν ήθελε κ η αδελφή μου να με παίρνει με την κνιτοπαρέα της άστα να πάνε.

Κ έτσι όπως ήμουν στη σχολή μια μέρα, λέω εκείνα τα παιδιά πολύ τα πάω, ευχάριστα φαίνονται, πάω, χαιρετάω κτλ λέω τι θα κάνουμε σήμερα? (ανήμερα πρωτομαγιάς). Απαντάντε το κ το.Τέλεια λέω τι ώρα, θα έρθω κ εγώ να με περιμένετε. Στην αρχή νομίζανε πως κάνω πλάκα, αλλά εγώ πήγα τελικά. Από τότε αρχίσαν να με καλούνε κ κάναμε παρέα.

Σου συνιστώ να κάνεις το ίδιο!!

iisida

# 6 στις 8/11/2015
author
Γυναίκα / 55 / Διαζευγμένη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 194

δεν  ξερω αν εχω δικιο η οχι...αλλα αυτο που αποκομισα απο το τροπο που θετεις το θεμα ειναι οτι κατηγορεις τον εαυτο σου οτι εσυ κατι δεν κανεις καλα...το οποιο ειναι λαθος...

λογικο ειναι οτι δεν θα ταιριαζεις με ολους...λογικο ειναι οτι εχοντας βρει (οπωςγραφεις ) καποιες κοπελες..για παρεα...που δεν σου ταιριαζουν  δεν εχεις και ορεξη να βγεις μαζι τους..αλλο τοσο λογικο επισης ειναι οτι αν δεν σου ταιριαζουν αυτες μπορει να σου ταιριαζουν οι επομενες η οι μεθεπομενες...
τι θελω να πω με αυτο?..εισαι σεμια σχολη...το πιθανοτερο ειναι οτι θα εχεις εκατονταδες συμφοιτητες απο τη δικη σου και τις αλλες σχολες...ξερεις τι χρειαζεται για να γνωρισεις εναν αλλο ανθρωπο?ενα χαμογελο κι ενα καλημερα...τοσο απλο.!!!
μεσα λοιπον σε ολους αυτους τους ανθρωπους ολο και καποιον θα βρεις αν.σταματησεις να αυτοκατηγορεισαι να αρχισεις να χαμογελας...και να εχεις καλη διαθεση...

ευχομαι τα καλυτερα.

Enikos

# 7 στις 8/11/2015
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.273

...χτενιζεται!

Το κείμενο σας μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

achinos

# 8 στις 9/11/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

γιατί χτενίζεσαι ρε ενι κούλη;;;

Το μόνο που θάθελα νάχα κάνει αλλιώς, τότε, είναι τα ελάχιστα διαστήματα που δεν έκανα τίποτα.
χαμένος χρόνος.

achinos

# 9 στις 9/11/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Τρουφάκι, μας έλειψες...αυτό μόνο τίποτ άλλο...

Egw-eimai-leme

# 10 στις 9/11/2015
author
Ανδρας / 59 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 964

Αυτό ρε συ...

πολύ της μόδας είναι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Nina1999

Το αγορι μου μου λεει σταματα να ψαχνεις και αν το σκεφτεσαι και θα ερθει...μα οποτε μου λεει μια φιλη μου που σπουδαζει αλλου οτι θα βγει σημερα με την παρεα της που γνωρισε οτι περασε χτες πολυ ωραια κλπ νιωθω ενα αγκαθι απογοητευσης για τον ευατο μου...Παλιοτερα στο σχολειο ημουν γεματη παρεες κλπ και τωρα να πως κατεληξα...

Πειτε μου την γνωμη σας!

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας..

nuvola

# 11 στις 9/11/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Egw-eimai-leme

Αυτό ρε συ...

πολύ της μόδας είναι...

να δεις που είναι της ''σχολής'' μου αυτή...

(προχθές κάπου  το ξανάγραψα...αλλά το περάσατε στο ντούκου...)  

Climentini

# 12 στις 9/11/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Συμπερασματικά:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Nina1999

Δεν εχω θεμα με αυτο αλλα αλλιως τα φανταζομουν τα πραγματα.

Ηθελα να χα μια παρεα να βγαινουμε ν λεμε βλακεις να κανουμε χαβαλε

να χω να την θυμαμαι και να αναπολω!

Παλιοτερα στο σχολειο ημουν γεματη παρεες κλπ και τωρα να πως κατεληξα...

somebody961

# 13 στις 9/11/2015
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Είναι από τα πλέον κοινά λάθη που αποδεικνύουν
ότι, ή τον εαυτό μας δεν τον παίρνουμε και πολύ στα σοβαρά!

ή,
Εβατός=άβατος; Δε μας αρέσει να μιλάμε για αυτόν;

Δε μένει παρά να μου πει κάποιος πώς γίνεται και σε πυκνογραμμένο κείμενο ολόκληρης και ορθογραφημένης σελίδας,
το μάτι μου να καρφωθεί κατευθείαν επάνω στο μοναδικό λάθος που υπάρχει,
στον εΒατό; Ε;

Ναι, έγινε και αυτό, σε έκθεση βιβλίων όπου, είπα στον εκθέτη ακριβώς ό,τι λέω παραπάνω.
"δεν παίρνετε τον εαυτό σας πολύ στα σοβαρά"..
-Μα γιατί κύριε το λέτε αυτό;
-Μα, ο ίδιος σας ο εΒατός το λέει, να, δείτε εδώ!

tangerinedream

# 14 στις 9/11/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...εγώ θα πρότεινα να ακούσεις το αγόρι σου και να ασχοληθείς περισσότερο με τη σχολή σου...το πανεπιστήμιο είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας που θα γίνεις κομμάτι της μετά την αποφοίτησή σου...και εκεί δεν θα υπάρχει χρόνος και χώρος για απεγνωσμένες αναζητήσεις παρεών και παράλληλα να κατηγορείς τον εαυτό σου για την έλλειψή τους...
 ...θα πρέπει να επιλέξεις εκεί που είσαι τώρα μεταξύ των διάφορων παρεών και του ατελείωτου χαβαλέ που πάνε παρέα με μια 10ετία καπάκι στα χρόνια της σχολής σου ή θα ασχοληθείς σοβαρά με τη σχολή σου για να τελείωσεις αυτόν το κύκλο και να οργανώσεις τον εαυτό και τη ζωή σου για τα υπόλοιπα χρόνια της πορείας σου σε αυτή...
...σε όλα τα στάδια της ζωής σου θα υπάρξουν όμορφες στιγμές που θα γίνουν κάποια στιγμή και όμορφες
 αναμνήσεις...όμως αυτές δεν κατασκευάζονται ούτε σκηνοθετούνται...απλά έρχονται και την εμπλουτίζουν...και την κάνουν πιο αποδεκτή και ίσως πιο υποφερτή!!!   

(..και να θυμάσαι ότι όλα όσα αναζητούμε στη ζωή έρχονται όταν παύσει η αναζήτηση...) 

nuvola

# 15 στις 9/11/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από somebody961

Είναι από τα πλέον κοινά λάθη που αποδεικνύουν
ότι, ή τον εαυτό μας δεν τον παίρνουμε και πολύ στα σοβαρά !

η αλήθεια είναι αγαπητέ ότι είναι διακαής πόθος    ...

και μόνο με την υποψία, ότι μπορεί το επιχείρημα  σας να έχει μια βάση ...

να ξέρετε ότι  μόλις μου χαρίσατε,  ένα από ωραιότερα δώρα !!

Nina1999

# 16 στις 10/11/2015
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 25

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας

Goulis94

# 17 στις 29/12/2016
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Ν. Πιερίας / Κατερίνη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 37

Αααχ βρε Νινακι ποσο σε νιωθω.Και εγω φετος ειμαι 1ο ετος και γνωρια μια παρεα η οποια απο ενα σημειο και μετα αρχισε να απομακρυνεται.Δηλαδη κανονιζουν να βγουν και εμενα δν μ λεει κανεις τπτ,ενω εγω ειμαι οσο καλος γινεται μαζι τους,δεν ξερω τι φταιει αλλα καλυτερα να μην ασχολιοαστε.Ας παμε να προσεγγισουμε αλλα ατομα.Τωρα βασικα δεν ξερω σε τι σημειο βρισκεσε εσυ γιατι βλεπω ειναι περσινο το ποστ.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost