Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Συμβουλη

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Valfar26

# 1 στις 10/12/2015
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 24
'Aρεσαν+: 0%

Συμβουλη

Παιδιά σκέφτομαι να φύγω από αυτή την δουλειά που είμαι και να πάω 8εσσαλονίκη για ναυαγοσώστης. Είμαι τεχνικός υπολογιστών αλλά έχω σπουδάσει και νοσηλευτική.Στην δουλειά που είμαι(ως τεχνικός)  πέρνω 247 ευρώ (εχει να με πληρώσει δύο μήνες) και δουλευω 8ωρο.Λέτε να τα παρατήσω όλα και να ρισκάρω?

tangerinedream

# 2 στις 10/12/2015
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Τουρκμενιστάν
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 3.520

...να τα παρατήσεις όλα και να ρισκάρεις!!! ...χωρίς δεύτερη σκέψη!!! ...στο ναυαγοσώστης κολλάω...να μου έλεγες φεύγω έξω για να εργαστώ στην Microsoft ή στην Apple ή στην Google οκ! ...αλλά ναυαγοσώστης ρε παλληκάρι μου; ...τώρα πραγματικά πιστεύεις ότι αυτό είναι δουλειά πανω στην οποία θα μπορούσες να χτίσεις το μέλλον και τη ζωή σου; ...μήπως έχεις το Baywatch στο μυαλό σου; ...γιατί άλλο ναυαγοσώστης στις παραλίες της Καλιφόρνιας και άλλο στην Τριανδρία ή την Επανωμή (δεν ξέρω άν έχουν και θάλασσα...)...

Αρέσει στο μέλος Paralia48

pigassos71

# 3 στις 10/12/2015
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

θελω να πιστευω, πως ακομα και αχθοφορος να πιασεις δουλεια στο λιμανι, περισσοτερα χρηματα θα παιρνεις.

αλλα παντα υπαρχει το θεμα της διαμονης.

ειναι ενα κοστος που πρεπει να υπολογισεις

syntrofissa-Klelia

# 4 στις 10/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

ζορισε τον να σου δωσεις τα χρωσtουμενα...στειλε κανα βιογραφικο... περνα  συνεντευξεις ...

κι οταν τα συμφωνησεις με το νεο αφεντικο ...

παραιτεισαι... 

Valfar26

# 5 στις 10/12/2015
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος

Το σκεύτικα σαν εναλλακτικό τρόπο να βγάζω χρήματα τον χειμώνα σκέφτομαι να κάνω δικές μου δουλειές πάνω στην πληροφορική. website κτλ ..

Enikos

# 6 στις 10/12/2015
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.082

Γιατι δεν ξεκινας αυτο, (με δικες σου δουλειες), μεχρι να δεις κατι πιο σταθερο?

Επικεντρωσου στον τομεα σου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Valfar26

Το σκεύτικα σαν εναλλακτικό τρόπο να βγάζω χρήματα τον χειμώνα σκέφτομαι να κάνω δικές μου δουλειές πάνω στην πληροφορική. website κτλ ..

Αρέσει στο μέλος freeman21

Valfar26

# 7 στις 10/12/2015
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος

ευχαριστώ για της απαντήσεις σας είμαι πολύ σκεπτικός αυτές της μέρες... θα μένω με την αδελφη μου που σποδάζει 8εσσαλονίκη

archagellos

# 8 στις 10/12/2015
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.091

Εαν δεν εχεις καποιες υποχρεωσεις καντο ...και μαλλον θα σου βγει και σε καλο 

Keep Walking 

Egw-eimai-leme

# 9 στις 10/12/2015
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 964

Τι ακριβώς σκέφτεσαι να ρισκάρεις ρε παληκάρι?

Να χάσεις τα 247 ευρω που δεν παίρνεις?

Δεν το λες και μεγάλο ρίσκο αυτό ε?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Valfar26

Συμβουλη

Παιδιά σκέφτομαι να φύγω από αυτή την δουλειά που είμαι και να πάω 8εσσαλονίκη για ναυαγοσώστης. Είμαι τεχνικός υπολογιστών αλλά έχω σπουδάσει και νοσηλευτική.Στην δουλειά που είμαι(ως τεχνικός)  πέρνω 247 ευρώ (εχει να με πληρώσει δύο μήνες) και δουλευω 8ωρο.Λέτε να τα παρατήσω όλα και να ρισκάρω?

Paralia48

# 10 στις 10/12/2015
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 7.634

Ως τεχνικός υπολογιστών , πολλά μπορεί να κάνεις. Και βέβαια να φύγεις (αφού πάρεις τα χρωστούμενα).
Ξέρω έναν που έκανε χρυσές δουλειές επισκευάζοντας χαλασμένους υπολογιστές.  Τον καλούσαν σε σπίτια κυρίως και καθάριζε ιούς και έκανε και άλλες επισκευές. Στο φλάιερ έγραφε <<θα με χρειαστείτε νωρίτερα απ ότι φαντάζεστε!. Κρατήστε αυτό το χαρτί>>.

VLEMMA

# 11 στις 10/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

περι-σπασμος

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Valfar26

Συμβουλη

πέρνω 247 ευρώ (εχει να με πληρώσει δύο μήνες) και δουλευω 8ωρο...

O ενθουσιασμος και μονο που θα νοιωσεις
...
ανεκτιμητος!!!

και μονο η ενασχοληση Σου..
με την παραγωγη καινουργιων νοηματων
στην ζωη Σου..
αξιζει!!!

Κερνα τις "δυναμεις της αγορας"
ενα σφηνακι αποδιοργανωσης
απο τα Σενα...

247 αυτοι;;
"εχει περιπλοκα σχεδιαστει" ξερεις
για να ειναι απροσβλητο..
το χ α ο ς Σου εσυ...

εχει σχεδιαστει αλαζονικα
ειδικα για Σενα
και για οτι "νεο" κινειται..
κατω απο καθησυχαστικα υποτιθεμενες
επιφασεις...
που επιτυχως συστηματοποιουνται
απο ολους τις φορεις εξουσιας...

Σκεφτονται να σας "χ ρ η σ ι μ ο π ο ι η σ ο υ ν"
...
μην τους κανετε την χαρη!!!

τ ρ ε χ α !!!
τρεχατε μακρυα απο την εκμεταλλευση

μην τραγουδατε το τραγουδι τους...

υ.γ.
η γνωμη μου ειναι να μην τσιμπησεις
στο ναυαγοσωστης..(αναλωσιμο το βλεπω)
ειναι κρικος της "περιβαλλουσας σκηνοθεσιας"
γινεσαι αντικειμενο επιδειξης..και εγλωβισμου
στα προταγματα της ανθρωπινης καταπιεσης...
κατι αναλογο με το να γινει ενα κοριτσι μοντελο...

νοσηλευτικη..για δες...
ριξε ποδαροδρομο
σ' οτι υπηρεσια Υγειας
κυκλοφορει
στην συμπρωτευουσα
νοσηλευτικη νομιζω ειναι καλα...

inioxos52

# 12 στις 10/12/2015
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.274

Φιλαρακι, οποιος σε ειπε πως κατα Σαλονικη πλευρα υπαρχει προσφορα εργασιας, προφανεστα σε δουλευε ψιλο γαζι.

Δεν υπαρχει τιποτε εδω παλικαρι μου, διοτι η Θεσσαλονικη εργασιακα ειναι μια νεκρη πολη. Ποσο μαλλον ναυαγοσωστης, που εχουμε και δω μπολικους τετοιους που ψαχνονται και με βυσματα μαλιστα κατα Χαλκιδικη πλευρα τα καλοκαιρια στα ξενοδοχεια, παρα τις φημες και τις διαδοσεις που λενε, πως τους φεσωνουν κανονικα.

Τωρα βεβαια εαν στειλεις βιογραφικο και σου πουνε ελα, η που θα τους εχουν τελειωσει απο τα φεσια οι τοπικοι, η που θασαι ο επομενος εξ' Αθηνων υποψηφιος φεσομενος το πιθανοτερο. Εκτος, κι αν βρεις τροπο να διασφαλισεις στα σιγουρα την αμοιβη σου, οποτε καλως ναρθεις δικε μου.

Αρέσει στο μέλος Valfar26
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

nuvola

# 13 στις 10/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Valfar26

Συμβουλη

Λέτε να τα παρατήσω όλα και να ρισκάρω?

έφυγες ...τρέχοντας

μαζί σου!!!

wish_

# 14 στις 10/12/2015
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 2.266
Χαχα γελασα λίγο.. Χωρίς να θέλω να σε κοροιδεψω.Στον τομέα σου πίστευα ότι υπήρχε δουλειά. εισαι με συμβαση?γιατι τοσα λιγα?Ναυαγωσωστης κ νοσηλευτης κοιταξε το σε νησια. Απο πασχα μεχρι τελη οκτωβρη εχω γνωστη που το κανει. Έχει τελειώσει νοσηλεύτρια κ έπειτα έκανε κ τα μαθήματα ναυαγωσοστικης.έχει δουλειά κ χρήματα κ αν βρεις φθηνό μέρος να μείνεις ή σου προσφέρουν εκεί τότε μπορείς να μαζέψει κ να βάλεις κάποια χρήματα στην άκρη.όλα ρίσκο είναι στη ζωή.αν δεν έχεις τίποτα να χάσεις κάντο αλλά καλύτερα να φύγεις έχοντας ήδη μια δούλιτσα εδώ.Μπορεί τα πράγματα στο σπίτι με τη σιστερ να μην εξελιχθούν όπως θα θελες.

ROCK-54

# 15 στις 10/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η αληθεια ειναι

...πως αρκετος κοσμος τελευταια πνιγεται απο τα χιλιαδες αδιεξοδα, οπως και'συ φιλε μου, οποτε νομιζω καλυτερα ειναι σε πρωτη φαση να σωσεις τον εαυτο σου. Παρατα τον...χουβαρντα που σε χρυσωνει και μαλιστα in time ψαξε για κατι καλυτερο. Παντως ως ναυαγοσωστης η νοσηλευτης δυσκολα το βλεπω να βολευτεις.Δυστυχως βλεπω πως η Ευρωπη για σερβιτορους μας προοριζει η τιποτα pool boys.  H ευρεση μιας δουλειας με 600 Ε το μηνα εγινε ισοδυναμο με τζακ ποτ στο λοτο.Βρε που καταντησαμε

somebody961

# 16 στις 11/12/2015
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Σαν τεχνικός Η/Υ θέλω να σου πω πως δεν την έχεις ψάξει καλά τη δουλειά αυτή.

Διακρίνω όμως ένα κοινό σημείο σε αυτές τις δύο δουλειές**. Θέλεις να σώζεις ανθρώπους από τη καταστροφή.
(δε μπορείς να φανταστείς το πόσο οι άνθρωποι ταυτίζονται με το μηχάνημα τους.
Φτιάχνεις αυτό, αλλά στην ουσία, φτιάχνεις εκείνους)

Σώσε εσένα πρώτα,
και μετά θα βρεις τι είναι πιο κατάλληλο να κάνεις, για να το κάνεις σωστά και τίμια.

**κανονικά, τίποτα δεν θα έπρεπε να είναι δουλειά, αλλά αυτό είναι μια άλλη κουβέντα.

Αρέσει στα μέλη -Avra-16, Valfar26

Valfar26

# 17 στις 11/12/2015
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από wish_
Χαχα γελασα λίγο.. Χωρίς να θέλω να σε κοροιδεψω.Στον τομέα σου πίστευα ότι υπήρχε δουλειά. εισαι με συμβαση?γιατι τοσα λιγα?Ναυαγωσωστης κ νοσηλευτης κοιταξε το σε νησια. Απο πασχα μεχρι τελη οκτωβρη εχω γνωστη που το κανει. Έχει τελειώσει νοσηλεύτρια κ έπειτα έκανε κ τα μαθήματα ναυαγωσοστικης.έχει δουλειά κ χρήματα κ αν βρεις φθηνό μέρος να μείνεις ή σου προσφέρουν εκεί τότε μπορείς να μαζέψει κ να βάλεις κάποια χρήματα στην άκρη.όλα ρίσκο είναι στη ζωή.αν δεν έχεις τίποτα να χάσεις κάντο αλλά καλύτερα να φύγεις έχοντας ήδη μια δούλιτσα εδώ.Μπορεί τα πράγματα στο σπίτι με τη σιστερ να μην εξελιχθούν όπως θα θελες.

Αφου σε έκανα και γέλασες αυτο είναι 8ετικό,  σύμβαση αορίστου μερικής απασχόλησης (4ωρο) απλα ειναι μικρη η εταιρεία.δουλειά σαλόνικα δεν θέλω καμιά σοβαρή .. σε καφετέρια , ταβέρνα ισα ισα να βγαζω κατι να μην λεω οτι κα8ομαι σε αυτο το κομματι πιστευω έχει

Paralia48

# 18 στις 11/12/2015
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 7.634

Βαλφαρ26, ό,τι δουλειά βρεις , κάνε την . Αλλά ξανασκέψου αυτό που σου είπα. Μπορείς να πηγαίνεις σε σπίτια και να διορθώνεις βλάβες σε υπολογιστές. Ακόμη και μαύρα μπορείς να το κάνεις.
Αν δεις ότι υπάρχει δουλειά, μπορείς να εργαστείς κανονικά σαν ελευθερος επαγγελματίας, να επισκευάζεις, να κάνεις ιστοσελίδες κ.λ.π. Για ρώτα να πάρεις πληροφορίες για το πώς γίνεται, γιατί δεν ξέρω τις γραφειοκρατείες.

Αρέσει στο μέλος Valfar26

Valfar26

# 19 στις 11/12/2015
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Paralia48

Βαλφαρ26, ό,τι δουλειά βρεις , κάνε την . Αλλά ξανασκέψου αυτό που σου είπα. Μπορείς να πηγαίνεις σε σπίτια και να διορθώνεις βλάβες σε υπολογιστές. Ακόμη και μαύρα μπορείς να το κάνεις.
Αν δεις ότι υπάρχει δουλειά, μπορείς να εργαστείς κανονικά σαν ελευθερος επαγγελματίας, να επισκευάζεις, να κάνεις ιστοσελίδες κ.λ.π. Για ρώτα να πάρεις πληροφορίες για το πώς γίνεται, γιατί δεν ξέρω τις γραφειοκρατείες.

Ακριβως αυτο σκεφτόμουν να κάνω τον χειμώνα σε ευχαριστώ

Αρέσει στο μέλος Paralia48

EROSVEROS

# 20 στις 16/12/2015
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Απαντήσεις: 9

Aρχικά ευχομαι οτι και να επιλέξεις να το κάνεις με την καρδιά σου...πολλές φορές μετανοιώνουμε που ενω μας παρουσιάστηκαν ευκαιρίες δεν τίς  πιάσαμε απο τα μαλλιά.Τωρα η δική μου αποψη ειναι πως ρισκάρουμε οταν εχουμε να χάσουμε κατι κι εδω εσυ εχεις ενα ρίσκο 247 ευρω...οπως και ναχει αν και δεν αναφέρεις το ποσόαμοιβής ως ναυαγωοσώστης και πού θα εργαστείς. Αν υπάρχει εστω και μερική διασφάλιση εργασίας τότε ναι να πας...αν λάβουμε υπ οψιν οτι δεν θαεχεις αρχικά τουλάχιστον εξοδα διαμονης κλπ...Σιγουρα δε θα βρεις παράλληλα και μια ακόμη εργασία.Θα τολμήσω δε να πω οτι αρκετοι ανεργοι λένε πως ειναι ανεργοι επειδη ψαχνουν κατι συγκεκριμένο κι "ανωδυνο" ...αν εχεις ορεξη και εισαι της αποψης οτι η δουλειά δεν ειναι ντροπή τοτς κάτι θα βρεις...κι οπως εια σε εναν νεαρό που εψαχνε δουλειά να εχεις πρωταρχικά όρεξη...και ακόμη και μέσα στην κρίση κατι υπάρχει...του ειπα λοιπόν πάρε μια κουρευτική μηχανη γκαζον 80 ευρω λέμε και κτυπα πόρτες με κήπους οπωσ και νάχει ενα δύο  πέντε θα βρεθουν να τους κουρεψεις το γκαζον στα βόρεια προάστεια  με 5-10 ευρω...5χ10=50 ευρω...μα εγω λέει ψαχνω δουλεια στελεχους σε επιχειριση...!!! Τα ευκόλως ενοουμενα παραλειπονται εδω !!!...Πάντα φίλε μου εχοντασ τον στοχο τον κυρίως στοχο κατα νου κανουμε οτι μπορουμε ωστε να περνάμε να ειμαστε καλα  και να κυνηγάμε τον στοχο...μα ακόμη ακόμη κι απο ταπεινές δουλιες μπορουν ν ανοιξουν πόρτες να γίνουν γνωριμίες...να διευρηνθούν οι οριζοντες μας...

Συγχωρεσε με ...να βοηθήσω προσπαθώ...ορεξη λοιπόν και δεν λέμε οχι στο μεταβατικό στάδιο μεχρι τήν επιτευξη αυτου που ονειρευόμαστε...το ονειρο δεν το χάνουμε ποτέ...οσο ζουμε προσπαθούμε...Δυνατοί δεν είναι εκείνοι που πάντα κερδίζουν... αλλά εκείνοι που δεν τα παρατάνε όσες φορές κι αν αποτύχουν...προχωράνε κυνηγώντας τοονειρο με πεισμα και μεθοδικότητα...ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ...
Αρέσει στα μέλη -Avra-16, Valfar26 και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε