Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ομοφυλόφιλοι γαμοι

Επιλέξτε σελίδα: (1-22)
Σελίδες Αρχική«6789101112131415Τελ.»

Enikos

# 201 στις 26/12/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.705
'Aρεσαν+: 0%

Μπα, τις ξερουμε καιρο. Απο τοτε που ξερουμε και τι σημαινει "αμαρτιαι γονεων...".

Ουτε εσυ ψηφισες Συριζα φανταζομαι, ε?

Παράθεση:
Σχόλιο # 195 από Bliss_

να σου πω ρε κούλα;

μάθατε 5 ατάκες τύπου "μητέρα τερέζα", "εκπρόσωπος όλων", "νομικός ξερωγωτί" και άλλα που δεν τα συγκρατώ 

και τα κοτσάρετε παντού...

βαρετό καταντάει...δεν γίνονται όλα για το θεαθήναι ρε μάγκες...πότε θα το εμπεδώσουμε;

Bliss_

# 202 στις 26/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

μόνο σε αυτό που εννοούσαν αυτοί που το έγραψαν, πρέπει να φτάνει το μυαλό μας;

η τέχνη επεκτείνει τη σκέψη μας και διευρύνει το (στενο)μυαλό μας, n'est-ce pas?

Παράθεση:
Σχόλιο # 200 από Enikos

Σιγα μην λεγανε για τις πετουγιες, αυτοι που το εγραψαν...καραροκου εσυ!

Enikos

# 203 στις 26/12/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τους εχεις μεταφρασει και αυτους?

Τι ρωταω τωρα!

Το αλλο στα μουτρα σου, αν ειναι παλιολογο!

Παράθεση:
Σχόλιο # 202 από Bliss_

μόνο σε αυτό που εννοούσαν αυτοί που το έγραψαν, πρέπει να φτάνει το μυαλό μας;

η τέχνη επεκτείνει τη σκέψη μας και διευρύνει το (στενο)μυαλό μας, n'est-ce pas?

Bliss_

# 204 στις 26/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ψήφισα στις 25 γενάρη...αθέτησαν το λόγο τους και τελείωσαν για μένα...

για αμαρτίες γονέων δεν ξέρω...κάποια στιγμή ίσως μας πεις και γι'αυτές, αν γνωρίζεις κάτι

edit: έλα, πολλά είπαμε...δεν ταιριάζουμε σου λέω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 201 από Enikos

Μπα, τις ξερουμε καιρο. Απο τοτε που ξερουμε και τι σημαινει "αμαρτιαι γονεων...".

Ουτε εσυ ψηφισες Συριζα φανταζομαι, ε?

Enikos

# 205 στις 26/12/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μα...προσφατως στο εξηγησα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 204 από Bliss_

ψήφισα στις 25 γενάρη...αθέτησαν το λόγο τους και τελείωσαν για μένα...

για αμαρτίες γονέων δεν ξέρω...κάποια στιγμή ίσως μας πεις και γι'αυτές, αν γνωρίζεις κάτι

Mpougatsa

# 206 στις 26/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δεν ξέρω αν έχεις παιδιά, αλλά σίγουρα έχεις υπάρξει παιδί όπως όλοι μας άρα θα ξέρεις πως οι ερωτήσεις μας όταν είμαστε παιδιά, δεν σταματούν ποτέ.

αν ρωτάς εμένα προσωπικά, εγω θα απαντούσα αυτό που θα απαντούσα και σε παιδί που θα είχα (ή έχω) με τον άντρα μου:

"γιατί με αυτόν τον άνθρωπο αγαπιόμαστε και φτιάξαμε αυτόν τον μικρό κόσμο που ζούμε τώρα οι τρείς μας, είμαστε οι γονείς σου, δηλαδή οι άνθρωποι που θα είναι πάντα δίπλα σου με όλη την αγάπη και τη φροντίδα που θα χρειαστείς, όπως και να είσαι, ο,τι και να γίνεις, ο,τι κι αν συμβεί. αυτό είναι οικογένεια, οι δικοί σου άνθρωποι παντός καιρού και συνθηκών." 

Αν μάλιστα ήταν και σε ηλικία κατάλληλη να μάθει λεπτομερώς για την αναπαραγωγή, θα εξηγούσα και τεχνικά πώς συμβαίνει.

Και δεν πιστεύω πως ενα παιδί που θα είχε ήδη εισπράξει αγάπη απο το "μουστάκια", θα έφτανε ποτέ να τον προσφωνήσει έτσι. 

Καλό είναι να θυμόμαστε, πως οι θεσμοί δεν μεταβάλλονται ομαλά, υπάρχει ενα διάστημα όπου επικρατεί χάος πριν τη μετάβαση στο νέο. Αυτό συνέβη και όταν οι μητέρες βγήκαν μαζικά στην αγορά εργασίας και τα παιδιά έφτιαξαν νέες εικόνες για το πώς είναι η μαμά. Ή

όταν αυξήθηκαν οι μονογονεϊκές οικογένειες, όπου στην αρχή η σκληρότητα των άλλων παιδιών ήταν μόνιμα παρούσα στις παιδικές συναναστροφές.

Πιστεύω και νιώθω, πως γινόμαστε καλοί γονείς, όταν ταϊζουμε στα παιδιά μας, αυτά για τα οποία πεινούσαμε εμείς ως παιδιά. Εκεί ίσως είναι και όλοι οι οδηγοί ανατροφής ανθρώπων, αυτό που λέμε "ένστικτο" έτσι όπως εμπλουτίζεται απο τα προσωπικά βιώματά μας, γιατί ευτυχώς όλοι υπήρξαμε παιδιά και θυμόμαστε πώς ήταν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 198 από Enikos

Και γιατι ειναι αυτος ο μουστακιας εδω, αντι αυτης της γυναικας?

fire_fly

# 207 στις 26/12/2015
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 397

Some, προφανώς η ελληνική κοινωνία δεν είναι έτοιμη για κάτι τέτοιο και δεν ξέρω αν θα είναι και ποτέ. Και όπως είπα και πιο πάνω κανείς δεν περιμένει μ΄αυτά τα δεδομένα να γίνει κάτι τέτοιο. 

Κατά βάθος έχουμε μεγαλώσει με ένα σύμπλεγμα ανωτερότητας και μια νοοτροπία να βλέπουμε αφ'υψηλού κάθε τι που είναι διαφορετικό, απο κάποιον που είναι ομοφυλόφιλος, μέχρι κάποιον που έχει μια αναπήρία, ή είναι απο άλλη χώρα και ούτω καθεξής. Και είναι επόμενο μετά την τόση κατακραυγή όλες αυτές οι κοινωνικές ομάδες να μη θεωρούν τους εαυτούς τους κομμάτι της ίδιας της κοινωνίας και να υπάρχει ο διαχωρισμός. Βλέπεις στη δράση πάντα θα υπάρχει αντίδραση. Και δε νομίζω πως ολοι αυτοί οι ομοφυλόφυλοι είναι φαν του γάμου. Απλά απο αντίδραση και μόνο αυτή τη στιγμή το ζητάνε πιο έντονα.

Για κάτι αναφορές που είδα σε άλλες απαντήσεις για τα ζώα. Αποτελεί αυτό καν επίχειρημα; Υπάρχει δηλαδή η συναίνεση του ζώου και το εξισώνουμε με την ερωτική σχέση ανθρώπων που είναι δική τους απόφαση; Γιατί αν το δούμε κι αλλιώς στην πρώτη περίπτωση το ζώο είναι το θύμα, στη δεύτερη δε βλέπω κάπου το έγκλημα

Παράθεση:
Σχόλιο # 179 από somebody961

Μια απορία και φεύγω.

Οκ, σχετικά με αυτό που λέγεται εδώ, για γονείς με διάφορα ψυχολογικά κλπ, κλπ, και ό,τι είναι καλύτερα έτσι, το παιδί να μεγαλώνει σε ζευγάρι ομόφυλο.

Και η απορία είναι η εξής:

Δύο άνθρωποι, που από τότε που έχουν αντιληφθεί τις ερωτικές τους προτιμήσεις, διώκονται με όλους τους πιθανούς τρόπους, χλευάζονται, ντιγκιντάγκες τους ανεβάζουν, συκιές τους κατεβάζουν
και άλλα που δεν θέλω να σκέφτομαι,

πόσο μπορεί να είναι ψυχικά υγιείς, ολοκληρωμένες προσωπικότητες σε βαθμό να μπορέσουν να δώσουν κομμάτια αυτής τής ολοκλήρωσης στα παιδιά;
Οταν τα κόμπλεξ που τους έχουν αμέτρητα δημιουργηθεί, πόσο σωστοί κηδεμόνες μπορεί να είναι;
Εφόσον ακόμα, η κοινωνία δεν επέτρεψε να μεγαλώσουν εκείνοι πρώτα!

Θαρρώ πως η κοινωνική αποδοχή ενός ατόμου είναι από τα σημαντικότερα και από τα πρώτα για την εξέλιξη του και την γέννηση υγιούς επιθυμίας έπειτα για απόκτηση κηδεμονευμένου παιδιού.

Οπότε, κατά τη γνώμη μου - πάντα - θεωρώ πως η υιοθεσία είναι το επόμενο βήμα, που θεωρώ λάθος εν τη γενέσει του για να το συζητάμε τώρα.

Προέχει η αποδοχή των ιδίων. Κοινωνική και προσωπική.

Ως τότε θεωρώ πως η "επιθυμία" τους για παιδί είναι κάτι σαν :

"Δείτε μας, καμαρώστε μας. Μπορούμε και εμείς να έχουμε παιδί"...

Και το παιδί, μήπως το χρησιμοποιούν για να καλύψουν κενά δικά τους που "φροντίσαμε" εμείς να έχουν;
Κάτι που βεβαίως είναι επίσης καταδικαστέο και στα ζευγάρια που λέμε φυσιολογικά.
("κάνω παιδί να σώσω το γάμο μου" και λοιπούς λάθος λόγους).

Mileni

# 208 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 185 από -tsilipirdoni-

... από το 2001 ισχύει το καθεστώς του συμβολαίου κοινής ζωής ...

το οποίο επιτρέπει στα ομόφυλα ζευγάρια να επισημοποιούν τη σχέση τους . 

βάσει αυτού ,  απολαμβάνουν ίδια δικαιώματα 

με αυτά των ετερόφυλων παντρεμένων ζευγαριών ,

εκτός από αυτό ...  της υιοθεσίας .

μπορούν όμως ,  από το 2014 ...  

να υιοθετούν το ή τα παιδιά του συντρόφου τους .

οι ειδικοί, θα ξέρουν το - ''γιατί, μέχρι και μόνο ως εκεί''...

Mpougatsa

# 209 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

έχεις πολύ δίκαιο σαυτό. και το λέω γιατί, ούτε εγω θα ήθελα, αν ήμουν γκέι και υιοθετουσα ή έκανα παιδί, να το πετάξω βορά στον ανθρώπινο κανιβαλισμό μιας κοινωνίας που  βλέπει κάτι διαφορετικό.

Σίγουρα θέλει την προετοιμασία μιας κοινωνίας πολιτισμικά, δεν θα πας ας πούμε με το σουπερ μίνι μέσα σε μια σκληροπυρηνική ισλαμική χώρα για να μιλήσεις για ατομικές ελευθερίες. Είναι αυτοκτονική απόπειρα 

Δυστυχώς, η νεοελληνική νοοτροπία που μόνο -νέα- δεν είναι, διαιωνίζει πολύ δυνατά τις σκληρύνσεις της και δύσκολα θα ακολουθήσει όλες αυτές τις αλλαγές, ειδικά τώρα που το βιοτικό μας επίπεδο όλο και κατηφορίζει. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 208 από Mileni

Παράθεση:
Σχόλιο # 208 από Mileni

Mileni

# 210 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ο ανθρώπινος ''κανιβαλισμός'' αποκλείει δλδ. τους γκει;

εμένα δεν με ενδιαφέρει τι κάνει ο καθένας, ούτε αν θέλουν να παντρεύονται.

με ενδιαφέρει,

η κοινωνία να μην αυξάνει την''παραγωγή'' και άλλων, με διαφορετικό τρόπο ''σακατεμένων'' παιδιών, εξαιτίας της/τους.

Είμαι κατά την υιοθέτηση παιδιών, εκτός και αν ο ένας έχει ήδη παιδί, ΔΙΚΟ ΤΟΥ.

το αίμα, νερό δεν γίνεται

τώρα, ελπίζω να καταλάβεις το σχόλιο μου τι αφορούσε

Bliss_

# 211 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

γιατί;

δεν το καταλαβαίνω αυτό.

Η υιοθεσία είναι μια πράξη βαθιάς ανθρωπιάς, έχεις δεν έχεις παιδί...και νομίζω πολύ περισσότερο όταν δεν έχεις "δικό σου"

Παράθεση:
Σχόλιο # 210 από Mileni

η κοινωνία να μην αυξάνει την''παραγωγή'' και άλλων, με διαφορετικό τρόπο ''σακατεμένων'' παιδιών, εξαιτίας της/τους.

Captain_Jack_Sparrow

# 212 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μου αρέσει που συνεχώς έχουμε το ίδιο επιχείρημα "τι θα πεις στο παιδί". Λες και το παιδί με το που θα γεννηθεί θα έχει στο DNA του γραμμένους τους νόμους της φύσης όπως τους ορίζει αυτούς ο καθένας. Το παιδί θα μπορέσει να καταλάβει πολύ πιο εύκολα αν του μάθεις από την αρχή πόσο φυσιoλογικό είναι ένα gay ζευγάρι. Δεν γεννιέται με προκαταλήψεις ούτε με αποτυπωμένες από την μήτρα τις όποιες αξίες του κάθε γονέα.

Πιο πολύ πλάκα έχει όταν γίνεται αναφορά στο πως λειτουργεί η φύση γύρω μας. Την ίδια την φύση που όλοι οι "φυσιολογικοί" άνθρωποι καταστρέφουμε συστηματικά εδώ και αιώνες. Μόλις περάσαμε τις μέρες των Χριστουγέννων λες και ήταν Μάιος ένα πράγμα. Ειδή ζωών είναι υπό εξαφάνιση, οι εποχές έχουν εξαφανιστεί σχεδόν, η αιθαλομίχλη συνεχίζει να πνίγει ολόκληρες πόλεις αλλά εμείς βάζουμε τα όρια του φυσιολογικού στην σεξουαλική ταυτότητα του κάθε ανθρώπου και δίνουμε και παραδείγματα μέσα από την ίδια φύση που βιάζουμε καθημερινά (δεν βγάζω τον εαυτό μου έξω). 

Το άλλο αντεπιχείρημα πάει στους ανθρώπους που πεινάνε και εμείς κοιτάζουμε τους "πούστηδες". Δηλαδή για όλους εσάς είναι πιο εύκολο να εξηγήσετε σε ένα παιδί γιατί ένας άνθρωπος σήμερα πεινάει από το να του εξηγήσετε γιατί 2 άντρες μένουν μαζί; Τι είναι πιο φυσιολογικό, ο άνθρωπος που είναι άστεγος και μπορεί να πεθάνει από την πείνα, ο πρόσφυγας που πνίγεται στην θάλασσα, ή 2 γυναίκες που ζουν μαζί; Η μήπως (για να ξαναπάμε στην αγαπημένη σε όλους φύση) είναι πιο φυσιολογικό ότι ολόκληρα δάση εξαφανιζόνται, μαζί με πολλά είδη του ζωικού βασιλείου που είχαν το δάσος ως σπίτι αλλά καμιά κυβέρνηση στον κόσμο δεν κάνει κάτι για αυτό; 

Το θέμα μου προσωπικά δεν είναι οι gay. Δεν με νοιάζει πως θα ζήσουν ας τον βρούνε μόνοι τους τον τρόπο, αρκεί να τους δοθούν ισότιμες ευκαιρίες να το κάνουν. Το θέμα μου είναι η αντιμετώπιση στο διαφορετικό, τα όρια στο τι είναι φυσιολογικό και τι όχι, όρια που για τον καθένα φαίνεται να είναι πολύ διαφορετικά. "Ανθρώπινες αξίες", "προσωπική αισθητική" και άλλα κουραφέξαλα ξεστομίζονται με πολύ μεγαλύτερη ευκολία από ότι θα έπρεπε. 

Τέσπα το κουράσαμε το θέμα, δεν έχω να πω κάτι άλλο προσωπικά. 

Mpougatsa

# 213 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

α τότε δεν συμφωνώ. κατάλαβα λάθος. ναι, οι άνθρωποι κανιβαλίζουν το διαφορετικό. μέχρι τουλάχιστον να διαφοροποιηθούν οι ίδιοι (σε κάτι άλλο ενδεχομένως) όπου και αλλάζουν γνώμη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 210 από Mileni

Ο ανθρώπινος ''κανιβαλισμός'' αποκλείει δλδ. τους γκει;

εμένα δεν με ενδιαφέρει τι κάνει ο καθένας, ούτε αν θέλουν να παντρεύονται.

με ενδιαφέρει,

τώρα, ελπίζω να καταλάβεις το σχόλιο μου τι αφορούσε

Bliss_

# 214 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

και να πεις, τι θ'αλλάξει;

Μόνο το πληκτρολόγιό σου θα φθαρεί απ'ό,τι βλέπω...

χαίρομαι πολύ που υπάρχουν νέοι άνθρωποι σαν και σένα, πάντως.

Εσείς με τις ιδέες σας κι αυτοί με τα "λεφτά" τους,

νομίζω πως τα θέλουνε μονά - ζυγά δικά τους...

Καλή χρονιά, Τζακ

Παράθεση:
Σχόλιο # 212 από Captain_Jack_Sparrow

Μου αρέσει που συνεχώς έχουμε το ίδιο επιχείρημα "τι θα πεις στο παιδί". Λες και το παιδί με το που θα γεννηθεί θα έχει στο DNA του γραμμένους τους νόμους της φύσης όπως τους ορίζει αυτούς ο καθένας. Το παιδί θα μπορέσει να καταλάβει πολύ πιο εύκολα αν του μάθεις από την αρχή πόσο φυσιoλογικό είναι ένα gay ζευγάρι. Δεν γεννιέται με προκαταλήψεις ούτε με αποτυπωμένες από την μήτρα τις όποιες αξίες του κάθε γονέα.

Πιο πολύ πλάκα έχει όταν γίνεται αναφορά στο πως λειτουργεί η φύση γύρω μας. Την ίδια την φύση που όλοι οι "φυσιολογικοί" άνθρωποι καταστρέφουμε συστηματικά εδώ και αιώνες. Μόλις περάσαμε τις μέρες των Χριστουγέννων λες και ήταν Μάιος ένα πράγμα. Ειδή ζωών είναι υπό εξαφάνιση, οι εποχές έχουν εξαφανιστεί σχεδόν, η αιθαλομίχλη συνεχίζει να πνίγει ολόκληρες πόλεις αλλά εμείς βάζουμε τα όρια του φυσιολογικού στην σεξουαλική ταυτότητα του κάθε ανθρώπου και δίνουμε και παραδείγματα μέσα από την ίδια φύση που βιάζουμε καθημερινά (δεν βγάζω τον εαυτό μου έξω). 

Το άλλο αντεπιχείρημα πάει στους ανθρώπους που πεινάνε και εμείς κοιτάζουμε τους "πούστηδες". Δηλαδή για όλους εσάς είναι πιο εύκολο να εξηγήσετε σε ένα παιδί γιατί ένας άνθρωπος σήμερα πεινάει από το να του εξηγήσετε γιατί 2 άντρες μένουν μαζί; Τι είναι πιο φυσιολογικό, ο άνθρωπος που είναι άστεγος και μπορεί να πεθάνει από την πείνα, ο πρόσφυγας που πνίγεται στην θάλασσα, ή 2 γυναίκες που ζουν μαζί; Η μήπως (για να ξαναπάμε στην αγαπημένη σε όλους φύση) είναι πιο φυσιολογικό ότι ολόκληρα δάση εξαφανιζόνται, μαζί με πολλά είδη του ζωικού βασιλείου που είχαν το δάσος ως σπίτι αλλά καμιά κυβέρνηση στον κόσμο δεν κάνει κάτι για αυτό; 

Το θέμα μου προσωπικά δεν είναι οι gay. Δεν με νοιάζει πως θα ζήσουν ας τον βρούνε μόνοι τους τον τρόπο, αρκεί να τους δοθούν ισότιμες ευκαιρίες να το κάνουν. Το θέμα μου είναι η αντιμετώπιση στο διαφορετικό, τα όρια στο τι είναι φυσιολογικό και τι όχι, όρια που για τον καθένα φαίνεται να είναι πολύ διαφορετικά. "Ανθρώπινες αξίες", "προσωπική αισθητική" και άλλα κουραφέξαλα ξεστομίζονται με πολύ μεγαλύτερη ευκολία από ότι θα έπρεπε. 

Τέσπα το κουράσαμε το θέμα, δεν έχω να πω κάτι άλλο προσωπικά. 

sissy108

# 215 στις 27/12/2015
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 466

δεν συμφωνω καθολου...

πιστευω οτι αυτο ειναι η απαρχη μιας σειρας δικαιωματων που αργοτερα θα απαιτησουν οι γκευ οπως η υιοθεσια παιδιων  αλλα και πολλα αλλα...!!ο καθενας για εμενα ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει στο κρεββατι του αρκει να μην προκαλει και να μην ενοχλει τον αλλο..!!δεν μπορεις να παιρνεις ενα παιδι και να το καταστρεφεις...δεν σου ειπε κανεις να αλλαξεις τις σεξουαλικες σου επιλογες αλλα οι συγκεκριμενες σεξουαλικες επιλογες σου δεν μπορουν να σου δωσουν ενα παιδι με φυσιολογικο τροπο...δεν ειναι κακο...!!η φυση το παιδι το δινει οταν ενωνονται ατομα  η ζωα διαφορετικου φυλου..και δεν πιστευω οτι κανει λαθος η οτι ειναι τυχαιο αυτο καθολου...!!η φυση ολα τα εχει προβλεψει και ολα ειναι ετσι οπως ειναι για καποιο λογο...!!ενα παιδι χρειαζεται 2 γονεις διαφορετικου φυλου για να μεγαλωσει!!ετσι ειναι γιατι ετσι μονο δημιουργειται  το παιδι τι να κανουμε...??εχετε δει να προκυπτουν  εγκυμοσυνες απο ομοφυλοφιλικες σχεσεις??...αν ηταν σωστο ηδη  θα συνεβαινε..θα το ειχε ηδη μεριμνησει η φυση πριν το σκεφτουν καποια αρρωσρημενα ανθρωπινα μυαλα..!!το θεωρω λοιπον εντελως εγωιστικο απο την στιγμη που οι γκευ εχουν επιλεξει καλως η κακως να κανουν αυτες τις επιλογες στην ζωη τους να θελουν και παιδι...αυτο ειναι θρασσος και για εμενα απαραδεκτο και απολυτα  εγκληματικο..!!!απορω πραγματικα πως επιτρεπουν να γινονται αυτα τα εγκληματα σε βαρος αθωων ψυχων...

βεβαια και να γεννιουνται παιδια απο ατομα που δεν θα επρεπε να ειναι καν γονεις...θα μου πειτε ειναι το ιδιο εγκληματικο αλλα εδω δεν [παμε να δουμε τι ειναι χειροτερο απο το αλλο...υποτιθεται οτι προσπαθουμε να εξαλειψουμε τα κακα που συμβαινουν οσο μπορουμε ..και οχι να δημιουργουμε περισσοτερα και να τα συγκρινουμε...!!

καλο βραδυ σε ολους!!
Αρέσει στο μέλος Enikos

Mpougatsa

# 216 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

για πες μας βρε κοπελα μου, ποιά  γνώμη έχεις για την υπογεννητικότητα σε άντρες και γυναίκες? τι λέει η φύση για όσους δεν μπορούν να κάνουν παιδιά και κατεφεύγουν στην "ανώμαλη" οδό της εξωσωματικής?

Παράθεση:
Σχόλιο # 215 από sissy108

δεν συμφωνω καθολου...

πιστευω οτι αυτο ειναι η απαρχη μιας σειρας δικαιωματων που αργοτερα θα απαιτησουν οι γκευ οπως η υιοθεσια παιδιων  αλλα και πολλα αλλα...!!ο καθενας για εμενα ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει στο κρεββατι του αρκει να μην προκαλει και να μην ενοχλει τον αλλο..!!δεν μπορεις να παιρνεις ενα παιδι και να το καταστρεφεις...δεν σου ειπε κανεις να αλλαξεις τις σεξουαλικες σου επιλογες αλλα οι συγκεκριμενες σεξουαλικες επιλογες σου δεν μπορουν να σου δωσουν ενα παιδι με φυσιολογικο τροπο...δεν ειναι κακο...!!η φυση το παιδι το δινει οταν ενωνονται ατομα  η ζωα διαφορετικου φυλου..και δεν πιστευω οτι κανει λαθος η οτι ειναι τυχαιο αυτο καθολου...!!η φυση ολα τα εχει προβλεψει και ολα ειναι ετσι οπως ειναι για καποιο λογο...!!ενα παιδι χρειαζεται 2 γονεις διαφορετικου φυλου για να μεγαλωσει!!ετσι ειναι γιατι ετσι μονο δημιουργειται  το παιδι τι να κανουμε...??εχετε δει να προκυπτουν  εγκυμοσυνες απο ομοφυλοφιλικες σχεσεις??...αν ηταν σωστο ηδη  θα συνεβαινε..θα το ειχε ηδη μεριμνησει η φυση πριν το σκεφτουν καποια αρρωσρημενα ανθρωπινα μυαλα..!!το θεωρω λοιπον εντελως εγωιστικο απο την στιγμη που οι γκευ εχουν επιλεξει καλως η κακως να κανουν αυτες τις επιλογες στην ζωη τους να θελουν και παιδι...αυτο ειναι θρασσος και για εμενα απαραδεκτο και απολυτα  εγκληματικο..!!!απορω πραγματικα πως επιτρεπουν να γινονται αυτα τα εγκληματα σε βαρος αθωων ψυχων...

βεβαια και να γεννιουνται παιδια απο ατομα που δεν θα επρεπε να ειναι καν γονεις...θα μου πειτε ειναι το ιδιο εγκληματικο αλλα εδω δεν [παμε να δουμε τι ειναι χειροτερο απο το αλλο...υποτιθεται οτι προσπαθουμε να εξαλειψουμε τα κακα που συμβαινουν οσο μπορουμε ..και οχι να δημιουργουμε περισσοτερα και να τα συγκρινουμε...!!

καλο βραδυ σε ολους!!

sissy108

# 217 στις 27/12/2015
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη

η επιστημη εχει εξελιχθει πλεον  για να βοηθαει τους ανθρωπους αν και βεβαια πολλες φορες καταφερνει το αντιθετο δυστυχως...!!βεβαια οπως ομως γνωριζουμε η επιστημη δεν μπορει να κανει θαυματα ουτε να αλλαξει τους βασικουσ νομους τησ φυσης!!...δινει ομως καποια βοηθεια σε περιπτωσεις οπως αυτες που αναφερεις...!!δεν ειναι κακο και ουτε κατακριτεο βεβαια...!!ισα ισα θεραπευει ασθενειες και πολλα αλλα...!!δεν μπορει να κανει τιποτα ομως με δυο ωραρια μαζι η με δυο σπερματοζωαρια μαζι...απλα βοηθαει λιγο την φυση...!!και φυσικα μονο ανωμαλες δεν τις λες  αυτες τισ περιπτωσεις ζςυγαριων με προβληματα γονομοτητας!

Αρέσει στο μέλος Enikos

Mpougatsa

# 218 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μα αν η φύση "αποφάσισε" να μη μπορεί να κάνει παιδιά ενας οργανισμός, ε κάτι θα ξέρει. γιατί να την πειράζουμε με την επιστήμη και να τη "βοηθάμε"? μας λέει ξεκάθαρα: "εγω δεν επιτρέπω ο τάδε να κάνει παιδιά". τι παμε και τον ενοχλούμε?

Παράθεση:
Σχόλιο # 217 από sissy108

η επιστημη εχει εξελιχθει πλεον  για να βοηθαει τους ανθρωπους αν και βεβαια πολλες φορες καταφερνει το αντιθετο δυστυχως...!!βεβαια οπως ομως γνωριζουμε η επιστημη δεν μπορει να κανει θαυματα ουτε να αλλαξει τους βασικουσ νομους τησ φυσης!!...δινει ομως καποια βοηθεια σε περιπτωσεις οπως αυτες που αναφερεις...!!δεν ειναι κακο και ουτε κατακριτεο βεβαια...!!ισα ισα θεραπευει ασθενειες και πολλα αλλα...!!δεν μπορει να κανει τιποτα ομως με δυο ωραρια μαζι η με δυο σπερματοζωαρια μαζι...απλα βοηθαει λιγο την φυση...!!και φυσικα μονο ανωμαλες δεν τις λες  αυτες τισ περιπτωσεις ζςυγαριων με προβληματα γονομοτητας!

sissy108

# 219 στις 27/12/2015
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη

το αν μπορει η οχι καποιοσ να κανει παιδια δεν το αποφασιζει η φυση...αν ειναι δυνατον... ειναι λιγο ασχετο αυτο που λες και δεν μπορουμε να το ισχυριζομαστε...η γονιμοτητα επηρεαζεται απο παρα πολλουσ παραγοντες γενικα...!!αλλα δεν ειναι επικαιρο να το συζητησουμε τωρα και δεν νομιζω οτι ειναι επι του θεματος...γενικα ομως η φυση εχει καποιους νομους οι οποιοι δεν αλλαζουν και η επιστημες εξελισσονται παντα  λαμβανοντασ υποψιν αυτους τους νομους...!!ετσι ειναι τα πραγματα σε αυτον τον κοσμο...δεν τα φτιαξαμε εμεις ..τα βρηκαμε απλα  προσπαθουμε να τα εξηγησουμε λιγο ...οσο μπορουμε βεβαια γιατι μερικα πραγματα στο μεγαλειο της φυσης ειναι ανεξηγητα...και να κανουμε την ζωη μας πιο ευκολη...!!τισ περισσοτερεσ φορες μαλιστα η επιστημη αντιγραφει της λειτουργιες της φυσης...ακομα και με την εξωσωματικη αυτο προσπαθουν να κανουν οι επιστημονες...αλλα βεβαια και παλι ειναι μεγαλη κουβεντα αυτο να το συζητησουμε τωρα και δεν νομιζω παλι οτι μεσα στο θεμα...

Αρέσει στο μέλος Enikos

sissy108

# 220 στις 27/12/2015
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη

το αν μπορει η οχι καποιοσ να κανει παιδια δεν το αποφασιζει η φυση...αν ειναι δυνατον... ειναι λιγο ασχετο αυτο που λες και δεν μπορουμε να το ισχυριζομαστε...η γονιμοτητα επηρεαζεται απο παρα πολλουσ παραγοντες γενικα...!!αλλα δεν ειναι επικαιρο να το συζητησουμε τωρα και δεν νομιζω οτι ειναι επι του θεματος...γενικα ομως η φυση εχει καποιους νομους οι οποιοι δεν αλλαζουν και η επιστημες εξελισσονται παντα  λαμβανοντασ υποψιν αυτους τους νομους...!!ετσι ειναι τα πραγματα σε αυτον τον κοσμο...δεν τα φτιαξαμε εμεις ..τα βρηκαμε απλα  προσπαθουμε να τα εξηγησουμε λιγο ...οσο μπορουμε βεβαια γιατι μερικα πραγματα στο μεγαλειο της φυσης ειναι ανεξηγητα...και να κανουμε την ζωη μας πιο ευκολη...!!τισ περισσοτερεσ φορες μαλιστα η επιστημη αντιγραφει της λειτουργιες της φυσης...ακομα και με την εξωσωματικη αυτο προσπαθουν να κανουν οι επιστημονες...αλλα βεβαια και παλι ειναι μεγαλη κουβεντα αυτο να το συζητησουμε τωρα και δεν νομιζω παλι οτι μεσα στο θεμα...

Επιλέξτε σελίδα: (1-22)
Σελίδες Αρχική«6789101112131415Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε