Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ομοφυλόφιλοι γαμοι

Επιλέξτε σελίδα: (1-22)
Σελίδες Αρχική«891011121314151617Τελ.»

Enikos

# 241 στις 27/12/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.705
'Aρεσαν+: 0%

Δεν ελεγες αυτο, εκει που εκανα την παραθεση μου.

Δεν πειραζει...μεταξυ μας.

Παράθεση:
Σχόλιο # 240 από Paralia48

μεταξύ μας τώρα Ενικέ, αν ήξερε η μαμά μου, τι κάνω και τι σκέφτομαι, θα τραβούσε τα μαλιά της!

lamprand

# 242 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 216 από Mpougatsa

για πες μας βρε κοπελα μου, ποιά  γνώμη έχεις για την υπογεννητικότητα σε άντρες και γυναίκες? τι λέει η φύση για όσους δεν μπορούν να κάνουν παιδιά και κατεφεύγουν στην "ανώμαλη" οδό της εξωσωματικής?

πολύ τα μπερδευετε αγαπητή . γιατί παραλείπεις την συμετοχή του ανθρώπου στην φύση .

και η ιδιοτροπίες της φύσης (υπογεννητικότητας) που λες ίσως και να μην οφείλονται στην φύση που λέμε ,αλλά στην φύση που έχουμε εμείς οι άνθρωποι διαμορφώσει έτσι και αυτές οι δυσλειτουργίες να οφείλονται στον άνθρώπινο παράγοντα βλ. φυτοφάρμακα κ.τλ.

εγώ θα σημειώσω ότι στην φύση (που ο ανθρώπινος παράγοντας δεν την έχει επηρεάσει πολύ) σε άλλα θηλαστικά δεν βλέπουμε δυσλειτουργίες γεννητικές .

και δεν είναι ανωμαλία η τεχνιτή γονιμοποίηση. ίσως σε γριές μόνο που η φύση δεν προβλέπει.

Mpougatsa

# 243 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλημέρα σου και χρόνια πολλά. Έχω ζήσει στη Γαλλία στο μεγαλύτερο μέρος των μεταπτυχιακών σπουδών μου και μετά Δανία όπου ζούσα ημιμόνιμα.

Για το θέμα του ΟΗΕ που είδα κάπου παραπάνω, ας μη μεταφράζουμε όπως θα θελαμε και όπως νομίζουμε τα κείμενα. Η νομοθεσία αφενός διατυπώνεται συνήθως γενικευμένα για να προλαβαίνει τις κοινωνικές εξελίξεις, αφετέρου- και το λέω με επιφύλαξη- νομίζω πως μιλά γενικά για "γονείς" και δεν προσδιορίζει το φύλο των γονέων και φυσικά όχι τη "φύση". Ακόμα όμως και να συνέβαινε αυτό, θα αλλάξει (αν δεν έχει ήδη αλλάξει), γιατί έχει χρόνια τώρα αλλάξει η δομή και μορφή της οικογένειας.

Καλε, γιατί παίρνετε προσωπικά όσα γράφονται? Θα το καταλάβαινα αν πχ έμπαινε ενας γονιός ομοφυλοφιλος που είχε παιδί απο εξωσωματική ή απο υιοθεσία και υπερασπιζόταν τα δικαιώματά του, εκεί θα είχε βάση, για τους άλλους δεν βρίσκω λόγο.

Enikos: δεν ξέρω γιατί βάζεις τον εαυτό σου στο κέντρο της συζήτησης, γιατί δεν είδα να προκαλεί κάτι φοβερό η άποψή σου. Πολλοί συμφώνησαν μαζί σου (οι περισσότεροι θαρρώ), άλλοι στη μια μεριά άλλοι στην άλλη, όπως γίνεται συνήθως στις συζητήσεις. 

Εξάλλου, στο ξαναλέω χωρίς ίχνος εριστικότητας- οτι όσα είπες είναι μεν η άποψή σου, αλλά δεν επιχειρηματολόγησες πουθενά, παρα μόνο χρησιμοποίησες τη λέξη: "φύση" κάνοντας εκεί όλες σου τις αναγωγές χωρίς περαιτέρω εμβάθυνση. Προσωπικά, δεν σε αντέκρουσα επι της ουσίας πουθενά, γιατί δεν υπήρχε κάτι να σου αντικρούσω. Τα επιχειρήματα αντικρούονται με επιχειρήματα.

Τα υπόλοιπα που λες δεν τα καταλαβαίνω καν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 232 από flat_line

Aγαπητή φίλη

Σε ποια χώρα έζησες και είδες όλα αυτά που περιγράφεις;

Mpougatsa

# 244 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ούτε εδω μπορώ να απαντήσω, γιατί δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις.

Αλλά είμαι σίγουρη πως όλα ξεκινούν απο μια τεράστια παρεξήγηση: αυτην της λέξης "φύση". Η φύση δεν  υπάρχει έξω απο τα είδη. Τα είδη ορίζουν τη φύση τους. Δεν είναι προσωπική μου άποψη, αλλά είναι η επιστημονική αλήθεια και η πραγματικότητα.

Τελικά αποφάσισε, ο άνθρωπος επεμβαίνει στη "φύση" ή όχι? Απο τη μια λες για τα φυτοφάρμακα και απο την άλλη για τα άλλα ζώα που αναπαράγονται στη φυση "(που ο ανθρώπινος παράγοντας δεν την έχει επηρεάσει πολύ)"

(γιαυτό δεν καταλαβαίνω το κείμενό σου).

Αλήθεια πώς εξηγείτε το οτι υπάρχουν γκέι άνθρωποι που γεννήθηκαν και ανατράφηκαν απο στρέιτ γονείς?

Αυτό απο μόνο του αποδεικνύει πως τα παιδιά δεν ακολουθούν το σεξουαλικό προσανατολισμό των γονιών.

Αυτό θα συνέβαινε αν μεγαλώναμε τα παιδιά μας φυλακισμένα στο σπίτι να βλέπουν μόνο εμάς. Εκεί είναι η απάντηση.

Με αυτό το ερώτημα, κλείνω στο παρόν θέμα, γιατί απλά δεν έχω κάτι άλλο να πω όσα γνωριζω και όσα εχω δει τα είπα. 

Κάποια στιγμή θα ήθελα να μιλήσουμε για τα αυτοάνοσα που άρχισε να γεννά το ανθρώπινο είδος (όπως ο hpv με τις συνεχώς μεταλασσόμενες μορφές του) και που πλέον έχουν προσβάλει σχεδόν το 100% του πληθυσμού στη Δύση και προχωράει,

καθώς και για τη σταδιακή εξασθένιση και μείωση του αριθμού σπερματοζωαρίων στα αρσενικά του είδους μας, αλλά είναι θέμα αρκετά τρομακτικό (?) μια και γεννά ήδη σκέψεις στην επιστημονική κοινότητα.

Παράθεση:

Σχόλιο # 242 από lamprand

πολύ τα μπερδευετε αγαπητή . γιατί παραλείπεις την συμετοχή του ανθρώπου στην φύση .

και η ιδιοτροπίες της φύσης (υπογεννητικότητας) που λες ίσως και να μην οφείλονται στην φύση που λέμε ,αλλά στην φύση που έχουμε εμείς οι άνθρωποι διαμορφώσει έτσι και αυτές οι δυσλειτουργίες να οφείλονται στον άνθρώπινο παράγοντα βλ. φυτοφάρμακα κ.τλ.

εγώ θα σημειώσω ότι στην φύση (που ο ανθρώπινος παράγοντας δεν την έχει επηρεάσει πολύ) σε άλλα θηλαστικά δεν βλέπουμε δυσλειτουργίες γεννητικές .

και δεν είναι ανωμαλία η τεχνιτή γονιμοποίηση. ίσως σε γριές μόνο που η φύση δεν προβλέπει.

Enikos

# 245 στις 27/12/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Παράθεση:
Σχόλιο # 243 από Mpougatsa

Enikos: δεν ξέρω γιατί βάζεις τον εαυτό σου στο κέντρο της συζήτησης, γιατί δεν είδα να προκαλεί κάτι φοβερό η άποψή σου. 

Δεν θα εχετε διαβασει ολο το θεμα Μανδαμ.

Εξάλλου, στο ξαναλέω χωρίς ίχνος εριστικότητας- οτι όσα είπες είναι μεν η άποψή σου, αλλά δεν επιχειρηματολόγησες πουθενά, παρα μόνο χρησιμοποίησες τη λέξη: "φύση" 

Αν δεν ειναι αυτο επιχειρημα... καταλαβα...

Τα υπόλοιπα που λες δεν τα καταλαβαίνω καν.

Κατανοητο!!!

Enikos

# 246 στις 27/12/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Παράθεση:
Σχόλιο # 244 από Mpougatsa

Τα είδη ορίζουν τη φύση τους. Δεν είναι προσωπική μου άποψη, αλλά είναι η επιστημονική αλήθεια και η πραγματικότητα.

lamprand

# 247 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 246 από Enikos

Mpougatsa

# 248 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

γιατί απορείς? αυτό είναι φυση: το σύνολο όλων των μορφών ζωής. δεν είναι κάποια αόριστη και στατική έννοια, ούτε κάτι σαν θεότητα πάνω απο όλα.

Γι αυτό πιστεύω πως έχει σημασία το να εννοούμε όλοι το ίδιο όταν χρησιμοποιούμε μια λέξη, για να μπορεί να προχωρήσει μια συζήτηση. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 246 από Enikos

Enikos

# 249 στις 27/12/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μολις καταργησατε την Φυσικη, Μανδαμ!

Γι' αυτο απορω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 248 από Mpougatsa

γιατί απορείς? αυτό είναι φυση: το σύνολο όλων των μορφών ζωής. δεν είναι κάποια αόριστη και στατική έννοια, ούτε κάτι σαν θεότητα πάνω απο όλα.

Γι αυτό πιστεύω πως έχει σημασία το να εννοούμε όλοι το ίδιο όταν χρησιμοποιούμε μια λέξη, για να μπορεί να προχωρήσει μια συζήτηση. 

Αρέσει στο μέλος sissy108

Mpougatsa

# 250 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ε ίσως πήρα το θάρρος επειδή είναι το επιστημονικό πεδίο που σπούδασα και σπουδάζω ακόμα για παραπάνω απο τη μισή μου ζωή. 

Δείξτε επιείκεια.

Παράθεση:
Σχόλιο # 249 από Enikos

Μολις καταργησατε την Φυσικη, Μανδαμ!

Γι' αυτο απορω...

Enikos

# 251 στις 27/12/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τι σπουδαζετε Μανδαμ, να καταργησετε το Συμπαν?

Τι επιστημη ειναι αυτη?

Παράθεση:
Σχόλιο # 250 από Mpougatsa

Ε ίσως πήρα το θάρρος επειδή είναι το επιστημονικό πεδίο που σπούδασα και σπουδάζω ακόμα για παραπάνω απο τη μισή μου ζωή. 

Δείξτε επιείκεια.

Αρέσει στο μέλος sissy108

Mpougatsa

# 252 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ειλικρινά δεν μπορώ να σας παρακολουθήσω. Δεν ξέρω πώς βγάζετε τα συμπεράσματα που βγάζετε. Δεν μίλησα πουθενά για "κατάργηση του σύμπαντος".

Σας ρώτησα επανειλλημμένα να μου εξηγήσετε τι εννοείτε εσείς  με τον όρο: "φυση" και το μόνο που κάνατε είναι να γελάτε με παραθέσεις όσων γράφω. Σας ρωτώ λοιπόν: Τι είναι  φύση? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 251 από Enikos

Τι σπουδαζετεε Μανδαμ, να καταργησετε το Συμπαν?

Τι επιστημη ειναι αυτη?

Mileni

# 253 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 248 από Mpougatsa

απορία έχω και εγώ

Mpougatsa:

''Χρόνια πολλά σε όλους σας! να περάσετε όμορφα! Για πειτε, θα μείνετε σπίτια σας ή ετοιμάζετε εξόρμηση, καμια εκδρομή κλπ? εμένα φέτος δεν με κρατάει το σπίτι και λέω να πάρω τους δρόμους!''

και γιατί δεν το εννοουσες

θα είχες βγει λίγο στην φύση και δεν θα ρωτούσες τώρα τι είναι

Mpougatsa

# 254 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

άσχετο. αλλά γιατί θα πρέπει να δώσω λογαριασμό για το πότε πήγα τις βόλτες μου και πότε γύρισα? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 253 από Mileni

απορία έχω και εγώ

Mpougatsa:

''Χρόνια πολλά σε όλους σας! να περάσετε όμορφα! Για πειτε, θα μείνετε σπίτια σας ή ετοιμάζετε εξόρμηση, καμια εκδρομή κλπ? εμένα φέτος δεν με κρατάει το σπίτι και λέω να πάρω τους δρόμους!''

και γιατί δεν το εννοουσες

Enikos

# 255 στις 27/12/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αυτο ειναι ενα αλλο θεμα, μεσα στο ηδη υπαρχον.

Ετσι προχειρα θα πω οτι η λεξη σημαινει Γεννω. Αρα η φυσις ειναι οντοτης.

Υπ' αυτην την εννοια και διεργασια χαρακτηριζει και τα ειδη της, με βαση τις αναγκες της προκειμενου να υπαρξει, αλλα και να πολλαπλασιαστει ως οντοτητα...

Υπ' αυτην την λειτουργια λοιπον και μεσω πολυ ειδικων φυσικων (δικων της "κανονισμων") και χημικων διεργασιων...υπαρχει.

Τωρα μην μπουμε στο παιχνιδακι να αναλυσουμε την καθε λεξη, προκειμενου να αλληλοπεισθουμε για το τι θεωρει ο καθενας απο εμας σωστο.

Ειναι βαρετο και οχι του θεματος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 252 από Mpougatsa

Τι είναι  φύση? 

Αρέσει στα μέλη Heptamer, sissy108

Mileni

# 256 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 254 από Mpougatsa

άσχετο. αλλά γιατί θα πρέπει να δώσω λογαριασμό για το πότε πήγα τις βόλτες μου και πότε γύρισα? 

μαλλον εχεις θυμο, που δεν πηγες και το πηρες πολυ σοβαρα

εγω κανω πλακα

Enikos

# 257 στις 27/12/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Απαντω=επιμενω...

Αποχωρω=σε στριμωξαμε τη ελλειψει επιχειρηματων...

Πειτε μου και μενα αν προκυψει κανενα αλλο αποτρεπτικο...

Mpougatsa

# 258 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δεν είναι παιχνιδάκι η σημασία των λέξεων. με αυτές συνεννοούμαστε. 

η φύση λοιπόν είναι οντότητα? 

ενα ουσιαστικό μεταφράζεται με ενα ρήμα?  πού τα έχετε δει αυτά?

Τουλάχιστον απαντήθηκε το γιατί υπάρχει αναιτιολόγητη διάσταση απόψεων. Προφανώς γιατί ο καθένας δίνει τη δική του ελεύθερη μετάφραση σε θεμελιώδεις ορισμούς.

τέλος πάντων πραγματικά δεν μπορεί να γίνει συζητηση όταν θεωρούμε τη φύση "οντότητα". Ίσως θα ταίριαζε σε θέματα θεολογικά ή κάτι τέτοιο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 255 από Enikos

Αυτο ειναι ενα αλλο θεμα, μεσα στο ηδη υπαρχον.

Ετσι προχειρα θα πω οτι η λεξη σημαινει Γεννω. Αρα ειναι οντοτης.

Υπ' αυτην την εννοια και διεργασια χαρακτηριζει και τα ειδη της, με βαση τις αναγκες της προκειμενου να υπαρξει, αλλα και να πολλαπλασιαστει ως οντοτητα...

Υπ' αυτην την λειτουργια λοιπον και μεσω πολυ ειδικων φυσικων (δικων της "κανονισμων") και χημικων διεργασιων...υπαρχει.

Τωρα μην μπουμε στο παιχνιδακι να αναλυσουμε την καθε λεξη, προκειμενου να αλληλοπεισθουμε για το τι θεωρει ο καθενας απο εμας σωστο.

Ειναι βαρετο και οχι του θεματος.

jane-doe

# 259 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μιας και είμαστε τόσο φυσιο-λάτρες  θα πρέπει να κάνουμε  σεξ μόνο κατά τη διάρκεια των γόνιμων ημερών( των γυναικών ) αφού όπως όλοι "γνωρίζουμε" το σεξ γίνεται για αναπαραγωγικούς λόγους..Ε,ε,ε;

Δεν είναι καθόλου φυσιολογικό να θέλουμε να κάνουμε σεξ συχνότερα.

Mpougatsa

# 260 στις 27/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

χαχαχαχαχαχχαχ! ναι! σαυτό το σημείο μάλιστα, ταυτίζονται και οι θέσεις θρησκείας και φυσιο-ντετερμινισμού!

είναι πολύ σοφά φτιαγμένες αυτές οι θεωρήσεις. οι αναγωγές στη "φύση" μας φέρνουν πιο κοντά στο...θεό!

Παράθεση:
Σχόλιο # 259 από jane-doe

Μιας και είμαστε τόσο φυσιο-λάτρες  θα πρέπει να κάνουμε  σεξ μόνο κατά τη διάρκεια των γόνιμων ημερών( των γυναικών ) αφού όπως όλοι "γνωρίζουμε" το σεξ γίνεται για αναπαραγωγικούς λόγους..Ε,ε,ε;

Δεν είναι καθόλου φυσιολογικό να θέλουμε να κάνουμε σεξ συχνότερα.

Επιλέξτε σελίδα: (1-22)
Σελίδες Αρχική«891011121314151617Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε