Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
ομοφυλόφιλοι γαμοι

Επιλέξτε σελίδα: (1-22)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Enikos

# 61 στις 26/12/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.277
'Aρεσαν+: 0%

Το θεμα δεν ειναι αν καλυπτεις εμενα. Αρκει η αποψη σου για το θεμα.

Τωρα κατι μπαν, κατι σκιζω τα ρουχα μου μπροστα στην υβρι, κατι στην πισσα οι διαφωνουντες, δεν ειναι του θεματος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 60 από Bliss_

Είμαι ο εαυτός μου 

και όσο σέβομαι τον διπλανό μου νιώθω καλά.
Πάλι δεν σε κάλυψα;

Enikos

# 62 στις 26/12/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μπα, για ποιον λογο αλλωστε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από Captain_Jack_Sparrow

Ενικέ τοίχο τοίχο πηγαίνεις από την ημέρα που ψήφισαν το σύμφωνο; 

Enikos

# 63 στις 26/12/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εγω παλι, δεν μπορω να σκεφτω, τι θα σκεφτει η Βασιλισσα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από -tsilipirdoni-

σκέφτομαι ...  εγώ τώρα ,  τι θα έγραφε η μέλισσα 

η βασίλισσα ...  για τις απόψεις μας ,  περί φυσιολογικού .

-tsilipirdoni-

# 64 στις 26/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

κάνεις όμως τώρα ...  σαν πεισματάρικο παιδί .

Παράθεση:
Σχόλιο # 65 από Enikos

στην πισσα οι διαφωνουντες

Enikos

# 65 στις 26/12/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Την αποψη μας δεν λεμε?

Εκτος και αν λεμε μονο τις κοινες μας τετοιες, οποτε πειτε το μου, να παω για τσιτσιμπυρες!

Παράθεση:
Σχόλιο # 68 από -tsilipirdoni-

κάνεις όμως τώρα ...  σαν πεισματάρικο παιδί .

Bliss_

# 66 στις 26/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλά δεν περίμενα να καταλάβεις και το point μου...

Καλή χρονιά!

Παράθεση:
Σχόλιο # 65 από Enikos

Το θεμα δεν ειναι αν καλυπτεις εμενα. Αρκει η αποψη σου για το θεμα.

Τωρα κατι μπαν, κατι σκιζω τα ρουχα μου μπροστα στην υβρι, κατι στην πισσα οι διαφωνουντες, δεν ειναι του θεματος.

-tsilipirdoni-

# 67 στις 26/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

και το φαγητό ,  έτοιμο .

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από Enikos

Εκτος και αν λεμε μονο τις κοινες μας τετοιες

Mpougatsa

# 68 στις 26/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τι να σας πω βρε παιδιά. εμένα δεν με ενοχλεί κανενός η σεξουαλική προτίμηση, ούτε απαιτώ να το ζει "στο σπίτι του και ο,τι θέλει ας είναι".

έχει δικαίωμα να εκφράζεται δημόσια όπως και γω ασε που δεν θεωρώ την άποψη τη δική μου και κανενός, τόσο σημαντική όσο τα δικαιώματα και οι ελευθερίες όλων μας που πρέπει να είναι πάντα πάνω απο όλα.

όσο για τα παιδιά και την υιοθεσία, να σας θυμίσω οτι "φυσιολογικό" ΔΕΝ είναι ούτε ενα ζευγάρι με πρόβλημα υπογεννητικότητας, θεωρητικά δηλαδή, η "φύση" δεν τους επιτρέπει να τεκνοποιήσουν, αλλά δικαιούνται να υιοθετήσουν. οπότε, ας μιλάμε καλύτερα για το μέσο όρο όπως είπε κάποιος-κάποια πρίν, και όχι για το φυσιολογικό. δεν είναι τίτλος τιμής η φυσιολογικότητα ασε που μεταβάλλεται.
προσωπική εμπειρία, έχω απο χώρα της ευρώπης στην οποία έζησα για χρόνια και είχα φιλικές σχέσεις με οικογένειες όλων των ειδών: μονογονεϊκές, γονείς που ποτέ δεν παντρεύτηκαν ούτε εζησαν μαζι, γονείς ίδιου ΄φυλου κλπ. όλων τα παιδιά είχαν τα ίδια προβλήματα που έχουμε όλοι όσο μεγαλώνουμε, εφηβείες, εντάσεις, κλπ κλπ
πολύ κακό για το τίποτα μου φαίνονται όλα αυτά. το μόνο καλό που βλέπω είναι οτι πέφτουν οι μάσκες και αποκαλύπτεται πόσο αφυσικοι είμαστε ως προς τα ανθρώπινα, πόσο θρησκόληπτα συντηρητικοί, πόσο ψεύτικα μεγαλώσαμε γενιές και γενιές και άλλα πολλά που μόνο όμορφα δεν είναι.

πολύ κακό για το τίποτα μου φαίνονται όλα αυτά. το μόνο καλό που βλέπω είναι οτι πέφτουν οι μάσκες και αποκαλύπτεται πόσο αφυσικοι είμαστε ως προς τα ανθρώπινα, πόσο θρησκόληπτα συντηρητικοί, πόσο ψεύτικα μεγαλώσαμε γενιές και γενιές και άλλα πολλά που μόνο όμορφα δεν είναι.

Mpougatsa

# 69 στις 26/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

να σας θυμίσω επίσης, οτι ελάχιστοι έως κανείς, διαμαρτυρήθηκαν όταν κάτι βασίλισσες στην ελλάδα, κάποτε, πουλούσαν στην κυριολεξία μέσω των "φιλανθρωπικών" ιδρυμάτων τους, παιδιά σε εύπορους ξένους, τα οποία χρησιμοποιήθηκαν σεξουαλικά, ή όταν οι παπάδες ανέτρεφαν μέσα στα ορφανοτροφεία τα υποψήφια θύματα κακοποίησης απο τους ίδιους, και τόσα άλλα που μόνο ντροπή είναι για το ανθρώπινο είδος

βέβαια σε όλες τις παραπάνω περιπτώσεις, τίποτα δεν θεωρείται "ανώμαλο". γιαυτό και δεν κουνήθηκε φυλλο.
απο την άλλη, έχετε ψαχτεί ποτέ να δούμε όλοι μαζί, πόσο κατάλληλοι ήμασταν και είμαστε για γονείς? για βάλτε τα κάτω, ή να περνούσαμε απο τίποτα επιτροπές ψυχιάτρων, να δουμε πόσοι θα βγαίναμε απο κει, χαρακτηριζόμενοι ως "κατάλληλοι" για την ανατροφή ενος μικρού ανθρώπου.

Mystik_Male

# 70 στις 26/12/2015
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Τί με νοιάζει τώρα εμένα για τους gay γάμους και τις υιοθεσίες;
Ας κάνουν ό,τι θέλουν.
Μια ζωή σ' αυτή τη χώρα, παλεύουμε για δικαιώματα...
Ε, ας έχουν κι αυτοί τα δικαιώματά τους...

Γι' αυτό που λυπάμαι περισσότερο όμως, είναι ότι κι αυτοί εκφράζουν ρατσιστικές συμπεριφορές όλο και πιο συχνά. Βασικά, μόλις συνειδητοποιήσουν ότι το αντικείμενο του πόθου τους δεν πρόκειται να τους "κάτσει"...

"Straightness must be destroyed" λένε...
Για να μην αναφερθώ στο τί γίνεται στα διάφορα εργασιακά πόστα που έχουν ομοφυλόφιλοι και τί σου λένε αν σε βάλουν στο μάτι...
Κι εκεί, κουνάς το κεφάλι και λες: "Αλλοίμονό μας..."

Μετά, ας μιλήσουμε για αγάπη στα υιοθετημένα παιδιά και τί προσλαμβάνουσες θα πάρουν αυτά...

Αρέσει στο μέλος Enikos

Mpougatsa

# 71 στις 26/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εννοείται πως αμα είσαι βλαμμένος, θα παραμείνεις βλαμμένος είτε γκει είτε στρέιτ.

ε και τα παιδιά θα πάρουν τις ίδιες βλαμμένες προσλαμβάνουσες, ανεξάρτητα με τις σεξουαλικές προτιμήσεις του γονιού. το "βλαμμένο" της ανατροφής,δυστυχώς κληροδοτείται και θέλει αγώνα να το αποτινάξεις. νομίζω αυτό το ξέρουμε όλοι όσοι παλέψαμε να πετάξουμε απο πάνω μας όλα τα σκάρτα με τα οποία μας μεγάλωσαν.

δεν είπε κανείς πως ομοφυλόφιλος=σουπερ άνθρωπος. αλλά εξετάζεται μόνο η σεξουαλική προτίμηση γιατί αυτή είναι θέμα για το νομοθέτη. τα υπόλοιπα παραμένουν μεταβλητά

Παράθεση:
Σχόλιο # 74 από Mystik_Male

Ας κάνουν ό,τι θέλουν.

Γι' αυτό που λυπάμαι περισσότερο όμως, είναι ότι κι αυτοί εκφράζουν ρατσιστικές συμπεριφορές όλο και πιο συχνά. Βασικά, μόλις συνειδητοποιήσουν ότι το αντικείμενο του πόθου τους δεν πρόκειται να τους "κάτσει"...

Για να μην αναφερθώ στο τί γίνεται στα διάφορα εργασιακά πόστα που έχουν ομοφυλόφιλοι και τί σου λένε αν σε βάλουν στο μάτι...

Μετά, ας μιλήσουμε για αγάπη στα υιοθετημένα παιδιά και τί προσλαμβάνουσες θα πάρουν αυτά...

Mpougatsa

# 72 στις 26/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

νομίζω πως αυτή η άποψη είναι η πιο ανθρώπινη και πιο ρεαλιστική που έχω διαβάσει. γιατί δείχει πόσο επίγνωση έχουμε μερικοί για τον τρόπο με τον οποίο μεγαλώσαμε και μας εμποδίζει να αποδεχτούμε πράγματα

κανονικά θα έπρεπε να θεωρείται το ίδιο "ανώμαλο", ενας τύπος στο λεωφορείο να βάζει χέρι στο κοριτσάκι ή στη γυναίκα που κάθεται δίπλα του. γιατί είναι αγένεια, είναι προσβολή, απο όπου και αν προέρχεται. 

αλλά πιστεύω πως η άποψή σου είναι μια πολύ αληθινή θέση με μεγάλη δόση επίγνωσης.

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από inioxos52

Μεγαλη ιστορια εχει ανοιχτει με την προσφατη ψηφιση της βουλης των Ελληνων.

Και εχει ανοιχτει μεγα θεμα, διοτι η Ελληνικη κοινωνια -με την βοηθεια βεβαιως και των θεσεων της Εκκλησιας-, ηταν και παραμενει παντοτε βαθυτατα συντηρητικη σε τετοιου ειδους θεματα ταμπου.

Εχει επισης να κανει τουλαχιστον για εμας τους μεγαλυτερους και με τις ιδεες και τις αξιες με τις οποιες καποτε μας μεγαλωσαν.

Ομολογω παντως, πως ουδεποτε μου αρεσε πως στην εφηβεια μου αλλα και στο φανταρικό στο αστικο λεωφορειο  πολλες φορες μεσα στον συνωστισμο ενοιωθα ενα αγνωστο χερι του καθωσπρεπει κυριου μπροστα μου να προσπαθει να μου πασπατεψει τα αχαμνα, η να κανει προτασεις στο αυτι να μου δωσει ενα 50αρικο για να παω μια βολτα μαζι του.

Δεν μπορω λοιπον ευκολα να αποδεχτω πως αυτος που μου εμαθαν να αποκαλω "συκια" η "ντιγκιντανγκα" η οπως αλλιως, θα μεγαλωσει ενα παιδι. Χωρις φυσικα να πιστευω πως θα το οδηγησει αναγκαστικα στον δρομο της ομοφυλοφιλιας. Ισα-ισα. Που θα παρει ενα παιδακι που δεν εχει στον ηλιο μοιρα, εγκαταλελειμενο στο ταδε νοσοκομειο η ιδρυμα, και θα του προσφερει αγαπη στοργη στεγη και φροντιδα, αλλα και μελλον, ωστε να μην παει χαμενη αυτη η ψυχουλα. Και ας φωναζει τον εναν απο τους δυο μπαμπα, και τον αλλον θειο.

Αυτες σε γενικες γραμμες ειναι οι σκεψεις που κανω πανω στο φλεγον θεμα των ημερων, χωρις ομολογω να εχω καταληξει ακομη σε καποιο συμπερασμα που θα με βοηθησει να δεχτω η να απορριψω τις αποψεις οι οποιες διατυπωνονται υπερ η κατα.

Captain_Jack_Sparrow

# 73 στις 26/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 74 από Mystik_Male

Ας κάνουν ό,τι θέλουν.

Δηλαδή για να καταλάβω εσείς αυτές τις συμπεριφορές μόνο από gay τις βλέπετε; Είναι κάτι που έχει να κάνει με τις σεξουαλικές προτιμήσεις ή απλά είναι η παιδεία του νεοέλληνα; 

Θα τρελαθούμε εντελώς με μερικά πράγματα που διαβάζουμε και εδώ μέσα και αλλού. 

Comfortably-Numb

# 74 στις 26/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τους ψυχίατρους όμως ποιός θα τους αξιολογούσε ως κατάλληλους να αξιολογήσουν την δική μας καταλληλότητα;

Παράθεση:
Σχόλιο # 73 από Mpougatsa

να σας θυμίσω επίσης, οτι ελάχιστοι έως κανείς, διαμαρτυρήθηκαν όταν κάτι βασίλισσες στην ελλάδα, κάποτε, πουλούσαν στην κυριολεξία μέσω των "φιλανθρωπικών" ιδρυμάτων τους, παιδιά σε εύπορους ξένους, τα οποία χρησιμοποιήθηκαν σεξουαλικά, ή όταν οι παπάδες ανέτρεφαν μέσα στα ορφανοτροφεία τα υποψήφια θύματα κακοποίησης απο τους ίδιους, και τόσα άλλα που μόνο ντροπή είναι για το ανθρώπινο είδος

βέβαια σε όλες τις παραπάνω περιπτώσεις, τίποτα δεν θεωρείται "ανώμαλο". γιαυτό και δεν κουνήθηκε φυλλο.
απο την άλλη, έχετε ψαχτεί ποτέ να δούμε όλοι μαζί, πόσο κατάλληλοι ήμασταν και είμαστε για γονείς? για βάλτε τα κάτω, ή να περνούσαμε απο τίποτα επιτροπές ψυχιάτρων, να δουμε πόσοι θα βγαίναμε απο κει, χαρακτηριζόμενοι ως "κατάλληλοι" για την ανατροφή ενος μικρού ανθρώπου.

dylanthomas

# 75 στις 26/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αρχικά, δε νομίζω πως κάποιος, θέλει να κάνει τη ζωή του δύσκολη!

Δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί κάποιος άνθρωπος, επιδιώκει να γεράσει μόνος, αν τα καταφέρει, σέρνωντας την κοινωνική καταφρόνια πίσω του!

Mpougatsa

# 76 στις 26/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

χαχαχαχαχ σωστό! σωστότατο!  έχεις δίκιο δεν το χα σκεφτεί! ναι, οπότε βράστα! ας το βουλώσουμε κι ας ζήσουμε αυτή τη ζωή που έχουμε με όσο πιο ανθρώπινο τρόπο μπορούμε. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από Comfortably-Numb

τους ψυχίατρους όμως ποιός θα τους αξιολογούσε ως κατάλληλους να αξιολογήσουν την δική μας καταλληλότητα;

Enikos

# 77 στις 26/12/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ε, ναι. Απο που κι ως που...

Παράθεση:
Σχόλιο # 70 από Bliss_

Καλά δεν περίμενα να καταλάβεις και το point μου...

Καλή χρονιά!

Mystik_Male

# 78 στις 26/12/2015
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:
Σχόλιο # 77 από Captain_Jack_Sparrow

Δηλαδή για να καταλάβω εσείς αυτές τις συμπεριφορές μόνο από gay τις βλέπετε; Είναι κάτι που έχει να κάνει με τις σεξουαλικές προτιμήσεις ή απλά είναι η παιδεία του νεοέλληνα; 

Θα τρελαθούμε εντελώς με μερικά πράγματα που διαβάζουμε και εδώ μέσα και αλλού. 

Αν ανοίξουμε θέμα για straight, εκεί θα μιλήσω και γι' αυτούς.

Στο προκείμενο μιλαμε για gay.

Και εκφράζω μια ανησυχία για το κατά πόσο μπορεί ένας gay να σεβαστεί τη "διαφορετικότητα" ενός straight. 

Μην τρελλαίνεστε τόσο εύκολα...

Αρέσει στο μέλος Enikos

Mpougatsa

# 79 στις 26/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μα δε μπορούμε να μιλάμε με τόσες γενικότητες. τι σημαίνει "ενας gay"? 

εγω πχ είμαι στρέιτ αλλά ποτέ δεν με ενόχλησε κανενός η έκφραση ούτε των γκέι.

κάποιος άλλος στρέιτ ενοχλείται. το ίδιο θα ίσχυε αν ήμουν γκέι. δεν στέκι αυτός ο συλλογισμός γιατί μπαίνει το κριτήριο "γκέι-στρέιτ" για να ορίσει την άποψη. λάθος. οι άνθρωποι οριζόμαστε απο πολλές συνιστώσες, όχι μόνο απο τη σεξουαλική μας προτίμηση.

Παράθεση:
Σχόλιο # 82 από Mystik_Male

Και εκφράζω μια ανησυχία για το κατά πόσο μπορεί ένας gay να σεβαστεί τη "διαφορετικότητα" ενός straight. 

Captain_Jack_Sparrow

# 80 στις 26/12/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 82 από Mystik_Male

Εν ολίγης η συμπεριφορά ενός ανθρώπου στην εργασία του καθορίζεται από τις σεξουαλικές του προτιμήσεις και χρειάζεται να κάνουμε διαχωρισμό για να μιλήσουμε για αυτές. 

Μάλιστα!! Κάθε μέρα μαθαίνω και κάτι καινούργιο για τον κόσμο μας. 

Επιλέξτε σελίδα: (1-22)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.