Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απολυση???

Σελίδα : 1

Melina9339

# 1 στις 5/1/2016
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%

Απολυση???

Ειμαι 22 χρονων εδω και 3 χρονια εργαζομαι σε ενα καφε ζαχαροπλαστειο.. χθες το πρωι μου τηλεφωνησε ο εργοδοτης μου και με ενημερωσε οτι την κυριακη κλεινουμε λογο ανακαινησης που θα διαρκεσει 2 με 3 μηνες ισως και παραπανω... δεν θελει να με δεσμευσει λεει αν θελησω να βρω κατι αλλο κ να κοιταξω εαν μπορω να μπω ταμειο!!... εχω χασει τη γη κατω απο τα ποδια μου... περισσοτερο απο ολα με θλιβει το γεγονος οτι με ειδοποιησε 5 μερες πριν και με αφηνει με 150 ¤.. να συμπληρωσω οτι μενω με τους γονεις μου αλλα πανε 4 5 χρονια να ζητησω λεφτα απο εκεινους κ δεν θα το κανω ουτε τωρα!... τι θα κανατε στην θεση μου?αν καποιος σαν ελεγε οτι εγω δεν σε δεσμευω αν θελεις βρες κατι αλλο δεν θα καταλαβαινατε οτι δεν εχει σκοπο να σας ξαναπροσλαβει?θα ζητουσατε την αποζυμιωση που δικαιουστε???

Bliss_

# 2 στις 5/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αν τη δικαιούσαι, φυσικά και να την απαιτήσεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Melina9339

Απολυση???

Ειμαι 22 χρονων εδω και 3 χρονια εργαζομαι σε ενα καφε ζαχαροπλαστειο.. χθες το πρωι μου τηλεφωνησε ο εργοδοτης μου και με ενημερωσε οτι την κυριακη κλεινουμε λογο ανακαινησης που θα διαρκεσει 2 με 3 μηνες ισως και παραπανω... δεν θελει να με δεσμευσει λεει αν θελησω να βρω κατι αλλο κ να κοιταξω εαν μπορω να μπω ταμειο!!... εχω χασει τη γη κατω απο τα ποδια μου... περισσοτερο απο ολα με θλιβει το γεγονος οτι με ειδοποιησε 5 μερες πριν και με αφηνει με 150 ¤.. να συμπληρωσω οτι μενω με τους γονεις μου αλλα πανε 4 5 χρονια να ζητησω λεφτα απο εκεινους κ δεν θα το κανω ουτε τωρα!... τι θα κανατε στην θεση μου?αν καποιος σαν ελεγε οτι εγω δεν σε δεσμευω αν θελεις βρες κατι αλλο δεν θα καταλαβαινατε οτι δεν εχει σκοπο να σας ξαναπροσλαβει?θα ζητουσατε την αποζυμιωση που δικαιουστε???

eyaggelos2

# 3 στις 5/1/2016
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 944

ποια αποζημιωση, σου κολουσε ενσημα;;

Melina9339

# 4 στις 5/1/2016
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 11
Ναι αμε... πληρης απασχοληση..

lovable1

# 5 στις 8/1/2016
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 882

2 -3 μήνες ή και παραπάνω χωρίς δουλειά! Πόσο παραπάνω; Το ρισκάρεις τόσο καιρό χωρίς εισόδημα; Αν σου ζητήσει παραίτηση μη διανοηθείς να υπογράψεις γιατί μπορεί να το λέει έτσι για να σας αναγκάσει να παραιτηθείτε. Μπορεί να μην ανοίξει ποτέ ξανά... 

tzoulia59

# 6 στις 8/1/2016
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.910

δικαιουσαι πληρη αποζημιωση εφ οσον δεν σε προειδοποιησε πριν 2 μηνου ,,,

εκει θεωρειται προειδοποιητικη απολυση και σε αποζημιωνει κατα το ημισυ της αποζημιωσης ,,,
δεν θα παραιτηθεις και πες του οτι αν θελει να μην σε ξαναπροσλαβει με το ανοιγμα 
να σε απολυσει ουτως ωστε να δικαιουσαι και την αποζημιωση και το ταμειο πληρες για ενα ετος αν δεν εχεις ξαναπαρει ταμειο τα τελευταια 4 χρονια αλλη φορα ,,,
αν εχεις ξαναπαρει θα παρεις ενα βοηθημα μερικων μηνων 3 μηνου νομιζω ,,,
αν εχεις βγει ξανα εντος 4 ετιας μηνες το υπολοιπο θα το παρεις σε ταμειο ,,,
αφου αποπερατωσεις το ταμειο και δεν εχεις βρει εργασια δικαιουσαι ενα βοηθημα για ενα ετος 200 ευρω καθε μηνα ,,
αν παραιτηθεις μονη σου δεν δικαιουσαι ουτε αποζημιωση ουτε ταμειο ,,,
αν σου κανει εικονικη απολυση η αποζημιωση παει περιπατο και δικαιουσαι μονο το ταμειο ,,,
αν περιμενεις να ξανανοιξει το μαγαζι ,,,
παιζει να τα χασεις ολα κι αυτος ουτε να ξανανοιξει επιχειρηση και να γινει και καπνος και να τον ψαχνετε ,,,
αν τον εμπιστευεσαι και νομιζεις οτι λεει αληθεια η δουλευεις καπου αλλου μαυρα και περιμενεις ν ανοιξει ουτως ωστε να μην χασεις αποζημιωση και να τον αναγκασεις να σε διωξει η να σε προσλαβει ,,,ξανα 
η του λες αποζημιωσε με και βγαλε με ταμειο αν πει μα μπορει να σε παρω κλπ ,,,
πες του κανε μου εικονικη και βγες ταμειο ,,,
ρε κοπελια ,,,αυτο μου θυμιζει την σπαζοκεφαλια του αλαντιν με το ατυχημα ,,,
ελα βγες μια εικονικη απολυση και εχε καλιο 5 και στο χερι γιατι η λαμογια περισσευει στην αγορα ,,,
εχε υποψιν σου οτι θα πληρωθεις μετα διμηνου το πρωτο ταμειο ,,,
δεν ειναι τοσο τρομερο να σε χαρτζηλικωνουν οι γονεις σου στα δυσκολα ,,,
γι αυτο ειναι οι γονεις να στεκονται στις δυσκολιες ,,,
τι σοι γονεις εχεις πια που φοβασαι να ζητησεις ενισχυση οταν δεν μπορεις ,,,
ελεος ,,,πια ,,,

Pantelis50

# 7 στις 20/1/2016
author
Ανδρας / 69 / Διαζευγμένος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 27

Συμφωνώ με τη Τζούλια 59 αλλά η διαδικασία πρέπει να γίνει το συντομώτερο δυνατόν,  Επίσης πλήρωνε κανονικά τα ένσημα?  Αν αρχίσει τα "ναι αλλά εκείνο και τόνα και τάλλο"  πήγαινε στην επιθεώρηση εργασίας κατευθείαν, αν δεν θέλεις να χάσεις αποζημίωση κλπ.

Negative

# 8 στις 26/3/2016
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 79

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Melina9339

Απολυση???

...Φεύγοντας πάρε και το ταψάκι με τα κωκ 

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε