Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αντε πάλι μπαγκάζια...? :D

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

__mikeman

# 41 στις 27/1/2016
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 1.991
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από VLEMMA

ακομα..

εκει
εισαι;;;

Γιατί...άσχημη είναι η Πράγα??

Τεσπα, έχω και άλλες 2 συνεντεύξεις με εταιρίες σε Γερμανία και Αγγλία(Λονδίνο), που είναι γνωστές αλλά μικρότερες, οπότε ίσως η πίεση εκεί να είναι μικρότερη...πραγματικά αν είναι να δουλεύω 12 ώρες τις περισσότερες μέρες, δεν πρόκεται να το κάνω...σιγά μην πηγαίνω 9 και να φεύγω 9...!

Αρέσει στο μέλος broomstick

-tsilipirdoni-

# 42 στις 27/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από __mikeman

broomstick

# 43 στις 27/1/2016
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 2.491

φιλε βαλε κατω τις προτεραιοτητες σου πριν αποφασισεις...η ζωη δεν ειναι μονο λεφτα η δουλεια...

και ποτε μην σκεφτεσαι το μελλον σαν εννοια...ζησε το παρον...απο εκει θα εξαρτηθει και το μελλον σου

και εξαρταται απο την ψυχοσυνθεση σου σαν ατομο..ολοι δεν ειμαστε ιδιοι
Αρέσει στο μέλος Paralia48

__mikeman

# 44 στις 28/1/2016
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Σουηδία

Οκ...update...είχαμε μια πρώτη συνέντευξη χτες, μιλήσαμε, πήγε καλά...σήμερα πήρα mail απο την "recruiter"(την ενδιάμεσο ας πούμε), λέει ότι ενδιαφέρονται να το προχωρήσουμε παρακάτω και να κάνω συνέντευξη με το τεχνικό τμήμα...και είναι εντάξει με το να δίνουν 38,000 λίρες το χρόνο, αύξηση δηλαδή απο τις 32,000 που λέγαμε αρχικά. Οπότε το σκέφτομαι λίγο πιο σοβαρά...είναι 50,000 ευρώ το χρόνο, διπλάσια από όσα βγάζω τώρα(βέβαια και τα έξοδα στο Εδιμβούργο είναι ανεβασμένα, αλλά παραμένουν καλά λεφτά). 

Ο τύπος στην συνέντευξη πάντως επιβεβαίωσε και ο ίδιος ότι οι ώρες μπορεί να είναι αυξημένες κατά περιόδους τουλάχιστο, και αυτό είναι που με ανησυχεί περισσότερο...κατα τ'άλλα, απο ότι έχω ακούσει απο άλλους το Εδιμβούργο είναι πολύ ωραίο, τα λεφτά τώρα είναι καλά, αυτό στο οποίο θα δουλεύω είναι 100% αυτό που μου αρέσει, και η εταιρία είναι μεγάλο όνομα και μεγάλο προσόν να την έχω στο βιογραφικό. Αλλά η έλλειψη ελεύθερου χρόνου με ανησυχεί όπως και να είναι.

Οπότε, έχω συνέντευξη την άλλη βδομάδα, και αν περάσω κι απο κει με πετάνε στο Εδιμβούργο για την τελική συνέντευξη στα γραφεία τους...που είναι βέβαια ένα μικρό πρόβλημα μια και πρέπει να λείψω απο την δουλειά, αλλά μέχρι τώρα βλέπουμε...

ΥΓ. Εντωμεταξύ ρε παιδιά, δεν έχω την παραμικρή ιδέα αν με έχουν διαγράψει απο το ρημάδι το ΤΕΙ...δεν έχω γραφεί τα τελευταία εξάμηνα οπότε μάλλον ναι..κρίμα καθώς στην ουσία 4-5 μαθήματα μου έμεναν(αλλά με υποχρεωτική παρακολούθηση), αλλά τώρα πια δε βαριέσαι...

Climentini

# 45 στις 28/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μην είχε πτυχίο ο Βενιαμίν Φραγκλίνος?

Μην είχε ο Στηβ Τζομπς?

Μην είχε ο Νίκος Φίλης?

__mikeman

# 46 στις 28/1/2016
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Climentini

Μην είχε πτυχίο ο Βενιαμίν Φραγκλίνος?

Μην είχε ο Στηβ Τζομπς?

Μην είχε ο Νίκος Φίλης?

Μη σου πω για τον Αινστάιν, που μίλησε στα 16, απέτυχε να μπει στο νηπιαγωγείο, και δεν έμαθε ποτέ να διαβάζει!

Αρέσει στο μέλος siopi13

giorgos170

# 47 στις 28/1/2016
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 6.865

Το σκωτσεζικο γκιλτ

μπορεις να το φορέσεις..???
ειναι σιγουρο οτι θα το χρειαζεσαι...
εχει κι εδω ραφτες που συνεργάζονται
σε τετοια θεματα...

inioxos52

# 48 στις 28/1/2016
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.274

Μικέ παλληκαρι μου, μη με απογοητευεις σε οτι αφορα τον ελευθερο χρονο ο οποιος σε απασχολει απο τα 34 σου, και πριν καν χτισεις μια καριερα. Αυτα φιλε μου τα λενε οι τεμπεληδες, και αυτοι που δεν θελουν να ζυμωσουν.

Επαναλαμβανω. Εαν και εφοσον εχεις φιλοδοξιες και ονειρα σταδιοδρομιας, μην κολωνεις σε ωραρια και αλλα τετοια δημοσιουπαλληλικά. Η ελευθερη αγορα καθως και η ανελιξη σε αυτην, ειναι ζουγκλα στην οποια επικρατουν οι δυνατοι. Οι αδυναμοι ειναι αυτοι που ψαχνουν εξαρχης τους ελευθερους χρονους και αλλες δικαιολογιες μιας και φοβουνται να βουτηξουν στα βαθια η να αναλαβουν ευθυνες αρκουμενοι στην δουλιτσα τους. Και βεβαια, αυτοι ειναι οι πρωτοι που σε καθε κριση απολυονται. Οι αδυναμοι. Οι βολεμενοι.

Ελα παλλικαρι μου. Ορμα και παρε τα αρχικα 50 χιλιαρικα τον χρονο, και δουλεψε με την ψυχη σου να τα φτασεις 100, και παραπανω. Χρονο φιλε μου οι πετυχημενοι δεν εχουν.

Χρονο απειρως περισσοτερο θαχεις οταν βγεις στην συνταξη, με καβαντζα αρκετα παπελια, μιας και οι συνταξεις απο πλευρας χρηματων θαναι τοτε στον ιδιωτικο τομεα για μεγαλυτερα γελια, απο αυτα που ισχυουν σημερα.

Αρέσει στα μέλη Paralia48, __mikeman
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

__mikeman

# 49 στις 28/1/2016
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παιδιά είπαμε, ακόμα τίποτα δεν είναι σίγουρο, έχει πολύ δρόμο ακόμα το θέμα...κι άλλες συνεντεύξεις, τεστ, κτλ κτλ...απλά είναι κάτι που το σκέφτομαι και το ζυγίζω μια και έτυχε.

Bliss_

# 50 στις 28/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δεν είναι (γ)κίλτυ ο μάικ μας

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από giorgos170

Το σκωτσεζικο γκιλτ

Bliss_

# 51 στις 28/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

βαριέσαι, βαριέσαι! 

Να επικοινωνήσεις με τη σχολή, και αν σε έχουν ακόμα στα κατάστιχα, εξήγησε την κατάσταση και ίσως βρεθεί κάποιος ανοιχτόμυαλος ανάμεσα στους καρεκλοκένταυρους και σε βοηθήσει με άλλες λύσεις για το πρόβλημα των παρουσιών και των εξετάσεων. Για 4-5 μαθήματα κρίμα δεν είναι; Ποτέ δεν ξέρεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από __mikeman

ΥΓ. Εντωμεταξύ ρε παιδιά, δεν έχω την παραμικρή ιδέα αν με έχουν διαγράψει απο το ρημάδι το ΤΕΙ...δεν έχω γραφεί τα τελευταία εξάμηνα οπότε μάλλον ναι..κρίμα καθώς στην ουσία 4-5 μαθήματα μου έμεναν(αλλά με υποχρεωτική παρακολούθηση), αλλά τώρα πια δε βαριέσαι...

tangerinedream

# 52 στις 28/1/2016
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Τουρκμενιστάν
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 3.518

...ε ναι άν έχει μείνει μονο η φούντα της ουράς είναι μαλακία να τα παρατήσεις...

fire_fly

# 53 στις 28/1/2016
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 397

Δε νομίζω να σ'εχουν ξεγράψει. Εδώ κρατάνε άλλους κι άλλους που χρωστάνε τις μισές και βάλε σχολές. Όσο για τις συνεντεύξεις, μπράβο σου μέχρι εδώ και ακόμη κι αν στην πορεία μ'αυτά που σου λένε αλλάξεις γνώμη, εγώ θα έλεγα να πάς στην τελική συνέντευξη. Σε κρατάει σε "επαγγελματική φόρμα" και δε σου φαίνεται η όλη διαδικασία ξένη. Ακόμη και για το μέλλον αν ξαναβγείς στην αναζήτηση υπέρ σου θα είναι. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από __mikeman

Οκ...update...είχαμε μια πρώτη συνέντευξη χτες, μιλήσαμε, πήγε καλά...σήμερα πήρα mail απο την "recruiter"(την ενδιάμεσο ας πούμε), λέει ότι ενδιαφέρονται να το προχωρήσουμε παρακάτω και να κάνω συνέντευξη με το τεχνικό τμήμα...και είναι εντάξει με το να δίνουν 38,000 λίρες το χρόνο, αύξηση δηλαδή απο τις 32,000 που λέγαμε αρχικά. Οπότε το σκέφτομαι λίγο πιο σοβαρά...είναι 50,000 ευρώ το χρόνο, διπλάσια από όσα βγάζω τώρα(βέβαια και τα έξοδα στο Εδιμβούργο είναι ανεβασμένα, αλλά παραμένουν καλά λεφτά). 

Ο τύπος στην συνέντευξη πάντως επιβεβαίωσε και ο ίδιος ότι οι ώρες μπορεί να είναι αυξημένες κατά περιόδους τουλάχιστο, και αυτό είναι που με ανησυχεί περισσότερο...κατα τ'άλλα, απο ότι έχω ακούσει απο άλλους το Εδιμβούργο είναι πολύ ωραίο, τα λεφτά τώρα είναι καλά, αυτό στο οποίο θα δουλεύω είναι 100% αυτό που μου αρέσει, και η εταιρία είναι μεγάλο όνομα και μεγάλο προσόν να την έχω στο βιογραφικό. Αλλά η έλλειψη ελεύθερου χρόνου με ανησυχεί όπως και να είναι.

Οπότε, έχω συνέντευξη την άλλη βδομάδα, και αν περάσω κι απο κει με πετάνε στο Εδιμβούργο για την τελική συνέντευξη στα γραφεία τους...που είναι βέβαια ένα μικρό πρόβλημα μια και πρέπει να λείψω απο την δουλειά, αλλά μέχρι τώρα βλέπουμε...

achinos

# 54 στις 28/1/2016
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.385

Ακόμα ένα τηλέφωνο, τί ψυχή έχει.

Paralia48

# 55 στις 28/1/2016
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 7.633

όταν με το καλό φτάσεις να γίνεις μεγάλος και τρανός στην εταιρεία ανάπτυξης ηλεκτρ. παιχνιδιών, κάνε σε παρακαλώ ένα παιχνίδι κατα παραγγελία μιας φίλης του φόρουμ. Το έχω φανταστεί εδώ και καιρό.:

Λοιπόν , σκοπός είναι να μαζέψεις θησαυρούς από εξωτικά νησιά. Έχεις κάποιο καράβι, ή σχεδία ή ιστιοφόρο, επιλέγεις και βρίσκεσαι σε κάποια γωνιά του πλανήτη , θα έλεγα νότιος ειρηνικός. Εκεί βρείτε τα αληθινά νησιά που υπάρχουν.  Φτιάχνεις εξοπλισμό, (βάλε μπόνους, αν πας καλά στην εξερεύνηση παίρνεις κι άλλα σύνεργα). Με αυτά μπορείς να αράζεις σε νησιά και να ψάχνεις για θησαυρούς. Πρέπει να ξεπερνάς δυσκολίες, να σκαρφαλώνεις βουνά, να πηγαίνεις σε ηφαίστεια, να αντιμετωπίζεις τρικυμίες, να αντιμετωπίζεις τους ιθαγενείς, όχι να τους σκοτώνεις, να διαπραγματεύεσαι. Αν σκοτώσεις ιθαγενή, σε πιάνουν οι  άλλοι και σε κάνουν σουβλάκι, γιαυτό πρέπει να προσέχεις. Μπορείς να παντρεύεσαι την κόρη του αρχηγού της φυλής για να διευκολύνεσαι...Μετά μπορείς να την κοπανάς, ενώ σε κυνηγούν οι ιθαγενείς ... .
 Έχει σημασία, ότι αυτά τα νησιά πρέπει να είναι αληθινά, για να έχουμε την εντύπωση εμείς οι ιδανικοί κι ανάξιοι εραστές, των μαγεμένων των νησιών και των γαλάζιων φόντων, ότι είμαστε αληθινοί εξερευνητές. ...

MiltosRNLI1930

# 56 στις 28/1/2016
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.570

Μπορεις να πας στη Σκωτια  η στη Βορειο Αγγλια ( Newcastle upon Tyne ) μπορεις να πας στο Βελγιο ( Antwerp )  η στο Νο 1 λιμανι του κοσμου το Rotterdam  ΑΛΛΑ στη Γερμανια μην πας Βαζουν τσιπακια -ωρομετρα στους εργατες και τους μετρανε

Καλυτερα στα Σπατα διευθυντης μουστων παρα στη Γερμανια 

MiltosRNLI1930

# 57 στις 28/1/2016
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.570

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από Paralia48

όταν με το καλό φτάσεις να γίνεις μεγάλος και τρανός στην εταιρεία ανάπτυξης ηλεκτρ. παιχνιδιών, κάνε σε παρακαλώ ένα παιχνίδι κατα παραγγελία μιας φίλης του φόρουμ. Το έχω φανταστεί εδώ και καιρό.:

Λοιπόν , σκοπός είναι να μαζέψεις θησαυρούς από εξωτικά νησιά. Έχεις κάποιο καράβι, ή σχεδία ή ιστιοφόρο, επιλέγεις και βρίσκεσαι σε κάποια γωνιά του πλανήτη , θα έλεγα νότιος ειρηνικός. Εκεί βρείτε τα αληθινά νησιά που υπάρχουν.  Φτιάχνεις εξοπλισμό, (βάλε μπόνους, αν πας καλά στην εξερεύνηση παίρνεις κι άλλα σύνεργα). Με αυτά μπορείς να αράζεις σε νησιά και να ψάχνεις για θησαυρούς. Πρέπει να ξεπερνάς δυσκολίες, να σκαρφαλώνεις βουνά, να πηγαίνεις σε ηφαίστεια, να αντιμετωπίζεις τρικυμίες, να αντιμετωπίζεις τους ιθαγενείς, όχι να τους σκοτώνεις, να διαπραγματεύεσαι. Αν σκοτώσεις ιθαγενή, σε πιάνουν οι  άλλοι και σε κάνουν σουβλάκι, γιαυτό πρέπει να προσέχεις. Μπορείς να παντρεύεσαι την κόρη του αρχηγού της φυλής για να διευκολύνεσαι...Μετά μπορείς να την κοπανάς, ενώ σε κυνηγούν οι ιθαγενείς ... .
 Έχει σημασία, ότι αυτά τα νησιά πρέπει να είναι αληθινά, για να έχουμε την εντύπωση εμείς οι ιδανικοί κι ανάξιοι εραστές, των μαγεμένων των νησιών και των γαλάζιων φόντων, ότι είμαστε αληθινοί εξερευνητές. ...

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Paralia48

# 58 στις 29/1/2016
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 7.633

https://www.youtube.com/watch?v=Q7CCflub604

αφιερωμένο στον Μίλτο!

Αρέσει στο μέλος siopi13

Climentini

# 59 στις 29/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από __mikeman

..πραγματικά αν είναι να δουλεύω 12 ώρες τις περισσότερες μέρες, δεν πρόκεται να το κάνω...σιγά μην πηγαίνω 9 και να φεύγω 9...!

Αυτό τώρα, είναι ιδεολογικό δικό σου, τύπου "οι καταχτήσεις του εργατικού κινήματος",

είναι στάση ζωής "δε θα με ρουφήξει εμένα η δουλειά",

ή είναι αντικειμενικό πρόβλημα "αν δουλεύω 12 ώρες θα σωριαστώ και θα με μαζεύουν με το σφουγγαρόπανο"?

Γιατί όπως καταλαβαίνεις, έχει σημασία η απάντηση...

__mikeman

# 60 στις 29/1/2016
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από Climentini

Αυτό τώρα, είναι ιδεολογικό δικό σου, τύπου "οι καταχτήσεις του εργατικού κινήματος",

είναι στάση ζωής "δε θα με ρουφήξει εμένα η δουλειά",

ή είναι αντικειμενικό πρόβλημα "αν δουλεύω 12 ώρες θα σωριαστώ και θα με μαζεύουν με το σφουγγαρόπανο"?

Γιατί όπως καταλαβαίνεις, έχει σημασία η απάντηση...

Βάλε μια απ'όλα και είσαι μέσα

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε