Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Romance.

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

kosmas38

# 21 στις 30/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ενα διημερο ταξιδακι ... αφου της αλλαξεις τα πετρελαια οπως λεει η παραλυ.

Anthrakas

# 22 στις 30/1/2016
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 106
'Aρεσαν+: 0%

Βρε αγάπες,σπαμάρουμε και το ρομαντικο θεμα του φίλου Ανθρακας λέει,εσεις τι βλέπετε δηλαδη?Εαν στα 50 βλέπετε τον Ανθρακα σαν Αντρακλα,στα 60 θα βλέπετε το 50ευρω για 10ευρω.Αντε και καλη καρδιά...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από achinos

Εγώ πάντως άνθρακα διάβασα, αλλά όπως βγαίνει τώρα, μάλλον έχω θέμα

Koula___

# 23 στις 30/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

όχι καλέ

το 50ευρο θα το βλέπουμε σαν 100ευρο

βλέπουμε αυτό που ποθούμε, καληώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Anthrakas

Βρε αγάπες,σπαμάρουμε και το ρομαντικο θεμα του φίλου Ανθρακας λέει,εσεις τι βλέπετε δηλαδη?Εαν στα 50 βλέπετε τον Ανθρακα σαν Αντρακλα,στα 60 θα βλέπετε το 50ευρω για 10ευρω.Αντε και καλη καρδιά...

dylanthomas

# 24 στις 30/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

καληώρα!

Ρομαντισμός θα πεί, αισιοδοξία μέχρι θανάτου!

Ας τολμήσουν οι σύγχρονοι ρομαντικοί!!!

syntrofissa-Klelia

# 25 στις 30/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

βροχη. 

φωτια.

μικρο αλλα ρομαντικο... το κειμενο...

wish_

# 26 στις 30/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ρομαντικό δείπνο εξω ή μαγειρεμα στο σπιτι από σένα,λουλούδια,ροδοπέταλλα παντού και κεριά,κρασιά και ιστορίες!

Φωτογραφίες σε βιντεάκι με αγαπημένα τραγούδια.κορνίζες ενωμένες ή κορνίζα  με φωτογραφίες σας.

Ταξίδι για πάρτυ της,δώρο κάτι που ξέρεις ότι το θέλει...σεξυ εσώρουχα...κανταδα...δεν ξερω..τα γραφω και μου κάθονται καπως αλλά τουλάχιστον πηρες μια ιδέα..ψυχολογείς και λίγο τον άλλο και αναλόγως...υπάρχουν απλά πραγματα χωρίς πολλά πολλά που όμως είναι ρομαντικά..ή κανουν τον άλλον να νιώσει ομορφα .. πχ..για μενα ρομαντικό θα ήταν και να μου φέρει ο άλλος τον καφέ μου το πρωί στο κρεβάτι!Μη σου πω να βαλει και κανα πληντύριο! 

aladdin30

# 27 στις 30/1/2016
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από wish_

Ρομαντικό δείπνο εξω ή μαγειρεμα στο σπιτι από σένα,λουλούδια,ροδοπέταλλα παντού και κεριά,κρασιά και ιστορίες!

Φωτογραφίες σε βιντεάκι με αγαπημένα τραγούδια.κορνίζες ενωμένες ή κορνίζα  με φωτογραφίες σας.

Ταξίδι για πάρτυ της,δώρο κάτι που ξέρεις ότι το θέλει...σεξυ εσώρουχα...κανταδα...δεν ξερω..τα γραφω και μου κάθονται καπως αλλά τουλάχιστον πηρες μια ιδέα..ψυχολογείς και λίγο τον άλλο και αναλόγως...υπάρχουν απλά πραγματα χωρίς πολλά πολλά που όμως είναι ρομαντικά..ή κανουν τον άλλον να νιώσει ομορφα .. πχ..για μενα ρομαντικό θα ήταν και να μου φέρει ο άλλος τον καφέ μου το πρωί στο κρεβάτι!Μη σου πω να βαλει και κανα πληντύριο! 

Mπραβο ρε γουις, θενκιου για τις σκεψεις σου.

syntrofissa-Klelia

# 28 στις 30/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από wish_

τοση πρωτοτυπια...
μην παθει κανα σοκ μωρε η κοπελιτσα...

Bliss_

# 29 στις 30/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Στα πολλά ροδοπέταλα 

να' χεις στο νου σου κι αυτό

https://www.youtube.com/watch?v=7pOOEFd22i4

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από aladdin30

Mπραβο ρε γουις, θενκιου για τις σκεψεις σου.

Koula___

# 30 στις 30/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Bliss_

Στα πολλά ροδοπέταλα 

να' χεις στο νου σου κι αυτό

https://www.youtube.com/watch?v=7pOOEFd22i4

wish_

# 31 στις 30/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Χαχα έλα ρε παιδιά.. Είναι λίγο κλισέ αλλα άμα το 'χεις παιρνεις μια ιδέα κ έρχονται κ τα πρωτότυπα!;-) Ασε που αυτά όσες φορές κ να γίνουν πάντα πιάνουν! Δε μας τα κάνουν κ κάθε μέρα!

-tsilipirdoni-

# 32 στις 30/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

να σου χορεύει ποντιακά ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από aladdin30

Romance.

Λοιπον παιδια θελω να πουμε εδω διαφορες ρομαντικες ιδεες, κινησεις, λογια που εχετε κανει ή που σας εχουν κανει, για παραδειγμα ενα ειναι τα λουλουδια ή τα κερια. Μπορειτε να σκεφτειτε κατι αλλο?

Anthrakas

# 33 στις 30/1/2016
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 106

''Τολμη και γοητεία΄΄ το εκανες το θέμα. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από wish_

Kwstas_1993

# 34 στις 30/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γούστα με μέτρο!

Φίλε κοίτα από ότι έχω καταλάβει (όχι ότι ξέρω και πολλά δλδ) είναι ότι ο ρομαντισμός έχει να κάνει με το πόσο καλά γνωρίζεις τον άλλον,μαθαίνεις τα πράγματα που αρέσουν στο έτερό σου ήμισυ και τα παρουσιάζεις με ωραίο τρόπο σε ένα δείπνο ή μια βόλτα ή ότι θες αρκεί βέβαια να διαλέξεις πράγματα που να ταιριάζουν μεταξύ τους και να είναι πρακτικά εφαρμόσιμα.Τώρα σε περίπτωση που είσαι στην αρχή και δεν ξέρεις ακόμα όλα της τα γούστα κεριά , χαλαρή μουσική και λουλούδια μετράνε αλλά με μέτρο.Μην βάλεις πολλά κεριά η ατμόσφαιρα θα γίνει αποπνικτική μην βάλεις δυνατά τη μουσική και τα λουλούδια που θα πάρεις να μην σου καλύπτουν το κεφάλι όταν τα κρατάς χαχα και ένα λουλούδι πολλές φορές κάνει τη δουλιά. Άντε καλή τύχη και φτιάξε κάτι σπέσιαλ για τον βαλεντίνο που ρχεται.

tsouknida1

# 35 στις 30/1/2016
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Αιτωλοακαρνανίας / Αστακός
Απαντήσεις: 139

Αυτό πάντως που τέτοια θέματα τα σνομπάρουμε και λέμε όλο πόσο κλισέ, ψεύτικα και μη πρωτότυπα είναι αυτά, με ξεπερνά.  Ότι δηλαδή έχουμε πήξει όλες (και όλοι) στα γλυκόλογα, στα τριαντάφυλλα, στα γεύματα και λέμε "ώχου, μωρέ, πάλι τα ίδια και τα ίδια". Ή που θα είναι κάποια κοπέλα ερωτευμένη με τον φίλο της και θα προσπαθήσει με όποιον τρόπο να της δείξει πως την σκέφτηκε, είτε της δώσει ένα κοτσάνι, είτε της μαγειρέψει, είτε της δώσει ένα φρέντο, είτε της κολλήσει ένα ποστ ιτ στον καθρέφτη και θα πει "α μωρέ τον κλισεδιάρη, καθόλου πρωτοτυπία" (ισχύει και αντίστροφα).

Εγώ πιστεύω πως αν είναι απ' τον άνθρωπο που θέλουμε, οτιδήποτε το κάνει με την καρδιά του, θα είναι αρεστό. Ακόμα και αν μας δώσει (ή του δώσουμε) κάτι που δεν είναι του γούστου μας, η πρόθεσή του θα υπερνικήσει και νομίζω πως ο σκοπός θα επιτευχθεί. Δεν χρειάζεται να είναι κάτι υπερβολικό ή υπερπαραγωγή, απλώς να το κάνει με την καρδιά του και να συμβαδίζει (όσο γίνεται) με την ουσία και τη φάση της σχέσης μας (πχ στο δεύτερο ραντεβού δεν εμφανίζεσαι με το κλειδί του σπιτιού σου, με 3μερο ταξίδι ή με κόσμημα ας πούμε ). 
Αρέσει στο μέλος aladdin30

-tsilipirdoni-

# 36 στις 31/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από tsouknida1

να το κάνει με την καρδιά του 

eyaggelos2

# 37 στις 31/1/2016
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Απαντήσεις: 942

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από aladdin30

Romance.

. Μπορειτε να σκεφτειτε κατι αλλο?

Λεφτα εχεις;;;

Αρέσει στο μέλος aladdin30

Elena_90

# 38 στις 31/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λουλουδια,κρασια,ποιηματα,κεριά... ΙΟΥ παιδιά!

Δεν θεωρώ ότι ο ρομαντισμός δημιουργείται από αυτά, αλλά
προκύπτει αβίαστα από την τρυφερότητα που νιώθει ο ένας για τον άλλον ακόμη και όταν βρίζονται.

Και μια σοκολάτα με ένα γλυκο φιλί όταν ο αλλος είναι στενοχωρημένος νομίζω είναι ότι αξίζει πολλά περισσότερα από ειδιλλιακά φτιαχτά σκηνικά!

αυτά κατ΄εμέ

pure-form

# 39 στις 31/1/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ενα ρομαντικο διημερο καπου οι δυο σας και εκει που θα αγναντευετε το ηλιοβασιλεμα πλαι πλαι να της χαιδευεις τρυφερα τον κ@λο!

jane-doe

# 40 στην 1/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πού είσαι εσύ;

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από pure-form

ενα ρομαντικο διημερο καπου οι δυο σας και εκει που θα αγναντευετε το ηλιοβασιλεμα πλαι πλαι να της χαιδευεις τρυφερα τον κ@λο!

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε