Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Romance.

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

sissy108

# 41 στην 1/2/2016
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 552
'Aρεσαν+: 0%

λοιπον αλλαντιν αυτα που σου ειπε η wish σε γενικες γραμμες...απλα να συμπληρωσω οτι θα πρεπει εκτος απο καποιες ρομαντικες κινησεις που θες να κανεις και που ειναι απαραιτητες βεβαια..θα πρεπει να δωσεις και πολυ  προσοχη ισως και περισσοτερη και στην γενικη συμπεριφορα σου απενατι στην κοπελα που σε ενδιαφερει...!!

δηλαδη να μην εισαι καθολου τσιγγουνης...να εισαι ευγενικος και χαλαρος μαζι της οσο γινεται ...να φαινεσαι δραστηριος...να της προτεινεις διαφορετικα πραγματα οσο μπορεις οχι συνεχεια τα ιδια και τα ιδια...να της λες κοπλιμεντα για τα ρουχα η τα μαλλια της η το βαψιμο της καθε φορα που βγαινετε...γενικα να της δειχνεις ενδιαφερον...και οτι την υπολογιζεις...

αυτα πανω κατω...καλη επιτυχια!

eyaggelos2

# 42 στην 1/2/2016
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 942

Παράθεση:

Σχόλιο # 39 από pure-form

να της χαιδευεις τρυφερα τον κ@λο!

εκει ολες οι γυναικες θελουν σκληραδα αλλιως δεν θα εκτιμησει τα χαδια του

aladdin30

# 43 στην 1/2/2016
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από sissy108

λοιπον αλλαντιν αυτα που σου ειπε η wish σε γενικες γραμμες...απλα να συμπληρωσω οτι θα πρεπει εκτος απο καποιες ρομαντικες κινησεις που θες να κανεις και που ειναι απαραιτητες βεβαια..θα πρεπει να δωσεις και πολυ  προσοχη ισως και περισσοτερη και στην γενικη συμπεριφορα σου απενατι στην κοπελα που σε ενδιαφερει...!!

δηλαδη να μην εισαι καθολου τσιγγουνης...να εισαι ευγενικος και χαλαρος μαζι της οσο γινεται ...να φαινεσαι δραστηριος...να της προτεινεις διαφορετικα πραγματα οσο μπορεις οχι συνεχεια τα ιδια και τα ιδια...να της λες κοπλιμεντα για τα ρουχα η τα μαλλια της η το βαψιμο της καθε φορα που βγαινετε...γενικα να της δειχνεις ενδιαφερον...και οτι την υπολογιζεις...

αυτα πανω κατω...καλη επιτυχια!

Σισσυ μου σ ευχαριστω για τις σκεψεις σου, ο,τι αλλο σκεφτεις ευπροσδεκτο. Σε αποχαιρετω με ενα ποιημα της Δημουλα.

Μέρες μέρες να χτυπήσει το τηλέφωνο

μήνες χρόνια;

Δεν ηχείς.

Εκλήθη ο έμπιστος μου ωριλά

μου έκανε ακουόγραμμα

μια χαρά, μου λέει, ακούςτι σΆ έπιασε.

Εκλήθη εν συνεχεία ξανά ο τεχνικός.

Δε χτυπάει τού είπα.

Σε ξεβίδωσε, σΆ εκανε φύλλο και φτερό

καλώδια μπαταρίες λάδωμα στη φωνή σου

εντάξει η συσκευή η ζημιά είναι από μέσα

σΆτο είπα και την άλλη φορά

θριαμβολόγησε ο ηλεκτρολόγος

έχει βλάβη η επαφή πρέπει να σκάψω-

αςΆτοαφού είναι η επαφή θα σκάψω εγώ

ξέρω να τη θάψω δεν είναι τίποτα

ξέρω.

Αρέσει στα μέλη somebody961, anemona_62

fire_fly

# 44 στις 2/2/2016
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 397

Αχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχχα

Αχαχαχαχαχχαχαχαχχαχαχχαχα

Αχαχαχχαχαχαχαχχαχαχχαχαχα

Ουφ. Αλαντιντίν με ένα λου, ειλικρινά Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Κόντεψα να πνιγώ απο το γέλιο. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από aladdin30

Σισσυ μου σ ευχαριστω για τις σκεψεις σου, ο,τι αλλο σκεφτεις ευπροσδεκτο. Σε αποχαιρετω με ενα ποιημα της Δημουλα.

Μέρες μέρες να χτυπήσει το τηλέφωνο

μήνες χρόνια;

Δεν ηχείς.

Εκλήθη ο έμπιστος μου ωριλά

μου έκανε ακουόγραμμα

μια χαρά, μου λέει, ακούςτι σΆ έπιασε.

Εκλήθη εν συνεχεία ξανά ο τεχνικός.

Δε χτυπάει τού είπα.

Σε ξεβίδωσε, σΆ εκανε φύλλο και φτερό

καλώδια μπαταρίες λάδωμα στη φωνή σου

εντάξει η συσκευή η ζημιά είναι από μέσα

σΆτο είπα και την άλλη φορά

θριαμβολόγησε ο ηλεκτρολόγος

έχει βλάβη η επαφή πρέπει να σκάψω-

αςΆτοαφού είναι η επαφή θα σκάψω εγώ

ξέρω να τη θάψω δεν είναι τίποτα

ξέρω.

Αρέσει στο μέλος giorgos170

macbook

# 45 στις 3/2/2016
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.583

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Elena_90

Λουλουδια,κρασια,ποιηματα,κεριά... ΙΟΥ παιδιά!

Δεν θεωρώ ότι ο ρομαντισμός δημιουργείται από αυτά, αλλά
προκύπτει αβίαστα από την τρυφερότητα που νιώθει ο ένας για τον άλλον ακόμη και όταν βρίζονται.

Και μια σοκολάτα με ένα γλυκο φιλί όταν ο αλλος είναι στενοχωρημένος νομίζω είναι ότι αξίζει πολλά περισσότερα από ειδιλλιακά φτιαχτά σκηνικά!

αυτά κατ΄εμέ

Συμφωνώ απόλυτα με τα προηγούμενα. Νομίζω ότι δεν υπάρχει τίποτα ρομαντικότερο από τις αυθόρμητες και γνήσιες εκφράσεις του νεανικού έρωτα. Π.χ. θα προτιμούσα να είμαι με την κοπέλα μου (λέμε τώρα) έξω για περίπατο, ακόμα κι αν είχε κρύο με βροχή ή χιόνι, να μου κρατάει το χέρι και να παίρνει ανάσα από τα χείλη μου, παρά σε ένα ακριβό εστιατόριο με τα κεριά και όλα τα άλλα. Το πρώτο είναι αποτέλεσμα αυθορμητισμού με βάση τη διάθεση της στιγμής, το δεύτερο απαιτεί σχεδιασμό και υπαγορεύεται από κοινωνικά στερεότυπα (ό,τι με "αρρωσταίνει" δηλαδή).

Αρέσει στο μέλος somebody961

aladdin30

# 46 στις 6/2/2016
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Παιδια sos εχω μεγαλο προβλημα, ξεκινησα τα ρομαντικα και ιδιαιτερα τα κερια αλλα οποιο και να δοκιμασα μου κανει τουνελ. Δηλαδη σχηματιζεται γυρω γυρω απ το φυτιλι μια λιμνουλα καθως καιγεται και σιγα σιγα υποχωρει ενω τα τοιχωματα παραμενουν ανεπαφα. Φανταστειτε ενα κυλινδρο μεγαλο και να υποχωρει ενα κυκλακι στο κεντρο. SOS παιδια βοηθειστε με! Τι να κανω για το candle tunneling???

wish_

# 47 στις 6/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

να' χεις εκτακτο το τηλεφωνο της πυροσβεστικής!

VLEMMA

# 48 στις 6/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από aladdin30

Παιδια sos εχω μεγαλο προβλημα, ξεκινησα τα ρομαντικα και ιδιαιτερα τα κερια αλλα οποιο και να δοκιμασα μου κανει τουνελ. Δηλαδη σχηματιζεται γυρω γυρω απ το φυτιλι μια λιμνουλα καθως καιγεται και σιγα σιγα υποχωρει ενω τα τοιχωματα παραμενουν ανεπαφα. Φανταστειτε ενα κυλινδρο μεγαλο και να υποχωρει ενα κυκλακι στο κεντρο. SOS παιδια βοηθειστε με! Τι να κανω για το candle tunneling???

λυπασαι το κερι που χανεται;;

elsa82

# 49 στις 6/2/2016
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 251

Το έχω πάθει κι εγω

Αυτό συμβαίνει με τα μεγαλα χοντρα κερια.. Αυτά που παίρνω σε ποτήρι λυωνουν ομοιόμορφα.. Δοκίμασε το

anemona_62

# 50 στις 6/2/2016
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218

Παίρνεις το κερί όπως είναι ζεστό αφού έχεις σβύσει το φυτίλι
και το χύνεις πάνω σε χαρτί κουζίνας ή εφημερίδα, έτσι όπως είναι ρευστό από την θέρμη.
Το χαρτί μετά το πετάς στα σκουπίδια.

Με το τρόπο αυτό βαθαίνει η τρύπα, ενώ τα τοιχώματα παραμένουν ως έχουν
και παράλληλα εξακολουθεί να υπάρχει φυτίλι για να το ξανανάψεις την επόμενη φορά.

Αρέσει στο μέλος aladdin30

tzoulia59

# 51 στις 7/2/2016
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.490

επειδη ειμαι απο φυση και θεση ενστικτωδης με τα ερωτικα ,,,κατι σαν τον πουρ -φουρ-

βλεπε  ποπο ,,,

κι επειδη απεχθανομαι τα ρομαντικα  τα κερια και τα ροδοπεταλα ,,,τρε μπαναλ,,,δεν ειμαι τυπος γατουλας ,,,

ποτο  σ ενα μπαρ με χαμηλη μουσικη και μετα  ,,, σκληρες καταστασεις ,,,

μετα κανενα 6μηνο αντε και σε κανενα ρεστοραν  γευμα με κοκκινο κρασι και θεα την ακροπολη ,,,

αν ειναι καλοκαιρι σ ενα ταβερνακι διπλα στην θαλασσα τραπεζακι με καρο τραπεζομαδηλο ν αγναντευουμε το ηλιοβασιλεμα ,,,

ειναι λεει εκει στο καβουρι μια καφετερια με θεα την θαλασσα για απογευμα καλοκαιριου  ,,,για παγωτο και καφε ,,,

πρεπει να παω οπωσδηποτε ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από aladdin30

Romance.

Λοιπον παιδια θελω να πουμε εδω διαφορες ρομαντικες ιδεες, κινησεις, λογια που εχετε κανει ή που σας εχουν κανει, για παραδειγμα ενα ειναι τα λουλουδια ή τα κερια. Μπορειτε να σκεφτειτε κατι αλλο?

somebody961

# 52 στις 7/2/2016
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Ρομαντικές, γίνονται οι στιγμές, όχι οι πράξεις που τις εκφράζουν,
και σημαίνουν κάτι μόνον τότε, μόνον εκεί, μόνον με εσάς.

Η πρόταση μου είναι να μπεις στο "κλίμα" αυτό, και ό,τι κάνεις τότε
θα φέρει αυτές τις στιγμές, θα σας φέρει στο "κάτι πολύ όμορφο συμβαίνει τώρα εδώ".

Αν δεν "το' χεις", και το πας με οδηγίες, και σου προτείνω π.χ. σε μια ήσυχη παραλία οι δυό σας και να μετράς τα άστρα βρίσκοντας σχηματισμούς. Κάτι τέτοιο:
"Κοίτα αγάπη μου, 1,2 ... 5 αστέρια, σχηματίζουν μια καρδιά."

Ε, κάποια στιγμή τότε δεν θα αντέξεις άλλο και θα καταλήξεις μετρώντας 1 άστρο, 2 άστρα ...15 άστρα...  πω πω ρε πστμ, της .ουτ@νας γίνεται εκεί πάνω με τ' άστρα!

Αν πάραυτα πετύχει, είναι ...επιστημονικά αποδεδειγμένο πως κάποια στιγμή από το κορίτσι σου θα ακούσεις κάτι τέτοιο: "Πού είναι εκείνος ο γλυκός και ρομαντικός άντρας που γνώρισα εκείνη τη βραδιά;".
Γιατί το φτιαχτό, πάντα πληρώνεται. Το αυθεντικό, πληρώνει.

VLEMMA

# 53 στις 7/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από tzoulia59

και μετα  ,,, σκληρες καταστασεις ,,,

...δωσε πονο

Τζουλια...

εστω και ελλειπτικα δοσμενος ο "συλλογισμος" Σου..
εχει σκληρο μ η χ α ν ι σ μ ο
που..
βεβαιωνει με τροπο διαυγη και αδιασειστο
πως
τ' αφηρημενα και οι φιοριτουρες
δεν Σε πειθουν..

Το συμβολαιο μαζι Σου
εχει μεσα
μονο
σ κ λ η ρ ε ς προστακτικες..

Στα ποιητικα χαμαντρακια..
δειχνεις  "πο ρ τ α"...

υ.γ.
θελω σεμιναρια..

nuvola

# 54 στις 7/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
   πως το χω συνδέσει το ρομάντζο με φαί ένας θεός το ξέρει...
  άβυσσος η ψυχή...

να καθαρίσει  τις γαρίδες.ψάρι ,να μου δίνει να δοκιμάσω από το πιάτο του ...
  να  έχει το πρωινό ,  πριν πάμε για την δουλειά ...μπουγάτσα με κρέμα και κανέλα  
   να μοιραστούμε το ίδιο παγωτό, με τα τελευταία ευρουλάκια του μήνα...
   να ακούμε την βροχή μέσα στο αυτοκίνητο τρώγοντας σουβλάκια...

syntrofissa-Klelia

# 55 στις 7/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

παρε ρεσω... να ησυχασει το κεφαλι σου...

tzoulia59

# 56 στις 7/2/2016
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.490

στο σκηνικο θελω να προσθεσω  βροχη να πεφτει στο τζαμι ,,,

οποιανου του αρεσει η ποιηση ας απαγγελει  ποιηματα  ας  περισυλλεγει σκεψεις ,,,και σουρεαλιστικες ενοιες ,,,

κι  εγω θα τα ζω ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από VLEMMA

...δωσε πονο

Τζουλια...

εστω και ελλειπτικα δοσμενος ο "συλλογισμος" Σου..
εχει σκληρο μ η χ α ν ι σ μ ο
που..
βεβαιωνει με τροπο διαυγη και αδιασειστο
πως
τ' αφηρημενα και οι φιοριτουρες
δεν Σε πειθουν..

Το συμβολαιο μαζι Σου
εχει μεσα
μονο
σ κ λ η ρ ε ς προστακτικες..

Στα ποιητικα χαμαντρακια..
δειχνεις  "πο ρ τ α"...

υ.γ.
θελω σεμιναρια..

Αρέσει στο μέλος giorgos170

pigassos71

# 57 στις 7/2/2016
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από aladdin30

! Τι να κανω για το candle tunneling???

να προσεχεις

ειναι επικινδυνα πραματα αυτα...

https://www.youtube.com/watch?v=LaiJ0mPbbdk

Mpougatsa

# 58 στις 8/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ε Γ Ρ Α Ψ Ε Σ

https://www.youtube.com/watch?v=idlN0E06lDI

Παράθεση:
Σχόλιο # 56 από tzoulia59

στο σκηνικο θελω να προσθεσω  βροχη να πεφτει στο τζαμι ,,,

οποιανου του αρεσει η ποιηση ας απαγγελει  ποιηματα  ας  περισυλλεγει σκεψεις ,,,και σουρεαλιστικες ενοιες ,,,

κι  εγω θα τα ζω ,,,

thalassa27

# 59 στις 8/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αλαντίν έτσι που το θέτεις δεν είναι ρομαντισμός αλλά σκηνική και σκηνοθετική παρέμβαση σύμφωνα με τους νόμους του "βαλεντάιν μάρκετινγκ " ...

Ο ρομαντισμός είναι βίωμα " άκου" να μαθαίνεις ...

Βρίσκεσαι φθινοπωράκι , τι λέω καλοκαίρι σχεδόν στο πανηγύρι της Μυρτιδιώτισσας κάπου εκεί στην εξωτική Ελαφόνησο αλλά όχι εκεί ,κάπου κοντά  σ' ένα χωριουδάκι που το χτυπάει το κύμα του Καβομαλιά. .. με τους συγγενείς( συμπεθέρους) της αδερφής σου ...παιδιά γέροι κλπ 
Πανηγύρι ! λαδόκολλες με ψητά ,κουτάκια παγωμένη μπύρα σε βαρέλια με σπασμένο πάγο .Η ορχήστρα παίζει νησιώτικα ως επί το πλείστον ... 
Είσαι αμέριμνη , παρακολουθείς τα παιδιά σου  που αφηνιάζουν τρέχοντας γύρω από τα τραπέζια , προσπαθείς να απαντάς στη θείτσα δίπλα σου που σε έχει ζαλίσει δεν την πολυακούς αλλά σε κοιτάζει με μια σκλαβωτική λατρεία ...
Δεν πολυχορεύετε , αυτός νταξ άριστο ζεϊμπέκικο ...Μαζί εκτός από τα "κολλητά" στα πάρτι ... κανά συρτό κανά καλαματιανό ...
Ε! Η ορχήστρα παίζει " Από τα γλυκά σου μάτια " Δεν το ακούς κι όλας ...
Αισθάνεσαι να σε σηκώνουν αγκαλιά να βρίσκεσαι στην " πίστα" το νησιώτικο να το χορεύεις σαν βαλς και ο κόσμος γύρω σε κύκλο να κοιτάζει κρατώντας ρυθμό με παλαμάκια ...

Να σου πω και άλλο αξέχαστο ...Απαγωγή  ήταν  ... Μάλλον   δεν έγινε κατά ...λάθος .
Ταξιδεύει, το καράβι  έρχεται στην Πάτρα .
Το πρωί φεύγοντας για το γραφείο σου έχεις πάρει μια βαλίτσα " φρέσκα" ρούχα ( του)   Σχολάς παίρνεις τον δρόμο για Πάτρα δεν προλαβαίνει , δεν προλαβαίνεις ...να φτάσεις να πάρεις τα βρώμικα να δώσεις τα καθαρά και να ξαναφύγει προς Ιταλία ... 
Πρόλαβαν  έναν καφέ με δύο κουβέντες .Έπρεπε να βάλει το φορτηγό στο βαπόρι ... 
-Κάνε μου λίγη παρέα ακόμα ...-Εντάξει .
Ανεβαίνεις   στον τράκτορα μαζί του συνεχίζετε να μιλάτε  ... τα άλλα αυτοκίνητα συνέχιζαν να " παρκάρουν" στην κοιλιά του πλοίου ... φωνές φασαρία ...
Κάποια στιγμή αποφασίσατε  ότι πρέπει να αποχωριστείτε... 
Το πλοίο είχε σαλπάρει ... Αυτή  σε απόγνωση βλέπεις είναι  τα παιδιά , έχει  τη δουλειά , τα χρήματα (αρκετά) που πρωί πρωί έπρεπε να μπουν στον όψεως για τις επιταγές ...Αυτός γέλαγε σαν παιδί ... την   καθησύχασε ... η Ηγουμενίτσα ήταν κοντά ... περάσανε μερικές όμορφες ώρες ...  
Στην Ηγουμενίτσα την περίμενε ταξί που την γύρισε στην Πάτρα να πάρει  από το λιμάνι το αμάξι της  τελικά το ξημέρωμα ... η τροχαία να την  ελέγξει για αλκοόλ χα χα και να πάρει   τον δρόμο του γυρισμού ...

Climentini

# 60 στις 8/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από nuvola
   πως το χω συνδέσει το ρομάντζο με φαί ένας θεός το ξέρει...
  άβυσσος η ψυχή...

Το πλεον ρομαντικό ραντεβού, ήταν σε ένα ταβερνείο (κανονικό ταβερνείο, όχι ντεμεκ), με μέσο όρο ηλικίας των θαμώνων 80+ (ή τουλάχιστον, τόσο μου φαίνονταν εμένα).

Κατεβαίνουμε κάτι σκαλιά, ημιυπόγειο το μαγαζί, μου λέει σαλιγκάρια τρως? Όχι, λέω. Ωραία, ευκαιρία να δοκιμάσεις.

Δοκιμάζω το πρώτο, ξετρελάθηκα. Δυό πιάτα έφαγα και γύρευα και τρίτο.

Είχε την υποψία ο άνθρωπος ότι σε μένα δεν έχουν πέραση τα λέλουδα και τα συναφή, εκείνο το βράδυ, πάνω από το βουνό τα τσόφλια, επιβεβαιώθηκε.

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε