Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απιστία

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Xristina2016

# 1 στις 4/2/2016
author
Γυναίκα / 24 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Απιστία

Καλησπέρα. Είμαι 20 χρονών είμαι μαζί με τον φίλο 5 χρόνια αυτός είναι 30. Η σχέση έχει φτάσει στο σημείο ρουτίνας. .. μένουμε μαζί αλλά όχι κανονικά. .. δεν τρώμε και δεν κάνουμε τίποτα μαζί μέχρι να το πει ο ίδιος γιατί νιώθει ότι ήρθα με το ζόρι και έχει δίκιο απλώς δεν μπορούσα αλλιώς δεν ήμουν καλά.  Το θέμα τώρα όμως είναι ότι δεν μου δίνει καθόλου σημασία έχει χαθεί το ενδιαφέρον δεν είναι γλυκός δεν μου δίνει ένα φιλί μιααγκαλιά μια γλυκιά κουβέντα τίποτα .. Εγώ για αυτό τον λόγο γκρινιάζω και αυτός μου λέει πως τον πιέζω και τον πρίζω. ... με όλο αυτό νιώθω ότι έχω την ανάγκη από τρυφερότητα. . Τέλος πάντων για να μην τα πολυλογώ το αφεντικό μου στη δουλειά μου κολλάει πολύ. Πήγαμε μια βόλτα μου μίλαεί όμορφα με κάνει να αισθάνομαι πολύ όμορφα και έχω χρόνια να το νιώσω αυτό με τον φίλο μου. Τον αγαπάω πολύ και δεν θέλω να τον απατησω αλλά δεν ξέρω τι να κάνω ο άλλος είναι τόσο γλυκός που μου προσφέρει αυτό που έχω ανάγκη με φίλησε τις προάλλες και τώρα νιώθω τρελές τύψεις και δεν είμαι καλά. . Δεν ξέρω τι να κάνω είναι και το αφεντικό μου τον βλέπω κάθε μέρα και δεν ξέρω αν θέλω να τον αποφύγω η όχι... ζητώ απλώς μερικές απόψεις σχετικά με το θέμα να με βοηθήσετε όσο μπορείτε.      Τον φίλο μου τον αγαπάω απίστευτα πολύ αλλά με παραμελει και αυτή η σχέση μόνο σχέση δεν είναι όμως χωρίς αυτόν δεν αντέχω το να κάνω? ? Να κανω κάτι με τον άλλον με τον φόβο μήπως το μάθει και με χωρίσει η να κάτσω στα αυγά μου και να κάνω υπομονή μαζί του ??? Help meee

aladdin30

# 2 στις 4/2/2016
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Εσυ που μενεις τωρα?

psaromallis

# 3 στις 4/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Να κάτσεις...

...του αφεντικού.
    Χωρίς δεύτερη σκέψη, χωρίς δεύτερη κουβέντα.
    Ακούς εκεί να σε παραμελεί ο φίλος σου.
    Έτσι για να μάθει.

¶λλωστε και το αφεντικό σου
    μπορεί να το παραμελεί η γυναίκα του!!!

archagellos

# 4 στις 4/2/2016
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.089

Τον αγαπας και ...φαφαρια καμαρωτα 

Τι ακριβως αγαπας ?  ξερεις ? αφου τα χειροτερα λες για τον φιλο σου ...
Και θες να σου δωσουμε και συμβουλες ...διαφυγης μαλλον ...διοτι εαν δεν εχεις κατσει στο αφεντικο ... θα κατσεις οπου να ειναι 
Χωρισε...

Keep Walking 

jane-doe

# 5 στις 4/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Είσαι 20 χρονών.ο φίλος σου 30,είστε μαζί 5 χρόνια,δηλαδή ήσουν 15 χρονών και αυτός 25 όταν "τα φτιάξατε"; Τον λες και παιδεραστή δηλαδή. Έλα πλάκα κάνω,μην με πουν και "φεμινίστρια".

Λοιπόν,μπορείς να γνωρίσεις τον φίλο σου στον σύζυγο της otinanai,(για να παίζουν μαζί παιχνιδάκια στον υπολογιστή), να πάρεις εσύ το αφεντικό και η otinanai το καινούριο της αμόρε και να πάτε καμιά βολτίτσα κατά Σούνιο μεριά.Αυτήν την εποχή πρέπει να είναι πολύ ωραία.

msakis

# 6 στις 4/2/2016
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Απαντήσεις: 5

#

Το να παραμελείς μία γυναίκα δεν είναι ότι καλύτερο αναμφίβολα.! Θεωρώ πως το πρέπον είναι να συζητήσετε με τον φίλο σου για τον αν θέλετε να υπάρξει συνέχεια στη σχέση σας δίχως να αισθάνεται πιεσμένος κανένας από τους δυό σας.Το να κάνεις κάτι με το αφεντικό σου σε μία στιγμή αδυναμίας,το βρίσκω μέγα λάθος.Σε καμία περίπτωση δεν σου λέω να κάτσεις και να περιμένεις σαν την Πηνελόπη το πότε και το αν θα φιλοτιμηθεί να αλλάξει στάση ο φίλος σου απέναντί σου. Γι' αυτό εξάλλου σου αναφέρω πως ο διάλογος θεωρείται ως η καλύτερη μέθοδος επίλυσης προβλημάτων.

Αρέσει στο μέλος L_1983

syntrofissa-Klelia

# 7 στις 4/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Xristina2016

δεν τρώμε και δεν κάνουμε τίποτα μαζί μέχρι να το πει ο ίδιος γιατί νιώθει ότι ήρθα με το ζόρι και έχει δίκιο απλώς δεν μπορούσα αλλιώς δεν ήμουν καλά. 

πως μετακομισες σπιτι του  , γιατι δεν θα ησουν καλα και γιατι δεν μπορειτε να κανετε τιποτα μαζι?

-tsilipirdoni-

# 8 στις 4/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

κι είσαι μόλις είκοσι χρονών ...

Παράθεση:

έχω χρόνια να το νιώσω αυτό με τον φίλο μου ... 

-tsilipirdoni-

# 9 στις 4/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Να κανω κάτι με τον άλλον με τον φόβο μήπως το μάθει και με χωρίσει η να κάτσω στα αυγά μου και να κάνω υπομονή μαζί του ??? Help meee 

να κάνεις όπως νιώθεις ...  και στα αυγά τους ,  άσε να κάθονται οι κότες .  

η υπομονή ...  δεν είναι για να την ξοδεύουμε δεξιά κι αριστερά ,  δίχως λόγο σοβαρό .

φρόντισε εσένα και κάλυψε τις ανάγκες σου .

δες τι σου προσφέρουν αυτοί οι δύο κι αν αυτό πραγματικά αξίζεις και επιθυμείς .

achinos

# 10 στις 5/2/2016
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.385

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από aladdin30

Εσυ που μενεις τωρα?

Κ για να γλυτώσουμε μερικά ενδιάμεσα ποστ...

, εδώ θα μάθεις πώς μπορείς να τους κρατήσεις κ τους δυο

κ να μην έχεις κανένα πρόβλημα.

ε;...πάει...αρχίζω κ μοιάζω αλαντινντιν.

ROCK-54

# 11 στις 5/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Την αποφαση σου

...την εχεις παρει ηδη, και ολα τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες για την συνειδηση σου. Το προβλημα σου  ειναι πως το αφεντικο σου δεν θα σε...μαζεψει στο σπιτι του. Πρεπει να καταλαβεις πως η τωρινη σχεση σου δεν εχει μελλον και πρεπει αφου παρεις το αφεντικο σου, να παρεις κ τη ζωη στα χερια σου και να ανεξαρτοποιηθεις. Βεβαια το αφεντικο ειναι μια προχειρη λυση που καλυπτει τις συναισθηματικες σου ελλειψεις σαν γυναικα αυτη την περιοδο.

Αλλα αυτα εχει η ζωη - κοσμος παει κ ερχεται κ προχωρας μπροστα με βαρκα την ελπιδα. Ζησε τη ζωη σου,μαζεψε εμπειριες κ αργοτερα θα βρεις το ασφαλες λιμανι βασιζομενη στην αξιοπρεπεια,τις εμπειριες,το μυαλο κ το συναισθημα σου...

Paralia48

# 12 στις 5/2/2016
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 7.631

Πάντως όχι με το αφεντικό ! Σταμάτα την υπόθεση !, Νταραβέρια με αφεντικά απαγορεύονται δια ροπάλου ! Εκεί βγάζεις το ψωμί σου, αν κάτι πάει στραβά;....
Τρυφεράδες θα έχεις πολλές στη ζωή σου...άντρες υπάααρχουν !. Δουλειές όχι!

Αρέσει στα μέλη L_1983, saizo13 και σε ακόμα 1 μέλος.

thalassa27

# 13 στις 5/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πω ωωω     φιρί  φιρί   το   πας   

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από achinos

Κ για να γλυτώσουμε μερικά ενδιάμεσα ποστ...

, εδώ θα μάθεις πώς μπορείς να τους κρατήσεις κ τους δυο

κ να μην έχεις κανένα πρόβλημα.

ε;...πάει...αρχίζω κ μοιάζω αλαντινντιν.

achinos

# 14 στις 5/2/2016
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.385

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από thalassa27

Πω ωωω     φιρί  φιρί   το   πας   

, to γελάς;

Μια χαρά θα είναι, θα έχει τα αβανταjjj στη δουλειά...που όλοι ξέρουμε πώς είναι...

θα έχει κ τον αρραβωνιαστικό να τρέχει γιατί θα πάρει τ απάνω της κ δε θα του κολλάει πια σα τσιμπούρι...

Θαύμα!!!

ούτε που θα μας δίνει σημασία πια το χριστινάκι.

thalassa27

# 15 στις 5/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ε   ναι    ...    καλύτερα  και  από   Σταχτοπούτα     Εδώ   που  τα   λέμε   ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από achinos

, to γελάς;

Μια χαρά θα είναι, θα έχει τα αβανταjjj στη δουλειά...που όλοι ξέρουμε πώς είναι...

θα έχει κ τον αρραβωνιαστικό να τρέχει γιατί θα πάρει τ απάνω της κ δε θα του κολλάει πια σα τσιμπούρι...

Θαύμα!!!

wish_

# 16 στις 5/2/2016
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 2.262

Ισως θα πρεπει να σκεφτεις ότι αυτή η σχεση εκανε τον κύκλο της.Τι θα πει δεν μπορεις χωρίς αυτόν?Ειστε μαζι από τα 15 σου.Τον αγαπάς και σ΄αγαπάει αλλα ξερεις ότι σε κρατάει η συνήθεια το ιδιο και εκεινον απ΄οτι φαινεται.Δεν χρειαζεται να νιώθεις τυψεις επειδή πιστευεις ότι θα τον πληγωσεις.Αναπόφευκτα πληγωνεται καποιος.Εξαλλου ποιος σου λεει ότι και εκεινος δε θελει να φυγει και απλα βολευεται από συνηθεια γι΄αυτο και εχει απομακρυνθεί.

Από τη στιγμή που αισθάνεσαι κατι γι΄αλλον και θέλεις να παιξεις με αλλον τοτε να ξερεις εχεις φύγει ήδη.Οσο αναφορα αυτό τον άλλο όμως αν προκεται για σοβαρη δουλεια κοίτα να μην μπλέξεις,αν πάλι δε σε νοιάζει για τις συνέπειες..γιατί ξέρεις...αφεντικό είναι...μπορεί να κανει το κεφι του και μετα να σε γράφει,επισης να κανει το κέφι του και μετά να σου πει δεν χρειαζομαστε άλλο προσωπικό...όλα είναι ρίσκο.Το θέμα είναι ότι και να κανεις να μαζέψεις δυναμη και να φύγεις,το σπιτι ποιος το νοικιάζει,εχεις να πας καπου αμα φυγεις?Το αφεντικό ξέρει ότι εχεις σχέση?

Αρέσει στο μέλος elsa82

Climentini

# 17 στις 5/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Χριστινάκι,

την επόμενη φορά που θα πας στο σουπερ μάρκετ, κάτσε λίγο στο διάδρομο με τα πατατάκια και τις σοκολάτες.
Αργά ή γρήγορα, θα εντοπίσεις κάποιο τρίχρονο, το οποίο έχοντας γραπώσει δεκαπέντε κίντερ όπως ο πρόσφυγας το σωσίβιο, σφαδάζει στα πατώματα, ουρλιάζοντας σπαραχτικά  "θέλωωω!!! θέεεελωωω!!!"

Πάρε λίγο το χρόνο σου, και μελέτησέ το προσεκτικά.

Δεν θα πάει ο χρόνος σου χαμένος.

flat_line

# 18 στις 5/2/2016
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 5.945

Eίναι αναμενόμενο να σε βρήκε συναισθηματικά ευάλωτη εκείνος ο κύριος, καλό θα ήταν να προσπαθήσεις να δουλέψεις με τον μόνιμο σύντροφό σου προκειμένου να βελτιώσετε την σχέση σας και την επικοινωνία σας. Όπως και να έχει, το τρίτο πρόσωπο μπορεί να σου ανεβάζει την αυτοπεποίθηση με το ενδιαφέρον του και να εξάπτει την φαντασία σου η πιθανότητα να ανακάλυπτες πόσο σε θέλει, όμως αν θεωρείς ποιο σημαντικό τον μόνιμο δεσμό σου και την εμπιστοσύνη ανάμεσά σας καλό θα ήταν να ξεχάσεις σύντομα αυτό τον άνδρα και να ξεκινήσεις να κάνεις κάποια πράγματα για να ανανεώσετε την σχέση σας.

Αρέσει στο μέλος L_1983

pigassos71

# 19 στις 5/2/2016
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Climentini

την επόμενη φορά που θα πας στο σουπερ μάρκετ, κάτσε λίγο στο διάδρομο με τα πατατάκια και τις σοκολάτες.
Αργά ή γρήγορα, θα εντοπίσεις κάποιο τρίχρονο, το οποίο έχοντας γραπώσει δεκαπέντε κίντερ όπως ο πρόσφυγας το σωσίβιο, σφαδάζει στα πατώματα, ουρλιάζοντας σπαραχτικά  "θέλωωω!!! θέεεελωωω!!!"

ωρες ωρες...

σαν να με βλεπω!

Αρέσει στα μέλη Leigh-Cheri, Paralia48

freideriki_21

# 20 στις 5/2/2016
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 33
από όλα αυτά που μας γράφεις εγώ προσωπικά δεν καταλαβαίνω να τον αγαπάς ούτε αυτός εσένα. Καταλαβαίνω ότι πιο πολύ αγαπάς την βόλεψή σου.Έχεις εγκατασταθεί κατά καποιον τρόπο στο σπίτι του , φαίνεται με τον τρόπο του και τη συμπεριφορά του ότι θέλει να σε ξεφορτωθεί ΄και συ αντί να σκεφτείς με γνώμονα την αξιοπρέπειά σου και να σηκωθείς να φύγεις και να τον αφήσεις ήσυχο και συ να ζήσεις την ζωή σου, κάθεσαι και δέχεσαι το φλερτ ενός άλλου... απο την στιγμή που σκέφτεσαι να τον απατήσεις εν αγνοία του για τι υπομονή και αγάπη λές;;αυτό για εμένα είναι εκμετάλλευση και μόνο αγάπη δεν θυμίζει. εσύ από μόνη σου είπες ότι έχετε ρουτινιάσει.. τι κάνεις λοιπόν μαζί του ; 20 χρονών κοπέλα  είσαι.Είναι ολοφάνερο, πρέπει να χωρίσεις και να τραβήξει ο καθένας τον δρόμο του. Δεν υπάρχει κάτι παραπάνω που χρειάζεται να προσπαθήσεις σε αυτή την σχέση. Και επειδή έχετε 5 χρόνια σχέση δεν σημαίνει ότι του χρωστάς ούτε την υπομονή σου ούτε τα νιάτα σου. Δεν βλέπεις πως σου φέρεται ; από την στιγμή που η σχέση σας πήρε αυτή την τροπή και του είσαι βάρος, πρέπει να φύγεις. Λίγο αξιοπρέπεια δηλαδή.
Αρέσει στο μέλος wish_
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε