Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μπερδεμα!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

aladdin30

# 21 στις 7/2/2016
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από jane-doe

Μαριλού  έκανε έρωτα μαζί σου και πάει για άλλα.Αμάν ρε κορίτσια που πρέπει να γράψετε την Ιλιάδα και την Οδύσσεια  ενώ η ουσία είναι σε 2 γραμμές(το πολύ.).

).

Τι ρομαντικη κοπελα που εισαι...

Αρέσει στο μέλος MARILY22

jane-doe

# 22 στις 7/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ναι,είναι ένα από τα μεγαλύτερα προτερήματά  μου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από aladdin30

Τι ρομαντικη κοπελα που εισαι...

achinos

# 23 στις 7/2/2016
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από jane-doe

Μαριλού  έκανε έρωτα μαζί σου και πάει για άλλα.Αμάν ρε κορίτσια που πρέπει να γράψετε την Ιλιάδα και την Οδύσσεια  ενώ η ουσία είναι σε 2 γραμμές(το πολύ.).

, όχι μόνο αυτό...αλλά θέλει το πιπίνι να το "προσπαθήσει" κιόλας...να λέει μετά, "τόξερες αφού, έχω ανασφάλειες"

Ρε συ μαριλύ...απ το ένα κελεπούρι στο άλλο πέφτεις...

τεσπα είσαι μικρή ακόμα για να πάρεις χαμπάρι το μαλακομαγνήτη που έχεις κολλημένο πάνω σου, δικαιούσαι λίγο δράμα ακόμα...

δάκρυα, ζήλιες κτλκτλ, 

στην προσγείωση θαναι το θέμα, αν δεν προσέξεις.

Mileni

# 24 στις 7/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

''- Γιαγιά, όλοι οι άντρες είναι ίδιοι!
Μόλις μου πει:
'' Γεια σου'', ήδη ξέρω πώς θα μου συμπεριφέρεται αργότερα, τι αστεία θα μου λέει, πώς θα μου χαμογελάει, πώς θα με αγγίζει, πώς θα θυμώνει, πως θα φεύγει...
- Δεν έχεις δίκιο, κορίτσι μου!...
 Όλοι οι άντρες είναι διαφορετικοί. Απλά σ'εμάς αρέσουν άντρες, που είναι ίδιοι...''

υγ: μόλις μου το θύμισαν αυτό

να μάθεις, γι'αυτο γίνονται όλα, να μην σου αρέσουν ίδιοι
να μάθεις τι είσαι, τι θες, τι όχι, και τελικά ...να βρεις στον άλλον, τον πιο διαφορετικό - εσένα.

archagellos

# 25 στις 7/2/2016
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.527

Ωραιο αυτο που σου συνεβει ...δηλαδη απο μια σχεση που ο αλλος σε ειχε στο φτυσιμο ...γνωρισες εναν ανθρωπο ο οποιος ο ποποιος σου εδειξε οτι υπαρχει και η αλλη οψη του νομισματος .

Απλος αυτος ο ανθρωπος δεν πιστευει ουτε στον εαυτο του .Και που ανασαινει ...εχει αμφιβολιες.
Θα σου κανει την ψυχη και την ζωη μαυρη .
Ξερεις κατι ? Στις σχεσεις πολλα φαινονται απο την αρχη ...απλα εμεις ,τις περισσοτερες φορες  δεν θελουμε να τα δουμε .
Κοιτα να ξεκοψεις απο τον τυπο ...αστον να ζει μεσα στην ανασφαλεια του . Δεν φταις εσυ για αυτο ...
Και σου ευχωμαι , την επομενη γνωριμια που θα κανεις να βρεις και τα δυο αυτα στοιχεια μαζι . Ευγενικους τροπους ...και ασφαλεια .
Αυτος δεν κανει ...Καλα στο λεει απο μονος του .
Keep Walking 
Αρέσει στο μέλος MARILY22

MARILY22

# 26 στις 7/2/2016
author
Γυναίκα / 29 /
Ν. Χανίων / Γαλατάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7
Συγνωμη για το μεγαλο μου κειμενο...!!! Αλαντιν γιατι υποστηριζεις την αποψη οτι θα επρεπε να κανω λιγο πισω ? Και να περιμενω ? Χωρις να του στειλω? ...αν και οντως το κανω...απο χθες εχουμε να μιλησουμε

MARILY22

# 27 στις 7/2/2016
author
Γυναίκα / 29 /
Ν. Χανίων / Γαλατάς
ARchagellos και εγω ειμαι πολυ ανασφαλης... Θελω να μαθω απλα τι μπορω να κανω απο εδω και περα... Και επισης δεν μπορω να καταλαβω...Πως γινεται να ναι τοσο σιγουρος...Και μετα να αλλαζουν τοσα !!! Αυτο δεν καταλαβα..Δεν μπορει να μου λεει πως του αρεσω στα παντα...Οτι δεν υπαρχει τιποτα που να τον κανει να κανει πισω ..Παρα μονο το μυαλο του...!!! Ενω πριν δημιουργηθουν αυτες οι ανασφαλειες ...Πριν τον πρωην μου...Να μου λεει οτι δεν θα τα παρατησει...Οτι θελει να το προσπαθησουμε...Και να επιμενει τρελα!!!

Anthrakas

# 28 στις 7/2/2016
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Απαντήσεις: 106

Στέλνεις στην μαμα τον Α,...ο δέ Β να βρει άλλη να κάνει διαδυκτιακο έρωτα.Βρές εναν Γ που θα ειναι νορμαλ ανθρωπος,αν και επαέ με τοση τσικουδια που ρέει δεν ξερω εαν υπαρχει καποιος νορμαλ.

archagellos

# 29 στις 7/2/2016
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.527

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από MARILY22
ARchagellos και εγω ειμαι πολυ ανασφαλης... Θελω να μαθω απλα τι μπορω να κανω απο εδω και περα... Και επισης δεν μπορω να καταλαβω...Πως γινεται να ναι τοσο σιγουρος...Και μετα να αλλαζουν τοσα !!! Αυτο δεν καταλαβα..Δεν μπορει να μου λεει πως του αρεσω στα παντα...Οτι δεν υπαρχει τιποτα που να τον κανει να κανει πισω ..Παρα μονο το μυαλο του...!!! Ενω πριν δημιουργηθουν αυτες οι ανασφαλειες ...Πριν τον πρωην μου...Να μου λεει οτι δεν θα τα παρατησει...Οτι θελει να το προσπαθησουμε...Και να επιμενει τρελα!!!

Eσυ μπορει οπως λες ,να εισαι ανασφαλης ...αλλα σε ολο ατο δεν εβγαλες καμμια ανασφαλεια .

Ηθελες να το πας παρακατω μαζι του και να δεις που θα παει .

Βεβαια σε αυτα που ελεγε  " οτι εαν κατι δεν παει καλα ...και οτι εσυ θα εσαι μικρη και εχει ..χρονια μπροστα σου ..." 

Ξερεις κατι ? Δικιο εχει . ΑΛΛΑ ...αυτο θα επρεπε να το σκεφτει ..πριν αρχισει και σε ζαλιζει με χιλιαδυο οσα . 

Εστι ειναι αυτα τα πραγματα .

Λες οτι δεν μπορεις να καταλαβεις ... θα σου δωσω ετσι καποια ...σεναρια 

1..)  Ο τυπος ,εκανε τεραστιο λαθος που ηρθε και σε πηρε μαζι με το παιδι του απο το σπιτι σου και σε πηγαν στηη δουλεια .

Αυτο εμενα μου δειχνει ...ποσο ..κοπανος ειναι 

Παιζει και με εσενα και με το παιδι του ...οι αντρες δεν τα κανουν αυτα .

Υπαρχει μια πιθανοτητα ...να εφαγε "ξυλο " απο το παιδι ...οποτε καταλαβε μετα τι εκανε ...και αποφασισε ...απο το να χασει το παιδι ...να χασει εσενα ...

2..) Εφαξε "ξυλιες" απο την μητερα του παιδιου ...και μαζευτηκε ...

3..) Το μονο που ηθελε ,ηταν να σε "ξαπλωσει" και μετα βρηκε εναν τροπο να σε ξεφορτωθει ...

Παντως ο τυπος ειναι ...του Τσαφ...χωρις να σκεφτεται ...

Τωρα εσυ βρε καλο μου ? τι ακριβως θελεις ? 

Να προσπαθησεις με αυτον ? 

Προσωπικα θα σου ελεγα ...βρες αλλον...ο τυπος ειναι ..Μπουλης ...

Παντως εαν θες να το ...τερματισεις ...Πηγαινε μια βολτα στο νησι του ...Εκει θα καταλαβεις ...πολλα .

Προσεχε 

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη Wetcircle, siopi13

wish_

# 30 στις 7/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

35 αρης με παιδι και να φέρεται έτσι ανωριμα πώς να τον πάρεις στα σοβαρά?Η γυναίκα του και το παιδί του ποσο χρονων είναι?

Δε λεω ότι δεν αισθάνθηκε κατι όπως και εσύ,αλλά δεν αποκλειω να είναι κατι που το κανει συχνά,μικρούλες που εύκολα τις παραμυθιάζεις και ξέρεις ότι θα πέσουν και μετά βάζει και τις ανασφάλειες του στη μέση για να καταφέρνει να σε κάνει να τρεχεις και να σ εχει αλλα και να τον ανεβάζεις και να τονώνεται το εγώ του.

Ξεκαθάρισε του τη θεση σου,εκοψες πες με τον πρωην.,ότι ηξερε από την αρχη την ηλικία σου,οτι τον εχεις καθησυχάσει τοσες φορες και εισαι εντάξει,γιατι συμπεριφέρεται ανωριμα και βγάζει ανασφάλειες?Ο τι θ αρχιζεις να πιστευεις στο τελος ότι μονο αυτό ηθελε και ο τι τελικα οι ανασφάλειες είναι προφάσεις.καντου εκπληξη πηγαίνοντας στο νησι του...ποιος σου λεει και εσενα ότι δεν εχει και εκει καποια?Οσο για τον πρωην δεν εχει δουλεια να σε τηλεφωνει 2 η ωρα,να του το πεις ότι εχεισ προχωρησει.

nuvola

# 31 στις 7/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από MARILY22

Και να περιμενω ? Χωρις να του στειλω? ..

ούτε ο πρώην φταίει ,ούτε οι  ανασφάλειες  φταίνε ...

https://www.youtube.com/watch?v=YK559B43ZG0

tzoulia59

# 32 στις 7/2/2016
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.477

35 χρονων αντρας χωρισμενος μ ενα παιδι ,,,

ερχεται στο νησι και βλεπει το παιδι του που ζει με την μητερα ,,,
που σημαινει οτι ο χωρισμος ειναι προσφατος ,,,
κανενας μα κανενας ανθρωπος στον κοσμο οταν χωριζει δεν απαγκυστρωνεται αμεσως απο τα συναισθηματα του προς την οικογενεια και τα μελη της ,,,
ο τυπος εχει γενικου τυπου ανασφαλειες και κυριως προερχομενες απο το διαζυγιο του ,,,
αλλου γινεται ο γαμος μικρη μου φιλεναδα ,,,
και κατοπιν τουτου σκαει και το σεναριο ενδιαμεσα οτι συζουσε με γυναικα απο το ιντερνετ ,,,
που σημαινει οτι κερατωνε μεσα στον γαμο; 
να μαθουμε για ποιο λογο χωρισε με την πρωην συζυγο του ,,,;
τοσο νεος παντρευτηκε κι εγινε πατερας ;
και αφ οτου ερχεται να σε συναντησει εκτακτως κανει την πατατα να παρει μαζι του και το παιδι ,,,
μεγαλη σοβαροτης ο κυριος ,,,
κι αφου γινεται η συναντηση και ολοκληρωνεται η διαδικασια μετα αρχιζει κι απομακρυνεται και στο τελος κοβει ,,,
η γνωμη μου ειναι να κοιταξεις μπροστα και να μην πιστευεις σε αιφνιδιους ερωτες απο το πουθενα ,,,
πολυ μπλα μπλα και παχια λογια κι οταν ακους κατι τετοια κρατα μικρο καλαθι ,,,
χωρισε τον πρωην οριστικα αφου δεν τα βρισκατε ,,αφησε τον καινουριο να διαγραψει την δικη του πορεια ,,,
και μην ψαχνεσαι να βαλεις μπελαδες και προβληματα στην ζωη σου μ εναν αντρα χωρισμενο μ ενα παιδι ,,,
εισαι πολυ νεα ακομη να δημιουργησεις μια υγιη δικη σου οικογενεια ,μ ενα παληκαρι απο τα μερη σου που θα τον βλεπεις συχνα θα σ αγαπαει θα σε νιαζεται και που θα κανετε κοινα σχεδια ,,,
αυτος υπηρχε το ενδεχομενο να αποζητουσε απλα μια σεξουαλικη περιπετεια ,,,
ισως παλι με τον χρονο συνειδητοποιησε οτι δεν μπορειτε να δημιουργησετε κατι σοβαρο μαζι ,,,
και να κραταει αποστασεις ,,,
μην το παλεψεις δεν αξιζει τον κοπο ακομη και να απομακρυνθηκε λογω ανασφαλειας ,,,
εκ των πραγματων εχει ν ασχοληθει με σοβαροτερα ,,,το διαζυγιο και το παιδι ,,,
θα σου περασει ,,,ειναι ενας ενθουσιασμος και το κλαδι που θελεις να πιασεις για ν αφησεις την πρωην προβληματικη σου σχεση ,,,
μολις βρεθει ο αλλος θα καταλαβεις οτι ηταν η καλυτερη σου επιλογη ,,,
α και κοιτα το αλκοολ σκοτωνει ,,,

MARILY22

# 33 στις 7/2/2016
author
Γυναίκα / 29 /
Ν. Χανίων / Γαλατάς
Παιδια ακουστε με λιγο... ο ανρωπος δεν κερατωνει καμια γυναικα... απ τη γυναικα του που εχει παιδι ειναι χωρισμενοι 5 χρονια ... μετα εκανε μια αλλη σχεση που δεν κρατησε για αλλους λογους που δεν θελω να μπω σε τοσες λεπτομερειες παντως εφταιγε αυτη... !!! Απο τοτε του εχει μεινει η ανασφαλεια... κ δεν τα εχω ακουσει μονο απ τν ιδιο αλλα καο απο κοινους γνωστους...Επιπλεον οσο για το παιδι και εγω ζητησα να το δω...οταν μου το ειπε δεν τα αρνηθηκαα..να βγουμε ολοι μαζι βολτα... η πρωην γυναικα του δεν ξρει για εμενα ...ουτε και η κορη του ξερει... κ το παιδακι του ειναι πολυ μικρο!!!

kosmas38

# 34 στις 7/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Παιδια-σκυλια δεν εχω αλλα ταπεινη μου αποψη πως το παιδι χωρισμενου/ης πρεπει να γνωριζει τον/την συντροφο που πανε σοβαρα, οχι καθε γνωριμια...στο τελος το παιδακι θα ξεχασει και τ'ονομα του.Καλυτερα να ξεκοψεις. Η ανασφαλεια του θα υπαρχει καθ'ολη την διαρκεια της σχεσης και θα γινει ζηλεια,εμμονη,σκηνες.

jane-doe

# 35 στις 8/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Φαντάζομαι ότι και για το διαζύγιο φταίει η πρώην γυναίκα του ε;

Το γεγονός ότι ένας μαντράχαλος 35 χρονών  σου πουλούσε μεγάλους έρωτες στο διαδίκτυο(ενώ σε είχε δει μόνο μια φορά από κοντά για 1-2 λεπτά) θα έπρεπε να σε έχει προβληματίσει λιγουλάκι...Αλλά βλέπεις  ψοφάμε για ρομάντζα και σφοδρούς/παράφορους/κεραυνοβόλους/με ένα άρλεκιν ξεχνιέμαι έρωτες με την πρώτη ματιά."Με κοίταξε και αμέσως κατάλαβα ότι ήταν ο ένας ο μοναδικός"!"Μα γιατί με αποφεύγει αφού κάναμε έρωτα και ήταν τόοοοσο όμορφα;" "Με θέλει σαν τρελός αλλά δεν μπορεί να είναι μαζί μου επειδή είναι μεγαλύτερος,μένει μακριά,είναι ανάδρομος ο Ερμής,είδε μια μαύρη γάτα κάτω από την σκάλα, φοβάται μην τον κερατώσω μετά από 20 χρόνια".

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από MARILY22
Παιδια ακουστε με λιγο... ο ανρωπος δεν κερατωνει καμια γυναικα... απ τη γυναικα του που εχει παιδι ειναι χωρισμενοι 5 χρονια ... μετα εκανε μια αλλη σχεση που δεν κρατησε για αλλους λογους που δεν θελω να μπω σε τοσες λεπτομερειες παντως εφταιγε αυτη... !!! Απο τοτε του εχει μεινει η ανασφαλεια... κ δεν τα εχω ακουσει μονο απ τν ιδιο αλλα καο απο κοινους γνωστους...Επιπλεον οσο για το παιδι και εγω ζητησα να το δω...οταν μου το ειπε δεν τα αρνηθηκαα..να βγουμε ολοι μαζι βολτα... η πρωην γυναικα του δεν ξρει για εμενα ...ουτε και η κορη του ξερει... κ το παιδακι του ειναι πολυ μικρο!!!

barbie200

# 36 στις 8/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εκει π λες οτι εχατε βγει κ κοιταγε τη σερβιτορα.. πως γινεται η σερβιτορα να ναι φιλη με τη κορη του ;ποσο χρονων ειναι η κορη του;

achinos

# 37 στις 8/2/2016
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από barbie200
Εκει π λες οτι εχατε βγει κ κοιταγε τη σερβιτορα.. πως γινεται η σερβιτορα να ναι φιλη με τη κορη του ;ποσο χρονων ειναι η κορη του;

Μπορεί να γνωρίστηκαν όπως γνωρίστηκαν κ με τη μαριλύ, σου λέει άμα γνωρίσουν κ το παιδί, τάχαμ η σχέση σοβαρεύει...

κ του κάθεται 

λίγο τόχεις;

Κ btw να πετάξω για λίγο κ στο άλλο θέμα

Aladdin...δε ρωτούσες εδώ παραδίπλα πώς να ρίχνεις σερβιτόρες...

πάρε μαθήματα 

Κ αν δεν μπορείς να βρεις παιδί τόσο τσακ μπαμ, πάρε ένα κουτάβι, την ίδια δουλειά κάνει,

κ βάλε κ την κοπελιά να το προσέχει...

θ ανεβούν ταβάνι οι μετοχές σου.

flat_line

# 38 στις 8/2/2016
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.977

Marily22

Φεύγουμε απο μια σχέση όταν αυτή δεν πάει πουθενά, όταν υπάρχουν ριζικές διαφωνίες στις επιδιώξεις και στόχους ζωής, όταν υπάρχει συναισθηματική, λεκτική ή σωματική βία και, γενικά, περισσότερος πόνος απ' ότι ευχαρίστηση. Ο πρώην σου έφυγε διότι πίστευε πως η διαφορά ηλικίας θα σας οδηγήσει κάποια στιγμή σε διαφορετικούς δρόμους, θα σας χωρίσει αναπόφευκτα και αυτό δεν θέλει να το ζήσει για να μην πονέσει. Και αυτό το αποφάσισε ύστερα απο τόση επικοινωνία, αφού κάνατε όνειρα, αφού επενδύσατε και ολοκληρώσατε σαν ζευγάρι. Δεν είναι λίγο άδικο μετά απο τόσες προσπάθειες και αφού σε έπεισε για το ενδιαφέρον του, και σε οδήγησε να επενδύσεις συναισθηματικά πάνω του να αποχωρεί με αυτό τον τρόπο;

Συνήθως οι άνθρωποι με φόβους εγκατάλειψης τείνουν να προσκολλούνται πάνω στους ερωτικούς τους συντρόφους. Εφόσον η ηλικία ήταν ένα πρόβλημα θα έπρεπε απο την αρχή αυτό να αποτελεί τροχοπέδη στο να έρθετε κοντά ο ένας στον άλλο, και όχι αιτία χωρισμού απο την στιγμή που ήρθατε κοντά. Εκτός αν μπορεί να επενδύσει συναισθηματικά μέχρι ένα βαθμό χωρίς να αισθάνεται οδυνηρά τον χωρισμό. Κάτι που μου φαίνεται ιδιαίτερα ΄δυσκολο. Γενικά η ιστορία σας μου βγάζει κάποια κενά. Σε κάθε περίπτωση νομίζω θα ήταν καλό να αποδεκτείς ότι δεν θέλει να είστε μαζί και να μην πιέσεις άλλο για επανασύνδεση. Θα βρεις κάποιον άνθρωπο να σου ταιριάζει καλύτερα που να είσαι ευχαριστημένη χωρίς να φοβάσαι πως θα αντιδράσει απο την κάθε ανασφάλεια, η οτιδήποτε άλλο έχει στο μυαλό του.

MARILY22

# 39 στις 8/2/2016
author
Γυναίκα / 29 /
Ν. Χανίων / Γαλατάς

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από flat_line

Marily22

Φεύγουμε απο μια σχέση όταν αυτή δεν πάει πουθενά, όταν υπάρχουν ριζικές διαφωνίες στις επιδιώξεις και στόχους ζωής, όταν υπάρχει συναισθηματική, λεκτική ή σωματική βία και, γενικά, περισσότερος πόνος απ' ότι ευχαρίστηση. Ο πρώην σου έφυγε διότι πίστευε πως η διαφορά ηλικίας θα σας οδηγήσει κάποια στιγμή σε διαφορετικούς δρόμους, θα σας χωρίσει αναπόφευκτα και αυτό δεν θέλει να το ζήσει για να μην πονέσει. Και αυτό το αποφάσισε ύστερα απο τόση επικοινωνία, αφού κάνατε όνειρα, αφού επενδύσατε και ολοκληρώσατε σαν ζευγάρι. Δεν είναι λίγο άδικο μετά απο τόσες προσπάθειες και αφού σε έπεισε για το ενδιαφέρον του, και σε οδήγησε να επενδύσεις συναισθηματικά πάνω του να αποχωρεί με αυτό τον τρόπο;

Συνήθως οι άνθρωποι με φόβους εγκατάλειψης τείνουν να προσκολλούνται πάνω στους ερωτικούς τους συντρόφους. Εφόσον η ηλικία ήταν ένα πρόβλημα θα έπρεπε απο την αρχή αυτό να αποτελεί τροχοπέδη στο να έρθετε κοντά ο ένας στον άλλο, και όχι αιτία χωρισμού απο την στιγμή που ήρθατε κοντά. Εκτός αν μπορεί να επενδύσει συναισθηματικά μέχρι ένα βαθμό χωρίς να αισθάνεται οδυνηρά τον χωρισμό. Κάτι που μου φαίνεται ιδιαίτερα ΄δυσκολο. Γενικά η ιστορία σας μου βγάζει κάποια κενά. Σε κάθε περίπτωση νομίζω θα ήταν καλό να αποδεκτείς ότι δεν θέλει να είστε μαζί και να μην πιέσεις άλλο για επανασύνδεση. Θα βρεις κάποιον άνθρωπο να σου ταιριάζει καλύτερα που να είσαι ευχαριστημένη χωρίς να φοβάσαι πως θα αντιδράσει απο την κάθε ανασφάλεια, η οτιδήποτε άλλο έχει στο μυαλό του.

( Μου ειχχε πει πριν ερθει στο νησι να σταματησουμε εδω ..διοτι τον ειχαν πιασει ανασφαλειες που μου ειχε στειλει ο πρωην μου να βρεθουμε να ξεκαθαρισουμε τα οσα εγιναν μεταξυ μας...εγω ενημερωσα τον ανθρωπο που ημουν μαζι .."οτι ξερεις κατι.. χωρισα αποτομα και δεν εχουμε μιλησει ποτεε για αυτο ..να ξεκαθαρισουμε...και θα ηταν καλο μια συναντηση για κουβεντα... εκεινος μου ειπε να παω αλλα απο τοτε οι φοβιες του βγηκαν εντονα στην επιφανεια...)
Ευχαριστω παρα πολυ για την συμβουλη , καταρχην!... Θελω να σημειωσω πως οι φοβοι αυτοι βγηκαν στην επιφανεια πριν ερθει στο νησι και με δει... μου ειχε ηδη ξαναπει να το σταματησουμε εδω, πριν ακομη βρεθουμε γιατι φοβαται να επενδυσει πανω μου για τους λογους της ηλικιας..αλλα παρ ολα αυτα να πηγαιναμε για καφε να δουμε ο ενας τον αλλον ως ανθρωποι οταν θα ερχοταν σστο νησι ..και οτι το εχει αναγκη να με δει...οπως και εγω !!!..Και δεν νομιζω οτι εκοψε αποτομα μετα την συναντηση μας ... απλα πιστευω ηδη το ειχε εντονα στο πισω μερος του μυαλου του..και μετα απλα οταν βρεθηκαμε..ισως να μην του αρεσε κατι απ ολα αυτα που ειχε φανταστει..ισως να ειχε εξαδανικευσει κατι..και απλα να απογοητευτηκε.. και δεν ααναφερομαι σε θεμα επικοινωννιας.. γιατι σε αυτο το θεμα τα παμε τελεια..!!! μποροοουμε και αναλυουμαι πολυ σοβαρα θεματα μεταξυ μας χωρις κανενα προβλημα!!

aladdin30

# 40 στις 9/2/2016
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Kαταρχη με το θεμα του πρωην τα εκανες σαλατα, αλλα το προσπερναω. Εννοω δηλ οτι πρεπει να αποφασισεις, εφοσον του πες να χωρισετε μετα δεν επρεπε να του ξαναμιλησεις. Εν προκειμενω, ασε λιγες μερες να μη του στελνεις να ηρεμησει και θα σου πω τι να κανεις. Αν σε παρει αυτος απαντα.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost