Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τα πρώτα φιλιά και το πρώτο αγόρι..!

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

margo93

# 1 στις 10/2/2016
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%

Γνώρισα ένα παιδί και από ότι έχω καταλάβει ενδιαφέρεται υπερβολικά για να πάμε παρακάτω και να μην είμαστε μονάχα φίλοι. Σύντομα θα βγούμε και λογικά θα κάνει κίνηση για να με φιλήσει αλλά εγώ δεν έχω ιδέα από φιλιά...τι να κάνω για να μην με περάσει για καμία άσχετη και να κολλήσει ακόμα περισσότερο μαζί μου;  Πώς να φιλήσω; Επίσης αν δεν κάνει κίνηση αυτός γιατί είναι και λίγο ντροπαλός, να την κάνω εγώ; 

Πώς να φιλήσω; Επίσης αν δεν κάνει κίνηση αυτός γιατί είναι και λίγο ντροπαλός, να την κάνω εγώ; 

Bliss_

# 2 στις 10/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

να προσέχεις μην πάθεις λοιμώδη μονοπυρήνωση 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από margo93

Γνώρισα ένα παιδί και από ότι έχω καταλάβει ενδιαφέρεται υπερβολικά για να πάμε παρακάτω και να μην είμαστε μονάχα φίλοι. Σύντομα θα βγούμε και λογικά θα κάνει κίνηση για να με φιλήσει αλλά εγώ δεν έχω ιδέα από φιλιά...τι να κάνω για να μην με περάσει για καμία άσχετη και να κολλήσει ακόμα περισσότερο μαζί μου;  Πώς να φιλήσω; Επίσης αν δεν κάνει κίνηση αυτός γιατί είναι και λίγο ντροπαλός, να την κάνω εγώ; 

Πώς να φιλήσω; Επίσης αν δεν κάνει κίνηση αυτός γιατί είναι και λίγο ντροπαλός, να την κάνω εγώ; 

barbie200

# 3 στις 10/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι το φιλι βγαινει παντα αυθορμητα ακομα κ να μη ξερεις τιποτα...θα το καταλαβεις οταν βγειτε...

tangerinedream

# 4 στις 10/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...εμ βέβαια να την κάνεις εσυ την κίνηση...αλλιώς θα κοιτάτε και οι δυο δεξιά-αριστερά-τον ουρανό και ξανά απ'την αρχή...επίσης μπορείς να πάρεις μαζύ σου και ένα μπουκαλάκι TANDUM VERDE για στοματικές πλύσεις μετα το φιλί ...απο αυτά τα τα διαφημιστικά για θέμα χώρου...

nuvola

# 5 στις 10/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από tangerinedream

...επίσης μπορείς να πάρεις μαζύ σου και ένα μπουκαλάκι TANDUM VERDE για στοματικές πλύσεις μετα το φιλί ...απο αυτά τα τα διαφημιστικά για θέμα χώρου...

Τάνγκεριν

(πες με τώρα ότι τα γράφεις και δε γελάς ,να με αποτελειώσεις ) 

somebody961

# 6 στις 10/2/2016
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Αν σε περάσει για άσχετη, θα είναι πολύ γλυκό!
Τι μου θύμισες τώρα..
Στη πρώτη σχέση μου, που είχα από κοντά τη φίλη της.. "Να τη φιλήσω απόψε;", τη ρώταγα με αγωνία.

Πόσο άτσαλα όμορφα ήταν αυτά τα πρώτα μας φιλιά..

Αυτή η πρώτη επαφή με το θηλυκό κορμί.. που θαύμαζα, αλλά δεν ήξερα γιατί.

Αρέσει στα μέλη broomstick, siopi13 και σε ακόμα 2 μέλη.

flat_line

# 7 στις 10/2/2016
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.977

Γεια σου margo93

Εφόσον θέλει πολύ να πάτε παρακάτω όπως έγραψες δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς για το πως θα τον φιλήσεις. Ούτε χρειάζεται να ανησυχείς επίσης που δεν γνωρίζεις απο φιλιά, δεν είναι κάτι που απαιτεί εμπειρία, ούτε κάτι που θα σε πει ο άλλος άσχετο. Είναι μια πράξη αγάπης στην οποία δεν παίζουν ρόλο η εμπειρία και οι ικανότητες, αν μπορούμε να τις πούμε έτσι, αλλά τα συναισθήματα μας για τον άλλο, το άγγιγμα η μυρωδιά του. Αν σκέφτεσαι συνέχεια όλα αυτά δεν θα μπορέσεις να βιώσεις την εμπειρία όπως πρέπει να την ζήσεις, θα χαθείς στις ανασφάλειες σου και το πρώτο σας φιλί θα είναι μάλλον αμήχανο. ¶φησε τον απλά να σε φιλήσει χωρίς να σκέφτεσαι όλα αυτά, απλά ζήσε το, μείνε στο άγγιγμα του φίλου σου και μην σκέφτεσαι τίποτα άλλο.

Αρέσει στα μέλη siopi13, margo93

tangerinedream

# 8 στις 10/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...ε ναι ψιλογελάω κι εγώ...χαχαχαχαχχαα...είναι τοσο τρυφερό το θέμα (μου θυμίζει το "Γρανίτα απο λεμόνι 1") που πραγματικά μπορεί να υποστηριχτεί απο λίγο ανάλαφρο χιούμορ...μου θυμίζει στην ταινία αυτή την παρέα που είχε κολλήσει ψείρες απο μια πόρνη που επισκέφτηκαν και κάθησαν όρθιοι στην πισίνα αρκετές ώρες για να τις πνίξουν...ενώ άν έβαζαν το θέμα εδώ θα είχαν λύσει το πρόβλημα...

tangerinedream

# 9 στις 10/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...μάλλον θα πρέπει η μικρή φίλη μας να κάνει την πρώτη κίνηση γιατί -όπως λέει- ο άλλος είναι ντροπαλός...άν αφήσει την πρώτη κίνηση σε εκείνον ζήτω που καήκαμε...θα την έχουμε πάλι εδώ σε μερικούς μήνες με νέο θέμα "...μα ποτε επιτέλους σκέφτεται να κάνει την πρώτη κίνηση και να με φιλήσει;"...

somebody961

# 10 στις 10/2/2016
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση

Τέτοια θέματα θέλω να βλέπω. Τρυφερά, όμορφα, με αγωνία στην εξερεύνηση τού άλλου. Του άλλου, για να τον κάνουμε κομμάτι μας.

Τι πιο όμορφο;

Αρέσει στα μέλη broomstick, danah_40 και σε ακόμα 2 μέλη.

nuvola

# 11 στις 10/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από somebody961

, όμορφα, με αγωνία στην εξερεύνηση τού άλλου. Του άλλου, για να τον κάνουμε κομμάτι μας.

να κάτι τέτοια μας λέει και ο παραδίπλα με το τρίο ...

somebody961

# 12 στις 10/2/2016
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση

Και γιατί είσαι εδώ;

macbook

# 13 στις 10/2/2016
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.583

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από margo93

Πώς να φιλήσω;

Χμ, για να σκεφτώ. Το βρήκα, να φιλήσεις με τα χείλη, ποτέ με τα δόντια. Δηλαδή όχι ακριβώς ποτέ, απλά άσ' το για αργότερα.

Elena_90

# 14 στις 10/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Α μην ανησυχείς για αυτό.
Δεν έχει καθόλου σχέση η εμπειρία.
Πάντα ένα φιλί με ένα καινούριο πρόσωπο είναι σαν πρώτη φορά.

Αφέσου και απολαυσε το.

Τώρα για συμβουλές:
Μπορείς να τον χαιδεύεις κατά την διάρκεια πχ στην πλάτη,
Και προσπάθησε αν θες να τον δαγκώσεις λίγο μην το κάνεις δυνατά και τον πονέσεις

Αλλά είμαι σίγουρη πως θα πάει μια χαρά.

Περίμενε να κάνει εκε΄νος κίνηση και δώστου πράσινο φως.
Αν δεν την κάνει όρμα!!

nuvola

# 15 στις 10/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
΄

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από somebody961

Και γιατί είσαι εδώ;

ενημερώνομαι ποικιλοτρόπως    

ROCK-54

# 16 στις 10/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλα τωρα

...πλακα μας κανεις ? Πρωτο αγορι κ πρωτα φιλια στα 22 !

Χωρις καμια διαθεση να σε μειωσω η κοροϊδεψω,θα ηθελα πολυ, σαν τον φιλο μου τον Σαμ να "δω" το θεμα σου γλυκά, και με το τρυφερο συναισθημα της πρωτης αγαπης κ επαφης δυο νεων απειρων παιδιων...

Στα 22 και απειροι κ οι δυο κ να μας ρωτας πως να φιλησεις ξεπερνα ακομα και το πρωτη φορα αριστερα
Συμπαθα με,μεγαλοςανθρωπος ειμαι και στην ηλικια σου πολλοι σαν και'μενα ηταν γονεις με δυο παιδια.

nuvola

# 17 στις 10/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ντάξει βρε Rock συμβαίνουν κ αυτά...(μπορεί να είναι και τυπογραφικό λάθος )
εδώ τώρα τι να κάνει το κοριτσάκι ;
έχω κρατήσει σημειώσεις,συνοψίζοντας έχουμε και λέμε ..
σίγουρα θα εχει μαζί της  TANDUM VERDE,θα πρέπει να θυμάται ότι θα φιλήσει με τα χείλη και όχι με τα δόντια  (  ) και ίσως χρειαστεί να δαγκώσει λίγο...

macbook

# 18 στις 10/2/2016
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.583

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από ROCK-54

...πλακα μας κανεις ? Πρωτο αγορι κ πρωτα φιλια στα 22 !

...
Στα 22 και απειροι κ οι δυο κ να μας ρωτας πως να φιλησεις ξεπερνα ακομα και το πρωτη φορα αριστερα
Συμπαθα με,μεγαλοςανθρωπος ειμαι και στην ηλικια σου πολλοι σαν και'μενα ηταν γονεις με δυο παιδια.

Πού το περίεργο; Μια χαρά είναι τα 22 για κάτι τέτοιο. Κι εγώ, που είμαι μεγάλος πια, σε τέτοια ηλικία έδωσα το πρώτο φιλί. Φυσικό μου φαίνεται.

Αρέσει στο μέλος freeman21

tangerinedream

# 19 στις 10/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...επίσης θα πρέπει να εξετάσει το θέμα "ντροπαλός με το φιλι" και να του κάνει μια ψιλοπρόχειρη εξέταση της οδοντοστοιχίας του...άν έχει πέτρα, τερηδόνα, πλάκα, χρειάζεται καθαρισμό ή έχει 2-3 κουφάλες τοτε θα πρέπει να κάνει πίσω...ή να περιοριστεί εξωτερικά στα χείλη...τώρα θα μου πείτε ότι κι εκεί κινδυνεύει άν υπάρχει λανθάνων έρπης...τι να πώ...δεν το ξανασκέφτεσαι μικρή μας φίλη...δεν πάει στο 'διάλο...ένα φιλί είναι πια... 

ROCK-54

# 20 στις 10/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Απο επαγγελματικη διαστροφη και μονο

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από nuvola
ντάξει βρε Rock συμβαίνουν κ αυτά...(μπορεί να είναι και τυπογραφικό λάθος )
εδώ τώρα τι να κάνει το κοριτσάκι ;
έχω κρατήσει σημειώσεις,συνοψίζοντας έχουμε και λέμε ..
σίγουρα θα εχει μαζί της  TANDUM VERDE,θα πρέπει να θυμάται ότι θα φιλήσει με τα χείλη και όχι με τα δόντια  (  ) και ίσως χρειαστεί να δαγκώσει λίγο...

το Tantum Verde εχει δυνατη γευση κ ξεραινει το στομα. Το Hexalen εχει καλυτερη γευση,καλυτερη τιμη, κ ισχυροτερη αντιμικροβιακη δραση.

...και μια (εδεχομενως) σοβαρη παραληψη που δεν συμπεριελαβες στις σημειωσεις σου...ο ρολος μιας η περισσοτερων ξενων γλωσσων στο πρωτο φιλι.

Αγαπητε macbook,το περιεργο προφανως ειναι πως μαλλον εγω ημουν πολυ μπροστα την ακρως συντηρητικη εποχη, οταν  ημουν 22 ετων.Ισως  να ημουν εξαιρεση,αλλα δεν θελω να πιστεψω πως εσυ το 1990 ησουν ο κανονας. Θα ηταν κατι το...απροβλεπτο...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε