Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

χωρισμος

Σελίδα : 1

johny1983

# 1 στις 23/4/2016
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Γιάννουλη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

χωρισμος

Μετα απο 5χρονια σχέση μου είπε να χωρίσουμε.. Στην αρχή Ηταν όλα Κάλα Πόλυ ερωτευμένοι κ οι δυο..μετα απο τρια χρονιά την απατησα κ το έμαθε κ το Παραδέχτηκα..συνεχίσαμε μάζι .τον πρωτο Κάιρο εκανα προσπαθειες να τη συνεφερω κ το πετυχα.ειμασταν Κάλα..γίναμε κ κουμπαρια αφού βαπτησε την ανηψιά μου..ειχα άψογες σχέσεις με την οικογένεια της οπώς και αύτη με τη δική μου...το πηγαίναμε σοβαρά το θέμα..τον νοεμβριο χορισε η αδερφή της για οικονομικούς λογους (αρραβωνιασμένη)τα χριστουγεννα μου ειπε νσ συγγατικοισουμε κ της ειπα να περιμενει γτ δεν ειχα χρηματα κ το δεχτηκε...απο τοτε κ περα τα οικονομικα μου ηταν χαλια και η ψυχολογια μου ακομη ποιο χαλια με αποτελεσμα αυτο να με απομακρινει απο την κοπελα μου να κ να μην της δινω την καταληλη σημασια...ειχα τσακομους στην οικογενεια μου για τα χρηματα κ καθε φορα που βρισκομουν μαζι της ειμουν σκατα ..τον τελευταιο Κάιρο δεν ειχαμε ερωτικη ζώη κ απομακρυνόταν σιγά σιγά απο μένα μέχρι που την καλεσα να συζητησουμε..μου είπε οτι δεν μπορεσε ποτε να ξεπεράσει την απάτη κ οτι έβλεπε εφιάλτες στον ύπνο της(αυτη η συζήτηση έγινε δυο χρονιά μετα την απάτη δηλ προχτες)..μου είπε ακόμη οτι τον τελευταιο Κάιρο δεν αισθανόταν Κάλα οτι δεν μπορούσε να κοιμηθεί κ οτι δεν αισθάνονταν ερωτευμένη μάζι μου κ οτι ήθελε να χωρίσουμε .μου είπε οτι μαγαπησε κ μαγαπαει κ οτι δεν Ξέρει αν θα το αντέξει να μη με πάρει τηλ...τελος μου ειπε οτι τωρα που σου τα ειπα μου εφυγε ενα βαρος κ οτι ενιοσε καλυτερα..χωρισαμε ειρηνηκα..της επόμενες μέρες έστειλα μνμτ δεν απαντουσε ..συνεχίζει να κανει παρέα με φιλικά ζευγάρια που μαζί κάναμε κ είναι ποιο πολύ φιλοι δικοί μου..με την νύφη μου έχει άψογες σχέσεις κ δηλώνει πολύ χαρούμενη που χωρισε..και οτι δεν προκειτε να ξαναγυρίσει σε αύτη τη σχέση..πριν πάρει την απόφαση να χωρίσουμε συζήτησε με την αδερφή της κ με τη φιλη της...υπάρχει περιπτωση να επιρεαστικε ;; να της λειπω καθόλου όσο μου λείπει εμένα; το Κάκο είναι οτι ζούμε σε μικρή κοινωνία..και αναγκαστικά θα βλεπομαστε..τι πρεπει να κάνω;;

jason21_90

# 2 στις 23/4/2016
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 7

γυρνάει μπούμερανγκ η απιστία φίλε μου αργά η γρήγορα
τι περίμενες δηλαδή ;
εσένα αν στο ριχνε το κέρατο θα το ξεχνούσες και όλα μέλι γάλα;

σκέψου πριν προχωρήσεις σε τέτοιες πράξεις το αντίκτυπο εαν το μάθει
και μετά πράξε αναλόγως...

το πάθημα γίνεται μάθημα,εαν θες σχέση και μακροχρόνια μάλλον
κοίτα να συμπεριφέρεσαι σωστά όπως περιμένεις και απ' τον άλλον.
Αν θες ξεπέτες ή κάτι χωρίς ουσία τότε βουρ στον πατσά και πήδα ότι κινείται

ΜΗΝ κλαίγεσαι όμως μετα από κάτι τέτοιο!

Κάθε πράξη έχει και συνέπειες και είναι στην κρίση του καθενός να το δει όπως θελει!

Αρέσει στο μέλος Wetcircle

zouzounel90

# 3 στις 23/4/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Το Κάκο ειναι ότι την απατησες. Κι εγω θα ειχα εφιάλτες. Νομιζω οτι της αξιζει κατι καλυτερο. Μάλλον πρέπει να αποδεχτεις οτι η ιστορία σας τελείωσε. Μαθε απο τα λαθη σου και ασε και εκεινη να προχωρήσει στη ζωη της.

barbie200

# 4 στις 23/4/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ΧΜΜ απ τη μια σαγαπαει κ δε ξερει αν θα αντεξει να μη παρει τηλ κ απ την αλλη ειναι χαρουμενη που χωρισατε...δεν ταιριαζουν κ πολυ αυτα τα 2!!

tzoulia59

# 5 στις 23/4/2016
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

τρολαρεις βρε παιδι μου η μου φαινεται; μονος σου το γραψες ολο αυτο; 

τελος παντων,,,

κι ελεγα οτι τα κερατα δεν συγχωρουνται ...κι αφου την κερατωσες ενω ειχατε 5 χρονια σχεση ...καλα εκανε και σε χωρισε ..κι εγω θα σε χωριζα ,,,

ας προσεχες ...αφησε την κοπελα ησυχη να τραβηξει τον δρομο της και να βρει εναν πιο αφοσιωμενο αντρα που να την σεβεται και να την αγαπαει ..

και για την επομενη φορα να εισαι πιο προσεκτικος κι ολο αυτο να σου γινει μαθημα ...

δεν θα πω αυτα τα τετριμμενα το οτι για να την απατησεις σημαινει οτι στη σχεση επηλθε φθορα κλπ κλπ ,,,

σ ολες τις σχεσεις επερχεται φθορα ,,,εχει να κανει με τον χαρακτηρα σου και με τις αρχες σου το ποσο σεβεσαι εναν ανθρωπο και για ποιο λογο ενω δεν σε καλυπτει εισαι 5 χρονια μαζι του ,,,

διοτι αν με την πρωτη κοιλια στην σχεση απατας ,,,

σε γαμο ετων ..με παιδια τι ακριβως θα κανεις; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από johny1983

χωρισμος

Μετα απο 5χρονια σχέση μου είπε να χωρίσουμε.. Στην αρχή Ηταν όλα Κάλα Πόλυ ερωτευμένοι κ οι δυο..μετα απο τρια χρονιά την απατησα κ το έμαθε κ το Παραδέχτηκα..συνεχίσαμε μάζι .τον πρωτο Κάιρο εκανα προσπαθειες να τη συνεφερω κ το πετυχα.ειμασταν Κάλα..γίναμε κ κουμπαρια αφού βαπτησε την ανηψιά μου..ειχα άψογες σχέσεις με την οικογένεια της οπώς και αύτη με τη δική μου...το πηγαίναμε σοβαρά το θέμα..τον νοεμβριο χορισε η αδερφή της για οικονομικούς λογους (αρραβωνιασμένη)τα χριστουγεννα μου ειπε νσ συγγατικοισουμε κ της ειπα να περιμενει γτ δεν ειχα χρηματα κ το δεχτηκε...απο τοτε κ περα τα οικονομικα μου ηταν χαλια και η ψυχολογια μου ακομη ποιο χαλια με αποτελεσμα αυτο να με απομακρινει απο την κοπελα μου να κ να μην της δινω την καταληλη σημασια...ειχα τσακομους στην οικογενεια μου για τα χρηματα κ καθε φορα που βρισκομουν μαζι της ειμουν σκατα ..τον τελευταιο Κάιρο δεν ειχαμε ερωτικη ζώη κ απομακρυνόταν σιγά σιγά απο μένα μέχρι που την καλεσα να συζητησουμε..μου είπε οτι δεν μπορεσε ποτε να ξεπεράσει την απάτη κ οτι έβλεπε εφιάλτες στον ύπνο της(αυτη η συζήτηση έγινε δυο χρονιά μετα την απάτη δηλ προχτες)..μου είπε ακόμη οτι τον τελευταιο Κάιρο δεν αισθανόταν Κάλα οτι δεν μπορούσε να κοιμηθεί κ οτι δεν αισθάνονταν ερωτευμένη μάζι μου κ οτι ήθελε να χωρίσουμε .μου είπε οτι μαγαπησε κ μαγαπαει κ οτι δεν Ξέρει αν θα το αντέξει να μη με πάρει τηλ...τελος μου ειπε οτι τωρα που σου τα ειπα μου εφυγε ενα βαρος κ οτι ενιοσε καλυτερα..χωρισαμε ειρηνηκα..της επόμενες μέρες έστειλα μνμτ δεν απαντουσε ..συνεχίζει να κανει παρέα με φιλικά ζευγάρια που μαζί κάναμε κ είναι ποιο πολύ φιλοι δικοί μου..με την νύφη μου έχει άψογες σχέσεις κ δηλώνει πολύ χαρούμενη που χωρισε..και οτι δεν προκειτε να ξαναγυρίσει σε αύτη τη σχέση..πριν πάρει την απόφαση να χωρίσουμε συζήτησε με την αδερφή της κ με τη φιλη της...υπάρχει περιπτωση να επιρεαστικε ;; να της λειπω καθόλου όσο μου λείπει εμένα; το Κάκο είναι οτι ζούμε σε μικρή κοινωνία..και αναγκαστικά θα βλεπομαστε..τι πρεπει να κάνω;;

Αρέσει στο μέλος athinaboom

inioxos52

# 6 στις 23/4/2016
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Τοσα πολλα κενα περιεχομενου λογια ρε φιλε, προκειμενου να πεις οτι την βαρεθηκες. Γιατι? Πεσ το στα ισια σαν αντρας, και καθαρισες.

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

eyaggelos2

# 7 στις 23/4/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Απαντήσεις: 942

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από johny1983

χωρισμος

.πριν πάρει την απόφαση να χωρίσουμε συζήτησε με την αδερφή της κ με τη φιλη της...υπάρχει περιπτωση να επιρεαστικε ;; 

φυσικα και επηρεαστηκε ολες οι γυναικες το κανουν αυτο ακομα και για το κατουρημα ρωτανε τις φιλες τους στην καφετερια

. οι γυναικες ποτε δεν αποφασιζουν για κατι μονες τους ειδικα για τις σχεσεις τους με τους αντρες.

.για τα αλλα δεν μπορω να εχω αποψη

eyaggelos2

# 8 στις 23/4/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από johny1983

..μετα απο τρια χρονιά την απατησα κ το έμαθε κ το Παραδέχτηκα..

για αυτο πρεπει να μας κανεις μια διευκρινιση. δηλαδη γιατι  λες οτι  την απατησες;;

γιατι  εαν σε πληρωνε αυτη στις εξοδους σας  η τα ειχατε μισα μισα τοτε ναι την απατησες εαν ομως τα εδινες εσυ  στα καφε της στα ραντεβου σας και τα υπολοιπα εξοδα της τοτε εγω δεν θεωρω οτι την απατησες αφου την πληρωνες κανονικοτατα.

matiamou12

# 9 στις 24/4/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κοιτα την βλακεια την εκανες...και καλα που το μαθε η κοπελα γιατι θα μπορουσες να το ξανα κανεις ανετα...να μην το μαθαινε και να κοιμοταν τον υπνου του δικαιου..

οκ περνας ασχημη φαση με τα οικονομικα που σου ριχνουν την διαθεση και τους γονεις να σε πριζουν..στο χερι σου ειναι να μην σε πριζουν...ξεκοψτο αυτο.Ουτε ο πρωτος εισαι ουτε ο τελευταιος...που δεν πανε καλα τα οικονομικα και εξαρτασε απο γονεις.Προσπαθησε να βρεις δουλεια.
Οσο για την κοπελά εκανε και στενη  κουμπαριά...θα την εχεις συχνα στις συγκεντρωσεις...ή θα μαθαινετε τα νεα ο ενας του αλλου θελωντας και μη...ασε που μπορει να βρει κανεναν απο τους κοινους φιλους τους δικου σου...οχι συγκεκριμενα φιλο σου..ισως φιλο φιλων σου.
Κανονιστε ομως (θα το παω λιγο μακρια)εσυ επειδη την θελεις ακομη...μην βρεθειτε μετα απο χρονια με τις οικογενειες σας και κανετε καμια φαση δυνατη...γιατι εσενα δεν σου εφυγε..την θελεις ακομη.Επειδη σε κοβω καψουρη κυνηγησε την...γινε πιο διεκδικητικος με την εννοια αν δεν σου τελειωσε..και την θελεις.

Ειρηνικα τελειωσε η φαση και  εφυγε το βαρος απο αυτην και πηγε σε εσενα...τωρα τι κανεις?ξεκινα να την διεκδικεις με το μαλακο.Στειλε ενα απλο μηνυμα..τυπου ηθελα να δω τι κανεις..αν εισαι καλα...ξερω οτι τελειωσαμε...μιλησε της γλυκα.Αλλα δεν εχω παψει να σε σκεφτομαι..μακαρι και εσυ. Δεν πειραζει που θα ριξεις τα μουτρα σου.Αν δεν απαντησει...ή αν απαντησει ουδετερα ξερεις σε ευχαριστω..κ.τ.λ τοτε τελειωσε και πρεπει να το δεχτεις.

Αν και δεν ειναι λυση..ομως μπορει να σε βοηθησει αυτο που θα πω μην μαθαινεις νεα της και πες τους φιλους σου να μην σου μιλανε για ενα τουλαχιστον  διαστημα για αυτην.Αν το φερει η συζυτηση...γενικως εισαι και σε ψιλο δυσκολη θεση γιατι γνωρισε και κρατησε ολους τους φιλους σου αλλα εσυ κρατα ουδετερη σταση και γενικως πες τους οτι δεν θελεις να αναφερουν κατι για την κοπελα γιατι ακομη σε ποναει.Ειναι ενας τροπος να την ξεπερασεις  μεν δυσκολακι...αλλα ο χρονος γιατρευει τα παντα(ποια το λεει τεσπα)
Ξεκινα απο το μηδεν την ζωη σου...και η επομενη που θα ερθει μην της φερθεις οπως της προηγουμενης.,,

https://www.youtube.com/watch?v=8Ap7aJsfaXQ

tzoulia59

# 10 στις 24/4/2016
author

μ,,,κιες δεν ισχυει αυτο ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από eyaggelos2

φυσικα και επηρεαστηκε ολες οι γυναικες το κανουν αυτο ακομα και για το κατουρημα ρωτανε τις φιλες τους στην καφετερια

. οι γυναικες ποτε δεν αποφασιζουν για κατι μονες τους ειδικα για τις σχεσεις τους με τους αντρες.

.για τα αλλα δεν μπορω να εχω αποψη

iisida

# 11 στις 24/4/2016
author
Γυναίκα / 54 / Διαζευγμένη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 194

ΜΠΟΥΡΔΕΣ...μεγαλες ...!!

μια χαρα το ξεπερασε το κερατο...δυο χρονια μετα ησασταν μαζι και δεν ειχε προβλημα...μετα τα δυο χρονια το θυμηθηκε??
αλλα ειναι μια πολυ καλη δικαιολογια για να ριξει το φταιξιμο σε εσενα...και να αποφυγει να εξηγησει τους λογους..(που ειναι και απλοι.εικαζω)

της τελειωσες ...πολυ απλο ειναι..
βαρεθηκε...

και οχι μονο βαρεθηκε αλλα δεν εχει και τα κοτσια  να το πει...

νεεεξτ!!!

tzoulia59

# 12 στις 24/4/2016
author

δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο ,,,

οι γυναικες ειναι σαν τις καμηλες δεν ξεχνουν ποτε ,,,

προφανως σε εκεινη την φαση παρ ολου οτι ενιωσε συναισθηματικα προδωμενη 

δεν ηταν σε θεση να το διαχειριστει ετσι οπως θα ηθελε για να φυγει ,,,

ποτε δεν ξεπερασε το κερατο και αποδειξη οτι  εφυγε ,,,

,δεν νομιζω οτι εφυγε επειδη βαρεθηκε ,,,

κανεις δεν συγχωρει το κερατο ειτε αντρας ειτε γυναικα ,,,καποιοι το προφασιζονται για τους δικους τους λογους και συμβιβαζονται σε μια πεθαμενη σχεση ,,,

τιποτα δεν ειναι ιδιο ,,,μετα το κερατο ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από iisida

ΜΠΟΥΡΔΕΣ...μεγαλες ...!!

μια χαρα το ξεπερασε το κερατο...δυο χρονια μετα ησασταν μαζι και δεν ειχε προβλημα...μετα τα δυο χρονια το θυμηθηκε??
αλλα ειναι μια πολυ καλη δικαιολογια για να ριξει το φταιξιμο σε εσενα...και να αποφυγει να εξηγησει τους λογους..(που ειναι και απλοι.εικαζω)

της τελειωσες ...πολυ απλο ειναι..
βαρεθηκε...

και οχι μονο βαρεθηκε αλλα δεν εχει και τα κοτσια  να το πει...

νεεεξτ!!!

Αρέσει στο μέλος athinaboom

iisida

# 13 στις 24/4/2016
author
Γυναίκα / 54 / Διαζευγμένη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 194

τζουλια μου...

μην κρινεις ποτε απο τη δικη σου οπτικη και την οπτικη των αλλων.

κερατα και κερατωμενοι υπαρχουν πολλοι...

δεν ειδα να χωριζουν ομως...

αντιθετως ειδα παμπολλες φορες να χρησιμοποιειται σαν δικαιολογια το κερατο..που...συνεβει πριν 2 -5 10 χρονια σαν δικαιολογια...ωστε να μην χρειαζεται να πουμε τους πραγματικους λογους του χωρισμου...

(βαριομαστε βρε παιδιμου  τις εξηγησεις, και ειναι απειρως ευκολοτερο να ριχνει κανεις το φταιξιμο στον αλλο)

θα μπορουσαμε να το πουμε αυτο...στους 2 ,3 6 μηνες ..αντε στο χρονο...

περασαν 2!!!

ακομα κι αν ηταν ετσι οπως τα λεει και παλι  στο "μου τελειωσες" καταληγουμε...

οποτε λεμε αυτο,...τα υπολοιπα ειναι σαλτσες...

τις οποιες θα επρεπε να ειχαμε ξακαθαρισει πριν  2 χρονια...η ενα χρονο.ωστε να μην φτασουμε στο "μου τελειωσες"...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από tzoulia59

δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο ,,,

οι γυναικες ειναι σαν τις καμηλες δεν ξεχνουν ποτε ,,,

προφανως σε εκεινη την φαση παρ ολου οτι ενιωσε συναισθηματικα προδωμενη 

δεν ηταν σε θεση να το διαχειριστει ετσι οπως θα ηθελε για να φυγει ,,,

ποτε δεν ξεπερασε το κερατο και αποδειξη οτι  εφυγε ,,,

,δεν νομιζω οτι εφυγε επειδη βαρεθηκε ,,,

κανεις δεν συγχωρει το κερατο ειτε αντρας ειτε γυναικα ,,,καποιοι το προφασιζονται για τους δικους τους λογους και συμβιβαζονται σε μια πεθαμενη σχεση ,,,

τιποτα δεν ειναι ιδιο ,,,μετα το κερατο ,,,

tzoulia59

# 14 στις 24/4/2016
author

ειπα υπαρχουν ζευγαρια που παραμενουν σε πεθαμενους γαμους 

και  δεν χωριζουν για πολλους και διαφορους λογους κυριως απο ανασφαλεια ,,,
ποτε δεν πιστευα οτι τα κερατωματα κανουν καλυτερες τις σχεσεις αντιθετως πιστευω οτι η αγαπη τραυματιζεται και η εμπιστοσυνη κλονιζεται ,,,
οι σχεσεις διαλυονται πιο ευκολα ,,,απο τους γαμους ,,,
η  οπτικη ,,,ειναι δικη μου ,,,ειναι το μονο σιγουρο 

sissy108

# 15 στις 24/4/2016
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 440

η κοπελα ποσο χρονων ειναι...αν ειναι κοντα στα 30 οπως νομιζω ...πιστευω οτι χωρισατε λογω οτι δεν εβλεπε μεταξυ σας καποιο αμεσο μελλον..δηλαδη αφου ουτε καν για συγκατοικηση δεν μπορουσατε να συζητησετε...μετα απο 5 χρονια σχεσης ποσο μαλλον για κατι πιο σοβαρο..??

επισης το γεγονος οτι ζειτε σε μικρη κοινωνια κανει πιο λογικο το γεγονος οτι η κοπελα ελπιζει σε μια συντομη αποκατασταση...ολα τα αλλα ειναι προφασεις...!!αν την ενοχλουσε η απιστια τοσο θ ειχε ηδη χωρισει...απλα πιστευω οτι ψαχνει εναν πιο ωριμο και πιο ετοιμο επαγγελματικα και οικονομικα αντρα που μπορει να της εξασφλισει καποιο μελλον...εσυ οσο και αν πιεσε καταστασεις οσο και αν το πηγαινε σοβαρα με τον τροπο της   δεν μπορουσες να ακολουθησεις..!!

και αν το σκεφτεις καλυτερα καλα κανει κατα την γνωμη μου...γιατι καλως η κακως τα χρονια περνουν και για τις γυναικες ειναι πιο δυσκολο μετα...αλλο ενας αντρας στα 40 αλλο μια γυναικα...δυστυχως !!αδικια της φυσης κατα την γνωμη μου αλλα ..!!

εγω θα ελεγα να αποδεχτεις οτι ετσι ειναι τα πραγματα και να προχωρησεις...μην ξεχνας οτι ισως αυτο ειναι το καλυτερο και για τους δυο...!!γιατι εδω που τα λεμε και εσενα αν ηταν ο μεγαλος σου ερωτας δεν θα την απατουσες...αλλα το γεγονος οτι σε χωρισε σου εχει πικαρει καπως το εγωισμο!!την ειχες σιγουρη ...γι αυτο αντιδρας ετσι...απο αντρικο εγωισμο απλα και οχι απο ερωτα..

καλο βραδυ!!

eyaggelos2

# 16 στις 24/4/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από tzoulia59

μ,,,κιες δεν ισχυει αυτο ,,,

ετσι εχω διαβασει στο ιντερνετ

wish_

# 17 στις 24/4/2016
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 3.195

την απάτησες ας πουμε βγαινοντας ένα βραδυ σ ένα μπαρ με μια αγνωστη ή την ήξερε?

Οπως και να χει' η κοπέλα σ΄αγαπουσε αλλιως δε θα καθόταν...θα πρεπε να σουν αψογος από κει και μετα γιατί κάτι τετοιο δεν ξεγραφεται ευκολα από το μυαλό και την καρδιά μιας γυναίκας,θέλει προσπάθεια.

Τα οικονομικά δύστυχώς επηρεάζουν όλο τον κόσμο,ίσως να περίμενε και το επόμενο βημα και ν απογοητευτηκε,οσο για τους κοινους φίλους μπορεί να συμπαθεί και να την συμπαθούν καποιοι δικοι σου,δεν γινεται να κοψουν επαφες επειδή χωρίσατε.Προτεινω να της δώσεις τον χρονο της,να ναι ελευθερη,χαλαρη...μην την ενοχλείς στελνοντας συνέχεια..ακομα και αν δε σου απανταει δεν πειράζει εσύ αν την θες ας εισαι διακριτικά δίπλα της..στελνοντας ένα χρονια πολλά...ισως μια ανθοδεσμη σε καποια γιορτη και..αναλόγως τη συμπεριφορά της θα δεις αν πρεπει ν΄αρχιζεις να ξεκόβεις και εσύ σιγά σιγά ή να το παλέψεις.Αν την βλέπεις στο δρομο ένα διακριτικό βλέμα μ΄ενα χαμόγελο και μια καλημέρα δεν εβλαψε ποτέ...δεν ειστε ξένοι.Ασε το χρονο λοιπόν και μετά το ξανασυζητάμε.

Αρέσει στο μέλος johny1983

Elena_90

# 18 στις 26/4/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν φταιει το κερατο προφανως, αυτο εγινε πριν χρονια και θα πρεπε να εχει λυθει ωστε να συνεχιζει. Φταιει οτι δεν περνουσε καλα σε αυτη τη σχεση. Βασανιζοταν απο την αδιαφορια και ο ερωτας μαραζωσε. Νιωθει χαρπυμενη που θα κανει μια καινουρια αρχη. Αν εισαι συνειδητοποιημενος οτι την θες μπορεις αυτη η αρχη να γοινεις εσυ με αλλα δεδομενα προφανως. Διεκδικησε την και οπου βγει. Αρκει να εισαι συνειδητοποιημενος οτι θες να ξεβολευτεις και να κανεις καινουρια αρχη μαζι της

athinaboom

# 19 στις 27/4/2016
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 4

"...μετα απο τρια χρονιά την απατησα κ το έμαθε ..."

End of story. Αν στα τρία χρόνια απάτησες, δεν αγαπούσες με όλη σου την καρδιά. Η απιστία είναι προδοσία στην ψυχή του άλλου. Μετά από αυτό υπέγραψες την καταδίκη σου. Το πότε αυτή θα ερχόταν ήταν δική της δουλειά, όχι δική σου. Κι ο θανατοποινίτης ξέρει θα πεθάνει αλλά περιμένει χρόνια πολλές φορές για την τελειωτική πράξη. Μόνος σου έπρεπε να χεις χωρίσει από τη στιγμή που  μπόρεσες να την κερατώσεις. Πώς μπόρεσες να αγγίξεις άλλη αν όντως ήσουν ένα μαζί της και αγαπούσες τρελά, αυτό θα έπρεπε να σε έχει προβληματίσει. 
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε