Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμος μετα απο 2 χρονια ( ερωτησεις)

Σελίδα : 1

kostakis84

# 1 στις 27/4/2016
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιοι Ανάργυροι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπερα σε ολους ..σας παρακολουθω εδω και 4 μηνες και πηρα το θαρρος να ρωτησω και εγω κατι ... γιατι ειμαι λιγο μπερδεμενος... με εμενα φυσικα...

Με την κοπελα γνωριστικα με πριν 2 χρονια .. 19 αυτη τωρα , 28 εγω...

Ηταν εντελως τυχαιο δεν το περιμενα ουτε εγω αλλα ουτε και ιδια οτι θα γινοτανε κατι το τοσο σοβαρο , που φανταστητε οτι μετα απο ενα χρονο και κατι συζησαμε και για καποια προβληματα οικογενειακα , τα οποια την εκαναν να φυγει απο το σπιτι της...

Αυτο που λενε οτι σπειρεις θα θερισεις και οτι εβγαλα τα ματακια μου μονος μου να ξερετε αληθευει.

Ο πρωτος λογος ειναι οτι σε οτι χρειαζοτανε ημουν διπλα της , δουλεια με δυνατα μεροκαματα , βολτες, εξοδους , φαγητο, διασκεδαση , ασφαλεια , γνωριμιες ολα γινοντουσαν χαρη στις δικες μου πλατες-γνωριμιες, ολα αυτο της εδωσε το πατημα οτι ειναι ελευθερη και οτι ηθελε πια να τα καταφερει μονη της , εκει ξεκινησαν ολα τα προβληματα , εγω απο την μια δεν ηθελα να φαει τα μουτρα της και να ξενερωσει και αυτη απο την αλλην να θελει να δειξει οτι ειναι υπευθυνη στην ζωη της και ανεξαρτητη.

Ο δευτερος λογος που ηρθε και ο χωρισμος καποια στιγμη επειδη πιστευα σε αυτην και στην δυναμη της , την εφερα στον χωρο που δουλευω.

Να φανταστητε οσο δουλευαμε μαζι ειμασταν και φιλοι και συνεργατες αλλα εξω απο την δουλεια ζευγαρι. Τα σημαντικοτερα προβληματα ηρθαν οταν εφεραν ενα καινουργιο παιδι στην δουλεια, οπου μολις τον γνωρισαμε ειμασταν εκει να τον βοηθησουμε, και σε συμβουλες να μην ακουει ποτε κανεναν και τον τροπο εργασιας για να εξικοιωθει πιο γρηγορα,καποια στιγμη ο μουλος χωρισε , τοτε ηταν που ειμασταν εκει και του λεγαμε χαλαρωσε ολα θα φτιαξουν θα ξαναγυρισει , με λιγα λογια του δυναμε δυναμη, με τα συνεχισαμε μετα σε πειραζει να παω με την γυναικα σου για ενα ποτο μετην δουλεια και επειδη ποτε δεν ημουν του οχι αλλα της ελευθεριας τους αφηνα , για να του δειξω του μουλου οτι του εχω εμπιστοσυνη, οταν πηρα χαμπαρι οτι η γυναικα μου ειχε ενθουσιαστει μετα αυτον αρχισε να παρακολουθω, οπου στο τελος τσακωθηκαμε και χωρισαμε σαν ζευγαρι και εμεις.

Μετα απο δυο μερες εμαθα οτι βγηκε με την δικια μου να μιλησουνε και τοτε ηταν που εδρασα ... τον πηρα και τον κλλησα στις τουαλετες και του ξεκαθαρισα οτι οποιος πλησιασει την γυναικα μου , θα ματωσει ασχβμα , οσο και να ηθελα να τον κτυπησω μολις εβαλε τα κλαματα 25 χρονων μαντραχαλος τον λυπηθηκα και του εδωσα διορια απλα να εξαφανιστει απο το μαγαζι. μετα ειχαμε καποια αλλα σκηνικα και δυνατα και ανουσια...

Περασανε 3 μηνες , η αληθεια ειναι οτι δεν την εχω ξεπερασει ακομα και το ξερει , και αυτο που με ενοχλει περισσοτερο ειναι οτι οταν με παρει τρεχω... αυτο που θα ηθελα να μεβοηθησετε ειναι

1. Αφου δεν θελει να ειμαστε μαζι , γιατι μολις εξαφανιζομαι μου στελνει μυνημα .. και ειδικα μυνηματα του τυπου { Γεια σου. τι κανεις , καλα εισαι} που μου την δινουν πολυ ασχημα , που πξγε το ενταξει αγαπη μου , θα μιλησουμε

2. Γιατι οποτε συναντιομαστε το οποιο η ιδια μου το ζηταει καταληγουμε σε τσακωμο και να μου κτυπαει , και εσυ το εκανες , ή θυμασε οταν πηγαμε στη σαλαμινα , η απαντηση της ειναι ναι που τσακωθηκαμε ασχημα.

3. Γιατι με θυματε μετα απο διασκεδαση , το πρωι βασικα.

4 Γιατι να θελει να ερχετε να κοιματε μαζι μου, και το βασικο ειναι οτι αυτες της 5 6 φορες που εχει κοιμηθει δεν εχει γινει τιποτα , απλα την ειχα στην αγκαλια μου.

5 . Αφου δεν θελει να ειμαστε μαζι , γιατι δεν με γραφει τελειως να ξεκολησω και εγω.

6. Με εχει δεδομενο.. γιατι αυτο που μου ελεγε οταν ειμασταν μαζι ηταανε οτι ηθελε καποια στιγμη να χωρισουμε να ζησει την ζωη της και μετα να ξανα γυρισει σε εμενα.

7. Γιατι με παιρνει τηλεφωνα οταν ξερει οτι ειμαι στηνν δουλεια , και μου λεει ααα δουλευεις εεε.

8. Γιατι γιατι γιατι.. απλα με τρωει ενα καταραμενο γιατι τα κανει ολα αυτα ... θα επιθυμουσα οι γυναικες του φορουμ να μου δωσουν λιγο τα φωτα τους ... μορω να την ξανα κερδισω, ειναι αληθεια αυτα που λενε για τους αιγοκερους , οτι πανω απο ολα βαζουν ην δουλεια τους

thanos293

# 2 στις 27/4/2016
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Γερμανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 743

Μια γυναίκα κάνει ότι περιγράφεις,όταν έχει βρεί άλλον αλλά δεν της έχει ξεκαθαρίσει ότι την γουστάρει με χίλια
όπως θα θελε η ίδια.Έτσι,έχοντάς σε σιγουράκι,γυρνάει,κρεββάτι δεν σου δίνει γιατί το δίνει στον άλλον με ανυπομονησία και γενικά ότι την κάνει ο άλλος κάνει αυτή σε σένα (αφού μπορεί γιατί όχι).

1.Σε κρατάει σταντ μπάι να μην εξαφανιστείς τελείως και χάσει το πάτημά της.Αφού εσύ τσιμπάς,δείχνεις ότι
έστω και έτσι είσαι εκεί γι αυτή.

2.Ή όταν μαλώνει με τον άλλον δεν την παίρνει γιατί είναι πιο τσίφτης και έτσι τα βγάζει σε σένα που την παίρνει και δεν την διαολοστέλνεις ή το κάνει αυτό για να σε γεμίζει ενοχές,έτσι για να σου γ@μήσει ότι έχεις και δεν έχεις.

3.Έχει κ@ύλες.19 χρονών είναι και γουστάρει να ξέρει ότι για κάποιον είναι γυναικάρα και μετράει και ότι όλες τις ώρες θα είσαι εκεί γι αυτή.

4.Αγκαλίτσας.Όλοι τον αγοράσαμε όταν είμασταν μικροί,φαντάσου το σε άνθρωπο και τζάμπα.Σούπερ ντούπερ ουάου.

5.Γιατί βλέπει ότι έστω και αυτό που ορίζει αυτή το δέχεσαι,οπότε που είναι το πρόβλημα;Εδώ δν μπορείς να ξεκολήσεις εσύ με σένα,θα σε βοηθήσει αυτή;

6.το γράφεις εσύ ο ίδιος.

7.'Ανευ σημασίας.19 χρονών είναι εξ άλλου.Ποιός θα την κρίνει;Και σιγά τι κακό κάνει.

8.Γυναίκα δεν είμαι μεν,αλλά τα ίδια τα έχουμε περάσει όλοι φιλαράκι μου.Δυστυχώς της τελείωσες.Σε ξέρει και απ την καλή και απ την ανάποδη και δεν την συγκινείς πια.Ψάχνει άλλα πράγματα.Να εύχεσαι να μην ξαναγυρίσει σε σένα αν και εφ όσον το κάνει.Όσο θα σε τρώει το γιατί,τόσο θα ψάχνεις απαντήσεις απ απ αυτήν,τόσο θα της δίνεις το δικαίωμα να είσαι το σκυλάκι της.Ίσως κάτι καταφέρεις όταν εξαφανιστείς απ το πεδίο της παντελώς και χάσει το σιγουράκι της και σε αναζητά αυτή.

Αρέσει στα μέλη eyaggelos2, Wetcircle και σε ακόμα 2 μέλη.

wish_

# 3 στις 27/4/2016
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.200

Ετσι ακριβως όπως στα λέει ο  thanos. Μην προσπαθείς να βρεις ακτινές φωτός να πιαστείς για να νιώθεις ότι μπορεί εστω και λίγο να γουστάρει.Σ΄εχει σιγουρο γι΄αυτό και στα κάνει αυτά.Εχεις τα κότσια να την γράψεις?Να μην της απαντήσεις?Να μην της ανοίξεις?εκεί σε θέλω...

είναι τώρα με τον άλλον?Παραδέχτηκε ότι τον θέλει και της αρέσει?Οπώς και να χει να ξέρεις σε παίζει,της είναι δύσκολο ν΄αφησει όλο αυτό που είχε,με τον άλλο σε περίπτωση που υπάρχει κάτι τον θέλει αλλά εκείνος δεν είναι μάλλον ξεκάθαρος έτσι θέλει να νιώσει τη σιγουριά με σενα.Μην αφήσεις αυτό που είχατε να ξεφτίζει έτσι.Οσο δυσκολο και αν είναι καμια φορά πρέπει να το κάνεις για καλό δικό σου,δικό της αλλά κ γι αυτό που ειχατε.Ηταν επιλογή της να φύγει άστην λοιπόν και την επόμενη φορα οσο δύσκολο και αν είναι αρχισε ν΄αραιωνεις.

Αρέσει στο μέλος Wetcircle

amnesia_haze

# 4 στις 27/4/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

μόνοι σας χαλάτε την πιάτσα...

barbie200

# 5 στις 27/4/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δε το διαβασα ολο αλλα θα απαντησω σε κατι π μου εκανε εντυπωση!!!ειναι δυνατον να δουλευεται κ οι 3 μαζι,να ξες οτι ειναι 25η κοπελα σου 19κ να σ λεει να βγω με τη κοπελα σου για ποτο(χωρις να προτεινει κ σε σενα )κ να τους αφηνεις;;; ειδες τη κανει η πολυ ελευθερια ;;παρατα την δν αξιζει..

Enikos

# 6 στις 27/4/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.703

Ποσο πιο τελειως?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από kostakis84

Αφου δεν θελει να ειμαστε μαζι , γιατι δεν με γραφει τελειως να ξεκολησω και εγω.

Αρέσει στο μέλος broomstick

elsa82

# 7 στις 27/4/2016
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 251
Σε αυτήν την ηλικία δεν νομιζω οτι θα έπρεπε να εχεις τόσα αναπάντητα ερωτήματα.. Νομιζω οτι απο την αρχή αυτής της σχέσης θα έπρεπε να είσαι προετοιμασμένος για μια τέτοια κατάληξη.. Η κοπελα είναι στο ξεκίνημα της... Σίγουρα σου είναι ευγνώμων για όσα έκανες για εκείνη... Σε βλέπει σαν προστάτη της, σαν πατερα ίσως.. Μου μοιάζει σαν να την υιοθετησες... Ηταν το μικρο σου παιδι και νομίζεις οτι θα το καθοδηγεις για παντα.. Ησουν εκεί σε όλα ακόμα και στις νέες της γνωριμιες.. Δικο σου δημιούργημα είναι όλο αυτό..

broomstick

# 8 στις 27/4/2016
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

λοιπον την επομενη φορα που θα σου ζητησει να πας σπιτι της θα της κανεις ενα ερωτα ολο τρελα...θελει δεν θελει...θα την βαλεις να σου κανει οτι πιο απιθανο σκεφτεις και στο τελος θα τελειωσεις στην μαπα της...καντην να αισθανθει οσο πιο ασχημα μπορεις...θα ντυθεις και θα την πεις <<μην ξανατηλεφωνησεις>> τελειωσαμε...

ετσι ξεμπερδευεις μια κι εξω...και αν σου ξανατηλεφωνησει που δεν το πιστευω δεν θα το σηκωσεις...δεν θα απαντησεις...η σχεση εχει τελειωσει και αυτην εκμεταλλευεται την καλοσυνη σου...

αφου ειναι μαγκισα να μπορει να σταθει μονη στα ποδια της και οχι με πατεριτσες...καλο θα της κανεις και θα μπορεσει και αυτη να βρει τον εαυτο της
Αρέσει στο μέλος athinaboom

amnesia_haze

# 9 στις 27/4/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ρε μπορεί να της αρέσει και να του ζαλωθεί!

μα ρίχνεις και συ κάτι ιδέες! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από broomstick

λοιπον την επομενη φορα που θα σου ζητησει να πας σπιτι της θα της κανεις ενα ερωτα ολο τρελα...θελει δεν θελει...θα την βαλεις να σου κανει οτι πιο απιθανο σκεφτεις και στο τελος θα τελειωσεις στην μαπα της...

iisida

# 10 στις 27/4/2016
author
Γυναίκα / 54 / Διαζευγμένη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 194

Αχ !!! Παναγιτσα μου))

στα 17 εκεινη τοτε , στα 19 τωρα...
ποσο να κρατησει δηλ ολο αυτο?
περασατε καλα καιρος να αραιωνετε

και σταματα να κανεις σαν σκυλακι..
28 χρονων εισαι...!!!

zouzounel90

# 11 στις 27/4/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σε εχει stand by, μαλλον δεν ξερει τι θελει... σκεψου οτι εχετε και 9 χρονια διαφορα. Ή θα τη διεκδικησεις ή θα το παρεις αποφαση οτι τελειωσε και θα της πεις να ξεκοψετε τελειως.

athinaboom

# 12 στις 27/4/2016
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 4

δε δανείζονται

"Υπογραφή, αμάξι και γυναίκα δε δανείζονται". 

Από το Δημοτικό θυμάμαι αυτή την ατάκα. Κατευθείαν Γυμνάσιο πήγες εσύ; 
Μερικοί από ανασφάλεια κάνουν τους άνετους. Δε χρειάζεται. Σχέση σημαίνει βγαίνουμε μαζί, κάνουμε διακοπές μαζί, πηγαίνουμε επισκέψεις μαζί. Αυτό το "μαζί" κάνει τη σχέση. Το άλλο είναι απλή συμβίωση. 

kostakis84

# 13 στις 27/4/2016
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

Ωχ

Τελικα ειμαι σε χειροτερη κατασταση απο οτο φανταζομουν εεε...

Wetcircle

# 14 στις 27/4/2016
author
Ανδρας / 43 / Σε διάσταση
Ν. Μεσσηνίας / Καλαμάτα
Απαντήσεις: 42
Άκου φίλε εγώ έχω μια διεστραμενη αντίληψη θα σου πρότεινα κάτι άλλο γιατί δεν κάνεις παράλληλη σχέση με αυτή και τον άλλο. Θα σε πήγαινα σε τρίγωνο αλλά θα σου έπεφτε βαρύ. Ωραίος ο Θάνος. Πάντως αν σκέφτεσαι το γάμο τότε πρέπει να θυμάσαι το παντρεψου να γαμησουμε. Αν πάλι είναι από εγωισμο τότε κάνε τα δικά σου εγώ πάλι είμαι της άποψης δρόμους περπατημενους δεν ξανά περπατάω. Καλό Πάσχα και keep walking. Άλλος για την βάρκα μας.
Αρέσει στο μέλος thanos293

aladdin30

# 15 στις 28/4/2016
author
Ανδρας / 37 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Ενταξει βγηκανε για ποτο, αυτο δε σημαινει και τιποτα. Τους επιασες να κανουν τιποτ αλλο? μηπως τα παραλες σκεφτομαι.

amnesia_haze

# 16 στις 28/4/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Wetcircle

δρόμους περπατημενους δεν ξανά περπατάω. 

Negative

# 17 στην 1/5/2016
author
Ανδρας / 80 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 79

Φίλε στη φωτό πάντως φέρνεις του Παντελίδη. Μην τρέχεις 

kostakis84

# 18 στις 2/5/2016
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος

κτυπα ξυλο ανθρωπε μου

Nicole91

# 19 στις 8/5/2016
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 38

Απαντησα πρωτα στο προηγουμενο σου θεμα, μετα ειδα κ αυτο...

Κατ αρχην στοιχηματιζα οτι η κοπελα που αναφερεσαι ειναι μικρη σε ηλικια..Και κατα 2ον!!! Ειναι δυνατον να σου λεει ο αλλος να παει για ποτο με την κοπελα σου κ τον αφηνεις!!!???Give me a break...Πφφφ...κοιτα, επειδη προσφατα χωρισα καταλαβαινω ολα τα γιατι σου! ΟΛΑ τα γιατι που βομβαρδιζουν το μυαλο σου και δεν ξερεις τι θελει τι θελεις κ τι να κανεις. Θα σου πω οτι (ξερω οτι θα πονεσει..) η κοπελιτσα δεν σε θελει. Σ χρησιμοποιει για να νιωθει την επιβεβαιωση της, την ασφαλεια της. Και ειναι κ σε μια ηλικια που θελει να ζησει πραγματα (κ στο ειπε αλλωστε)Εσυ γιατι δεν την ρωτας στα ισια τι θελει απο σενα κ καθεσαι κ δεχεσαι αυτο το τιποτα που σου προσφερει αυτη τη στιγμη κ οχι μονο δεν σε καλυπτει αλλα σε καταβαλλει κιολας ψυχολογικα;;; Φοβασαι την απαντηση της ετσι;Εγω εχω καταληξει πως οποιος θελέι, θελει και ειναι εκει.Τελος...οποιος δεν θελει κ μπορει, εκμεταλλευται και κανει παιχνιδίσματα.Για το δικο σου καλο κ για να συνεχισεις φερσου γενναια κ απομακρυνσου τελειως.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost