Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

χωρισμος

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Giannis_040989

# 1 στις 10/5/2016
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ασπρόπυργος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 10
'Aρεσαν+: 0%

χωρισμος

Γεια σας!ειμαι 30 χρονων και η κοπελα μου 31 και ειχαμε 13μιση χρονια σχεσης!χωρισαμε πριν 2μηνες σχεδον αλλα δεν δεχεται με τιποτα να γυρισει!η σχεση μας ξεκινησε οταν εγς ημουν σε μια περιοδο πολυ δυσκολη για εμενα που γενικα ημουν αλητης!μολις την συναντησα αλλαξα κατα 180 μοιρες!εκεινη ηταν σε αλλη σχεση αλλα δεν αργησε να την τελειωσει και να ειμαστε μαζι κ επισημα!εκεινη μολις τελειωνε το λυκειο κ αποφασισε να μην παει στο τει που περασε για να ειμαστε μαζι!τα πρωτα χρονια επισης η σχεση ειχε πολυ ερωτα,ρομαντισμο,αγαπη και ολα τα σχετικα,ειχε ομως και προωληματακια!ειχε πολυ σφιχτο ωραριο απο τον πατερα της!δηλαδη συναντιομασταν 4-5 φορες την εωδομαδα για 2-3 ωρες εκτος απο σαββατα που την αφηνε πιο αργα!τοτε επειδη θελαμε να περναμε τις ωρες μας μαζι,απομακρυνθηκαμε απο τους φιλους και βγαιναμε σχεδον παντα μονο μαζι!και οποτε βγαιναμε με φιλους παλι βγαιναμε μαζι γιατι ο ενας ζηλευε τον αλλον!καπου στα 2 χρονια ηρθε η ωρα να παω φανταρος και για να ειμαι κοντα της και να την βλεπω,αποφασισα να παω στα αλεξιπτωτα που θα εκανα ολη την θητεια μου κοντα της και με πηγαινε πολυ καλα στις εξοδους μου!ομως εκει η ζηλεια μου χτυπησε κοκκινο και την πιεζα πολυ!ταυτοχρονα πιεζομουν εγω πολυ ψυχολογικα,σωματικα και ψυχικα!ετσι 2 μηνες αφου τελειωσα το φανταριλικι,εκανα ενα μπαμ και την χωρισα!με παρακαλεσε αλλα εγω ενιωθα οτι δεν την ηθελα!ημουν αποφασισμενος να προχωρησω γιατι ενιωθα οτι δεν την ηθελα πλεον!μεχρι που μετα απο 3 μηνες μου παρουσιαστηκε η ευκαιρια να προχωρησω γιατι μου κολλησε ενα κοριτσι που μαλιστα το ειχα αχτι απο πριν γνωρισω την κοπελα μου  αλλα μολις μου κολλησε επαθα σοκ κ σηκωθηκα κ εφυγα γιατι ενιωσα οτι αγαπαω αλλη και και εχω κανει λαθος!προσπαθησα τοτε να τα ξαναβρω με την κοπελα μου και τελικα εγινε!συνολικα μας πηρε 6 μηνες να τα ξαναβρουμε κανονικα!η κοπελα μου εκεινη την περιοδο απλα φιλησε εναν κ ενιωσε ασχημα κ αυτη και εφυγε!συνεχισε η σχεση πολυ καλυτερα απο πριν,καθε καλοκαιρι πηγαιναμε διακοπες,βγαιναμε πιο πολυ κ μεταξυ μας κ με φιλους!εκει εφαγα ενα σκαλωμα με ενα παιχνιδι στον υπολογιστη το οποιο διηρκησε 2 χρονια κ τις μισες μερες βγαιναμε και τις αλλεσ μισες με εβλεπε να παιζς σαν τον βλακα χωρις να μοθ λεει τιποτα!καταλαβαινω εκει οτι μαλακιζομαι παλι το σταματαω και ειμαστε πιο καλα!παντα εν τω μεταξυ συζηταγαμε οτι θελουμε να ειμαστε μαζι για παντα και να παντρευτουμε!περναμε και δυσκολιες οχι διαπροσωπικες αλλα λογω αρρωστιων κ θανατων των παπποθδων της που μας εδεναν πιο πολυ!ετσι αποφασιζω και εγω να κανω ενα βημα και να φυγω απο το θειο μου που δουλευα στη λαικη και αποφασισα να ξεκινησω την λαικη μονος μου!χρεωθηκα παρα πολλα λεφτα για να το κανω αυτο!αλλα επρεπε να γινει για να παμε μπροστα σιγα σιγα!καπου εκει μαθαινουμε οτι ο πατ της εχει καρκινο!εκει μου λεει να παω να τον γνωρισω απλα,οχι να αρραβωνιαστουμε ακομα!γινεται αμεσως αυτο!ο πατερας της κ αθτος πηγαινε λαικη!ξεκιναμε χημειοθεραπειες,νοσοκομεια συνεχεια,ψυχολογια σκτα αλλα η σχεση μια χαρα!μην τα πολυλογω μετα απο 1μιση χρονο ο πατερας της παει πολυ χειροτερα και αναγκαζεται η ιδια να παρει τη θεση του στη λαικη καθως ο αδερφος της εχει κατι θεματακια(Ψιλο ειδικες ααναγκες)!μεχρι που ερχεται το μοιραιο και εκει ξεκιναει ενας γολγοθας!αυτη αναγκαστικα πιεστηκε γιατι πηρε ολο το βαρος της δουλειας για να συντηρησει την μητερα της κ τον αδερφο της και ηταν και δυσκολη η δουλεια!μου ελεγε να γυρισω την αδεια μου της λαικης και να παω στις δικες της για να την ξεκουραζω!πραγμα που ηταν σχεδον ετοιμο να γινει αλλα κολλησα σε κατι χαρτουρες!καπου εκει χτυπαει ο κολλητος μου κ ξαδερφος μου με τη μηχανη και πεφτει σε κομμα που ειχε καποια κονε και θα μας τα εφτιαχνε ολα!αλλη πολυ δυσκολη εποχη!το ξεπερναμε και αυτο αλλα η δουλεια μου εμενα παει σκατα και δεν μπορω να ολοκληρωσω αυτο που ειχαμε πει γτ υπαρχουν καποια προβληματακια που προσπαθω ομως να τα λυσω!ετσι η κοπελα μου ολο κουραζεται περισσοτερο με τη δουλεια,βγαινουμε παλι λιγες ωρες λογω της δουλειας και της κουρασης!πολλες φορε ειμαστε κουρασμενοι και γενικα λογω πιεσης και ρουτινας ξεκιναμε να βαριομαστε!παντα ομως αγαπιομαστε και συζηταμε για το μελλον και να παντρευτουμε!οταν ομως παμε να το κανονισουμε μου λεει τρεναρε το λιγακι!εκει εγω τρωω ενα σκαλωμα με το ποκερ και ξεκιναω και παιζω πολυ στο ιντερνετ χαλοντας και πολυ χρονο και πολυ χρημα αφηνοντας τη σχεση στο ελεος της!οπως εκανε και η ιδια λογω της πιεσης απο την δουλεια και των συνθηκων με την οικογενεια της!αυτο γινεται για 1 χρονο περιπου αλλα μεταξυ μας ειμαστε καλα!απλα κανουμε ολο τα ιδια κ τα ιδια!μεχρι πριν 2 μηνες που ειχε καθηστερηση!και της λεω θα το κρατησουμε και αυτη ελεγε οχι!παρεπιπτοντως οταν ημουν φανταρος ειχε μεινει παλι εγκυος και εγω της ειπα οτι θελω να το κρατησουμε αλλα πειδη οι συνθηκες ηταν πολυ δυσκολες τοτε σεβαστηκα οτι ηθελε να το ριξουμε για να μην το μαθει ο πατερας της!γενικα φοβαται παρα πολυ να περασει αυτη την διαδικασια γιατι φοβαται μηπως παθει κατι!εκει την χωριζω εγω με το σκεπτικο να καταλαβει οτι δεν σκεφτεται σωστα αφου δεν δεχεται να το συζητησει!τελικα δεν ηταν!προσπαθει λιγο να τα βρουμε τις πρωτες ημερες αλλα τιποτα εγω!μετα απο 2 βδομαδες σκεφτομαι οτι δεν κανω καλα και πρεπει να τα βρουμε!κανω κινηση και μου λεει ειμαι παρα πολυ πιεσμενη απο τη δουλεια κ αυτα που τραβαω γενικα και θελω να ηρεμησω!της λεω οτι κατι τρεχει και τετοια και μου λεει οχι ολα οπως τα ειχαμε αφησει ειναι!μαζι θελω να τα κανουμε ολα απλα θελω λιγο να ηρεμησω!την αφηνω αλλες 2 βδομαδες και δεν εχει γινει τιποτα!της ξαναμιλαω τοτε και μου λεει ειναι οριστικο!εχω βαρεθει και δεν ειμαι ερωτευμενη μαζι σου!ειναι 4 μηνες που συμβαινει αυτο,προσπαθησα να το ξεπερασω αλλα δεν μπορεσα!και εκει τρωω κεραμιδα!εκει που λεγαμε για αρραβωνες και γαμους ειμαστε στο αλλο ακρο!αφου εφαγα την κεραμιδα καταλαβα ολα μου τα λαθη,οπως και τα δικα της!και θελω να κανω μια καινουρια αρχη μαζι της!να γινουν ολα σωστα αυτη την φορα!ξερω οτι με αγαπαει και μου το λεει,αλλα επισης λεει οτι ειναι οριστικο!τι να κανω,βοηθηστε με!κοντευουμε 2 μηνες χωρια,της στελνω σχεδον καθε μερα μηνυματα αυτο το διαστημα και απανταει παντα,της πηγα δωρα στη γιορτη της και εβαλε τα κλαματα,την φιλησα πεταχτα και την αγκαλιασα μπας και νιωσει τιποτα αλλη φορα που συναντηθηκαμε και προχθεσ που την συναντησα πολυ σπιτι της αφου την πιεσα πολυ ενω δεν ηθελε,μου ειπε παλι τα ιδια!!

broomstick

# 2 στις 10/5/2016
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

κανε μια περιληψη πρωτα...ειπαμε ειμαστε μαζοχες αλλα μην το παρακανετε

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Giannis_040989

wish_

# 3 στις 10/5/2016
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.195

όλα αυτά τα χρόνια περασατε πολλά μαζί και όμως ένωμένοι και με την αγάπη σας έχετε τον τρόπο σας και τα ξεπερνάτε.

δώσε της το χρονο που θέλει,πέσαν όλα μαζεμένα και νιωθει μεγαλη πίεση,έχει μανα και αδελφό,τη δουλειά στη λαική και τα τρεξίματα της εκεί που έχουν ζόρι,η αλήθεια είναι με πειραξε που μετά από τοσα χρονια σχεσης δεν ηθέλε να κρατησει το παιδί σε περιπτωση που ίσως ηταν εγκυος.δεν ξερω αν ηταν από οικονομική ανασφαλεια ή αν δεν την εμπνέεις παρόλο που δείχνει να σ΄αγαπάει.επισης τη γινεται με τη δική σου άδεια?μπορείς να πάρεις τη δική της?Τι είναι καλύτερο για εσάς?

Μείνε δίπλα της,να εισαι εκεί,ομως αυτό το καθημερινο αραιωσε το,και να σε θέλει πάλι στη ζωη της έτσι την κάνεις να νιώθει πίεση όπως σου ειπε και να σε απομακρυνει.Δε γινεται να θες να τα πραγματα να γινουν οπως τα θες τη στιγμή που τα θες.Αφησε την να νιώσει λίγο την απουσία σου,να σκεφτεί,μην πιέζεις τα πράγματα γιατί βλέπεις ότι δεν μπορεί ν΄ανταποκριθεί.Ξερει ότι την αγαπάς,έχει αισθηματα,γι΄αυτό κράτα την επάφη μαζί της,δείχνει το ενδιαφέρον σου αλλά χωρίς πολλά πολλά ούτε να δείχνεις διαθεσιμος 100%.

Giannis_040989

# 4 στις 10/5/2016
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση

προσπαθησα να κανω μια περιληψη αλλα μετα λειπουν πραγματα που ισως ειναι σημαντικα!ξερω οτι ειναι μεγαλο αλλα δεν γινεται αλλιως!συγνωμη γιαθτο και ευχαριστς εκ τςν προτερων!

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από broomstick

Giannis_040989

# 5 στις 10/5/2016
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση

συγνωμη για το μεγεθος του κειμενου αλλα ειναι πραγματα που μπορει να ειναι σημαντικα και δεν μπορω να τα παραλειψω!ευχαριστω πολυ σε οσους κανουν τον κοπο να ασχοληθουν εκ των προτερων και με συγχωρειτε για το χρονο σας!

Giannis_040989

# 6 στις 10/5/2016
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση

εγω την αδεια μου την εφτιαξα!γενικα μετα απο το σοκ που επαθα,αναθεωρησα πολλα πραγματα και ως προς τη σχεση που ειχα και ως προς εμενα!αλλα απο τη στιγμη που ξερω οτι δεν εχει παρεες για να βγει θεωρω οτι θα ηταν πολυ πιο ευκολο να της λειψω και να γυρισει ενω η ιδια μου λεει οτι ειναι οριστικο γιατι βαρεθηκε και δεν νιωθει ερωτευμενη και μου ειπε ακομα και βρες μια γκομενα να ξελαμπικαρεις!και εχω αρχισει και φοβαμαι!

broomstick

# 7 στις 10/5/2016
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

μου εβγαλες τα ματακια αλλα το διαβασα...

το μονο που εχω να σου πω ειναι οτι εσυ εκφραστηκες...εκανες τις κινησεις σου...το να στελνεις καθημερινα μηνυματα ειναι λαθος απο εδω και περα...ασε το κοριτσι να ηρεμησει...κομμενα ολα...ουτε τηλ ουτε συναντησεις...
αν θελησει να σε παρει αυτη...αρκει να εχει ξεκαθαρισει τα θελω της...ηδη η σχεση εχει κρατησει πολυ και ισως να εχει επελθει κορεσμος...συν τα προβληματα που ειχατε να ξεπερασετε με τις αρρωστιες και τις ατυχιες γενικοτερα...μια αποχη μονο καλο μπορει να σας κανει...να ξεκαθαρισουν τελειως τα μυαλα σας και αν αισθανεστε τα ιδια μετα απο καιρο(αγαπη) να κανετε επανεκινηση...τωρα πιστευω οτι χρειαζεται οξυγονο η σχεση...και για τους δυο σας

psaromallis

# 8 στις 11/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Χαρά...

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από broomstick

μου εβγαλες τα ματακια αλλα το διαβασα...

...στην υπομονή σου!!!

VLEMMA

# 9 στις 11/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το λαηκο πεδι..

..μετα απο 13 σιναπτα αιτοι σχαισης

Με σκαμπαναιβασματα..

Ηποφαιρει καργια..

.ΕΣΗ ομος...Του λαις πος ωλα ταιλοιοσανΚαι δεν το θαιλης πια...

ΚΑΡΓΙΑ...

Αφου σ αγαπαει γαμοτοφελεκη μου

Εεε..Καργια!!!

Σε θαιλη πολλυ παλιοθιλικο!!!

Αλλα ωνυρευσε τορα... παλιοκαργια!!!

Το σιμβουλαιευης κιωλα

Να βρη κομενα γηα να ξαιλαπικσρει...Καργια!!!

Τη ξαιρης κι αισι απο αγαπη...Παλοιομουνο...Αγαπα το παλλικαρη.

Τι ..Που θα βρις καλιταιρα απωνη;;

;Σβοινη δε το βλαιπης;;;

Ανεσθιτη!!!

Καργια!!!

Negative

# 10 στις 11/5/2016
author
Ανδρας / 80 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 79

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Giannis_040989

χωρισμος

Γεια σας!ειμαι 30 χρονων και η κοπελα μου 31 και ειχαμε 13μιση χρονια σχεσης!χωρισαμε πριν 2μηνες σχεδον αλλα δεν δεχεται με τιποτα να γυρισει!η σχεση μας ξεκινησε οταν εγς ημουν σε μια περιοδο πολυ δυσκολη για εμενα που γενικα ημουν αλητης!μολις την συναντησα αλλαξα κατα 180 μοιρες!εκεινη ηταν σε αλλη σχεση αλλα δεν αργησε να την τελειωσει και να ειμαστε μαζι κ επισημα!εκεινη μολις τελειωνε το λυκειο κ αποφασισε να μην παει στο τει που περασε για να ειμαστε μαζι!τα πρωτα χρονια επισης η σχεση ειχε πολυ ερωτα,ρομαντισμο,αγαπη και ολα τα σχετικα,ειχε ομως και προωληματακια!ειχε πολυ σφιχτο ωραριο απο τον πατερα της!δηλαδη συναντιομασταν 4-5 φορες την εωδομαδα για 2-3 ωρες εκτος απο σαββατα που την αφηνε πιο αργα!τοτε επειδη θελαμε να περναμε τις ωρες μας μαζι,απομακρυνθηκαμε απο τους φιλους και βγαιναμε σχεδον παντα μονο μαζι!και οποτε βγαιναμε με φιλους παλι βγαιναμε μαζι γιατι ο ενας ζηλευε τον αλλον!καπου στα 2 χρονια ηρθε η ωρα να παω φανταρος και για να ειμαι κοντα της και να την βλεπω,αποφασισα να παω στα αλεξιπτωτα που θα εκανα ολη την θητεια μου κοντα της και με πηγαινε πολυ καλα στις εξοδους μου!ομως εκει η ζηλεια μου χτυπησε κοκκινο και την πιεζα πολυ!ταυτοχρονα πιεζομουν εγω πολυ ψυχολογικα,σωματικα και ψυχικα!ετσι 2 μηνες αφου τελειωσα το φανταριλικι,εκανα ενα μπαμ και την χωρισα!με παρακαλεσε αλλα εγω ενιωθα οτι δεν την ηθελα!ημουν αποφασισμενος να προχωρησω γιατι ενιωθα οτι δεν την ηθελα πλεον!μεχρι που μετα απο 3 μηνες μου παρουσιαστηκε η ευκαιρια να προχωρησω γιατι μου κολλησε ενα κοριτσι που μαλιστα το ειχα αχτι απο πριν γνωρισω την κοπελα μου  αλλα μολις μου κολλησε επαθα σοκ κ σηκωθηκα κ εφυγα γιατι ενιωσα οτι αγαπαω αλλη και και εχω κανει λαθος!προσπαθησα τοτε να τα ξαναβρω με την κοπελα μου και τελικα εγινε!συνολικα μας πηρε 6 μηνες να τα ξαναβρουμε κανονικα!η κοπελα μου εκεινη την περιοδο απλα φιλησε εναν κ ενιωσε ασχημα κ αυτη και εφυγε!συνεχισε η σχεση πολυ καλυτερα απο πριν,καθε καλοκαιρι πηγαιναμε διακοπες,βγαιναμε πιο πολυ κ μεταξυ μας κ με φιλους!εκει εφαγα ενα σκαλωμα με ενα παιχνιδι στον υπολογιστη το οποιο διηρκησε 2 χρονια κ τις μισες μερες βγαιναμε και τις αλλεσ μισες με εβλεπε να παιζς σαν τον βλακα χωρις να μοθ λεει τιποτα!καταλαβαινω εκει οτι μαλακιζομαι παλι το σταματαω και ειμαστε πιο καλα!παντα εν τω μεταξυ συζηταγαμε οτι θελουμε να ειμαστε μαζι για παντα και να παντρευτουμε!περναμε και δυσκολιες οχι διαπροσωπικες αλλα λογω αρρωστιων κ θανατων των παπποθδων της που μας εδεναν πιο πολυ!ετσι αποφασιζω και εγω να κανω ενα βημα και να φυγω απο το θειο μου που δουλευα στη λαικη και αποφασισα να ξεκινησω την λαικη μονος μου!χρεωθηκα παρα πολλα λεφτα για να το κανω αυτο!αλλα επρεπε να γινει για να παμε μπροστα σιγα σιγα!καπου εκει μαθαινουμε οτι ο πατ της εχει καρκινο!εκει μου λεει να παω να τον γνωρισω απλα,οχι να αρραβωνιαστουμε ακομα!γινεται αμεσως αυτο!ο πατερας της κ αθτος πηγαινε λαικη!ξεκιναμε χημειοθεραπειες,νοσοκομεια συνεχεια,ψυχολογια σκτα αλλα η σχεση μια χαρα!μην τα πολυλογω μετα απο 1μιση χρονο ο πατερας της παει πολυ χειροτερα και αναγκαζεται η ιδια να παρει τη θεση του στη λαικη καθως ο αδερφος της εχει κατι θεματακια(Ψιλο ειδικες ααναγκες)!μεχρι που ερχεται το μοιραιο και εκει ξεκιναει ενας γολγοθας!αυτη αναγκαστικα πιεστηκε γιατι πηρε ολο το βαρος της δουλειας για να συντηρησει την μητερα της κ τον αδερφο της και ηταν και δυσκολη η δουλεια!μου ελεγε να γυρισω την αδεια μου της λαικης και να παω στις δικες της για να την ξεκουραζω!πραγμα που ηταν σχεδον ετοιμο να γινει αλλα κολλησα σε κατι χαρτουρες!καπου εκει χτυπαει ο κολλητος μου κ ξαδερφος μου με τη μηχανη και πεφτει σε κομμα που ειχε καποια κονε και θα μας τα εφτιαχνε ολα!αλλη πολυ δυσκολη εποχη!το ξεπερναμε και αυτο αλλα η δουλεια μου εμενα παει σκατα και δεν μπορω να ολοκληρωσω αυτο που ειχαμε πει γτ υπαρχουν καποια προβληματακια που προσπαθω ομως να τα λυσω!ετσι η κοπελα μου ολο κουραζεται περισσοτερο με τη δουλεια,βγαινουμε παλι λιγες ωρες λογω της δουλειας και της κουρασης!πολλες φορε ειμαστε κουρασμενοι και γενικα λογω πιεσης και ρουτινας ξεκιναμε να βαριομαστε!παντα ομως αγαπιομαστε και συζηταμε για το μελλον και να παντρευτουμε!οταν ομως παμε να το κανονισουμε μου λεει τρεναρε το λιγακι!εκει εγω τρωω ενα σκαλωμα με το ποκερ και ξεκιναω και παιζω πολυ στο ιντερνετ χαλοντας και πολυ χρονο και πολυ χρημα αφηνοντας τη σχεση στο ελεος της!οπως εκανε και η ιδια λογω της πιεσης απο την δουλεια και των συνθηκων με την οικογενεια της!αυτο γινεται για 1 χρονο περιπου αλλα μεταξυ μας ειμαστε καλα!απλα κανουμε ολο τα ιδια κ τα ιδια!μεχρι πριν 2 μηνες που ειχε καθηστερηση!και της λεω θα το κρατησουμε και αυτη ελεγε οχι!παρεπιπτοντως οταν ημουν φανταρος ειχε μεινει παλι εγκυος και εγω της ειπα οτι θελω να το κρατησουμε αλλα πειδη οι συνθηκες ηταν πολυ δυσκολες τοτε σεβαστηκα οτι ηθελε να το ριξουμε για να μην το μαθει ο πατερας της!γενικα φοβαται παρα πολυ να περασει αυτη την διαδικασια γιατι φοβαται μηπως παθει κατι!εκει την χωριζω εγω με το σκεπτικο να καταλαβει οτι δεν σκεφτεται σωστα αφου δεν δεχεται να το συζητησει!τελικα δεν ηταν!προσπαθει λιγο να τα βρουμε τις πρωτες ημερες αλλα τιποτα εγω!μετα απο 2 βδομαδες σκεφτομαι οτι δεν κανω καλα και πρεπει να τα βρουμε!κανω κινηση και μου λεει ειμαι παρα πολυ πιεσμενη απο τη δουλεια κ αυτα που τραβαω γενικα και θελω να ηρεμησω!της λεω οτι κατι τρεχει και τετοια και μου λεει οχι ολα οπως τα ειχαμε αφησει ειναι!μαζι θελω να τα κανουμε ολα απλα θελω λιγο να ηρεμησω!την αφηνω αλλες 2 βδομαδες και δεν εχει γινει τιποτα!της ξαναμιλαω τοτε και μου λεει ειναι οριστικο!εχω βαρεθει και δεν ειμαι ερωτευμενη μαζι σου!ειναι 4 μηνες που συμβαινει αυτο,προσπαθησα να το ξεπερασω αλλα δεν μπορεσα!και εκει τρωω κεραμιδα!εκει που λεγαμε για αρραβωνες και γαμους ειμαστε στο αλλο ακρο!αφου εφαγα την κεραμιδα καταλαβα ολα μου τα λαθη,οπως και τα δικα της!και θελω να κανω μια καινουρια αρχη μαζι της!να γινουν ολα σωστα αυτη την φορα!ξερω οτι με αγαπαει και μου το λεει,αλλα επισης λεει οτι ειναι οριστικο!τι να κανω,βοηθηστε με!κοντευουμε 2 μηνες χωρια,της στελνω σχεδον καθε μερα μηνυματα αυτο το διαστημα και απανταει παντα,της πηγα δωρα στη γιορτη της και εβαλε τα κλαματα,την φιλησα πεταχτα και την αγκαλιασα μπας και νιωσει τιποτα αλλη φορα που συναντηθηκαμε και προχθεσ που την συναντησα πολυ σπιτι της αφου την πιεσα πολυ ενω δεν ηθελε,μου ειπε παλι τα ιδια!!

...Εγώ λέω να χωρίσετε, γιατί όσο καιρό τα είχατε, βρήκαν τόσα κακά τους συγγενείς σας 

Αρέσει στο μέλος somebody961

somebody961

# 11 στις 11/5/2016
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Δε λες πάλι καλά που, πήγες φαντάρος, χτύπησε ο κολλητός με τη μηχανή, έχασε τον πατέρα της, το κόλλημα με τη χαρτούρα, τις εγκυμοσύνες, το φόρτωμα με τη δουλειά της στη λαϊκή και περάσανε 13.5 χρόνια...

Αν όλα πηγαίνανε καλά, ούτε 2 χρόνια δεν θα ήσαστε μαζί!

Τυχαίο που είσαι 31 και 13 χρόνια σχέση; (η ηλικία σου αντίστροφα).
Οι παραπάνω 6 μήνες χάθηκαν στην πορεία, οπότε, κράτησε ακριβώς όσο έπρεπε να κρατήσει! Πλακίτσα κάνω - αναγκαία.

Ξεκινήσατε όμορφα, ρομαντικά, αθώα - σας ζήλεψα, ομολογώ..
αλλά ο διάολος που λέει ότι ο άντρας -και η γυναίκα ενίοτε- θα πρέπει να κάνει μ@λακίες (πόκερ, ζήλιες - "έκανα μπαμ και τη χώρισα" -ναι, να δείξουμε ποιος είναι ο άντρας - μη θέσω..., άλλο κορίτσι, 2 χρόνια τάκα τάκα στον υπολογιστή) δεν σας άφησε να το συνεχίσετε.

Στα δύσκολα, αντί να την στηρίξεις, κλάταρες και την ξενέρωσες.
Και όταν οι ανάγκες για επιβίωση την κάλεσαν να πάρει σοβαρές για την ζωή της αποφάσεις, έβαλε τη λογική μπροστά και καλά έκανε.

Και τώρα, δεν κλαίει για εσένα που αποφάσισε να σε χάσει, αλλά για εκείνη, για το κρίμα που έσβησε κάτι που είχε προϋποθέσεις σοβαρές.

Νομίζω πως εξαρχής το όλο πράγμα ξεκίνησε λάθος. Η στροφή 180° που έκανες.
Δεν ολοκλήρωσες τον κύκλο σου ως "αλήτης" που ξεκίνησες, και ο αλήτης εαυτός σου επανήλθε στις πρώτες δυσκολίες. Αυτό ήξερες να κάνεις, αυτό έκανες. Σαν το παιδί που τρέχει κλαίγοντας στη μαμά του. Επιστροφή στα γνώριμα και αγαπημένα.

Ποτέ δεν κάνουμε κάτι λόγω άλλου. Στη πρώτη αναποδιά θεωρούμε τον άλλο υπεύθυνο και "θα του δείξω εγώ" -τη χώρισα!

Ολα αυτά, "έγραφαν" μέσα της, καθώς και οι εγκυμοσύνες. Ξέρεις τι σημαίνει για μια γυναίκα να ξηλώνει από μέσα της τη ζωή, που είναι πλασμένη για αυτήν;

ΕσΥ ξηλωνόσουν από την ψυχή της φίλε μας, εσύ.

Η βασική εκπαίδευση κρατάει 12 χρόνια. Εσένα, η εκπαίδευση για την πραγματική ζωή,  κράτησε 1 χρόνο παραπάνω.

Ελπίζω τουλάχιστον, αυτό το πτυχίο να το πάρεις με καλό βαθμό.

Καλή συνέχεια στη ζωή σου από εδώ και πέρα.

Enikos

# 12 στις 11/5/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.676

Η μαλακια με τα αλεξιπτωτα ειναι, οτι ανοιγουν ρε πτ μου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Giannis_040989

χωρισμος

ROCK-54

# 13 στις 11/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εχω μεινει καγκελο !

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από VLEMMA

Το λαηκο πεδι..

..μετα απο 13 σιναπτα αιτοι σχαισης

Με σκαμπαναιβασματα..

Ηποφαιρει καργια..

.ΕΣΗ ομος...Του λαις πος ωλα ταιλοιοσανΚαι δεν το θαιλης πια...

ΚΑΡΓΙΑ...

Αφου σ αγαπαει γαμοτοφελεκη μου

Εεε..Καργια!!!

Σε θαιλη πολλυ παλιοθιλικο!!!

Αλλα ωνυρευσε τορα... παλιοκαργια!!!

Το σιμβουλαιευης κιωλα

Να βρη κομενα γηα να ξαιλαπικσρει...Καργια!!!

Τη ξαιρης κι αισι απο αγαπη...Παλοιομουνο...Αγαπα το παλλικαρη.

Τι ..Που θα βρις καλιταιρα απωνη;;

;Σβοινη δε το βλαιπης;;;

Ανεσθιτη!!!

Καργια!!!

Τυφλα να'χει η γλωσσα (και η ορθογραφια) του λιμανιου 

Το μονο που σε μαρτυρα ειναι η αιχμηρη κριτικη σου διαθεση 

Υποπτευομουν πως δεν εισαι...κολεγιοπαιδο 

Παντα τετοια! Μου εφτιαξες τη διαθεση !

Την καλημερα μου !

amnesia_haze

# 14 στις 11/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από broomstick

Giannis_040989

# 15 στις 11/5/2016
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση

Να προσθέσω ότι γύρω στους 4μιση μήνες πριν δηλαδή εκεί που μου λέει ότι είχε ξεκινήσει και βαριοταν,είχαμε μια διαφωνία σένα μικρό θέμα και αφού της είπα να με πάει σπίτι μου,μου είπε ότι με αγαπάει όσο τίποτα άλλο και με λατρευει,θέλει να είμαστε μαζί και να μην την αφήσω ποτε!δεν θα πετάξει ποτέ τα 13 χρόνια που είμαστε μαζι!και όλο αυτό το διάστημα από εκεί και περα μιλάγαμε συνεχώς είτε να αρραβωνιαστουμε είτε να μείνουμε μαζί αλλά όλο έβρισκε προβλήματα γιατί φοβόταν κυριως!αλλά το ηθελε!

inioxos52

# 16 στις 11/5/2016
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Σε διαβασα φιλαρακι, και στα γρηγορα λεω πως η ωριμοτητα σου δεν τα σπαει κιολας...

Το οτι εισουνα αλητης οπως λες, εννοεις πως γκομενιζες ασυστολα πριν την γνωρισεις, και μετα εγινες λιγοτερο απιστος?

Και αν υποτεθει οτι γκομενιζες ρε φιλαρακι, δεν εμαθες τιποτα για την νοοτροπια, και τον τροπο σκεψης που κουλαντριζουν οι γυναικες, ωστε να αποφευγεις τις ..αλακιες που εκανες μαζι της, και που την αναγκασαν να σε σουταρει?

Απο την στιγμη λοιπον που σε σουταρισε για τους δικους της λογους, εφοσον σαν αντρας εχεις εγωισμο και αξιοπρεπεια ΔΕΝ πρεπει να καταδεχεσαι να τρεχεις πισω της παρακαλωντας την με τον οιονδηποτε τροπο. Αντρας εισαι.

Η μηπως οχι, και μας αφηνεις να πιστευουμε τζαμπα πως μεχρι σημερα εχεις σβησει 31 φορες κερακια σε τουρτες γενεθλιων?

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

Giannis_040989

# 17 στις 11/5/2016
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση
Όταν εννοώ ήμουν αλήτης δεν εννοώ ότι γκομενιζα! πάντα ήμουν μονογαμικος τυπος στη ζωή μου!απλά εκείνη την περίοδο λόγω το ότι στην οικογένεια μου υπήρχαν κάποια οικονομικά προβλήματα αναγκάστηκα να δουλέψω για να μπορώ να καλύψω ανάγκες της εφηβείας!αφού πήγαινα σχολείο μπορούσα να δουλέψω μόνο σε μπαρακια!εκεί γνώρισα άτομα που έπιναν ποτά αλλά και μπάφους!και μπήκα σένα άσχημο τρόπο ζωής για εμενα!όχι από άποψη κοπελας!αυτό εννοω!

VLEMMA

# 18 στις 11/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Που να ξερρες...

Και τ αγωρια 

που μπαφους αιπειναν

Τι καργηες τα ηχαν Σεκλαιτειση...

Εχουν ωλαις οι Καπνωβειομιχανειες πλουτηση

Απο τα νταιρτηα..

.Κι αν δαιν φτανουν

Τα τσηγαρα...τα βαργοια.

..Τι να κανουν...

Τα χαρμανειασμενα..

.Τα λαηκα αγωρια..

Τι;;; παισμου τιιι;;;&

Μπαφους κι αγηος ο θεως!!!

Για ψαχτο

Κι αισι λοιγο..

.Τορα στα δισκολλα...

Giannis_040989

# 19 στις 11/5/2016
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση

Επειδη σημερα μιλησαμε για ακομα μια φορα,θα σας πω ακριβως τι μου ειπε..

Μην απολογεισαι,δεν χρεαιζεται!ειναι λογικο να συμπεριφερεσαι ετσι γιατισου ηρθε κεραυνος ετσι ξαφνικα...εγω συγνωμη που ηρθαν ετσι τα πραγματα αλλα τι να εκανα?η λυση σε τετοιες περιπτωσεις ειναι ο χωρισμος...δεν περιμενα στη ζωη μου οτι θα ξενερωσω...η βαρεθω αλλα συνεβη...(η μανα σου με βριζει¨)ειναι δυσκολο γιατι ειναι πολλα τα χρονια αλλα δεν μπορεις να συνεχισεις αμα δεν αισθανεσαι στο επακρο ευτυχης και ερωτευμενη για να θες να παντρευτεις..ευτυχως λεω παναγια μου που δεν ημασταν τιποτα αρραβωνιασμενοι...

Εχει απολυτο δικιο γιατι ττον τελευταιο χρονο λογω δουλειας,και δικης μου και δικης της,αφησαμε την σχεση στην ακρη και η συχνοτητα που συναντιομασταν ηταν πολυ μικρη!οπως επισης οτι δεν καναμε πραγματα για εμας!τα καταλαβα ομως αυτα και ειμαι σιγουρος οτι μπορω να την ξανακανω να με ερωτευτει και να ειμαστε 1000 φορες καλυτερα απο πριν!αλλα ειναι αρκετα εγωιστρια και δεν θελει να το δεχτει αυτο!βοηθηστε με σας παρακαλω να την κανω να σκεφτει λιγο διαφορετικα και να μου δωσει μια ευκαιρια να εχουμε ενα ευτυχες τελος κανοντας μια νεα αρχη σε νεες βασεις!

Mima1966

# 20 στις 11/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γιάννη, διάβασα ...επι τροχάδην το κείμενό σου, ελπίζω να έχω καταλάβει καλά...
Αυτή η σχέση παρ' οτι μακροχρόνια, πάντα κάπου σκάλωνε...
Μήπως δεν ήταν να προχωρήσει ; Σκέψου λίγο και αυτό το ενδεχόμενο.

Χώρισες πολύ πρόσφατα και απότομα, ίσως ακόμα είσαι υπο καθεστώς σοκ και δεν μπορείς να το διαχειριστείς ψύχραιμα. Μπορεί να παίζει και ο εγωισμός σου...
Όπως κι αν έχει χρειάζεστε και οι δυο χρόνο να ξεκαθαρίσει το τοπίο.
Καλύτερα να σεβαστείς το μπούχτισμα που νιώθει και να την αφήσεις να χωνέψει...

Στη θέση σου θα άφηνα χρόνο. Θα προσπαθούσα να ψάξω περισσότερο αν πραγματικά την θέλω.
Αν ναι θα της έλεγα οτι δεν θα την πιέσω για τίποτα, θα είμαι εκεί για οτι χρειαστεί ( να αποδείξω έμπρακτα την αγάπη μου στα δύσκολα...), οτι όποτε θέλει να μιλήσει με κάποιον, να πάει μια βόλτα, θα είμαι εκεί. Γενικά να της δώσεις την αίσθηση της παρουσίας σου, εν απουσία...
Και καλή τύχη !

Υ.Γ. Ψάξε το λίγο μήπως την αγαπάς τρελλά μόνο όταν νιώθεις οτι την χάνεις...
Γιατί όταν την έχεις ούτε το προχωράς παρακάτω, ούτε τρελλένεσαι... μάλλον σε παίρνει ο ύπνος (κολλήματα, παιχνίδια κ.α.) 

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε