Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμος μετα απο 2 χρονια ( βοηθεια για ακομα μια φορα)

Σελίδα : 1

kostakis84

# 1 στις 12/5/2016
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιοι Ανάργυροι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Καλημερα σε ολους , θα ηθελα να συζητησουμε τις εξελιξεις και να καλυψετε για ακομα μια φορα, για το απλουστατο λογο , οι τριτοι εχουν αλλοι οπτικη γωνια των πραγματων.

Εκανα ολα αυτα που μου προτεινατε , π.χ. οταν με επαιρνε τηλ και μου ελεγε να παμε για φαγητο η για καφε την ακυρωνα με την προφαση οτι εχω δουλεια ...

Μετα απο πολλη πιεση αποφασισα να κανω το βημα και να βγουμε , πηγα απο την δουλεια της , ηπια ενα ποτο συζητησαμε, γελασαμε και περιμενα να σχολασει να την γυρισω σπιτι γιατι δεν ειχε μεταφορικο... στην επιστροφη την ρωτησα αν ηθελε να κοιμηθουμε μαζι και μου απαντησε λιγο δυσκολο να κοιμηθουμε για τον απλπουστατο λογο να μην δωσουμε τροφη και μας συζητησουνε.
Μου ζητησε να παμε στο πατρικο της που θα ηταν πιο χαλαρα , δεν θα ηταν κανεις εκει και θα αραζαμε μεχρι το βραδυ χωρις να μας ενοχλησει κανεις.
Οταν φτασαμε στο σπιτι και θεωρητικα ξαπλωσαμε εκανα κινηση να προχωρησουμε στο ερωτικο κομματι, στο οποιο μου το αρνηθηκε για τον λογο οτι δεν νιωθει κατι ερωτικο πλεον για μενα ,  μ αγαπαει με αλλο τροπο κ.α. τετοια. Οταν ξυπνησε , ξυπνησε θελω να πω γιατι εγω δεν κοιμηθηκα καθολου απο την στεναχωρια μου να πω , δεν ξερω πως να το χαρακτηρισω το συναισθημα αυτο.Της ζητησα να μιλησοουμε  με το θεμα μας .
Την ρωτησα τι θελει απο μενα , για τι εχουμε γινει ετσι και η απαντηση της ητανε οτι απλα θελει να ειμαι ευτυχισμενος.
Αυτο που την ρωτησα ηταν αν θεωρει με αυτα που γινονται αν νομιζει οτι ειμαι ευτυχισμενος, το οποιο για μια ακομα φορα αρνηθηκε να απαντησει, σηκωθηκα και πηγα να παραγγειλω να φαμε μολις γυρισα σπιτι ξανα συνεχισαμε την συζητηση στο οποιο καταληξαμε οτι αυτην την στιγμη την απασχολη μονο η δουλεια της, μια μπουρδελο εταιρια που λεγετε Wordventures καποιοι μπορει να την ξερουν , οι οποιοι θεωρω οτι της εχουν κανει πλυση εγκεφαλου, το ερωτικο κομματι μου ειπε οτι το εχει βγαλει απο το μυαλο της (γινετε αυτο το πραγμα?), και οταν την ρωτησα τοτε γιατι ξαπλωνει μαζι μου ημιγυμνη και καθεται και με γαμαει και εμενα ψυχολογικα , μου απαντησε οτι αν υπηρχε εστω και κατι αλλο στην ζωη της δεν θα γινοτανε αυτο...  Το αλλο ειναι επειδη η δουλεια μου ειναι εποχιακη και θα πρεπει να φυγω 3 μηνες μολις της ανακοινωσα οτι θα φυγω , απλα για δω αντιδρασεις παρατηρησα οτι κατεβασε τα μουτρα της μεχρι το πατωμα.Πραγματικα θελω να βρω μια λυση στο προβλημα μου χωρις να κραξουν καποιοι ή να αρχιζουν να τρολαρουν 

Katia_80

# 2 στις 12/5/2016
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 935

Kostakis, διάβασα το κείμενό σου αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς ποιο είναι το πρόβλημά σου. Η κοπέλα σου είπε ξεκάθαρα (για να μην πω ότι σε προσέβαλλε κιόλας, όταν σου είπε κατάμουτρα  ότι δε βρίσκει κάτι καλύτερο γι' αυτό δίνει ακόμα κάποια περιθώρια) ότι δεν ενδιαφέρεται για σένα ερωτικά, επομένως η προσωπική σου αξιοπρέπεια, σου επιβάλλει να κάνεις πίσω, να την ξεχάσεις και να πας παρακάτω. Τώρα τα μούτρα που κατέβασε, μπορεί να οφείλονται στο ότι αρέσκεται να σε χρησιμοποιεί σαν "δεκανίκι" ή ότι άλλο έχει στο μυαλό της τελοσπάντων και το οποίο σχετίζεται με τον εαυτούλη της μόνο και το συμφέρον της και φυσικά δεν θέλει να το χάσει εφόσον εσύ της δίνεις το δικαίωμα. Έρωτας και αγάπη δε βλέπω να υπάρχει, οπότε το καλύτερο για σένα νομίζω είναι να πάψεις να ασχολείσαι και να ξεκόψεις μια και καλή. 

Αρέσει στα μέλη lovable1, broomstick και σε ακόμα 1 μέλος.

Cynical_Reloaded

# 3 στις 12/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αρα σου ειπε σαφεστατα οτι εισαι η καβατζα της. Και μαλιστα τριτοτεταρτης διαλογης, μονο για χουχουλιασμα. Τι αλλο χρειαζεται για να καταλαβεις?

thanos293

# 4 στις 12/5/2016
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Γερμανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 743

Ξέρεις,όταν ο ένας είναι κολλημένος ψάχνει να βρεί απαντήσεις στις ερωτήσεις των θεμάτων που ανοίγει προς συζήτηση και που τον καίνε,ο άλλος που είναι χλιαρός απαντάει με ότι μαλακία του κατεβαίνει εκείνη τη στιγμή απλά για να αποφύγει τον πρώτο.

Η γενική ιδέα είναι ότι πλέον της είσαι λίγος,μπορεί να ξαπλώνει μαζί σου ημίγυμνη ή και γυμνή ακόμα και συ ναι μεν τρελαίνεσαι απ την κ@υλα,αλλά αυτη να νομίζει ότι κάνει ηλιοθεραπεία.Αυτή είναι η αλήθεια.Δυστυχώς δεν μπορείς να παίξεις κάποιον άλλο ρόλο γι αυτήν.

Οι λύσεις είναι ή εξαφανίζεσαι απ το πεδίο της (τι θα πει πίεση δική της και τελικά βρεθήκατε;απ το τηλ πίεση;αργότερα που θα ξεκολήσεις θα πεις τι παπαριές έκανες) χωρίς να της δείχνεις ότι είσαι εκεί γι αυτήν,να νομίζει ότι δεν σε απασχολεί πια,άσχετα αν στην αρχή τρελαίνεσαι ή θα γίνεις το σκυλάκι της να τρέχεις όποτε θέλει αυτή,να σου λέει τα πρόβλήμ,ατα της και συ να χαλιέσαι προσπαθώντας να βοηθήσεις μπας και σε ξαναδεί αλλιώς.

Η πρώτη λύση είναι επώδυνη τώρα αλλά λυτρωτική για σένα αργότερα,η δεύτερη είναι εύκολη τώρα αλλά αργότερα θα σε κοιτάς και θα σε φτύνεις

Αρέσει στα μέλη Paralia48, kostakis84

kostakis84

# 5 στις 12/5/2016
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιοι Ανάργυροι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 6

Φιλε μου θανο ξερεις τι με χαλαει ... οτι οσο και να προσπαθω να ξεκολησω την νοιαζομαι και δεν το κρυβω , δεν θελω να πληγωθει , οσο δικιο και να εχεις με την απαντηση που μου εδωσες ... απλα οποτε εξαφανιζομαι (αρχιδια εξαφανιζομαι) τσουπ κατι γινετε και τρεχω να την βοηθησω ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από thanos293

Ξέρεις,όταν ο ένας είναι κολλημένος ψάχνει να βρεί απαντήσεις στις ερωτήσεις των θεμάτων που ανοίγει προς συζήτηση και που τον καίνε,ο άλλος που είναι χλιαρός απαντάει με ότι μαλακία του κατεβαίνει εκείνη τη στιγμή απλά για να αποφύγει τον πρώτο.

Η γενική ιδέα είναι ότι πλέον της είσαι λίγος,μπορεί να ξαπλώνει μαζί σου ημίγυμνη ή και γυμνή ακόμα και συ ναι μεν τρελαίνεσαι απ την κ@υλα,αλλά αυτη να νομίζει ότι κάνει ηλιοθεραπεία.Αυτή είναι η αλήθεια.Δυστυχώς δεν μπορείς να παίξεις κάποιον άλλο ρόλο γι αυτήν.

Οι λύσεις είναι ή εξαφανίζεσαι απ το πεδίο της (τι θα πει πίεση δική της και τελικά βρεθήκατε;απ το τηλ πίεση;αργότερα που θα ξεκολήσεις θα πεις τι παπαριές έκανες) χωρίς να της δείχνεις ότι είσαι εκεί γι αυτήν,να νομίζει ότι δεν σε απασχολεί πια,άσχετα αν στην αρχή τρελαίνεσαι ή θα γίνεις το σκυλάκι της να τρέχεις όποτε θέλει αυτή,να σου λέει τα πρόβλήμ,ατα της και συ να χαλιέσαι προσπαθώντας να βοηθήσεις μπας και σε ξαναδεί αλλιώς.

Η πρώτη λύση είναι επώδυνη τώρα αλλά λυτρωτική για σένα αργότερα,η δεύτερη είναι εύκολη τώρα αλλά αργότερα θα σε κοιτάς και θα σε φτύνεις

galazoaimato-kathiki

# 6 στις 12/5/2016
author
Ανδρας / 71 / Παντρεμένος
Ν. Βοιωτίας / Δίστομο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 14

32 χρονων παλικαρι που καταντησε να ειναι το πιονι μιας αρρωστημενης ανωριμης που επειδη δεν εχει τιποτα καλυτερα να κανει στην αδεια της ζωη την βρισκει να ταλαιπωρει καποιον συναισθηματικα αγαθουλη.

tzoulia59

# 7 στις 12/5/2016
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.292

κωστακη φιλε μου συνελθε λεμε ,,,τα εχουμε ξαναπει χωρις κραξιμο ,,,

οταν η γυναικα σου λεει θελω να εισαι καλα και ο ερωτας εχει κανει φτερα ,,,εξαφανιζεσαι ,,χωρις σχολια ,,,

να σου πω τι πιστευω 

,,,η κυρια καπου αλλου ειναι απασχολημενη κι ο αλλος την φτυνει ,,

,και προκειμενου να την βγαζει μοναξια ξεροσφυρι σε προσεγγιζει για παρεα και χλιαρη καβαντζα ,,,

δεν σου καθεται γιατι ετσι φερονται οι γυναικες οταν αγαπαν αλλου ,,,

και εσυ σαν το χαπατο δινεις και εξηγησεις ,,,

βρε αι απο κει ,,,βρες μια αλλη και περνα κι επιδεικτικα αγκαλια μπροστα της ,,,

και μην τον ειδατε ,,παει αυτη ,,,

μας τελειωσε ,, ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από kostakis84

Φιλε μου θανο ξερεις τι με χαλαει ... οτι οσο και να προσπαθω να ξεκολησω την νοιαζομαι και δεν το κρυβω , δεν θελω να πληγωθει , οσο δικιο και να εχεις με την απαντηση που μου εδωσες ... απλα οποτε εξαφανιζομαι (αρχιδια εξαφανιζομαι) τσουπ κατι γινετε και τρεχω να την βοηθησω ...

Nicole91

# 8 στις 13/5/2016
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 38

Κωστακη...θα συμφωνησω με τους υπολοιπους...

Σου το ξαναεγραψα κ θα στο ξαναπω. Για το δικο σου καλο κ για να μην στεναχωριεσαι κ βασανιζεσαι κοψε καθε επαφη μαζι της κ προχωρα. Εν αναγκη αν οπως λες σε παιρνει κ δεν μπορεις να της αρνηθεις αυτα που σου ζηταει, καντην φραγη! Ανωριμο μπορει, αλλα μονο ετσι δεν θα εχεις καμια επαφη μαζι της κ θα μπορεσεις να την ξεπερασεις.Μην σε νοιαζουν τα γιατι κ τα πως αλλα μεινε σε αυτα που εχεις δεδομενα. Τα δεδομενα αυτη την στιγμη ειναι οτι σε παιρνει οποτε θελει, βρισκεστε οποτε θελει κ της κανεις παρεα κ σου ξεκαθαρισε πως δεν σε βλεπει ερωτικα! Σου αρκουν αυτα, αυτα θελεις;
Αρέσει στο μέλος Cupid_

Elena_90

# 9 στις 13/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλυτερα να πονέσεις μια φορά δυνατά και να το ξεπεράσεις παρά να διαωνίζεις τον πόνο σου σε δόσεις.
Η κοπέλα είναι δεμένη μαζί σου και σε αγαπάει αλλά ειναι ξεκάθαρο πως δεν νιώθει ερωτικά πλέον μαζί σου. Σε αγαπάει σαν φίλο. Άλλαξαν τα συναισθηματά της, βαρέθηκε όπως και να έχει δεν νιώθει. Αντί να ψάχνεις λύσεις και αιτιολογίες σε μια άλυτη κατάσταση θα πρέπει να κάνεις το δυσκολότερο για σένα αλλά και το πιο λυτρωτικό. Να κόψεις κάθε ελπίδα και να προχωρήσεις. Δεν υπάρχει καποιο νόημα να συνεχίζεις να τη βλέπεις και να ζητάς κάποια ψίχουλα όταν η ιδια έχει κανει σαφέστατα τα συναισθηματά της. Η αποδοχή ειναι το πιο δυσκολο κομματι αλλά απαξ και το χωνέχεις και πενθησεις θα αναγεννηθείς!! Αυτή ειναι η μόνη λύση!

Cupid_

# 10 στις 14/5/2016
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 8

Αν και με κάλυψαν οι προηγούμενες απαντήσεις θα ήθελα να προσθέσω ότι σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί ήμουν σε παρόμοια θέση με την δική σου και επέλεξα να ξεκόψω τελείως, ας την νοιαζόμουν όπως λες και εσύ κτλ. Η αλήθεια είναι πως αυτή που ήξερες , για τον δικό σου κόσμο τουλάχιστον "πέθανε" άσχετα αν για τους άλλους είναι η ίδια.. Η "χημεία" σας δεν θα είναι ποτέ η ίδια και δυστυχώς για την ώρα κρατώντας επαφή κάνεις περισσότερο κακό στον εαυτό σου. Πρέπει να ξεκόψεις και να ξεκινήσεις την διαδικασία του πένθους. Θα σκέφτεσαι συνέχεια τα γιατί .. Υποσυνείδητα και όχι μονό θα ψάχνεις τρόπους να την ξανά κερδίσεις και είναι απολυτά φυσιολογικό.. Αλλά δεν πρέπει να ενδώσεις σε αυτές τις σκέψεις , όπως επίσης μην ψάχνεις για "αντικαταστάτρια" χρειάζεσαι χρόνο μόνος σου ..Όσο χάλια και να είναι αυτό Κουράγιο φίλε μου , όλοι τα έχουμε περάσει και ξεπεράσει

takos1993

# 11 στις 14/5/2016
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Ν. Πιερίας / Κατερίνη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 56
Αι καλα σου πε πως σε εχει για καβατζα και την ταισες κιολας ? και στο πε στη μαπα κιολας...δηλαδη αλλου τρωει αλλού πινει και αλλου παει και το δινει...μια χαρα παιδι καταντησες η καβατζα κσι το σιγουρακι μιας καριολας

karamelitsameli

# 12 στις 14/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από kostakis84

Κώστα μου, σε αυτή την ιστορία δε βρίσκεσαι μπλεγμένος τυχαία.

Κάτι μου λέει ότι σαυτή τη ζωή έχεις μάθει να συμβιβάζεσαι με τα ψίχουλα..

Ψάξε να βρείς το γιατί!

Έχεις διδαχτεί την αγάπη από μικρός; Διαισθάνομαι ότι δεν έχεις πάρει αρκετή αγάπη ως παιδί. Και τώρα μένεις σε μία κατασταση που σου είναι αρκετά γνώριμη... να παρακαλάς για ψίχουλα ενδιαφέροντος...

Εχεις κάποιον καλό φίλο που να τον εμπιστεύεσαι ; Μίλησε σε έναν άνθρωπο που σε κάνει να αισθάνεσαι ασφαλής..

Πρέπει να τονώσεις την αυτοεκτίμησή σου. Φρόντισε τον εαυτό σου.. Κάνε κάτι για τον Κώστα..

thanos293

# 13 στις 14/5/2016
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Γερμανία
Απαντήσεις: 743

Όλοι περάσαμε τέτοιες καταστάσεις,αυτά είναι δυστυχώς τα άσχημα της ζωής.Τα καλά όμως είναι ότι τα σκέφτεσαι κάποια στιγμή σαν μια μακρινή ανάμνηση,όπως εμείς οι άντρες τον στρατό ένα πράγμα   .

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 14 στις 14/5/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.703

Βαλε σε λειτουργια την αυτοεκτιμηση σου, φιλος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από kostakis84

Καλημερα σε ολους , θα ηθελα να συζητησουμε τις εξελιξεις και να καλυψετε για ακομα μια φορα, για το απλουστατο λογο , οι τριτοι εχουν αλλοι οπτικη γωνια των πραγματων.

Εκανα ολα αυτα που μου προτεινατε , π.χ. οταν με επαιρνε τηλ και μου ελεγε να παμε για φαγητο η για καφε την ακυρωνα με την προφαση οτι εχω δουλεια ...

Μετα απο πολλη πιεση αποφασισα να κανω το βημα και να βγουμε , πηγα απο την δουλεια της , ηπια ενα ποτο συζητησαμε, γελασαμε και περιμενα να σχολασει να την γυρισω σπιτι γιατι δεν ειχε μεταφορικο... στην επιστροφη την ρωτησα αν ηθελε να κοιμηθουμε μαζι και μου απαντησε λιγο δυσκολο να κοιμηθουμε για τον απλπουστατο λογο να μην δωσουμε τροφη και μας συζητησουνε.
Μου ζητησε να παμε στο πατρικο της που θα ηταν πιο χαλαρα , δεν θα ηταν κανεις εκει και θα αραζαμε μεχρι το βραδυ χωρις να μας ενοχλησει κανεις.
Οταν φτασαμε στο σπιτι και θεωρητικα ξαπλωσαμε εκανα κινηση να προχωρησουμε στο ερωτικο κομματι, στο οποιο μου το αρνηθηκε για τον λογο οτι δεν νιωθει κατι ερωτικο πλεον για μενα ,  μ αγαπαει με αλλο τροπο κ.α. τετοια. Οταν ξυπνησε , ξυπνησε θελω να πω γιατι εγω δεν κοιμηθηκα καθολου απο την στεναχωρια μου να πω , δεν ξερω πως να το χαρακτηρισω το συναισθημα αυτο.Της ζητησα να μιλησοουμε  με το θεμα μας .
Την ρωτησα τι θελει απο μενα , για τι εχουμε γινει ετσι και η απαντηση της ητανε οτι απλα θελει να ειμαι ευτυχισμενος.
Αυτο που την ρωτησα ηταν αν θεωρει με αυτα που γινονται αν νομιζει οτι ειμαι ευτυχισμενος, το οποιο για μια ακομα φορα αρνηθηκε να απαντησει, σηκωθηκα και πηγα να παραγγειλω να φαμε μολις γυρισα σπιτι ξανα συνεχισαμε την συζητηση στο οποιο καταληξαμε οτι αυτην την στιγμη την απασχολη μονο η δουλεια της, μια μπουρδελο εταιρια που λεγετε Wordventures καποιοι μπορει να την ξερουν , οι οποιοι θεωρω οτι της εχουν κανει πλυση εγκεφαλου, το ερωτικο κομματι μου ειπε οτι το εχει βγαλει απο το μυαλο της (γινετε αυτο το πραγμα?), και οταν την ρωτησα τοτε γιατι ξαπλωνει μαζι μου ημιγυμνη και καθεται και με γαμαει και εμενα ψυχολογικα , μου απαντησε οτι αν υπηρχε εστω και κατι αλλο στην ζωη της δεν θα γινοτανε αυτο...  Το αλλο ειναι επειδη η δουλεια μου ειναι εποχιακη και θα πρεπει να φυγω 3 μηνες μολις της ανακοινωσα οτι θα φυγω , απλα για δω αντιδρασεις παρατηρησα οτι κατεβασε τα μουτρα της μεχρι το πατωμα.Πραγματικα θελω να βρω μια λυση στο προβλημα μου χωρις να κραξουν καποιοι ή να αρχιζουν να τρολαρουν 

saizo13

# 15 στις 14/5/2016
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 164

Ώρα να τρέξεις Forest.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε