Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φταίει ο γάμος όταν φεύγει η ερωτική επιθυμία για τον σύντροφό σου ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

KALLIROH1980

# 1 στις 21/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

και   αν συμβαίνει κάτι τέτοιο  και δεν θέλεις να χωρίσεις γιατί όλα τα υπόλοιπα  σε καλύπτουν τι μπορείς να κάνεις ;

σας παρακαλώ μην μου πείτε να βρω εραστή . πραγματικά δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε τη διάθεση να μπω σε τέτοια επικίνδυνα παιχνίδια.

barbie200

# 2 στις 21/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ισως να νομιζεις οτι σε καλυπτει λογο ανασφαλειας οτι δεν θα μπορεσεις να βρεις κατι καλυτερο ..οσο και να μη θες να βρεις εραστη καποια στιγμη σ ενα μηνα σε 2σε 3...ειτε θα τον απατησεις ειτε θα τον χωρισεις...πρωσοπικα δεν πιστευω οτι αν φυγει το παθος μπορει να επανελθει ...

achinos

# 3 στις 21/5/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
'Aρεσαν+: 0%

Ma αν δεν έχεις ούτε χρόνο ούτε διάθεση για επικίνδυνα παιχνίδια...

τί σε νοιάζει που έφυγε η ερωτική επιθυμία.
Δεν έχεις πρόβλημα.
Αρέσει στα μέλη Katia_80, JOHNNY_68

elsa82

# 4 στις 21/5/2016
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 251
Τελικά ο γάμος σκοτώνει τον ερωτα;; ενα ερώτημα που δεν έχω απάντηση.. Μονο απο μακροχρόνιες σχέσεις ξέρω, δυο άνω των πεντε ετων.. Ισως είναι η συνήθεια, η μιζέρια, τα καθημερινά προβλήματα της ζωής, η γκρίνια που δημιουργεί τριβή... Πολλές είναι οι αιτίες... Δεν είμαστε ικανοποιημένοι με τίποτα.. Ο έρωτας πιστεύω οτι χάνεται όταν πλεον θεωρουμε τον άλλον δεδομένο... Ο εραστής δεν είναι λύση αλλά αλλά διάλυση... Αν όλα τα υπολοιπα όπως λες πάνε καλά στο γαμο σου τοτε θα πρεπει να κουβεντιαζεις περισσότερο με τον άντρα σου.. Αν και δεν πιστεύω οτι πανε όλα καλά...

eyaggelos2

# 5 στις 21/5/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 942

δωσε μας λεπτομεριες για να μπορουμε να βοηθησουμε, μηπως δεν κουνιεται πολυ;; μηπως κουραζεται και σταματα ευκολα;μηπως κανει ολο τα ιδια και τα ιδια;;μηπως εχει μικρο πεος και δεν τον αισθανεσαι καλα;

και το βασικο γιατι  δεν εχετε παιδια;; γιατι αν δεν εχετε υστερα απο μερικα χρονια γαμου ξεκινανε τα προβληματα...με διαφορες αφορμες

iisida

# 6 στις 21/5/2016
author
Γυναίκα / 54 / Διαζευγμένη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 194

δεν σκοτωνει ο γαμος τον ερωτα..η πολυχρονη σχεση και η γνωριμια τον σκοτωνει. οταν εισαι μαζι με καποιον καθε μερα και τον ξερεις οπως ξερεις τον εαυτο σου.περιπου..τι εκπληξη μπορει να σου προσφερει πια? τι καινουργιο? γιατι ο ερωτας ειναι η ανακαλυψη ,το νεο...το συναρπαστικο..

το παθος αν εφυγε δεν γυρναει..κι αν γυρισει θα ειναι για λιγο...σε καποιο καυγα...αν κινδυνευσεις να τον χασεις...και μετα παλι τα ιδια..

κατανοητο αυτο που λες.αλλα οπως λεει και η αχινος.αν δεν σου αρεσουν τα επικινδυνα παιχνιδια...  τι προβλημα εχεις? συνεχιζεις  την κατασταση ως εχει αφου καλυπτεσαι στα υπολοιπα.

Αρέσει στα μέλη silver80, elsa82

Enikos

# 7 στις 21/5/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.014

Εμεις τα σκοτωνουμε ολα...

Που χαζευεις?

broomstick

# 8 στις 21/5/2016
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

τωρα η ερωτηση σου ειναι φιλολογικη...τι σε νοιαζει αν φταιει ο γαμος η η συμβιωση η η σχεση...εσενα σου τελειωσε το ερωτικο...το παιρνουμε ως δεδομενο...αν δεν εχετε προβλημα η αναγκες το πατε οπως εχει...αφου οπως λες καλυπτεσθε απο τα υπολοιπα...τωρα αν καποιος απο τους δυο σας εχει προβλημα το συζητατε και η επαναπροσδιοριζετε την σχεση σας η βαζετε τιτλους τελους...η αφηνεις τον ανδρα σου να βρει ερωμενη...

αλλα ξεχασα εσενα σε καιει το αδελφακι που θελει η κορουλα σου...γι αυτο ξαναεβαλες το θεμα

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από KALLIROH1980

και   αν συμβαίνει κάτι τέτοιο  και δεν θέλεις να χωρίσεις γιατί όλα τα υπόλοιπα  σε καλύπτουν τι μπορείς να κάνεις ;

pure-form

# 9 στις 22/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

οχι βεβαια η βραδινη γκρινια τον σκοτωνει!

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από iisida

δεν σκοτωνει ο γαμος τον ερωτα..

nuvola

# 10 στις 22/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

τι μπορείς να κάνεις ;

Να πιάσεις γκασμά για να δεις τι υπάρχει έξω απ το ''καταφύγιο'' εκεί στον πραγματικό κόσμο ,παίζει;

μπααα...άστο ,αυτό είναι πιο επικίνδυνο κ από τον εραστή.

Λέω να ξεκινήσεις  με φιλολογικές συζητήσεις γύρω από το θέμα με ιδιαιτερη αναφορά στα ''προσόντα'' του γάμου σου ,στο ενδιάμεσο θα χεις ξεκινήσει συγχρόνως τίποτε μαθήματα μαγειρικής ,κηπουρικής ,πλεξίματος ότι προάγει τέλος πάντων την αξιακή σου οντότητα .

ζωή είναι θα περάσει..

(και όχι ,δε φταίει ο ''γάμος'' γι αυτό που σου συμβαίνει )

achinos

# 11 στις 22/5/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

https://www.youtube.com/watch?v=IWi4Y0o3iM4&index=1&list=RDIWi4Y0o3iM4

το κείμενο ακόμα χορεύει

VLEMMA

# 12 στις 22/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οταν η ερωτικη..

Επιθυμια φευγει...Η εαυτογνωσια..Ερχεται..

.Διαφορετικα

Ταιζεσαι και ταιζειςκαι παλι

Με ερωτικη επιθυμια

Και ξανα..

.Και ο "καθρεφτης" Σου

Αναστεναζει

Απο το υπερναρκισσιστικο

Ε γ ω Σου

Paralia48

# 13 στις 22/5/2016
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.580

αν η μείωση της ερωτικής διάθεσης είναι αμοιβαία, τότε όλα καλά!
Πόσα παντρεμένα ζευγάρια έχουν σεξ; και πόσο συχνά; Ψάξε στατιστικές και θα δεις ότι αυτός είναι ο κανόνας...

iisida

# 14 στις 23/5/2016
author
Γυναίκα / 54 / Διαζευγμένη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 194

αει καλε.!!) στην αρχη αυτο δεν λεγεται βραδυνη γκρινια...προετοιμασια για το επομενο λεγεται!!)

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από pure-form

οχι βεβαια η βραδινη γκρινια τον σκοτωνει!

το εγκεφαλικό προϋποθέτει εγκέφαλο μην αγχώνεστε μερικοί

sweetheart44

# 15 στις 23/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σαν λιγο "τραβατε με κι ας κλαιω" περιπτωση μου φαινεσαι.

Δεν υπάρχει ερωτική επιθυμία στον γάμο σου αλλα δεν θες και να χωρισεις.

Θέλεις ενα πάθος αλλα δεν θες και εραστή γιατί φοβάσαι τις συνέπειες . 

Τι το συζητάς τότε καρντια μου???

Σε δουλειά να βρίσκεσαι???

syntrofissa-Klelia

# 16 στις 23/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

όταν φεύγει η ερωτική επιθυμία για τον σύντροφό σου ;

πριν φυγει για τον συντροφο ... εχει γινει καπνος η εν λογω επιθυμια για   'σενα την ιδια!

για ξεκινα με το να σε βλεπεις και να σε θες... να σε αγγιξεις .. να σε "ικανοποιησεις"...

και αν δεν "τρεξει νερο στ 'αυλακι" .. απο Σεπτεμβρη τα ξανακουβεντιαζουμε...

θελει αερα η φωτια του ερωτισμου!τα λεει ο ενας και μοναδικος!

https://www.youtube.com/watch?v=MyFzyX8rpo8

tangerinedream

# 17 στις 23/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...κάπου το έχω ξαναγράψει...ο έρωτας δεν σκοτώνεται ούτε εξατμίζεται ούτε αλλοιώνεται ή μεταλλάσσεται...απλά μεταβολίζεται...η γέννηση του έρωτα εδράζεται σε διάφορα -εξωτερικά κυρίως-ερεθίσματα τα οποία πυροδοτούν τις ανάλογες βιοχημικές διαδικασίες, αποτέλεσμα των οποίων είναι η έκκριση συγκεκριμένων χημικών ουσιών που παραμένουν για ένα χρονικό διάστημα στον οργανισμό έως ότου μεταβολιστούν τελικά...ο χρόνος του μεταβολισμού των ουσιών αυτών ποικίλει ανά άτομο και αυτός είναι ο λόγος που στον κάθε ερωτευμένο ο έρως διαρκεί και διαδορετικά χρονικά διαστήματα...τώρα ο γάμος συντελεί και συνδράμει -κάτω απο συσκεκριμένες ή μή συνθήκες- στην αντικατάσταση του μεταβολισμένου πλέον έρωτα στη δημιουργία ένος άλλου -πολυ διαφορετικού και σαφώς υψηλότερου ποιοτικά- συναισθήματος, αυτού της αγάπης...όσον αφορά το "πάθος" ή την "απιστία", αυτές οι δυο έννοιες δεν έχουν καμμία σχέση με τον έρωτα αλλά για κάποιο λόγο τις συνδυάζουμει πολυ εύκολα μεν με αυτόν, αλλά εντελώς άστοχα δε...

Sansa_78

# 18 στις 23/5/2016
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 1

Εγώ καταρχήν να σας χαιρετήσω, ειμαι καινουργια στο φορουμ. Η φιλη Kalliroh έκανε την ερωτηση του εκατομμυρίου. Την έχω ακούσει απειρες φορές σε συζητησεις με φιλους κσι μια ικανοποιητική λύση δεν βρήκαμε. Περισσότερο καταλήξαμε οτι εξαρταται τον ανθρωπο,τον χαρακτηρα την ηλικια. π.χ αν εισαι μικρή και ηδη έχεις σεξουαλικό πρόβλημα στο γάμο σου, ειναι πιο ευκολο να χωρισεις γιατι προφανως δεν εχετε χημεία και αυτο δεν θα το λυσει ούτε ο εραστης ουτε ο "ειδικος" (συμβουλος γάμου/ ψυχολογος).

Η απαντηση της nuvola ήταν περίεργη, εγω δεν την κατάλαβα,  εισαι ενσντια στον γάμο nuvola?Συμβουλεψες κατι την kalliroh ? Εγώ ειρωνεία και ελαφρως επιθετικοτητα ειδα αλλα ελπιζω να κανω λάθος.  Kalliroh τελικα το ελυσες το θεμα σου? Τι σκεφτεσαι να κανεις?

pure-form

# 19 στις 23/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ποιο επομενο?

γινε ξεκαθαρη,μιλας με γρiφους

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από iisida

αει καλε.!!) στην αρχη αυτο δεν λεγεται βραδυνη γκρινια...προετοιμασια για το επομενο λεγεται!!)

tangerinedream

# 20 στις 23/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...για να απαντήσω όμως και κυριολεκτικά στο ερώτημα της καλής μας φίλης...σε κάποιες περιπτώσεις συντελεί και ο γάμος (συνθήκες έγγαμου βίου γενικά) στην απώλεια της ερωτικής επιθυμίας, δεν αποτελεί όμως απαραίτητα το αίτιο...πιθανόν ακούσια αφορμή αλλά συνήθως, η απώλεια αυτή είναι μια σύνθεση ή ένα σύμπλεγμα ετερογενών και εξωγενών αιτίων, που λόγω όμως της πραγματικότητας του γάμου, αξυφαίνεται υποχρεωτικά μέσα σε αυτόν...

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε