Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φταίει ο γάμος όταν φεύγει η ερωτική επιθυμία για τον σύντροφό σου ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

KALLIROH1980

# 21 στις 23/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από elsa82
Τελικά ο γάμος σκοτώνει τον ερωτα;; ενα ερώτημα που δεν έχω απάντηση.. Μονο απο μακροχρόνιες σχέσεις ξέρω, δυο άνω των πεντε ετων.. Ισως είναι η συνήθεια, η μιζέρια, τα καθημερινά προβλήματα της ζωής, η γκρίνια που δημιουργεί τριβή... Πολλές είναι οι αιτίες... Δεν είμαστε ικανοποιημένοι με τίποτα.. Ο έρωτας πιστεύω οτι χάνεται όταν πλεον θεωρουμε τον άλλον δεδομένο... Ο εραστής δεν είναι λύση αλλά αλλά διάλυση... Αν όλα τα υπολοιπα όπως λες πάνε καλά στο γαμο σου τοτε θα πρεπει να κουβεντιαζεις περισσότερο με τον άντρα σου.. Αν και δεν πιστεύω οτι πανε όλα καλά...

σε ευχαριστώ πολύ  για τις συμβουλές σου.

KALLIROH1980

# 22 στις 23/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από eyaggelos2

δωσε μας λεπτομεριες για να μπορουμε να βοηθησουμε, μηπως δεν κουνιεται πολυ;; μηπως κουραζεται και σταματα ευκολα;μηπως κανει ολο τα ιδια και τα ιδια;;μηπως εχει μικρο πεος και δεν τον αισθανεσαι καλα;

και το βασικο γιατι  δεν εχετε παιδια;; γιατι αν δεν εχετε υστερα απο μερικα χρονια γαμου ξεκινανε τα προβληματα...με διαφορες αφορμες

έχουμε μία κόρη . νομίζω πως τα ίδια και τα ίδια είναι το βασικό πρόβλημα.

KALLIROH1980

# 23 στις 23/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από broomstick

τωρα η ερωτηση σου ειναι φιλολογικη...τι σε νοιαζει αν φταιει ο γαμος η η συμβιωση η η σχεση...εσενα σου τελειωσε το ερωτικο...το παιρνουμε ως δεδομενο...αν δεν εχετε προβλημα η αναγκες το πατε οπως εχει...αφου οπως λες καλυπτεσθε απο τα υπολοιπα...τωρα αν καποιος απο τους δυο σας εχει προβλημα το συζητατε και η επαναπροσδιοριζετε την σχεση σας η βαζετε τιτλους τελους...η αφηνεις τον ανδρα σου να βρει ερωμενη...

αλλα ξεχασα εσενα σε καιει το αδελφακι που θελει η κορουλα σου...γι αυτο ξαναεβαλες το θεμα

έχεις δίκιο να είσαι τόσο σκληρός . 

αλλά εκτιμώ την ειλικρίνεια.

KALLIROH1980

# 24 στις 23/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από nuvola

Να πιάσεις γκασμά για να δεις τι υπάρχει έξω απ το ''καταφύγιο'' εκεί στον πραγματικό κόσμο ,παίζει;

μπααα...άστο ,αυτό είναι πιο επικίνδυνο κ από τον εραστή.

Λέω να ξεκινήσεις  με φιλολογικές συζητήσεις γύρω από το θέμα με ιδιαιτερη αναφορά στα ''προσόντα'' του γάμου σου ,στο ενδιάμεσο θα χεις ξεκινήσει συγχρόνως τίποτε μαθήματα μαγειρικής ,κηπουρικής ,πλεξίματος ότι προάγει τέλος πάντων την αξιακή σου οντότητα .

ζωή είναι θα περάσει..

(και όχι ,δε φταίει ο ''γάμος'' γι αυτό που σου συμβαίνει )

ποιον εννοείς πραγματικό κόσμο ;

KALLIROH1980

# 25 στις 23/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από VLEMMA

Οταν η ερωτικη..

Επιθυμια φευγει...Η εαυτογνωσια..Ερχεται..

.Διαφορετικα

Ταιζεσαι και ταιζειςκαι παλι

Με ερωτικη επιθυμια

Και ξανα..

.Και ο "καθρεφτης" Σου

Αναστεναζει

Απο το υπερναρκισσιστικο

Ε γ ω Σου

δεν κατάλαβα . 

ποίημα είναι ή κάτι θες να μου πεις ;

KALLIROH1980

# 26 στις 23/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από syntrofissa-Klelia

πριν φυγει για τον συντροφο ... εχει γινει καπνος η εν λογω επιθυμια για   'σενα την ιδια!

για ξεκινα με το να σε βλεπεις και να σε θες... να σε αγγιξεις .. να σε "ικανοποιησεις"...

και αν δεν "τρεξει νερο στ 'αυλακι" .. απο Σεπτεμβρη τα ξανακουβεντιαζουμε...

θελει αερα η φωτια του ερωτισμου!τα λεει ο ενας και μοναδικος!

https://www.youtube.com/watch?v=MyFzyX8rpo8

είναι αλήθεια πως έχω πολύ καιρό να επισκεφθώ κομμωτήριο και αισθητικό.

θέλω πολύ αλλά δεν περισσεύουν.

KALLIROH1980

# 27 στις 23/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Sansa_78

Εγώ καταρχήν να σας χαιρετήσω, ειμαι καινουργια στο φορουμ. Η φιλη Kalliroh έκανε την ερωτηση του εκατομμυρίου. Την έχω ακούσει απειρες φορές σε συζητησεις με φιλους κσι μια ικανοποιητική λύση δεν βρήκαμε. Περισσότερο καταλήξαμε οτι εξαρταται τον ανθρωπο,τον χαρακτηρα την ηλικια. π.χ αν εισαι μικρή και ηδη έχεις σεξουαλικό πρόβλημα στο γάμο σου, ειναι πιο ευκολο να χωρισεις γιατι προφανως δεν εχετε χημεία και αυτο δεν θα το λυσει ούτε ο εραστης ουτε ο "ειδικος" (συμβουλος γάμου/ ψυχολογος).

Η απαντηση της nuvola ήταν περίεργη, εγω δεν την κατάλαβα,  εισαι ενσντια στον γάμο nuvola?Συμβουλεψες κατι την kalliroh ? Εγώ ειρωνεία και ελαφρως επιθετικοτητα ειδα αλλα ελπιζω να κανω λάθος.  Kalliroh τελικα το ελυσες το θεμα σου? Τι σκεφτεσαι να κανεις?
ακόμη ακούω  προτάσεις  , η αλήθεια είναι πως έχω χαθεί .  αυτό που με δυσκολεύει περισσότερο είναι αν το συζητήσω με τον άνδρα μου γιατί φοβάμαι να του βάλω ένα άγχος ακόμη στο κεφάλι του.

KALLIROH1980

# 28 στις 23/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

όταν ανέβασα τα θέματα μου περίμενα ότι θα διαβάσω τι έκαναν άνθρωποι που βρέθηκαν σε παρόμοια θέση με εμένα και τα κατάφεραν.δυστυχώς  δέχτηκα ασάφειες και ειρωνείες εκτός εξαιρέσεων.  δεν  υπάρχει κάποιος να κατάφερε  να λύσει πότε κάποιο  παρόμοιο πρόβλημα  με το δικό μου ;

1Christina

# 29 στις 23/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρε καλη μου αν ολα τα υπολοιπα σε καλυπτουν και δεν αισθανεσαι ουτε καν την αναγκη να βρεις εραστη, ε τοτε μεινε

Αλλα σε καλυπτουν??? το γεγονος οτι εβαλες θεμα εδω μας υποψιαζει ολους οτι δεν...

Απλο δεν ειναι??? εξ ου και οι "ειρωνειες" που μαλλον εχουν σκοπο να σε ταρακουνησουν...τ περιμενεις να σου πουμε??

Αν το παθος/ερωτας σου τελειωσε (οσο υπηρχε τελος παντων) μαγικη συνταγη για να επιστρεψει για το ιδιο ατομο (που αν θυμηθω και το αλλο θεμα σου, φαινεται οτι το εχεις βαρεθει πια αφορητα) εγω δεν ξερω υποθετω ουτε οι υπολοιποι που εγγραψαν 

nuvola

# 30 στις 23/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από KALLIROH1980

ποιον εννοείς πραγματικό κόσμο ;

εκεί που βλέπουμε και τ΄αλλα προσωπεία μας ,εκεί που οι μάσκες μας αλλάζουν ,

εκεί που οι σχέσεις ,μ άλλους ανθρώπους πέραν της εστίας μας ,μας θυμίζουν ότι οι ανάγκες μας

και οι επιθυμίες μας παραμένουν ζωντανές ,και εξελίσσονται. 

Πως να το πω πιο απλά...

Αυτή η ερωτική επιθυμία που λες ,δεν έχει να κάνει μόνο με  τον άντρα σου ,αρχικά έχει να κάνει με σένα την ίδια .Με το πως βλέπεις και αντιμετωπίζεις τον εαυτό σου .

Το ερωτικό στοιχείο ζει μέσα σ όλες τις σχέσεις μας ,με τα παιδιά μας,με τις /τους φιλες /φίλους ,με συναδέλφους με τον μπακάλη ,τον γείτονα με όλους ...

μας τροφοδοτεί  μας ενδυναμώνει,είναι τροφή στη μηχανή μας

(μη το μπερδεύεις με τον έρωτα σαν πράξη )

Ο ερωτισμός είναι ότι και η πνευματικότητα σε μια σχέση (αυτά τα δυο δε χωρίζονται κ όταν μπερδευόμαστε και τα χωρίζουμε είναι γιατί μας μάθανε να είμαστε ''καλά κορίτσια ''),

μπορείς να πεις ας πούμε ..δε νιώθω πια πνευματικός άνθρωπος και φταίει ο θεσμός του γάμου γι αυτό ;;;

Όταν λοιπόν λέω πραγματικό κόσμο ,εννοώ εκεί που θα βρεθείς αντιμέτωπη μ αυτό σου το στοιχείο,τον ερωτισμό σου .

John_John_40

# 31 στις 23/5/2016
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ασπρόπυργος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 93
'Aρεσαν+: 0%

Ένα θα σου πώ!!

Επειδή σε βλέπω...έτοιμη

Μαζέψου μη μείνεις στο δρόμο με ένα-δυό παιδιά και στο τέλος καταλήξεις να βρίσκεσαι με παντρεμένους σε αυτοκίνητα στις ερημιές εκεί που ζείς.Εκεί καταλήγουν πολλές επαρχιώτισες και οχι μόνο χωρισμένες ειδικά αμα δεν δουλεύουν σε σταθερή δουλειά!
Όλες το μετανιώσανε πικρά στο τέλος όταν ο γάμος τους διαλύθηκε με δική τους ευθύνη λόγω απιστίας τους!
Σκέψου τα παιδιά σου και βάλε τη λογική μπροστά και θάψε το συναίσθημα.Έχεις ευθύνες απέναντι τους.Προσπάθησε να το...ξαναπιάσεις με τον άνδρα σου προσπάθησε να δημιουργήσεις ενα ωραίο περιβάλλον και...κάτσε στα αυγά σου.

syntrofissa-Klelia

# 32 στις 24/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από KALLIROH1980

είναι αλήθεια πως έχω πολύ καιρό να επισκεφθώ κομμωτήριο και αισθητικό.

θέλω πολύ αλλά δεν περισσεύουν.

τεμπέλα...

syntrofissa-Klelia

# 33 στις 24/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από John_John_40

Μαζέψου μη μείνεις στο δρόμο με ένα-δυό παιδιά και στο τέλος καταλήξεις να βρίσκεσαι με παντρεμένους σε αυτοκίνητα στις ερημιές εκεί που ζείς.
 ξεχασες τα ξενοδοχεια ημιδιαμονης...  ( ίου ...)

achinos

# 34 στις 24/5/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από John_John_40

Ένα θα σου πώ!!

Επειδή σε βλέπω...έτοιμη

Μαζέψου μη μείνεις στο δρόμο με ένα-δυό παιδιά και στο τέλος καταλήξεις να βρίσκεσαι με παντρεμένους σε αυτοκίνητα στις ερημιές εκεί που ζείς.Εκεί καταλήγουν πολλές επαρχιώτισες και οχι μόνο χωρισμένες ειδικά αμα δεν δουλεύουν σε σταθερή δουλειά!
Όλες το μετανιώσανε πικρά στο τέλος όταν ο γάμος τους διαλύθηκε με δική τους ευθύνη λόγω απιστίας τους!
Σκέψου τα παιδιά σου και βάλε τη λογική μπροστά και θάψε το συναίσθημα.Έχεις ευθύνες απέναντι τους.Προσπάθησε να το...ξαναπιάσεις με τον άνδρα σου προσπάθησε να δημιουργήσεις ενα ωραίο περιβάλλον και...κάτσε στα αυγά σου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από syntrofissa-Klelia

ξεχασες τα ξενοδοχεια ημιδιαμονης...  ( ίου ...)

, πέστε κι άλλα ρε παιδιά...μπορεί να μην τρόμαξε κ τόσο ακόμα η καλιρρόη

syntrofissa-Klelia

# 35 στις 24/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από achinos

, πέστε κι άλλα ρε παιδιά...μπορεί να μην τρόμαξε κ τόσο ακόμα η καλιρρόη

χμμ... τι αλλο... τι αλλο...

λογικα αν σκεφτει το υποθετικο αλλα με γερες δοσεις ρεαλισμου σεναριο...

οτι την παιρνει χαμπαρι καποιος απο τη γειτονια  ή απο την πολυκατοικια...

και παει και την καρφωνει στο παιδι της ...  

θα κανει λοβοτομη για να μην ξανασκεφτει το σεξ.

nuvola

# 36 στις 24/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
μπερδεύτηκα...
την χωρίσατε ; ή την έχετε παντρεμένη στα σενάρια σας;

VLEMMA

# 37 στις 24/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγω λεω..

..αυτο που της ειπε- εγραψε

Ο john john40

Oχι μονο να το τηρησει...

Αλλα να το αντιγραψει40 φορες

Και να το μοιρασει σε ισαριθμα Σπιτια 

Που και εκει 40 φορες παλι..

Κτλ. Κτλ...

Και με την ευλαβικη 

"τηρηση"

Των ανωτερω λεχθεντων

Βλεπω να κατεβαινουν

Σε διαδηλωση οι παντρεμενοι

Επαρχιωτες κατοχοι αυτοκινητου...

Επισης...

θ αυξηθουν οι πωλησεις 

Μεταχειρισμενων Αυτοκινητων 

στην επαρχια..

Τι να το κανεις

Πια 

το ρημαδι

Αν δεν...

tsarlatanos

# 38 στις 24/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οσο αληθες ειναι οτι το ημερολογιο ευθυνεται για τα γεραματα αλλα τοσο ειναι αληθες οτι ο γαμος σκοτωνει τον ερωτα.

Πηρε τοσα χρονια να φθαρει η ερωτικη σου σχεση και περιμενεις για απαντηση μια φορμουλα που θα την εφαρμοσεις την επομενη μερα και ο ερωτας θα κανει το θαυμα του. 

Προβληματα σαν τα δικα σου θελουν τοσα ξεβολεματα (γιατι μιλαμε πλεον για τροπο ζωης) που ελαχιστα ζευγαρια ειναι διατεθειμενα να μπουν σε αυτη τη διαδικασια για να αναγεννησουν κατι 'παλαιο'. 

Τα μεγαλα ποσοστα η χωριζουν η μενουν σε εναν εικονικο γαμο απο αναγκες και ο καθενας κανει τη ζωουλα του...(αναλογως τα ηθη, πιεση, επιρροες κλπ)

syntrofissa-Klelia

# 39 στις 24/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από nuvola
μπερδεύτηκα...
την χωρίσατε ; ή την έχετε παντρεμένη στα σενάρια σας;

την εχουμε στα χωρισματα...

( Καλλιροη... οχι εσενα. αυτη των σεναριων. εσυ  γκουγλαρε "πως να κανω beaute κατ'οικον χειροποιητο " 

κι ολα θα σιαξουν...)

syntrofissa-Klelia

# 40 στις 24/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από tsarlatanos

Τα μεγαλα ποσοστα η χωριζουν η μενουν σε εναν εικονικο γαμο απο αναγκες και ο καθενας κανει τη ζωουλα του...(αναλογως τα ηθη, πιεση, επιρροες κλπ)

πληροφοριακα... κι αυτοι που χωριζουν τη ζωουλα τους κανουν ...

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε