Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

τι να κανω πως να το διαχειριστώ

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

melistalakti1972

# 1 στις 29/5/2016
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Χανίων / Χανιά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

ειμαι παντρεμενη εδώ και 20 χρόνια, με το σύζυγό μου είχαμε μια καλή και ηρεμη ζωή κάαμε τρια παιδια και η ζωη προχωρούσε. Το σεξ ήταν ενα μέρος της ζωής μας όχι πρωτος ρόλος αλλά παντα ήταν απολαυστικός και από τις δύο πλευρες.

Εχουμε μία μικρή επιχείρηση και πηραμε μια κοπέλα 35 ετών εγώ 44 παντρεμενη με δύο παιδια. Ο άντρας μου επιασε φιλίες τωρα τελευταια μαζί της, κανουμε παρεα σαν οικγενειες βγαινουμε τρωμε μαζί αλλά κάτι μου βρωμαει.

Εκανα σκηνη ζήλιας του αντρα μου το επιασα να μου λεει ενα αθωο ψεμα, μου ορκίστηκε ότι δεν ειχε προθεση να το κανει απλά φοβοταν εμενα και επειδή ήμουν πολλές ώρες στη δουλεια να μου πει την αλήθεια.

Τον είδα να κλαιει και νου μου ορκίζεται στα παιδια οτι δεν συμβαινει κατι με την υπάλληλο μας, να σημειωθεί ότι ειναι πολύ εξω καρδια, με χειρονομίες κ.α.

Ξανά σκηνη ζηλιας και επισης ηρθε δυο φορές στο σπίτι από την δουλειά και μυριζε το άρωμα της. Κάνουν ποδήλατο μαζί γιατί ο σύζυγός μου έχει ενα  μεγαλο τραυματισμό στο πόδι του και ο γιατρός του συνεστησε να κανει οπωσδηποτε ποδηλατο, πανε λοιπον μαζί εγω εν τω μεταξύ βράζω στο ζουμί μου.

Μου λεει και με διαβεβαιωνει συνεχεια ότι δεν τρέχει κατι μαζί της, μάλιστα την κάλεσε και ήμασταν και οι τρεις και τις το ειπε, εκεινη έδειξε να θηχτηκε και να μου λεει ενταξει θα ειμαι πιο προσεκτική.

Μετά από όλα αυτά εκεινος μου λεει εχε μου εμπιστοσύνη, αν ειχα σκοπό να σε προδώσω θα το έκανα αλλά θα χωρίζαμε.

Η αλήθεια είναι οτι του κανω τωρα ειδικα την ζωή μαύρη, εκεινος όμως επιμενει να ειναι μαζί μου και να προσπαθει να καλυτερευση τα πραγματα.

Συνεχως μου λεει έχε εμπιστοσύνη και εγώ (αυτος) θα δεις πως θα είμαι μαζί σου.

Μου λεει οτι με θέλει κανουμε  έρωτα και ειναι πολυ θερμός μαζί μου όχι οτι πριν δεν ήταν αλλά και εγώ προσέχω την εμφανισή μου και ποσο σεξυ θα ειμαι όταν εκεινος έρθει από την δουλεια και όταν τα παιδια κοιμούνται.

Υπαρχουν και αλλα που με κανουν καχυποπτη και εντελως ζηλιάρα δεν ξέρω τι να κανω και πως να το διαχειριστω τι λέτε εσεις με όλα αυτά, το μυαλό μου τα πλαθει η η γυναικια διαισθηση δουλευει στο φουλ ???

archagellos

# 2 στις 29/5/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.369

Ξερεις κατι ...μου...κανει για τεραστια γυναικια μυθοπλασια ...

Βεβαια εαν του κανεις και την ζωη πατινι...θα βρει καποια σιγουρα .
Οσο αφορα για την υπαλληλο σας ...δεν θα ηταν τοσο ...τουβουλο να κανει κατι μαζι της ...απο την στιγμη που κανετε παρεα οικογενειες ...στην εφερε εμπρος σου και ανοιξε το θεμα προς συζητηση ...
Εαν ηθελε να κανει κουτσουκελα θα την εκανε μακρια απο ...την εστια ...
Μηπως να χαλαρωσεις ...διοτι θα τον πιεσεις ποιο πολυ ? και μπορει να σου βγει και σε κακο ? 

Keep Walking 
Αρέσει στο μέλος Paralia48

tzoulia59

# 3 στις 29/5/2016
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

τι να σου πω αγαπητη μου φιλη ,,,

τα πραγματα εχουν ξεφυγει τοσο πολυ ,,,
οι ηθικες αξιες εχουν χαλαρωσει τοσο πολυ ,,,
η καθημερινη πιεση και η κακη ποιοτητα ζωης εχει επηρεασει τοσο πολυ τις ζωες ολων ...

που πρεπει να περιμενεις τα παντα ,,,εχω την αισθηση οτι κατι βρωμαει εκει ,,,αλλα ειτε βρωμαει ειτε δεν βρωμαει ,,,ειτε τον πιεσεις ειτε δεν τον πιεσεις ...
οτι ειναι να γινει θα γινει ,,,
κανε τον σταυρο σου και παρακαλα τον θεο ,,,μην στραβωσει τιποτα και σου διαλυθει το σπιτι ,,,
λιγο αγχωτικο αλλα εδω λεμε την αληθεια ...
στην θεση σου θα τον πιεζα να την απολυσει ,,,σκληρο αλλα προεχει η οικογενεια ,,,και οχι δεν θα τον εμπιστευομουν  ,,,
οι αντρες ειναι γνωστα ζαβα ,,,  αν τον εμπιστευτεις οπως σου λεει ,,,σε βλεπω να το μετανιωνεις πικρα ,,,

wish_

# 4 στις 30/5/2016
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 3.195

τι ψέμα σου είπε και τι άλλα μικροπράγματα βλέπεις που σε κάνουν να νιώθεις έτσι?

όταν λες τρώτε μαζι οι οικογένειες?Αυτη μονη της και εσείς ή αυτή και οι γονείς της μαζί σας?

Προσωπικά δεν θα μου άρεζε η τόση παρέα με μια κοπέλα από τη δουλειά,αλλο να να εισαι στη δουλειά,να πεις μια κουβέντα να κανεις λίγη πλακα και να πιεις και ένα καφέ για ένα μικρό διάλειμμα και άλλο να τρως μαζί συχνά,να βγαίνεις βόλτες με το ποδήλατο ή οτιδήποτε άλλο...αυτή η συνεχής παρέα με μια νεότερη και να μη θες σε κανει να σκέφτεσαι διάφορα,αυτά έρχονται από το πουθενά,ανα πάσα στιγμή μπορεί αν κανουν παρέα μαζί και μιλανε ν΄αρχίζουν και να νιώθουν.Δε λέω..υπάρχουν ατομα που είναι κοινωνικά και διαχυτικά σε σημείο να δινουν λάθος σηματα αλλά όταν υπάρχει γυναίκα και παιδιά μια γυναίκα θα πρεπει να ξέρει πώς να φερεται στο αφεντικό και τι στάση πρεπει να κρατάει.Κοίτα πριν κάνεις την επόμενη σκηνη θεματοθετρια να εισαι σιγουρη...μην κάθεσαι και βράζεις στο ζουμί σου αλλά κάτσε σκέχου,δες και συζήτησε ηρεμα και ωραια μαζί του για να σου φυγουν οι ανασφάλειες.οτιδηποτε σε ενοχλεί μοιρασου το μαζι του.αν δε σου αρεσουν οι βολτες μ το ποδηλατο μαζι της η κατι αλλο τοτε φερτου το με ωραιο τροπο και αν είναι σωστός θα τις κοψει μαζι της αλλιως θα σου κανει σκηνη του στυλ " εισαι τρελη,δεν τρεχει τιποτα,εγω σ αγαπαω δεν καταλαβαινω γιατι να μην πηγαινω βολτες μαζι της " στο χερι σου είναι πως να το χειριστείς και αν ο συζυγος σ αγαπάει θα το καταλάβεις και θα το νιωσεις από τον τροπο του.

ROCK-54

# 5 στις 30/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μην του κανεις τη ζωη δυσκολη!

Με τα χερακια σου βγαζεις τα ματακια σου,ακομα και να μην τρεχει τιποτα αναμεσα στον αντρα σου κ την 35-χρονη. Εικοσι χρονια γαμου ειναι πολλα κ ισως υπαρχει καποια κοπωση στη σχεση σας. Προσπαθησε (ενδεχομενως) να τον ξανακερδισεις,παρα να τον διωξεις κ να του δωσεις αφορμη να ξενοκοιταξει η παραστρατησει. Ολα ειναι στο χερι σου και μην χανεις την αξιοπρεπεια σου...

Caroline76

# 6 στις 30/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κι αν σου πω, πως...

...από όσα έγραψε εμένα αυτό είναι που ΔΕΝ μου έκατσε καλά;

Ποια γυναίκα αξιοπρεπής... θα δεχόταν ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ενώπιον (!) της.. συζύγου;... και δεν θα σηκωνόταν να φύγει;... Από μόνη της...

Και ο ίδιος ο σύζυγος... με τι θάρρος την κάλεσε και της τα είπε;... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από archagellos

Ξερεις κατι ...μου...κανει για τεραστια γυναικια μυθοπλασια ...

Βεβαια εαν του κανεις και την ζωη πατινι...θα βρει καποια σιγουρα .
Οσο αφορα για την υπαλληλο σας ...δεν θα ηταν τοσο ...τουβουλο να κανει κατι μαζι της ...απο την στιγμη που κανετε παρεα οικογενειες ...στην εφερε εμπρος σου και ανοιξε το θεμα προς συζητηση ...
Εαν ηθελε να κανει κουτσουκελα θα την εκανε μακρια απο ...την εστια ...
Μηπως να χαλαρωσεις ...διοτι θα τον πιεσεις ποιο πολυ ? και μπορει να σου βγει και σε κακο ? 

Keep Walking 

giannisg4

# 7 στις 30/5/2016
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 1

εσεις οι γυναικες εχετε ενα κακο...ειστε πολυ καχυποπτες...πες μου σε παρακαλω αν ο αντρας σου ειχε προφιλ εδω και δεν εκανε τιποτα απλα μιλουσε για θεματα που τον απασχολουν οπως εσυ τωρα και ανακαπληπτες το προφιλ του εδω πως θα αντιδρουσες?

Petalouda_5

# 8 στις 30/5/2016
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Ν. Χανίων / Πυθάρι
Απαντήσεις: 3

Αδιαφόρησε εντελώς...

... μα εντελώς, σου λέω... Όσο δείχνεις ότι ζηλεύεις, τόσο κι εκείνος σου δείχνει σημάδια απιστίας.

Αν μπορείς, παίξε το αδιάφορη και να βγαίνεις πιο συχνά έξω, να γνωρίσεις κι άλλους ανθρώπους.
Μια τρέλα του είναι, θα περάσει, εσύ είσαι η γυναίκα του, αλλά πιθανόν μετά από 20 χρόνια γάμου να του γυάλισε η μικρότερη.Πάρε την κατάσταση στα χέρια σου, μη ζητήσεις να την απολύσετε γιατί έτσι θα δείξεις ανοιχτά ότι δεν τον εμπιστεύεσαι και θα χάσεις το παιχνίδι.(Όλα αυτά τα λέω από προσωπική εμπειρία. Μακάρι να είχα τη σύνεση να το διαχειριστώ και γω τότε αλλιώς το θέμα, ακριβώς το ίδιο)
Να προσέχεις τον εαυτό σου, να ντύνεσαι όμορφη και σιγά σιγά όλα θα περάσουν.Να γίνεις και συ επιθυμητή σε κάποιον άλλο και να δεις που θα τρέχει από πίσω σου σαν αρνάκι, κι ούτε την 35άρα θα θέλει να κοιτάξει, ούτε ποδήλατο να κάνει μαζί της, ούτε τίποτα.
Φρόντισε την ψυχική σου υγεία πάνω απ όλα και κράτησε την ηρεμία σου. Κύμα είναι και θα ξεφουσκώσει.
Αρέσει στα μέλη John_John_40, Elena976

sweetheart44

# 9 στις 30/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ελα βρε Ματιαμου

Εδω ειναι το θεματακι σου.Κατι τα κολανακια, κατι τα στρινγκακια, κατι τα ντεκολτε θα συνετιστει ο συζυξ και θα τρεξει στην οικογενειακη εστια και στην αγκαλη της θεματοθετριας!!!

jane-doe

# 10 στις 30/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το κρέμασμα από τον πολυέλαιο ξέχασες!

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από sweetheart44

Ελα βρε Ματιαμου

Εδω ειναι το θεματακι σου.Κατι τα κολανακια, κατι τα στρινγκακια, κατι τα ντεκολτε θα συνετιστει ο συζυξ και θα τρεξει στην οικογενειακη εστια και στην αγκαλη της θεματοθετριας!!!

Leigh-Cheri

# 11 στις 30/5/2016
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 2.052

Θα συμφωνήσω με την Caroline

Δεν μπορώ να διανοηθώ, ότι στα καλά καθούμενα (αν όντως ήταν έτσι)
θα με έπιανε το αφεντικό μου και θα γινόταν όλο αυτό.

Πόσο μάλλον να το δεχόμουν ή να συνέχιζα τις βόλτες μαζί του

σαν να μην έγινε τίποτα...

Καλά, αυτό με τις βόλτες, απλά δεν υπάρχει.

Άντε, ακόμα και να το δεχτώ, του είπες με ενοχλεί αυτό

και μου φαίνεται κάπως και εκείνος το συνεχίζει; Οκ...

somebody961

# 12 στις 30/5/2016
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Αν ο σύζυγός σου είναι τόσο βόδι που δεν βλέπει πως η μικρή, εν μέσω δύσκολων επαγγελματικά καιρών, κάνει τα πάντα για να τού γίνει "συμπαθής"

τότε, αν συμβαίνει κάτι, άσε τον να πάει στο καλό, δεν σου αξίζει κάτι τέτοιο.

Αλλά καλύτερα, προτείνω να χαλαρώσεις και να έχεις απέναντι του την στάση τής σιγουριάς για τον εαυτό σου. Οτι δε φοβάσαι καμία!

Αυτό, εφόσον ήδη έχεις δείξει την ανησυχία σου, θα τον τρελάνει..
Εξάλλου, όταν δει ότι "μετράει η μπογιά του", ανεξάρτητα των κινήτρων τής μικράς,
θα ηρεμήσει.

jane-doe

# 13 στις 30/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αγαπητή θεματοθέτρια θα πρέπει ίσωωως να ανησυχήσεις λιγουλάαακι όταν ο σύζυγος σου πει : "αγάπη μου δεν είναι αυτό που νομίζεις".

sweetheart44

# 14 στις 30/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν ειναι μονο αυτο που νομιζεις αλλα και κατι αλλο που ισως δεν σου περναει καν απο το μυαλο!!!

Ενταξει ειναι μια φραση που γουσταρω τρελα δεν θελω να σε τρελανω κιολας, αγαπητη θεματοθετρια!!!

MiltosRNLI1930

# 15 στις 30/5/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

To αναφερει

Το αναφερει και ο Εμιλ Ζολα Τα πλεον ερεθιστικα μηχανηματα για τις γυναικες ειναι δυο.

Α- Η σελλα του ποδηλατουΒ- Ραπτομηχανη Singer
Nομιζω δεν φταιει αυτος .Ερχεται μονο του !

Mystik_Male

# 16 στις 30/5/2016
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από melistalakti1972

ειμαι παντρεμενη εδώ και 20 χρόνια, με το σύζυγό μου είχαμε μια καλή και ηρεμη ζωή κάαμε τρια παιδια και η ζωη προχωρούσε. Το σεξ ήταν ενα μέρος της ζωής μας όχι πρωτος ρόλος αλλά παντα ήταν απολαυστικός και από τις δύο πλευρες.

Εχουμε μία μικρή επιχείρηση και πηραμε μια κοπέλα 35 ετών εγώ 44 παντρεμενη με δύο παιδια. Ο άντρας μου επιασε φιλίες τωρα τελευταια μαζί της, κανουμε παρεα σαν οικγενειες βγαινουμε τρωμε μαζί αλλά κάτι μου βρωμαει.

Εκανα σκηνη ζήλιας του αντρα μου το επιασα να μου λεει ενα αθωο ψεμα, μου ορκίστηκε ότι δεν ειχε προθεση να το κανει απλά φοβοταν εμενα και επειδή ήμουν πολλές ώρες στη δουλεια να μου πει την αλήθεια.

Τον είδα να κλαιει και νου μου ορκίζεται στα παιδια οτι δεν συμβαινει κατι με την υπάλληλο μας, να σημειωθεί ότι ειναι πολύ εξω καρδια, με χειρονομίες κ.α.

Ξανά σκηνη ζηλιας και επισης ηρθε δυο φορές στο σπίτι από την δουλειά και μυριζε το άρωμα της. Κάνουν ποδήλατο μαζί γιατί ο σύζυγός μου έχει ενα  μεγαλο τραυματισμό στο πόδι του και ο γιατρός του συνεστησε να κανει οπωσδηποτε ποδηλατο, πανε λοιπον μαζί εγω εν τω μεταξύ βράζω στο ζουμί μου.

Μου λεει και με διαβεβαιωνει συνεχεια ότι δεν τρέχει κατι μαζί της, μάλιστα την κάλεσε και ήμασταν και οι τρεις και τις το ειπε, εκεινη έδειξε να θηχτηκε και να μου λεει ενταξει θα ειμαι πιο προσεκτική.

Μετά από όλα αυτά εκεινος μου λεει εχε μου εμπιστοσύνη, αν ειχα σκοπό να σε προδώσω θα το έκανα αλλά θα χωρίζαμε.

Η αλήθεια είναι οτι του κανω τωρα ειδικα την ζωή μαύρη, εκεινος όμως επιμενει να ειναι μαζί μου και να προσπαθει να καλυτερευση τα πραγματα.

Συνεχως μου λεει έχε εμπιστοσύνη και εγώ (αυτος) θα δεις πως θα είμαι μαζί σου.

Μου λεει οτι με θέλει κανουμε  έρωτα και ειναι πολυ θερμός μαζί μου όχι οτι πριν δεν ήταν αλλά και εγώ προσέχω την εμφανισή μου και ποσο σεξυ θα ειμαι όταν εκεινος έρθει από την δουλεια και όταν τα παιδια κοιμούνται.

Υπαρχουν και αλλα που με κανουν καχυποπτη και εντελως ζηλιάρα δεν ξέρω τι να κανω και πως να το διαχειριστω τι λέτε εσεις με όλα αυτά, το μυαλό μου τα πλαθει η η γυναικια διαισθηση δουλευει στο φουλ ???

Τα 20 χρόνια γάμου είναι πολλά. Προφανώς έχει επέλθει κάποια βαρεμάρα, κάποια κόπωση, έχει ξεφουσκώσει το ερωτικό στοιχείο από την πλευρά του συζύγου.

Κι εκείνος επιβεβαιώνεται από μία μικρότερή του (όπως όλοι οι παντρεμένοι).

Μπορείς να περιμένεις να ξεφουσκώσει το ερωτικό στοιχείο που νιώθει για την 35άρα (πράγμα που μπορεί να μη συμβεί πολύ σύντομα);

Αν όχι, βάλε πλώρη κι εσύ για αλλού...

Το πλέον πιθανό είναι να του φανείς σαν καινούργια, και να σε διεκδικήσει ξανά.

Αλλιώς, έπαιξες κι έχασες.

Και πού' σαι, οι ζήλιες και οι κακίες δεν οδηγούν πουθενά, κάποια στιγμή θα κουραστεί και θα πάει σούμπιτος στην αγκαλιά της 35άρας...

achinos

# 17 στις 30/5/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Αρχισε γυμναστήριο, δίαιτα, δραστηριότητες χωρίς τον σύζυγο, να γνωρίσεις νέο κόσμο, ν ανοίξει το μυαλό σου

κ το μάτι σου.
Αμα η μοναδική σου σκέψη είναι μήπως είναι με άλλη
μαράζωσες.
Αρέσει στο μέλος John_John_40

aithra_

# 18 στις 30/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κοπέλα  σέβομαι  την  εμπειρία  σου ,το  βίωμά  σου   , αλλά  κι  αλλιώς  να  έκανες   το  τέλος  μπορεί  να  μην  ήταν    " Χαπυ"    

Αυτό  που  ονειρεύεσαι  εσύ   ως   "λύση " ώστε  να  είχατε   σώσει  το  γάμο  σας  εγώ  το  έκανα  ... 

Υπομονή  , αξιοπρέπεια  ,  φροντίδα  εαυτού  κ  κοκεταρία  , διεκδίκηση  ...  κέρδισα   ! 

Ούτε   εγώ  δεν  το  πίστευα   ...  

Μετά  δεν  τον  ήθελα   το   κέρατο  δεν  πήγαινε   κάτω   ... 

Εγωισμός   κ  κτητικότητα   είναι  από  τη στιγμή  που  τελειώνει  κ  ύστερα  και  από  τις δύο  πλευρές   ...

γιατί  μη   μου 

πεις  ότι  με  ξαναερωτεύθηκε  ...  

απλά  φοβήθηκε   την   πιθανή   ανεξαρτητοποιησή   μου  .

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Petalouda_5

Αδιαφόρησε εντελώς...

... μα εντελώς, σου λέω... Όσο δείχνεις ότι ζηλεύεις, τόσο κι εκείνος σου δείχνει σημάδια απιστίας.

Αν μπορείς, παίξε το αδιάφορη και να βγαίνεις πιο συχνά έξω, να γνωρίσεις κι άλλους ανθρώπους.
Μια τρέλα του είναι, θα περάσει, εσύ είσαι η γυναίκα του, αλλά πιθανόν μετά από 20 χρόνια γάμου να του γυάλισε η μικρότερη.Πάρε την κατάσταση στα χέρια σου, μη ζητήσεις να την απολύσετε γιατί έτσι θα δείξεις ανοιχτά ότι δεν τον εμπιστεύεσαι και θα χάσεις το παιχνίδι.(Όλα αυτά τα λέω από προσωπική εμπειρία. Μακάρι να είχα τη σύνεση να το διαχειριστώ και γω τότε αλλιώς το θέμα, ακριβώς το ίδιο)
Να προσέχεις τον εαυτό σου, να ντύνεσαι όμορφη και σιγά σιγά όλα θα περάσουν.Να γίνεις και συ επιθυμητή σε κάποιον άλλο και να δεις που θα τρέχει από πίσω σου σαν αρνάκι, κι ούτε την 35άρα θα θέλει να κοιτάξει, ούτε ποδήλατο να κάνει μαζί της, ούτε τίποτα.
Φρόντισε την ψυχική σου υγεία πάνω απ όλα και κράτησε την ηρεμία σου. Κύμα είναι και θα ξεφουσκώσει.

tzoulia59

# 19 στις 30/5/2016
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.292

και ζηλιες να μην κανεις και αδιαφορια να δειξεις και μ αξιοπρεπεια να σταθεις ,,,

αν το εχει η κουτρα του να κατεβαζει ψειρες ,, τιποτα δεν προκειται να πετυχεις ,,,

το πολυ πολυ αν κανεις πως δεν καταλαβαινεις να την εχει στην ζωη του παραλληλα κι αυτην και σενα και να σας συνδιαζει ,,,

εχω φιλη μου που δεν μιλαει στον συζυγο της και δεν του ασκει κανεναν ελεγχο ,,,10 χρονια υπαρχει παραλληλα κι αλλη γυναικα στην ζωη του ,,,

και μολις χορτασει την 35 ρα θα βρει μια αλλη 35 ρα και παει λεγοντας ,,,

σε τα μας ,,,

αγαπητη θεματοθετρια θελεις να φας στην μαπα εναν σατραπη που θα σου κανει την ψυχη λιωμα ,,,

δειξε ανωτεροτητα και μην μιλας ,,

και μετα γραμμη για τον ψυχιατρο ,,,

,εκτος κι αν θελεις ο καθενας να εχει την προσωπικη του ζωη ,,,για να  πατε ,με μαθηματικη ακριβεια στο διαζυγιο ,,,

στην θεση σου θα εκανα αυτο που σου ειπα ,χωρις υστεριες ,,,επειδη κατι βρωμαει εκει ,,,

,,θα αξιωνα κομμενες οι πολλες επαφες με την κυρια και θα απαιτουσα απολυση ,,,για να ειστε ολοι καλα κι αγαπημενοι ,,,

ειδαλλως τα παιδια και στην μαμα σου ,,

η πολλη ελευθερια κατανταει αναρχια κι ο λαος λεει 

το χαλιναρι στη σχεση πρεπει ποτε να το τραβας και ποτε να τ αφηνεις ,,,αυτα ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Mystik_Male

Τα 20 χρόνια γάμου είναι πολλά. Προφανώς έχει επέλθει κάποια βαρεμάρα, κάποια κόπωση, έχει ξεφουσκώσει το ερωτικό στοιχείο από την πλευρά του συζύγου.

Κι εκείνος επιβεβαιώνεται από μία μικρότερή του (όπως όλοι οι παντρεμένοι).

Μπορείς να περιμένεις να ξεφουσκώσει το ερωτικό στοιχείο που νιώθει για την 35άρα (πράγμα που μπορεί να μη συμβεί πολύ σύντομα);

Αν όχι, βάλε πλώρη κι εσύ για αλλού...

Το πλέον πιθανό είναι να του φανείς σαν καινούργια, και να σε διεκδικήσει ξανά.

Αλλιώς, έπαιξες κι έχασες.

Και πού' σαι, οι ζήλιες και οι κακίες δεν οδηγούν πουθενά, κάποια στιγμή θα κουραστεί και θα πάει σούμπιτος στην αγκαλιά της 35άρας...

inioxos52

# 20 στις 30/5/2016
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Συμπερασμα. Ειτε εγινε ειτε δεν εγινε κατι, νασαι σιγουρη οτι θα γινει κοπελια, και μην παραμυθιαζεσαι με τα στρινγκ και τις παιδικες βλακιουλες που σου λενε οι γυναικες.

Διοτι το γεγονος ειναι ενα. Μετα απο 20 χρονια γαμου, και αυτη να μην ειναι, θαναι καποια αλλη. Διοτι ο αντρας βαριεται ρε κοπελια, και θελει να χουφτωσει και κατι καινουργιο. Κατι φρεσκοτερο απο αυτο που εχει ηδη. Τα ξερεις δα αυτα. Ολες τα ξερετε.

Μιας λοιπον και το πεπρωμενο φυγειν αδυνατο, και μιας και ηδη εχεις αρχισει να γκρεμιζεις τον γαμο σου, χωρισε τον, και ξεκινα φτου κι απο τη αρχη να βρεις εναν η πολλους αλλους, αφου και εσυ τον εχεις σκυλοβαρεθει τον σαρδανάπαλο, ασχετα με το οτι δεν το ομολογεις.

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε