Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

τι να κανω πως να το διαχειριστώ

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

sissy108

# 21 στις 31/5/2016
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 440
'Aρεσαν+: 0%

δυστυχως ουτε και εγω το θεωρω απιθανο να συμβαινει κατι αλλο... εξαλλου παντα θα υπαρχουν δυστυχως και  αυτες οι  γυναικες που μπαινουν αναμεσα σε παντρεμενα ζευγαρια...και δεν ειναι και λιγες ..!!η συμπεριφορα της επισης να εμφανιστει μπροστα σου και να το παιξει θιγμενη παλι ειναι αξιοπεριεργη...κρυβει μεγαλο θρασος οπως ειπε και πριν caroline...!!

δεν ξερω ακριβως τι πρεπει να κανεις εσυ πιστευω μεσα σου ξερεις καλυτερα τον αντρα σου και τι μπορεις να κανεις...παντως μην την αφησεις σε καμια περιπτωση να σου διαλυσει την οικογενεια...να ξερεις οτι οι συγκεκριμενου τυπου γυναικες δεν ειναι ιδαιτερως εξυπνες κυριως ειναι πονηρες η καλυτερα κουτοπονηρες να το πω...θεωρω οτι μπορεις να την βγαλεις απο την μεση..οχι ομως με ζηλιες κλπ...

εγω αυτο που θα εκανα ειναι να ελεγα  στον αντρα μου το τι πιστευω και να του ζητησω να την απομακρυνει αμεσα χωρις υστεριες επισης να τουζητησω να κοπουν μαχαιρι ολες αυτες οι οικογενειακες σχεσεις... και να του δηλωνα οτι αν πεσει στην αντιληψη μου κατι παραπανω αυτο σηματοδοτει και το τελος του γαμου..χωρις βεβαια να το εννοω απολυτα...τριξτου λιγο τα δοντια...οσο γι αυτην ουτε που θα τησ μιλουσα..θα την αγνοουσα παντελως...σαν να μην υπαρχει...μην ξαναδεχτεις να ερθεις σε οποιθαδηποτε αντιπαραθεση μαζι της...αξια της δινεις..και δεν πρεπει...απλα αγνοησε την..απο αυτα που διαβαζω σε διαβεβαιω οτι ο αντρας σου δεν θελει να χωρισετε...αρα στο χερι σου ειναι καθαρα να την βγαλεις απο την μεση...οχι ζηλιες ομως...

επισης κατι αλλο που ισως θα εκανα ειναι να  αρχιζα να την θαβω στον αντρα μου ... να του τονιζω τα ελλαττωματα της..γενικα να μιλαω γι αυτην σαν να ειναι καποια τελευταια απελπισμενη...μπορει να ελεγα  για το ρουχα για το βαψιμο...η για οτιδηποτε αλλο..με τροπο βεβαια οχι να φαινεται οτι το κανω με κακια...!!οι αντρες να ξερεις δεν τα καταλαβαινουν αυτα..τα πιστευουν αυτα που τους λες αν τα λες με τροπο...ειναι επιβεβαιωμενο..!!γενικα πρποσπαθησε να την απομυθοποιησει τελειως  ωστε να κοψει και μονος του σιγα σιγα...να πεσει τελειως στα ματια του...φανταζομαι ξερεισ τον τροπο... εξαλλου με εσενα περναει τις περισσοτερες ωρες και εσυ εισαι η γυναικα του εδω και 20- χρονια...εκμεταλευσου το...!!
πληροφοριακια τελος να πω οτι απο οτι εχω ακουσει αυτη ειναι και η τακτικη που ακολουθουν ολες αυτες που κανουν σχεσεις με παντρεμενους... γενικα βαζουν πολλα λογια στους αντρες για τις γυναικες τους με τροπο παντα ..ωστε να βγαινουν αυτες καλυτερες...που στην ουσια ειναι τρισχειροτερες... τις περισσοτερες φορες!!
ελπιζω να σε βοηθησα λιγο...σου ευχομαι ολα να πανε καλα...!!

1Christina

# 22 στις 31/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Επειδη η θεματοθετρια ...κανει ποδηλατο...να διευκρινησω κατι που οςοι απαντατε δεν το εχετε καταλαβει μαλλον...η 35χρονη ειναι παντρεμενη με δυο παιδια

Δεν εχω τι να πω στη θεματοθετρια...εγω τιποτε δε θα εκανα...παρα μονο μια συζητηση "την θες; Καλο δρομο!"

Αν βεβαια εβλεπα κατι υποπτο...γιατι αυτα που διαβασα δε μου φαινονται και πολυ

Αυτο που το συζητησαν οι τρεις τους μου φανηκε καπως, αλλα παλι σε καποια περιβαλλοντα μπορει και να μην ειναιπαραξενο

broomstick

# 23 στις 31/5/2016
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

xristina...

μιλας για την ελαφινα...ξερεις τα κερατα του ελαφιου κανουν περιπλοκαδες...
της ελαφινας ισα ισα που φαινονται...αλλα με τον καιρο τσουκου τσουκου μεγαλωνουν...

αν αυτη ειναι διατεθειμενη να δωσει μια ευκαιρια στον γαμο ας την δωσει...δεν εχει να χασει τιποτα...

ναθινγκ ελς

aithra_

# 24 στις 31/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτό  που  συζήτησαν  οι  τρεις  τους   είναι   η   επιβεβαίωση   για  το  πιο σίγουρο  από τα  σίγουρα. .

θα ήμουν εγώ  αθώα  κ θάμπαινα  στη γελοία διαδικασία  ?  αλλά  θα της είπε ( γκομενας) ο σαρδανάπολος  

θα τα κανονίσω εγώ  τα  " κερατούκλικα "  κ   τα  δύο   ... 

Αυτοί  είτε  άνδρες  ( τις περισσότερες φορές ) είτε  γυναίκες  ( κωλοπετσομένες )  

που το  παίζουν  ειλικρινής  ... και  κοίταμε  στα  μάτια ( δακρύζουν  κι όλας ) 

και  σ αγαπάω  ... μη  μου το κάνεις  ... δεν μου έχεις  εμπιστοσύνη  ... 

Και  μετά  στο μάτι  φαίνεται  η ικανοποίηση , ότι  το  ζώον  τό 'χαψε    και   ...  σ υ ν ε Χ ίιιι ζ ει   

λέει  πολλά  !

Το παίζουν διαφανείς  κ  ξεκάθαροι   μέσα   στις   οικογένειές   τους   και   

" ο  κουμπάρος  τη  κουμπάρα   , τρεις  φορές  την  εβδομάδα  " 

Είναι  να  μην  κλονιστεί   η   εμπιστοσύνη   ... 

Αλλιώς  πιάστο  αυγό  και κούρευτο  .

Πωωω    Φώσκολος  κατάντησα   

Αργία  μήτηρ  πάσεις   βλακείας

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από 1Christina

Επειδη η θεματοθετρια ...κανει ποδηλατο...να διευκρινησω κατι που οςοι απαντατε δεν το εχετε καταλαβει μαλλον...η 35χρονη ειναι παντρεμενη με δυο παιδια

Δεν εχω τι να πω στη θεματοθετρια...εγω τιποτε δε θα εκανα...παρα μονο μια συζητηση "την θες; Καλο δρομο!"

Αν βεβαια εβλεπα κατι υποπτο...γιατι αυτα που διαβασα δε μου φαινονται και πολυ

Αυτο που το συζητησαν οι τρεις τους μου φανηκε καπως, αλλα παλι σε καποια περιβαλλοντα μπορει και να μην ειναιπαραξενο

VLEMMA

# 25 στις 31/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το λοιπον..

Προτεινω να..Παει η συζυξ στη δουλεια Και για ποδηλατο μετα...

Για να βοηθα...

Και η αλλη ως υπηρεσια σπιτι...(Με τα ιδια λεφτα)

σκαντζα..

Και μη μου πειτε για μισθο και τετοια...Μισθος ολοκληροςΕιναι τ αγορι

Τι παραπανω...

Υ.γ.

Στο ποστ του πηγασου

Για το ποδηλατο επρεπε

Να παει το θεμα..

jane-doe

# 26 στις 31/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν κάνει ειδικά αυτό, την έχει εξασφαλισμένη την...αποτυχία.

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από sissy108

.

επισης κατι αλλο που ισως θα εκανα ειναι να  αρχιζα να την θαβω στον αντρα μου ... να του τονιζω τα ελλαττωματα της..γενικα να μιλαω γι αυτην σαν να ειναι καποια τελευταια απελπισμενη...μπορει να ελεγα  για το ρουχα για το βαψιμο...η για οτιδηποτε αλλο..με τροπο βεβαια οχι να φαινεται οτι το κανω με κακια...!!οι αντρες να ξερεις δεν τα καταλαβαινουν αυτα..τα πιστευουν αυτα που τους λες αν τα λες με τροπο...ειναι επιβεβαιωμενο..!!γενικα πρποσπαθησε να την απομυθοποιησει τελειως  ωστε να κοψει και μονος του σιγα σιγα...να πεσει τελειως στα ματια του...

1Christina

# 27 στις 31/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ε καλα, οτι θελει θα κανει! Απλα αφου μας ζητησε μια γνωμη, λεει ο καθενας τη δικη του 

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από broomstick

xristina...

μιλας για την ελαφινα...ξερεις τα κερατα του ελαφιου κανουν περιπλοκαδες...
της ελαφινας ισα ισα που φαινονται...αλλα με τον καιρο τσουκου τσουκου μεγαλωνουν...

αν αυτη ειναι διατεθειμενη να δωσει μια ευκαιρια στον γαμο ας την δωσει...δεν εχει να χασει τιποτα...

ναθινγκ ελς

Enikos

# 28 στις 31/5/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.676

Βγηκε ποριζμα η να παω για πελτε, που μου τελειωσε...

jane-doe

# 29 στις 31/5/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πήγαινε για πελτέ καλύτερα,να προλάβεις και τον ΦαΠΑ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Enikos

Βγηκε ποριζμα η να παω για πελτε, που μου τελειωσε...

matiamou12

# 30 στην 1/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ποτε μα ποτε μια γυναικα δεν κανει σκηνη ζηλιας αν δεν δει ή αν αισθανθει πραγματα...το ενστικο της γυναικας δεν πεφτει ποτε εξω...Κακος εγινε ολο αυτο που την εφερε υποτιθετε να ξεκαθαρισουν τα πραγματα...

Γιατι τωρα σου φουντωσε εσενα πολυ περισσοτερο η ζηλια και σε καταλαβαινω απολυτα...πες μου μια γυναικα που δεν θα ζηλευε αν εβλεπε να κανει ποδηλατο συνεχως ο αντρας της με μια αλλη ή ακομη και οπως ειπες γελακια...χαμογελακια και πειραγματα στη  δουλεια.Η ακομη και μια χειρονομια μιας γυναικας να πιανει τον ωμο του αντρα σου σαλταρεις..λες κατσε ρε μεγαλε θα θελες να με πιανουν και εμενα και να μου χαμογελαν με διαχυτικοτητα μεσα στο μαγαζι?Φυσικα θα σου λεγε οχι.Γκαβη δεν εισαι βλεπεις νιωθεις αισθανεσαι.

Σιγουρα να πιστεψεις τα λογια του...περι εμπιστοσυνης.Την επομενη φορα που θα πει εμπιστευσουμε πες του εσενα φυσικα τους αλλους δεν εμπιστευομαι.Αν μια στο εκατομμυριο συμβαινει αυτο το πραγμα..που μαλλον διαισθανεσαι   η κοπελα θα θελει φρει πραγματα...οποτε και αυτην δεν την πολυ νοιαζει για αρχη.Μετα οταν τους φουντωνει το αισθηματικο θελουν μονιμοτητες.

Σε καταλαβαινω απολυτα γιατι ο αντρας σου δεν βρισκετε στην θεση σου αυτην την στιγμη ακομη και η ψυχολογικη στιρηξη που κανει αυτη η κοπελα στο προβλημα με τον τραυματισμο στους αντρες δεν περναει απαρατηρητο(δεν στο λεω για να σε φουντωσω περισσοτερο απο οτι εισαι).

Ξερεις ειναι η χειροτερη στιγμη οταν φας κερατο μετα να ξερεις ο κυκλος που εκανες παρεα ή εκανε παρεα ο αντρας σου και ηρθε μες στο σπιτι σου για δειπνο να ξερεις εν τελει οτι "ελεγαν εις υγειαν του κοροιδου".Ειναι το πιο ασχημο συναισθημα...αναρωτιεσαι "ποσο μπορει να γελασαν απο πισω σου...που καταφεραν να σου διαλυσουν το σπιτι σου γιατι ο αντρας σου ή γυναικα σου ηταν φιλελευθερα πνευματα του τυπου ελα μωρε η κολλητη μου τωρα...ελα μωρε ο κολλητος μου τωρα και να τους βλεπεις να ανταλλασουν βλεμματα γιατι φιλη μου το ξανα λεω και θα το λεω για μια ζωη ΦΙΛΙΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΝΤΡΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ...ενδομιχα εχει σκεφτει η γραμματεας?η υπαλληλος?οτι θες και οπως θες πες το ε την πουτανα ή ε τον πουστη εχει τετοιο αντρα ή τετοια γυναικα...εγω αν την ειχα...ή εγω αν τον ειχα...θα περνουσε καλυτερα με ΕΜΕΝΑ."

Οταν μπαίνει η αμφιβολια δυσκολα βγαίνει.Λοιπον εγω θα σου προτινα να προσλαβεις εναν ντεντεκτιβ αν φτασεις σε  ασχημη φαση που μαλλον κοντευεις...και αυτο για να μην χαλασεις το σπιτικο σου...ή εστω αν το χαλασεις να εχεις αποδειξεις...κοστιζει.Αν τα διαθετεις λιγα λιγα πανε και δεν θα χασεις...Τραβηγμενο αλλα σε βγαζει απο τις αμφιβολιες σου.Σαν εσχατη λυση...

Ασε τα ντυσιματα τα προσεγμενα αν ειναι να σε πηδηξει ο αντρας σου θα σε πηδηξει και εκει που κοιμασαι.(συγνωμη που μιλαω τοσο ωμα).Τα ντυσιματα τα προσεγμενα να τα κανεις για εσενα...πανε στο μαγαζι του που και που απροειδοποιειτα...και ας δουλευεις και εσυ εκει.Αν σου πει ηρθες για ελενχο...πες του θα επρεπε?οχι ηρθα να σε παρω να παμε βολτα πες του.

Εισαι εξυπνη μην διαλυσεις το σπιτι σου και ευχομαι να μην διαλυθει ειδικα οταν υπαρχουν παιδια...γιατι να ξερεις ποτε δεν χωριζεις αν εχεις παιδια ουτως η αλλος ισα ισα παλι θα παρει ο ενας τον αλλον τηλεφωνω ή θα ενδιαφερθει για τα παιδια του δεν τελειωνει αυτη η σχεση ποτε.Απλα θα ειναι δυσκολο για εσενα και τα παιδια και ειναι ακομη πιο δυσκολο αν σε βλεπουν σκεπτικη και στεναχωρημενη...επιρεαζει την ψυχολογια τους.

Εχω δει ευτυχισμενα παιδια και καθησιχαμσενα παιδια που χαιρονται απο μεσα τους γιατι ξερουν οτι η μητερα τους ή ο πατερας τους εχει βαλει βετο οτι δεν θα κανουν αλλα παιδια.Οποιος και αν ερθει μετα για αυτους ειναι κυνδινος μην το περασετε αυτο το σταδιο χωρισμου και διαζυγιου.Μαλακωσε λιγο μην του κανεις την ζωη μαυρη αλλα μην επιτρεπεις και εσενα να κανει την ζωη μαυρη ο συζυγος σου.

Η ψυχολογια του παιδιου σε εναν χωρισμο παντα θα το ποναει...γιατι αυτο ακριβως ειναι χωρια οι γονεις του...και συνηθως ο συντροφος που ερχεται τραβαει τα πανδεινα...σε ανυποπτες στιγμες που ο πατερας ή μητερα του δεν βλεπει θα πεταξουν μια μπηχτή ασχημη λεξη στον αλλον συντροφο και τοτε θα του χαλασουν την διαθεση γιατι απλα τους αρεσει να βλεπουν τους συντροφους των γονειων τους χαλια.Ποτε δεν γινεται απο μπροστα τους παντα απο πισω τους.

Τα παιδια εκδικουνται με τον τροπο τους γιατι φοβουνται μην χασουν τους γονεις τους.Μην φτασετε σε αυτο το σημειο.

Κρατησε τον γαμο σου...Ενα παιδι χωρισμενων γονειων εχει παντα τραυματα.Μην τον χωριζεις για κανεναν λογο.Γιατι ειστε στην μεση της υποθεσης αυτο σημαινει οτι υπαρχει και ενα τελος.
Κρατησε υπομονη για αυτα τα παιδια...εχεις και τρια.

Καλη δυναμη σου ευχομαι.

pure-form

# 31 στην 1/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τι επιχειρηση εχετε 

βγαινουν τα εξοδα???

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από melistalakti1972

τι να κανω πως να το διαχειριστώ

ειμαι παντρεμενη εδώ και 20 χρόνια, με το σύζυγό μου είχαμε μια καλή και ηρεμη ζωή κάαμε τρια παιδια και η ζωη προχωρούσε. Το σεξ ήταν ενα μέρος της ζωής μας όχι πρωτος ρόλος αλλά παντα ήταν απολαυστικός και από τις δύο πλευρες.

Εχουμε μία μικρή επιχείρηση και πηραμε μια κοπέλα 35 ετών εγώ 44 παντρεμενη με δύο παιδια. Ο άντρας μου επιασε φιλίες τωρα τελευταια μαζί της, κανουμε παρεα σαν οικγενειες βγαινουμε τρωμε μαζί αλλά κάτι μου βρωμαει.

Εκανα σκηνη ζήλιας του αντρα μου το επιασα να μου λεει ενα αθωο ψεμα, μου ορκίστηκε ότι δεν ειχε προθεση να το κανει απλά φοβοταν εμενα και επειδή ήμουν πολλές ώρες στη δουλεια να μου πει την αλήθεια.

Τον είδα να κλαιει και νου μου ορκίζεται στα παιδια οτι δεν συμβαινει κατι με την υπάλληλο μας, να σημειωθεί ότι ειναι πολύ εξω καρδια, με χειρονομίες κ.α.

Ξανά σκηνη ζηλιας και επισης ηρθε δυο φορές στο σπίτι από την δουλειά και μυριζε το άρωμα της. Κάνουν ποδήλατο μαζί γιατί ο σύζυγός μου έχει ενα  μεγαλο τραυματισμό στο πόδι του και ο γιατρός του συνεστησε να κανει οπωσδηποτε ποδηλατο, πανε λοιπον μαζί εγω εν τω μεταξύ βράζω στο ζουμί μου.

Μου λεει και με διαβεβαιωνει συνεχεια ότι δεν τρέχει κατι μαζί της, μάλιστα την κάλεσε και ήμασταν και οι τρεις και τις το ειπε, εκεινη έδειξε να θηχτηκε και να μου λεει ενταξει θα ειμαι πιο προσεκτική.

Μετά από όλα αυτά εκεινος μου λεει εχε μου εμπιστοσύνη, αν ειχα σκοπό να σε προδώσω θα το έκανα αλλά θα χωρίζαμε.

Η αλήθεια είναι οτι του κανω τωρα ειδικα την ζωή μαύρη, εκεινος όμως επιμενει να ειναι μαζί μου και να προσπαθει να καλυτερευση τα πραγματα.

Συνεχως μου λεει έχε εμπιστοσύνη και εγώ (αυτος) θα δεις πως θα είμαι μαζί σου.

Μου λεει οτι με θέλει κανουμε  έρωτα και ειναι πολυ θερμός μαζί μου όχι οτι πριν δεν ήταν αλλά και εγώ προσέχω την εμφανισή μου και ποσο σεξυ θα ειμαι όταν εκεινος έρθει από την δουλεια και όταν τα παιδια κοιμούνται.

Υπαρχουν και αλλα που με κανουν καχυποπτη και εντελως ζηλιάρα δεν ξέρω τι να κανω και πως να το διαχειριστω τι λέτε εσεις με όλα αυτά, το μυαλό μου τα πλαθει η η γυναικια διαισθηση δουλευει στο φουλ ???

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε