Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μου την έπεφτε η αφεντικίνα μου

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

dio1991

# 1 στην 1/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μου την έπεφτε η αφεντικίνα μου

Γεια σας, όπως λέει και ο τίτλος αυτό μου συνέβη... Και συνέβαινε για 1 περίπου χρόνο..ερχόταν πολύ κοντά μου με βοηθούσε πάρα πολύ με χαρτιά και διάφορα άλλα τέτοια, όποτε με κοιτούσε χαμογελούσε, και γενικά στην δουλειά μου είχε γίνει βούκινο αυτό το πράγμα, το είχανε καταλάβει σχεδόν όλοι. Εκείνη είναι 54 κι εγώ 25... Εχθές πήγαμε σε ένα συνέδριο και ζήτησα να καθίσω μαζί της (εγώ την έβλεπα ως φίλη μου)  συζητούσαμε διάφορα,  αφού πήγαμε στο συνέδριο και μου κολλούσε επάνω μου, δηλαδή εγώ να περπατάω εντελώς στην άκρη του δρόμου κι εκείνη να έρχεται όλο και πιο δίπλα μου, άγγιζαν οι ομοι μας μερικές στιγμές,επειδη με έχει βοηθήσει πάρα πολύ και νόμιζα πως είχαμε καλές σχέσεις και είμαστε και φίλοι, εχθές όπως συζητούσαμε και με ρώτησε για το πότε θα παντρευτώ της είπα για πλάκα πως δεν παντρεύομαι, ότι θα μείνω μέχρι τα 30 με 35 έτσι, και ύστερα της λέω θα βρω κάποια μεγαλύτερη ...εκείνη μου λέει ορίστε παρακαλώ?  Είσαι τρελός!  Μετά από λίγο της ζήτησα αν θέλει το Σαββατοκύριακο να έρθει από το σπίτι μου,  και μου λέει όχι οχι όχι!  Εγώ δίχως να έχω κΆτι πονηρό στο μυαλό μου ρώτησα γιατί?  Και μου λέει έχω πολλές δουλειές που πρέπει να κάνω κτλ.της είπα πως έχω κι εγώ δουλειές...τελος πάντων το άφησα εκεί...αλλα στο μυαλό μου δεν είχα κανένα πονηρό σκοπό...σπίτι μου της ζήτησα να έρθει  γιατί με έχει βοηθήσει πάρα πολύ και σκέφτηκα πως ίσως με βλέπει ως παιδί της και είμαστε απλά δύο καλοί φίλοι...οταν κατεβήκαμε από το λεωφορείο δεν με χαιρέτησε μου είπε μόνο πως το γκαράζ είναι από την άλλη μεριά κι έφυγε γρήγορα...σήμερα έχει αλλάξει πολύ η συμπεριφορά της και η αλήθεια είναι με πείραξε παρά πολύ.δεν ήθελα να της δείξω πως έχω κατι πονηρό στο μυαλό μου. Αλλά εκείνη άρχισε να μου μιλάει στον πληθυντικό σαν να θέλει να κόψει τα πολλά πολλά μεταξύ μας... Είχαμε πάρα πολύ καλές επαφές και με βοήθησε όσο κανένας άλλος άνθρωπος. (να σας πω ότι η αφεντικίνα δεν είναι Ελληνίδα) .

Σήμερα ήμουν εντελώς φυσιολογικά, καθώς δεν της είπα τίποτα πονηρό ούτε την άγγιξα με τα χέρια μου.στο τηλέφωνο που μιλήσαμε κατάλαβα πως κάτι την έχει πειράξει σε εμένα... 

tangerinedream

# 2 στην 1/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...καλέ μας φίλε, πρόσεξε αυτές τις συμπεριφορές στη δουλειά...απο το πουθενά αυτή η χαμογελαστή -έως τώρα- κυρία και προϊσταμένη σου, μπορεί να σε καταστρέψει -κυριολεκτικά- σε χρόνο dt (και γνωρίζουν πολλούς τρόπους οι εκάστοτε "προϊστάμενοι" για να κυνηγήσουν και να διαλύσουν έναν υφιστάμενο...και οι καιροί είναι πολυ δύσκολοι επαγγελματικά...επίσης, για τις συμπεριφορές αυτές μην αναζητήσεις απαντήσεις...απλά δεν υπάρχουν...οπότε συμπέρασμα: αναδίπλωση, σοβαρότητα, οργάνωση, τυπική συμπεριφορά και κυρίως, πολλές προσευχές να μείνουν τα πράγματα κάπου εκεί... 

syntrofissa-Klelia

# 3 στην 1/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από dio1991

(να σας πω ότι η αφεντικίνα δεν είναι Ελληνίδα) ..στο τηλέφωνο που μιλήσαμε κατάλαβα πως κάτι την έχει πειράξει σε εμένα... 

το οτι εσυ εισαι Ελληνας.

psaromallis

# 4 στην 1/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το πήγες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από dio1991

με ρώτησε για το πότε θα παντρευτώ της είπα για πλάκα πως δεν παντρεύομαι, ότι θα μείνω μέχρι τα 30 με 35 έτσι, και ύστερα της λέω θα βρω κάποια μεγαλύτερη ...εκείνη μου λέει ορίστε παρακαλώ?  Είσαι τρελός!  Μετά από λίγο της ζήτησα αν θέλει το Σαββατοκύριακο να έρθει από το σπίτι μου,  και μου λέει όχι οχι όχι! 

οταν κατεβήκαμε από το λεωφορείο δεν με χαιρέτησε μου είπε μόνο πως το γκαράζ είναι από την άλλη μεριά κι έφυγε γρήγορα...σήμερα έχει αλλάξει πολύ η συμπεριφορά της και η αλήθεια είναι με πείραξε παρά πολύ.δεν ήθελα να της δείξω πως έχω κατι πονηρό στο μυαλό μου. Αλλά εκείνη άρχισε να μου μιλάει στον πληθυντικό σαν να θέλει να κόψει τα πολλά πολλά μεταξύ μας...

...πολύ άτσαλα, ρε μαν!
Άκου κατευθείαν στο σπίτι.
Ούτε μια πίτσα, ούτε μια γκαζόζα, πριν...

Την κατατρόμαξες!

Άσε που μπορεί να σκέφτηκε:

"Δώσε θάρρος στον countryman... ... ..."

barbie200

# 5 στην 1/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ελα τωρα που δεν ειχες κατι πονηρο στο μυαλο σου...

psaromallis

# 6 στην 1/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από barbie200
Ελα τωρα που δεν ειχες κατι πονηρο στο μυαλο σου...

...του βάλει μπουγάδα τα ασπρόρουχα

Enikos

# 7 στην 1/6/2016
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 19.853
'Aρεσαν+: 0%

Ενα...πως μπορει ενας 25 χρονος, να "δει" μια 54 χρονη σαν φιλη?...Ολως τυχαιως προισταμενη του?...

Εννεα...Το οτι εγραψες εβδομηντα φορες πως δεν ειχες κατι πονηρο στο μυαλο σου...δειχνει, οτι απολογεισαι επειδη ειχες...

Εβδομηντα τρια...Τον προισταμενο τον καλουμε στο σπιτι οταν...α) θελουμε να τον γλυψουμε, βου) οταν θελουμε να ρουφιανεψουμε, γου) οταν θελουμε γενικως να του ειμαστε "ευχαριστοι" και  δου) οταν κανουμε παρεα, εστω εργασιακη, τουλαχιστον πεντε ετη και αυτο οικογενειακως...αν, λεμε...

Εικοσι δυο... Οποιος παει να σε βοηθησει στην δουλεια σου και σε αγγιζει, δεν θελει να τον πηδησεις κι απο πανω.

Σαραντα εκσι...Αλλαξε μυαλα και μην εισαι τοσο "φιλοδοξος"...η 54 χρονη "φιλη σου", βλεπει πολλα περισσοτερα απο σενα ερμε.

Περαστικα να ειναι, γιατι...δεν σε βλεπω καλα.

Αρέσει στα μέλη Dimitris5679, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

tangerinedream

# 8 στην 1/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...μα δεν αρνείται ότι είχε κάτι "πονηρό' στο μυαλό του ο φίλος μας...το λέει ξεκάθαρα άλλωστε... "...για ναμην της δείξω ότι είχα κάτι πονηρό στο μυαλό μου...κλπ" ...

...κλπ" ...

John_John_40

# 9 στην 1/6/2016
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ασπρόπυργος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 93

Μην αγχώνεσαι!

Δεν κινδυνεύεις στη δουλειά,σε θέλει κοντά της,είσαι το...25 χρονο παιχνιδάκι της.Μπορεί και να σου...κάτσει κάποια στιγμή...αλλά μέχρι τότε θα το ζήσει το...παιχνίδι...την ανεβάζει!Παντρεμένη?Χωρισμένη?
Αρέσει στο μέλος freeman21

tangerinedream

# 10 στην 1/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...και όπως λέει και το σουξεδάκι της Σαρρή "...μην μου πείς το ζώδιό σου μονο βγάλε το μαγιώ σου..." ...μα θα μου πείτε "άσχετο"...ίσως και να είναι τελικά...

Caroline76

# 11 στην 1/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γιατί δεν του λέτε...

με απλά λογάκια...να προσγειωθεί και να σταματήσει να "ονειρεύεται" πως πάσα γυνή..."τον ποθεί" ;Γιατί δεν του λέτε, πως εκείνο που ο ίδιος σκέφτηκε αρχικά για την Προϊσταμένη του (μα που όμως δεν ισχύει πέρα από τη φαντασία του)...το σκέφτεται πλέον εκείνη για τη δική του πλευρά (έλα σπίτι...θα ψαξω για μεγαλυτερη...κτλ)... γι' αυτό και - λογικότατο!!! - κρατάει πια αποστάσεις;;;
Αρέσει στο μέλος 40podarousa

eyaggelos2

# 12 στην 1/6/2016
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 944

εγω νομιζω οτι  φανηκες εξαιρετικα αγενεις

sweetheart44

# 13 στην 1/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τζον

Που παμε σε αυτη την.περιπτωση???

Παντρεμενη 54-γυναικα καριερας-αρα μορφωμενη και προισταμενη???

Χωρισμενη??? Κλπ...κλπ.

Δωσε στιγμα αμεσα!!!

Mileni

# 14 στις 2/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από John_John_40

Μην αγχώνεσαι!

Δεν κινδυνεύεις στη δουλειά,σε θέλει κοντά της,είσαι το...25 χρονο παιχνιδάκι της.Μπορεί και να σου...κάτσει κάποια στιγμή...αλλά μέχρι τότε θα το ζήσει το...παιχνίδι...την ανεβάζει!Παντρεμένη?Χωρισμένη?

Εγώ λέω να σκεφτεί και να προσέχει τις ταινίες που παίζει στο μυαλό του μαζί της, γιατί έχει καταλάβει η γυναικά.

Συζητούσαν, έστω και για θέματα άσχετα καμιά φορά, τον βοηθούσε στη δουλειά - μπορεί απλά να τον συμπαθούσε, αυτός ανατρίχιαζε από ευχαρίστηση και όταν περπατούσαν μαζί και ακούμπησαν οι ώμοι τους - '' αχ, με γουστάρει!''

Είδε αν είχε κάτι στο δρόμο της εκεί που θα πατούσε και να πήγε λίγο δεξιά για να το αποφύγει;

Πώς δλδ. έπαιξε μαζί του και φαίνεται πως τον έχει παιχνιδάκι της;

Απο τη στάση της, μετά το τελευταίο συμβάν, άλλο βγαίνει...

somebody961

# 15 στις 2/6/2016
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Mileni

αυτός ανατρίχιαζε από ευχαρίστηση και όταν περπατούσαν μαζί και ακούμπησαν οι ώμοι τους - '' αχ, με γουστάρει!''

Είδε αν είχε κάτι στο δρόμο της εκεί που θα πατούσε και να πήγε λίγο δεξιά για να το αποφύγει;

Απο τη στάση της, μετά το τελευταίο συμβάν, άλλο βγαίνει...

Τι μου θύμισες...

-Φύγε βρε ζώον από τη μέση, άντε πιο κει βρε αγόρι μου!

-Το ακούσατε όλοι, με γουστάρει, με είπε "αγόρι μου"!

Αρέσει στο μέλος VarethikaOla

Mileni

# 16 στις 2/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από somebody961

Τι μου θύμισες...

-"Φύγε βρε ζώον από τη μέση, άντε πιο κει βρε αγόρι μου"!

-Το ακούσατε όλοι, με γουστάρει, με είπε "αγόρι μου"!

Mileni

# 17 στις 2/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τελικά, ποιος την πέφτει/έπεφτε, αγόρι μου!

54 είμαι και εγώ

somebody961

# 18 στις 2/6/2016
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση

Αυτή, αδιαμφισβήτητα.

Αν δεν ακούμπαγε επάνω του, θα έπεφτε από τη λακκούβα στο πεζοδρόμιο, κορίτσι μου!!

Mileni

# 19 στις 2/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από somebody961

Αυτή, αδιαμφισβήτητα.

Αν δεν ακούμπαγε επάνω του, θα έπεφτε από τη λακκούβα στο πεζοδρόμιο, κορίτσι μου!!

μου την πεφτεις;

somebody961

# 20 στις 2/6/2016
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση

Δεν έχω καμία πιθανότητα, ε; Εχω περάσει τα 25 εδώ και 30 χρόνια

Αρέσει στα μέλη Paralia48, giorgos170
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)