Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θα ηθελα την συμβουλη σας!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Psaraki1986

# 1 στις 7/6/2016
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 144
'Aρεσαν+: 0%

Μιλούσα με ενα παιδι ενα μηνα.Βγηκαμε για ποτο και ολα εδειχναν καλα.Μηνυματα και τηλεφωνα καθημερινα με αυτον να μου λεει ποσο του αρεσω οτι ειναι ερωτευμενος και οτι θελει να ειμαστε μαζι.

Και μενα μου αρεσε πολυ και ενθουσιαστηκα.Ξαφνικα αρχισε να δειχνει σημαδια ζηλειας πχ δεν θα βγαινεις μονη σου δεν θα πηγαινεις γυμναστηριο γτ θα σε βλεπουν αλλοι αντρες και τετοια τρελλα.Προσπαθησα να του εξηγησω ποσο λαθος εχει και οτι την ελευθερια μου δεν μπορει να μου την στερησει κανεις.Μου ειπε οτι αν δεν μου αρεσει να μην του μιλαω.3 Μερες δεν μιλησαμε και ψες του ειπα να βρεθουμε να μιλησουμε απο κοντα.Ειπε δεν μπορει και οτι θα το κανονισουμε καποια μερα.Ετσι γενικα και αοριστα.Ενοιωσα οτι ηταν αδιαφορος.Θυμωσα και του ειπα οτι αν ενδιαφεροταν πραγματικα θα εκανε μια προσπαθεια να μιλησουμε.Τον πηρα και τηλ δυο φορες δεν απαντησε πολυ περιεργη συμπεριφορα.Τι συμβαινει αραγε??Ειναι παθολογικα ζηλιαρης??Πως να το χειριστω??Δεν μπορω να στειλω ξανα.Θα με θεωρησει δεδομενη

barbie200

# 2 στις 7/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Η συμπεριφορα του δεν μου κανει για ερωτευμενο αντρα (oπως σ ειπε)μαλλον σε κομπλεξικο μ κανει ..αστον να παει στην ευχη του θεου τωρα π ειναι νωρις κ δεν τον θες τοσο πολυ ... μη πας γυρευοντας

Psaraki1986

# 3 στις 7/6/2016
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ελλάδα
barbie200 .Πραγματι η συμπεριφορα του ειναι πολυ περιεργη!Εγω τουλαχιστον προσπαθησα ...Τωρα απο κει και περα δεν μπορω να κανω κατι αλλο.Και το κακο ειναι οτι μου αρεσε πολυ και ενθουσιαστηκα

archagellos

# 4 στις 7/6/2016
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.320

Λες οτι του εξηγες οτι ειναι Λαθος ...

Κακος ...δεν ειναι λαθος ...ΕΙΝΑΙ ο τροπος που σκεφτεται .
Και το κεφαλι να του ανοιξεις και να του τα βαλεις μεσα ...δεν θα τα καταλαβει .
Στειλτον στον διαολο ... διοτι θα σου κανει τη ζωη μαυρη...

Keep Walking 

Psaraki1986

# 5 στις 7/6/2016
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ελλάδα
archagellos πιστευεις οτι πραγματικα αυτα ειναι σημαδια που παραπεμπουν σε αντρα ζηλιαρη που θα μου δυσκολεψει τη ζωη?

archagellos

# 6 στις 7/6/2016
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.320

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Psaraki1986
archagellos πιστευεις οτι πραγματικα αυτα ειναι σημαδια που παραπεμπουν σε αντρα ζηλιαρη που θα μου δυσκολεψει τη ζωη?

Ανετα ...

Αρέσει στο μέλος Psaraki1986

MiltosRNLI1930

# 7 στις 7/6/2016
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Για να δωσεις στον αλλο μια συμβουλη πρεπει να εχεις και καποια στοιχεια να βγαλεις ενα συμπερασμα.Πχ

Χθες ειχα παει σε μια καφετερια και γνωρισα μια κοπελα που μου αρεσε πολυ .Ειμαι πολυ η ελαφρα παχουλος η αθλιος κοκκαλιαρης ...

tzoulia59

# 8 στις 7/6/2016
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

να προσεχεις τις γνωριμιες απο το ιντερνετ πατανε σε μανιουαλ...

υπαρχουν τυποι που προφασιζονται τους ζηλιαρηδες για να την κανουν ,,,

κι αλλοι που ζηλευουν σκοπιμα και παλι για να σε  χειριζονται ,,,αν λεγεται κομπλεξ η οχι δεν το ξερω ,,,

αλλα και μια γνωριμια απο το διαδικτυο οπως και να χει μια ανασφαλεια παραπανω την εχει ,,,

τωρα γιατι κρυφτηκε ,,,

1 ,,,γιατι σε δουλευε ,,,και δεν τον ενδιαφερεις για παραπανω ,,,

2,,,για να σε παιξει και να σ εχει του χεριου του ,,,

3 ,,,γιατι νιωθει ανασφαλεια και κραταει αποστασεις ,,,

οπως και να χει το αποτελεσμα ειναι ενα,,,προς χλιαρο ενδιαφερον το βλεπω ,,,και κανε αυτο που σου ειπε ο αρχαγγελος ,,,

αν παλι του αρεσες τοσο πολυ τι τον εμποδιζει να ξαναρθει ; 

νομιζω ,,,τιποτα ,,,ασχολησου με τιποτε αλλο ,,,να περναει η ωρα και βλεπουμε ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Psaraki1986

Μιλούσα με ενα παιδι ενα μηνα.Βγηκαμε για ποτο και ολα εδειχναν καλα.Μηνυματα και τηλεφωνα καθημερινα με αυτον να μου λεει ποσο του αρεσω οτι ειναι ερωτευμενος και οτι θελει να ειμαστε μαζι.

Και μενα μου αρεσε πολυ και ενθουσιαστηκα.Ξαφνικα αρχισε να δειχνει σημαδια ζηλειας πχ δεν θα βγαινεις μονη σου δεν θα πηγαινεις γυμναστηριο γτ θα σε βλεπουν αλλοι αντρες και τετοια τρελλα.Προσπαθησα να του εξηγησω ποσο λαθος εχει και οτι την ελευθερια μου δεν μπορει να μου την στερησει κανεις.Μου ειπε οτι αν δεν μου αρεσει να μην του μιλαω.3 Μερες δεν μιλησαμε και ψες του ειπα να βρεθουμε να μιλησουμε απο κοντα.Ειπε δεν μπορει και οτι θα το κανονισουμε καποια μερα.Ετσι γενικα και αοριστα.Ενοιωσα οτι ηταν αδιαφορος.Θυμωσα και του ειπα οτι αν ενδιαφεροταν πραγματικα θα εκανε μια προσπαθεια να μιλησουμε.Τον πηρα και τηλ δυο φορες δεν απαντησε πολυ περιεργη συμπεριφορα.Τι συμβαινει αραγε??Ειναι παθολογικα ζηλιαρης??Πως να το χειριστω??Δεν μπορω να στειλω ξανα.Θα με θεωρησει δεδομενη

MiltosRNLI1930

# 9 στις 7/6/2016
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση

Τζουλια ,αγαπη μου ,εισαι αετος ! Τοπιασες στον αερα με την πρωτη ματια .Εγω διαβασα ,Μιλουσα μ'ενα παιδι ,και υπεθεσα στο σχολειο ,καφε ,σταση,Μετρο,γειτονια .

Μπραβο σου ρε Τζουλια

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από tzoulia59

να προσεχεις τις γνωριμιες απο το ιντερνετ πατανε σε μανιουαλ...

υπαρχουν τυποι που προφασιζονται τους ζηλιαρηδες για να την κανουν ,,,

κι αλλοι που ζηλευουν σκοπιμα και παλι για να σε  χειριζονται ,,,αν λεγεται κομπλεξ η οχι δεν το ξερω ,,,

αλλα και μια γνωριμια απο το διαδικτυο οπως και να χει μια ανασφαλεια παραπανω την εχει ,,,

τωρα γιατι κρυφτηκε ,,,

1 ,,,γιατι σε δουλευε ,,,και δεν τον ενδιαφερεις για παραπανω ,,,

2,,,για να σε παιξει και να σ εχει του χεριου του ,,,

3 ,,,γιατι νιωθει ανασφαλεια και κραταει αποστασεις ,,,

οπως και να χει το αποτελεσμα ειναι ενα,,,προς χλιαρο ενδιαφερον το βλεπω ,,,και κανε αυτο που σου ειπε ο αρχαγγελος ,,,

αν παλι του αρεσες τοσο πολυ τι τον εμποδιζει να ξαναρθει ; 

νομιζω ,,,τιποτα ,,,ασχολησου με τιποτε αλλο ,,,να περναει η ωρα και βλεπουμε ,,

tzoulia59

# 10 στις 7/6/2016
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

εσυ ασχολεισαι με τιποτα να περναει η ωρα; 

ξερω τωρα που εφυγε η μπλις μου την πεφτεις ,,μ εχεις για δευτερη ,,,

και μενα δεν μου παει καθολου ο ρολος ο δευτερος μιλτακο ,,,

παρε κι ενα σχετικο ασμα ,,,

https://www.youtube.com/watch?v=H-_ps-vph-g

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από MiltosRNLI1930

Τζουλια ,αγαπη μου ,εισαι αετος ! Τοπιασες στον αερα με την πρωτη ματια .Εγω διαβασα ,Μιλουσα μ'ενα παιδι ,και υπεθεσα στο σχολειο ,καφε ,σταση,Μετρο,γειτονια .

Μπραβο σου ρε Τζουλια

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

iisida

# 11 στις 7/6/2016
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 194

τι θα πει πως θα το χειριστεις??? εσενα σου αρεσει ολο αυτο??

αν σου αρεσει...κλεισου μεσα ..στειλε του μυνημα οτι μονο με την αδεια του θα ξαναδεις το φως του ηλιου...
και ζητα του και συγγνωμη που δεν το εκανες πιο πριν...

αν δεν σου αρεσει ..τα κουβαδακια σου και σε αλλη παραλια...πιο...ευαερη και  ευηλια...

matiamou12

# 12 στις 8/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οχι δεν ειναι ζηλιαρης...εχει αλλη και σε παιζει...σε ηθελε καβαντζα.Απλα ηθελε να διαπιστωσει αν σε παιζει κανωνικα...αν εισαι το καινουργιο ρομποτακι του.Ασε μην μπλεκεις.Ομως τωρα να ξερεις θα εχει κατανου τι του ειπες...να ξερεις θα στειλει οποτε βολευει αυτον.Μην σκορπας ασκοπα τις σκεψεις σου οποιοι μας θελουν και μας αγαπουν ειναι διπλα μας.Ξερεις ποσοι αγαπουν και πλατωνικα?ουουουουου καθε μερα...και πολλοι...

Psaraki1986

# 13 στις 8/6/2016
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ελλάδα
matiamou12 εδειχνε και πολύ ερωτευμενος.Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται...Πιστευεις οτι θα στειλει,?Γτ μετα απο αυτα που του ειπα δεν νομιζω!!

tangerinedream

# 14 στις 8/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...εγώ είμαι σίγουρος ότι ανεξάρτητα απο τις απαντήσεις/νουθεσίες/συμβουλές μας η καλή μας φίλη θα καταλήξει σε αυτόν...απο τη στιγμή που της έριξε το μικρόβιο και το σκουληκάκι στριφογυρίζει στο μυαλό της, η έκβαση είναι δεδομένη...παράλληλα όσο πιο αρνητικά χαρακτηρίζουμε τον τύπο τόσο θα διογκώνεται το σκουλίκι στο μυαλό της φίλης μας...ο άνθρωπος μια ανωμαλία την έχει.πάντα...

mynameisfani

# 15 στις 8/6/2016
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 129
Ψαράκι μου κ παθολογικα ζηλιαρης να ειναι αφου σου αρεσει τι σε απασχολει;;;αμα σου λεει μην βγαινεις τοτε μην βγαινεις!!!αλλιως φευγεις κ πας αλλου

Psaraki1986

# 16 στις 8/6/2016
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Αυτο που με απασχολει εμενα ειναι το γεγονος οτι παρ'ολα αυτα που ελεγε οτι ειναι ερωτευμενος ,θελει να ειμαστε μαχι κτλ μετα απο τον τσακωμο δεν εκανε καμια κινηση να επικοινωνησει.Δειχνει απαθεια και αδιαφορια.Εγω εκανα κινηση για επικοινωνια αλλα ειπε θα κανονισουμε συναντηση για να μιλησουμε μια μερα!!!Τι περιμενει??Να τρεχω απο πισω του??

Psaraki1986

# 17 στις 8/6/2016
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ελλάδα
tangerinedream ,εσυ τι πραγματικα πιστευεις για τον συγκεκριμενο τυπο?Γτ δεν κανει καμια κινηση επικοινώνιας?Τον διεγραψα και αποfb

tangerinedream

# 18 στις 8/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...εγώ καλή μας φίλη, δεν ξέρω άν είναι ζηλιάρης ή όχι και δεν είναι αυτό το μείζον θέμα σου εδώ...θεωρώ ότι ο τύπος αυτός δεν είναι σοβαρός άντρας, συμπεριφέρεται ανώριμα και κατά συνθήκη και γενικά δεν είναι μια συγκροτημένη και ολοκληρωμένη προσωπικότητα... 

MiltosRNLI1930

# 19 στις 8/6/2016
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση

Η διαγραφη απο το f.b. τελικα ειναι μεγαλη ζημια Οταν ο αλλος τσαντιστει διαγραφει το φουσκωτο του ,το ποδηλατο ,τα κινητα του, τα ζωα του ,σκυλια η μηρυκαστικα αν ειναι αγροτης και στο τελος αν τσαντιστει πολυ και τις γυναικες που τον αγαπησαν

tangerinedream

# 20 στις 8/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...κι εσυ γλυκό μας ψαράκι, εφόσον άρχισες τις διαγραφές θα ήταν καλό και σοφό να τις συνεχίσεις και εκτός δικτύου!!! :-)

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε