Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

π@π@ρι@ μάντολες φίλε μου...

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

dylanthomas

# 21 στις 11/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

οτι και να κάνεις...

ανήρ όντως, το μπελά σου θα βρείς!!!

Πάλεψέ το, μέσα σου, σε λίγο, εντάξει θα είσαι!!!

achinos

# 22 στις 11/6/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από dylanthomas

οτι και να κάνεις...

ανήρ όντως, το μπελά σου θα βρείς!!!

Πάλεψέ το, μέσα σου, σε λίγο, εντάξει θα είσαι!!!

Ε, όχι ό, τι κ να κάνει ρε συνάδερφε, αυτό που κάνει είναι το πρόβλημα.

"είμαι ο καλός σύντροφος που με κεράτωσε η γαϊδάρα...η αναίσχυντη..."

Υποβαθμίζεις την κριτική σε γκρίνια.

Κατά τ άλλα συμφωνώ, σε λίγο εντάξει θαναι,

αυτό λέω κ γω.

achinos

# 23 στις 11/6/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Αυτός μου θυμίζει εκείνον, 35 ήταν νομίζω, που ήθελε να τη χωρίσει

κ τον χώρισε αυτή
κ τάπαιξε...
Καρμπόν.
Αρέσει στο μέλος somebody961

Paralia48

# 24 στις 11/6/2016
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.090

εμένα ένα μ άρεσε   <<Όμως δεν συνήθισε, άρχισε να σε γράφει ξερεις που...>>.
Πολύ καλό ! Αυτό κάνουμε και μεις!
Εγώ το ονομάζω φυσική άμυνα!

Αρέσει στο μέλος achinos

Katia_80

# 25 στις 11/6/2016
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 935
Συμφωνώ ότι ο φίλος εδώ δε φέρθηκε ωραία, ούτε κατά τη διάρκεια του δεσμού, ούτε όταν χώρισε. Όμως ας μην παραβλέπουμε και τη συμπεριφορά της κοπέλας. Όταν νιώθεις ότι αδικείσαι ή δε σε καταλαβαίνουν ή ότι δε σε βγάζει πουθενά, σηκώνεσαι και φεύγεις. Ναι απίστησε και ο θεματοθέτης αλλά δεν έκανε παράλληλη σχέση και επιπλέον της έδωσε την ευκαιρία να ανοίξει το στοματάκι της να μιλήσει και να ξεκαθαρίσει τη θέση της. Δεν το έκανε. Απεναντίας είπε θρασύτατα ότι δεν ήξερε που πάει ακόμα η καινούργια της σχέση, γι' αυτό και ήθελε να διατηρήσει την "καβάντζα" της. Εγώ με συγχωρείτε αλλά αυτό το φέρσιμο, το παιχνίδι σε διπλό ταμπλό δεν το δέχομαι ούτε από γυναίκα, ούτε από άντρα και το θεωρώ άτιμο.
Αρέσει στα μέλη broomstick, eimaimakria

inioxos52

# 26 στις 11/6/2016
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Γηρασκω αει διδασκομενος φιλε θεματοθετη.

Διοτι θαπρεπε να γνωριζεις αγαπητε στα 40 σου, οτι εμπιστοσυνη δεν δειχνουμε ΠΟΤΕ ουτε καν στον κωλο μας. Οχι σε γυναικα που την παραταμε και μονη της, και μαλιστα ανευ υποσχεσης-δεσμευσης γαμου!!!

Θαπρεπε να γνωριζεις πως παρα τα οσα λενε, οι γυναικες απο μια ηλικια και πανω, το μονο που εχουν στο μυαλο τους ειναι να παντρευτουν. Οχι γιατι το θελουν. Μη νομισεις. Θελουν τον γαμο για να βουλωσουν τα στοματα του κοσμου και της οικογενειας τους κυριως.

Θαπρεπε να γνωριζεις πως απο την στιγμη που δεν εισαι ετοιμος να παιξεις επικινδυνα παιχνιδια οπως αυτα του γαμου και τον δεσμευσεων, αποχωρεις ως κυριος, και αφηνεις αλλον να βγαλει τα φιδια απο τις τρυπες που πλεον δεν σε αφορουν.

Εσυ ομως τι εκανες αγαπητε? Να σου πω εγω. Εβαλες τα δαχτυλα σου και εβγαλες τα ματια σου. Γιατι παραπονιεσαι λοιπον?  Η κυρια επαιξε το παιχνιδι της, και εσυ επαιξες το δικο σου. Και εχασες. Με τις υγειες σου λοιπον, και αλλη φορα νασαι προσεκτικοτερος, πονηροτερος, πιο ψιλιασμενος, και κυριως χωρις μεγαλες κουβεντες για αγαπες και ερωτες, γιατι δεν ανταποκρινονται στην αληθεια, αλλα ουτε και στην πραγματικοτητα. Και το ξερεις αυτο.

Τωρα βεβαια εαν παρα τα οσα σου λεω συνεχισεις να πουλας αλλα και να μασας λεκτικες π@π@ρι@ μαντολες φιλε μου, θα συνεχισεις και να την πατας. Παραδεξου λοιπον πως δεν εισαι πλασμενος για γαμους και οικογενειες και αλλα τετοια σοβαρα, και ζησε μονος και ελευθερος κυνηγος με γκομενες για μικρα χρονικα διαστηματα, και μολις αρχιζουν οι πιεσεις, θα την κανεις με ελαφρα.

Ετσι κανουν οσοι θελουν ναναι ασφαλεις. Κατα το δυνατον βεβαια ε? Κατα το δυνατον!!!

Αρέσει στα μέλη Elena976, eimaimakria
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

eimaimakria

# 27 στις 11/6/2016
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 11

, μούρθε μια εικόνα, είναι ένα παιδι, που τεντώνει το λάστιχο της σφεντόνας...πολύ, πολύ...κ στο τέλος αφήνει τη σφεντόνα..

ίσως το πιο ευστοχο σχόλιο που έχω διαβάσει...!

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από achinos

Γιατί ρε φίλε, εσύ τα μάζεψες να φύγεις όταν έκανες τζιριτζάντζουλες;

Η της το έλεγες;

Πώς στην ευχή περιμένετε απ τον άλλον να είναι ανοιχτό βιβλίο, όταν εσεις ΔΕΝ είστε.
Κ λογικό είναι, κανείς δεν είναι ανοιχτό βιβλίο, είναι χαζή ρομαντζούρα να περιμένεις τον άλλον να είναι. Η αλλιώς, υποκρισία.
Κατ εμέ, έπρεπε να τα μαζέψεις μόλις της είπες ότι δεν την παντρεύεσαι. Τα υπόλοιπα σορρυ φίλε είναι π@π@ρια μάντολες όπως λες.

, μούρθε μια εικόνα, είναι ένα παιδι, που τεντώνει το λάστιχο της σφεντόνας...πολύ, πολύ...κ στο τέλος αφήνει τη σφεντόνα...

Αρέσει στο μέλος Elena976

eimaimakria

# 28 στις 11/6/2016
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Όταν δεν θελεις απλά φευγεις...

Δεν προετοιμάζεις το έδαφος νωρίτερα, βρίσκεις τον καινούργιο, τα χεις μαζί του 3 μήνες για να δεις αν σου κάνει και μετά αρνείσαι τα πάντα για να κρατήσεις και την καβάτζα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Paralia48

εμένα ένα μ άρεσε   <<Όμως δεν συνήθισε, άρχισε να σε γράφει ξερεις που...>>.
Πολύ καλό ! Αυτό κάνουμε και μεις!
Εγώ το ονομάζω φυσική άμυνα!

-Avra-16

# 29 στις 11/6/2016
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 12

Θεματοθέτη ,λυπάμαι.

Είναι όμως δική σου αστοχία...Γιατί δεν μίλαγες μαζί της περί γάμου;(το είχες στο μυαλό σου)Γιατί δεν υπολόγισες και την δική της διαίσθηση;Γιατι την απατούσες; σκέψου και ξύπνα

eimaimakria

# 30 στις 11/6/2016
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Είχα την απορροία γιατί το ποστ μου προκάλεσε τόσο μένος γενικά και εκατσα και διαβασα αρκετές αναρτήσεις που έχουν κατά καιρούς ανέβει στο σαιτ.

Αυτό που κατάλαβα για μια ακόμα φορά είναι αυτό που λέω και στους φοιτητές μου οτι πάντα κρίνουμε πράγματα, κείμενα, ταινίες, συμπεριφορές ανάλογα με τα προσωπικά μας βιώματα ή ακούσματα.

Ο ανεπηρέαστος κριτής είναι μια έννοια που δεν υπάρχει δυστυχώς η ευτυχώς για την καθημερινότητα μας. 

Η μεγαλύτερη πλειοψηφία κατάλαβε οτι με πείραξε οτι με κεράτωσε. Δεν είναι αυτό το θέμα μου ειλικρινά. Έχω αποδεχθεί την έννοια κέρατο στη ζωή μου και είμαι απόλυτα σίγουρος οτι έχω φάει κέρατο και στις προηγούμενες σχέσεις μου παρά το γεγονός οτι δεν είχα κανένα στοιχείο που να με κάνει να ανησυχώ.

Διάβασα κάπου οτι έκανα τις τσιριτζάτζουλες μου και κακώς δεν έφυγα εγώ από τη σχέση νωρίτερα. Δεν γράφει πουθενά για τσιριτζάτζουλες το κείμενο, γράφει για ένα ξενοπήδημα που κακώς το έκανα και το είχα μετανοιώσει και για μία ¨προδοσία¨από το σώμα μου όπως ευστοχα χαρακτήρισε κάποιος άλλος παραπάνω.

Δεν γράφει πουθενά για παράλληλη σχέση, δεν γράφει πουθενά για καβατζογκόμενα, δεν γράφει πουθενά για δοκιμαστική περίοδο με την νέα μου σχέση.
Επίσης το κείμενο δεν γράφει πουθενά οτι έκανα τη ζωή μου και οτι ψαχνόμουνα.
Κολλήσαμε λοιπόν όλοι (και γώ μαζι σας), στην γκομενίτσα που πήδηξα, στην παρτούζα που μου έκατσε αλλά δεν έκανα αλλά την προκάλεσα σύμφωνα με τα συμπεράσματα που έχουν βγει μέχρι τώρα.

Δεν είδα πουθενά να εμφανίζομαι σαν ο απατιμένος ¨σύζυγος¨ μέσα στο κειμενο ίσα ίσα που κάπου αναφέρω ¨καλύτερα να σου έλεγε οτι πήγε με 10 αυτό το διάστημα¨.
Πολύ λίγες από τις φίλες πήρανε θέση για το δίπορτο τους τρεις τελευταίους μήνες, σχολίασαν όμως με σθένος το κέρατο πριν από τρία χρόνια και έμειναν εκεί και ίσως καλά κάνανε, ποιος είμαι εγώ που θα τις κρίνω.

Δεν ζητησε ποτέ κανεις από την Πηνελόπη να περιμένει, ίσα ίσα επειδή την εβλεπε ο Οδυσσέας οτι έσκαγε προσπαθησε να της δώσει τη λύση εδώ και καιρό κανοντας συνέχεια κουβέντα για το εάν θέλει να μείνει μόνη της καλύτερα. ¨Οχι αγάπη, πως σου πέρασε αυτό από το μυαλό?? ήταν η απάντηση.

Αυτό κυρίες και κύριοι είναι μεγάλη πουστιά , γιατι έτσι ονομάζεται στην καθομιλουμένη, πουστιά μέχρι να βρούμε τον επόμενο και να τσεκάρουμε πρωτα αν μας κάνει!!!

Και για να το κλείσω εδώ γιατί πάλι θα ακούσω το κράξιμο της αρκούδας μια απλή παράθεση από το κείμενο...
¨Οχι επειδή βρήκε γκόμενο...  

Οχι επειδή με κεράτωσε...  ο

χι επειδή δεν είχε τα @@ να μου το πει...  Ξ

ερεις γιατί φίλε;  Γιατι ήμουν πάντα αξιοπρεπής και δεν άξιζα τετοια συμπεριφορά...

Ας εφευγε οταν γνώρισε τον άλλον πολύ απλά. Αυτό με πειράζει, 2 μαλάκες να έχουν την ίδια γκόμενα και ο ένας να νομίζει οτι είναι ατυχήσασα και δεν περναγε καλά στην προηγούμενη της σχέση και γι αυτό ¨χώρισε¨και ο άλλος να πιστευει οτι ίσως με το που θα γυρίσει από το επαγγελματικό ταξίδι τα πράγματα θα είναι καλύτερα!!!

ΑΑΑ επίσης για κάποιον φίλο που είπε οτι αρνηθηκα να την παντρευτώ, δεν νομίζω να είπα κάτι τέτοιο στο κείμενο. Απλά ανέφερα μια κακή απάντηση σε μια συζήτηση περί γάμου. ισα ίσα που εδώ και κάποιο χρονικό διάστημα όπως αναφέρω και στο πόστ της είχα πεί να το προγραμματίσουμε.

Οτι και να λέμε, ότι και να κάνουμε ο τίτλος του πόστ τα λέει όλα και γι αυτό και μπήκε
ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΑΝΤΟΛΕΣΓια κάποιους όλο το κείμενο είναι παπάρια μάντολες και είναι απολύτα φυσιολογικό.Για μένα παπάρια μάντολες είναι η εμπιστοσύνη που μπορείς να δείξεις σε κάποιον πλέον!!!

καπου διαβασα ενα κατι πολύ καλο...
¨Τα ομορφοτερα πράγματα στη ζωή έρχονται ξαφνικά...¨¨και οι πουστιες επίσης¨

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους

Αρέσει στα μέλη __HBH__, broomstick

nuvola

# 31 στις 11/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από eimaimakria

Όταν δεν θελεις απλά φευγεις...

Δεν προετοιμάζεις το έδαφος νωρίτερα, βρίσκεις τον καινούργιο, τα χεις μαζί του 3 μήνες για να δεις αν σου κάνει και μετά αρνείσαι τα πάντα για να κρατήσεις και την καβάτζα...

νταξει συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες

το σύνδρομο κλαδί /κλαδί είναι συχνό φαινόμενο  στις ερωτικές σχέσεις

δεν έχει να κάνει  με σένα 

,αλλά με τον τρόπο που έχει επιλέξει να κινείται στις ερωτικές σχέσεις  η πρώην κοπέλα σου ...

Η μονογαμία είναι μια συμφωνία αγαπητέ είμαι μακριά,

άπαξ και παραβιασθεί κρυφά ,υπάρχει προδοσία .

Η αγάπη η εκτίμηση κ όλα τ άλλα σεβάσμια δεν έχουν καμιά δουλειά εδώ .

Τώρα το  πως φτάσατε εδώ ,τι σας έφερε σ αυτό το the end  ,τι δεν κατάλαβες ,που έφταιξες ,πότε κ αν την πρόδοσες κ εσύ ...θα τα δεις εν καιρώ 

γιατί θα τα δεις να είσαι σίγουρος .

MiltosRNLI1930

# 32 στις 11/6/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Αναλογα με τα προσωπικα βιωματα

Τα ειπες ολα .Εαν δε .Ειχες πραγματοποιησει και το menage a trois , τοτε θα ειχες ικανοποιησει τις ανεκπληρωτες φαντασιωσεις ολων και τα σχολια θα ηταν ευνοικα .

Οι εποχες ειναι πλεον δυσκολες .Μπαλκονακι της κουζινας 1Χ2 με θεα τον ακαλυπτο .Τσιγκινο ερμαριο με σπρευ για κατσαριδες , απορυπαντικα απο το My Market και "φραπες" 5 ωρων εξατμησμενος εχουν ως αποτελεσμα την επιθετικοτητα
Αρέσει στο μέλος eimaimakria

giorgos170

# 33 στις 11/6/2016
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.417

Τα ειπε ολα

αυτο ηταν το θεμα

Αρέσει στα μέλη eimaimakria, MiltosRNLI1930

Mileni

# 34 στις 12/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Είσαι πράγματι ...μακριά;

Δεν θα το έλεγα.
Αφού σκαλίζεις/ψάχνεις παρόμοια θέματα, δεν θες να ..φύγεις

Γιατί;

Θες συμπαράσταση;

Μα - για ο,τι και για όσο κατηγορείς τους άλλους (και εσένα!), αντιστέκεσαι στα γεγονότα, δεν θέλεις να τα αποδεχθείς (που δεν είναι τυχαία) και θα υποφέρεις περισσότερα
Η πίκρα, ο πόνος, όλα τα αρνητικά συναισθήματά - θα σε διαλύσουν

Πριν μερικούς μήνες, το δεξί μου πόδι δέχτηκε βάρος 100 κιλών, τα είδα να πέφτουν επάνω του, να το πλακώνουν ανάμεσα στην άκρη του τσιμέντου του πεζοδρομίου και το μηχανάκι μου.
Δεν μπορούσα να το αποφύγω και τη στιγμή που έπεφτε, ''παραδόθηκα'', το δέχτηκα και εγω, σαν να συμφώνησα με αυτό που συνέβη

Αν ήμουν σφιγμένη, μάλλον θα το είχα σπάσει

Έτσι είναι και με τον συναισθηματικό κόσμο μας..
Όσο αρνητικοί είμαστε στην αντίδρασή μας, όσο αρνούμαστε τα γεγονότα, όσο κατηγορούμε και είμαστε επιθετικοί, υποστηρίζουμε το ''πρόγραμμα αυτοκαταστροφής'' μας και τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες να μας έρθουν άλλα, ακόμα χειρότερα

Υ.Γ: Γράφεις υπέροχα.
Εκμεταλλεύσου το χάρισμα σου αυτό, στο να γράφεις σε εσένα και να σου απαντάς,
ρώτα σε - πού, πότε έχασες την αγάπη - για τον εαυτό σου και για τους άλλους.
Να βρεις την Κυρία αυτή οπωσδήποτε και να την αφήσεις να σε συνοδεύει, να είναι πάντα δίπλα σου για ο,τι κάνεις και για ο,τι σου συμβαίνει για να φτάσεις πράγματι μακριά και με happy end κάθε ιστορία για το υπόλοιπο της ζωής σου..

αλλιώς -

''π@π@ρι@ μάντολες'' φίλε μου...

MiltosRNLI1930

# 35 στις 12/6/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Mileni

Είσαι πράγματι ...μακριά;

Δεν θα το έλεγα.
Αφού σκαλίζεις/ψάχνεις παρόμοια θέματα, δεν θες να ..φύγεις

Γιατί;

Θες συμπαράσταση;

Μα - για ο,τι και για όσο κατηγορείς τους άλλους (και εσένα!), αντιστέκεσαι στα γεγονότα, δεν θέλεις να τα αποδεχθείς (που δεν είναι τυχαία) και θα υποφέρεις περισσότερα
Η πίκρα, ο πόνος, όλα τα αρνητικά συναισθήματά - θα σε διαλύσουν

Πριν μερικούς μήνες, το δεξί μου πόδι δέχτηκε βάρος 100 κιλών, τα είδα να πέφτουν επάνω του, να το πλακώνουν ανάμεσα στην άκρη του τσιμέντου του πεζοδρομίου και το μηχανάκι μου.
Δεν μπορούσα να το αποφύγω και τη στιγμή που έπεφτε, ''παραδόθηκα'', το δέχτηκα και εγω, σαν να συμφώνησα με αυτό που συνέβη

Αν ήμουν σφιγμένη, μάλλον θα το είχα σπάσει

Έτσι είναι και με τον συναισθηματικό κόσμο μας..
Όσο αρνητικοί είμαστε στην αντίδρασή μας, όσο αρνούμαστε τα γεγονότα, όσο κατηγορούμε και είμαστε επιθετικοί, υποστηρίζουμε το ''πρόγραμμα αυτοκαταστροφής'' μας και τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες να μας έρθουν άλλα, ακόμα χειρότερα

Υ.Γ: Γράφεις υπέροχα.
Εκμεταλλεύσου το χάρισμα σου αυτό, στο να γράφεις σε εσένα και να σου απαντάς,
ρώτα σε - πού, πότε έχασες την αγάπη - για τον εαυτό σου και για τους άλλους.
Να βρεις την Κυρία αυτή οπωσδήποτε και να την αφήσεις να σε συνοδεύει, να είναι πάντα δίπλα σου για ο,τι κάνεις και για ο,τι σου συνέβη για να φτάσεις πράγματι μακριά και με happy end κάθε ιστορία για το υπόλοιπο της ζωής σου..

Katia_80

# 36 στις 12/6/2016
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Καλημέρα στην παρέα. Αυτό που κατάλαβα εγώ ότι πείραξε το θεματοθέτη περισσότερο, ήταν το δούλεμα και η κοροιδία. Η φίλη Nuvola παραπάνω μίλησε για το φαινόμενο κλαδί- κλαδί. Δηλαδή για σταθείτε ρε κορίτσια. Αυτό το θεωρούμε φυσιολογικό και το περνάμε στο ντούκου? Εσάς θα σας άρεσε να σας φερθούν έτσι? Θα το δικαιολογούσατε? Να έχει ήδη φύγει ο άλλος από τη σχέση και να σε αφήνει στις αυταπάτες σου αντί να σου πει ντρόμπρα και ξεκάθαρα "λυπάμαι, δε μπορώ να συνεχίσω". Επειδή στο πρόσφατο παρελθόν βίωσα μια ίδια σχεδόν ιστορία, μπορώ να πω ότι δε μου άρεσε καθόλου κι εγώ προσωπικά δε θα το έκανα ποτέ. Τίμιες και ευθείες εξηγήσεις για να είμαι και καλά με τον εαυτό μου. Η ρίζα του κακού στην υπόθεση του φίλου μας εδώ ήταν η βαθύτερη απροθυμία του για γάμο, τον οποίο η κοπέλα επιζητούσε και ήταν δικαίωμά της. Κι επειδή οι γυναίκες έχουμε και πιο ισχυρή διαίσθηση, ήξερε μέσα της ότι ακόμα κι αν κατέληγαν να παντρευτούν, θα ήταν με το στανιό και φυσικά ξενέρωσε. Επόμενο και κατανοητό. Γιατί όμως δε σηκώθηκε να φύγει κι εκείνη παρά καθόταν και τον δούλευε? Ήταν ένα είδος "εκδίκησης"? Τι να πω...Υ.Γ.: Eimaimakria, το έχεις με το γράψιμο. Συνέχισέ το.
Αρέσει στα μέλη achinos, broomstick

achinos

# 37 στις 12/6/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Katia_80
Η ρίζα του κακού στην υπόθεση του φίλου μας εδώ ήταν η βαθύτερη απροθυμία του για γάμο, τον οποίο η κοπέλα επιζητούσε και ήταν δικαίωμά της. Κι επειδή οι γυναίκες έχουμε και πιο ισχυρή διαίσθηση, ήξερε μέσα της ότι ακόμα κι αν κατέληγαν να παντρευτούν, θα ήταν με το στανιό και φυσικά ξενέρωσε. Επόμενο και κατανοητό. Γιατί όμως δε σηκώθηκε να φύγει κι εκείνη παρά καθόταν και τον δούλευε? Ήταν ένα είδος "εκδίκησης"? Τι να πω...Υ.Γ.: Eimaimakria, το έχεις με το γράψιμο. Συνέχισέ το.

Den έφυγε μετά την άρνησή του, προφανώς γιατι ο νεαρός είχε καλό πακέτο. Α κ για "συναισθηματικούς" λόγους. 

Για εκδίκηση δεν ξέρω, αφού η συντριπτική πλειοψηφία τν ανθρώπων, ακόμα κ ο eimaimakria, έτσι λειτουργούν σα πιθηκάκια που πάνε από κλαδί σε κλαδί.

Γιατί αν το καλοδείς, όλες οι εκτός σχέσεως απόπειρες, είτε για μόνοσεξ είτε για "σχέση" το ίδιο είναι.

Επιτυχημένες (αν κάτσει) ή αποτυχημένες (αν δεν κάτσει) προσπάθειες παράλληλης (αφού είμαστε με κάποιον ) σχέσης.

Γιαυτό δεν καταλαβαίνω τί διαφορά έχει το να πήγαινε με 10, απ το που πήγε με έναν κ μάλιστα σοβαρά.

Όπως δεν καταλαβαίνω γιατι δεν την έκανε ο συγγραφεύς, από τότε που κατάλαβε πως δεν ήταν αυτός που η άλλη ήθελε, αλλά περίμενε να του δώσει κ η κοπέλα το οκ. 

Δλδ, βλέπεις ότι δε σε θέλει, σε γράφει, όπως τεσπα το πιάνουν οι κεραίες σου, ό, τι πιανουν...

Σήκω κ φύγε πριν γίνετε μαντάρα κ δε μπορείτε να δείτε ο ένας τον άλλον. Μια ζωή μαζί περάσαν, ούτ οι γάμοι δεν κρατάνε τόσο.

Κ γιατί το κράτησε τόσο κι αυτός, που έλεγε ότι ήξερε; 

Νομίζω το γεγονός πως έμεινε μαζί του, χωρίς να την παντρεύεται, 

του έδωσε πάτημα πως την έχει του χεριού του. Ελέγξιμη.

Πολύ βολικό.

Ο δεμένος γάιδαρος.

Κ οι δυο βολεύτηκαν λοιπόν.

Αυτό όμως δεν υποχρεώνει κάποιον απ τους δυο, να βολεύεται αιωνίως.

Θα μπορούσε άνετα, να γνωρίσει ο νεαρός μια νεαρότερη κ πιο επιθυμητή στα μάτια του γυναίκα, αφού είχε προτάσεις όπως λέει κ ο ίδιος κ ή να κάνει παράλληλη σχέση μαζί της 

(δε μου θυμίζει τίποτα αυτό, ούτε που τόχω ξανακούσει

τί όχι; )

η να σουτάρει την παλιά κ να παντρευτεί κανονικά την καινούρια που δε σηκώνει από αναβολές.

(καλά ούτ αυτό έχει ξαναγίνει, ξέρω)

Το πρόβλημα εδώ είναι ότι σ αυτό το αμοιβαίο κ συναινετικό αλληλοκορόιδεμα, 

α υ τ ή

πέρασε ένα βήμα πιο μπροστά.

Καλά, εκτός του ότι το κέρατο άμα είναι από γυναίκα τ αγόρια το έχουν για πολύ βαρύ, διότι άλλα τους έλεγε η μαμά τους κι άλλο συμβαίνει στην αληθινή ζωή.

Ενώ οι γυναίκες, είναι μαθημένες...όσες είναι ακόμα.

Τώρα ο μόνος που δεν έχει έρθει είναι ο τζοντζον, να του πει πόσο μια χαρά ήταν ο μοναχικός άντρας τη δεκαετία του 60...που είχε όποια ήθελε κ έκανε ό, τι ήθελε.

κ πόσο σφίξαν οι κ&λοι στη δικη μας εποχή...έτσι πούγινε ο κόσμος μ αυτές τις χωρισμένες να κυκλοφορούν ελεύθερα κ να μη χαμπαριάζουν από υποστήριξη στον κακομοίρη άνδρα.

Α κ ο άλλος ο τί γλυκούληηης...

που έχει εμμονή με τις 50+.

Μα πάλι μου κάνει εντύπωση, πώς εκείνο το παιδί από το χωριό παίρνει για τόσο  χαριτωμένα τα τσιλιμπουρδίσματα του πατέρα του, που δεν τους αφήνει μια κ τα δίνει όλα στη ρωσίδα...

Κ πως τόχε πάρει εκείνο το άλλο παιδί από την κρήτη...θυμάστε, όταν η μάνα του 60+, αποφάσισε να τα φιάξει μ έναν ανάλογης ηλικίας, γοητευτικό γέροντα

αφού ο δικός της είχε πεθάνει κ είχαν περάσει κ τρία χρόνια, τον είχαν ήδη ξεθάψει δλδ

Κ αυτό το αναφέρω, γιατί αναρωτιέμαι, πώς σ αυτή τη χώρα, οι άνδρες που ξενοψάχνονται, είτε μέσα στο γάμο, είτε μέσα στη σχέση, είτε όπου αλλού, το κάνουν πιο όμορφα από τις γυναίκες κ πιο σεβαστικά.

Α...κ αξιοπρεπέστερα.

Αρέσει στο μέλος Katia_80

Katia_80

# 38 στις 12/6/2016
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Κοίτα να δεις αχινέ μου, όλα αυτά που λες σωστά και μαζί σου κι εγώ. Θα μπορούσε κι ο θεματοθέτης απ' την αρχή όταν τέθηκε θέμα γάμου απ' την κοπέλα, να της πει τίμια και σταράτα "ξέρεις εγώ δεν είμαι για γάμους και πανηγύρια αν θέλεις να συνεχίσουμε έτσι καλώς αλλιώς ο καθένας το δρόμο του". Να έπαιρνε και η άλλη τις αποφάσεις της. Αντ' αυτού έκανε το παπί και η άλλη το ανεχόταν μέχρι να βρει τον επόμενο. Το πρόβλημα με τις σχέσεις των δύο φύλων πέρα απ τα στερεότυπα ξέρεις ποιο είναι? Η έλλειψη σεβασμού απέναντι στον άλλο, τις ανάγκες και τα συναισθήματά του αλλά και η αδυναμία να πούμε μια αλήθεια στον ίδιο μας τον εαυτό και κατόπιν και στους άλλους...γιατί πως να το κάνουμε ένα κι ένα κάνουν δύο και η κοροιδία δεν έχει ελαφρυντικό...

broomstick

# 39 στις 12/6/2016
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

φιλε 

επειδη ο χωρισμος ειναι προσφατος ειναι φυσιολογικο τα συναισθηματα που σε διακατεχουν να ειναι θυμος νευρα αγανακτηση αδικια...
κανεις λαθος ομως που προσπαθεις να αναλυσεις τωρα την κατασταση που σας εφτασε στον χωρισμο...αυτο θα το κανεις οταν καταλαγιασουν τα νευρα σου απο τα αρνητικα συναισθηματα και θα εχεις καθαρο μυαλο...τωρα ξεσπα πιες γλεντα και προσπαθησε να ξεχασεις...
επειδη λες οτι μενεις και εξωτερικο και δυσκολα θα βρισκες ατομο να τα πεις καλο ηταν που τα επικοινωνησες ολα αυτα μεσα απο εδω για να βγαλεις απο μεσα σου βρε αδερφε...το να τα κραταμε μεσα μας μας κανει περισσοτερο κακο...  

υ.γ.  αν και το κειμενο σου ηταν υπερβολικα μεγαλο χαρηκα που βρηκα την υπομονη και το διαβασα...
υ.γ 2.  μην ριχνεις ολες τις ευθυνες πανω σου...
υ.γ 3  μακροχρονιες σχεσεις χωρις επισημοποιηση ειναι καταδικασμενες σε χωρισμο...οι ερευνες το λενε
Αρέσει στα μέλη Paralia48, Katia_80

nuvola

# 40 στις 12/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Katia_80
Καλημέρα στην παρέα. 

το κλαδί κλαδί  είναι όπως κ  η άλλη περίπτωση 

σεξ για το σεξ 

δείχνουν και λένε πολλά ...

τις περισσότερες 

έχουν να κάνουν με το πόσο βαριόμαστε κ  δεν αντέχουμε  τον εαυτό μας .

στη συγκεκριμένη ιστορία 

αν ο λόγος ήταν τα κουφέτα ,σημαίνει πως η κοπελιά το ετοίμαζε καιρό 

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε