Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

όταν δεν γνωρίζεις ποτέ πραγματικά τον άλλον...

Σελίδα : 1

Nefeli89

# 1 στις 15/6/2016
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Κατά καιρούς έχω διαβάσει διάφορα άρθρα, και έτσι θέλησα να παραθέσω και την δική μου ιστορία.

Πριν από σχεδόν 1 χρόνο, χώρισα από μια " μεγάλη" και δυνατή σχέση. Η γνωριμία τυχαία και αναπάντεχη, δεν ήταν κεραυνοβόλος έρωτας, περισσότερο θύμιζε κάτι προσωρινό, όμως εξελίχθηκε αλλιώς. Περάσαμε δύο χρόνια μεγάλου έρωτα με απίστευτη χημεία, τσακωμούς αντιπαραθέσεις χωρισμούς και επανασυνδέσεις. Στα δύο χρόνια μεταμορφώθηκα για χάρη του, απομακρύνθηκα από όσους εκείνος δεν ενέκρινε, έφευγα από δουλείες επειδή ζήλευε, τα έβαζα με όσους προσπαθούσαν να μου ανοίξουν τα μάτια.Το αποκορύφωμα ήταν όταν αποφάσισα να τον ακολουθήσω όταν έφυγε από την Αθήνα (πήρε μετάθεση). Σκοπεύαμε να το πάμε σοβαρά.Πούλησα το αυτοκίνητό μου για να έχω χρήματα και να μην τον επιβαρύνω, έφυγα από τη δουλειά μου, άφησα την οικογένεια μου για να είμαι μαζί του.Δεν πήγε καλά βέβαια και μετά από αρκετούς καβγάδες με χώρισε και με "έστειλε" πίσω.Μετά από 7 μήνες και ενώ δεν σταματήσαμε ποτέ να μιλάμε ( μια με κατηγορούσε, την άλλη μου έλεγε πόσο του λείπω), αποφάσισα να πάω να τον βρω, να προσπαθήσω αφού τον αγαπούσα...έμεινα μαζί του για 3 μέρες και όταν έπρεπε να επιστρέψω στην Αθήνα έκλαιγε λέγοντάς μου ότι με αγαπάει και ότι όλα είναι στο χέρι μας για να τα ξαναβρούμε. (Στο σπίτι του δεν είχε αλλάξει τίποτα, όλα τα μικροπράγματα που είχα αφήσει ήταν στην θέση τους).Σε λιγότερο από ένα μήνα βρήκε άλλη, ανέβαζε παντού φωτογραφίες τους και όταν τον ρώτησα πώς έγινε αυτό μου είπε χαρακτηριστικά:  Δεν τον νοιάζει πώς αισθάνομαι, εκείνη μέσα σε ένα μήνα του έδωσε ότι δεν μπόρεσα εγώ σε δύο χρόνια, ότι αξίζει και θα της δώσει ότι δεν άξιζα εγώ και μου ευχήθηκε να βρω κι εγώ κάποιον να με κάνει τόσο..

thanos293

# 2 στις 15/6/2016
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Γερμανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 743

Συνιθισμένος να κόβω πάντα εισιτήριο όταν χρησιμοποιώ τα μέσα συγκοινωνίας
κατέβηκα στην Αθήνα να δω τους φίλους μου οι οποίοι μου είπαν ότι δεν κόβουν
εισιτήριο.Αφού τις πρώτες μέρες πλήρωνα την τελευταία δεν πλήρωσα.Άλλαξα για χάρη
τους.Κόντεψαν να με πιάσουν οι ελεγκτές και τους κατηγορούσα γι αυτό.Αυτοί εξ ακολουθούν
να μην πληρώνουν εισιτήριο.

Καλό καλοκαίρι και καλά μπάνια.

Αρέσει στο μέλος siopi13

tangerinedream

# 3 στις 15/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

..."τα έδωσα όλα και έμεινα στον άσσο"...απο γνωστό άσμα λαϊκο-πόπ τραγουδίστριας...την επόμενη φορά κράτα και καμμιά καβάτζα καλή μας φίλη...όμως αυτό που έζησες και ο τρόπος (σχεδόν κινηματογραφικός!) που το έζησες σου έδωσε σίγουρα πολλά...δεν χρειάζεται να μετανιώνεις και ούτε να κοιτάς πίσω...και εσύ βγήκες απο όλο αυτό επίσης "κερδισμένη"!!! ...πολύτιμες εμπειρίες και πολλά χρήσιμα συμπεράσματα που θα σε βοηθήσουν να αναδιοργανωθείς και να αντιμετωπίσεις τη ζωή με πιο βελτιωμένες κινήσεις και στρατηγική...και άν πάλι δεν συμβεί αυτό και ξαναπέσεις σε ανάλογες καταστάσεις, πάλι "κερδισμένη" θα βγείς...κάνουμε συνέχεια λάθη και συνήθως αρκετά συχνά τα ίδια...και συνεχίζουμε με ένα χαμόγελο κι ένα ποτήρι Τζάκ Ντάνιελς με 2-3 πάγους...ή στη χειρότερη με ένα Κεντάκι στρέϊτ... :-)

nuvola

# 4 στις 15/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
και ;

Nefeli89

# 5 στις 15/6/2016
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη

Δεν έχει συνέχεια, αυτός εδώ και 3 μήνες ζει την ζωούλα του με το καινούριο του κορίτσι και γώ κάθομαι και γράφω τον πόνο μου...(Δεν του απάντησα τίποτα εννοείται σε αυτά που μου είπε)..

achinos

# 6 στις 15/6/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Aφού ρε πουλάκι μου είδες ότι όλο γρατζουνιόσασταν, τί τα θελες τα "μαζί σου κ στην κόλαση";

Τώρα θα μου πεις, 26, όταν άρχισε 25 κ γω το έκανα.

Αλλά με άρεσε κ ο εγχώριος τουρισμός, ήθελα να ζήσω κ σε άλλη πόλη...

είχα βαρεθεί κ το παλιό μου αυτοκίνητο...
Βλέπεις αφού ότι δεν πάει...την κοπανάς.
Κ καλά την κοπάνησες, τί τα θελες τα πισωγυρίσματα;
(τόσο ωραίο μέρος ήταν αυτό; )
Πώς λέει η νουβ, "ήλθον, είδον, απήλθον, ξαναεπανήλθον...
κ εφασκέλωσον"
Τεσπα, δεν έγινε κ τίποτα.
Φτηνά την έβγαλες,
για φαντά να είχατε καμιά δεκαριά χρόνια, δυο τρία μωρά
κ να σε "έστελνε" χωρίς δουλειά
κ έξω απ την πραγματικότητα
σε μια ηλικία άστα να πάνε;
Μια χαρά είσαι, κράτα το πένθος όσο, για έμπνευση
κ μετά ξεκίνα τη ζωή σου, πιο έξυπνα κ πιο αποδοτικά.
Στην καλύτερη ηλικία σου ρθε, για να κάνεις μια καλύτερη επιλογή.
Τέλειο.

Έχει συνέχεια δλδ

κ πολύ πιο ενδιαφέρουσα αν θες να ξέρεις.

ps. υπάρχει κανείς που λέει πως γνωρίζει πραγματικά τον οποιοδήποτε άλλο;

για να τον δούμε.

Αρέσει στα μέλη siopi13, thanos293 και σε ακόμα 1 μέλος.

nuvola

# 7 στις 15/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
θες να του απαντήσεις ;
θα σου λεγα να μη το κάνεις,όχι τώρα τουλάχιστον .Θες να πεις κάτι ; να το γράψεις και να το κλείσεις σ΄ενα συρτάρι .
Μετά από καιρό ,αν ισχύουν αυτά που έγραψες να του το στείλεις .
Οι πιο πολλοί άνθρωποι όταν εγκαταλείπονται νομίζουν πως τα έδωσαν όλα ,και ο άλλος δεν έκανε τίποτε.Ξέρουμε πως δεν είναι έτσι γιατί δε θα ζούσαμε ιστορίες αν ήταν έτσι...

Θα περάσεις και την θλίψη και την ματαίωση ,κ όλα αυτά τα ''όμορφα'',την ιστορία θα την κλείσεις μέσα σου χωρίς αυτόν ...

και καλά λέει Αχινός ,να ανάβεις κανά κερί που δεν παίχτηκαν όλα τα άλλα σενάρια. 

Κανέναν δεν γνωρίζουμε ,γιατί όλοι αλλάζουμε συνεχώς ,  και πολλές φορές με εντελώς διαφορετικούς ρυθμούς.   

tangerinedream

# 8 στις 15/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...δεν χρειάζεται να κλαίς κανένα πονο σου...ότι έγινε έγινε, πήρατε ο καθένας το μερίδιό του στην ιστορία αυτή και το μόνο που έπειται είναι ο επίλογος...ένα όμορφο πρελούδιο σε άλλη μια ανθρώπινη ιστορία...σήκω λοιπόν όρθια και με χαριτωμένες κινήσεις λικνίζοντας με χάρη το θελκτικό κορμί σου μπές στο επόμενο "ουίσκι μπάρ"... (βλέπε The Doors)...

syntrofissa-Klelia

# 9 στις 15/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Nefeli89

τον αγαπούσα

•  μεταμορφώθηκα για χάρη του, 
  • απομακρύνθηκα από όσους εκείνος δεν ενέκρινε,
  •  έφευγα από δουλείες επειδή ζήλευε, 
  • τα έβαζα με όσους προσπαθούσαν να μου ανοίξουν τα μάτια.
  •  αποφάσισα να τον ακολουθήσω όταν έφυγε από την Αθήνα (πήρε μετάθεση).
  • Πούλησα το αυτοκίνητό μου για να έχω χρήματα και να μην τον επιβαρύνω, 
  • έφυγα από τη δουλειά μου,
  •  άφησα την οικογένεια μου για να είμαι μαζί του
  • αποφάσισα να πάω να τον βρω, ...

μπερδεψες την "πρεζα" με την αγαπη.

κι αυτος την ειχε. 

αλλα κατι μεσα του του φωναξε να τραβηχτει απο σενα. ατσαλα.
οκ. ξεκινησε απεξαρτηση με μεθαδονη   - την αλλη , αλλα  οπως και να 'χει  δινει τον αγωνα του.
σεβασου το. 
και κανε το ιδιο.

.

archagellos

# 10 στις 15/6/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.369

Οτι περιφραφεις ...ολα ηταν επιλογες σου .

Εσυ τα επραξες ...δεν σε πιεσε κανεις ...σωστα ?
Απο εκει και περα θα καταλαβεις οτι δεν Χωρισες ...αλλα ΣΩΘΗΚΕΣ...
Στειλτον στο διαολο...κανε ενα καλο μαζεμα του εαυτου σου ...και τραβα εμπρος .

Keep Walking 
Αρέσει στο μέλος Nefeli89

Nefeli89

# 11 στις 15/6/2016
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ολοσωστα δικες μου επιλογες που τις πληρωνω. Αυτο που δεν καταλαβα ποτε ειναι η σκληροτητ στις απαντησεις αυτου του ανθρωπου την ωρα που ηξερε πως με σκοτωνει με αυτα που ελεγε. Συνεκρινε τοσο ευκολα και χωρις κανενα δισταγμο μια σχεση που θα πηγαινε σε γαμο, με μια κοπελα που γνωριζε λιγοτερο απο ενα μηνα

matiamou12

# 12 στις 15/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πρεπει να εισαι κομματια ε?πιο χαλια δεν παει...εδωσες τοσα πολλα και απαντησε ετσι ε?πηγες τον βρηκες...και 3 μερες π...δηχτηκατε εκλαψε...και μεσα σε ενα μηνα βρηκε αλλη...πουλησες εσυ αμαξι εφυγες απο δουλεια γιατι ζηλευε..απομακρυνθηκες γιατι παλι ζηλευε...εκανες πολλα για να μην του δωσεις δικαιωμα ζηλειας ε?και τωρα τι εγινε?εμεινες στον ασσο...σε καταλαβαινω ομως γιατι αγαπησες οποτε δεν εβλεπες και εφαγες τα μουτρα σου...Εμπειρια μεγαλη εμπειρια θεωρω.

Δεν ξερω τι του απαντησες σχετικα με την τελευταια φραση που ειπε...απλα αν θες και τωρα  δεν υπαρχει προβλημα να στειλεις ενα βραδακι ενα περιποιημενο μηνυματακι του τυπου..

Δεν σε νοιαζει το πως νιωθω μετα απο τοσο καιρο...το ειπες και μαλιστα πες του σημερα θυμηθηκα τι μου ειπες οτι εκείνη μέσα σε ένα μήνα σου έδωσε ότι δεν μπόρεσα εγώ σε δύο χρόνια...και εις ανωτερα πες του σου ευχομαι να αισθανθεις μαζι της...απλα σε παρακαλω μην σε πετυχω σε κανενα  απεναντη πεζοδρομιο γιατι δεν θα ξερεις που να κρυφτεις και δεν θα σε ξεπλενει ουτε ο ιορδανης ποταμος με τις μαλακιες που εχεις κανει...εμενα βρηκες να δουλεψεις με τα ψευτικα κλαματα σου στις 3 μερες μαζι μου...οταν θα στα φοραει με τον χαρακτηρα που εχεις τοτε μην θυμηθεις τα λογια μου που δεν θα μπορεις να περασεις απο την πορτα.Οσο για την ευχη σου πες του εμενα θα με βρουνε αγορακι πες του δεν θα βρω...και θα ειναι πολυ πολυ απο το τοσο...ετσι να του πεις.Ξερω οτι δεν σε ενδιαφερει πες του πως αισθανομαι αλλα δεν με ενδιαφερει και εμενα μετα απο αυτο το μηνυμα αν μπλεξεις σε καβγα με την δικια σου.Ριξε και ενα στο τελος μην σε δω ουτε στα δυο βηματα μπροστα μου την εχεις κατσει ξεφτυλα με μηδεν αρχιδια.

Αλλαξε νουμερακι...α και αν παιρνει τηλ σε καμια στρατιωτικη υπηρεσια και σου στελνει να το περιμενεις...μην τα διαβαζεις...καν και στειλε ενα ωραιο...τα σβηνω δεν τα διαβαζω τα μηνυματακια και θυμησε του ξανα μην σε δω μπροστα μου την εχεις κατσει στο υπογραφω πες του οπως δεν σε νοιαζει δεν  με νοιαζει πως το παιρνεις τους τσαμπουκαδες σου στην κοτα που σου δινει το χρυσο αυγο εγω εχω ασημενιο πες του αξιζει πιο πολλα.

https://www.youtube.com/watch?v=tHQHCTf8hUQ

Υ.γ:να σαι σιγουρη οτι θα εξακολουθει να παιρνει...σε περιπτωση που εχετε τετοιο νταλαβερι...πες του ξερω οτι τωρα με γουσταρεις περισσοτερο απο πριν...(ασε πες το και ας γελασει και ας πεσει κατω) πανε να  σβησει την καψα που σου εκανα εγω η κοπελα που σου δωσε τα παντα οπως λες..εγω θα κοιμαμαι ησυχη αφου βρηκες την καλυτερη.Μακρια απο εμενα γουσταρα πες και στα ειπα αλλα οπως και εσυ ετσι και εγω ειναι αμοιβαια δεν με νοιαζει πως νιωθεις.Ηθελα να στα πω να μην τα κραταω μεσα μου.

Ας περασε σχεδον χρονος βλεπω οτι σε καιει...αν εχεις τηλ στειλε του μηνυμα.Σε αδειασε τοσο ασχημα κανωνικα και με τον νομο...μιλησε του και πες τα χυμα.

thanos293

# 13 στις 16/6/2016
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Γερμανία

Καλύτερα που έγραψες εδώ πάντως παρά στον κύριο!Σε καμμία περίπτωση δεν πρέπει να
ξαναστείλεις.ξαναγράψε εδώ αν έχεις ανάγκη κάτι να γράψεις.Γιατί φαντάσου τώρα σκηνικό
ο τύπος αγκαλιά με το κορίτσι στην παραλία απολαμβάνοντας το μοχίτο και την πανσέλληνο
ώσου σκάει μνμ στο κινητό του και της λέει : - μωρό μου!έλα να δείς πόσο παίδαρος είναι το αγόρι σου,έχω
κάνει ζημιά στον γυναικείο πληθυσμό αλλά εγώ είμαι μόνο για πάρτυ σου.

Τα κάνουμε αυτά εμείς οι άντρες όταν υπάρξει κάποια να μας τονώνει τον εγωισμό.
Μην γίνεσαι αυτή που θα τονώσει άλλο τον δικό του.

Lena_7_

# 14 στις 16/6/2016
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744

Απ ολο το κειμενο σου δεν σταθηκα σε λεπτομερειες και ζουμαρα στην ουσια...τα γ@μησες ολα για να ζησεις δυνατα και το εζησες...αυτο δεν το κανουν οι βολεμενοι, παρα μονο  οι λιγοι, οι δυνατοι και οι τυχεροι, αυτοι που μπορουν να τα φτιαξουν ολα παλι απ την αρχη, οι μαχητες...

Να χαιρεσαι, εισαι ηδη πιο δυνατη...

Συμβουλη: Μη χασεις πολυ χρονο στην επανασυναρμολογηση...ο χρονος ειναι πολυτιμος..

μη το χαλας εδω μεσα σε φτωχοπαρηγοριες --χανει το μεγαλειο του,  

σε περιμενουν τα καλυτερα και μη ξεχνας ...

αν τα ονειρα σου δε σε τρομαζουν...ειναι μικρα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Nefeli89

Κατά καιρούς έχω διαβάσει διάφορα άρθρα, και έτσι θέλησα να παραθέσω και την δική μου ιστορία.

Πριν από σχεδόν 1 χρόνο, χώρισα από μια " μεγάλη" και δυνατή σχέση. Η γνωριμία τυχαία και αναπάντεχη, δεν ήταν κεραυνοβόλος έρωτας, περισσότερο θύμιζε κάτι προσωρινό, όμως εξελίχθηκε αλλιώς. Περάσαμε δύο χρόνια μεγάλου έρωτα με απίστευτη χημεία, τσακωμούς αντιπαραθέσεις χωρισμούς και επανασυνδέσεις. Στα δύο χρόνια μεταμορφώθηκα για χάρη του, απομακρύνθηκα από όσους εκείνος δεν ενέκρινε, έφευγα από δουλείες επειδή ζήλευε, τα έβαζα με όσους προσπαθούσαν να μου ανοίξουν τα μάτια.Το αποκορύφωμα ήταν όταν αποφάσισα να τον ακολουθήσω όταν έφυγε από την Αθήνα (πήρε μετάθεση). Σκοπεύαμε να το πάμε σοβαρά.Πούλησα το αυτοκίνητό μου για να έχω χρήματα και να μην τον επιβαρύνω, έφυγα από τη δουλειά μου, άφησα την οικογένεια μου για να είμαι μαζί του.Δεν πήγε καλά βέβαια και μετά από αρκετούς καβγάδες με χώρισε και με "έστειλε" πίσω.Μετά από 7 μήνες και ενώ δεν σταματήσαμε ποτέ να μιλάμε ( μια με κατηγορούσε, την άλλη μου έλεγε πόσο του λείπω), αποφάσισα να πάω να τον βρω, να προσπαθήσω αφού τον αγαπούσα...έμεινα μαζί του για 3 μέρες και όταν έπρεπε να επιστρέψω στην Αθήνα έκλαιγε λέγοντάς μου ότι με αγαπάει και ότι όλα είναι στο χέρι μας για να τα ξαναβρούμε. (Στο σπίτι του δεν είχε αλλάξει τίποτα, όλα τα μικροπράγματα που είχα αφήσει ήταν στην θέση τους).Σε λιγότερο από ένα μήνα βρήκε άλλη, ανέβαζε παντού φωτογραφίες τους και όταν τον ρώτησα πώς έγινε αυτό μου είπε χαρακτηριστικά:  Δεν τον νοιάζει πώς αισθάνομαι, εκείνη μέσα σε ένα μήνα του έδωσε ότι δεν μπόρεσα εγώ σε δύο χρόνια, ότι αξίζει και θα της δώσει ότι δεν άξιζα εγώ και μου ευχήθηκε να βρω κι εγώ κάποιον να με κάνει τόσο..

Αρέσει στα μέλη siopi13, Rania___ και σε ακόμα 2 μέλη.

Nefeli89

# 15 στις 16/6/2016
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη

Δεν υπήρχε περίπτωση ακόμα και να με πλήρωναν να στείλω κάτι σε αυτόν τον "άνθρωπο". Δεν ψάχνουμε παρηγοριά από τους ανθρώπους που μας έδωσαν τόσο πόνο. Το μόνο που μετανιώνω είναι που δεν είπα τίποτα νωρίτερα και κράτησα τόσα πράγματα μέσα μου, που με τρώνε.

thanos293

# 16 στις 16/6/2016
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Γερμανία

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Lena_7_

Απ ολο το κειμενο σου δεν σταθηκα σε λεπτομερειες και ζουμαρα στην ουσια...τα γ@μησες ολα για να ζησεις δυνατα και το εζησες...αυτο δεν το κανουν οι βολεμενοι, παρα μονο  οι λιγοι, οι δυνατοι και οι τυχεροι, αυτοι που μπορουν να τα φτιαξουν ολα παλι απ την αρχη, οι μαχητες...

Να χαιρεσαι, εισαι ηδη πιο δυνατη...

Συμβουλη: Μη χασεις πολυ χρονο στην επανασυναρμολογηση...ο χρονος ειναι πολυτιμος..

μη το χαλας εδω μεσα σε φτωχοπαρηγοριες --χανει το μεγαλειο του,  

σε περιμενουν τα καλυτερα και μη ξεχνας ...

αν τα ονειρα σου δε σε τρομαζουν...ειναι μικρα...

Φοβερή αποψάρα,απαντησάρα.Σε  πάω (που έλεγε και ο μακαριστός    )

Makhs73

# 17 στις 16/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από thanos293

Φοβερή αποψάρα,απαντησάρα.Σε  πάω (που έλεγε και ο μακαριστός    )

sakis377

# 18 στις 16/6/2016
author
Ανδρας / 44 / Διαζευγμένος
Ν. Καβάλας / Ελευθερούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 107

μονο μια ερωτηση...πινει?
το αλκοολ προκαλει τετοιου ειδους κυκλοθυμικες καταστασεις...
αλλα προσεχε...μηπως σε εχει αποκουμπι παρηγοριας οποτε δεν του...καθεται καμοια αλλη?

Elena_90

# 19 στις 20/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτή τη στιγμή ζει σε μια ουτοπία, η νεα του κοπέλα έχει πάρει το πρόσωπο κάθε επιθυμίας του αλλά πολύ γρήγορα θα σπάσει η φούσκα.
Η σκληροτητα στο τόνο μπορεί να σχετίζεται με δύο λόγους: είτε έχει παρερμηνευσει πολλές συμπεριφορές σου ως προσβλητικές σε αυτόν και τώρα το έχει γυρίσει εκδικητικά, είτε προτίμησε να σε πληγώσει με τον σκληρό τρόπο ώστε να ξεκολλήσες γρηγορότερα, μιας και αποφάσισε μόνος του ότι δεν οδηγεί πουθενά.
Οσο ευτυχισμένη κι αν ενιωθες δίπλα του, ποτέ δεν θα μπορούσε να αντικαταστήσει την απουσία της οικογένειας και των φίλων. Γι αυτό την επομένη φορά καντα ολα ανω κάτω αλλά μην ξεχάς τους σημαντικούς σου συμμάχους!
Όσο για το αν αξίζει να το σκέφτεσαι, προφανώς και όχι! Δεν σε θελει μία , εσύ 10!!!

tangerinedream

# 20 στις 6/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...εγώ πάντως δεν βλέπω ακόμη κανένα ερώτημα ή απορία εκ μέρους σου για την ιστορία που μας παρέθεσες...απλώς συμβαίνουν αυτά για αυτό και η ζωή είναι τοσο περίεργα όμορφη ή τοσο αναπάντεχα άσχημη...μικρή συμβουλή για την επόμενη ιστορία σου: μην πουλήσεις ξανά το αυτοκίνητό σου για κανένα λόγο που ανάγεται σε ερωτική ιστορία!!!

μην πουλήσεις ξανά το αυτοκίνητό σου για κανένα λόγο που ανάγεται σε ερωτική ιστορία!!!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost