Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αδιαφορια

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Psaraki1986

# 1 στις 16/6/2016
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 144
'Aρεσαν+: 0%

Αδιαφορια

Οταν γουσταρετε εναν αντρα και αυτος αδιαφορει τι κανετε???Πx στελνετε μηνυμα και δεν απαντα!Για πεστε κοριτσια.H Aδιαφορια και το φτυσιμο εχει αποτελεσματα???

Αρέσει στο μέλος mixalis top

jane-doe

# 2 στις 16/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αμοιβαία αδιαφορία, η καλύτερη συνταγή για μια πετυχημένη σχέση.Αδιαφορεί αυτός,αδιαφορείς και εσύ!

barbie200

# 3 στις 16/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οταν γουσταρω καποιον κ αδιαφορει κ με γραφει ξενερωνω κ αδιαφορω κ εγω..γτ ξερω οτι οτιδηποτε αλλο θα ναι σε βαρος δικο μου...αν συνεχισω τα μνμ κλπ δηλαδη!!!

tangerinedream

# 4 στις 16/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...όταν αδιαφορείτε και οι δύο η ιστορία δεν οδηγεί πουθενά...επίσης όταν αδιαφορεί ο ένας η ιστορία οδηγεί τον άλλον στην έξοδο απο αυτή...άραγε κοινό αποτέλεσμα! ...ο κοινός παρανομαστής λοιπόν είναι το ενδοιαφέρον...και όχι μονο των σχέσεων αλλά και όλων όσων προσπαθούμε να δημιουργήσουμε!!!

tangerinedream

# 5 στις 16/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...τώρα στο ερώτημα του γλυκού μας ψαρακίου, εφόσον λοιπόν ο τύπος αδιαφορεί εσυ γυρίζεις προς την αντίθετη κατεύθυνση και απομακρύνεσαι...ούτε μυνήματα, ούτε επαφές, ούτε οτιδήποτε άλλο...απορώ που σκέφτεσαι να κάνεις και κινήσεις...άστον άνθρωπο στην νιρβάνα του και στην κοσμάρα του...μην ασχολείσαι...

...στο δεύτερο ερώτημά σου την απάντηση την έχεις δώσει ήδη εσύ ψαράκι μας!!! ...η ψυχρή αδιαφορία του τύπου προς εσένα έχει φοβερό αποτέλεσμα εφόσον εσύ έχεις ψιλο-κολλήσει (χοντρο-κολλήσει!) με αυτόν και έφτασες στο σημείο (απελπισίας) να ζητάς και τρίτες γνώμες...

tangerinedream

# 6 στις 16/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...πάντως η αδιαφορία είναι ένα πολυ αποτελεσματικό όπλο-εργαλείο όταν χρησιμοποιείται σε μια γουόνα-μπί σχέση...επίσης είναι πολυ δημοφιλής τακτική μεταξύ των γυναικών που τρελλαίνει τους άντρες (διάφορα άσματα έχουν γραφτεί με το θέμα αυτό! - βλέπε πιο κάτω απόσπασμα γνωστού άσματος)...εδώ έχουμε μια απο τις λίγες περιπτώσεις που δουλεύει το εργαλείο αυτό αντίστροφα τρελλαίνοντας το γλυκό μας ψαράκι!!!

..."μια γυναίκα σε φέρνει βόλτα και σ'έχει κάνει να κλαίς - κάνε πέρα γυναίκες θα 'βρεις να σ'αγαπήσουν πολλές"...

..."σε φέρνει βόλτα"= εννοεί την συνεχή αδιαφορία που μπορεί να εκφράζεται απέναντι σε κάποιον με πολλούς -κυρίως σκληρούς- τρόπους...

.

sakis377

# 7 στις 16/6/2016
author
Ανδρας / 43 / Διαζευγμένος
Ν. Καβάλας / Ελευθερούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 107

υπαρχουν 2 ειδων αδιαφοριες...
μια κανονικη...
και μια αντιδρασης...δηλ ξερει οτι ενδιαφερεσαι , αλλα εστιαζει στην αδιαφορια απο...ενδιαφερον...
ξανατσεκαρε το...

tangerinedream

# 8 στις 16/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...έχεις δίκιο έτσι είναι...πάντως εγώ πιστεύω ότι πρόκειται περι "καρά-κανονικής" αδιαφορίας...ο τύπος μάλλον δεν έχει διάθεση-όρεξη να εμπλακεί σε μια τέτοια κατάσταση... ανεξάρτητα άν η ενδοιαφερόμενη είναι το ψαράκι μας ή κάποια άλλη γυναίκα...

eyaggelos2

# 9 στις 16/6/2016
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 942

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από barbie200
Οταν γουσταρω καποιον κ αδιαφορει κ με γραφει ξενερωνω !

μπαρμπη, οχι προς θεου, δεν γραφω για εσενα απλα μου θυμιζει εναν μυθο του μεγαλου Αισωπου , αυτον με την αλεπου και τα σταφυλια πως τον λεγαν;;

barbie200

# 10 στις 16/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εξηγησε το μ αν θες γτ δεν επιασα τι προσπαθεις να πεις

achinos

# 11 στις 16/6/2016
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από barbie200
Εξηγησε το μ αν θες γτ δεν επιασα τι προσπαθεις να πεις

" Όσα δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια"

αλλά αφού δεν το γράφει για σένα ρε μπάρμπι, τι να εννοεί;

eyaggelos2

# 12 στις 16/6/2016
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ελλάδα

ενταξει κοριτσια αυτο δεν ηταν πετυχημενο

barbie200

# 13 στις 16/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ετσι απο περιεργεια ρωτησα

eyaggelos2

# 14 στις 16/6/2016
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ελλάδα

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Psaraki1986

Αδιαφορια

Οταν γουσταρετε εναν αντρα και αυτος αδιαφορει τι κανετε???Πx στελνετε μηνυμα και δεν απαντα!Για πεστε κοριτσια.H Aδιαφορια και το φτυσιμο εχει αποτελεσματα???

μονο μια λυση εχεις.

στειλε μηνυμα οτι εισαι ετοιμη για ολα.

νομιζω οτι θα πιασει το κολπο

achinos

# 15 στις 16/6/2016
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από eyaggelos2

ενταξει κοριτσια αυτο δεν ηταν πετυχημενο

εμείς πάντως, πούχουμε κάνει δυο χρόνια στην ίδια τάξη, σε καταλάβαμε.

matiamou12

# 16 στις 18/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και στο τελος δεν θα βρεθουν ποτε...ουτε καν σε παραλληλα συμπαντα..αυτα τα αμοιβαια μας φαγανε που κανενας δεν ριχνει τα μουτρα του.Σιγουρα διχνει αξιοπρεπεια ολο αυτο που λες...με τα αμοιβαια...για μενα τουλαχιστον καλυτερα να εχω αμοιβαια κεφαλαια παρα αμοιβαια συναισθηματα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από jane-doe

Αμοιβαία αδιαφορία, η καλύτερη συνταγή για μια πετυχημένη σχέση.Αδιαφορεί αυτός,αδιαφορείς και εσύ!

matiamou12

# 17 στις 18/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν υπαρχει γυναικα που να μην εχει κολλησει σαν γραμματοσημο απο την αδιαφορια και δεν υπαρχει αντρας που να μην το ξερει και να μην το εφαρμοζει γιατι ξερει θα ειναι αρχηγοπουλο.τι κερδιζουν?μαλλον θα πω τι χανουν...την χημεια που μπορουσε να αναπτυχθει μεταξυ τους.Μπορει να αλληλοσυμπληρωνονται αλλα δεν θα το μαθουν ποτε..γιατι?βρηκαν αφορμες να αδιαφορει ο ενας απο τον αλλον ή μονο ο ενας.

Αφου μπορουν να το κανουν και να αδιαφορουν...ας συνεχισουν να αδιαφορουν γιατι να ενδιαφερθει? σημαινει πρεπει να κατεβασεις και λιγο το κεφαλι...αν ο αλλος εχει μαθει μονιμος να το εχει ψιλα...ουτε sms αλλα ουτε ταχυδρομικο περιστερι δεν θα σου στειλει προς απαντηση στο δικο σου ενδιαφερον.

MiltosRNLI1930

# 18 στις 18/6/2016
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Υπηρχαν

κατι καμπισιοι συμμαθητες μου που κυνηγουσαν κατι Καραγκουνες εσωτερικες μεταναστριες φοιτητριες στην Αθηνα Αυτες αν και τους εγραφαν κανονικα αυτοι επεμεναν μεχρι αηδιας Προσπαθησα να τους μυησω στο δια της ατοπου "αναγωγης "θεωρημα του φτυσιματος αλλα δεν ακουγαν.Οταν πηγαν στο πανηγυρι και συναντηθηκαν  και τις ζητησαν σε γαμο αμεσως  λυθηκε το προβλημα

matiamou12

# 19 στις 18/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ε τοτε Μιλτο μου υπηρχαν και τα συνοικεσια...αν δεν ηταν οι καμπισοι φιλοι σου θα ηταν καποιοι απο το διπλανο χωριο ή πολη παλι θα λυνονταν το προβλημα χωρις  πυθαγωριο θεωρημα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από MiltosRNLI1930

Υπηρχαν

κατι καμπισιοι συμμαθητες μου που κυνηγουσαν κατι Καραγκουνες εσωτερικες μεταναστριες φοιτητριες στην Αθηνα Αυτες αν και τους εγραφαν κανονικα αυτοι επεμεναν μεχρι αηδιας Προσπαθησα να τους μυησω στο δια της ατοπου "αναγωγης "θεωρημα του φτυσιματος αλλα δεν ακουγαν.Οταν πηγαν στο πανηγυρι και συναντηθηκαν  και τις ζητησαν σε γαμο αμεσως  λυθηκε το προβλημα

jane-doe

# 20 στις 18/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μου αρέσει που παίρνετε τοις μετρητοίς ό,τι γράφω.

(Συνήθως,όχι πάντα βέβαια,γράφω το αντίθετο από αυτό που εννοώ και κάπως έτσι δημιουργούνται  οι παρεξηγήσεις και ορισμένοι συμφορουμίτες νομίζουν ότι δεν ξέρω να διαβάζω.)

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από matiamou12

Και στο τελος δεν θα βρεθουν ποτε...ουτε καν σε παραλληλα συμπαντα..αυτα τα αμοιβαια μας φαγανε που κανενας δεν ριχνει τα μουτρα του.Σιγουρα διχνει αξιοπρεπεια ολο αυτο που λες...με τα αμοιβαια...για μενα τουλαχιστον καλυτερα να εχω αμοιβαια κεφαλαια παρα αμοιβαια συναισθηματα.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε