Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

σεξ η ερωτας ?? Ιδιο αποτελεσμα??Κυρίως παντρεμένοι-νες

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

matiamou12

# 21 στις 18/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

- Ναι μαρεσουν τα σεντονια.

- Διαχρονικες αξιες ηταν καποτε...τωρα?που το εχεις ελευθερο?πιστευεις ειναι κατι το διαχρονικο παντα στην αξια μιλαμε...εχει καποια αξια...?νομιζω εχουν αλλαξει τα δεδομενα μπορει εχουμε ολοι γεννητικα οργανα αλλα τα χρησιμοποιουμε πλεον με διαφορετικο τροπο...

- Δεν εχω θεμα και υπολειματα...παμε παρακατω σχετικα με το οτι δεν κρατανε πολυ οι καβατζες?ποιος στο ειπε αυτο?το ξες εκ πειρας?δηλαδη αν σου ερθει η παλια σου καβατζα δεν θα της κατσεις?θα πεις οχι οχι δεν θελω μαζεψου?αν σου φερει τον μπουστο της στην μουρη σου...θα πεις καλε τι ειναι αυτα μαζεψου..?ή θα το παρεις και θα της το χουφτωσεις και θα την αφησεις να κατσει πανω σου?

-Σχετικα με τον πορνο τζονι τζονι...εχεις καλη εμπειρια ε?μπορεις να ξεχωρησεις την επαγγελματικη δουλεια απο την ερασιτεχνικη...σε τετοιο επιπεδο εχεις φτασει.(χωρις ειρωνια)

-Παρτουζαριστικες αλλα δεν καβλωθηκες ακομη...κοιτα τα μοντελα στις ταινιες αντρες και γυναικες εχουν και μακιγιαζ και κρυβουν τις ατελειες...ρετουζ θες λιγο και τα εφε απο τις φωνες τις ανασες...Ναι το πιστευω οτι θα μου μιλησει με ειλικρινια...γιατι μονο για παρτουζοματα και πιπες και πισωκολλητα εκει ο αντρας/γυναικα  ειναι ειλικρινης.

Νομιζω και εσυ εχεις ενα ψιλο υπολειμα ασχετα το τι εχεις ζησει εμπειρικα παντα ακομη ψαχνεις μια καλη παρτουζα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από John_John_40

- Πάντα γράφεις ολόκληρα σεντόνια!

- Καταρχάς το αι@ιο και το πε@ς είναι διαχρονικές αξίες.Δέν χάνουν την αξία τους μην...ανησυχείς.

- Οσόν αφορά το πόσο ωμά μιλάνε κάποιοι για αυτά?Ε πιο πολύ μιλάνε παρά κάνουν..είσαι 32 και ακόμα έχεις υπολείματα απο τα..20's σου!υπάρχουν και οι καβάντζες ευτυχώς,αν και δε διαρκούν πολύ)

- Το σχετικά με το πορνό?Καμμιά σχέση το πορνό(ακόμα και το ερασιτεχνικό) με την πραγματικότητα.Όλα φαίνονται πιο εντυπωσιακά εκεί από οτι στη πραγματικότητα,και οι περισσότεροι απο εμάς έχουμε γνώση αυτού.

-Μια παρτούζα είναι φοβερά πιο καβλ@τική σε μια πορνοταινία απο οτι στήν πραγματικότητα...στο λέω εκ πείρας...και όποιος άνδρας έχει τέτοιες εμπειρίες και κάνει μια ειλικρινή συζήτηση θα στο πεί.

Paralia48

# 22 στις 19/6/2016
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.580
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από achinos

Μόλις προχτές έπεσε το περίεργό μου μάτι σε κάτι ανάλογο.

Του μπάρμπα μπέρτραντ του ράσελ, ωραίο τυπάκι...

"Αλλά είναι κυρίως στο θέμα του σεξ  που η ηθική διδασκαλία προκαλεί τη μεγαλύτερη βλάβη. 

Αν ένα παιδί ανατραφεί συμβατικά από αυστηρούς γονείς ή νταντάδες, 

η σύνδεση μεταξύ αμαρτίας και γεννητικών οργάνων έχει εδραιωθεί τόσο σταθερά στην ηλικία των έξι ετών, 

ώστε είναι απίθανο να ξεριζωθεί εντελώς σε όλη την υπόλοιπη ζωή του. 

Αυτή η αίσθηση ενισχύεται, φυσικά, από το οιδιπόδειο σύμπλεγμα, 

διότι η πιο αξιαγάπητη γυναίκα στην παιδική ηλικία, 

είναι αυτή με την οποία οι σεξουαλικές ελευθερίες είναι αδύνατες. 

Το αποτέλεσμα είναι ότι οι ενήλικοι αισθάνονται πως οι γυναίκες εξευτελίζονται με το σεξ και δεν σέβονται τις συζύγους τους, 

εκτός εάν αυτές απεχθάνονται τη σεξουαλική επαφή. 

Αλλά, ο άντρας που η γυναίκα του είναι ψυχρή, 

θα αναζητήσει ενστικτωδώς την ικανοποίηση του ενστίκτου αλλού. 

Ωστόσο, η ενστικτώδης ικανοποίησή του, 

ακόμη και αν την βρει προς στιγμήν, 

θα δηλητηριαστεί από μια αίσθηση ενοχής, 

με αποτέλεσμα να μην είναι ευτυχής σε καμμία σχέση με καμμία γυναίκα, είτε εντός είτε εκτός γάμου.

Από την πλευρά της γυναίκας συμβαίνει το ίδιο, εφ' όσον της δίδαξαν εμφατικά να είναι αυτό που λένε "αγνή". 

Ενστικτωδώς, συγκρατιέται κατά τις συνευρέσεις με τον άντρα της και φοβάται να αντλήσει ικανοποίηση. 

Σήμερα, ωστόσο, αυτό έχει ελαττωθεί από την πλευρά των γυναικών σε σχέση με το τι συνέβαινε πενήντα χρόνια πριν. 

Θα έλεγα πως σήμερα, μεταξύ των μορφωμένων, η σεξουαλική ζωή των ανδρών είναι πιο παραμορφωμένη και πιο δηλητηριασμένη με την αίσθηση της αμαρτίας από τη σεξουαλική ζωή των γυναικών. 

, όχι ρε γμτ! )

Έχει αρχίσει να γίνεται ευρύτερα αντιληπτό -αν και όχι, φυσικά, εκ μέρους των δημοσίων αρχών- το κακό που έχει προκαλέσει η παραδοσιακή σεξουαλική αγωγή στα παιδιά. 

Ο ορθός κανόνας είναι απλός: Ωσότου το παιδί φτάσει στην εφηβεία, μην του διδάξεις καμμία σεξουαλική ηθική 

και απόφυγε επιμελώς να του ενσταλάξεις την ιδέα ότι υπάρχει κάτι το αηδιαστικό στις φυσικές σωματικές λειτουργίες. 

Όταν φτάσει ο καιρός που είναι αναγκαία η σεξουαλική αγωγή, 

πρόσεξε ό,τι θα πεις να είναι έλλογο και να το στηρίζεις με επιχειρήματα."

κοπυπαστάρησα, από τα "κείμενα για τη θρησκεία"

γιατι όσο ναναι ο μπέρτραντ, κάτι ήξερε πιο πολύ από μένα.

Ο απλός ορθός κανόνας, πρέπει να διδάσκεται στα σχολεία. Στις "Δημόσιες Αρχές" δλδ.

Καλά, όχι από τώρα...όταν θα γίνουμε ευρώπη...

Απ όλα αυτό με προβλημάτισε...Χωρίς να ξέρω τον κύριο Μπ... αναρωτιέμαι, αν και τι γίνεται λάθος. Κάθε οικογένεια έχει τον τρόπο της να μεταφέρει το θέμα  του ερωτισμού. Δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει πλέον <<παραδοσιακη σεξουαλική αγωγή>>. Αλλά και γω βλέπω ότι κάνουμε πολλά λάθη, χωρίς να μπορώ να τα εντοπίσω. Συμφωνώ με το να μη βιαζόμαστε να εξηγήσουμε. Αμ έλα που το ίντερνετ είναι γεμάτο από πορνοσκηνές και μάλιστα χοντροπορνό. Που πάντα προσγειώνονται σε τέτοια τα παιδάκια. Τώρα, τι να μην εξηγήσεις...Μη μου λέτε για φίλτρα, ούτε ξέρω πώς λειτουργούν. Πρέπει να είσαι πολύ γνώστης.

Μήπως το μεγαλύτερο λάθος το κάνουμε με την ίδια μας τη συμπεριφορά ως ζευγάρι; Δηλαδή όταν το παιδί μας βλέπει να τσακωνόμαστε συνέχεια, ή να είμαστε σε ψυχρό πόλεμο, μήπως του έρχεται το συναίσθημα, αυτοί εδώ τι σχέση έχουν μεταξύ τους; Ζευγάρι επομένως εχθρότητα Δηλαδή έρωτας ίσον εχθρικός. Δηλαδή εγώ να περνώ καλά, να εκτονώνομαι στον άλλον και άστον να κουρεύεται...Λέω τώρα...

Έπειτα, εμάς οι γονείς μας δε μας εξήγησαν λεπτομέρειες. Βασικά σχεδόν τίποτα. Η μάνα μου μου είχε πει κάποτε, πριν κάνω έρωτα με έναν άντρα να βεβαιωθώ ότι έχει σοβαρά συναισθήματα, ή κάπως έτσι... καλά και το περί παρθενίας είχε πει όταν ήμουν περί τα 15, αλλά μετά δεν το ξαναείπε. Δε νομίζω ότι κουβαλώ σοβαρά προβλήματα. Έχω ακόμη κάποιες αναστολές, όχι με τον άντρα μου, εκεί δεν έχω καμία, το ξέρω. Π.χ. με μισοάγνωστους, αν έρθει κάποιος να μου μιλήσει και με ψιλοαγκαλιάσει (κάποιοι το συνηθίζουν), αυτόματα τραβιέμαι, δε μου είναι ευχάριστο, αλλά σιγά τα ωά. Έτσι είμαι, δεν είναι πρόβλημα αυτό.

Και στο σχολείο, τι να πουν,...Βλεπω στα παιδιά μου που ξεκίνησε από τα 9 η ιστορία στο σχολείο, τι κατάλαβαν; Αρχικά αηδίασαν τα παιδάκια και στα 12 που πήγε ειδικός σεξολόγος, γέλαγαν και έκαναν καλαμπούρι και χαβαλέ με το τσουτσούνι που είχε φέρει στην τάξη και το 90% των μαθητών πήγε τιμωρία!

Θέλω να καταλήξω, μήπως η ζωή από μόνη της τους οδηγήσει στην ερωτική ζωή που τους ταιριάζει, χωρίς πολλές συζητήσεις...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε