Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

χωρισμος - Γενέθλια

Σελίδα : 1

GeoKae

# 1 στις 27/6/2016
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 14
'Aρεσαν+: 0%

χωρισμος - Γενέθλια

Καλησπερα,

Ημουν σε σχεση 4 χρονια απο αποσταση και χωρισαμε πριν 5 μηνες, ημουν πολυ ερωτευμενος μαζι τις και ηταν και αυτη το ιδιο με εμενα, αλλα ειχαμε περασει πολλα και λογο της αποστασης...θα τελειωνα φετος τις σπουδες μου και θα ερχομουν μονιμα Ελλαδα, δυστιχως ομως χωρισαμε...Ο λογος ηταν με τα λεγομενα της πως τον τελευταιο καιρο ημουν αδιαφορος μαζι της και πως δεν ημουν οπως παλια...Εγω της εξηγησα πως ολα θα αλλαξουν μολις ερθω ελλαδα αλλα μαλλον Κουράστηκε...μου ειχε πει πως θελει να μηνουμε φιλοι και οτι χρειαστω και θελω να την περνω τηλ...ειχαμε εποικινωνια πολλες φορες και προσπαθουσα να κανω επανεσυνδεση μαζι της αλλα εγω ημουν εξω και δεν ειχα το πλεονεκτιμα του τετα-τετ...Βρεθηκαμε μια φορα απο κοντα να της πω καποια πραγματα αλλα ματαια...τωρα αυτο που θελω να ρωτησω ειναι να της στειλω χρονια πολλα η οχι? στα γενεθλια μου , μου ειχε στειλει και στην γιορτη μου...απο τοτε δεν ξαναμιλησαμε...

Επιπλεον μου ειχε πει πως θελει να μεινει μονη της γιατι ειμαστε χρονια μαζι και απο μικρη ηλικια και δεν εχει ζησει τιποτα ακομα...( σεβαστο ) δεν πολυ βγαιναμε λογο οικονομικων καμια φορα αλλα της εκανα ολα τα χατιρια δεν της ελλειπε τιποτα...

Ειχαμε μαλωσει καποιες φορες και μου ειχε πεταξει πως " θα με δεις με αλλον " λογο της αδιαφοριας μου καμια φορα ...Δεν ηταν κοπελα που θα εκανε κατι γιατι τοσα χρονια ηταν σπαθι και το ξερω πολυ καλα γιατι καθοταν σπιτι και μιλαγαμε με τις ωρες ολα αυτα τα χρονια...

ευχαριστω!

ευχαριστω!

barbie200

# 2 στις 27/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εσυ τωρα εισαι ελλαδα;;;ναι φυσικα κ να της στειλεις μνμ για χρονια πολλα κ να της ζητησεις να βρεθειτε εστω για λιγο ...παρε κ ενα ωραιο δωρο κατι π να της αρεσει κ οταν βρεθειτε ζητησε της συγνωμη γι αυτη τν αδιαφορια πες το τι νιωθεις,κ απο εκει κ περα οτι αποφασισει εκεινη...αν θα τα ξαναβρητε η οχι

GeoKae

# 3 στις 27/6/2016
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

Εγω ναι μετα απο 5 χρονια ποθ ειμαι στο εξωτερικο ηρθα μονιμα ελλαδα 
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι τωρα στο τελος που εμεναν μονο λιγοι μηνες για να γυρισω ελλαδα αποφασισε κατι τετοιο...και αυτο ειναι που με στεναχωρει γιατι ξερω πως μπορουσα να δωσω περισσοτερα οταν θα ερχομουν + δεν θα υπηρχε η αποσταση στην μεση

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι τωρα στο τελος που εμεναν μονο λιγοι μηνες για να γυρισω ελλαδα αποφασισε κατι τετοιο...και αυτο ειναι που με στεναχωρει γιατι ξερω πως μπορουσα να δωσω περισσοτερα οταν θα ερχομουν + δεν θα υπηρχε η αποσταση στην μεση

barbie200

# 4 στις 27/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ε λογικο ειναι αμα τν εγραφες...γυναικα ειναι εχει εναν εγωισμο

GeoKae

# 5 στις 27/6/2016
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

μαλιστα, σε ευχαριστω πολυ αν και εχω κανει παρα πολλες προσπαθειες και δεν ξερω αν ειναι καλο για μενα

LordosLordas

# 6 στις 27/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τέσσερα χρόνια από απόσταση και μάλιστα εξωτερικό, δεν το λες σχέση. Η παροιμία λέει "μάτια που δεν βλέπονται, εύκολα ξεχνιούνται" και είναι αποδεδειγμένη πολλές φορές. Με την εμπειρία της ηλικίας μου, θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι όλο αυτό το διάστημα, πολύ πιθανόν να την είχες δεδομένη. Μετά πρέπει να σκεφτείς και το γεγονός πως δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι. Άλλοι αντέχουν τις αποστάσεις, άλλοι όχι. Όσο για τα χρόνια που περάσατε μαζί και πριν την απουσία σου, αυτό που σου λέει ότι δεν έχει ζήσει τίποτα είναι σημαντικό (χαίρομαι που γράφεις ότι το σέβεσαι).

Προσωπική μου εκτίμηση, το καλύτερο που έχεις να κάνεις, είναι να σεβαστείς την απόφαση της και να αφήσεις την ζωή σου να κυλήσει προς τα εμπρός χωρίς να πιέζεις καταστάσεις και φυσικά χωρίς στενοχώριες.

archagellos

# 7 στις 27/6/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.369

Λοιπον man...

Εισαι λες ερωτευμενος και την θες ακομη και γι αυτο μεχρι ενως σημειου δεν βλεπεις καθαρα ...
ΣΟΥ ΛΕΕΙ  : " Θελω να μεινω μονη μου ... "  ...Μεταφραση  " Υπαρχει αλλος ..."
ΣΟΥ ΛΕΕΙ :  " Θελω να μεινουμε φιλοι..." ...Μεταφραση  " Μηπως δεν παει καλα μετον αλλον...να εχω και εσενα στην καβα ... "
ΣΟΥ ΛΕΕΙ :  " Θα με δεις με αλλον ..."   ... Μεταφραση " Εγω στ οελεγα οτι υπαρχει αλλος  ... "
Αναρωτιεσαι γιατι σε εστειλε ...λιγο πριν γυρισεις .
Διοτι δεν μπορει να το παιζει διπλο ταμπλο...και απλα διαλεξε τον αλλον ...
Εσυ κοιτα να συνελθεις ...
Αυτη δεν ηθελε τελος ολα ...Ουτε χρονια πολλα ...ουτε τιποτα .
Ο καθενας τον δρομο του ...εκεινη τα "δεσμα" της τα εσπασε ...Εσυ "σπασε" τα δικα σου και τραβα εμπρος στην ζωη σου ...
Και ποτε πισω γυρισματα ...

Keep Walking man 
Αρέσει στο μέλος armonia27

GeoKae

# 8 στις 27/6/2016
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

@LordosLordas 

Ερχομουν για αυτην 4-5 φορες το χρονο απο 1 μηνα και σε αυτο που λες αδικο δεν εχεις...ημουν ο πρωτος της...τωρα ειμαι πολυ μπερδεμενος γιατι δεν μου το εκοψε τελειως και θελει να  μηλαμε ο ενας στον αλλον...
μαλιστα μια φορα μετα το χωρισμο μας ηθελε να βαλω καμερα μεσο σκυπε να με δει αλλα εγω αρνηθηκα μπορει να εκανα λαθος

sakis377

# 9 στις 27/6/2016
author
Ανδρας / 44 / Διαζευγμένος
Ν. Καβάλας / Ελευθερούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 107

αστην να φυγει, ξεχνα την,
εσυ θα την γουσταρεις, στο τελος θα καταληξετε φιλικα, θα σου λεει και για την σχεση της...
ουτε χρονια πολλα ουτε τιποτα,
κοιτα μπροστα, γιατι αν αυτη υποκυψει  και τα ξαναβρειτε ...
αυτη η σκεψη ...-δεν γνωρισα αλλους ακομα-, θα καταληξη σε ενα ωραιοτατο κερατο...
προσεχε

matiamou12

# 10 στις 28/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παντως μπραβο τοσα χρονια που κρατησε η σχεση και απο αποσταση...σπαθι και εσυ νομιζω...της φερθηκες.Αυτα τα να μεινουμε φιλοι παιδια...οταν μας τα λετε...και μετα αφου φανε πολλους π...ους και πολλα αι2α ξανα γυρνανε στις παλιες...αγαπες ή τις σκεφτονται γιατι με αυτες περασαν τα απλυτα πραγματα...εγω θα λεγα να κανεις μια ακομη τελευταια κινηση αλλα την βλεπω ανενδοτη...φυσικα και θα ειναι με αλλον γιατι οπως σου ειπε δεν εχει ζησει τιποτε αλλο εκτος απο εσενα.Αλλα να μεινετε και φιλοι για καβαντζα...πισωγυρισματα.

Κανε μια προσπαθεια μιληστε...και στειλε οτι θελεις μην κολλας σε αυτο.Απλα συνεχισε την ζωη σου...γιατι και να ερθει πισω μπορει να εισαι με πολλα ερωτηματικα...κοιτα καμια φορα λες μα γιατι?γιατι δεν εγινε ετσι...γιατι δεν σε περιμενε π.χ. και σε γειωσε ετσι...(σου ειπε οτι ησουν αδιαφορος...)οκ μαλλον ηθελες να το διορθωσεις τωρα που χαλαρωσες...ολα γινονται για καποιο λογο.Ο λογος φαινεται στην πορεια της ζωης μας.

Αν δεν ενδωσει σε τιποτα...η κοπελα προχωρησε για μενα καλυτερο θα ηταν να αποκοψεις τελειως για να μην πονας αυτο θα ηταν το καλυτερο.Εφοσον θα επιστρεψεις στην Ελλαδα...που ετσι πως εγινε η κατασταση καλο θα ειναι να βρεις κατι εξω γιατι εδω δεν εχουμε δουλειες αλλα παλι ειναι στην κριση σου.

Προσπαθησε το ξανα ομως να εχεις στο πισω μερος του μυαλου σου οτι ολοι περνανε διακυμανσεις και καβγαδακια σημασια ειναι να το προσπαθουν και οι δυο.Οταν ειναι ενας μονος του το αποτελεσμα ειναι να παραμενει μονος μονο αν υπαρχει πραγματικη αγαπη σωζετε...Εχεις χρονο μπροστα σου αν την αγαπας πεισε την...πατε καπου μονοι σας και με ηρεμια και πειτε τα εστω και για τελευταια φορα.

Σου ευχομαι να παει καλα...και να καταλαβετε και οι δυο τι πρεπει να δωσετε.Εχετε μελλον...τιποτα δεν τελειωνει αν δεν το θελουμε και οι ιδιοι μας.

GeoKae

# 11 στις 29/6/2016
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Σπαθί και εγώ και με το παραπάνω αλλα τελικά έχασα τα φοιτητικά μου χρονια για το τίποτα Έχω κάνει προσπάθειες αλλα μάταια ...δεν έβγαλαν πουθενά ...Ευχαριστώ για όλα
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε