Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Παρελθον vs μελλον

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

nuvola

# 21 στις 28/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
μπερδεμένα τα λες...

αν σου αρεσει ,αν η ηθική σας συγκλινει ,κ αν εχεις τα βαβά 
έχεις όλες τις απαντήσεις 

τι ακριβώς ρωτάς τότε ;

dipos24

# 22 στις 28/6/2016
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Οφειλω να ομολογησω οτι πρωτη φορα στο ιντερνετ δεχομαι τοσο ωριμες και ολοκληρωμενες γνωμες. Οφειλω να παραδεχτω οτι ηδη πριν ανοιξω το θεμα ημουν σιγουρος για το τι θα κανω οτι και να διαβαζα ποσο μαλλον τωρα.

ROCK-54

# 23 στις 28/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αγαπητε φιλε,

• Η τελευταια ιεροδουλη που αυτοκτονησε ηταν ποντια,επειδη εμαθε πως οι αλλες συναδελφισσες της πληρωνονται...Η "δικια σου" αφου το εκανε για ευκολα χρηματα,ευκολα ,αλλα ...ακριβα πουλουσε την αξιοπρεπεια της, μια και δεν ασκησε το σπορ για βιοποριστικους λογους. Σ'αυτη τη ζωη ολοι μας κατι πουλαμε - απο αγαθα,υπηρεσιες κ ιδεες μερχι και...τρελλα
  • Σου ευχομαι να περασεις καλα για οσο παει το ειδυλλιο και μην ξεχνας μεσα στην παραζαλη να βαζεις προφυλακτικο...

Elena_90

# 24 στις 29/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν η πορνεία θεωρείται ανήθικη, ποσό ανήθικη μπορεί να θεωρηθεί η ενισχυση της από τους άνδρες που "περπατάνε σαν παιδιά και αυτά στο χώρο του αγοραίου έρωτα".
Θεωρητικά είναι ένα απενοχοποιημένο φαινόμενο γιατί οι άνδρες αύμφωνα με την κοινωνία πρέπει να είναι περισσοτερο σεξουαλικά ενεργοί ώστε να τιμήσουν το φύλο τους, αλλά ρε ηλίθιε έμπρακτα ενισχύεις μια από τις χειρότερες μάστιγες μιας κοινωνίας, το εμποριο σάρκας και την εκπόρνευση,πόσο περήφανος είσαι??!
 Αυτά πάνε γενικά!

Τώρα ως προς τον θεματοθέτη, εγώ δεν κατανοώ προς τι ο προβληματισμός. Είστε δυο άνθρωποι που κατά μια έννοια έχετε χάσει την αθωότητα σας, έχετε συμμετέχει έστω και με διαφορετικό ρόλο στον χείριστο χώρο αυτό, θελετε ο ένας τον άλλον, ζήστε τον έρωτα με πάθος. Τελεία!

Υ.Γ πρόσεχε μην τελικά έχεις πέσει έξω και εν τέλει σε σουτάρει η κοπέλα για τα "στανταρ" σου,

1Christina

# 25 στις 29/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λεω γω τωρα: κατι σαν τη  διαφορα εμπορου και χρηστη...ο ενας παει για το κερδος συστηματικα/επαγγελματικα και ο αλλος απο αναγκη/εξαρτηση...εοπως και να το κανουμε δεν ειναι το ιδιο πραγμα

Απο την αλλη δε γινονται πορνες ολες οι γυναικες που μπορουν η που εχουν αναγκη (ασε που η του φιλου μας δεν ειχε αναγκη αληθινη)...καποιες, αν δεν εχουν αλλο τροπο, ε φορτωνονται σε εναν ανδρα μονο (για τη δικη μου ηθικη κακο και αυτο) ...απο την αλλη, ο καθενας πορευεται με τα μεσα που εχει...

Και οι υπολοιποι βλεπουμε και λεμε τι μας αρεσει και τι οχι...κακο δεν ειναι

ΥΓ αντιπαθω τα "θυματα", τι να κανουμε τωρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Elena_90

Αν η πορνεία θεωρείται ανήθικη, ποσό ανήθικη μπορεί να θεωρηθεί η ενισχυση της από τους άνδρες που "περπατάνε σαν παιδιά και αυτά στο χώρο του αγοραίου έρωτα".  

macbook

# 26 στις 29/6/2016
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.557

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από dipos24

Περιμενω τα σχολια σας.

Απ' όσα έγραψες φαίνεται να γνωρίζεις πολύ καλά πού βαδίζεις και δε νομίζω ότι σου χρειάζονται συμβουλές.

Θέλω απλά να διατυπώσω μια ένσταση που ευθυγραμμίζεται με όσα έγραψε η Elena_90 πιο πάνω. Μόνο που εγώ δε στέκομαι τόσο στο κεφάλαιο της ηθικής (έχουμε δει και τι «φρούτα» βγαίνουν από υποτίθεται καθωσπρέπει χώρους) όσο σ' αυτό της ανθρώπινης αξιοπρέπειας και της ασφάλειας. Είναι γνωστό ότι ο χώρος της πορνείας είναι στενά συνδεδεμένος με τον υπόκοσμο. Υπάρχει κακοποίηση γυναικών, υπάρχουν εγκλήματα. Δε θα συνεισέφερα ούτε κατά διάνοια στην επιβίωση αυτού του βορβορώδους κύκλου όπου αλέθονται ανθρώπινα σώματα και ψυχές. Ελπίζω και εύχομαι να ποινικοποιηθεί όπως έχει γίνει σε άλλες χώρες.

Paralia48

# 27 στις 29/6/2016
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.793

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από archagellos

Man...μαλλον σε εχει θαμπωσει η ομορφια της ...και δεν βλεπεις ουτε μεχρι την μυτη σου .

Βαλε τα ,κατω και κανε τις αναλυσεις σου .
Που πας ? τι θες ? πως το θες ? και γιατι το θες ?
Επισης ,βαλε στη λιστα σου και κανε μια αναλυση ...γιατι τοσα χρονια δεν ηρθατε ποιο κοντα ? ...γιατι τωρα ?
Μεσα απο τις κουβεντες που εχεις κανει μαζι της θα το καταλαβεις ...αρκει να εχεις πραγματικα τα ματια σου ανοιχτα ...ανοιχτα ομως .

Keep Walking 

μ΄όλα αυτά θα τελειώδει μια καλή διδακτορική διατριβή

Lioutsia

# 28 στις 29/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αλήθεια dipo, έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να σου ζητήσει "αντάλλαγμα" μετά το καυτό σεξ που θα κάνετε; Να ξέρεις τέτοιες γυναίκες έχουν τον τρόπο τους να σου τα "ρουφάνε"...είτε ευθέως είτε πλαγίως...τρόποι υπάρχουν πολλοί..και δεν είναι μόνο σε χρήμα που μπορεί να στο ζητήσει..μόνος σου τα λες..

Μη μας λες λοιπόν ότι βλέπετε το ενδεχόμενο σχέσης με τέτοια δεδομένα τα οποία γνωρίζετε κι οι δύο..να μας πεις οτι θα είναι η κ@#α του αιώνα να το δεχτώ..

Άλλο το ένα, άλλο τ' άλλο...

Elena_90

# 29 στις 30/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κατανοώ απόλυτα πως το θέτεις,

απλά θεωρώ πως τα ναρκωτικά, η πορνεία και όλα αυτά υπάρχουν γιατί ένα μέρος του πληθυσμού τα υποστηρίζει και τα επικροτεί με τις επιλογές του.

Σε ατόμικό επιπεδο ο χρήστης ουσιών, ο άντρας που θα επιλέξει μια πόρνη από μια κανονική συσχέτιση με γυναικα θα επιβαρυνθεί με ζημία στη δική του υγεία, σωματική και ψυχολογική.

Αλλά α επιβαρύνει εξίσου και το κοινωνικό σύνολο.

Είναι συμμέτοχος, πώς να το κάνουμε? 

Και δεν εναι όλες οι περιπτώσεις οι ίδιες. Άλλο ένας άνθρωπος που τα υποστηριζει γιατί δεν έχει επιλογή και άλλ επειδή δεν τον ενδιαφέρει, παρά μόνο η ικανοποίηση του!

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από 1Christina

Λεω γω τωρα: κατι σαν τη  διαφορα εμπορου και χρηστη...ο ενας παει για το κερδος συστηματικα/επαγγελματικα και ο αλλος απο αναγκη/εξαρτηση...εοπως και να το κανουμε δεν ειναι το ιδιο πραγμα

Απο την αλλη δε γινονται πορνες ολες οι γυναικες που μπορουν η που εχουν αναγκη (ασε που η του φιλου μας δεν ειχε αναγκη αληθινη)...καποιες, αν δεν εχουν αλλο τροπο, ε φορτωνονται σε εναν ανδρα μονο (για τη δικη μου ηθικη κακο και αυτο) ...απο την αλλη, ο καθενας πορευεται με τα μεσα που εχει...

Και οι υπολοιποι βλεπουμε και λεμε τι μας αρεσει και τι οχι...κακο δεν ειναι

ΥΓ αντιπαθω τα "θυματα", τι να κανουμε τωρα

sakis377

# 30 στις 2/7/2016
author
Ανδρας / 43 / Διαζευγμένος
Ν. Καβάλας / Ελευθερούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 107

μπορει να ηθελε την πολυτελη ζωη και να επελεξε αυτο τον δρομο,
μπορει γουσταροντας  εσενα να ειναι ενα ειδος μετανοιας, ...??
οσο για τους αλλους...αυτοι...πληρωναν για μια στιγμη μαζι της,
αν την βγαλεις γκομενα, ΜΑΓΚΙΑ ΣΟΥ,
και ενα πραγμα δεν θα φοβασαι μαζι της, την απιστια,γιατι εχει γνωρισει την σκοτεινη πλευρα του αντρα
ισως να το εχει σιχαθει, και να θελει να ζησει την φυσιολογικοτητα μιας σχεσης μαζι σου,
μονο να κερδισεις εχεις,κατα την γνωμη μου, εξ αλλου αν θελει να σε εκμεταλευτει, μεγαλο παιδι εισαι θα το καταλαβεις,

1Christina

# 31 στις 3/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πολυ συχνα πολλοι ανδρες με εκπλησσουν με το ρομαντισμο τους, την απλοικοτητα και την ευπιστια τους...σαν να σταματα ξαφνικα να λειτουργει η λογικη τους ...σε θεματα που εχουν να κανουν με γυναικες, οταν και καλα μια σχεση μαζι τους θα αλλαξει τη γυναικα κλπκλπ

Μωρε καλη ιδεα να κανω καποτε μια διατριβη επι του θεματος

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από sakis377

και ενα πραγμα δεν θα φοβασαι μαζι της, την απιστια,γιατι εχει γνωρισει την σκοτεινη πλευρα του αντρα
ισως να το εχει σιχαθει, και να θελει να ζησει την φυσιολογικοτητα μιας σχεσης μαζι σου,
μονο να κερδισεις εχεις,κατα την γνωμη μου, εξ αλλου αν θελει να σε εκμεταλευτει, μεγαλο παιδι εισαι θα το καταλαβεις,

giorgos170

# 32 στις 3/7/2016
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.028

θα τολμουσα να πω

για συνδεση σε προγραμμα
του Πι
ή άλλων
ενδιαφέροντων
Οργανισμών

1Christina

# 33 στις 3/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οπου πι παιδαγωγικο ινστιτουτο? Αλλα ειμαι των θετικων επιστημων, οποτε σε μια αλλη ζωη, απο αλλου θα το επιανα...σαν να  μεγαλωσα και εχω τοσα να κανω/μαθω ακομη

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από giorgos170

θα τολμουσα να πω

για συνδεση σε προγραμμα
του Πι
ή άλλων
ενδιαφέροντων
Οργανισμών

nuvola

# 34 στις 3/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από 1Christina

Πολυ συχνα πολλοι ανδρες με εκπλησσουν με το ρομαντισμο τους, την απλοικοτητα και την ευπιστια τους...σαν να σταματα ξαφνικα να λειτουργει η λογικη τους ...σε θεματα που εχουν να κανουν με γυναικες, οταν και καλα μια σχεση μαζι τους θα αλλαξει τη γυναικα κλπκλπ

έχω την αίσθηση πως το ρεύμα του ρομαντισμού ,εκείνης της εποχής του 18ου αιώνα

στήθηκε από  επιθυμίες ,στάσεις και απόψεις ανδρών ,που είχαν σιχαθεί κλασικά στερεότυπα...

δεν ήταν κακό...καθόλου κακό 

πιστεύω πως μέσα σε βίαιες οικονομικές ,θεσμικές και κοινωνικές αλλαγές ,ίσως σε μια μερίδα  ανθρώπων ξανακάνει την εμφάνιση του 

αν φανεί ανθεκτικό ,ίσως βγάλει στις επόμενες γενιές ,ένα νέο ρεύμα.

Lioutsia

# 35 στις 3/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
19ος αι . εποχή του ρομαντισμού...θυμήσου μπετόβεν, σουμπερτ, chopin, τόσα χρόνια εκπαίδευσης στην ιστορία της μουσικής...κάτι μου έμεινε!

Elena_90

# 36 στις 3/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

συμφωνώ απόλυτα!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από sakis377

sakis377

# 37 στις 3/7/2016
author
Ανδρας / 43 / Διαζευγμένος
Ν. Καβάλας / Ελευθερούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 107

και οι υπερβολικες αυτοαμυνες, χτιζουν γερες φυλακες,

εξ αλλου δεν ειμαστε θεοι να κρινουμε,

μια οποια πιθανη δευτερη ευκαιρια, ειναι μια ευκαιρια και για σενα,

να γνωρισεις αχαρτογραφητες περιοχες της γυναικειας φυσης,

γιατι οχι?...

ακομα και η λογικη χρειαζεται καπου ειδους εμπλουτισμου, πρωτου μας πνιξει,με την παντογνωσια μας...???!!!

Lioutsia

# 38 στις 4/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μ'αυτά και με τ'άλλα, φτάσαμε στον 21ο αιώνα.

Την πουτ@ν@ όλοι τη συγχωρήσανε, την άπιστη ουδείς.

(Λόγια μεγάλων ανδρών).

maraki_lar_1980

# 39 στις 4/7/2016
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.359

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από 1Christina

Γιατι βρε Χριστινα γινεσαι τοσο απολυτη και κυνικη?

θα μου πεις ο καθενας εδω μιλαει βαση των εμπειριων του που αυτες του εδωσαν τη "σοφια" του σημερα...

ωστοσο...δεν ειναι ολα ασπρο η μαυρο στη ζωη...

Γιατι να της δωσουμε αμεσως την ταμπελα της "αμετανοητης"?

εγω παντως δε το αποκλειω η κοπελια να θελει να αραξει πλεον.

Βεβαια απο την αλλη...σαφως και δεν ειμαστε σιγουροι οτι δε θα της τη σβουριξει, καποια στιγμη στο μελλον, να ξαναγυρισει στο χρημα και τη χλιδη που δινει η δουλεια αυτη.

Απλα εγω προσωπικα νομιζω οτι,αν καλυφθει απο το νεαρο μας εδω,και νιωσει οικονομικη και συναισθηματικη ασφαλεια, δεν εχει λογο να ξαναγυρισει εκει.

Ετσι μου φαινεται δηλαδη...δε παιρνω κι ορκο!

Δεν εχει λοιπον τιποτα να χασει αν επιχειρησει μια σχεση μαζι της...

με την εννοια οτι...μεγαλο παιδι ειναι,τι διαολο, θα αντιληφθει τι παιζει,θεωρω, και θα πραξει αναλογως.

Υπαρχει και το ρισκο βεβαια να την ερωτευτει κι αν απογοητευτει να πληγωθει.

Αλλα ετσι ειναι οι σχεσεις..θελουν ρισκο,δε μπορεις να πας εκ του ασφαλους σε καμια περιπτωση.

nuvola

# 40 στις 4/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από maraki_lar_1980

άντε βρε Μαράκι ,Ιούλιος μας πήγε 

που είσαι; 

(ωραία φωτογραφία )