Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Περιεργη εξαφανιση!!!

Σελίδα : 1

Psaraki1986

# 1 στις 29/6/2016
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 144
'Aρεσαν+: 0%

Περιεργη εξαφανιση!!!

Καλησπερα στη μεγαλη παρεα.Εδω και δύο χρόνια ειμαι μόνη μου χωρις κάποια σχεση.Εδω και δέκα μέρες έκανα σχεση με ενα παιδι δυο χρονια μικροτερο μου.Αυτες τις μερες ειδα καποια σημαδια ζηλιας κτητικοτητας και ανασφαλειας απο μεριας του θεματα για  τα οποια προσπαθησα να τον καθυσηχασω οτι δρν υπαρχει λογος να ζηλευει.Επίσης ειχα συνεχως ενα αισθημα φοβου και αγωνιας οτι  κατι δεν παει καλα.Η επικοινωνια μας σε μετρια επιπεδα τηλεφωνα απο μερους του λιγοστα λαι περισσοτερο μηνυματα.

Χθες θα πηγαινα σε μια φιλη μου επισκεψη και με ρωτουσε αν θα εχει και αλλουες εκει.Του ειπα οτι δεν νομιζω και να μην ανυσηχει.Το θεμα ειναι οτι εξαφανιστηκε απο ψες και δεν απαντα στα μηνυματα μου του εστειλα 5 μυνηματα και δεν απαντησε ουτε σε ενατον πηρα και δυο φορες τηλ και δεν απαντησεδεν ξερω τι συμβαινει.Γτ συμπεριφερεται ετσι?Γιατι εξαφανιστηκε ετσι χωρις εξηγηση.Θελει να χωρισουμε και δρν το λεει??Τι νς κανω??Να επιμενω μεχρι να απαντησει?Να τον πατακολουθησω μηπως και κρυβει κατι??Τι να κανω???Βοηθεια.Ειμαι πολυ στεναχωρημενη??

Psaraki1986

# 2 στις 29/6/2016
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 144
Νοιωθω μεγαλη απογοήτευση και δεν αξιζα τετοια συμπεριφορα.Ανωριμοτητα και δειλια εκ μερους του?Δεν ξερω τι να σκεφτω και πως να αντιδρασω

inioxos52

# 3 στις 29/6/2016
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Αργησες να κανεις σχεση, και γιαυτο επεσες σαν την στραβη στον κομπλεξικο.

Ο τυπος θα σου κανει την ζωη ποδηλατο επειδη εκτος ολων των αλλων κυριως δεν εχει αυτοπεποιθηση, και εξ' αιτιας αυτου οι κινησεις του ειναι σπασμωδικες.

Ουτε να τον παρακολουθησεις, ουτε τιποτε. Απλως θεωρησε την υποθεση ληξασα και αγνοησε τον εντελως. Κι οταν θα επικοινωνησει μαζι σου, δωστου στην ψυχρα τα παπουτσια στο χερι, λεγοντας του οτι δεν σου αρεσει ο τροπος του, και πως του ευχεσαι να βρει ενα αλλο κοροιδο να τον ανεχεται, γιατι εσυ κατι τετοιες "μαγκιες" δεν τις σηκωνεις. Καληνυχτα σας.

Στον επομενο -συντομα-, προσεκτικοτερη, και οχι τοσο τοσο τσαπατσουλα στις επιλογες σου.

Αρέσει στο μέλος archagellos
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

broomstick

# 4 στις 29/6/2016
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

παντως αν εμενα μου εστελνες 5 μηνυματα και 2 τηλεφωνα σε μιση μερα ειχες να ακουσεις κατι γαμοσταυριδια...σιγουρα εισαι 30 χρονων???

και στην αστυνομια να πας για να αρχισουν να τον ψαχνουν πρεπει να περασουν 2 24ωρα...

ρε αντι να ευχαριστεις την τυχη σου που τον ξεφορτωθηκες το κανεις και θεμα...χειροτερο ελλατωμα απο την ζηλεια δεν υπαρχει...θα σου εκανε τον βιο αβιωτο...οχι οτι εσυ πας πισω...χειροτερη εισαι σε αυτο θεμα...κυλησε ο τετζερης και βρηκε το καπακι...
Αρέσει στο μέλος thanos293

barbie200

# 5 στις 29/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Κοιτα αυτη η συμπεριφορα του μου κανει το πολυ για 18χρονων αυτου του τυπου ζηλειες δλδ...η το αλλο π παιζει ειναι να ειναι φουλ κομπλεξικος με αυτοπεποιθηση 0.στη θεση σου θα του εστελνα μνμ "να μη κανει σαν μωρο κ να απαντησει στα μνμ κ αν θελει να το τελειωσετε απλα να στο πει για να μν ελπιζεις κ εσυ σε κατι"

Koula___

# 6 στις 29/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

λες να πέθανε?

Koula___

# 7 στις 29/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

καλά, δεν ντρέπεσαι?

και μη με πεις πως τη ζήλεια τη μεταφράζεις σε αγάπη

LordosLordas

# 8 στις 29/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η ταπεινή μου άποψη:

- 10 ημέρες δεν είναι σχέση αλλά το ξεκίνημα μιας σχέσης / στο "ψάξιμο".
- Όταν η ζήλια και η κτητικότητα κάνουν την εμφάνιση τους με το "καλημέρα" σας, δεν το συζητάς καθόλου. Απλά κόβεις κάβους και σαλπάρεις γι άλλα ταξίδια.
- Θα συμφωνήσω με όλα τα άλλα μέλη που σου απάντησαν.
- Εφόσον μόνη σου λες ότι δεν αξίζεις τέτοια συμπεριφορά, γιατί ρίχνεις τον εαυτό σου με το να τον κυνηγάς από πίσω; 

MiltosRNLI1930

# 9 στις 29/6/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Οταν

https://www.youtube.com/watch?v=w7L00C137Ng

ακουω 10 ημερων  επιφανειακο νταραβερι ,αυτοματως θυμαμαι τη φιλη μου τη Τζουλια

ROCK-54

# 10 στις 29/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αναψε μια λαμπαδα στο μποϊ σου!

Ο τυπακος ειναι πολυ λιγος,κομπλεξικος κ δειλος κ τζαμπα σπαταλησες χρονο κ αισθηματα...

Να προσεχεις την επομενη φορα κ μην τα δινεις ολα. Λιγη "τσιγκουνια" δεν βλαπτει σαν αρχη...

MiltosRNLI1930

# 11 στις 29/6/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Αντε

https://www.youtube.com/watch?v=YAl9FRTwauo

το 3.2 % του Εθνους να γνωριζουν πως εδωσαν την ονομασια Κολωνακι και το αλλο " Χαιρετα μας τον πλατανο "Επι του θεματος ομως.

Στο βαπορι ειχαμε ενα καμαρωτακι απο την Κερκυρα τον Παναγιωτη.Ανηψιος ενος διασημου λογοτεχνη και παρουσιαστη βιβλιων στην τηλεοραση που ξερει τι σημαινει ακριβο καπελο.Οταν ο Παναγιωτης ξεμπαρκαριζε εμενε στο σπιτι του θειου του στο Κολωνακι.Καθε πρωι που μουφερνε τον καφε ο Παναγιωτης με ρωτουσε " Chief ,εμενα δεν μου παει αυτη η δουλεια να σερβιρω και να στρωνω κρεβατια .Τι δουλεια τελος παντων να κανω Ττο καλυτερο επαγγελμα του απαντουσα ,Παναγιωτακη ,ειναι να γινεις φαροφυλακας 

archagellos

# 12 στις 29/6/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.367

Οτι σου γραφει ο ΙΝΙΟΧΟΣ

Δυο χρονια μονη σου ...5 πραγματα δεν μπορουσες να σκεφτεις ?
Γυναικες ρε φιλε...

Keep Walking 

Elena_90

# 13 στις 30/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μέσα σε μια "σχέση" 10 ημερών:
του εστειλα 5 μυνηματα και δεν απαντησε ουτε σε ενατον πηρα και δυο φορες τηλ και δεν απαντησεδεν ξερω τι συμβαινει.
Θελει να χωρισουμε και δρν το λεει??Τι νς κανω??Να επιμενω μεχρι να απαντησει?Να τον πατακολουθησω μηπως και κρυβει κατι??

Σόρρυ αλλά και εσύ εξίσου  δεν δείχνεις το πιο νορμάλ άτομο΄.
και λες ότι δεν σε κανει να νιώθεις καλά, για ποιο λόγο συνεχίζεις? Ήσουν τοσο απελπισμένη που ρίχνεις τόσο χαμηλά στα στάνταρ σου ώστε να χωρούν μέσα και τόσο δυσλειτουργικοί άνθρωποι?

matiamou12

# 14 στις 30/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν ισχυει αυτο που λες περι αργοποριας γιατι και καποιες/καποιοι που πεφτουν με τα μουτρα σε οποιον/οποια  βρουν παλι μπορει να την πατησουν .

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από inioxos52

Αργησες να κανεις σχεση, και γιαυτο επεσες σαν την στραβη στον κομπλεξικο.

matiamou12

# 15 στις 30/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ναι γιατι οχι παρακολουθησε τον...να μαθεις την αληθεια δεν ειναι κακο απο το να εισαι κερατου...καλυτερα τωρα γιατι αυτος που ζηλευει  σε κανει να μην περνας απο την πορτα.Ασε τα τηλ ξερει οτι πηρες απλα οι προτεραιοτητες του ειναι αλλες.Δεν εισαι εσυ πρωτη.

Ειμαι σιγουρη μωλις του πεις τελειωσε θα ερθει τρεχοντας για να μην χασει την σταθεροτητα.Θα αρχισει και οχι εισαι η γυναικα της ζωης μου και συγνωμη που δεν ειδοποιησα να κατι μου ετυχε...να ειχα δουλειες κ.τ.λ κ.τ.λ κ.τ.λ. και να χαιδεματακια και να αγκαλιτσες και να φιλακια...λοιπον αν θες να τον δεχτεις δικαιωμα σου γιατι ακομη ειστε στα μελια...αν θελεις να του μιλησεις και να εξηγηθεις και να δωσεις τελος παλι πρεπει να εισαι σιγουρη για το τελος.

Εσυ σε ποια φαση βρισκεσαι?αν δεν θες να σε κοροιδευουν μαθε τι εστι το προσωπο.

maraki_lar_1980

# 16 στις 5/7/2016
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.405

psaraki...

Η "σχεση" σας μολις ξεκινησε (10 μερες μονο μετραει)...δεν εχει δοκιμαστει καν...οπότε προς τι τοση ανησυχια?

Προλαβες και τον ερωτευτηκες κιολας?

Γιατι αγωνιας τοσο μη τον χασεις?Δεν αντεχεις τη μοναξια?

Μοιαζεις απελπισμενη κι αυτο δεν ειναι καλο, γιατι σου ριχνει χαμηλα τα στανταρ σου και σε καθιστα ετοιμη να ανεχθεις πολλα,θυματοποιουμενη!

Αντιλαμβανομαι οτι...μετα απο 2 χρονια σχεσιακης αποχης...ειχες την εντονη αναγκη να ερωτευτεις...κι ετσι επεσες με τα μουτρα πανω στη "σχεση" αυτη...και ιδου τα αποτελεσματα.

εκει που πρεπει να εστιασεις ειναι στο γιατι πανικοβληθηκες τοσο που δεν επικοινωνησε μαζι σου ως τωρα.

Η ζηλια του δε φαινεται να σε ενοχλει,μαλλον σε κολακευει...ωστοσο δειχνει εναν ανθρωπο με χαμηλη αυτοεκτιμηση και ανασφαλη.

Βασικα...χαλαρωσε,ηρεμησε και που ξερεις?ισως εμφανιστει καποια στιγμη...ισως ειναι "ταγμενος" κι αλλου...ή σε τιμωρει ,λειτουργωντας χειριστικα,που τολμησες να συνανστρεφεσαι κ με αλλους αντρες περαν της αφεντιας του!

Oπως και να'χει...εκει εξω εχει ενα ματσο αντρες...μη κολλας με εναν που ετυχε να σου δωσει λιγη προσοχη και να σου χαρισει και μερικες ομορφες στιγμες.

Τι πρεπει να κανεις τωρα?

Φροντισε εσενα, κοιτα να εχεις τον εαυτο σου και την ψυχικη σου ισορροπια ως 1η προτεραιοτητα, μαθε να μην αρκεισαι στα ψιχουλα και πιστεψε στον εαυτο σου.

Κι ολα τα άλλα θα ερθουν μονα τους..ολα στην ωρα τους!γιατι...

...τιποτα δε γινεται τυχαια,ουτε τα ασχημα, ουτε τα ωραια!καθετι απο μονο του,για να βρει το δρομο του,θελει απλα το χρονο του!(Μαρινελα)

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Psaraki1986

Περιεργη εξαφανιση!!!

Καλησπερα στη μεγαλη παρεα.Εδω και δύο χρόνια ειμαι μόνη μου χωρις κάποια σχεση.Εδω και δέκα μέρες έκανα σχεση με ενα παιδι δυο χρονια μικροτερο μου.Αυτες τις μερες ειδα καποια σημαδια ζηλιας κτητικοτητας και ανασφαλειας απο μεριας του θεματα για  τα οποια προσπαθησα να τον καθυσηχασω οτι δρν υπαρχει λογος να ζηλευει.Επίσης ειχα συνεχως ενα αισθημα φοβου και αγωνιας οτι  κατι δεν παει καλα.Η επικοινωνια μας σε μετρια επιπεδα τηλεφωνα απο μερους του λιγοστα λαι περισσοτερο μηνυματα.

Χθες θα πηγαινα σε μια φιλη μου επισκεψη και με ρωτουσε αν θα εχει και αλλουες εκει.Του ειπα οτι δεν νομιζω και να μην ανυσηχει.Το θεμα ειναι οτι εξαφανιστηκε απο ψες και δεν απαντα στα μηνυματα μου του εστειλα 5 μυνηματα και δεν απαντησε ουτε σε ενατον πηρα και δυο φορες τηλ και δεν απαντησεδεν ξερω τι συμβαινει.Γτ συμπεριφερεται ετσι?Γιατι εξαφανιστηκε ετσι χωρις εξηγηση.Θελει να χωρισουμε και δρν το λεει??Τι νς κανω??Να επιμενω μεχρι να απαντησει?Να τον πατακολουθησω μηπως και κρυβει κατι??Τι να κανω???Βοηθεια.Ειμαι πολυ στεναχωρημενη??

Τιποτα δε γίνεται τυχαια...ουτε τ'ασχημα,ουτε τα ωραια!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε