Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αδιέξοδο και νέα σχέση

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

Lenaki_333

# 1 στις 30/6/2016
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 19
'Aρεσαν+: 0%

Αδιέξοδο και νέα σχέση

Καλησπέρα σε όλους, 

Είμαι παντρεμένη με δύο παιδιά και ο λόγος που γράφω είναι πως νιώθω σε αδιέξοδο καθώς ερωτεύτηκα δυνατά έναν άλλο άντρα. Ο συζυγός είναι πολύ καλός άνθρωπος και καλός πατέρας απλά είναι ευερέθιστος άνθρωπος και απο αυτό δημιουργείται ένταση όταν είμαστε μαζί επίσης παλαιότερα είχε κρίση περάσει ό γάμος μεγάλη λόγω προβλημάτων με τα πεθερικά η οποία έχει ξεπεραστεί πλέον. Κατ αρχήν είμαστε παντρεμένοι 5 χρόνια και πριν είχαμε αλλά τόσα σχέση ο σύζυγος έχει καλή δουλειά στο εξωτερικό εδώ και λίγα χρόνια και εχουμε 2 παιδιά. Εγώ δε πήγα αρχικά με τα παιδιά ωσπου να βρει εκεί ενα δρόμο και τώρα είναι να πάμε σε λίγο καιρό και εμείς. Όταν έφυγε μόλις που είχαν εξομαλυνθεί οι σχέεσεις με τα πεθερικά και τα είχαμε κάπως ''βρει''. Το πρόβλημα είναι πως το τελευταίο 5 μηνο βγαίνω με κάποιον που γνωρίσα καποια χρόνια πριν σε δουλειά και έχουμε τρομερή επαφή και σεξουαλική χημεία ζούμε τον απόλυτο έρωτα. Αυτός είναι μεγαλύτερος μου 10 χρόνια περίπου είναι ελεύθερος τελείως είναι από πολύ καλή οικογένεια και καλό σπίτι. Γενικά δηλώνει ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα με τα παιδιά ίσα ίσα δείχνει να τα αγαπάει και περνάμε όλοι μαζί πολύ χρόνο έχουμε γίνει σα κανόνική οικογένεια. Ο σύζυγος λόγω απόστασης δε ξέρει τίποτα και για αυτό έχουμε και απλετο χρόνο να ζούμε κανονικά .  Τα παιδιά είναι πολύ μικρά οπότε δε λένε τίποτα...Το θέμα είναι πως περνάω τέλεια μαζί του αλλά είναι πολύ δύσκολο να το κάνω αυτό στον σύζυγο που αγωνιά και περιμένει τα παιδιά σα τρελός!!!Τα αγαπάει πολύ...και σε εμένα προσπαθεί να είναι κοντά και φέρεται καλά και έχει ετοιμάσει τα πάντα για να πάμε εκεί. Επίσης αν σκάσω τη βόμβα και πω ότι θα μείνω με τον άλλον (που εμφανώς εγώ θα ήμουν πιο ευτυχισμένη και ταιριάζω πολύ πιο πολύ) όλοι θα αντιδρούσαν και οι δικοί μου και ίσως είχα προβλήματα από πολλά μέτωπα. Και το κύριο είναι και το πρακτικό αλλά και το οικονομικό. Εδώ δεν έχω σταθερή δουλειά ούτε κάποιον που να μπορεί να μου κρατά τα παιδιά όλη μέρα για να πάω να εργαστώ εκεί έχει άλλες ευκολίες ωστε να μπορώ και εγώ να εργαστώ πιο εύκολα και τα παιδιά πιστεύω θα έχουν ένα καλύτερο μέλλον...Η λογική ξέρω πως λέει να πάω στον σύζυγο έρχεται όμως το άτιμο το συναίσθημα και τα διαλύει όλα και με τον άλλον όλο κλαίμε μαζί που θα φύγω,...Όμως δε ξέρω πραγματικά τι να κάνω...Δε περίμενα και εγώ να μου τύχει αυτό και να ερωτευτώ έτσι είχα μια συμβατή οικογένεια ζούσα ήρεμα περίμενα πότε θα πάμε στον σύζυγο η απόσταση όμως και η μοναξιά με είχε κουράσει και στράφηκα αλλού ως παρέα αρχικά έτυχε όμως και ερωτευτήκαμε τρελά και τώρα όλα έγιναν βουνό...Θα χαρώ να ακούσω γνώμες ίσως με βοηθήσετε πολύ!!!Ευχαριστώ Θερμά!!!

archagellos

# 2 στις 30/6/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.449

Τα εχεις κανει ΣΚΑΤΑ και μαλιστα ...αποσκατα...

Ενταξει βρηκες γκομενο για να γουσταρεις ...ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ρε βουρλο...τα παιδια τι στο διαολο ηθελες και τα ανακατατεψες σε ολο αυτο...Τι ? 

Τι σκατα ειχες στο μυαλο σου ?...Ακου ζουμε σαν κανονικη οικογενεια ...
Ακου τα παιδια ειναι μικρα και δεν λενε τιποτα ...
Τωρα εισαι μανα εσυ ? 

Γαμω το φελεκι μου που γινεστε και γονεις ...

Αρέσει στα μέλη Paralia48, logariasmos

nuvola

# 3 στις 30/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
''Στα δίχτυα της αμφιβολίας...''

ωραίο δε λέω ,
καυτό,
πιπεράτο,
με ηθικοπλαστικά διλήμματα 

''είμαι 1,60 ,αλλά με τακούνια 1,70 Κι εγώ μόνος μου τρέχω με 10 χλμ την ώρα ,αλλά με αμάξι πιάνω τα 180 χλμ ''

ένα δεκαπενθήμερο έμεινε θα περάσει...

Lioutsia

# 4 στις 30/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το συναίσθημα είναι ήδη πιο μπροστά από τη λογική σου...σε λίγο θα ακολουθήσει κι αυτή...don't worry λοιπόν.

Η.. "φύση" σου, θα σου δείξει το δρόμο. 

"Τα πάντα ρει";

Για μια καλύτερη ευτυχία ζούμε όλοι.

MiltosRNLI1930

# 5 στις 30/6/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.521

To βασικο

ειναι που ειναι απο καλη οικογενεια .Αν ειναι και αστραφτερος στην καθαριοτητα ακομα καλυτερα.

macbook

# 6 στις 30/6/2016
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.579

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lenaki_333

Θα χαρώ να ακούσω γνώμες ίσως με βοηθήσετε πολύ!!!Ευχαριστώ Θερμά!!!

Πω-πω μπέρδεμα. Πώς τα κατάφερες έτσι.

Εδώ θα ακούσεις γνώμες όλων των ειδών. Εγώ θα υιοθετούσα τη λογική και θα έβαζα την προστασία των παιδιών πάνω απ' όλα. Αν κατάλαβα καλά δεν είσαι οικονομικά ανεξάρτητη και αυτό μπορεί να δημιουργήσει τεράστια προβλήματα, ειδικά στο τρέχον οικονομικό κλίμα, κάτι που δεν μπορείς να εκτιμήσεις σωστά όσο βρίσκεσαι υπό την επήρεια ουσιών ... ερωτικών συναισθημάτων θέλω να πω.

Όποια απόφαση κι αν πάρεις θα είναι, εκ προοιμίου, κρίσιμης σημασίας τόσο για τη δική σου πορεία στη ζωή όσο και γι' αυτή των παιδιών (π.χ. στερώντας τους ενδεχομένως πλήρη ενσωμάτωση και ένα καλύτερο μέλλον με μεγαλύτερους ορίζοντες σε άλλες χώρες). Μην το ξεχνάς αυτό.

barbie200

# 7 στις 30/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κουβαλας το γκομενο μες το σπιτι κανονικα επειδη ειναι τα παιδια μικρα κ δεν καταλαβαινουν;

inioxos52

# 8 στις 30/6/2016
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Επειδη αδυνατώ να δεχτω τα γεγονοτα οπως τα περιγραφεις, επειδη θεωρω πως δεν ειναι δυνατον σκεπτομενη μανα να κανει οσα λες οτι εκανες εσυ σε βαρος των παιδιων σου και του αντρα σου, και τελος ακριβως επειδη λες οτι ο αντρας σου αν και βρισκεται στην Αστράλια δεν εμαθε τιποτε απο οσα γινονται εδω, θεωρω το θεμα σου ψευτικο, και αρνουμαι να το σχολιασω. Αντε τωρα να δεις το φαι μη και σου καει...

Αρέσει στο μέλος giorgos170
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

MiltosRNLI1930

# 9 στις 30/6/2016
author

Το Εθνος υποφερει

Εχουν κοψει τους πιτσιλωτους ξενοφερτους καφεδες και πινουν Ελληνικο με 50% ρεβυθι .Οι κατσαριδες μαστιζουν τα ανηλιαγα στενα της Αχαρνων και της Κυψελης .Ακομα και τα κοριτσια στα κοκκινα φαναρια απελυσαν της τσατσαδες και τα δουλευουν μονες τους.

Ο καθενας εχει το βαρυ πονο του. Δεν ειναι δυνατον η Μανταμ να παραθεριζει στα Καμενα Βουρλα και με το κινητο στην ξαπλωστρα να μας δουλευει
Αρέσει στο μέλος giorgos170

Lenaki_333

# 10 στις 30/6/2016
author

ΧΜ ...οκ οι περισσότεροι ειστε πολύ αρνητικοί...δε σας αδικώ και εγώ αν το ακουγα κάποτε για μια άλλη σχεδόν έτσι θα αντιδρούσα...όμως μερικές φορές η ζωή τα φέρνει έτσι που κάνουμε πράγματα τρελά...το ξερω πως είναι παράλογο όλο αυτό μα η μοναξιά τα προβλήματα στο γάμο οδήγησαν σε μια σχέση πολύ δυνατή,...

LordosLordas

# 11 στις 30/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

"Τα παιδιά; Τι σου φταίνε τα παιδιά που τα βάζεις σε πολλαπλές δοκιμασίες; Ποιος σου είπε ότι δεν καταλαβαίνουν; "Σαν κανονική οικογένεια"; Μάλλον θα συμφωνήσω με το δεύτερο σκέλος της απάντησης του @ MiltosRNLI1930...

LordosLordas

# 12 στις 30/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Lenaki_333

ΧΜ ...οκ οι περισσότεροι ειστε πολύ αρνητικοί...δε σας αδικώ και εγώ αν το ακουγα κάποτε για μια άλλη σχεδόν έτσι θα αντιδρούσα...όμως μερικές φορές η ζωή τα φέρνει έτσι που κάνουμε πράγματα τρελά...το ξερω πως είναι παράλογο όλο αυτό μα η μοναξιά τα προβλήματα στο γάμο οδήγησαν σε μια σχέση πολύ δυνατή,...

Συγγνώμη που θα γίνω σκληρός σε αυτή την απάντηση (ίσως και άδικος καθώς αναφέρομαι σε κάποιο πρόσωπο που δεν γνωρίζω), αλλά δεν γίνεται διαφορετικά.

Εάν δεν ήσουν ευτυχισμένη στον γάμο σου, έπρεπε να έχεις χωρίσει. Απλά και ξεκάθαρα.

Τα παιδιά δεν είναι μπαλάκια να τους δημιουργείς αναμνήσεις που αφορούν τα δικά σου θέλω και όχι το δικό τους συμφέρον, που σε αυτή την ηλικία, είναι μια φυσιολογική και ήρεμη ζωή. Φαντάσου μόνο τι θα γίνει, εάν μια μέρα τα μαλώσει ο πατέρας τους και αυτά του αντιγυρίσουν "ο κύριος τάδε δεν μας αγαπούσε και δεν μας μάλωνε"!

Δεν σέβεσαι ούτε τον άντρα σου, ούτε αυτόν που είσαι μαζί του. Εάν σεβόσουν τον άντρα σου, δεν θα έμπλεκες σε άλλη σχέση ή ακόμα καλύτερα, θα ήσουν ξεκάθαρη απέναντι του και δεν θα τον άφηνες να παλεύει να κτίσει ένα καλύτερο μέλλον για την οικογένεια του.

Εάν όντως αγαπάς τον φίλο σου, δεν θα κοιτάξεις το συμφέρον σου. Από τη στιγμή που σκέφτεσαι το συμφέρον, δεν τον σέβεσαι και αυτό που ονομάζεις ευτυχία μαζί του, είναι απλά ένα μπαλόνι που θα ξεφουσκώσει και που δυστυχώς θα συμπαρασύρει και τα δικά του συναισθήματα. Χώρια το γεγονός ότι έχει και ο φίλος σου τεράστιο μερίδιο ευθύνης από την στιγμή που δέχεται να παίξει τον ρόλο του κανονικού οικογενειάρχη σε δύο παιδιά που έχουν πατέρα και που δεν τα έχει πετάξει στ' αζήτητα.

Τα παιδιά και το συμφέρον τους (οικονομική εξασφάλιση κλπ), είναι μια δικαιολογία. Παλεύεις να κρατήσεις δύο καρπούζια κάτω από την ίδια μασχάλη ή όπως λέει και μια παροιμία, θέλεις και τον σκύλο χορτάτο και την πίτα αφάγωτη.

Κάτι ακόμα: εάν όλο αυτό δεν είναι μια "τρολιά" (όπως λέγεται), μάλλον χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού προκειμένου να ανακαλύψεις τους αληθινούς λόγους που το δημοσίευσες, γνωρίζοντας εκ των προτέρων ποια θα ήταν η - εύλογη - αντίδραση του κόσμου.

Koula___

# 13 στις 30/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ουφφφ

πολύ δύσκολο

αλλά δεν σε βλέπω να ζορίζεσαι

θα έπρεπε , θα μου πεις?

δεν ξέρω... αλλά δύσκολο το βλέπω

ζορίζεσαι τελικά?

Koula___

# 14 στις 30/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

πάντως τούλη αν έσπειρες πάλι κανα τρολλ

αυτή τη φορά είναι πολύ πετυχημένο

τα άλλα έκαναν πολύ μπαμ

MiltosRNLI1930

# 15 στις 30/6/2016
author

https://www.youtube.com/watch?v=_UIfWsRA1aA

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Koula___

πάντως τούλη αν έσπειρες πάλι κανα τρολλ

αυτή τη φορά είναι πολύ πετυχημένο

τα άλλα έκαναν πολύ μπαμ

MiltosRNLI1930

# 16 στις 30/6/2016
author

Δεν γνωριζω επακριβως

αν ο φοβερα- επεισοδιακος Ζαμπετας εμενε σε γειτονια παρακειμενη του Μπαρουταδικου του Αιγαλεω η εις λοφον ανηκοντα στα περιουσιακα συμβολαια του Μονσιε Λιουμη αλλα μια φορα χαθηκα σε κατι στενο-ατραπους κι'αν δεν με βοηθουσε ενας χριστιανος Αιγαλεωτης να κανω μανουβρες ακομα εκει θα ημουνα

Koula___

# 17 στις 30/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

https://www.youtube.com/watch?v=vHmpjtzIGjY

ο άκης γνωρίζονταν με τον γιώργο άραγες?

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από MiltosRNLI1930

https://www.youtube.com/watch?v=_UIfWsRA1aA

Koula___

# 18 στις 30/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

πεεε

ρε τούλη

φτιάχτο αυτό με τις παραθέσεις

Lenaki_333

# 19 στις 30/6/2016
author

Το ξέρω πως ότι κάνω δεν είναι σωστό όμως η μοναξιά η συνεχής ήταν άσχημη επίσης με τον σύζυγο είχαμε προβλήματα επηρεαζόταν πολύ από γονείς όταν ήταν εδώ Ελλάδα και γενικά είναι αδιάφορος στον ερωτικό τομέα και έχει γίνει ευέξαπτος ίσως και από την απόσταση δεν ήθελε και πολύ...όσο για τον άλλον και εγώ δε το περίμενα και αν το σκεφτώ λογικά δε ξέρω γιατί και από τόσο νωρίς έχει λυσσάξει να χωρίσω και να ζήσουμε μαζί ενώ έχω δύο παιδιά και είμαι σε γάμο . Μερικές φορές του λέω δε σε νοιάζει για τον άλλον που πασχίζει για την οικογένειά του ? Εγω του λέω εχω τύψεις και αυτός απαντά όχι γιατί μαζί ταιριάζουμε απόλυτα και θα σώσω και τον άντρα σου από κάποια που δε του αξίζει...

1Christina

# 20 στις 30/6/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρε καλη μου αν δεν εισαι τρολ...μας δουλευεις ...δηλαδη μας δουλευεις ουτως η αλλως

Ο τροπος που γραφεις δειχνει καθαρα οτι εισαι ατομο χωρις συναισθηματα...οποτε τι ερωτας κλπ μας λες???

Μια γυναικα (απο οτι λες παντα) χωρις συναισθημα (ας μην πω τη λεξη), χωρις εφοδια στη ζωη κλπκλπ  τι τα θες τα παιδια??? α ξεχασα βοηθανε την επιβιωση σου... Και τι την θες τη γνωμη μας???

Μπααα τρολ εισαι!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lenaki_333

έρχεται όμως το άτιμο το συναίσθημα και τα διαλύει όλα και με τον άλλον όλοτ κλαίμε μαζί που θα φύγω,... 

Το πιο ερχεται??? κλαιτε??? σιγα καλα θα ξεχασουμε και οσα ξερουμε τωρα

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε