Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αδιέξοδο και νέα σχέση

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

macbook

# 61 στις 5/7/2016
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.579
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από matiamou12

Στην Αμερικη ισως ηταν πολυ νορμαλ ολα αυτα που μας λες.

Καθόλου, θα έλεγα εγώ. Εκεί μάλλον θα σου ερχόταν καμιά βολίδα στο κεφάλι. Μην ξεχνάς ότι είναι η χώρα με το μεγαλύτερο οπλοστάσιο σχεδόν ελεύθερα ανοιχτό στους πολίτες.

Μεγαλύτερη ανοχή σ' αυτά τα θέματα θα βρεις στις χώρες γύρω από τη Βαλτική. Αλλά και πάλι τίποτα δεν είναι σίγουρο.

macbook

# 62 στις 5/7/2016
author
Αλλη χώρα

Lenaki_333, μήπως μπορείς να απαντήσεις σ' αυτή την ερώτηση που σου τέθηκε πριν; (αν και νομίζω ότι είναι περισσότερο ρητορική)

Παράθεση:

...δηλαδη τι κομματι επαιξε?μπαχ?

Είναι κάτι που ίσως ενδιαφέρει μερικούς από εμάς.

Παράθεση:

Το οτι επαιξε και πιανο με ξεπερνα...

matiamou12, γιατί σε ξεπερνά;

macbook

# 63 στις 5/7/2016
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 56 από Lenaki_333

... και έχει και κάποια θέματα στα σεξουαλικά (Ανωμαλίες να το πω...) αλλά χωρίς να τις επιβάλλει ...

Ωχ ... Δε λες βέβαια περί τίνος πρόκειται, αλλά τέτοια θέματα δεν είναι ποτέ καλός οιωνός. Εσύ αποδέχεσαι την κατάσταση;

Lioutsia

# 64 στις 5/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Την έχουνε ζαλίσει τα πρελούδια του μπαχ...όλα τα υπόλοιπα (ανωμαλίες στο σεχ που κάποια στιγμή θα γίνουν βουνό που θα τη πλακώσει, οικονομική δυσπραγία αμφότερων - παιδιά (?) έρχονται σε δεύτερη μοίρα.

Αλήθεια, το πιστεύουμε τώρα όλο αυτό;

Χαιρετώ σας.

(Πώς κάνουν παράθεση από κινητό?)

macbook

# 65 στις 5/7/2016
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από Lioutsia

Λογικά πρέπει να έχεις όλα τα κουμπιά που βλέπεις και μ' έναν κανονικό υπολογιστή. Εκτός κι αν χρησιμοποιείς κάποια άλλη εφαρμογή που «απογυμνώνει» το forum.

Lioutsia

# 66 στις 5/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Βλέπω όλα τα κουμπιά κανονικά, κι αυτό της παράθεσης..αλλά όταν το πατώ, δεν εμφανίζει τη λειτουργία του πουθενά.

giorgos170

# 67 στις 5/7/2016
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.172

η επιτυχια ειναι εξασφαλισμενη

δεν υπαρχει ουτε μια περιπτωση στο εκατομυριο
and that's an order..

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από Lioutsia

Την έχουνε ζαλίσει τα πρελούδια του μπαχ...όλα τα υπόλοιπα (ανωμαλίες στο σεχ που κάποια στιγμή θα γίνουν βουνό που θα τη πλακώσει, οικονομική δυσπραγία αμφότερων - παιδιά (?) έρχονται σε δεύτερη μοίρα.

Αλήθεια, το πιστεύουμε τώρα όλο αυτό;

Χαιρετώ σας.

giorgos170

# 68 στις 5/7/2016
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.172

δεν υπαρχει προβλημα

επειδη ειναι καλος ανθρωπος
και μετασχηματιζει
την κακια του κοσμου
σε καλοσυνη

...κάθαρμα δηλαδή...::..:.

macbook

# 69 στις 5/7/2016
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από Lioutsia
Βλέπω όλα τα κουμπιά κανονικά, κι αυτό της παράθεσης..αλλά όταν το πατώ, δεν εμφανίζει τη λειτουργία του πουθενά.

Πολύ περίεργο. Αυτή την απάντηση σού την έγραψα από iOS 9, έτσι, για να δω αν λειτουργεί. Τι λειτουργικό σύστημα και browser έχεις;

Lioutsia

# 70 στις 5/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αndroid και chrome..

macbook

# 71 στις 5/7/2016
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 70 από Lioutsia
Αndroid και chrome..

Δυστυχώς δεν έχω κάτι παρόμοιο αυτή τη στιγμή κοντά μου για να δοκιμάσω. Ίσως οι υπεύθυνοι του forum να μπορούν να σε βοηθήσουν.

Lioutsia

# 72 στις 5/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα βρεθεί λύση, μην ανησυχείς.

Ευχαριστώ που ασχολήθηκες!

Paralia48

# 73 στις 5/7/2016
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.587

Λιουτσία, στείλε στο σαπόρτ τιμ μέιλ. Βοηθάνε.
Επίσης ο Σαμμπόντυ ξέρει πολύ καλά.

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από Lioutsia

Θα βρεθεί λύση, μην ανησυχείς.

Ευχαριστώ που ασχολήθηκες!

LordosLordas

# 74 στις 5/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Χθες κόπηκε σχόλιο μου ως "ειρωνικό και προσβλητικό".
Γράφω λοιπόν επιγραμματικά αυτά που έγραψα και χθες.

- Εάν δεν είναι τρολ, δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που η θεματοθέτρια κατέθεσε τα εσώψυχα της για αυτή την κατάσταση, γνωρίζοντας εξ' αρχής ότι θα την πάρουν από τα "μούτρα" (κάπου μάλιστα, παραδέχτηκε και η ίδια πως θα έκανε το ίδιο εάν το θέμα αφορούσε κάποια άλλη).

- Έγραψα επίσης πως είναι τυχερή που εδώ δεν είναι Αμερική γιατί εκεί θα είχαν επέμβει οι κοινωνικές υπηρεσίες και θα της είχαν αφαιρέσει την επιμέλεια των παιδιών της.

- Πρότεινα επίσης να επισκεφτεί το Δρομοκαΐτειο ως μια λύση.

Ζητώ συγγνώμη από την θεματοθέτρια για τα όσα της είπα και στα οποία επιμένω, καθώς μεταχειρίζεται τα παιδιά της για να ικανοποιήσει το εγώ της. Και επιτέλους, τα όσα καταλογίζει στον άντρα της, είναι δική της δήλωση, οπότε εμείς δεν μπορούμε να βάλουμε το χέρι στη φωτιά για το κατά πόσο είναι αληθή. Κι αν κρίνω από την καταφανή παραδοχή της - μέσω των πράξεων της - ότι η ίδια είναι "εαυτούλης", μήπως τελικά υπάρχει και μια δικαιολογία στην συμπεριφορά του άντρα της απέναντι της; Πιο πάνω αναφερόμενη στην οικογένεια του άντρα της, χρησιμοποίησε την φράση "Θεός φυλάξοι" συγκρίνοντας την με την οικογένεια του εραστή της. Δεν το ήξερε από την αρχή; Και εφόσον έψαχνε κάποιον με τα χαρακτηριστικά του εραστή της, γιατί προχώρησε σε γάμο με τον άντρα της που τον έχει φτάσει στο σημείο να μη χωράει να περάσει κάτω από την πόρτα; Για την οικονομική εξασφάλιση;

Το ερώτημα παραμένει. Γιατί η θεματοθέτρια κοινοποίησε ένα θέμα που γνώριζε εξ' αρχής ότι θα την "κράξουν"; Αυτά και βγαίνω από το θέμα.

Paralia48

# 75 στις 5/7/2016
author
Αλλη χώρα

πάντως τη λύση που σου πρότεινα, να του στείλεις τα παιδιά, δεν τη συζητάς καν έτσι;

Και η καλή οικογένεια με το πιάνο της...σας καλοδέχτηκε..Κάτι δε μου πάει καλά εδώ.  Για πες μας λεπτομέρειες για τα βίτσια του...Μου θυμίζει σεξ εντ δε σίτυ, που η μάνα του γκόμενου, που είχε σεξουαλικό πρόβλημα, καλόπιανε τη μια, να μην του φύγει...
Στα καλύτερα σπίτια συμβαίνουν τα καλύτερα κέρατα μου φαίνεται ...και τα σεξουαλικά βίτσια.

Lenaki_333

# 76 στις 7/7/2016
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 19

Επίσης αυτό με τα παιδιά γιατί μου το λέτε?? Τι σχέση έχει να μου αφαιρέσουν την επιμέλεια επειδή βρήκα έναν άνθρωπο να είμαι μαζί με τα παιδιά?? άλλωστε είναι πολύ πολύ καλός με τα παιδιά και τα αγαπάει πολύ!!!και τα παιδιά τα παίρνει η μητέρα εκτός αν είναι ναρκωμανής ή ψυχασθενής ή πορνη (να εκδίδεται στη συγγρού δηλαδή που λένε...)...

Ο πατέρας τους που είναι νευρικός και δε μπορεί να κάνει τιποτα χωρίς τη μαμά του θα ήταν καταλληλότερος μήπως??Τέσπα...

Paralia48

# 77 στις 7/7/2016
author
Αλλη χώρα

Επιμέλεια έχουν για τα παιδιά αυτόματα ο πατέρας και η μητέρα τους.
Ο εραστής της μάνας, όσο και αν τον βλέπει η μάνα καλό, δεν παύει να είναι ξένος. Είναι ευγενής, κάνει δωράκια, με στόχο να καλοπιάσει τη μαμά, αλλά δεν τα αγαπά ως πατέρας. Αυτά τα γνωρίζουν οι κοινωνικοί λειτουργοί, γιαυτό δε θα ρωτήσουν τη μάνα, ποιον προτιμά ως κηδεμόνα των παιδιών της, τον άντρα ή τον εραστή. Η γνώμη σου είναι μεροληπτική.
Βέβαια εμείς δεν είμαστε ειδικοί, εγώ τουλάχιστο, για να ξέρω όλες τις περιπτώσεις που αφαιρείται η επιμέλεια. Το δικαστήριο τα εξετάζει κατά περίπτωση.
Ξέρω περίπτωση, που πήρε την επιμέλεια ο πατέρας, επειδή η μάνα απήγαγε τα παιδιά. Το δικαστήριο έκρινε, πως έπραξε για τον εαυτό της και δεν είναι καλό για τα παιδιά να τους στερήσει τον πατέρα με τη βία. Βέβαια στην περίπτωση αυτή, ο πατέρας είχε βάλει ισχυρότατη δικηγόρο και την ξετίναξε!
Θα μπορούσε εδώ π.χ. να ειπωθεί ότι είχες επαφές με άλλον άντρα πριν διαλυθεί ο δικός σου, έφερνες τα παιδιά σε επαφές με τον εραστή σου και την οικογένεια, και πώς το δικαιολογούσες όλο αυτό στα παιδιά, τι πρότυπα παίρνουν τα παιδιά, τι ηθικές αξίες από τη μάνα τους, π.χ. και δεν ξέρω τι άλλο έχει παιχτεί εκεί...δηλαδή αν ο άντρας σου θελήσει, μπορεί να σε ζορίσει άγρια.

Και δηλαδή νομίζεις ότι είσαι πολύ καλύτερη για τα παιδιά σου από μία πόρνη για τα δικά της;
Πάντως σου ξαναλέω, η όλη υπόθεση μου ...βρωμάει.
Και να ξέρεις ότι ο πατέρας είναι πάντα καταλληλότερος από τον εραστή για τα παιδιά (εκτός όπως λες αν είναι άρρωστος νοητικά) . 

LordosLordas

# 78 στις 7/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Είχα πει ότι θα βγω από το θέμα...αλλά δεν γίνεται!

Ξεχνάς κάτι πολύ βασικό: Είναι ο Πατέρας Τους!

Κάπου μέσα στα κείμενα σου, γράφεις ότι τα αγαπάει και ότι αγωνίζεται να τους προσφέρει ένα καλύτερο μέλλον!!! Όσο για τις αναφορές στην επιμέλεια, μεταξύ μας, αν ποτέ μάθει τι κάνεις να είσαι σίγουρη ότι θα στην πάρει την επιμέλεια! Όσο για την αναφορά μου σε προηγούμενο σχόλιο, αυτό που σου έγραψα για το τι θα γινόταν εάν αυτό που έκανες και μάλιστα το δημοσιοποιήσες, το είχες κάνει στην Αμερική ή σε κάποιο άλλο κράτος με καλά δομημένες κοινωνικές υπηρεσίες.

Τα παιδιά σου τα ρώτησες αν θέλουν άλλο πατέρα;

Με τι δικαίωμα διαγράφεις το δικαίωμα του πατέρα τους να είναι πατέρας τους;

Παράθεση:
Σχόλιο # 76 από Lenaki_333

Επίσης αυτό με τα παιδιά γιατί μου το λέτε?? Τι σχέση έχει να μου αφαιρέσουν την επιμέλεια επειδή βρήκα έναν άνθρωπο να είμαι μαζί με τα παιδιά?? άλλωστε είναι πολύ πολύ καλός με τα παιδιά και τα αγαπάει πολύ!!!και τα παιδιά τα παίρνει η μητέρα εκτός αν είναι ναρκωμανής ή ψυχασθενής ή πορνη (να εκδίδεται στη συγγρού δηλαδή που λένε...)...

Ο πατέρας τους που είναι νευρικός και δε μπορεί να κάνει τιποτα χωρίς τη μαμά του θα ήταν καταλληλότερος μήπως??Τέσπα...

Paralia48

# 79 στις 7/7/2016
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από LordosLordas

Είχα πει ότι θα βγω από το θέμα...αλλά δεν γίνεται!

Ξεχνάς κάτι πολύ βασικό: Είναι ο Πατέρας Τους!

Κάπου μέσα στα κείμενα σου, γράφεις ότι τα αγαπάει και ότι αγωνίζεται να τους προσφέρει ένα καλύτερο μέλλον!!! Όσο για τις αναφορές στην επιμέλεια, μεταξύ μας, αν ποτέ μάθει τι κάνεις να είσαι σίγουρη ότι θα στην πάρει την επιμέλεια! Όσο για την αναφορά μου σε προηγούμενο σχόλιο, αυτό που σου έγραψα για το τι θα γινόταν εάν αυτό που έκανες και μάλιστα το δημοσιοποιήσες, το είχες κάνει στην Αμερική ή σε κάποιο άλλο κράτος με καλά δομημένες κοινωνικές υπηρεσίες.

Τα παιδιά σου τα ρώτησες αν θέλουν άλλο πατέρα;

Με τι δικαίωμα διαγράφεις το δικαίωμα του πατέρα τους να είναι πατέρας τους;

να σου πω Λόρδα, αυτός ο γνωστός μου που πήρε την επιμέλεια από τη μάνα τοιυς, κέρδισε το δικαστήριο στην Ελλάδα. Μη νομίσεις ότι είμαστε τρίτος κόσμος! Αν έχεις δίκιο, έχεις δίκιο. Αρκεί να βρεις γερή δικηγόρο και να το πολεμήσεις. 

Το θέμα όμως επίσης είναι , ότι για το καλό των παιδιών, πρέπει η Λενάκι να αφήσει την επιμέλεια στον πατέρα, γιατί αυτή πρέπει να καταλάβει, ότι δεν είναι σε θέση υπό αυτές τις συνθήκες να τους προσφέρει, όσα χρειάζονται και δεν εννοώ υλικά. Αν τρέξουν σε δικαστήρια, πιστεύω, ότι θα χάσει την υπόθεση.

Όλες οι μάνες που κάνουν μπ@υρδ@λ@ το σπίτι, έχουν την πεποίθηση, ότι <<η επιμέλεια δίνεται στη μάνα>>, αλλά δεν είναι πάντα έτσι...

LordosLordas

# 80 στις 7/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έτσι είναι όπως τα λες!

Έχω κι εγώ εμπειρία σε φιλικό επίπεδο και είναι έτσι ακριβώς όπως τα λες. Το δικαστήριο δεν χαρίστηκε! Δυστυχώς άτομα σαν και την εν λόγω "μάνα", αρνούνται να αντιληφθούν ότι οι νόμοι σε ότι αφορά τα παιδιά, δεν βλέπουν το φύλο του γονιού, αλλά το ποιος από τους δύο γονείς τα εκθέτει περισσότερο σε καταστάσεις που επιδρούν αρνητικά στην ζωή τους. Έχω ακούσει και περίπτωση, που το δικαστήριο έδωσε την πλήρη επιμέλεια στον πατέρα που επιπλέον ήταν άνεργος αλλά κρίθηκε ικανότερος στο 100% να μεγαλώσει τα παιδιά του, άσχετα από το εάν η πρώην σύζυγος του είχε γερά εισοδήματα. 

Απλά εδώ πρέπει να φτάσει κάποιος στα δικαστήρια. Στο εξωτερικό αν αυτό το post έφτανε στις αρμόδιες κοινωνικές υπηρεσίες, θα είχαν επέμβει αυτόματα και τα παιδιά θα είχαν πάει ήδη στον πατέρα τους. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 79 από Paralia48

να σου πω Λόρδα, αυτός ο γνωστός μου που πήρε την επιμέλεια από τη μάνα τοιυς, κέρδισε το δικαστήριο στην Ελλάδα. Μη νομίσεις ότι είμαστε τρίτος κόσμος! Αν έχεις δίκιο, έχεις δίκιο. Αρκεί να βρεις γερή δικηγόρο και να το πολεμήσεις. 

Το θέμα όμως επίσης είναι , ότι για το καλό των παιδιών, πρέπει η Λενάκι να αφήσει την επιμέλεια στον πατέρα, γιατί αυτή πρέπει να καταλάβει, ότι δεν είναι σε θέση υπό αυτές τις συνθήκες να τους προσφέρει, όσα χρειάζονται και δεν εννοώ υλικά. Αν τρέξουν σε δικαστήρια, πιστεύω, ότι θα χάσει την υπόθεση.

Όλες οι μάνες που κάνουν μπ@υρδ@λ@ το σπίτι, έχουν την πεποίθηση, ότι <<η επιμέλεια δίνεται στη μάνα>>, αλλά δεν είναι πάντα έτσι...

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε