Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Αδιέξοδο και νέα σχέση

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

LordosLordas

# 101 στις 9/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εάν δεν είσαι τρολ (δεν είμαι ο μόνος που το λέει), θα αρχίσω να πιστεύω ότι είσαι το alter ego μιας πρώην μου σχέσης που ήθελε και τον εραστή (που δεν ήξερε ότι είναι εραστής -  τρίτο πρόσωπο), που ήθελε και την οικογένεια του που την σεβάστηκε γιατί επίσης δεν γνώριζαν, που επίσης της έπαιζα πιάνο, με την διαφορά ότι δεν με έφερε ποτέ σε επαφή με τα παιδιά της καθώς της είχα εξηγήσει ότι τα παιδιά της έχουν πατέρα και πως ουδέποτε θα δεχτώ να το ρόλο του αντικαταστάτη. Άλλο κοινό χαρακτηριστικό αυτό με τον άντρα της που "έκλαιγε" και τον λυπόταν...κάτι που μου το είπε όταν αποκαλύφθηκε πως δεν ήταν χωρισμένη όπως έλεγε.

Εάν δεν είσαι τρολ και εάν δεν είσαι η πρώην μου (ο δικός της δεν είχε ξενιτευτεί), θα σου απαντήσω όπως απάντησα και σε εκείνη: είσαι παρτάκιας! Τα θέλεις όλα δικά σου! Θέλεις και την καλοπέραση, θέλεις και την οικονομική εξασφάλιση που σου παρέχει ο άντρας σου, θέλεις τον άντρα σου σπόνσορα αλλά να μη σε αγγίζει, θέλεις και τον εραστή... Πάντως όσο διαβάζω ξανά και ξανά τα κείμενα σου και τις απαντήσεις σου με τις χοντρές αντιφάσεις που πέφτεις, τόσο αρχίζω να πιστεύω ότι είσαι το alter-ego της...και οφείλω επίσης να ανατρέψω την σκέψη μου ότι ήταν μοναδική στο είδος... Τελικά υπάρχουν κι άλλες!

Παράθεση:
Σχόλιο # 99 από Lenaki_333

Μάλιστα...μα καλά καμία δε σκέφτεται ποτέ με βάση πρακτικά ζητήματα???δε θέλω να φάω τα λεφτά κανενός εγώ είπα ότι ταιριάζω πιο πολύ με τον εραστή δηλαδή περνάμε πιο ωραία βάση χαρακτήρα και απλά ότι ο σύζυγος πρεπει να δώσει διατροφή για τα παιδιά...

Δε λέω ότι δεν είναι βολικό να κάτσω εδώ με τον εραστή που περνάω χάρμα έχει και τη σειρά του...και εγώ τη δική μου και να μας δίνει και ο άντρας τη διατροφή...όμως όταν λέω στον άντρα μου να χωρίσουμε και κλαίει έτσι και κάνει σα τρελός κάτι πιάνεται στη ψυχή μου...κάτι με πονάει πολύ όμως και γι αυτόν είναι δικαιο να είναι με μια γυναίκα που ως φαίνεται δε τον αγαπά πραγματικά?? (τον νοιάζομαι αλλά ερωτα δεν έχω)...

1Christina

# 102 στις 9/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτο με τα σεξουαλικα προβληματα του εραστη ...νορμαλ σας φαινεται???

Μαλλον σβηστηκαν ποστς...ναι σβηστηκαν!!! Οποτε το τρολοθεμα πηρε παραταση 

giorgos170

# 103 στις 9/7/2016
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.172
'Aρεσαν+: 0%

εδω δεν βλεπει

να περασει
την κλωστη
απ τη βελονα
και για τα σεκσουαλικα προβληματα
θα μιλαμε τωρα...?

MiltosRNLI1930

# 104 στις 9/7/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.557

Παράθεση:
Σχόλιο # 103 από giorgos170

εδω δεν βλεπει

να περασει
την κλωστη
απ τη βελονα
και για τα σεκσουαλικα προβληματα
θα μιλαμε τωρα...?

LordosLordas

# 105 στις 9/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν τα έχει σβήσει: και έχει και κάποια θέματα στα σεξουαλικά (Ανωμαλίες να το πω...) αλλά χωρίς να τις επιβάλλει κάτι άλλο δεν έχω δει... (σελ. 3 #56).

Πέταξε μια κουβέντα στον αέρα...αλλά φρόντισε να την απενεχοποιήσει με το "χωρίς να τις επιβάλλει", για να μη βρεθεί αντιμέτωπη με επιπλέον αντιδράσεις. Επιπρόσθετα, καλό είναι να μην "τσιμπάμε", γιατί το τι θεωρεί η ίδια "ανωμαλίες" είναι επίσης πολύ σχετικό.

Μεταξύ μας - και πιστεύω όλοι το έχουμε πάρει χαμπάρι - δεν ξέρει από που να πιαστεί! Μόλις δει αντίδραση στη μια τοποθέτηση, δημιουργεί μια δικαιολογία, μόλις δει πως ούτε αυτή πιάνει, πετάγεται σε άλλη δικαιολογία. Βασικά...φταίμε κι εμείς που δώσαμε συνέχεια...και αυτά τα άτομα κάνουν τα πάντα για ασχοληθούν οι άλλοι μαζί τους (εφόσον είναι τρολ).

Εάν δεν είναι τρολ...λυπάμαι τα παιδιά της, λυπάμαι τον άντρα της, λυπάμαι και τον εραστή της που στην πραγματικότητα μπορεί να μην έχει ούτε την παραμικρή ιδέα για το τι συμβαίνει και να ζει μέσα σε ένα καλά σκηνοθετημένο παραμύθι. Την ίδια δεν την λυπάμαι γιατί άτομα που μπροστά στην καλοπέραση τους, δεν διστάζουν να παίξουν με τις ψυχές των ανθρώπων, δεν είναι ούτε για λύπηση, ούτε για κάτι άλλο. Το μόνο που τους αξίζει, είναι η πλήρης αδιαφορία.

Παράθεση:
Σχόλιο # 102 από 1Christina

Αυτο με τα σεξουαλικα προβληματα του εραστη ...νορμαλ σας φαινεται???

Μαλλον σβηστηκαν ποστς...ναι σβηστηκαν!!! Οποτε το τρολοθεμα πηρε παραταση 

1Christina

# 106 στις 9/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το αναλυσε αργοτερα και δεν ηταν καλο και σκεφτηκα (στην απιθανη περιπτωςη που δεν ειναι τρολ) οτι τα παιδια ειναι θυματα κακοποιησης και το ειπα ευθεως και το τρολ ουτε που προσβληθηκε και τα ποστς χαθηκαν

Τρολ ειναι μην ασχολειστε αλλο

Lenaki_333

# 107 στις 10/7/2016
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 19

Δεν είμαι τρολ!!!σβήστηκαν γιατί δεν εγκρίθηκαν απο τη σελίδα η περιγραφή των ανωμαλιών του εραστή!!

Είμαι πολύ στεναχωρημένη παιδιά!!Χώρισα σήμερα με τον εραστή τσακώθηκα!!Τα παιδιά μου δεν είναι θύματα κακοποίησης τα λατρεύω και κάνω αγώνα να τα μεγαλώσω γιατί με κρίνετε τόσο άδικα???Χθες ο εραστής με χτύπησε μου έδωσε δύο πολύ δυνατά χαστούκια γιατί 1 η ώρα τη νύχτα έστελνε μηνύματα μια που της τα έχει ρίξει και πήρα το κινητό του και φοβήθηκε μη της γράψω εγώ κάτι και έρχεται και μου φώναζε και μου λέει δώσε τώρα το κινητό και με χτύπησε!! Μετά από αυτό νευρίασα πάααρααα πολύ και του είπα τέρμα ότι εγώ κάνω τόσα για εμάς και έχω αμαυρώσει τον άντρα μου και δεν αξίζει καθόλου ...μου φέρθηκε έτσι για μια άσχετη και μετά είχε και την αναίδεια να μου πει αφού θες να χωρίσουμε οκ εγώ τι έχω να κερδίσω λέει από τη σχεση έχεις δυο παιδιά θέματα αλυτα με τον σύζυγο οπότε εντάξει...μετά βέβαια έκλαιγε και είπε ότι μετάνιωσε αλλά εγώ πήρα την απόφασή μου!!! Δεν αντέχω και αυτή τη πίεση άλλο φέρθηκε και έτσι έχει και τα βίτσια του...Μετά το πρωί σημερα πήγαμε βόλτα το μικρό γιατί του το είχαμε τάξει και λέω δε βαριέσαι ας το πάμε και του πήρε ένα gatzetακι που είχε από τη τσάντα του ο μικρός και έπαιζε και αυτός το πήρε χαμπάρι και σηκώνεται και του φώναζε και το μικρό τρόμαξε και του έπεσε κάτω και αυτός το χαστούκισε και του φώναξε!!!ΕΕΕ αυτό ήταν το αποκορύφωμα πήρα το παιδί μου και φύγαμε με ταξί και του είπα ΤΕΡΜΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΟΥ ΛΕΩ αλλά ΤΕΛΟΣ!!! αυτός μου έστειλε κάτι συγκινητηκά μηνύματα αλλά δε με νοιάζει έχω γίνει έξαλλη...Κρίμα περίμενα ότι ήταν πιο σωστός άνθρωπος...

Paralia48

# 108 στις 10/7/2016
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.587

Παράθεση:
Σχόλιο # 107 από Lenaki_333

Δεν είμαι τρολ!!!σβήστηκαν γιατί δεν εγκρίθηκαν απο τη σελίδα η περιγραφή των ανωμαλιών του εραστή!!

Είμαι πολύ στεναχωρημένη παιδιά!!Χώρισα σήμερα με τον εραστή τσακώθηκα!!Τα παιδιά μου δεν είναι θύματα κακοποίησης τα λατρεύω και κάνω αγώνα να τα μεγαλώσω γιατί με κρίνετε τόσο άδικα???Χθες ο εραστής με χτύπησε μου έδωσε δύο πολύ δυνατά χαστούκια γιατί 1 η ώρα τη νύχτα έστελνε μηνύματα μια που της τα έχει ρίξει και πήρα το κινητό του και φοβήθηκε μη της γράψω εγώ κάτι και έρχεται και μου φώναζε και μου λέει δώσε τώρα το κινητό και με χτύπησε!! Μετά από αυτό νευρίασα πάααρααα πολύ και του είπα τέρμα ότι εγώ κάνω τόσα για εμάς και έχω αμαυρώσει τον άντρα μου και δεν αξίζει καθόλου ...μου φέρθηκε έτσι για μια άσχετη και μετά είχε και την αναίδεια να μου πει αφού θες να χωρίσουμε οκ εγώ τι έχω να κερδίσω λέει από τη σχεση έχεις δυο παιδιά θέματα αλυτα με τον σύζυγο οπότε εντάξει...μετά βέβαια έκλαιγε και είπε ότι μετάνιωσε αλλά εγώ πήρα την απόφασή μου!!! Δεν αντέχω και αυτή τη πίεση άλλο φέρθηκε και έτσι έχει και τα βίτσια του...Μετά το πρωί σημερα πήγαμε βόλτα το μικρό γιατί του το είχαμε τάξει και λέω δε βαριέσαι ας το πάμε και του πήρε ένα gatzetακι που είχε από τη τσάντα του ο μικρός και έπαιζε και αυτός το πήρε χαμπάρι και σηκώνεται και του φώναζε και το μικρό τρόμαξε και του έπεσε κάτω και αυτός το χαστούκισε και του φώναξε!!!ΕΕΕ αυτό ήταν το αποκορύφωμα πήρα το παιδί μου και φύγαμε με ταξί και του είπα ΤΕΡΜΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΟΥ ΛΕΩ αλλά ΤΕΛΟΣ!!! αυτός μου έστειλε κάτι συγκινητηκά μηνύματα αλλά δε με νοιάζει έχω γίνει έξαλλη...Κρίμα περίμενα ότι ήταν πιο σωστός άνθρωπος...

αυτη τη συμπεριφορά ο πατέρας δε θα την είχε ποτέ!

Μα τολμάμε να συγκρίνουμε τον ξένο με τον πατέρα;

Και για να μην εγκρίνει το σαπόρτ τιμ τα βίτσια του εραστή, που γενικά είναι πολύ ανεκτικά παιδιά, φαντάζομαι τι σόδομα και γόμορα γούσταρε!!!  

λένα κάνε ένα Delete και πήγαινε στον άντρα σου. Ζήτα συγνώμη και ξεκίνα καινούργια ζωή. Άσε τις περιουσίες, ξέχνα τα όλα και πήγαινε εκεί που σ΄αγαπάνε. Τι να πω; ...

Αρέσει στα μέλη Lenaki_333, giorgos170

achinos

# 109 στις 10/7/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Aυτό το πράμα, που τόσες σελίδες προβλημάτων, αισθημάτων, καταστάσεων, ηθικών διλημμάτων...

μ ένα ποστ...

αποδωπανκιάλλοι...

πολύ με αρέσει.

Μακάρι νάταν κ στον πραγματικό κόσμο έτσι. 
Αρέσει στο μέλος Paralia48

MiltosRNLI1930

# 110 στις 10/7/2016
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 109 από achinos

Aυτό το πράμα, που τόσες σελίδες προβλημάτων, αισθημάτων, καταστάσεων, ηθικών διλημμάτων...

μ ένα ποστ...

αποδωπανκιάλλοι...

πολύ με αρέσει.

Μακάρι νάταν κ στον πραγματικό κόσμο έτσι. 

Alpenglow_

# 111 στις 10/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από archagellos

Τα εχεις κανει ΣΚΑΤΑ και μαλιστα ...αποσκατα...

Ενταξει βρηκες γκομενο για να γουσταρεις ...ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ρε βουρλο...τα παιδια τι στο διαολο ηθελες και τα ανακατατεψες σε ολο αυτο...Τι ? 

Τι σκατα ειχες στο μυαλο σου ?...Ακου ζουμε σαν κανονικη οικογενεια ...
Ακου τα παιδια ειναι μικρα και δεν λενε τιποτα ..

Γαμω το φελεκι μου που γινεστε και γονεις ...

Al_dente_

# 112 στις 10/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Του είπα τερμα για παντα ευχαριστω για ολα του λεω αλλά τελος!

Ορίστε???

Παράθεση:
Σχόλιο # 107 από Lenaki_333

και...ξανά, Ορίστε???

Paralia48

# 113 στις 10/7/2016
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.587

Παράθεση:
Σχόλιο # 112 από Al_dente_

Του είπα τερμα για παντα ευχαριστω για ολα του λεω αλλά τελος!

Ορίστε???

και...ξανά, Ορίστε???

τι ορίστε βρε;

Ολόκληρο κονσέρτο Μπαχ λάιφ και δωρεάν της έπαιξε! Να μην πει ένα ευχαριστώ τουλάχιστο;

Al_dente_

# 114 στις 10/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

χαχαχα! σωστή! Να σου πω την αλήθεια έχασα κάποια επεισόδια..

Παράθεση:
Σχόλιο # 113 από Paralia48

τι ορίστε βρε;

Ολόκληρο κονσέρτο Μπαχ λάιφ και δωρεάν της έπαιξε! Να μην πει ένα ευχαριστώ τουλάχιστο;

Titikaka38

# 115 στις 10/7/2016
author
Γυναίκα / 53 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Δραπετσώνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.155

...καποιος επειγοντως να μου εξηγησει τι ειναι το..."φελεκι"...που το...πηδατε  ασυστολλα ρε παιδια!!!

...κοντευω τα 50 και ντεν ξερει......

Lenaki_333

# 116 στις 10/7/2016
author

Αμαν..πάντως είμαι πολύ στεναχωρημένη...και απο τις τύψεις εχω ''κατα γλύψει '' το σύζυγο...τουλάχιστοβ δε κατάλαβε τίποτα και δε ξέρει τίποτα ευτυχώς ,,,μακάρι να μη το μάθει ποτέ...Τελικά θα τη πατούσα άσχημα ,..δε ξέρω μα με πείραξε πολύ ο τρόπος του ειδικά με το παιδί...

LordosLordas

# 117 στις 12/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Φελέκι = τύχη (κατά Μπαμπινιώτη η τούρκικη λέξη φελέκ που σημαίνει τύχη)... Οπότε το γνωστό γ@μώ το φελέκι μου (μέσα) = συνουσιάζομαι μετά της τύχης μου... Τώρα σχετικά με το "μέσα", δεν μπορώ να σου πω. Μπορεί να σημαίνει "μέσα στο σπίτι", "μέσα στο αυτοκίνητο" κλπ κλπ κλπ

Παράθεση:
Σχόλιο # 115 από Titikaka38

...καποιος επειγοντως να μου εξηγησει τι ειναι το..."φελεκι"...που το...πηδατε  ασυστολλα ρε παιδια!!!

...κοντευω τα 50 και ντεν ξερει......

MiltosRNLI1930

# 118 στις 12/7/2016
author

Aν δεν εκανε ζεστη

και τα εργα του Μετρο στον Πειραια και συγχρονως του τραμ ειχα σκοπο να παω στην πλαζ " βοτσαλακια " και να φωναζα τη Τζουλια απο την εξεδρα του ναυαγοσωστη η οποια αρχισε τα μπανια της με τις παχουλες φιλες της και μας ξεχασε

Αρέσει στο μέλος giorgos170

Lenaki_333

# 119 στις 13/7/2016
author

Έχω εξελίξεις...τσακώθηκα με τον εραστή στο τηλέφωνο ...Κατ αρχήν μίλαγα με τον άντρα μου του εξηγούσα όλα όσα με πειράζουν στο γάμο μας με το κόλλημα με τους γονείς του κτλ... αυτός δε καταλαβε τίποτα μάλλον συνέχισε το χαβά του και μάλιστα επειδή πάλι δουλευε σα τρελός μου είπε να μιλήσουμε το βράδυ...τέσπα...τσακώθηκα και με τον εραστή και μου είπε ότι έγραψε σε ένα χαρτί τους λόγους για τους οποίους αξίζει να είναι μαζί μου που είναι πως είμαι λέει κούκλα, πως τον περιποιούμε και του καθαρίζω το αμάξι και το σπίτι και είμαι πολύ δοτική , πως είμαι μορφωμένη και έχουμε κοινά ενδιαφέροντα, ..και οι λόγοι για να μην είναι μαζί μου είναι πως είναι τρελή λέει και διπολική ...και κάτι τέτοια και πως είμαι πανούργα και καπάτσα και πονηρή και παίζω με τους άλλους και μαζί του...και μετά μου το έκλεισε...μα να μου την πει έτσι άσχημα?? Δεν ήθελα να γίνει έτσι είμαι πραγματικά πολύ στεναχωρημένη...

MiltosRNLI1930

# 120 στις 13/7/2016
author

Εκεινη

την εποχη αναλογα με τα φορτια καναμε ταξιδια Χιλη -Ιαπωνια και μερικες φορες Περου-Ιαπωνια.Στη βαρδια 12-4 ειχαμε ενα παληκαρι απο την Ικαρια σουπερ ερωτευμενο με μια κοπελιτσα απο το χωριο του η οποια καθε αλλο παρα εξωλης και πρωολης οπως στο αλλο Θεμα αναφερεται .Τελικα με την αθωοτητα που τη χαρακτηριζε τα καταφερε και επεισε το παληκαρι να ξεμπαρκαρει και με τις οικονομιες να αγορασει το φουρνο του χωριου μια και ο φουρναρης εβγαινε στη συνταξη 

Για οσους δεν γνωριζουν οι παραδοσιακοι φουρνοι με τα ξυλα στο μεσον του δαπεδου που οι φουρναρηδες τοποθετουν τα ταψια και τα καρβελια εχουν μια τρυπα απ'οπου διερχεται η θερμοτητα .Η Μανταμιτσα ζυμωνε και το παληκαρι φτιαριζε τα καρβελια στο φουρνο Καποια στιγμη ανοιξε το καπακι απο το στομιο και κοιταζοντας μεσα αν ψηθηκαν τα καρβελια παρατηρησε οτι ειχαν μεινει τα μισα .Τα υπολοιπα ειχαν πεσει απο την τρυπα στο κεντρο.

Συμπερασμα ! Ποτε μην πιεζεις εναν ανδρα να αλλαξει συνηθειες.

Συμπερασμα ! Ποτε μην πιεζεις εναν ανδρα να αλλαξει συνηθειες.

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.