Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αγαπη που δεν μπορω να ξεπερασω

Επιλέξτε σελίδα: (1-11)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

LADYA14

# 1 στην 1/7/2016
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 56
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπερα σε ολους. Νιωθω την αναγκη να σας μιλησω για ενα θεμα που με απασχολει πολυ και χρειαζομαι τη γνωμη σας. Εχω μια σχεση εδω και 6 χρονια με καποιον που ειναι διαζευμενος. Εχω ενα αγορι 14 χρονων που ζει μαζι μου. Τον ανθρωπο που εχω σχεση τον αγαπω πολυ αλλα υπαρχουν σοβαρα κ μαλλον αλυτα θεματα. 

Το κυριοτερο ειναι οτι απαιτει περισσοτερο χρονο αλλα δυστυχως μεγαλωνω εναν εφηβο μονη μου κ δεν μπορω να αφιερωνω σαββατοκυριακα για να μενω μαζι του. Ενα δευτερο ειναι οτι ειναι πολυ οξυθυμος με αποτελεσμα να τσακωνωμαστε με ασημαντες αφορμες. Οταν θυμωνει βριζει κ με κατηγορει οτι φταιω εγω για ολα κ ποτε εκεινος. Πολλες φορες με μειωνει κ αυτο με βασανιζει. Οταν γινεται αυτο συνηθως δεν αντιδρω αλλα προσπαθω να εξηγησω πως οτιδηποτε κιαν τον ενοχλει σε μενα δεν πρεπει να βριζει κ να συμπεριφερεται ασχημα. Οταν πω κατι που δεν του αρεσει με αποκαλει αχρηστη κ οτι λεω μα.. .κιες. Χωρισαμε για 6 μηνες γιατι δεν αντεξα να με προσβαλει κ με χιλιους τροπους με ξαναγυρισε πισω.Πριν 2 εβδομαδες μου ειπε οτι με αγαπαει παρα πολυ κ θα με περιμενει μεχρι ο μικρος να ενηλικιωθεί κ να του μιλησουμε για τη σχεση μας αφου θεωρω οτι σε αυτη την ηλικια δεν θα ηθελα να μαθει για τη σχεση μου. Εχτες μου ειπε οτι κουραστηκε κ θα φυγει γιατι θελει μια γυναικα που να μπορει να αφιερωνει τα σαβ.κα κ να μενουν μαζι. Μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω;

achinos

# 2 στην 1/7/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από LADYA14

Μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω;

Κανείς δε μπορεί να σου πει τί να κάνεις. Μεγάλη κοπέλα είσαι, μητέρα είσαι, έφηβο μεγαλώνεις...

δεν μπορεί, κάτι δουλεύει κ στο επάνω πάτωμα...

Εγώ το μόνο που ξέρω, είναι ότι τη σχέση, την οποιαδήποτε σχέση, 

την έχεις για να περνάς καλά κ να είσαι ευτυχισμένη, 

ανεξαρτήτως του είδους της, ανεξαρτήτως κ του ποιος την γνωρίζει,

ώστε να μεγαλώνεις κ το εφηβάκι σου ευτυχισμένο κ χωρίς προβλήματα,

Αμα ήταν να παιδεύεσαι κ να ταλαιπωρείται η αυτοεκτίμηση σου, η ακεραιότητά σου ψυχική κ σωματική

κ τεσπα το τσι σου γενικώς...

έμενες κ παντρεμένη ρε κοπέλα, προς τί όλη η βαβούρα;

Αρέσει στα μέλη silver80, __HBH__ και σε ακόμα 4 μέλη.

archagellos

# 3 στην 1/7/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.367

Αγαπητή ,

τα θεματα ειναι ευκολα ...
Εσυ εισαι μεσα στο θεμα και  κυριαρχουν πολλα μεσα στο μυαλο σου .
Πολυ καλα κανεις και δεν μιλας στο παιδι και δεν το φερνεις σε επαφη με τον συντροφο σου ...διοτι δεν γνωριζεις τι θα γινει στην πορεια .
Και εκεινος απο πλευρα του ...δικιο εχει που θελει περισσοτερο χρονο για εσας .
Βεβαια οπως αναφερεις ...δεν σου φερεται καλα ...
Οποτε ? γιτι εισαι μαζι του ? 
Αστον να παει να βρει καμμια αλλη να κανει τους τσαμπουκαδες του ...και εσυ κατσε κοντα στο παιδι σου ...και ο καταλληλος συντροφος θα ερθει εκει που δεν τον περιμενεις .
Θα μου πεις ..."Και που ειναι ... ? " 
Αφου βρε καλή μου ...ασχολεισαι με αλλα πραγματα .

Στειλτον...

Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη xapns1, LADYA14

giorgos170

# 4 στην 1/7/2016
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.385

τι εχει

το αυτο το τσι...
τλσπν...

<<<...κ τεσπα το τσι σου γενικώς...>>>

LADYA14

# 5 στην 1/7/2016
author
Ολα αυτα μου παιδευουν το μυαλο και τα σκεφτομαι συνεχεια. Αλλα ρε παιδια εχω πολλα συναισθηματα κ νομιζω οτι ειναι ο μονος ανθρωπος που εχω αγαπησει τοσο βαθια. Και καταλαβαινα μεχρι χτες οτι για να μου πει θα σε περιμενω σημαινε οτι με αγαπουσε πολυ και αυτος. Για ασημαντη αφορμη με εβρισε επειδη εγινε μια παρανοηση απο το τηλεφωνο κ δεν ακουσα κατι που μου εξηγουσε. Με κατηγορει οτι τα ξερω ολα. καποιες φορες περναει στο μυαλο μου οτι με χρησιμοποιει επειδη ειμαι οικονομικα ανετη ενω εκεινος εχει πολυ σοβαρα θεματα.Χωρισαμε 6 μηνες γιατι με εβριζε κ μου φεροταν ασχημα. Η δικαιολογια ηταν το διαζυγιο του. Αλλα κ παλι εδω κ 9 μηνες που ειμαστε μαζι παλι γινονται σκηνικα οχι ιδιας εντασης.

achinos

# 6 στην 1/7/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από giorgos170

τι εχει

το αυτο το τσι...
τλσπν...

<<<...κ τεσπα το τσι σου γενικώς...>>>

Δεν ξέρω, θα μπορούσα να το πω κ περιφραστικά

" η εσωτερική δύναμη, που μας επιτρέπει να κινούμαστε, να μιλάμε, να γελάμε, να εργαζόμαστε, να σκεπτόμαστε, να φιλοσοφούμε, να έχουμε όνειρα, και να κάνουμε ό,τι είναι απαραίτητο για να μπορούμε να ζούμε."

αλλά το "τσι" μ αρέσει που τσιμπάει.

θα μπορούσα να το πω κ "χρατς" που μ αρέσει εξίσου.

Αγαπητή lady a, τα αισθήματα είναι δικά σου, εσύ διαλέγεις πού τα τοποθετείς κ τί τα κάνεις γενικώς, άμα δε στέκονται καλά...τα μετακομίζεις, εγώ έτσι ξέρω.

Αρέσει στα μέλη giorgos170, LADYA14

LADYA14

# 7 στην 1/7/2016
author
Αυτο ειναι βασανο. Να σου εχει δωσει τοσες ομορφες μοναδικες στιγμες κ να αγγιζει την ψυχη σου αλλα απο την αλλη να σε βιαζει ψυχολογικα. Συγνωμη παιδια αλλα νιωθω πολυ χαλια γιαυτο και αποφασισα να σας γραψω

achinos

# 8 στην 1/7/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από LADYA14
Αυτο ειναι βασανο. Να σου εχει δωσει τοσες ομορφες μοναδικες στιγμες κ να αγγιζει την ψυχη σου αλλα απο την αλλη να σε βιαζει ψυχολογικα. Συγνωμη παιδια αλλα νιωθω πολυ χαλια γιαυτο και αποφασισα να σας γραψω

Δεν είναι βάσανο καλέ, εκπαίδευση είναι, να κρατάς όοολα τα ωραία πράματα

κ ν αφήνεις ανηλεώς να φεύγουν τα άσχημα, μαζί κι αυτοί που τα κουβαλάνε,

το μαθαίνουμε αυτό καθώς μεγαλώνουμε...

κ καθώς ξαναμεγαλώνουμε μαζί με τα παιδάκια μας.

Αρέσει στο μέλος giorgos170

Elena_90

# 9 στην 1/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αγαπητή θεματοθέτρια δεν είσαι σάκος του μποξ!
Έχεις ξεχάσει να βάλεις τις οριοθετήσεις σου. Ανέχεσαι πράγματα περισσοτερα απότι θα έπρεπε και είναι υγειή. Όταν δέχεσαι μια κατάσταση υπόγεια συναινείς σε αυτή και επιτρέπεις να συμβαίνει και στο μέλλον. Δυστυχως αυτή ειναι η καθημερινότητα σου, οι υποχρεώσεις σου και τόσα μπορείς να προσφέρεις. Ο άντας αυτός φαίνεται να ασφυκτιά στο φορτωμένο πρόγραμμα και να φέρεται εγωιστικά, κομπλεξικά, σπασμωδικά.
Όμως το ότι σε μειώνει δεν είναι δείγμα αγάπης μην ξεγελιέσαι. Παρά τις όμορφες στιγμές αυτός ο άνθρωπος πολλές φορές ξεχνά εσένα και σκέφτεται μόνο τον εαυτό του.
Αν το προβλημα είναι  χρόνος, ναι καλύτερα να τον αφήσεις να φύγει εφόσον δεν μπορεί να ευχαριστηθεί ότι του προσφέρεις, πνίγεται στις ανάγκες του.
Αμα ο λόγος που φεύγει είναι βαθύτερα προβλήματα τότε ηρθε η ώρα να τα βγάλετε στην επιφάνεια. Ότι κι αποφασισθεί βάλε όρια! Μην υποτιμάς τοσο πια τον εαυτό σου~

LADYA14

# 10 στην 1/7/2016
author
Να λυτρωθω θελω αλλα δεν τα καταφερνω. Δεν μπορω να τον ξεπερασω αυτον τον ανθρωπο. Μου ειναι πολυ δυσκολο. Και θα σας πω κ κατι που δεν θα ηθελα να φανει εγωιστικο αλλα ειναι αληθινο. Ενδιαφερονται για μενα πολυ αξιολογοι ανθρωποι για να ξεκινησουν μαζι μου σοβαρη σχεση ακομα κ ο αντρας μου εχει γυρισει μετανιωμενος κ ουσιαστικο αλλλαγμενος αλλα εγω ειμαι συναισθηματικα σε αυτον τον ανθρωπο. Τι μου συμβαινει κ δεν μπορω να προσωρησω;

LADYA14

# 11 στην 1/7/2016
author
Ενα μεγαλο ευχαριστω που με ακουτε και η βοηθεια ολων ειναι πολυτιμη για μενα

LADYA14

# 12 στην 1/7/2016
author
Ναι κ εγω αυτο νομιζω οτι πνιγεται στις αναγκες του και τα πολλα προβληματα που εχει με τα παιδια του κ το οικονομικο. Πολλες φορες του δανεισα χρηματα μου τα επεστρεψε του χαρισα πολυ γλυκιες στιγμες βαθια αισθηματα με ολη μου την καρδια. Κ φερθηκε εγωιστικα κ αχαριστα. ΑΧΑΡΙΣΤΑ

giorgos170

# 13 στην 1/7/2016
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.385

ειναι καλυτερο

κι απο Asterix
μα τον
Τουτάτη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από LADYA14
Ενα μεγαλο ευχαριστω που με ακουτε και η βοηθεια ολων ειναι πολυτιμη για μενα

broomstick

# 14 στην 1/7/2016
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

κυρια μου την αποφαση σου την εχεις παρει αρα τα λεγομενα μας ειναι αχρηστα...

μιλα λοιπον μονη σου βγαλε ολα τα εσωψυχα σου και μετα καθησε και ξαναδιαβασε τα...ειναι η καλυτερη ψυχαναλυση

LordosLordas

# 15 στην 1/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Περιγράφεις ένα κλασικό πρόβλημα που αφορά την απόφαση που παίρνει κάποιος να μπει σε μια σχέση, χωρίς όμως να σκεφτεί τις παραμέτρους. Βασικά χωρίς να σκεφτεί πως μια σχέση σημαίνει δύο άνθρωποι σε μια ισότιμη πορεία.Για σένα είναι δύσκολο να βρίσκεσαι μαζί του τα ΣΚ. Μετά από 6 χρόνια σχέσης, αυτός θεωρεί ? και πολύ σωστά ? ότι χρειάζεται χρόνο και μαζί σου (είναι λογικό).

Το παιδί δεν αναιρεί τίποτα, είναι επίσης σε μια ηλικία που μπορεί να καταλάβει / κατανοήσει πολλά, αλλά σε αυτή τη φάση θα το βάλω στην άκρη, καθώς πολλές φορές, χρησιμοποιούμε τα παιδιά μας ως μέσο για να δικαιολογήσουμε την άρνηση μας να κάνουμε τα δέοντα σε ότι αφορά εμάς.

Το ίδιο θα βάλω στην άκρη και την συμπεριφορά του, διότι κανείς δεν μπορεί να κρίνει κάποιον που δεν ξέρει, όπως επίσης, κανείς μας δεν είναι σε θέση να γνωρίζει τις δικές σου πιθανές ευθύνες στην συμπεριφορά του.

Η πρώτη ερώτηση που πρέπει να κάνεις στον εαυτό σου, είναι: θέλεις ή δεν θέλεις να είσαι με αυτόν τον άνθρωπο; Διακρίνεις σε αυτόν στοιχεία που σε οδηγούν στη σκέψη ότι θέλεις να περάσεις την ζωή σου μαζί του; Ποια είναι εκείνα τα δεδομένα που σε κράτησαν μαζί του τόσα χρόνια αλλά σε έκαναν κιόλας να επανεκκινήσεις την σχέση μετά τον χωρισμό;

Η δεύτερη ερώτηση που πρέπει να κάνεις στον εαυτό σου, είναι κατά πόσο είσαι διατεθειμένη να προχωρήσεις σε μια ισότιμη σχέση ανεξαρτήτως παιδιού, υποχρεώσεων κλπ. Είσαι διατεθειμένη να αναγνωρίσεις έμπρακτα την ανάγκη του στο να θέλει να περνάτε χρόνο μαζί κάτι το οποίο δεν είναι καθόλου παράλογο;

Εάν οι απαντήσεις που θα δώσεις στον εαυτό σου, συγκλίνουν στο να θέλεις να είσαι μαζί του και στην αναγνώριση της ανάγκης του να θέλει να περνάει χρόνο μαζί σου, τότε θα βρεις τρόπο να τα φτιάξεις όλα.

Θα επανέλθω τώρα στο θέμα παιδί: ο κόσμος δεν σταματάει επειδή έχουμε παιδιά και είναι βέβαιο πως τα παιδιά θέλουν να μας βλέπουν ευτυχισμένους, όπως επίσης θέλουν να ξέρουν ότι δεν τους κρύβουμε πράγματα. Εμείς χρησιμοποιούμε τα παιδιά ως ασπίδα για να μην πάμε παρακάτω στη ζωή μας, ξεχνώντας πως τα δικά μας συναισθήματα, αντανακλώνται πάνω τους ποτίζοντας τις ψυχές τους. Όταν εσύ είσαι ευτυχισμένη στην προσωπική σου ζωή, το παιδί θα το εισπράξει, όπως επίσης θα εισπράξει και την δυστυχία σου εάν η προσωπική σου ζωή είναι χάλια. Βάλε λοιπόν στο πλαίσιο των σκέψεων σου και αυτή την παράμετρο: εάν εσύ είσαι δυστυχισμένη με αυτόν τον άνθρωπο, το παιδί πως θα αντιδράσει όταν έρθει εκείνη η στιγμή να του τον γνωρίσεις;

Βέβαια, υπάρχει και η πιθανότητα να έχεις πάρει την απόφαση να μην συνεχίσεις και απλά να αναζητάς εδώ μέσα την επιβεβαίωση ότι καλώς το πράττεις, οπότε και τα όσα γράφουμε να είναι παντελώς άχρηστα.

ΥΓ1 Λες ότι είναι αχάριστος... Αυτό το λες εσύ, εμείς εδώ δεν μπορούμε να κρίνουμε, ούτε και να καταδικάσουμε κάποιον που δεν γνωρίζουμε, αλλά εάν είναι έτσι όπως το λες, τότε γιατί ψάχνεις απαντήσεις σε κάτι τόσο εύλογο;

ΥΓ2 Έκανες αναφορά στα δανεικά που πάντα στα επέστρεφε. Ποιος ο λόγος να μας το πεις; Μήπως για να καταδείξεις πόσο του στάθηκες; Εφόσον όπως λες σου τα επέστρεφε, αυτό δείχνει πως δεν έχεις να κάνεις με κάποιον που δεν αξίζει.

Enikos

# 16 στην 1/7/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.643

Σου χρειαζονται καινουργη λαστιχα. Να γατζωνουν κατω, οταν πατας τερμα γκαζια...

Αν ειναι παλια, σπινιαρεις επιτοπου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από LADYA14

Καλησπερα σε ολους. Νιωθω την αναγκη να σας μιλησω για ενα θεμα που με απασχολει πολυ και χρειαζομαι τη γνωμη σας. Εχω μια σχεση εδω και 6 χρονια με καποιον που ειναι διαζευμενος. Εχω ενα αγορι 14 χρονων που ζει μαζι μου. Τον ανθρωπο που εχω σχεση τον αγαπω πολυ αλλα υπαρχουν σοβαρα κ μαλλον αλυτα θεματα. 

Το κυριοτερο ειναι οτι απαιτει περισσοτερο χρονο αλλα δυστυχως μεγαλωνω εναν εφηβο μονη μου κ δεν μπορω να αφιερωνω σαββατοκυριακα για να μενω μαζι του. Ενα δευτερο ειναι οτι ειναι πολυ οξυθυμος με αποτελεσμα να τσακωνωμαστε με ασημαντες αφορμες. Οταν θυμωνει βριζει κ με κατηγορει οτι φταιω εγω για ολα κ ποτε εκεινος. Πολλες φορες με μειωνει κ αυτο με βασανιζει. Οταν γινεται αυτο συνηθως δεν αντιδρω αλλα προσπαθω να εξηγησω πως οτιδηποτε κιαν τον ενοχλει σε μενα δεν πρεπει να βριζει κ να συμπεριφερεται ασχημα. Οταν πω κατι που δεν του αρεσει με αποκαλει αχρηστη κ οτι λεω μα.. .κιες. Χωρισαμε για 6 μηνες γιατι δεν αντεξα να με προσβαλει κ με χιλιους τροπους με ξαναγυρισε πισω.Πριν 2 εβδομαδες μου ειπε οτι με αγαπαει παρα πολυ κ θα με περιμενει μεχρι ο μικρος να ενηλικιωθεί κ να του μιλησουμε για τη σχεση μας αφου θεωρω οτι σε αυτη την ηλικια δεν θα ηθελα να μαθει για τη σχεση μου. Εχτες μου ειπε οτι κουραστηκε κ θα φυγει γιατι θελει μια γυναικα που να μπορει να αφιερωνει τα σαβ.κα κ να μενουν μαζι. Μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω;

Enikos

# 17 στην 1/7/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.643

Ε, νομιζεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από LADYA14
Ολα αυτα μου παιδευουν το μυαλο και τα σκεφτομαι συνεχεια. Αλλα ρε παιδια εχω πολλα συναισθηματα κ νομιζω οτι ειναι ο μονος ανθρωπος που εχω αγαπησει τοσο βαθια. Και καταλαβαινα μεχρι χτες οτι για να μου πει θα σε περιμενω σημαινε οτι με αγαπουσε πολυ και αυτος. Για ασημαντη αφορμη με εβρισε επειδη εγινε μια παρανοηση απο το τηλεφωνο κ δεν ακουσα κατι που μου εξηγουσε. Με κατηγορει οτι τα ξερω ολα. καποιες φορες περναει στο μυαλο μου οτι με χρησιμοποιει επειδη ειμαι οικονομικα ανετη ενω εκεινος εχει πολυ σοβαρα θεματα.Χωρισαμε 6 μηνες γιατι με εβριζε κ μου φεροταν ασχημα. Η δικαιολογια ηταν το διαζυγιο του. Αλλα κ παλι εδω κ 9 μηνες που ειμαστε μαζι παλι γινονται σκηνικα οχι ιδιας εντασης.

Koula___

# 18 στην 1/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σε παπούτσι κυκλοφορεί?

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Enikos

Σου χρειαζονται καινουργη λαστιχα. Να γατζωνουν κατω, οταν πατας τερμα γκαζια...

Αν ειναι παλια, σπινιαρεις επιτοπου.

Koula___

# 19 στην 1/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

γιατί σφυρίζουν τα λάστιχα όταν έχει ζέστη

Koula___

# 20 στην 1/7/2016
author