Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αγαπη που δεν μπορω να ξεπερασω

Επιλέξτε σελίδα: (1-11)
Σελίδες Αρχική«234567891011

tzoulia59

# 201 στις 21/8/2016
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292
'Aρεσαν+: 0%

πς σε τα μας ,,,

ο κυριος ηθελε συμβιωση γιατι ειχε να θρεψει τα παιδια του ,,,

τα νευρα προερχοντουσαν απο τα προσωπικα του αδιεξοδα οικονομικα παιδια κλπ 

και ξεσπαγε πανω σου που σε ειχε και ευκαιρη ,,,

λοιπον μετα απο αυτα μην ξαναδεχτεις ποτε ξανα να εισαι μαζι του ,,,

ουτε αγαπες αδολες υπηρχαν ουτε δυνατοι ερωτες ,,,

ποτε ενας ανθρωπος οταν εχει αφησει πισω του μια οικογενεια με δυο παιδια δεν ειναι πληρως απελευθερωμενος απ ολα αυτα ,,,

και συνηθως δεν ερωτευονται κι ολας αυτοι οι αντρες ,,,ευκολα ξανα ,,,ειδικα στα 45 ...

τραβα μπροστα και προσπαθησε να τον ξεπερασεις οσο πιο γρηγορα γινεται ,,,

τιποτα δυνατο δεν υπηρχε εκει απο κατω ,,,και μαλλον εχει βρει μια πιο βολικη ,,,και ριχνει εκει διχτυα τωρα που λειπει ,,,

ψαχτο και θα δεις οτι εχω δικιο ,,,

να τα εβρισκες με τον συζυγο υπαρχει πιθανοτητα ;

υπαρχουν συναισθηματα ακομη για εκεινον; 

επειδη ειμαι γυναικα και ξερω ,,,οταν στην καρδια της γυναικας εχει μπει αλλος τελειωνει ο πρωην 

αλλα εσυ και παλι ξερεις ,,,

υγ ...

η γνωμη μου ειναι να κοιταξεις μπροστα κι οσο σε παιρνει ακομη ο χρονος να ψαξεις επειγοντως να βρεις εναν αλλο αντρα να βαλεις στην ζωη σου ,,,

να του αφιερωνεις χρονο οσο μπορεις μια και το παιδι σου δεν ειναι δα και τοσο μικρο ,,,

μπορεις να οργανωσεις το προγραμμα σου και να ισορροπησεις ψυχικα ,,,αυτον ξεχνα τον 

μαπα το καρπουζι ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 200 από LADYA14

Ναι τα εβγαζε δυσκολα και εδινε πανω απο το μισο μισθο του σε διατροφη και δανεια.

Μου ελεγε οτι αν μεναμε μαζι θα ηταμ καλυτερα τα οικονομικα.

Μου μιλησε για σαβ/κα γιατι εγω δεν ηθελα συμβιωση μαζι με το παιδι. Και μαλιστα μου ειπε οτι θα περιμενει να μεγαλωσει και μετα να μεινουμε οι δυο μας.

LADYA14

# 202 στις 21/8/2016
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 56

Αν εχει βρει αλλη ειναι η καλυτερη εκδοχη γιατι θα τον σιχαθω.

Αν ξαναγυρισει δεν θα τον δεχτω ποτε πισω

.Ναι ο συζυγος μου θελει σαν τρελλος να τα ξαναβρουμε. Με εχει παρακαλεσει πολλες φορες αλλα εγω ειμαι εκεινη που τα μπλοκαρω ολα γιατι ημουν ερωτευμενη με τον αλλο. Και ειναι και ενας πολυ καλυτερος χαρακτηρας.

Θα δειξει ο χρονος...

tzoulia59

# 203 στις 21/8/2016
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

γλυκια μου κοπελα ,,,

εχω περασει τοσες σιχαμαρες ,,,τοσες οσες δεν περιμενα ουτε στην μακρινη μου φαντασια ,,,

κι ουτε ηθελα και να τις περασω γιατι με κλονισαν σαν ανθρωπο και σαν χαρακτηρα ,,

κι ουτε ειμαι της βλακωδους αποψης ολα μας μαθαινουν και για καποιο λογο γινονται ,,,και μας ατσαλωνουν και μας κανουν καλυτερους ,,,

οτι κακο περναμε ,,,χειροτερους μας κανει ,,, χειριστους ,,,

δεν ειναι τυχαιο  που οσο μεγαλωνουν οι ανθρωποι παραξενευουν ,, επειδη ξερουν ,,,

οι σχεσεις ειναι μονο θεμα τυχης ,,,

οι επιλογες επονται ,,,προφυλαξε τον εαυτο σου και το παιδι σου ,,,ξερεις οτι πατε πακετο ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 202 από LADYA14

Αν εχει βρει αλλη ειναι η καλυτερη εκδοχη γιατι θα τον σιχαθω.

Αν ξαναγυρισει δεν θα τον δεχτω ποτε πισω

.Ναι ο συζυγος μου θελει σαν τρελλος να τα ξαναβρουμε. Εγω ειμαι εκεινη που τα μπλοκαρω ολα.Θα δειξει ο χρονος...

Αρέσει στο μέλος Katia_80

LADYA14

# 204 στις 21/8/2016
author

Τzoulia σε ευχαριστω...

Καιεγωω αυτο πιστευω οτι οι ανθρωποι με το χρονο παραξενευουν.

Ναι θα οχυρωσω τον εαυτο μου και οφειλω να προστατεψω το παιδι μου.

Ισως να βρει κ εκεινος αυτο που ψαχνει..εγω ειχα μεγαλη υπομονη μαζι του κ του αγκαλιαζα καθε φερσιμο του...

Ξερω οτι δεν θα ξαναγυρισει κ ισως ειναι καλυτερα που ηρθαν ετσι τα πραγματα

LADYA14

# 205 στις 22/8/2016
author

Εμφανίστηκε σαν  να μην εχει συμβει απολύτως τίποτα. 

Σκεφτομαι να του κλεισω εντελώς την πόρτα γιατί δεν αντέχω άλλο τα συνεχόμενα φευγιά του...

Katia_80

# 206 στις 22/8/2016
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 935

Το λες αλλά δεν το κάνεις. Μην ασχολείσαι άλλο, πραγματικά δεν αξίζει. Θέλεις αλήθεια να έχεις στη ζωή σου ένα άτομο που θα έρχεται και θα φεύγει σαν κομήτης, όποτε τον βολεύει και τον συμφέρει? στην ανάγκη άλλαξε και το τηλέφωνό σου ώστε να μην έχει άμεση πρόσβαση. Κατοχύρωσε την ηρεμία σου κι αυτή του παιδιού σου. 

Τώρα από εκεί και πέρα νομίζω ότι όταν ραγίσει το γυαλί, δεν ξανακολλάει. Αν επιτρέπεις, να ρωτήσουμε με τον πρώην σύζυγο γιατί χωρίσατε? γενικά θεωρώ ότι τα πισωγυρίσματα δεν είναι καλό πράγμα, όμως επειδή όπως λες, θέλει πολύ και έχετε και ένα παιδί μαζί, μήπως να ξαναδοκίμαζες να δεις πως θα πάει? έχει όμως καθοριστική σημασία η αιτία του χωρισμού για να αποφασίσεις αν θα δώσεις ή όχι μια δεύτερη ευκαιρία. 

LADYA14

# 207 στις 22/8/2016
author

Χωρίσαμε γιατί κάποια στιγμή μέσα στο γάμο άρχισε και αδιαφορούσε για μένα και για το παιδί.

Το κυριότερο ήταν ότι δεν ένιωθε έτοιμος για γάμο και παιδί.

Ηθελε να είναι ελεύθερος κ δεν μπορούσε να συμβιβαστεί με τις απαιτήσεις της οικογένειας.

Αποφάσισε να μπαρκάρει για να μπορέσει να μαζέψει χρήματα και να κάνει μια δική του δουλειά γιατί πάντα αυτό ήθελε και γιαυτό ένιωθε μειονεκτικά.

Χωρίσαμε και μετά από λίγους μήνες και τότε μπήκε στη ζωή μου ο κύριος.

Για να μην σας ζαλίζω όταν επέστρεψε ο πρώην σύζυγός μου ήταν άλλος άνθρωπος.

Μου ζήτησε να μιλήσει και σε μενα και στο παιδί. 

Παραδέχτηκε όλα τα λάθη ένα προς ένα και ΄ζητησε γονατιστός συγνώμη και στους δύο μας.

Ο άνθρωπος άλλαξε ουσιαστικά γιατί το ήθελε πολύ ο ίδιος και όχι γιατί το επέβαλα εγώ.

Μου είπε ότι θα ήθελε πολύ να ξαναφτιάχναμε στη οικογένεια μας αλλά εγώ είμαι σε μια φάση που πρέπει να αποφασίσω ποια πορεία θα χαράξω.
Αυτή είναι η ιστορία μου με τον πρώην συζυγό μου.

Δεν είναι εύκολο να μπορέσω να αρχίσω από την αρχή αυτό το γάμο όταν ακόμα δεν έχω ξεφύγει συναισθηματικά από τον άλλο...

Θα μείνω ένα διάστημα μονή μου εντελώς και ο χρόνος πιστευω θα δέιξει πολλά.

Katia_80

# 208 στις 22/8/2016
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 935

Μάλιστα. Αν επιτρέπεις, να ρωτήσω κάτι ακόμα? έχετε πάρει επίσημα διαζύγιο με το σύζυγό σου ή απλά είστε σε διάσταση? ο ίδιος γνωρίζει την ύπαρξη του άλλου προσώπου στη ζωή σου? ανέφερες ότι ο πατέρας του παιδιού σου δεν ήταν ακόμα έτοιμος για γάμο και οικογένεια. Αυτό σημαίνει ότι ο γάμος προέκυψε λόγω εγκυμοσύνης? 

Για μένα είναι πολύ βασικό που ο άνθρωπος παραδέχτηκε τα λάθη του και τώρα δείχνει ώριμος και αποφασισμένος. Θα άξιζε ίσως μια δεύτερη ευκαιρία, εφόσον υπάρχει κάτι μέσα σου για εκείνον. Αν όχι, τότε μάλλον θα είναι μάταιος κόπος. Αυτό που σίγουρα δεν αξίζει όμως, είναι να ασχολείσαι με τον εν λόγω κύριο που πάει και έρχεται κατά βούληση. Νομίζω ότι το να μείνεις μόνη για λίγο, είναι η καλύτερη απόφαση, αποκλείοντας αποφασιστικά οποιαδήποτε επαφή μ' αυτόν. Από εκεί και πέρα ο πρώην ή εν διαστάσει σύζυγός σου, νομίζω μπορεί να περιμένει κι αυτός λιγάκι αλλά μη δώσεις κι εκεί δεύτερη ευκαιρία αν δεν είσαι απόλυτα σίγουρη και αποφασισμένη. Σου εύχομαι ότι καλύτερο. 

tangerinedream

# 209 στις 22/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...είναι αρκετές οι σελίδες με τις σκέψεις των φίλων εδώ και δεν κατάφερα να τις διαβάσω με αποτέλεσμα κάποια απο αυτά που θα σου γράψω καλή μας φίλη πιθανόν να αποτελέσουν απλές επαναλήψεις...
...δεν θα ήθελα να ασχοληθώ με διάφορες λεπτομέρειες ή κενά στην αφήγηση του θέματος και της ιστορίας σου αλλά με τον τύπο του άντρα-πρωταγωνιστή της...ο τύπος του άντρα που περιγράφεις γενικά με απωθεί και μου δημιουργεί πολλά και μόνον δυσάρεστα συναισθήματα εφόσον δεν μπορώ να αποδεχτώ άτομα αγενή, ακαλλιέργητα και ιδίως απαίδευτα (και δεν εννοώ την ακαδημαϊκή καλλιέργεια και παιδεία)...δεν γνωρίζω ακριβώς ποιές είναι οι συνθήκες της ζωής σου πέρα απο το γεγονός αυτό της μονογονεϊκής μητέρας, οι οποίες σε οδήγησαν στο να αποδεχτείς να κάνεις κάποιους συμβιβασμούς και να συνευρίσκεσαι -όχι μονο ερωτικά- με αυτό το αγενές και πρωτόγονο άτομο...η δική μου θέση ανεξάρτητα των αντικειμενικών δυσκολιών που ίσως αντιμετωπίζεις στην καθημερινόητά σου και του ψυχισμού σου, όπως αυτός έχει διαμορφωθεί απο τις συνθήκες της ζωής σου, είναι η ΜΗ αποδοχή κανενός συμβιβασμού, όταν τουλάχιστον αυτός αφορά την προσωπικότητα, την συμπεριφορά και τη στάση του άλλου απέναντι τόσο σε εσένα, αλλά όσο και στην ζωή σου, η οποία σφώς περιλαμβάνει και τον γιό σου...
...απολύτως κανένας συμβιβασμός λοιπόν που να σε οδηγεί στην αποδοχή αγενών και απολίτιστων -γενικά και πολυεπίπεδα- ατόμων με κτηνώδη, πρωτόγονη στάση και συμπεριφορά απέναντί σας!!!  

LADYA14

# 210 στις 23/8/2016
author

Συμφωνω και ειμαι ετοιμη νιωθω πολυ δυνατη επιτελους να προστατεψω εμενα και το παιδακι μου.

Δεν θα επιτρεψω ποτε και σε κανεναν καμια συμπεριφορα που θιγει την προσωπικοτητα μου και να βιαζει την ψυχη μου

ΠΟΤΕ!!!

tangerinedream

# 211 στις 23/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...νιώθω πολυ όμορφα καλή μας "λέϊντιΑ14" με το πόστ σου!!! ...σαφώς κάποιες στιγμές θα πρέπει για πρακτικούς λόγους να κάνεις κάποιους συμβιβασμούς εφόσον η ζωή μιας νέας γυναίκας-μητέρας που είναι μόνη δεν είναι και τοσο εύκολη...αλλά ποτε μην συμβιβαστείς με τον βιασμό και την εκμετάλλευση της ύπαρξής σου και της προσωπικότητάς σου και ποτε μην αφήσεις τη μοναδική και ιδιαίτερη ζωή σου στα "χέρια" τρίτων...ΠΟΤΕ και για κανέναν!!! 

!!! 

MadameShuShu40

# 212 στις 23/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Tangerin

Καθοριστικό το ποστ σου!!!

Ξεκαθάρισε το τοπίο!!!

Ο άλλος ο έρμος θέλω να μαθω τι όνειρο θα είδε χθες βράδυ που θα του έρθει ο χωρισμός στο δοξα πατρί!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-11)
Σελίδες Αρχική«234567891011
Δεν μπορείτε να απαντήσετε