Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Βοηθεια !!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Psaraki1986

# 1 στις 13/7/2016
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 144
'Aρεσαν+: 0%

Βοηθεια !!

Καλησπερα στη μεγαλη παρεα.Εδω και δύο χρόνια ειμαι μόνη μου χωρις κάποια σχεση.Εδω και ενα μηνα έκανα σχεση με ατομο δυο χρονια μικροτερο μου.Αυτο το διαστημα ειδα καποια σημαδια ζηλιας κτητικοτητας και ανασφαλειας απο μεριας του θεματα για τα οποια προσπαθησα να τον καθυσηχασω οτι δεν υπαρχει λογος να ζηλευει.Επίσης ειχα συνεχως ενα αισθημα φοβου και αγωνιας οτι κατι δεν παει καλα.Η επικοινωνια μας σε μετρια επιπεδα τηλεφωνα απο μερους του λιγοστα και περισσοτερο μηνυματα.Εξαφανιζοταν για ωρες και έλεγε οτι δεν μπορουσε να μιλησει στην δουλεια ή τον επερνα τηλ και εστελνε μηνυμα χωρις να ανταποδωσει το τηλεφωνημα.

Πριν δυο μερεςτου μιλησα και του ειπα οσα με ενοχλουν και τον ρωτησα μηπως τρεχει κατι αλλο και μου ειπε οτι εχει καποια προβληματα που δεν εχουν να κανουν με μενα 

το θεμα οτι νοιωθω οτι εκανα πολλα και δεν τα αναγνωριζει.Απειρες φορες ξεκινησα να παω να τον δω και αυτος ουτε και μια φορα δεν ηρθε να με δει με δικαιολογια οτι δοθλευει μεχρι τις 1 τα μεσανυχτα και ειναι κουρασμενος.

Χθες δεν αντεξα και του ειπα να χωρισουμε .Του ειπα οτι δεν αντεχω αυτη την αδιαφορια και οτι με πληγωνει ..Του εστειλα μαλιστα οτι θα πηγαινα να τον δω να μιλησουμε απο κοντα και μου ειπε αλλη φορα γιατι ητανε κουρασμενος.Του ειπα οτι χωριχουμε και να τα βρει με τον εαυτο του και μετα ψαχνει ταιρι .Δεν απαντησε τιποτα.

Το βραδυ συναντηθηκα με μια φιλη και βαλαμε στο φβ μια φωτοφραφια μας παλια σε μια εξοδο μας.Μετα απο μιση ωρα πηρα ενα μηνυμα που ελεγε ετσι εγινε τωρα?Βγαινουμε και διασκεδαζουμε και σου σε φλερταρει ο καθενας?Γιατι ειχε δει ενα μηνυμα απο ενα ξαδερφο μου...Μην μου ξαναστειλεις μου εγραψε ειλικρεινα τελειωσες για μενα ..Προσπαθησα να του εξηγησω οτι ητανε ξαδερφος μου και οτι ητανε κολπο για να δω αν θα ενδιαφεροταν για μενα.Και οπως φαινεται μπηκε στο προφιλ μου και ελεγξε,τελικα με μπλοκαρε

του εστειλα και αλλα μην και του ειπα οτι με ενοχλησε πολυ η συμπεριφορα του .Οτι ηταν αδικη και ανωριμη και οταν ηρεμισει θα καταλαβει τι ατομο ειχε διπλα του και δεν το εκτιμησε...Δεν απαντησε τιποτα παιδια στα τοσα μηνυματα που του εστειλα .Νοιωθω χαμενη γιατι εδωσα πολλα και πηρα αχαριστια.Τι να κανω αλλο??Βοηθεια !!!

MiltosRNLI1930

# 2 στις 13/7/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Σε ενα μηνα αχαριστια

Τι να πουν οι αλλες που μετα δυο χρονια ο εραστης τους τους εκανε δωρο αυτη την πολυτραγουδισμενη ταμπακιερα και αναγκαστηκαν να κοψουν το τσιγαρο

Αρέσει στα μέλη somebody961, archagellos

barbie200

# 3 στις 13/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ειχα διαβασει κ το προηγουμενο θεμα σου...που θες να μπλεξεις τωρα βρε κοπελια;; απ οτι εχω καταλαβει δεν σαρεσει κ πολυ να σαι μονη χωρις καποια σχεση δλδ ..αλλα τι να τον κανεις αυτον;;; σου δειχνει το οτι ειναι...ζηλευει υπερβολικα ...σε εχει γραμμενη ..που κ γραμμενη να μη σε ειχε παλι δεν θα τραβαγε πολυ η σχεση με τετοια συμπεριφορα...κανε υπομονη βγες εξω διασκεδασε κ θα βρεις κατι αλλο...

Psaraki1986

# 4 στις 13/7/2016
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Να σαι καλα barbie200Δεν γινεται τη μια μερα να μου λεει οτι ειναι ερωτευμενος και οτι θα εκανε τα παντα να με κρατησει και την αλλη να συμπεριφερεται με αυτο τον τροπο.Ουτε καν δεν απαντησε το τηλ να μιλησουμε να του πω αυτα που θελω

Psaraki1986

# 5 στις 13/7/2016
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ελλάδα
αχαριστια λεγεται...ασχετα σν κρατησε ενα μηνα ή ενα χρονο

archagellos

# 6 στις 13/7/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.370

Εσυ τα θελεις απο μονη σου ...

Με μεγαλη ευκολια μπαινει στο λακο με τα φιδια .
Αφου δε νσου αρεσει ο τροπος που σου συμπεριφερεται...γιατι τρωγεσαι ?
Λες εδωσες τα παντα ...σε 2 μηνες μεσα... οκ...χαλαρωσε λιγο .
Τα παντα που λες οτι εδωσες ...στα ζητησες κανενας ?
Μαλλον οχι ...εσυ ηθελες και τα εδωσες ...ή οτι εδωσες και περιμενες τι ακριβως ?
Βρες καποιον ο οποιος να εχει τον δικο σου τροπο σκεψη...αλλιως μεσα στην κλαψα θα εισαι συνεχεια .
Ο τυπος επιλογη σου ηταν ...

Keep Walking 

barbie200

# 7 στις 13/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τι εννοεις οταν λες δειχνει οτι ειναι ερωτευμενος;; πως το δειχνει με τη ζηλια και με το να ναι κουρασμενος;; κανε το σταυρο σ π γλιτωσες τωρα π ειναι νωρις ...αυτοι οι τυποι αν δν αλλαξουν συμπεριφορα δεν ειναι για σχεση..δλδ σκεψου να σε εβλεπε να πινεις ενα καφε με ενα φιλο πως θα αντιδρουσε...μακρια απο τετοιους χαρακτηρες

Arxontoula_

# 8 στις 13/7/2016
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Ψαράκι,

αυτά τα

"στη ζωή ο,τι δίνεις παίρνεις"
και
"αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το αποκτήσεις"

ΔΕΝ ισχύουν.

Εγγυημένα.

Καλή τύχη με τον επόμενο.

Aisina_3_

# 9 στις 13/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν σου κάνει αυτός ο άνθρωπος... μην κάνεις τίποτα... κακό στον εαυτό σου κάνεις και η αλήθεια δεν καταλαβαίνω το γιατί... αφού κι εσυ η ίδια καταλαβαίνεις πως έχει θέματα... με τον εαυτό του? με κάποιο άλλο πρόσωπο? δεν είναι απαραίτητο να μάθεις νομίζω... επέλεγε να έχεις υγιείς ανθρώπους γύρω σου...

MiltosRNLI1930

# 10 στις 13/7/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση

υποθεσουμε οτι δουλευει απο τις 4 το πρωι μεσα στ'αλευρια και αναγκαζεται μετα το ζυμωτηριο ,δεχομενος πιεσεις απο το αφεντικο ,να σκεπαζει 20 τετραγωνικα  παγκο ταψιων ,με κωκ ,σαμαλι ,κορνεδες ,μπακλαβαδες με κουνουπιερες για τις μυγες και τις σφηκες .

Ποτε ο χριστιανος να προλαβει σε ενα μηνα να εκδηλωσει το κρυφο ερωτικο του συναισθημα !

MiltosRNLI1930

# 11 στις 13/7/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση

Καλα και Συ ,βαλτη εισαι να εγκαταλειψει τον ανθρωπο Πως να προλαβει σ'ενα μηνα να εκδηλωσει το παθος του ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Aisina_3_
Δεν σου κάνει αυτός ο άνθρωπος... μην κάνεις τίποτα... κακό στον εαυτό σου κάνεις και η αλήθεια δεν καταλαβαίνω το γιατί... αφού κι εσυ η ίδια καταλαβαίνεις πως έχει θέματα... με τον εαυτό του? με κάποιο άλλο πρόσωπο? δεν είναι απαραίτητο να μάθεις νομίζω... επέλεγε να έχεις υγιείς ανθρώπους γύρω σου...

inioxos52

# 12 στις 13/7/2016
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Παρα το γεγονος πως σου ειπαμε την αποψη μας πριν λιγες μερες επι του ιδίου θεματος και σου προτειναμε να σπασεις απο κοντα του, εσυ εξακολουθεις να ασχολεισαι μαζι του.

Και ειναι λαθος σου μεγαλο αυτο κοπελια, γιατι με τον τροπο αυτον του δειχνεις πως ουσιαστικα τον θεωρεις σανιδα σωτηριας απο τα οποια προβληματα αντιμετωπιζεις στην ζωη σου.

Σε βεβαιω, πως οι αντρες δεν γουσταρουν να τα φτιαχνουν μαζι τους γυναικες οι οποιες δειχνουν με τις συμπεριφορες τους οσα δειχνεις εσυ, γενόμενη επιπλεον και ταγαρι στην ζωη του πιεζοντας τον ασφυκτικα.

Εχει ο ανθρωπος τα δικα του προβληματα, γιατι πρεπει ευθυς εξ' αρχης να φορτωθει και τα όποια δικα σου? Θα με πεις?

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

somebody961

# 13 στις 13/7/2016
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Arxontoula_

αυτά τα

και  "αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το αποκτήσεις"

ΔΕΝ ισχύουν.

Ισχύουν.

Το πρόβλημα συνήθως είναι στην κοστολόγηση

και ότι κλέβουμε στο ζύγι.

tangerinedream

# 14 στις 13/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...όπως συμβαίνει σχεδόν πάντα με όλες τις φίλες θεματοθέτριες -λιγότερο συχνά με τους θεματοθέτες- έτσι και τώρα καλή μας φίλη, έδωσες την απάντηση σε αυτό που σε απασχολεί μόνη σου!!! ...άν διαβάσεις λοιπόν τις τελευταίες αράδες σου θα δείς ότι μας παρουσιάζεις πολυ σωστά την εικόνα αυτού του τύπου που σε απασχολεί (αχάριστος-άδικος-αναίσθητος-ζηλιάρης-ψιλοψευτράκος-υπεκφυγέας-παρτάκιας), εικόνα που σου λέει καθαρά τι πρέπει να κάνεις!!! 

achinos

# 15 στις 13/7/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Αντε καλέ, το ψαράκι μη το βλέπετε έτσι...τρυφερούτσικο

'ανετα θα μπορούσε να βγαζε blr, πολλούς ψυχολόγους...
Ρε ψαράκι, αυτός δεν είναι που δεν απαντούσε στα μνματα;
Πόσους μήνες τώρα στέλνεις...
σε άτομο πούχεις γνωριμία μιας εβδομάδος;

Koula___

# 16 στις 13/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Arxontoula_

Ψαράκι,

αυτά τα

και
"αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το αποκτήσεις"

ΔΕΝ ισχύουν.

Εγγυημένα.

Καλή τύχη με τον επόμενο.

είσαι η δίδυμη αδερφή του ψαρομάλλη

eyaggelos2

# 17 στις 13/7/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 942

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Psaraki1986
.Ουτε καν δεν απαντησε το τηλ να μιλησουμε να του πω αυτα που θελω

κυνηγησε το.

μονο για αυτο αξιξει να κανεις κατι μαζι του.

Psaraki1986

# 18 στις 13/7/2016
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Παιδιά ακόμα και σε τοσο συντομο χρονικό διάστημα οσο περιεργο κιαν ειναι δεθηκα μαζι του και τωρα στεναχωριεμαι...

achinos

# 19 στις 13/7/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Psaraki1986
Παιδιά ακόμα και σε τοσο συντομο χρονικό διάστημα οσο περιεργο κιαν ειναι δεθηκα μαζι του και τωρα στεναχωριεμαι...

Ρε ψαράκι, μην απορείς, τόχεις το ελάττωμα του ακαριαίου δεσίματος αφού.

Την άλλη φορά τρομάξαμε να σε ξεκολλήσουμε από κεινον εκεί πούχε γυναίκα κ παιδί κ σόι που τον κυνηγούσε...

κ νόμιζες πως ήθελε κ να σε παντρευτεί...

διότι εχτός που κολλάς, έχεις κι αυτή την άνευ προηγουμένου αφέλεια, να πιστεύεις ό, τι σου αμολάει ο καθένας, προκειμένου να κάνει τη δουλειά του...

Γνώμη μου, αν θες την κρατάς, αν θες την πετάς.

Μείνε λίγο μόνη σου, να ξεχωρίσεις στο μυαλό σου, τί ακριβώς θέλεις από ένα αγόρι

κ μετά ξαναμπές στην κυκλοφορία

Με σκοπό να κρατηθείς

κ άμα δε σε κάνει ευτυχισμένη να τον αφήσεις.

Αυτό βέβαια για σένα είναι πολύ σκληρή γυμναστική

κ δεν ξέρω αν αντέχεις.

Αν δεν αντέχεις, συνέχισε το ίδιο βιολί κ λέγε τα μετά σε μας, να καραφλιάζουμε...

Που ξες, ψάξε-ψάξε, μπορεί να πετύχεις κ την τύχη σου.

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

Psaraki1986

# 20 στις 13/7/2016
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ελλάδα
καλα ρε συ achinos εσυ βλεπεις ωριμη την συμπεριφορα του??Ειπαμε ολοι εχουμε θεματα αλλα αυτό με ξεπερνα ..ο ανθρωπος ειναι ψυχακιας και περνει χαπια
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε