Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Παιδιά βοηθεια!!

Σελίδα : 1

Kwstas87

# 1 στις 13/7/2016
author
Ανδρας / 34 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Παιδιά βοηθεια!!

Λοιπόν, είναι η πρώτη φορά που γράφω σε κάποιο site σαν και αυτό αλλά είμαι τρομερά απογοητευμένος. Είχα μια σχέση 4 ετών η οποία έληξε (μάλλον) 4 μέρες πριν. Η κοπέλα μου, μου είπε πως θέλει λίγο χρόνο γιατί την έχω πιέσει. Τσπ της μίλησα τις πρώτες 2 μέρες (στο ίντερνετ) και είπε πως δεν τη βοηθάει να της μιλάω και πως δεν καταλαβαίνω και πως το κατέστρεψα τελειωτικά (βέβαια είχε και νεύρα). Όταν πρωτομαλώσαμε" μου είχε πει πως δεν θέλει χωρισμό και πως με αγαπάει, βέβαια όταν την "έπρηξα" μ είπε τέλος, αν και στη συνέχεια της είπα πως θα ξαναμιλήσουμε σε λίγο καιρό και μου είπε να της πω τότε.  Τονίζω πως το μόνο π έκανα είναι λίγη αδιαφορία π είχα δείξει. Επίσης βρήκε εργασία και είναι πιεσμένη και από εκεί. Τι να κάνω? Τι πιστεύετε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

eyaggelos2

# 2 στις 13/7/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Απαντήσεις: 942

ΤΩΡΑ στειλε της ενα μπουκετο λουλουδια. πες της οτι θα βαλεις μυαλο οτι την αγαπας οτι την σκεφτεσαι συνεχεια οτι δεν θα ξανασυμβει 

εαν δεν εχει βρει αλλον θα ξανασχοληθει μαζι σου.

ΥΓ μην της πεις οτι δεν μπορεις να ζησεις χωρις αυτην, αν το πιστεψει θα το θεωρησει αδυναμια

barbie200

# 3 στις 13/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Κανε αυτο σ ειπε...δωστης χρονο...με μνμ και τηλ θα τα κανεις χειροτερα ...ειναι παααρα πολυ σπαστικο να ζητα ο αλλος χρονο κ ο αλλος να πιεζει...σου προτεινω να της πεις οτι θα της δωσεις οσο χρονο χρειαζεται απλα ζητα της να ναι ξεκαθαρη ...οχι πχ να σ εχει εσενα στο περιμενε κ να τραβιεται με αλλον...

eyaggelos2

# 4 στις 13/7/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Απαντήσεις: 942

σε συμβουλευω να μην ακους τα κοριτσια του φορουμ, αθελα τους θα σου κανουν χαλαστρα

tangerinedream

# 5 στις 13/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...την πίεσες το τελευταίο διάστημα; ...την πίεζες συνεχώς για 4 χρόνια; ...τέλος πάντων καλέ μας φίλε, όπως σου είπε και η "μπάρμπυ" μας, δώστης τον χρόνο που χρειάζεται και έχει ανάγκη και βλέποντας και κάνοντας...λογικά μετά απο 4 χρόνια θα έπρεπε να ξέρετε πολυ καλα ο ένας τον άλλο -και τους εαυτούς σας μέσα σε όλο αυτό- και πως να επουλώνετε "πληγές" αυτού του τύπου...εδώ είναι δύσκολο να προβλέψει κανείς την εξέλιξη της ιστορίας σας, ιδιαίτερα όταν έχει ελάχιστα στοιχεία...

...

daidalos

# 6 στις 13/7/2016
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Δεν έχει επιλεγεί
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 682

... glyτωσες φιλε μου ... μακρυα κι αλαργα ...

.. τι θελεις ? να βαλεις μπελαδες στο κεφαλι σου σαν κι εμενα που πηγα και παντρευτηκα και την πεθερα μου μαζι ??? ..

... αλλα που θα παει ? , μετρημενα ειναι τα καρβελια της

archagellos

# 7 στις 13/7/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.370

Οταν καποια ζηταει χρονο...και εχει νευρα ...90%...υπαρχει αλλος .

Εκτος και εαν η δικια σου το κανει για να σε δει να σερνεσαι .
Συνηθως οι γυναικες προβαινουν σε τετοιες ενεργειες ...για να σε "τιμωρησουν"...
Βεβαια προσωπικα δεν καταλαβα ...σε τι την πιεσες ...γιατι τσακωθηκατε ...
Υπηρχαν τσακωμοι ολο αυτο το διαστημα ?
Εσυ παλι γιατι αδιαφορουσες ?
Αδιαφορουσες ? ...δηλαδη σκασιλα σου εαν ζει ή αν πεθαινει...και ξαφνικα σε νοιαζει ?
Μηπως και εσυ τα εχει μπερδεμενα ?
Προσωπικα θα σου προτεινα ...να ...εξαφανιστεις .
Δεν σου ζητησε χρονο ?...Δωστης χρονο ...εαν περασει καποιο διαστημα και δεν εμφανιστει απο μονη της ...κλεινεις το θεμα ...και πας ποιο κατω στην ζωη σου .

Keep Walking 
Αρέσει στο μέλος dokopoulosa

tangerinedream

# 8 στις 13/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...ναι όλα αυτά τα ερωτήματα του φίλου μας αρχάγγελου και πάρα πολλά άλλα είναι τα στοιχεία που δεν γνωρίζουμε και που μας στερούν την διατύπωση γνώμης-άποψης ή πρότασης κάποιας λύσης που θα σε βοηθούσε...χοντρικά όμως η θέση του αρχάγγελου -και βεβαίως της μπάρμπυ μας- είναι οι πλέον επιλέξιμες κάτω απο τις συνθήκες έλλειψης στοιχείων που παρουσιάζεις το θέμα σου...

matiamou12

# 9 στις 13/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

οταν λες λιγη αδιαφορια?δηλαδη ποση εκταση ειχε αυτη η αδιαφορια σου?εβγαινες με φιλους...δεν σηκωνες κινητα κλασικα και αυτη επερνε και επερνε και την θυμωσουν αργα το βραδυ?γιατιιι μπορει και εσυ να της εσπασες τα νευρα...ασχετα την δουλεια.Τι τι να κανεις αγορι?τι τι να κανεις ρωτας...κι ολας...να πας να την βρεις ασε τα τηλ..ξερεις που δουλευει..διεκδηκισε την με ομορφο τροπο.Εμ τωρα καταλαβες τι εκανες...οταν την ειχες απικο εσυ στο φλου...πανε βρες την και φιλησε την ατακα και επι τοπου και πες της εμενα δεν μου τελειωσες...και σε θελω στην ζωη μου...

matiamou12

# 10 στις 13/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

καλα μην το λες...οτι ειναι παρα πολυ σπαστικο..εδω ελεγε οτι αδιαφορουσε αυτος...ισως η κοπελα θελει να δει πραξεις...και οχι λογια.Αυτος μπορει να την ειχε στο μπουρου μπουρου και καμια πραξη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από barbie200
Κανε αυτο σ ειπε...δωστης χρονο...με μνμ και τηλ θα τα κανεις χειροτερα ...ειναι παααρα πολυ σπαστικο να ζητα ο αλλος χρονο κ ο αλλος να πιεζει...σου προτεινω να της πεις οτι θα της δωσεις οσο χρονο χρειαζεται απλα ζητα της να ναι ξεκαθαρη ...οχι πχ να σ εχει εσενα στο περιμενε κ να τραβιεται με αλλον...

matiamou12

# 11 στις 13/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

keep walking και το τρενο εφυγε...καλα δεν ειναι απαραιτητο να παιζει και αλλος με τα νευρα και την πιεση...μπορει να την ειχε γραμμενη ασυστολος για μεγαλο διαστημα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από archagellos

Keep Walking 

Kwstas87

# 12 στις 13/7/2016
author

Καλησπερα παιδια και ευχαριστω! Αλλος δεν υπαρχει το γνωριζω. Απλα ειχαμε να τα πουμε απο κοντα 2 βδομαδες λογο δικης μου βλακειας, ημουν κουρασμενος! Επισης μου ζητησε χρονο να ηρεμισει (αφου μαλωσαμε) και εγω αντι να το κανω μιλουσα συνεχεια και πιεζα να τα βρουμε! Αυτα πανω κατω! Ελπιζω να σας βοηθησα. Γενικοτερα τα πηγαιναμε ΤΕΛΕΙΑ, μαλωναμε οπως ολοι αλλα παντα τα βρισκαμε! Το παραπονο της απλα ειναι οτι την "εγραψα". Nα τονισω πως μετα απο δικα μ "παρακαλια" και "πιεση" μου ειπε πως τελος (βεβαια την πιεσα σαν βλακας), απλα ξαναμιλησαμε (εγω εστειλα) κ της ειπα να τα πουμε σε λιγο καιρο και ειπε ναι. Τωρα απλα δεν ξερω αν θα δεχτει να μου μιλησει... παντως σκεφτηκα να την αφησω ενα μικρο διαστημα να σκεφτει. Την ρωτησα δλδ αν θα σκεφτει και ειπε ναι. Επισης εκανα χαζομαρες και ΠΑΝΤΑ με συγχωρουσε (παιδια τεμπελια μονο στο να κανω πραγματα) και απλα τωρα εχει νευριασει αρκετα... Να τονισω πως οταν πρωτομαλωσαμε μου ειπε πως ΔΕΝ θελει να χωρισουμε, απλα εκανα σαν χαζος και της εσπασα τα νευρα. Παντως τωρα 2 μερες δεν την εχω ενοχλησει. παιδια παντως αλλος δεν υπαρχει, μεχρι π μαλωσαμε μιλουσαμε ΟΛΗ μερα στο τηλ και μου ελεγε ποσο ερωτευμενη κτλ ειναι. 

dokopoulosa

# 13 στις 13/7/2016
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Κορινθίας / Κιάτο
Θέματα: 0

Πολυ ωριμη απαντηση του archaggelou .!! σου δεινει την λυση στο θεμα σου Επιπλεον σου λεω

και εγω με την σειρα μου οτι η πρωην(γιατι πρωην ειναι τωρα) κατα 99,9% παιζει με καποιον αλλοαπλα δεν εχει ξεκαθαρισει τι ρολο βαραει αυτος ο αλλος οποτε θα σε κραταει ρεζερβα μεχρι να τοξεκαθαρισει.Τοτε θα κριθουν ολα.Η θα εξαφανηστει εντελως η θα επιστρεψει με την ουρα στα σκελιααλλα με τους δξκους της ορους για να σε εχει και απο κατω.Δυστυχως φιλε αυτη ειναι η ωμη πραγμα-τικοτητα με τις γυναικες σημερα. Κουραγιο αλλα κοιτα μπροστα.Ερχονται παντα τα καλυτερα.!!!

Kwstas87

# 14 στις 13/7/2016
author

Καλησπερα παιδια και ευχαριστω! Αλλος δεν υπαρχει το γνωριζω. Απλα ειχαμε να τα πουμε απο κοντα 2 βδομαδες λογο δικης μου βλακειας, ημουν κουρασμενος! Επισης μου ζητησε χρονο να ηρεμισει (αφου μαλωσαμε) και εγω αντι να το κανω μιλουσα συνεχεια και πιεζα να τα βρουμε! Αυτα πανω κατω! Ελπιζω να σας βοηθησα. Γενικοτερα τα πηγαιναμε ΤΕΛΕΙΑ, μαλωναμε οπως ολοι αλλα παντα τα βρισκαμε! Το παραπονο της απλα ειναι οτι την "εγραψα". Nα τονισω πως μετα απο δικα μ "παρακαλια" και "πιεση" μου ειπε πως τελος (βεβαια την πιεσα σαν βλακας), απλα ξαναμιλησαμε (εγω εστειλα) κ της ειπα να τα πουμε σε λιγο καιρο και ειπε ναι. Τωρα απλα δεν ξερω αν θα δεχτει να μου μιλησει... παντως σκεφτηκα να την αφησω ενα μικρο διαστημα να σκεφτει. Την ρωτησα δλδ αν θα σκεφτει και ειπε ναι. Επισης εκανα χαζομαρες και ΠΑΝΤΑ με συγχωρουσε (παιδια τεμπελια μονο στο να κανω πραγματα) και απλα τωρα εχει νευριασει αρκετα... Να τονισω πως οταν πρωτομαλωσαμε μου ειπε πως ΔΕΝ θελει να χωρισουμε, απλα εκανα σαν χαζος και της εσπασα τα νευρα. Παντως τωρα 2 μερες δεν την εχω ενοχλησει. παιδια παντως αλλος δεν υπαρχει, μεχρι π μαλωσαμε μιλουσαμε ΟΛΗ μερα στο τηλ και μου ελεγε ποσο ερωτευμενη κτλ ειναι.

ginakk

# 15 στις 13/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Το θελω χρονο ειναι η καλυτερη δικαιολογια για να την κανεις με ελαφρα πηδηματακια οταν δεν μπορεις να πεις την αληθεια.Συγγνωμη που στο λεω ετσι ωμα αλλα οσο εσυ μετρας τις μερες και τις ωρες εκεινη περναει μια χαρα.Για μενα μην κανεις καμμια κινηση και κανε μια χαρη στον εαυτο σου, ασχολησου με κατι αλλο να μην την σκεφτεσαι.Τωρα αν εκεινη γυρισει ειτε γιατι το μετανιωσε ειτε γιατι ενιωσε πως θα σε χασει, το τι θα κανεις ειναι δικη σου αποφαση.. Η ουσια ειναι μια οταν υπαρχουν θεματα σε μια σχεση καθομαστε με τον αλλον και τα λυνουμε, δεν ζηταμε χρονο να τα λυσουμε μονοι μας.Οποτε μην κατηγορεις τον εαυτο σου και μην ψαχνεις τα λαθη σου.Το μονο λαθος σου που βλεπω εγω ειναι πως σε εχει δεδομενο.

Elena_90

# 16 στις 14/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να της αφήσεις χρόνο και να χαθείς! Όσο εκεινη έχει ανάγκη να μείνει μόνη και εσύ της στέλνεις και την αναζητάς μόνο τα αντιθετα αποτελέσματα φέρνεις. Αστην καμια 10 μέρες και αμα εξαλουθεί να θέλει χρόνο χώρισε την, δεν έχει νόημα!

Enikos

# 17 στις 14/7/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.690

Κατσε να δουμε που θα καταληξει ο τσακωμος, που θα γινει για το θεμα σου...

Μετα, θα σου πουμε και σενα τι να κανεις.

Πιασε μπυρακι και περιμενε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kwstas87

Παιδιά βοηθεια!!

Λοιπόν, είναι η πρώτη φορά που γράφω σε κάποιο site σαν και αυτό αλλά είμαι τρομερά απογοητευμένος. Είχα μια σχέση 4 ετών η οποία έληξε (μάλλον) 4 μέρες πριν. Η κοπέλα μου, μου είπε πως θέλει λίγο χρόνο γιατί την έχω πιέσει. Τσπ της μίλησα τις πρώτες 2 μέρες (στο ίντερνετ) και είπε πως δεν τη βοηθάει να της μιλάω και πως δεν καταλαβαίνω και πως το κατέστρεψα τελειωτικά (βέβαια είχε και νεύρα). Όταν πρωτομαλώσαμε" μου είχε πει πως δεν θέλει χωρισμό και πως με αγαπάει, βέβαια όταν την "έπρηξα" μ είπε τέλος, αν και στη συνέχεια της είπα πως θα ξαναμιλήσουμε σε λίγο καιρό και μου είπε να της πω τότε.  Τονίζω πως το μόνο π έκανα είναι λίγη αδιαφορία π είχα δείξει. Επίσης βρήκε εργασία και είναι πιεσμένη και από εκεί. Τι να κάνω? Τι πιστεύετε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε