Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τα προγαμιαια οικονομικά χρέη της νύφης επιβαρύνουν ή όχι τον γαμπρό;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

pythagoras

# 21 στις 15/7/2016
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.585
'Aρεσαν+: 0%

Να τα .

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Giannis_123456

Θα σας θέσω μια ερώτηση και θα ήθελα από τον καθένα να σας μια ευθεία και σαφή απάντηση .

Σε ένα νιόπαντρο ζευγάρι που η νύφη είναι γιατρός Παθολόγος από επαρχία και ο γαμπρός φαρμακοποιός στην Αθήνα.
Εάν η νύφη έχει οικονομικό χρέος προ του γάμου της προς Τράπεζα (για καταναλωτικό δάνειο), προς εφορία, και προς ασφαλιστικό ταμείο, και τα αποκρύψει από τον  γαμπρό και του τα αποκαλύπτει μετά τον γάμο τους, τι πρέπει να κάνει ο γαμπρός και τι η νύφη;1. Να τα πληρώσει ο γαμπρός,2. Να τα πληρώσει η οικογένεια της νύφης3. Να χωρίσει το ζευγάρι 

συμψηφίσει με την Προίκα.

Μετά την απομάκρυνση εκ του ...Ναού (ή Δημαρχίου) ουδέν λάθος αναγνωρίζεται ...

nuvola

# 22 στις 17/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Koula___

ήδη ψάχνει για την επόμενη

κορίτσια ορμάτε

πρώτα να κάνει επικόλληση τις ενημερότητες,και τις  βεβαιώσεις περί μη οφειλής απ όλες τις τράπεζες (ντάξει τέσσερις μείνανε ) 

matiamou12

# 23 στις 18/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Την χωριζεις γιατι εχει χρεη?συνηθως δεν το λενε και λογικο για να μην χασουν τον ανθρωπο που αγαπουν δεν νομιζω να σε βλεπει σαν ταριφα...και πληρωμη της δοσης του δανειου.Ειναι γιατρος παθολογος με ιατρειο εξωτερικο?ή δημοσιο?γιατι αν ειχε ιατρειο ισως εβγαζε καποια περισσοτερα χρηματα και πληρωνε τα χρεη..

Καταρχειν γιατι δεν μπορεις να αντιμετωπισεις την κατασταση και της ριχνεις χ αμεσως?υποτιθετε παντρευτηκες γιατι την αγαπησες?ή σου αρεσε το επαγγελμα της?(μερικοι εχουν καποια στανταρ για τους κυκλους τους και αν δεν ειναι π.χ. με πτυχιο γιατρου ή αρχιτεκτονα ή δικηγορου δεν κανουν χωριο..αυτο ειναι μεγαλη αληθεια).

Στα κακα και στα καλα μαζι  ετσι δεν λενε ?εσυ τι λακισες?χωρισες με την μια?Δεν νομιζω να σε θεωρουν μακακα..και ειδικα η γυναικα σου..Εχεις αποσταση απο γονεις και τελος τα τυπικα...εσυ να τα εχεις καλα με την γυναικα σου εχει σημασια...και οχι τι θα λενε οι αλλοι.

Επισης φαινεσαι χωρισμενος στο προφιλ...οποτε δεν εχεις κανενα  θεμα νομιζω να ρωτας.Αυτη τα φεσωθηκε τα χρεη ισως των γονειων της?ή των συγγενων της?εσυ γιατι ταλαντευεσαι ακομη?Μηπως δεν εισαι σιγουρος για τον χωρισμο...?

Αν δεν εχεις παρει ακομη διαζυγιο και ειστε σε διασταση...καθηστε και συζητηστε το.Να απεχεις απο ολο αυτο και να συνεχισεις την ζωη σου κανωνικα μαζι της..εφοσον νιωθεις πραγματα...ουτως η αλλος αν υπαρχει η υπογραφη της εσυ δεν εμπλεκεσε...νομιζω περα απο την κοινη φορολογικη δεν χρωστας...γιατι ειναι στο ονομα της γυναικας σου.Ας βοηθησουν οι γονεις της οσο μπορουν για το χρεος.

Γιατι δεν ρωτας νομικο συμβουλο...?μηπως ησουν απο τους γαμπρους που πηγαιναν για πολλα και εμειναν με τα λιγα...σου μιλαω λιγο χυμα γιατι ψιλα τα αισθηματα σου βλεπω μωλις ακουσες το χρεος της που μπορει να την εμπλεξαν κι ολας αλλοι και να το φεσωθηκε αυτη εσυ την εκανες με ελεφρα πηδηματακια.

1Christina

# 24 στις 19/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρε ματια μου το θεμα ειναι οτι εμαθε για τα χρεη μετα το γαμο

Ε δεν το λες και ψεματακι

matiamou12

# 25 στις 19/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τον βλεπεις να εχει ψυχολογικο θεματακι με το ψεματακι που λες?εγω τον βλεπω να λακισε με την μια πολυ την αγαπησε για αυτο...και συνεχιζει να την στηριζει ακομη και ψυχολογικα οπως βλεπεις.Τεσπα δεν θελω να ειρωνευτω..απλα ο τυπος μαλλον την πηρε για το πρεστιζ και μωλις του βγηκε βαρη πεπονι την εστειλε με το πτεσμα που εχει (που ισως μπορει να διευθετηθει σε νομικο επιπεδο) στο ονομα της και οχι στο ονομα του.

Καθε εμποδιο σε καλο μπορει να βρεθει αλλος και να την στηριξει την κοπελα και δεν μιλαω χρηματικα.Ουτως η αλλος χρεωμενος αυτος δεν ειναι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από 1Christina

Βρε ματια μου το θεμα ειναι οτι εμαθε για τα χρεη μετα το γαμο

Ε δεν το λες και ψεματακι

IM____

# 26 στις 21/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Giannis_123456

Θα σας θέσω μια ερώτηση και θα ήθελα από τον καθένα να σας μια ευθεία και σαφή απάντηση .

Σε ένα νιόπαντρο ζευγάρι που η νύφη είναι γιατρός Παθολόγος από επαρχία και ο γαμπρός φαρμακοποιός στην Αθήνα.
Εάν η νύφη έχει οικονομικό χρέος προ του γάμου της προς Τράπεζα (για καταναλωτικό δάνειο), προς εφορία, και προς ασφαλιστικό ταμείο, και τα αποκρύψει από τον  γαμπρό και του τα αποκαλύπτει μετά τον γάμο τους, τι πρέπει να κάνει ο γαμπρός και τι η νύφη;1. Να τα πληρώσει ο γαμπρός,2. Να τα πληρώσει η οικογένεια της νύφης3. Να χωρίσει το ζευγάρι 

Εσύ μπορεί να μας βάζεις διαγώνισμα, όμως έχω μία ένσταση καθώς δε γνωρίζω όλα τα δεδομένα που χρειάζονται για μία ευθεία και σαφή απάντηση.

Katia_80

# 27 στις 22/7/2016
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 935

Θα συμφωνήσω τόσο με την Christina όσο και με τη matiamou. Διαβάζοντας το θέμα σχημάτισα την εντύπωση ότι σ' αυτή την υπόθεση δεν υπάρχει ίχνος αγάπης παρά μόνο συμφέρον και από τις δύο πλευρές. Προφανώς οι δύο "αντισυμβαλλόμενοι" σύναψαν αυτό το γάμο στα πλαίσια μιας αμοιβαία επωφελούς οικονομικής και κοινωνικής βάσης. Η κυρία έψαχνε να βρει κάποιον για να τη βοηθήσει ή να αναλάβει τα χρέη της και ο κύριος μία νύφη που να ταίριαζε με το κοινωνικό και οικονομικό του προφίλ, εκπληρώνοντας ταυτόχρονα όποια άλλα ζητούμενα είχε. Νομίζω ότι και οι δύο πήραν πολύ συνειδητά αυτή την απόφαση, μόνο που δεν είχαν τεθεί από την αρχή όλα τα δεδομένα και οι όροι στο τραπέζι, με αποτέλεσμα τώρα ο γαμπρός να νιώθει εξαπατημένος γι αυτό και επιδιώκει τη λύση του συμβολαίου, με τους επαχθείς πλέον για εκείνον, όρους. Πιστεύω ότι το έχει αποφασίσει απλά ήθελε ίσως να σιγουρευτεί ότι πράττει το σωστό, ρωτώντας και την κοινή γνώμη και διαβάζοντας σιωπηλά τις απαντήσεις.

Aggeliki1987ap

# 28 στις 10/3/2018
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

Καλησπέρα σε όλους έχω ενα χρέος στηη εφορία αρκετα μεγαλο ποσο το οποίο μου το δημιουργησαν οι γονείς μου αν εγώ παντρευτω ο σύζυγος θα βαρύνεται κ αυτος χρεος προ γαμου σας ευχαριστώ εκ τών πρωταιρων

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε