Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Νόμιζα ότι είχε πεθάνει μέσα μου.

Σελίδα : 1

jimmy1987

# 1 στις 15/7/2016
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Σαλαμίνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Νόμιζα ότι είχε πεθάνει μέσα μου.

Είμουν σε μια σχέση 2 χρόνια.

χωρίσαμε γιατί δεν πήγαινε άλλο.καυγάδες λόγο ζηλειας από εκείνη.της είχα δώσει ευκαιρίες που φτάσανε σε 3 ψηφιο αριθμό.Είχε κάποια παραπάνω κιλά και ένοιωθε κόμπλεξ για τον εαυτό της.το εξέφραζε με απίστευτες σκηνές ζηλειας.δεν της είχα δώσει καμία αφορμή ούτε είχα ποτέ τσαλακώσει την αυτοπεποίθηση της.αλλά το μυαλό της γένναγε συνέχεια πράγματα.Χωρίσαμε τον Μάιο με επεισοδιακό τρόπο.Είχαμε ξανά χωρίσει και στις αρχές αλλά καθώς μιλήσαμε μου είχε πει ότι ηταν πιεσμένη γιαυτό φερόταν ετσι και ότι θέλει δεύτερη ευκαιρία και της την είχα δωσει.Ένα χρόνο κράτησε η υπόσχεση της μετά ξανα τα ίδια.Και όμως έκανα υπομονή όσο μπορούσα ώσπου έσκασα σαν βόμβα. Ένοιωσα κοροϊδία και το τελείωσα δεν πήγαινε άλλο θα με έστελνε στο ψυχιατριο.

Στην αρχή η οργή μου δεν με άφηνε να ηρεμήσω

Όσο περνάει ο καιρός δεν ξερω αν είναι η δύναμη της συνηθιας λογο των 2 χρόνων η αν μου λείπει πραγματικά.

έχω χάσει την ενέργεια μου, τον ύπνο μου,δεν έχω όρεξη να βγω με φίλους.

Δεν θελω όμως να περάσω τα ίδια.

Έχουμε κόψει κάθε επαφή και εγώ και αυτή.

archagellos

# 2 στις 15/7/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.370

Man ,

εχεις σχεση για να περνας καλα και ηρεμα .
Εαν ειναι τωρα να εχεις σχεση για να εχεις τσακωμους και χωρισμους ...και καυγαδες και μπελαδες ...γουσταρεις κατι τετοιο ? 
Και να ξερεις ο ανθρωπος δεν αλλαζει .
Οπως ειναι γκρινιαρα και ζηλευει και κανει μανούβρες ...ετσι θα συνεχισει να ειναι.
και σου εχω νεα ...Δεν χωρισες ...ΣΩΘΗΚΕΣ...απλα δεν το εχεις καταλαβει ακομα .

Keep Walking 

achinos

# 3 στις 15/7/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Η σκηνές της ζήλειας σου αρέσαν ε;

Δλδ, πέρα από το πρακτικά δύσκολο κομμάτι,
σου έφτιαχνε την αυτοεκτίμηση;

Aisina_3_

# 4 στις 15/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

σου λείπουν οι όμορφες στιγμες σας... δεν γίνεται θα υπήρχαν και αυτές... ή συνήθισες να έχεις έναν άνθρωπο να σε νοιάζεται... μάλλον είσαι σχεσάκιας... οπότε βρες κάποια άλλη λιγότερο παλαβή... όχι τίποτα άλλο έχουν κλείσει οι θέσεις στο Δαφνί..)))

wish_

# 5 στις 15/7/2016
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.195
Λογικό να σου λείπει γιατί παρόλα τ άσχημα κ την πίεση από την άλλη είχατε κ τα καλά σας.Τις είχατε όμως τις ευκαιρίες σας.κ οι ευκαιρίες είναι καινούργια αρχή αφήνοντας πίσω τα παλιά κ διορθώνοντας τις άσχημες συμπεριφορές.μεσα από συζητήσεις κ προσπάθεια.κατι που σε σας δεν έγινε.καλα κανείς κ δεν έχεις επαφή γιατί μόνο έτσι προχωράει καλύτερα.απο το να χαλιεσαι ψυχολογικά κ να σε τρώει το μέσα σου καλύτερα μόνος.οι σχέσεις είναι για να μας δίνουν χαρά και όχι να μας κάνουν χειρότερα.

MiltosRNLI1930

# 6 στις 15/7/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Εγω

δεν βλεπω πουθενα να του λειπει Αντιθετως σκεπτομενος το πλευρικο παχος απο τα ξυγκια εχει χασει την ορεξη του για φαγητο και τον υπνο του απο νευρικη ανορεξια

matiamou12

# 7 στις 18/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εισαι κουκλακι?εννοω σε σχεση με την κοπελα...εχεις καποια συν?επισης δεν μας τα λες ολα...οτι αυτη δηλαδη δημιουργουσε μονη τις σκηνες κ.τ.λ?στην αρχη της σχεσης μεχρι να μαθει ο ενας τον αλλον σε συμπεριφορες μπορει να υπαρχουν ξεσπασματα...ξες ε?ειναι απολυτα φυσιολογικο για να  ξανα φουντωνει αυτη η αγαπη...Εγω πιστευω για να ξεκινησεις καβγαδακι πρεπει να σου δωσει ο αλλος αφορμη...κοιτουσες π.χ. αλλες οταν βγαινατε για ποτο?Ησουν δηλαδη καπως σε εισαγωγικα δοτικος στις κοινες σας παρεες μπροστα της?καλα δεν λεμε να αλλαξεις συμπεριφορα εννοω αν την εγραφες στα τετοια σου και εσυ ησουν αλλου οχι απαραιτητα σε γκομενα.

Το γεγονος οτι σε αφησε στην ησυχια σου ειναι αυτο που σε ενοχλει και  δεν αισθανεσαι καλα..δεν βγαινεις κ.τ.λ.μηπως ενδομιχα χωρις να το καταλαβαινεις σου αρεσε που  αισθανοταν  η κοπελα λιγο κομπλεξικη λιγο με τα κιλακια της...σαρεσε ολη αυτη η συμπεριφορα της...γιατι εγω βλεπω να σου λειπει παρα πολυ...και λες στον τιτλο δεν το περιμενες...δηλαδη ηταν σιγουρακι μετα το τελος που εδωσες οτι θα την ξεχασεις?οτι θα την ξεπερασεις?τοσο σιγουρος ησουν για τον εαυτο σου ρε συ που εδωσες και τελος?αλλα η κοπελα δεν ετρεξε απο πισω σου...και μαλλον αυτο σε τσακισε πιο πολυ γιατι ειχες συνηθισει να σου λεει πραγματα...για να σε γυρναει πισω.

Θεωρω οτι αν ξεκινησεις σχεση ή προσπαθησεις ξανα να ερθεις σε επαφη με την κοπελα αυτη..επειδη σου εδιξε τον πραγματικο της εαυτο..αν ξανα κανει τις ιδιες συμπεριφορες...εσυ μπορεις να τον αντεξεις?και να το παραβλεψεις?μπορεις να την αγκαλιαζεις,να την φιλας κ.τ.λ οταν την πιανει ολο αυτο...και να την ηρεμεις?

Επισης θα σου πω κατι επειδη καπνος χωρις φωτια δεν υπαρχει...μηπως ησουν και εσυ καπως φαουλ..σε συμπεριφορες οποτε δεν ξανα προσπαθησε να κανει κατι μαζι σου.Μηπως να διορθωσεις και εσυ κατι σε ολο αυτο για να μπορεσετε να ξανα βρεθειτε πιο κοντα.

Καψουρης εισαι και δεν σου τελειωσε...οταν δεν εχεις διαθεση για πραγματα και ερχεται στο μυαλο σου ενα ατομο...οπως η πρωην  κοπελα σου σημαινει οτι αγαπας.Δες σε ποιο σημειο ειναι και αυτη και αν βρεθειτε σε καποιο αλλο κοινο σημειο συζητηστε το...και βρειτε τα...

https://www.youtube.com/watch?v=Z2G98_X5R-s

Μηπως τελικα ειχε δικαιο που ζηλευε?απλα αναρωτιεμαι γιατι ενω τα ξεκαθαρισες μεσα σου και εδωσες εσυ το τελος τωρα την θελεις.

jimmy1987

# 8 στις 19/7/2016
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Σαλαμίνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 4

Ναι ίσως να έχεις δίκιο παρέλειψα κάποια πράγματα.

Συζητάγαμε σε άλλο επίπεδο στην αρχή. γιαυτό και την είχα ερωτευτεί.(χλευάζαμε τους επιφανειακούς ανθρώπους που κοιτάνε μόνο υλικά αγαθά και λούσα)
Βέβαια οι κολλητές της κάνανε πολύ παρέα με τον κολλητό μου οπότε μπορούσαν να την δασκαλέψουν καλά για το τι θα πει να με εντυπωσιάσει.
Επίσης επηρεαζόταν πολύ εύκολα από τους γονείς της.
Είμαστε μικρή κοινωνία και δυστυχώς ο πλούσιος γαμπρός μετράει αρκετά εδώ πέρα.
Εγώ ένας ιδιωτικός υπάλληλος είμαι που το παλεύει και τα καταφέρνει.
Τώρα στο θέμα της αφορμής που λες ότι πιθανών της έδωσα η ότι τρεφόταν ο ναρκισσισμός μου λόγο της εμφάνισης της.
Εξήγησε μου πώς ένας τέτοιος άνθρωπος μπορεί να :
1.της ξεχωρίζει το φαγητό από κόκαλα σαν να είσαι μικρό κοριτσάκι και θα το κόβει σε κομματάκια για να το φάει.

2.της ζεσταίνει τα ρούχα στην σόμπα για να τα φορέσει.
3.θα καθόταν συνέχεια έξω στην ακτή στην θάλασσα να της κάνει παρέα γιατί δεν ήξερε μπάνιο
4.θα άρπαζε το καταραμένο πακέτο με τα τσιγάρα από τα χέρια της όταν αποφάσισε να αρχίσει το κάπνισμα να το καταστρέψει να το κάνει χίλια κομμάτια για να μην κάνει κακό στον εαυτό της.(γιατί ήμουν πρώην καπνιστής και ξέρω ότι με τον κυκλοθυμικό χαρακτήρα της δεν θα τα κάπνιζε θα την καπνίζαν αυτά).
5.θα έτρεχε αμέσως στο περίπτερο με κάθε της υπογλυκαιμία η επιθυμία γενικά.
6.Ποτέ δεν την άφησα να νιώθει μη επιθυμητή στο κρεβάτι.Και δεν άκουσα ποτέ μου ούτε ένα ευχαριστώ.
Άμα λοιπόν την ήθελα για καβάτζα γιατί να βάλω τον εαυτό μου σε αυτή την διαδικασία.
Για μια ψευτο σιγουριά ;  δεν νομίζω .
θέλω να περπατάω διπλά με τον άνθρωπο που θα έχω δίπλα μου ούτε πίσω του ούτε μπροστά του.(μεταφορικά το λέω το περπατάω. δεν κάναμε τρενάκι στο δρόμο).
Αλλιώς λέγετε αγαπητή φίλη αυτό.
Και ξεκινάει από το γράμμα (Μ) 

Elena_90

# 9 στις 24/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κάθε χωρισμός είναι ένα πένθος. Η απώλεια διάθεσης, ζωτικότητας και τα αρνητικά συνασθμήματα είναι πέρα για πέρα λογικά και φυσιολογικά. Συνδέεσαι με έναν άνθρωπο στα καλά και τα δυσκολα και φτάνει η στιγμή που πρέπει να τον αποχωριστείς και να αποσυνδεθείς από κάθε επικοινωνία, δεν είναι και λίγο.
Όμως εσύ έχεις ανάγκη από μια υγειή σχέση, την οποία η κοπέλα αυτή δεν μπορεί να στην προσφέρει. όχι επειδή δεν θέλει αλλά δεν μπορεί. Εσύ ένας άνθρωπος που της έδωσες σταθερότητα και αγάπη δεν κατάφερες να την κάνεις να ξεπεράσει τις ανασφάλειες του γιατί είναι βαθειά ριζωμένες. Η ίδια πρέπει να το ψάξει μόνη της και με το πέρασμα του χρόνου να βελτιώσει την αυτοεκτίμησή της.
Ακόμη και να γυρίσεις ακόμη και να προσποιηθεί ότι ξεπέρασε τους φόβους της το μυαλό της θα συνεχίσει να γεννά αμφιβολίες και σενάρια, η ζηλεια της θα συνεχίζει να την πνίγει και κατ' επεκταση θα πνίξει και εσένα.
Εδωσες τις ευκαιρίες σου, δεν πέτυχε, δεν κατάφερες να έχεις την σχέση που ήθελες, προσευχήσου κάποτε να το βρει και απλά προχώρα! Θα περάσεις τα συμπτώματα του χωρισμού για κάποιο διάστημα αλλά όταν επανέλθεις να σαι σίγουρος ότι θα νιώθεις καλά με αυτή την αποφασή σου, η οποία σε εξελίσσει!

Elena_90

# 10 στις 24/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κάθε χωρισμός είναι ένα πένθος. Η απώλεια διάθεσης, ζωτικότητας και τα αρνητικά συνασθμήματα είναι πέρα για πέρα λογικά και φυσιολογικά. Συνδέεσαι με έναν άνθρωπο στα καλά και τα δυσκολα και φτάνει η στιγμή που πρέπει να τον αποχωριστείς και να αποσυνδεθείς από κάθε επικοινωνία, δεν είναι και λίγο.
Όμως εσύ έχεις ανάγκη από μια υγειή σχέση, την οποία η κοπέλα αυτή δεν μπορεί να στην προσφέρει. όχι επειδή δεν θέλει αλλά δεν μπορεί. Εσύ ένας άνθρωπος που της έδωσες σταθερότητα και αγάπη δεν κατάφερες να την κάνεις να ξεπεράσει τις ανασφάλειες του γιατί είναι βαθειά ριζωμένες. Η ίδια πρέπει να το ψάξει μόνη της και με το πέρασμα του χρόνου να βελτιώσει την αυτοεκτίμησή της.
Ακόμη και να γυρίσεις ακόμη και να προσποιηθεί ότι ξεπέρασε τους φόβους της το μυαλό της θα συνεχίσει να γεννά αμφιβολίες και σενάρια, η ζηλεια της θα συνεχίζει να την πνίγει και κατ' επεκταση θα πνίξει και εσένα.
Εδωσες τις ευκαιρίες σου, δεν πέτυχε, δεν κατάφερες να έχεις την σχέση που ήθελες, προσευχήσου κάποτε να το βρει και απλά προχώρα! Θα περάσεις τα συμπτώματα του χωρισμού για κάποιο διάστημα αλλά όταν επανέλθεις να σαι σίγουρος ότι θα νιώθεις καλά με αυτή την αποφασή σου, η οποία σε εξελίσσει!

decentintocerberon

# 11 στις 21/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αυτή η κατάσταση μετα το χωρισμό,που κόβεται απότομα η επικοινωνία ,σαν να μην υπήρχε τίποτα μεταξύ των δύο για μένα εξηγείται με έναν απολυτα ,ισοπεδωτικό ,μονόπλευρο τρόπο.Δεν υπήρχε τίποτα εξ' αρχής :-)Θα σε ξαναθυμηθεί πάντως (αν είναι έτσι οπως τα περιγράφεις) όταν χωρίσει με τον επόμενο...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε