Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

φοιτητικη ζωη

Σελίδα : 1

dimi98

# 1 στις 20/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

φοιτητικη ζωη

με αγχωνει το γεγονος οτι θα παω σε μια ξενη πολη που θ ειμαι εντελως αποπροσανατολισμενη δεν ξερω πως να το διαχειριστω 

Arxontoula_

# 2 στις 20/7/2016
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744
'Aρεσαν+: 0%

Αγαπητή Dimi,
ξέρεις πώς τρώγεται ο ελέφαντας;

- Μπουκιά - μπουκιά!

Κάνε μια λίστα με τα πράγματα που σε αγχώνουν, σκέψου ποιοί είναι οι πιθανοί (και απίθανοι) τρόποι να τα διαχειριστείς, κι όπου κολλήσεις, εδώ είμαστε κι εμείς!

Καλή σταδιοδρομία στις σπουδές σου!

Αρέσει στο μέλος somebody961

Giwrgosqqq

# 3 στις 20/7/2016
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 4
Δεν χρειαζεται να σε αγχωνει εφοσον εισαι φοιτητρια :-P Και ατομα θα γνωρισεις και μερη θα δεις!Απλα να κανεις σωστες επιλογες ανθρωπων!Απλα μπαινεις σε ξενα νερα στην αρχη...Ολα θα γινουν

pigassos71

# 4 στις 20/7/2016
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

google map

και καθάρισες

eyaggelos2

# 5 στις 20/7/2016
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 942

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από dimi98

φοιτητικη ζωη

με αγχωνει το γεγονος οτι θα παω σε μια ξενη πολη που θ ειμαι εντελως αποπροσανατολισμενη δεν ξερω πως να το διαχειριστω 

εγω λεω οτι θα ζησεις τα καλυτερα σου χρονια

Αρέσει στο μέλος siopi13

dimi98

# 6 στις 20/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δεν ειναι μονο αυτο ...ειναι μια σχεση που μενει πισω και θελει αγωνα για να διατηρηθει ...αναγκη για δουλεια που χλωμο να βρω καθως δεν εχω ξαναδουλεψει και οσες φορες εχω παει στη αθηνα μου εχουν κλεψει φορτοφολια κινητα κλπ ενω στην επαρχια ειναι αλλιως ο κυκλος ειναι μικρος ξερεις τους ανθρωπους ..παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι το google map θα μουυ χρειαστει 

macbook

# 7 στις 20/7/2016
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.557

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από dimi98

Γιατί; Βλέπω ότι μένεις στην Αθήνα, οπότε σε οποιαδήποτε άλλη πόλη κι αν πας τα πράγματα θα είναι πιο απλά (ίσως πολύ πιο απλά). Αρκεί να φροντίσεις το θέμα της ασφάλειας. Εννοώ να αποφεύγεις να εκθέτεις τον εαυτό σου σε κινδύνους, κάτι που γίνεται μερικές φορές άθελά μας. Και όλα θα πάνε μια χαρά.

macbook

# 8 στις 20/7/2016
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.557

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από dimi98

δεν ειναι μονο αυτο ...ειναι μια σχεση που μενει πισω και θελει αγωνα για να διατηρηθει ...

Αγωνίσου αλλά κράτα και μικρό καλάθι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από dimi98

οσες φορες εχω παει στη αθηνα μου εχουν κλεψει φορτοφολια κινητα κλπ

Εδώ μπερδεύτηκα. Νόμιζα ότι μένεις στην Αθήνα και ότι ετοιμάζεσαι για άλλη πόλη.

mixfrag

# 9 στις 20/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

καλό μου κορίτσι, οι φόβοι σου είναι δικαιολογημένοι. Το να φεύγεις πρώτη φορά από το σπίτι σου και να καλείσαι μάλιστα να ζεις σε μία μεγαλούπολη, για τους περισσότερους είναι τρομακτικό, όχι μόνο για εσένα.

Από την άλλη, δεν είναι κάτι που είναι έξω από τις δυνατότητες και ικανότητές σου. Από τη στιγμή που κατάφερες να περάσεις στις πανελλήνιες εξετάσεις, έχεις ήδη αποδείξει σε όλους (και στον εαυτό σου) ότι διαθέτεις αρκετά εφόδια για να τα καταφέρεις ΚΑΙ στη μεγάλη αυτή αλλαγή.Σκέψου ότι στην θέση αυτή δεν είσαι μόνο εσύ, αλλά και εκατοντάδες άλλοι φοιτητές. Θα βρεις συμπαράσταση και αξιόλογα άτομα να σε βοηθήσουν ανάμεσά τους, αλλά και να τους βοηθήσεις. Το ζήτημα της σχέσης είναι σοβαρό. Πράγματι οι σχέσεις όταν αυξάνει η απόσταση κλονίζονται. Οι ποιητές βέβαια λένε ότι είναι όπως ο αέρας και η φωτιά. Αν η φωτιά είναι μικρή, ο αέρας την σβήνει. Αν η φωτιά είναι μεγάλη, ο αέρας την δυναμώνει. Εκ του αποτελέσματος θα καταλάβεις πόσο μεγάλη είναι η φωτιά στη σχέση σας.Μπροστά σου ανοίγεται ένας συναρπαστικός κόσμος. Έλα με θάρρος και με προσοχή και όλα θα πάνε καλά.

eyaggelos2

# 10 στις 20/7/2016
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ελλάδα

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από mixfrag

καλό μου κορίτσι, 

βλεπω μπηκες δυναμικα στο φλορουμ...

dimi98

# 11 στις 20/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ειλικρινα πιστευεις οτι ειναι ασφαλες να παραθετεις παντα τα αληθινα σου στοιχεια ..αγχνοησε την πριοχη...

mixfrag

# 12 στις 21/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από eyaggelos2

βλεπω μπηκες δυναμικα στο φλορουμ...

και δεν έχεις δει ακόμα τίποτα!

eyaggelos2

# 13 στις 21/7/2016
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ελλάδα

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από mixfrag

και δεν έχεις δει ακόμα τίποτα!

χα χα!! λιγη υπομονη 

IM____

# 14 στις 21/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από dimi98

δεν ειναι μονο αυτο ...ειναι μια σχεση που μενει πισω και θελει αγωνα για να διατηρηθει ...αναγκη για δουλεια που χλωμο να βρω καθως δεν εχω ξαναδουλεψει και οσες φορες εχω παει στη αθηνα μου εχουν κλεψει φορτοφολια κινητα κλπ ενω στην επαρχια ειναι αλλιως ο κυκλος ειναι μικρος ξερεις τους ανθρωπους ..παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι το google map θα μουυ χρειαστει 

Πολύ σωστά το λες, σχέση, καθώς σαν σχέση το βλέπεις και όχι σαν άνθρωπο. Ευκαιρία λοιπόν αυτός ο άνθρωπος να γλυτώσει από αυτή τη σχέση. Που να 'ξερε πως εσύ ταρακουνιέσε για άλλον.

matiamou12

# 15 στις 22/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ρε κοριτσι αυτα τα λενε πρωτα πρωτα..οτι θα πας φοιτητρια στην Αθηνα απο την επαρχια...ασε και εγω θα τα ειχα χαμενα μην νομιζεις.Με μπερδευει η τοποθεσια σου στο προφιλ που λες Αθηνα...αχ κοριτσι ποιον γκουγλ μαπ...μαθε τουλαχιστον τα βασικα για τις διαδρομες.Ποιο ευκολο να βρεις δρομους στο εξωτερικο παρα σε αυτην την τεραστια πολη που νιωθεις πιο μικρος και απο μυρμηγκι...σορρυ παιδια δεν γνωριζω.

Οσο για την σχεση σου..αν υπαρχει αγαπη ας πηγαινοερχεστε...δεν θα παθετε τιποτα.Κουραστικο βεβαια αλλα μετα ας αποφασισει και ο ιδιος...τι θελει γιατι θα εχεις και διαβασμα...Ομως απο την αλλη θα ειναι και αλλα παιδια απο αλλες πολεις...οποτε νομιζω και αλλοι θα εχετε το ιδιο θεματακι...

Αχ καλα ξεκινηματα σε αυτην την τεραστιουπολη...ετσι την θεωρω την Αθηνα.Καλο κουραγιο...καλη υπομονη.Να σου πανε ολα καλα κοριτσι εκει κατω.

https://www.youtube.com/watch?v=t869U87vOUc

Μακάρι να υπήρχε αυτή η Αθήνα...

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost