Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Του αρεσω αλλα...

Σελίδα : 1

Nicole91

# 1 στις 27/7/2016
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 38
'Aρεσαν+: 0%

Του αρεσω αλλα...

Θα προσπαθησω να ειμαι περιληπτικη.

Εχω ξεκινησει μια καινουρια δουλεια και εχω γνωρισει ενα παιδι. Τον συμπαθησα με τον καιρο αρκετα. Εχει πολυ πλακα και ειναι πολυ καλο παιδι, προθυμο, ευγενικο κλπ. Αλλα παιδι...ειμαι 25 κ αυτος 19Εδω κ παρα πολυ καιρο (ισως κ εξ αρχης) εχω υπονοιες οι του αρεσω. Και μαλιστα θεωρω οτι του αρεσω με αυτην  την εννοια την ωραια, ενα ομορφο συναισθημα. Μου δινει την εντυπωση πως θα με βοηθησει σε οτιδηποτε χρειαστω, οτι νοιαζεται για μενα κ οτι θα μπορουσε να κανει πολλα για μενα.Τελοσπαντων... νιωθω τις τελευταιες μερες οτι θελει να μου το πει. Θα ηθελα πολυ να νιωθω κατι παραπανω γι αυτον γιατι πιστευω οτι αξιζει σαν ατομο για σχεση αλλα τον βλεπω μονο φιλικα.Πραγματικα περναω παρα πολυ ωραια μαζι του. Τον βλεπω καθε μερα λογω δουλειας κ πραγματικα με χαλαρωνει η παρουσια, γελαω πολυ μαζι του και καθεται να με ακουσει σε οποιοδηποτε προβλημα μου.Το θεμα μου ειναι τι μπορω να κανω ωστε να μην χασω την παρεα του. Δεν θελω σχεση μαζι του αλλα θα ηθελα να κανουμε παρεα. Θεωρω ομως πως αν τελικα εκφρασει τα συναισθηματα του θα ειναι αμηχανα τα πραγματα μεταξυ μας για να συνεχισουμε να κανουμε παρεα.Θα ηθελα γνωμες για το πως θα μπορουσα να διαχειριστω το θεμα.Ευχαριστω!

Anthrakas

# 2 στις 27/7/2016
author
Ανδρας / 53 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 106

25 εσυ 19 αυτος,σχεση διχως μέλλον...ξανασκέψου το,εκτος εαν τον θέλεις μέχρι να βρεις καποιον πιο συμβατό.

Αρέσει στο μέλος e-answer

broomstick

# 3 στις 27/7/2016
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

ευκολακι...φιλοι με ωφελη...

θα του εξηγησεις οτι δεν γουσταρεις σοβαρη σχεση αυτην την εποχη η οτι η διαφορα ηλικιας ειναι αρκετη ωστε να μην εχει συνεχεια αυτη η σχεση αλλα δεν θα σας εμποδιζει να συνευρισκεστε κανα 2 φορες την εβδομαδα...για να αλλαζετε λαδια...

ετσι και εσυ θα εχεις και την παρεα του και ελευθερο σεξ και αυτος θα χαιρεται την κορμαρα σου και θα αποκταει και εμπειριες

Nicole91

# 4 στις 27/7/2016
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 38
Θα μπορούσα άνετα να το σκεφτώ έτσι... Η δουλειά θα είναι ως αρχές φθινοπώρου οπότε γιατί να μην ζούσα μια περιπέτειούλα? Θα το έκανα χωρίς σκέψη. Στο συγκεκριμένο άτομο όμως δεν μπορώ να το κάνω αυτό. Δεν του αξίζει. Δεν είναι απλά ότι με θελει, ότι με θελει ερωτικά ή να περάσει τον καιρό του. Πετάει κατά καιρούς υπονοούμενα, κάνει κάποιες κινήσεις όμορφες κ νιώθω ότι αισθάνεται κάτι πιο βαθύ. Δεν είναι απλά ότι δεν θέλω να τον πλήγωσω. Είναι ότι μου αρέσει η παρέα του. Και ειδικά στην δουλειά που ξεκίνησα την παρέα του την έχω ανάγκη...

achinos

# 5 στις 27/7/2016
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Sorry ρε κοπέλα, αλλά μόνο ερωτική μπορεί νάναι η σχέση που μπορεί νάχει μια γυναίκα μ έναν άνδρα;

αν δε νοιώθει, όλα αυτά που λες πως είναι, δεν είναι.
Δλδ έχουμε διάφορες σχέσεις με το άλλο φύλο, σε κάποιες κρύβεται κ το ερωτικό στοιχείο, απο μας, από τους άλλους ή κ από τους δυο.
Ε, δε τα φιάχνουμε με όλους, ΔΕΝ ταιριάζει έτσι.
Αν δεν μπορούμε νάχουμε το ερωτικό μ έναν άνθρωπο που μας αρέσει κ κατά τα άλλα

έχουμε αυτό που μπορούμε.

Φυσιολογικό.
Αρέσει στο μέλος Paralia48

Elena_90

# 6 στις 28/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Και ειδικά στην δουλειά που ξεκίνησα την παρέα του την έχω ανάγκη...
Αυτό ίναι ο βασικός σου προβληματισμός. Γιατί είσαι 25 χρονών και νομιζω γνωρίζεις πως να ξεκαθαρίσεις τη δική σου θέση.
Αλλά δεν μπορείς να κάνεις τίποτε. Ούτε  να προσποιηθείς ότι τον θες για να μην φύγει η σανίδα σωτηρίας ούτε να παίζεις την παπια. Ελπίδα ναυνεχίσετε την παρέα υπάρχει μόνο αν είσαι ξεκάθαρη!!
Το πιο έντιμο και σωστό είναι να του δειξεις τα φιλικά σου συναισθήματα ξεκάθαρα και με τον τρόπο σου. Ούτε νανα αφήνεις ερωτηματικά στον αέρα ούτε να αφήνεις το υπονοουμενο του χωρίς απάντηση.
Και εν τελει να είσαι ειλικρινης και αμα εκεινος επιλέξει να μην συνεχίσει παρέα θα βρεις το δικό σου τρόπο να σταθείς στη δουλειά ενα πιο εποικοδομητικό που δεν πατά πάνω σε συναισθήματα άλλων!

matiamou12

# 7 στις 2/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εσυ τελικα δεν τον θελεις ερωτικα αλλα φιλικα...αν τον εβλεπες με αλλη στο πλευρο του...να ειναι τοσο χαλαρος τοσο ευχαριστος να την στηριζει...κ.τ.λ ενω  δεχεται να  εισαι εν τελει στο φιλικο του περιγυρο  και θα μαθαινεις νεα του μια στο τοσο για το ποσο ωραια περναει με αυτην την κοπελα...?πως θα ενιωθες?το εχεις σκεφτει?

Ναι η ηλικια ειναι ενα θεμα...μεγαλο...και δεν σημαινει οτι ο μικροτερος ειναι ανωριμος κ.τ.λ.το αντιθετο ισως ο μεγαλυτερος αποδειχτει πιο ανωριμος...απλα εχεις αλλες ιδεες και αλλα θελω τα οποια δεν ειναι καθολου ασχημα θα μπορουσε και ο μικροτερος μια ωραια μερα να φαει φλασια και οτι θελει αλλα πραγματα και οτι δεν του κανεις και καλα στον χαρακτηρα...την ηλικια δεν την κοιτανε...μετα τους βγαινει μια κυκλοθυμια.

Ειναι μοδα τωρα οι μικροτεροι με μεγαλυτερες το εκαναν ολες οι διασημες με τους π.χ. ποδοσφαιριστες...και ξεσαλωσαν...

Λοιπον αν τον θες φιλικα απλα μαζευεσε και δεν εχεις γελακια τοσα πολλα για να  μην δινεις ελπιδες...γιατι τωρα δινεις καποιες ελπιδες.

Enikos

# 8 στις 2/8/2016
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.950

Να φυστικωσει θελει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Nicole91

Του αρεσω αλλα...

Θα προσπαθησω να ειμαι περιληπτικη.

Εχω ξεκινησει μια καινουρια δουλεια και εχω γνωρισει ενα παιδι. Τον συμπαθησα με τον καιρο αρκετα. Εχει πολυ πλακα και ειναι πολυ καλο παιδι, προθυμο, ευγενικο κλπ. Αλλα παιδι...ειμαι 25 κ αυτος 19Εδω κ παρα πολυ καιρο (ισως κ εξ αρχης) εχω υπονοιες οι του αρεσω. Και μαλιστα θεωρω οτι του αρεσω με αυτην  την εννοια την ωραια, ενα ομορφο συναισθημα. Μου δινει την εντυπωση πως θα με βοηθησει σε οτιδηποτε χρειαστω, οτι νοιαζεται για μενα κ οτι θα μπορουσε να κανει πολλα για μενα.Τελοσπαντων... νιωθω τις τελευταιες μερες οτι θελει να μου το πει. Θα ηθελα πολυ να νιωθω κατι παραπανω γι αυτον γιατι πιστευω οτι αξιζει σαν ατομο για σχεση αλλα τον βλεπω μονο φιλικα.Πραγματικα περναω παρα πολυ ωραια μαζι του. Τον βλεπω καθε μερα λογω δουλειας κ πραγματικα με χαλαρωνει η παρουσια, γελαω πολυ μαζι του και καθεται να με ακουσει σε οποιοδηποτε προβλημα μου.Το θεμα μου ειναι τι μπορω να κανω ωστε να μην χασω την παρεα του. Δεν θελω σχεση μαζι του αλλα θα ηθελα να κανουμε παρεα. Θεωρω ομως πως αν τελικα εκφρασει τα συναισθηματα του θα ειναι αμηχανα τα πραγματα μεταξυ μας για να συνεχισουμε να κανουμε παρεα.Θα ηθελα γνωμες για το πως θα μπορουσα να διαχειριστω το θεμα.Ευχαριστω!

IM____

# 9 στις 8/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Nicole91
Δεν είναι απλά ότι δεν θέλω να τον πλήγωσω. Είναι ότι μου αρέσει η παρέα του. Και ειδικά στην δουλειά που ξεκίνησα την παρέα του την έχω ανάγκη...

Ωραία. Εφόσον έχεις ανάγκη μέχρι να τελειώσει η δουλειά, το συνεχίζεται έτσι (γιατί μπορεί και να γουστάρει και να στραβώσει) και μετά του εκμυστηρεύεσαι τα "φιλικά" σου αισθήματα και θελήματα και άμα θέλει...

Για το ενδεχόμενο να σου την πέσει, σε τέτοια περίπτωση πες του καμιά μλκία του στυλ "έχω σχέση", "είμαστε στα χωρίσματα με τον πρώην", ή "χώρισα πρόσφατα" (για να έχει το κίνητρο να συνεχίζει επιφυλακτικά).

crhistos

# 10 στις 2/9/2016
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Απαντήσεις: 167

Κοιτα τοτε μεσα απο συζητησεις που κανετε να του δωσεις να καταλαβει πως δεν προκειτε να γινει κατι μεταξυ σας και μην τον αφησεις να φτασει να στα ζητησει και να φαει ακυρο αν τον συμπαθεις πραγματικα.

aggelosaggelos

# 11 στις 4/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σόρυ κορίτσια αλλά εσείς για χαζό ψάχνετε. Το σωστό θα ήταν να σε κάνει παρέα και όλα τα λοιπά,αυτός που κοιμάσαι μαζί του. Δεν γίνεται άλλος...πίνει άλλος...πληρώνει τον λογαριασμό. Απογοητεύομαι όταν βλέπω πόσο κυνικά τα βλέπετε τα πράγματα οι γυναίκες. Τι μπορώ να έχω,τι θα χάσω,τι θέλω από αυτόν. Αν έγραφε το παιδί εδώ,θα του έλεγα να σταματήσει να είναι καληνυχτάκιας. Είναι πλεονεξία να θέλεις όλο το πακέτο του συντρόφου από κάποιον που δεν είναι και δεν θες να γίνει ποτέ εραστής σου.

Attactos

# 12 στις 17/9/2016
author
Ανδρας / 24 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Γεώργιος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 101

Broomstick

Mενω αγώνος από το ποσο βρώμικο είναι το μυαλό ορισμένων!Φιλοι με οφέλη;;;!!! Αυτό δε λέγεται φίλοι μπουρδέλο λέγεται! Συγχαρητήρια για τον τρόπο που βλέπεις τα πράγματα!

Attactos

# 13 στις 17/9/2016
author
Ανδρας / 24 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Γεώργιος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 101

Broomstick

Mενω αγώνος από το ποσο βρώμικο είναι το μυαλό ορισμένων!Φιλοι με οφέλη;;;!!! Αυτό δε λέγεται φίλοι μπουρδέλο λέγεται! Συγχαρητήρια για τον τρόπο που βλέπεις τα πράγματα!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε