Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

είναι σφιχτός η μου φαίνεται

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Veron123

# 1 στις 27/7/2016
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Γεια σας !! Για να μπω κατευθείαν στο θέμα.  Είμαι μαζί με ένα παιδι εδω και ένα μηνα περίπου ( μικρό χρονικό διάστημα). Έχει δικιά του δουλειά εγω μέχρι πρόσφατα ήμουν φοιτήτρια. Το πρόβλημα είναι οτι η θεωρεί οτι μπορεί να μου τρέχουν απ τη τσέπη η είναι τσιγκούνης και έχει βρει κορόιδο. Γενικότερα λόγω της εποχής και της οικονομικής δυσχέρειας αλλα και λόγω του χαρακτήρα μου δεν μ αρεςει ο άντρας να πληρώνει πάντα. Είμαι της άποψης οτι ναι πρέπει ενιοτε να πληρώνει χωρίς αυτο να σημαίνει πάντα. Αυτο και λόγω του προτύπου άντρα που έχει δημιουργηθεί κατα καιρούς απ τις γυναίκες και την ιδια τη κοινωνία. Ομως Θεωρω ως καλύτερη και πιο δίκαιη λυςη μισά μισά για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. Και αυτο δεν με πειράζει καθόλου. Anyway - ειδικότερα τις 2 πρώτες φορές που βγήκαμε κέρασε εκείνος και το δέχτηκα . Μετα για να μη αισθάνομαι και εγω άσχημα κέρασα. Και έπειτα τις επόμενες φορές του πέρασα το στυλ μισά μισά. Εκείνος όμως μάλλον το έχει εκλάβει αλλιώς διότι π.χ πάμε κάπου με το αμάξι μου δεν μου βάζει ποτε βενζίνη και δεν δίνει ούτε πχ διόδια η καφέ κτλ ( προφανώς αυτο το λέω για μακρινές αποστάσεις όχι για κοντινές ). Επιπλέον δυο ακόμα φορές που βγήκαμε και μου έκαναν εντυπωςη τη μια ξέχασε να βγάλει λεφτά απ τη τράπεζα και έτυχε κιόλας εκείνη τη μέρα εκτός απο ποτό να θέλει και να φάει σε εστιατόριο ( που τελικώς εγω πλήρωσα και δεν μου έδωσε καν τα μισά ισχυριζόμενος οτι θα μου τα έδινε την επόμενη ) και άλλη μια παρόμοια κατάσταση όπου πλήρωσε μεν αλλα πολυ λιγότερα σε σχέση μ εμένα. Επίσης κινείται με το δικό μου αμάξι εφόσον εκείνος ακόμα δεν έχει. Σαν υποσημείωση θέλω να αναφέρω οτι δεν πεινάει ξερω οτι έχει αρκετά χρήματα για την εποχή. Δεν ξερω τι να κάνω ήμουν πολυ ενθουσιασμενη και μ αρεςει σε όλο τα υπόλοιπα θέματα αλλα το συγκεκριμένο με ξενερώνει πολυ όχι απ θέμα χρημάτων μονο που στη ουσία είναι διπλάσια έξοδα όσο στη σκέψη και μονο οτι μπορεί να εκμεταλλεύεται το γεγονός οτι δεν απαιτώ και δεν τα ζητάω. Εντάξει σχέση σχέση αλλα στο τέλος δεν θα μείνει τιποτα

thanos293

# 2 στις 27/7/2016
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Γερμανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 743

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Veron123

Επίσης κινείται με το δικό μου αμάξι εφόσον εκείνος ακόμα δεν έχει.

Στον μήνα που τα χετε δλδ του δίνεις το αμάξι σου επειδή δεν έχει;Και φταίει αυτός;Με το ζόρι το παίρνει;

Αρέσει στο μέλος Enikos

achinos

# 3 στις 27/7/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Veron123

Ό, τι φαίνεται, αυτό ακριβώς κ είναι.

Αρέσει στα μέλη siopi13, MiltosRNLI1930

MiltosRNLI1930

# 4 στις 27/7/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Παντα ειχα την εικονα

αγορας καρπουζιου οταν εβλεπα ζευγαρια να μετρανε τα λεφτα μισα-μισα στο τραπεζι και σκεπτομουν πως στο διαολο γινεται μετα το νταραβερι στο ντιβανι

Αρέσει στα μέλη Enikos, siopi13 και σε ακόμα 3 μέλη.

broomstick

# 5 στις 27/7/2016
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

τοση ωρα προσπαθω να βρω καμμια εξυπναδα να γραψω αλλα δεν μου κατεβαινει τιποτα...σταφιδιασα

στο μηνα πανω αρχισες ηδη να ξενερωνεις...διμηνο δεν θα υπαρχει...
αλλα να καταλαβετε και οι γυναικες ποσο στραβα του καθεται του αντρα οταν δεν κανει μια κινηση να πληρωσει η γυναικα...και αυτο το μισα μισα ειναι μαλακιες...αν γουσταρεις κυρια μου μια στις τοσες κανε και ενα τραπεζι...η αν μενετε μαζι φτιαξτε κοινο ταμειο
Αρέσει στο μέλος Enikos

Paralia48

# 6 στις 27/7/2016
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.086

Λοιπόν, ναι έχει βρει κορόιδο.
Από δω και πέρα εφάρμοσε το εξής : ξέχνα εσύ το πορτοφόλι, να σηκώσεις λεφτά από τράπεζα κ.λ.π. για να δούμε, τι θα γίνει...

Αρέσει στα μέλη e-answer, Veron123

MiltosRNLI1930

# 7 στις 27/7/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση

To ατυχες

γεγονος που δεν το πολυσκεπτεται η γυναικα επανω στον ενθουσιασμο της ,ειναι οτι ο "σφιχτος " εκτος απο το χρημα ειναι και σφιχτος στο σαπουνι και το νερο και περιμενει τις εκπτωσεις να αγορασει καινουρια σωβρακα .

Αρέσει στα μέλη Veron123, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

jane-do

# 8 στις 27/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αγαπητή θεματοθέτρια μήπως είναι και δυσκοίλιος;

MiltosRNLI1930

# 9 στις 27/7/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση

Ασε

που αγοραζει κολωνια χυμα απο ταμιτζανα απο το ψιλικατζιδικο της γειτονιας του και ολα τα τραπεζια στο Υπερ-λουξ ταχυφαγειο τους κοιταζουν περιεργα

Αρέσει στα μέλη Enikos, Paralia48

Paralia48

# 10 στις 27/7/2016
author
Αλλη χώρα

κοίτα Μίλτο, υπάρχουν σφιχτοί και σφιχτοί. ...
Είπα και κάπου αλλού, ξέρω έναν, που ο ίδιος ντύνεται με HUGO BOSS, κολώνιες πολυτελείας, αλλά η γυναίκα του με LIDL μπλουζάκια. Η δικαιολογία είναι <<εγώ τα προσέχω τα ρούχα μου. Αυτή και να τα πάρει, θα τα καταστρέψει>>.

Paralia48

# 11 στις 27/7/2016
author
Αλλη χώρα

Είπα και κάπου αλλού, ξέρω έναν, που ο ίδιος ντύνεται με HUGO BOSS, κολώνιες πολυτελείας, αλλά η γυναίκα του με LIDL μπλουζάκια. Η δικαιολογία είναι <<εγώ τα προσέχω τα ρούχα μου. Αυτή και να τα πάρει, θα τα καταστρέψει>>.

ROCK-54

# 12 στις 27/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ο τυπος ειναι

οχι σφιχτος,αλλα ενας μιζερος τσιγκουνης κ μικροεκμεταλευτης!

Ανθρωποι σαν αυτον ειδικα οταν εχουν χρηματα ,αλλα ευκολα ξεχνουν η παραληπουν ειναι σφιχτοκολοι σε ολα,ακομα και στα αισθηματα.Στειλ'τον απο'κει που ηρθε,διαφορετικα αυριο θα χρονομετρα ποση ωρα δουλευει ο θερμοσιφωνας και πως και που ξοδευεις τα δικα σου χρηματα.Δεν υπαρχει χειροτερος απο τον ψευτη,τον στενοκαρδο κ τον τσιγκουνη !

somebody961

# 13 στις 27/7/2016
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Paralia48

Το όλο πρόβλημα βρίσκεται στο "αυτή".

Γιατί τι; και την κολώνια θα καταστρέψει;

Επειδή, αν δεν ήταν μέσα του η "ΑΥΤΗ", τότε θα προτιμούσε να βάλει ο ίδιος τα πρόχειρα, και τη γυναίκα του να την έχει ΚΥΡΙΑ
κυρίως για τον ίδιο!

Να κάνω και μια πρόχειρη μετάφραση;

"Ντύνομαι με χχχ, κολώνιες πολυτελείας γιατί στη δουλειά μου έχω πολλά γκομενάκια που γουστάρω και κάνω το παν να τα ρίξω στο κρεβάτι.

ΑΥΤΗ τι τα θέλει τα πολυτελείας; Για ποιον γκόμενο; Εκεί, με τα κουρέλια θα την έχω, η δουλειά της είναι να μεγαλώσει τα παιδιά μου."

Αρέσει στα μέλη 2_L8_, Katia_80

pigassos71

# 14 στις 27/7/2016
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από MiltosRNLI1930

Ασε

που αγοραζει κολωνια χυμα απο ταμιτζανα απο το ψιλικατζιδικο της γειτονιας του και ολα τα τραπεζια στο Υπερ-λουξ ταχυφαγειο τους κοιταζουν περιεργα

σιγα μην αγοραζει κολωνια

καθε Μ Παρασκευή πιανει πρωτη μουρη στον επιταφιο

και δεχεται τονους κολωνια "μυρτω"

απο τους πιστους που ραίνουν απο τα μπαλκόνια

Αρέσει στα μέλη Paralia48, MiltosRNLI1930

achinos

# 15 στις 27/7/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Σφιχτός στα λεφτά, σφιχτός κ στα αισθήματα.

Παρταόλας στα λούσα, παρταόλας κ στην οικογένεια.

Ο γνωστός σου παραλί, απ ΑΥΤΗΝ θα το βρει.
Ο ψωρίλας απ τα lidl,

Αρέσει στο μέλος Paralia48

eyaggelos2

# 16 στις 27/7/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Απαντήσεις: 942

ε τωρα ρε κοριτσια θελετε και  να σας πληρωνουμε  για να σας μαμαμε;;;

somebody961

# 17 στις 27/7/2016
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Ναι, γιατί αλλιώς θα σε στείλουν πίσω στη γαμά σου!

eyaggelos2

# 18 στις 27/7/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Απαντήσεις: 942

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από somebody961

Ναι, γιατί αλλιώς θα σε στείλουν πίσω στη γαμά σου!

το ζητημα ειναι αν αξιξει σημερα να εχεις γκομενα γιατι τα εξοδα της ειναι τοσο πολλα που οι περισσοτεροι νεαροι  δεν μπορουν να ανταπεξελθουν.

πλακα πλακα στο μεταξουργειο οι τιμες ειναι  10 ευρω  στην φυλης 20 και αλλου 5 ευρω μην γραψω τωρα τις περιοχες γιατι μας παρακολουθουν και μικρα παιδια... υπαρχει σημερα ελληνιδα που μπορει να προσφερει κατι περισσοτερο στο κρεβατι  απο μια 2 μετρη ρουμανα;;

λοιπον εχουμε και λεμε...

5 ευρα τα λουλουδια αν ειναι καινουρια σχεση...

4  ευρω ο πυραυλος της δελτα

7-8  οι καφεδες

4 τουλαχιστον να της αγορασεις και ενα γλυκο στην επιστροφη

25 εωρω αν την πας σε μια γαμιστρονα χοτελ για 2 ωρες να ζησει τον ερωτα της...

δεν τολμω να υπολογισω βενζινες λαδια κτλ αν την πας με αυτοκινητο

ε, ειναι πολλα...

jane-do

# 19 στις 27/7/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εμ για αυτό ξαναγράφτηκα στο φόρουμ...Ένας Ευάγγελος την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα.

MiltosRNLI1930

# 20 στις 27/7/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση

Πολυαγαπημενη μου

Paralie 

Ειναι οπως μαθει ο καθενας .Αυτος ο φιλος σου μεγαλωσε μεσα στο γουστο Η φιλη σου κοιμοταν κατω απο το μουσαμα με τα καρπουζια και εκανε τα τσισα της διπλα στο διαφορικο του φορτηγου καθε πρωι .Αγοραζε δε μπλουζακια απο το παζαρι ανημερα της Αγιας Βαρβαρας

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Paralia48

Αρέσει στο μέλος Paralia48
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε