Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δε μου αρεσει το σεξ με τον αντρα μου.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

papa-kitty

# 1 στις 4/8/2016
author
Γυναίκα / 39 / Σε διάσταση
Αλλη χώρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 400
'Aρεσαν+: 0%

Εδω και πολυ καιρο σταματησα να τον θελω. Δε τον βλεπω σαν αντρα. . Συγκεκριμενα απο οταν γιναμε γονεις κι επειτα. Ολες τις φορες υποκρινομαι οτι μου αρεσει το κρεβατι,αλλα το σιχαινομαι. Νομιζω οτι η αιτια ειναι η μανα του και οτι ειναι πολυ μαμακιας και τον κανει οτι θελει,γιαυτο εχω ξενερωσει . πχ και αρρωστο ναναι το μωρο, αν του κλαφτει οτι θελει να το δει, θα το παρε κρεβατωμενο και θα της το παει να την διασκεδασει την [email protected]@.

Εμενα το σεξ ηταν το αλφα και το ωμεγα της ζωης μου. Αλλα απο οταν σταματησα να θελω σεξ μαζι του, σταματησε να μου αρεσει και η διαδικασια ολοκληρη. το 2016 καναμε μια φορα ή 2 , δε θυμαμαι. Αρχιζω να μισω το σεξ επειδη δε το εχω. Δε μπορω να απατησω. δεν ειναι του γουστου μου.

Επισης 2 φορες ειδα πονηρα ονειρα με ενα ατομο απο το φιλικο περιβαλλον και απο τοτε σταματησα να τον δεχομαι σπιτι μου απο ντροπη. Αλλα μεσα μου θελω πολυ να γινουναυτα που βλεπω στον υπνο μου!

Αισθανομαι ανολοκληρωτος ανθρωπος επειδη απο μια ηλικια και επειτα το σεξ ειναι απαραιτητο στη ζωη μας και εγω αρχιζω να μοναστηριαζω στο μυαλο-παλι καλα πουειδα και τα ονειρα γιατι σκεφτηκα να εξεταστω.

eyaggelos2

# 2 στις 4/8/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 942

νομιζω η μονη σου ελπιδα ειναι μια συζητηση εφ ολης της υλης με τον αντρα σου.

δυσκολο το βλεπω η αιτια να ειναι η μαμα του αυτο μαλλον ειναι μια αφορμη. αν το παρεις αποφαση οτι ετσι ειναι πολλοι αντρες τι αλλο υπαρχει που δεν σου αρεσει πανω του;; μηπως ειναι κατι που μπορει να διορθωθει;;;

Giannispsy

# 3 στις 4/8/2016
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 18

Θεωρώ ότι σε μια σχέση έρχεται πάντα ένας κορεσμός πολλές φορές. Αυτός ο κορεσμός έρχεται εξαιτίας της ρουτίνας και της μεγάλης δύναμης της συνήθειας. Δυστηχώς δεν είμαστε πάντα σε κατασταση να αντιλυφθούμε τα ακριβή αίτια και συνήθως θεωρούμε σαν αιτία κάτι άλλο που πιθανόν να μας προβληματίζει. Η καλύτερη λύση σ'αυτό νομίζω ότι είναι οι αλλαγές στην τρόπο ζωής μας και στην καθημέρινότητά μας. Μπορείς να αρχίσεις με μικρες αλλαγές στην καθημερινότητα σου και ακόμη καλύτερα θα ηταν αν αυτες οι αλλαγες συμπεριλαμβαναν και κοινα πραγματα που κανεται με τον αντρα σου.

inioxos52

# 4 στις 4/8/2016
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Και δεν μου λες κοπελια, τον τυπο πριν τον παντρευτεις τον διατηρουσες σε απειραχτη συσκευασια δωρου την οποια ουσιαστικα ανοιξες  μετα την ελευση του παιδιου, οποτε και ανακαλυψες πως το παιχνιδι ηταν ελλατωματικο και γιαυτο το πεταξες?  Γιατι δεν το πηγαινες πισω απο κει που το πηρες, για να στο αλλαξουν?

Εισαι ολοκληρη γυναικα, και μας λες οτι εξαιτιας της μανας του, αναγκαζεσαι να εκπληρωνεις τα συζυγικα σου καθηκοντα με το ζορι δυο φορες τον χρονο?  Και ενω σου αρεσαν τα ακροβατικα πριν, τωρα τα σιχαινεσαι εκτος κι αν τα κανεις με αυτον που πλεον γουσταρεις δηθεν στο μυαλο σου? 

Αντε κοπελα μου να κανεις οτι γουσταρεις, και απαλλαξε αυτον τον δυστυχο τον αντρα σου απο την παρουσια σου, αλλα προσεξε. Οχι απο την παρουσια του παιδιου σας στην ζωη του. Παρουσια που ειναι σημαντικη για αυτον, αλλα και για το παιδι σας κυριως.

Θα σου ελεγα δε, εαν το βαριεσαι το παιδι και μετανοιωσες που το εκανες, δωστο να το μεγαλωσει αυτος, και κανε εσυ την ζωη σου χωρις δηθεν ντροπες και επιφυλαξεις. Θαναι καλυτερα για ολους.

Γυναικες...πεταμενα λεφτα ρε γμτ μου...

Αρέσει στα μέλη JohnSnow1983, Anonymous1992 και σε ακόμα 2 μέλη.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

eyaggelos2

# 5 στις 5/8/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 942

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από inioxos52

Γυναικες...πεταμενα λεφτα ρε γμτ μου...

ρε φιλε εσυ ακομα τις πληρωνεις;;;

εγω εχω κανονισει και μου τα πληρωνουν ολα αυτες.

βενζινες κερασματα δωρα φαγητο δεη οτε

τα 3 τελευταια η μανα μου

Αρέσει στο μέλος Anonymous1992

Enikos

# 6 στις 5/8/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.038

Απο δικαιολογιες πολλες...

Αιτιολογησεις δεν βλεπω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από papa-kitty

Εδω και πολυ καιρο σταματησα να τον θελω. Δε τον βλεπω σαν αντρα. . Συγκεκριμενα απο οταν γιναμε γονεις κι επειτα. Ολες τις φορες υποκρινομαι οτι μου αρεσει το κρεβατι,αλλα το σιχαινομαι. Νομιζω οτι η αιτια ειναι η μανα του και οτι ειναι πολυ μαμακιας και τον κανει οτι θελει,γιαυτο εχω ξενερωσει . πχ και αρρωστο ναναι το μωρο, αν του κλαφτει οτι θελει να το δει, θα το παρε κρεβατωμενο και θα της το παει να την διασκεδασει την [email protected]@.

Εμενα το σεξ ηταν το αλφα και το ωμεγα της ζωης μου. Αλλα απο οταν σταματησα να θελω σεξ μαζι του, σταματησε να μου αρεσει και η διαδικασια ολοκληρη. το 2016 καναμε μια φορα ή 2 , δε θυμαμαι. Αρχιζω να μισω το σεξ επειδη δε το εχω. Δε μπορω να απατησω. δεν ειναι του γουστου μου.

Επισης 2 φορες ειδα πονηρα ονειρα με ενα ατομο απο το φιλικο περιβαλλον και απο τοτε σταματησα να τον δεχομαι σπιτι μου απο ντροπη. Αλλα μεσα μου θελω πολυ να γινουναυτα που βλεπω στον υπνο μου!

Αισθανομαι ανολοκληρωτος ανθρωπος επειδη απο μια ηλικια και επειτα το σεξ ειναι απαραιτητο στη ζωη μας και εγω αρχιζω να μοναστηριαζω στο μυαλο-παλι καλα πουειδα και τα ονειρα γιατι σκεφτηκα να εξεταστω.

bbabiss

# 7 στις 5/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ειναι πολύ δυσκολο να ζεις χωρίς sex σε έναν γαμο ... σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγω ετσι είμαι εδω 3 χρόνια αλλά ο δικος μου λέει ότι είναι πιεσμένος από τη δουλεια και τα οικονομικα και απλά είναι ντεφορμε !!! 

Σίγουρα δν φταίει ότι είναι μαμάκιας ... αν το θέλεις και θέλεις να είσαι μαζί του ευτυχισμένη βάλτον κάτω και δειξτου τι θέλεις ... αλλιώς ή ζεις μια ζωή χωρίς σεξ ή χωρίζεις ή βρίσκεις γκόμενο Καλη τυχη !!! 

macbook

# 8 στις 5/8/2016
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.579

Παράθεση:

Εδω και πολυ καιρο σταματησα να τον θελω. Δε τον βλεπω σαν αντρα. . Συγκεκριμενα απο οταν γιναμε γονεις κι επειτα.

Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα. Αν δεν υπήρχε παιδί στη μέση, η προφανής λύση θα ήταν το διαζύγιο. Τώρα ... τι να σου πω.

Επίσης πρέπει να ξέρεις ότι η (προσωρινή) απώλεια της επιθυμίας από την πλευρά της γυναίκας μετά την τεκνοποίηση είναι κάτι πολύ κοινό. Έχουν γραφτεί αναρίθμητες αναλύσεις πάνω σ' αυτό.

Παράθεση:

Αισθανομαι ανολοκληρωτος ανθρωπος επειδη απο μια ηλικια και επειτα το σεξ ειναι απαραιτητο στη ζωη μας

Εδώ κάνεις λάθος. Πρώτον, δεν είμαστε όλοι ίδιοι, και δεύτερον, όσο περνούν τα χρόνια συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο. Αλλά δεν μπορείς να το δεις γιατί είσαι νέα ακόμα και βιώνεις ένα είδος καταπιεσμένου θυμού. Δεν ξέρω αν έχεις τα μέσα για να αναζητήσεις βοήθεια από ειδικό σε τέτοια θέματα, αν όμως θέλεις να διασώσεις την οικογένεια που δημιούργησες, είναι κάτι που πρέπει να εξετάσεις σοβαρά.

Όσο για το ότι ο άντρας σου είναι «μαμάκιας», αυτό πρέπει να είναι κάτι που δεν ανακαλύπτεις τώρα, πιστεύω. Εκτός κι αν παντρεύτηκες με προξενιό.

macbook

# 9 στις 5/8/2016
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.579

Παράθεση:

Εμενα το σεξ ηταν το αλφα και το ωμεγα της ζωης μου. Αλλα απο οταν σταματησα να θελω σεξ μαζι του, σταματησε να μου αρεσει και η διαδικασια ολοκληρη. το 2016 καναμε μια φορα ή 2 , δε θυμαμαι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από bbabiss

Ειναι πολύ δυσκολο να ζεις χωρίς sex σε έναν γαμο ... σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγω ετσι είμαι εδω 3 χρόνια αλλά ο δικος μου λέει ότι είναι πιεσμένος από τη δουλεια και τα οικονομικα και απλά είναι ντεφορμε !!!

Ξεκινάω με την υπόθεση ότι οι άντρες σας είναι σεξουαλικά ενεργοί. Τον υπόλοιπο χρόνο, τι ακριβώς κάνουν; Εννοώ στον τομέα του σεξ. Ξέρετε;

Αρέσει στα μέλη JOHNNY_68, __HBH__

tangerinedream

# 10 στις 5/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...νομίζω καλή μας φίλη ότι θα πρέπει να το συζητήσεις με κάποιον ειδικό...πιστεύω ότι η εγκυμοσύνη σου και η έλευση του μωρού σας στον κόσμο "ευθύνονται" για όλα αυτά που νιώθεις...πιθανόν να υπάρχει μια λανθάνουσα μορφή κατάθλιψης απόρροια της εγκυμοσύνης και της τεκνοποίησης όπως προανέφερα...θα ήταν καλό να μην μπερδεύεις αυτά που νιώθεις για τον άντρα σου και το σέξ μαζύ του με διάφορες άλλες φυσιολογικές καταστάσεις που αναφέρονται σε εμπειρίες τρίτων...θεωρώ την περίπτωσή σου πολυ σημαντική που χρήζει ασφαλώς κάποιας ιδιαίτερης/ειδικής αντιμετώπισης... 

papa-kitty

# 11 στις 5/8/2016
author
Αλλη χώρα

ευχαριστω για τις απαντησεις. Θα με ενδιεφερε ομως παρα πολυ να ακουσω και να μαθω εμπειριες και οχι υποθεσεις! υπαρχει καποιος παθων και τι εκανε να βγει απο το λουκι αυτο?

Arxontoula_

# 12 στις 5/8/2016
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Ποιό ακριβώς είναι το λούκι, κυρία papa-τέτοια μας;

Ο άντρας σας;
Η πεθερά σας;
Το μωρό σας;

Δώστε μας λίγη βοήθεια, να συνδράμουμε κι εμεις

MadameShuShu40

# 13 στις 5/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εμπειρίες. ..

Τι ακριβώς θα σε ωφελησουν οι δικές μας εμπειρίες στο δικό σου θεμα.Αν λ.χ. κάποιος σου πει οτι πηγε σε ψυχολόγο με τον/την σύντροφο και έλυσαν το θέμα τους, εσύ θα το ακολουθήσεις? ?Αν κάποια σου πει οτι απάτησε τον σύζυγο και έλυσε το θέμα της, θα το ακολουθήσεις κι εσυ???Αν καποιος γράψει οτι χώρισε γιατί δεν γούσταρε άλλο να ζει έτσι, θα χωρίσεις κι εσύ? ?Οι εμπειρίες μσε δεν θα δικαιολογησουν τις δικες σου αποφάσεις. Σκέψου την καλύτερη ενδεδειγμένη λύση και αυτή που σου ταιριάζει και αιτιλογησε τις οποιες πραξεις σου.

tangerinedream

# 14 στις 5/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...νομίζω ότι εδώ σχολιάζουμε ή δίνουμε κάποιες απαντήσεις που απορρέουν ακριβώς απο τις εμπειρίες μας και την εμπειρική μας γνώση ή απλώς την γνώση μας...αλλοίμονο άν σε κάθε θέμα ξεδιπλώναμε σεντόνια επι σεντονίων με τις ανάλογες/αντίστοιχες εμπειρίες μας...ήδη πολλά απο τα θέματα είναι ακατάληπτα ή βαρετά έως θανάτου, σκέψου λοιπόν να γράφαμε και 5-6 -ανάλογες του θέματος- εμπειρίες ο καθένας φίλος-φίλη εδώ τι θα γινόταν... 

MadameShuShu40

# 15 στις 5/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Όταν δεν μπορούμε να πάρουμε την σωστή απόφαση για μας και θέλουμε να βασιστουμε στις εμπειρίες των τρίτων και άσχετων με εμάς ώστε να δικαιολογησουμε τα αδικαιολογητα.

achinos

# 16 στις 5/8/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Όταν δεν μπορούμε να πάρουμε τη σωστή απόφαση

την αναβάλουμε.
Είναι σίγουρο πως αν δεν το κάνουμε εμείς
θα μας πάρει αυτή.

MadameShuShu40

# 17 στις 5/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αχινε

Ποτέ κάποιος δεν μου το πε καλύτερα

Mystik_Male

# 18 στις 5/8/2016
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:

Δεν μπορείς να απατήσεις, δεν είναι του γούστου σου, αλλά τα πονηρά όνειρα τα βλέπεις και θέλεις να τα αναπαραστήσεις κιόλας...

Και μετά σου φταίει ο άντρας σου, το σεξ μαζί του, το ότι γίνατε γονείς, και η πεθερά σου.

Κοίτα να ξεκαθαρίσεις λίγο τις σκέψεις σου... που άλλα θέλει το μυαλό σου, άλλα το κορμί σου και άλλα το υποσυνείδητό σου...

Blond-Cat

# 19 στις 6/8/2016
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 1

Hello Papa-Kitty!!!

Λοιπον νομιζω οτι τις απαντησεις στο θεμα σου μονο εσυ μπορεις να τις δωσεις.Τι εννοω;Αγαπας τον αντρα σου;Υπαρχει περιπτωση να κανεις μια ειλικρινη συζητηση μαζι του; Πιστευεις οτι θα σε καταλαβει; Πιστευεις οτι αξιζει τον κοπο να προσπαθησεις να σωσεις τη σχεση σου; Εσυ εχεις κανει λαθη; Εκτος απο ολα τα αρνητικα πιυ μας αναφερεις εχει ο αντρας καπια θετικα στοιχεια; 

papa-kitty

# 20 στις 6/8/2016
author
Αλλη χώρα

ειμαστε μια ευχαριστη παρεα. γιουπι!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε