Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Βοήθεια

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Maria_papado

# 1 στις 15/8/2016
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Βοήθεια

Γεια σας... Ειμαι 15 χρόνια παντρεμένη και γνωρίζω τον σύζυγο μου 17... Αυτες τις ημέρες ειμαι διακοπές με τον άντρα μου και τα δυο παιδια μας... Ειχα υποψίες λοιπον πως ο άντρας μου με απατά αλλα δεν ειχα "στοιχεία". Ξαφνικα τον τελευταιο καιρο βγαίνει εξω μόνος του τη νύχτα λέγοντας πως δε μπορει να κοιμηθεί και τη μερα αντίστοιχα λέγοντας πως βαριεται στο ξενοδοχείο... Μπορει να με περάσετε για τρελή, αλλα έψαξα στο κινητό του και δε βρηκα καμια περίεργη κληση ή μηνυμα.. Χτες λοιπον το βραδυ πήγαμε σε ενα ταβερνάκι για φαγητο. Μολις τελειώσαμε το γεύμα μας, εγω με τα παιδια πήγαμε να χαζεψουμε στα μαγαζάκια που θέλαν τα παιδια. Ο σύζυγος μου προτίμησε να καθίσει και να απολαύσει χαλαρά ενα ποτακι. Μολις τελειώσαμε τη βολτα μας κανονίσαμε με τον σύζυγο μου να συναντηθούμε στο λιμάνι. Απέναντι ειχε ενα μαγαζάκι και πήρε τα παιδια μες την τρελή χαρά να τους αγοράσει κατι... Αυτο κι αν ηταν περίεργο... Ο άντρας μου δεν ξοδεύει χωρίς λόγο λεφτά. Παντα τα παιδια αγόραζαν οτι ήθελαν με δίκη τους δαπάνη κι εμεις σπάνια τους τα  αγοράζαμε. Το αγνοώ... Οταν γυρίσαμε στο δωμάτιο παλι εφυγε... Τελος πάντων... Το επόμενο πρωι πήρε τα παιδια και τα πηγε για κρέπα. Εκει μου είπαν πως είδαν μια κυρια με ενα παιδι η οποία ηταν και την προηγούμενη μερα στη μαγαζί. Η "κυρια" αυτη ρώτησε τον άντρα μου για παραλίες, κτλ και σε ποια θα παμε εμεις σημερα. Το παιδι της έπαιξε με την μικρότερη κόρη μου και γίνανε φίλες στην παραλία, αφου μαδ ακολούθησαν... Στην παραλία ηρθε η μικρή μου κόρη κλαίγοντας και μου ειπε πως η φιλη της της ειπε πως χτες βραδυ μείναν απο βενζίνη και ενας κύριος ο οποίος έμοιαζε με τον άντρα μου τους βοήθησε και τους πηγε σπιτι με αυτοκίνητο, το οποίο ηταν ιδιο με την περιγραφή της μικρής. Το περίεργο ηταν πως ο άντρας μου το βραδυ υποτίθεται πως πηγε ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ... Το πως βρέθηκε με το αυτοκίνητο και στη διπλανή πόλη μάλιστα... Δεν ξερω. Πιο πολυ ομως με εξοργίζει που δε μου ειπε τιποτα... Το μάθαμε απο τους ξένους? Δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω. Ξέχασα επισης να σας πω πως ψάχνοντας στο φβ του, την ειχε φιλη. Αυτο με εβγαλε εξω απο τα ρούχα μου!!! Αφήστε που δεν παραδεχόταν και τιποτα... Μου εκανε τον ανήξερο και με έβγαζε τρελή... Μου ειπε πως δεν την ξερει και αφήστε που με φώναξε και μα το ονομα τησσσς. Θα πάθω καρδιακό! Μου έφερε τη γκομενα στις διακοπές... Ααα και κατι αλλο. Τον Ιούλιο πήγα με τα παιδια μια εβδομάδα στο χωριο. Οταν γυρισα βρηκα ενα ξένο γυναικείο εσώρουχο. Δεν του ειπα τιποτα... Νομιζω πως τον ειδε κάποια γειτόνισσα μαζι του να μπαίνουν στο σπιτι και ειπε και καλα πως ηρθε ο νονός της μικρής και έφερε μαζι του μια κοπέλα. Τι θα κανω παιδια; Να χωρίσω; Δε θελω να στεναχωρώ και τα παιδια...

Elena_90

# 2 στις 15/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Πρέπει να συζητήσεις με τον άντρα σου ήρεμα, να του πεις όλα αυτά που μας λες εδώ. Όλα όσα σε κάνουν να τον υποπτεύεσαι. Επίσης πρέπει να τονίσεις ότι το να μην παραδέχεται μια του πράξη τον καθιστά πολύ περισσοτερο αναξιόπιστο απ΄ότι όταν την αναγνωρίζει. Πες του τι σκέφτεσαι και ζητα του να σου πλέον όλη την αλήθεια γιατί δευτερη ευκαιρια δεν θα υπάρχει.
Ειναι σημαντικό να μάθεις την αλήθεια, πόσο μάλλον να την παραδεχτεί.

Μετέπειτα πρέπει να κρίνεις ποσο γεμίζετε ο ένας από τον άλλον όντας ζευγάρι. Αν έχετε πάψει να ειστε ευτυχισμένοι μαζί τότε καλύτερα να σκεφτείτε και το ενδεχόμενο έστω της διάστασης.

Το πιο σημαντικό για τα παιδιά είναι να βλέπουν τους γονείς τους χαρούμενος. Μια οικογενεια με κακούς επικοινωνιακούς διαυλους ανάμεσα στους γονείς είναι ότι πιο ανθυγιεινό και βλαπτικό για τη δομηδη της προσωπικότητα του παιδιού. Κάνε ότι σε κάνει ευτυχισμένη και αυτό θα το μεταδίδεται στα παιδιά με το δικό του τρόπο.

1Christina

# 3 στις 15/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν δεν κανεις πλακα (αυτο με το εσωρουχο λιγακι τραβηγμενο...να ξεχναγε κανενα σκουλαρικι οκ λογικο...αλλα εσωρουχο;;;... .δηλαδη τι εφυγε η αλλη χωρις, η ηρθε να μεινει σπιτι σου και ξεχαςε ενα απο τα 5 που ειχε μαζι της-καθαρο ηταν τουλαχιστον?) αλλα και να κανεις πλακα, ας πω και γω τι μου εκανε εντυπωση

ΓΙατι η κορη σου ηρθε κλαιγοντας σε σενα επειδη η μικρη νεα της φιλη της ειπε το περιστατικο με το αυτοκινητο??? εχει διαπαιδαγωγιθει με το σκεπτικο οτι "τα μελη της οικογενειας δεν πρεπει να εχουν επαφες ουτε καν τυχαιες με αλλους ανθρωπους?"  Πως γινεται και ολο σου λενε τι ειδαν, περιγραφη του κυριου, περιγραφη του αυτοκινητου που εμοιαζαν με τα δικα σας κλπκλπ... πολυ βαρβαρο πραγμα ο γαμος τελικα... 

Τελος παντων, αν τα γεγονοτα εχουν οπως μας λες, ε τοτεμαλλον δικιο εχεις εφερε τη φιλεναδα του διακοπες μαζι σας...στην καθημερινοτητα σας πως και δεν το ειχες παρει ειδηση??? το παιδι της ποιον εχει πατερα???
Τι να κανεις? τι να σου πω... Οτι και αν ανακαλυπτες οτι εχει φιλεναδα οποια αλλη στιγμη... Απο οτι βλεπω γυρω μου ο σκοπος του γαμου ειναι αλλος (οικογενεια και υποκρισια: γι αυτο δε μαρεσει ως θεσμος) οποτε ... Αν  εσυ τι βλεπεις αλλιως, κανε μια ξεκαθαρη συζητηση μαζι του και χωρισε χθες

nuvola

# 4 στις 15/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

για αρχή δες

αν το βρακί  ή το σουτιέν που βρήκες είναι στα μέτρα της 

μη πάρουμε αθώα γυναίκα στο λαιμό μας...

Enikos

# 5 στις 15/8/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.643

Να πα να της τα προβαρει, λες?

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από nuvola

για αρχή δες

αν το βρακί  ή το σουτιέν που βρήκες είναι στα μέτρα της 

μη πάρουμε αθώα γυναίκα στο λαιμό μας...

Αρέσει στο μέλος siopi13

nuvola

# 6 στις 15/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Enikos

Να πα να της τα προβαρει, λες? 

μου ρθε στο νου η Βλαχοπούλου στη χαρτοπαίχτρα

Enikos

# 7 στις 15/8/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από nuvola

μου ρθε στο νου η Βλαχοπούλου στη χαρτοπαίχτρα

barbie200

# 8 στις 15/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πραγματικα θα ηθελα να ακουσω τι δικιολογια θα σου ελεγε μολις του εδειχνες το βρακι η σουτιεν κλπ...χαχαχα ολα τα λεφτα ηταν αυτο με το εσωρουχο!!

1Christina

# 9 στις 15/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ευκολακι: "μααα, δικο σου δεν ειναι αγαπη μου;"

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από barbie200
Πραγματικα θα ηθελα να ακουσω τι δικιολογια θα σου ελεγε μολις του εδειχνες το βρακι η σουτιεν κλπ...χαχαχα ολα τα λεφτα ηταν αυτο με το εσωρουχο!!

nuvola

# 10 στις 15/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'' Δικό μου είναι αγάπη μου ,δεν ήθελα να σου το πω,αλλά κάπου κάπου μου αρέσει να φορώ γυναικεία εσώρουχα ''

η ανατροπή  

Enikos

# 11 στις 15/8/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ολα τα λεφτα, λουλάκι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maria_papado

Δε θελω να στεναχωρώ και τα παιδια...

panagiotismp90

# 12 στις 15/8/2016
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650

Εγω λεω να μη του πεις τιποτα και αστον να κανει οτι θελει. Δεν ειναι ευκολο να χωριζεις.

archagellos

# 13 στις 15/8/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.367
Βαση αυτών που γράφεις... Ναι έφερε την γκομενα στις διακοπές. Εσύ τι θα κανεις γι αυτό? Ναι η αλλη σε γνώρισε για δεί ποια είναι η... αντίπαλος... Εαν θες να χωρισεις... Δική σου επιλογή... Πάντως τον άντρα σου δεν τον γυρνας πίσω... Την έφερε μαζί στίς διακοπές... Αυτό σημαίνει οτι τον σέρνει... στο τέρμα. Keep walking
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

Giannispsy

# 14 στις 15/8/2016
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 18

Τα πράγματα μερικές φορές δεν είναι όπως φαίνονται. Πολλοί παντρεμένοι άντρες και γυναικες τους αρεσει το παιχνίδι του φλερτ, ωστε με τον καιρό να τονόνουν τον εαυτό τους. Το που θα φτάσει αυτό το φλερτ εξαρτάται απο πολλά πράγματα. Πολλες φορές συμβαίνει κάποιος/α να το φτάσει ένα βήμα πριν το κρεβάτι ή απο ένα φιλί, και εκεί να σταματήσει.
Το Θέμα είναι γιατί ο άντρας σου έφτασε στο σημειο να ξενοκειτάει?? Αναρωτήσου λίγο η ίδια, μιας και τον ξέρεις καλυτερα απ' όλους μας εδώ. 
Μήπως φταει η ρουτίνα του γάμου σας? μήπως φταίει ότι σε θεωρεί πλέον δεδομένη και σίγουρη?
Θα σου πρότηνα να τον κάνεις να νιώσει ότι σε χάνει. Αν πραγματικά σε αγαπάει, θα κάνει ότι μπορεί για να σε διεκδηκίσει και θα δεις πως θα ξεχασει όλα αυτά τα γελεία φλερτ.

matiamou12

# 15 στις 15/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτες τις μερες βρηκε και αυτος να κανει τις αταξιες του...Λοιπον επειδη εγινες υστερικη αχ και με το δικαιο σου..κοριτσι μου ολο δικο σου...ηρεμισε ο δικος σου ειναι τελειως αναισθητος και τελειως παρτακιας για να κανει κατι τετοιο κοπελα μου...

λοιπον θα πας και θα αγορασεις ενα μαγιο στριγκ..(ασχετος κιλων)αστο το στριγκ του σπιτιου...δεν σου κανω πλακα...θα πας και θα το αγορασεις αν ακομη ειστε για διακοπες...θα ξεκινησεις να φορας και να ντυνεσαι σαν ξεκωλλο...αν σου κανει σκηνη πες του μπα η αλλη δεν σου φοραει τετοια?

Ετσι το καραμπινατο να του ερχεται του δικου σου...δες και θα καταλαβεις...φορα οτι θελεις και λογαριασμο δεν θα δωσεις  κοπελα μου και ας εισαι 40 φευγα...εμ αυτα θελετε... απο 19:00 μεχρι  21:22.

https://www.youtube.com/watch?v=UucM8HU56K4

Αντε γιατι τα εχω παρει παιδια δεν γινεται να συμβαινουν αυτα ρε σεις...μαζεψτε τα πουλια σας πια...Δεν πειραζει ας γινεις κατινα...η αλλη δηλαδη που κουβαληθηκε?ε μα..και οι αντρες το πηδημα τους καταντησε σαν το κατουρημα τους.(το λεω χοντρα αλλα ετσι ειναι).

wish_

# 16 στις 15/8/2016
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.181

δηλαδή πραγματικά ποια γυναικά βρίσκει ξένο βρακί στο σπίτι αφήνοντας πίσω το σύζυγο μονο

και το πέρναει στο έτσι μη κάνοντας τίποτα?!  

tangerinedream

# 17 στις 16/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...δεν ξέρω αλλά εμένα μου φαίνεται ένα ευφάνταστο σενάριο με κάποιες υπερβολές και με αρκετά δομικά κενά όμως...οι υπερβολές αυτές χαρακτηρίζουν το σενάριο ώς υποθετικό και τα δομικά κενά είναι αυτά ακριβώς που θα μπορούσαν να χαρακτηρίσουν το υποθετικό αυτό σενάριο ώς πραγματικό...σε κάθε περίπτωση όμως, εγώ υιοθετώ απολύτως την απάντηση της γλυκειάς μας "Ελενα 90" -χωρίς αυτό να σημαίνει ότι όλες οι άλλες απαντήσεις των φίλων δεν είναι εύστοχες- και θα σου σινιστούσα να την ενστερνιστείς πλήρως...

nuvola

# 18 στις 16/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από tangerinedream

...δεν ξέρω αλλά εμένα μου φαίνεται ένα ευφάνταστο σενάριο με κάποιες υπερβολές και με αρκετά δομικά κενά όμως...οι υπερβολές αυτές χαρακτηρίζουν το σενάριο ώς υποθετικό και τα δομικά κενά είναι αυτά ακριβώς που θα μπορούσαν να χαρακτηρίσουν το υποθετικό αυτό σενάριο ώς πραγματικό...σε κάθε περίπτωση όμως, εγώ υιοθετώ απολύτως την απάντηση της γλυκειάς μας "Ελενα 90" και θα σου σινιστούσα να την ενστερνιστείς πλήρως...

ποια είναι τα ''δομικά κενά  '';

tangerinedream

# 19 στις 16/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

@ "νούβολα":

...για να απαντήσω στην εύλογη/εύστοχη -και ίσως λίγο προκλητική με την καλή έννοια- ερώτησή σου θα πρέπει να διασκευάσω και να επανασυγγγράψω όλη την ιστορία/σενάριο της φίλης μας εδώ, ώστε να προβληθούν με τη σχετική μεγαλοπρέπεια τα δομικά κενά/απαντήσεις στο ερώτημά σου...για τις υπερβολές γιατί δεν με ρώτησες; ...ίσως εννοείς ότι τις διέκρινες;

.

nuvola

# 20 στις 16/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από tangerinedream

@ "νούβολα":

...για να απαντήσω στην εύλογη/εύστοχη -και ίσως λίγο προκλητική με την καλή έννοια- ερώτησή σου θα πρέπει να διασκευάσω και να επανασυγγγράψω όλη την ιστορία/σενάριο της φίλης μας εδώ, ώστε να προβληθούν με τη σχετική μεγαλοπρέπεια τα δομικά κενά/απαντήσεις στο ερώτημά σου...

να το κάνεις!!

Με όλη την μεγαλοπρέπεια που του αρμόζει...

ααα και να βρεις σε ποιον ανήκει το εσώρουχο

τόσες μέρες ψάχνουμε    

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε