Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Οταν σκοτωνεις εσυ τον ερωτα.

Σελίδα : 1

xamenospoli

# 1 στις 22/8/2016
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Οταν σκοτωνεις εσυ τον ερωτα.

Το παρακατω κειμενο εχει περισσοτερο μορφη εκτονωσης εκ μερους μου, παρα την αναγκη συμβουλης. Συγνωμη που σας "χρησιμοποιησω" για να εκτονωσω τα συναισθηματα μου.

Αρκετοι θα το διαβασετε και θα αδιαφορησετε (λογικο), μερικοι θα κοροιδεψετε (επισης αναμενομενο) αλλοι ισως το βρουν πιο ενδιαφερον. Σιγουρα ομως δεν θελω να βρεθει κανεις να ταυστιστει με εμενα. Ξερω τον πονο μου και δεν θελω κανενας αλλος ανθρωπος να βρεθει στην ιδια θεση.Στο δια ταυτα λοιπον.Χωρισα μετα απο μια σχεση 7 σχεδον ετων. Η διαφορα ηλικιας μεγαλη (10 χρονια μεγαλυτερος εγω) αλλα οπως αποδειχθηκε περιτρανα η ωριμοτητα δεν κοιτα ηλικιες.Ηταν η πρωτη ουσιαστικη σχεση της ζωης μου (και της δικης της) και οτι ενιωσα γιαυτο τον ανθρωπο ηταν (και ειναι) απεριγραπτο. Το μονο που ηθελα ηταν να ειναι καλα, να ειναι ευτυχισμενη και προσπαθουσα οσο μπορουσα γιαυτο. Ολα αυτα τα χρονια ημασταν αυτοκολλητοι (μεναμε μαζι τα πιο πολλα) και τα σχεδια εδιναν και επαιρναν. Δεν υπηρχε καν σαν σκεψη κατι αλλο απο το να ειμαστε μαζι και οσο και αν ρουτινιασαμε ηταν δεδομενο οτι η πορεια μας στη ζωη θα ηταν κοινη.Ωσπου ξαναεμφανιστηκαν οι αυτοκαταστροφικες τασεις που παντα ειχα. Το πεισμα μου και η αφελεια μου δημιουργησαν μια κατασταση που χωρις καλα καλα να το καταλαβω καναν τη μια μερα χειροτερη απο την αλλη. Σημειωτεον οτι οπως καταλαβα επιτελους αργοτερα, αυτο που με πιεζε πιο πολυ και ενιωσα την αναγκη φυγης δεν ειχε καμια σχεση τελικα με την κοπελα μου. Συγνωμη που δεν γινομαι πιο αναλυτικος αλλα ειλικρινα ποναει τοσο πολυ να φερνω εκεινες τις ημερες ξανα στο μυαλο μου.Τελος παντων η ουσια ειναι οτι εφτασα σε ενα σημειο να εχω δημιουργησει μια κατασταση τοσο ψυχοφθορα και για τους δυο μας που ημουν βεβαιος οτι ενα τελος, οσο δυσκολο και αν ηταν θα μας εκανε καλο.Και ηρθε...και πονεσε τρομερα..και ποναει ακομα..και απο οτι φαινεται θα ποναει για πολυ καιρο.Πλεον ειναι βεβαιο οτι η κατασταση ειναι μη αναστρεψιμη και γιαυτο ξεσπαω (αναμεσα σε αλλα) εδω.Ειναι τρομερο πως η επιπολαιοτητα μου και η αφελεια μου καταφεραν να σκοτωσουν μια σχεση ζωης, ενα μεγαλο ερωτα. Ειναι τρομερο ποσο πολυ την αναπολω και πως εγω που παντα πιστευα οτι θα ειμαι ο συντροφος της, ο προστατης της, ο φιλος της, ο ανθρωπος της, εγινα τελικα αυτος που την πληγωσε πιο πολυ απο ολους.Ειναι απιστευτα δυσκολο να σκεφτομαι οτι η ζωη μας δεν θα ειναι κοινη απο εδω και περα. Και αυτο ειναι η μεγαλυτερη τιμωρια μου και πραγματικα μου αξιζει. Εκεινη ομως τι εφταιξε? Τιποτα. Αντιμετωπιζε τα παντα (και το χωρισμο) με απιστευτη ωριμοτητα, Εγω απο την αλλη το ακριβως αντιθετο.Πραγματικα το μονο που θελω ειναι να βρει το συντομοτερο την ευτυχια.Τιποτα αλλο, την πραγματικη ευτυχια οπως ακριβως εκεινη την θελει..jyliko μου εισαι κομματι μου..εισαι η καρδια μου, η ψυχη μου η ζωη μου..συγνωμη για ολα.Παντα θα σε αγαπαω

ROCK-54

# 2 στις 22/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Οταν σκοτωνεις εσυ τον ερωτα...

οριστικα,μονο τοτε αντιλαμβανεσαι τι εχεις χασει !

Ολοι κατα καποιο τροπο ειμαστε αυτοκαταστροφικοι και δεν το γραφω για να σε παρηγορησω. Ακομα κ η μικρη αθωα βοσκοπουλα τελικα εχυσε την καρδαρα με το γαλα. Δες πως ως ανθρωποι συνειδητα κοβουμε το κλαδι οπου καθομαστε,καταστρεφοντας τον πλανητη μας...

Εμενα μου εκανε εντυπωση πως ασκεις στον εαυτο σου κριτικη,πως αυτοσαρκαζεσαι,αναλαμβανοντας εξ ολοκληρου την ευθυνη και το λες χωρις περιστροφες
Προσωπικα εχω βαρεθει να διαβαζω πως φταιει η αλλη πλευρα,οι γονεις,οι κοινωνια,η κακια η ωρα,η φτωχια,η γουρσουζια,η ζηλεια, ο/η τριτος/η που μπηκε αναμεσα στο ζευγαρι και του εκλεισε το σπιτι και οτι αλο μπορεις να φανταστεις,αλλα ποτέ κανεις δεν ομολογησε δημοσια πως με τα χερακια του εβγαλε τα ματακια του...

archagellos

# 3 στις 22/8/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.370

man...

αστη αυτην θα βρεις τον δρομο σου ...
Εσυ κοιτα να βρεις τον δικο σου ...μη φερεις σε δυσκολη θεση και αλλα ατομα ...χωρις να φταινε οπως λες .

Keep walking 

MadameShuShu40

# 4 στις 22/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλε μου Rock

...πολύ σωστά μίλησες.

Δεν φταίνε ολοι οι άλλοι που φτανουμε στο απροχωρητο.

Συνήθως φταίμε εμείς που αν δεν βάζουμε τα χεράκια μας να βγάλουμε τα ματάκια μας, αφήνουμε καταστάσεις και ανθρώπους να μας τα βγαλουν αυτοί. 

Ο φίλος μας, επωμιζεται ολη την ευθύνη της καταστροφής και αναγνωρίζει την ανωριμοτητα του να διαχειριστεί μια σοβαρή σχέση. 

Ευχομενοι να μάθει από τα λάθη του, ώστε να μην τα επαναλάβει, προτεινουμε να προχωρήσει στην ζωή του, αφού αφήσει στον εαυτο του το απαιτούμενο διάστημα για να θεραπευτεί.

tangerinedream

# 5 στις 22/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...το θέμα δεν είναι να γράψεις όλα αυτά που σκέφτεσαι και νιώθεις και να εκτονωθείς...το θέμα είναι να φροντίσεις να βελτιωθείς καταργώντας όλα αυτά τα αρνητικά στοιχεία που αναγνωρίζεις ότι φέρεις και που ευθύνονται για το δραματικό τέλος της ιστορίας σου...άν και έπρεπε να φροντίσεις για αυτό όταν ήταν η σχέσης ακόμη ενεργή...

...όμως υπάρχει και η άλλη θεώρηση του πράγματος που αναφέρει ότι όλη αυτή η "αυτοκαταστροφική" συμπεριφορά σου, θα μπορούσε να είναι  ακούσια "τεχνητή" και να έκφρασε αυτό που πραγματικά χρειαζόσουν/ήθελες/επιθυμούσες, χωρίς να το ξέρεις ίσως ούτε εσυ...παρά τα έντονα συναισθήματα αγάπης και έρωτα, παρά τα σχέδια και τις κοινές προσδοκίες απο το κοινό σας μέλλον, ίσως απο κάποιο σημείο και μετά, πραγματικά εσυ να επιζητούσες -ασυνείδητα ή υποσυνείδητα- την απεμπλοκή σου απο όλο αυτό το "δόμημα" και την ολοκληρωτική απομάκρυνσή σου απο αυτό, ανεξάρτητα των όμορφων -αμφίδρομα και αμφίπλευρα παρηγορητικών-  ερωτικών φράσεων/υποσχέσεων που αναφέρεις στο τέλος του θέματός σου...   

...   

xamenospoli

# 6 στις 22/8/2016
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος

Καταρχην ευχαριστω ολους πολυ για τις απαντησεις σας.

tangerinedream Δεν ξερω πως να εξηγησω ολο αυτο που συμβαινει πραγματικα, που στεκει και πως, παντως μεχρι στιγμης το αποτελεσμα διαψευδει το δευτερο σκελος του ποστ σου. Να κανω μια διευκρίνηση. Η αναρτηση μου δεν γραφτηκε εν βρασμω ψυχης, αντιθετα εχουν περασει αρκετοι μηνες απο τοτε που χωρισαμε και η παλη συνεχιζεται. Πραγματικα το μονο παρηγορο που βρισκω σε ολα αυτα ειναι οτι απαλλαχθηκε απο ενα ατομο που εμφανιζει τοση ψυχολογικη ασταθεια. (σπανια αλλα εντονη). Και ναι εχω απευθυνθει σε ψυχολογο (για πρωτη φορα στη ζωη μου). Δεν εχει καλυψει το κενο. Το μονο που πιστευω να με ανακουφισει ειναι αν μαθω καποια στιγμη οτι ειναι ευτυχισμενη και ολα στη ζωη της ειναι ομορφα. Τιποτα αλλο.

matiamou12

# 7 στις 22/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βλέπωντας το προφίλ σου λες οτι εχασες φταις μονο εσυ...αυτο ειναι τοσο καθηλωτικο...απο την μια πλευρα διαβαζοντας το κειμενο σου αντιλαμβανομαι εν μερη πλην σαφως οτι ειναι καθαρα δικο σου ολο το συναισθημα και πως ενιωσες απο την αρχη την μεση μεχρι και το τελος...ασχετα αν δεν θελεις να δωσεις λεπτομεριες..αναφερεις οτι παρ ολα τα χρονια διαφορας στην ηλικιας...σας...εσυ ησουν τελικα ο πιο ανωριμος.Ειπες οτι της τα εδινες ολα αρκει να την εβλεπες ευτυχισμενη...αρα της εκανες ολα τα χατιρια πουλογικα  θα ηταν αμοιβαια αυτα τα χατιρια και απο τις δυο πλευρες...ησασταν μαζι...

ομως υπαρχει ενα κενο σε ολη αυτην την ιστορια...πως απο αυτην την συμπεριφορα σου γυρισες στην ακριβως αντιθετη συμπεριφορα...καταστρεφοντας οτι ειχατε φτιαξει...τι ηταν αυτο που σε εκανε να γυρισεις μυαλα?και να συμπεριφερεσε τοσο αδικα και τοσο δυσκολα και να δυσκολευει ενα παραπανω για να τελειωσει αυτη η σχεση?παιρνοντας καθαρα ολη την ευθυνη πανω σου.Δεν στο λεω αυτο για να σε αναγκασω να μου πεις τι ειναι αυτο που σε οδηγησε στο να κανεις αυτα τα πραγματα...απλα δεν μπορω να φανταστω αυτα τα ωραια λογια σου εστω και γενικευμενα (οχι οτι αναφερεσαι ειδικα) πως αποτελεσαν στο τελος ολη αυτην την αρνητικοτητα αλλα παραλληλα και μια γλυκια αναμνηση που σε κανει να λες οτι θελεις να βρει συντομα την ευτυχια...κ.τ.λ 

Στο τελευταιο που σου λεω γιατι?Ευκολα θα το μαθεις αν βρει καποιον αλλον και προχωρησει την ζωη της?εξακολουθεις να μαθαινεις νεα της?ή το τι κανει?Νομιζω δεν σου τελειωσε οποιος και αν ειναι ο ψυχοφθορος λογος που την εδιωξες μακρια σου εγω θα σου αναφερω καποιους...οπως ειναι ζηλεια,θυμος,αλληλοεξαρτηση,εξαρτησεις... και απιστια (ασχετα αν δεν παιζει αυτο στο θεμα σου).Το μονο θετικο και για εσενα ειναι οτι καταλαβες τα ορια σου και το διεκοψες για να μην κανεις κακο σε κανεναν...το να εχεις αυτογνωσια ειναι πολυ καλο για εσενα τον ιδιο.

Ο επιλογος σου :jyliko μου εισαι κομματι μου..εισαι η καρδια μου, η ψυχη μου η ζωη μου..συγνωμη για ολα.Παντα θα σε αγαπαω    ειναι σαν να λες οτι δεν θα ξανα ερθει καμια αλλη και εν μερη θα συγκρινεις...αυτο ελπιζω να το λες τωρα...και να μην το εφαρμοσεις...στο προφιλ σου αποφασισες να γνωρισεις ατομα με ηλικια ιδια με την δικη σου ή παραπανω μην απορριπτεις κατι πιο μικρο...για τους ανδρες ειναι πιο ευκολο οταν μπαινουν στην ζωη σας ανθρωποι πιο μικροτεροι σε σχεση με εσας ενω στις γυναικες ειναι πολυ δυσκολο.Εχετε ενα αβανταζ σε σχεση με την ηλικια.Το οτι μπορει να εχεις παλι μια ωραια χημεια με μια μικροτερη κοπελα δεν ειναι κακο...μην γυρνας στο πισω...

Μην περιμενεις να αποκατασταθει η μικρη γιατι αυτην εχεις στο μυαλο σου...και στην καρδια σου...εσυ μπορει να φταις αλλα η κοπελα μπορει να σε θελει ακομη...οσο και αν τωρα μοιαζει στο να μην μπορεις να κανεις τιποτα...Δεν θελω να μου πεις τι ειναι αυτο που σε σκοτωνει...Απλα νομιζω δεν της εδωσες την ευκαιρια να σε βοηθησει...για να μην βρησκεσαι σε σκορπιες συζητησεις και για να μην γυρνας σε ενα αδειο σπιτι...που θα ερχονται οι σκεψεις...διορθωσε αυτο που εκανες.

https://www.youtube.com/watch?v=z2c9ATPSz_g

Την αγαπας στο φουλ...αυτο λεει τα παντα...και αυτο βοηθαει και αυτα τα παντα..πιστευω ειναι αμοιβαια τα συναισθηματα σας ασχετα το ποσο ωριμα το πηρε...σε σκεφτεται  να σαι σιγουρος.

Σπάνια διαβάζεις απο άντρα εναν τέτοιο επίλογο πρέπει να ηταν παρα πολύ δυνατό αυτο που ζησάτε και ανεξίτηλο και για τους δυο σας δεν νομιζω να ειναι μονοπλευρο...εμενα με συγκινησαν τα τελευταια λογια σου.Αν μπορουσες να της τα πεις με το συναισθημα που εβγαλες σε αυτες τις γραμμες...θα αλλαζαν  πολλα...Δεν το συναντας ευκολα.

1Christina

# 8 στις 22/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρε καλε μου, γιατι τοσες ενοχες? θα το καταλαβαινα μονο αν ασκησες βια,σωματικη ...αν εγιναν τετοιου τυπου εκπτροπα...αν ειναι αυτη η περιπτωση σου και ο ψυχολογος δεν κανει δουλεια (δεν ειμαι φαν τους αλλωστες) απευθυνσουν εκει που πρεπει...σε ψυχιατρο εννοω

Διαφορετικα, οκ λιγο πολυ ολοι καποια στιγμη μπορει να βαρεθουμε μια σχεση να αισθανθουμε οτι πνιγομαστε, να την τελειωσουμε την πνιγερη σχεςη και μετα να μην βρισκουμε συντομα καποιον ικανο αντικαταστατη

οκ δεν ειναι και για να αυτομαστιγωνεσαι τοσο πια... Θα σου περασει...ολα περνουν

Μην απασχολησε με σκεψεις του τυπο "να αποκατασταθει εκεινη, να ειναι ευτυχισμενη εκεινη κλπ", ξεικινα την  απεξαρτηση σου

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από xamenospoli

tangerinedream Δεν ξερω πως να εξηγησω ολο αυτο που συμβαινει πραγματικα, που στεκει και πως, παντως μεχρι στιγμης το αποτελεσμα διαψευδει το δευτερο σκελος του ποστ σου. Να κανω μια διευκρίνηση. Η αναρτηση μου δεν γραφτηκε εν βρασμω ψυχης, αντιθετα εχουν περασει αρκετοι μηνες απο τοτε που χωρισαμε και η παλη συνεχιζεται. Πραγματικα το μονο παρηγορο που βρισκω σε ολα αυτα ειναι οτι απαλλαχθηκε απο ενα ατομο που εμφανιζει τοση ψυχολογικη ασταθεια. (σπανια αλλα εντονη). Και ναι εχω απευθυνθει σε ψυχολογο (για πρωτη φορα στη ζωη μου). Δεν εχει καλυψει το κενο. Το μονο που πιστευω να με ανακουφισει ειναι αν μαθω καποια στιγμη οτι ειναι ευτυχισμενη και ολα στη ζωη της ειναι ομορφα. Τιποτα αλλο.

nuvola

# 9 στις 22/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από xamenospoli

αν στην κοινή σας ζωή παρουσίαζες τις μισες ψυχοπαθολογικές ενδείξεις απ αυτές που φαίνονται στα γραπτά σου σίγουρα θα είναι ευτυχισμένη

βοήθα τον εαυτό σου ,και συνέχισε την δουλειά με τον ψυχολόγο...

matiamou12

# 10 στις 22/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εσυ κοπελια?δεν ξερω? που εισαι τοσο απελευθερωμενη και τοσο φιλελευθερη και μαγκια σου...τι λεει τους αντρες τους εχεις στα δαχτυλα?οχι τωρα..απο παλια...απο ηλικια 20?γιατι μιλας με το σκεπτικο ενας αντρα...τοσο εμπειρια εχεις ωστε να  τους προσπερνας ολους ατακα και επι τοπου?

πρεπει να εχεις κανει πολλα βρωμικα σε εισαγωγικα στην ζωη σου...(χωρις προσβολη αυτο το βρωμικα)για να κατασταλαξεις ετσι...σκεφτεσαι οπως θα σκεφτοταν ενας πετυχημενος αντρας σε επιπεδο δουλειας...που τον καθηστα μετα λογο θεσης ολους να τους εχει στα ποδια του με τον τροπο που θελει και οπως το θελει..με μηδεν συναισθηματισμους..ειτε στο κρεβατι ειτε στην σχεση.Τουλαχιστον αυτα βγαζουν σε εμενα τα σχολια σου.Δεκτα ολα τα σχολια σου μιλας ωμα...

Απλα για πολυ αντρακι στο συναισθηματικο επιπεδο σε κοβω οτι μπορεις να τους ξεπερασεις ολους.Τα εχεις δει ολα στο κρεβατι?και στην σχεση?(εκφραση ειναι τα εχεις δει ολα).Πηρα το θαρρος και να με συνχωρεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από 1Christina

Βρε καλε μου, γιατι τοσες ενοχες? θα το καταλαβαινα μονο αν ασκησες βια,σωματικη ...αν εγιναν τετοιου τυπου εκπτροπα...αν ειναι αυτη η περιπτωση σου και ο ψυχολογος δεν κανει δουλεια (δεν ειμαι φαν τους αλλωστες) απευθυνσουν εκει που πρεπει...σε ψυχιατρο εννοω

Διαφορετικα, οκ λιγο πολυ ολοι καποια στιγμη μπορει να βαρεθουμε μια σχεση να αισθανθουμε οτι πνιγομαστε, να την τελειωσουμε την πνιγερη σχεςη και μετα να μην βρισκουμε συντομα καποιον ικανο αντικαταστατη

οκ δεν ειναι και για να αυτομαστιγωνεσαι τοσο πια... Θα σου περασει...ολα περνουν

Μην απασχολησε με σκεψεις του τυπο "να αποκατασταθει εκεινη, να ειναι ευτυχισμενη εκεινη κλπ", ξεικινα την  απεξαρτηση σου

1Christina

# 11 στις 22/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οχι ματια μου δεν εχω κανει πολλα "βρωμικα" ουτε σε ερωτικο ουτε σε κανενα αλλο επιπεδο. Στο δε κρεβατι και σε αλλα επιπλα, εκανα και κανω οτιδηποτε μου ρθει με το συντροφο μου (οι δυο μας) και μη φανταστεις τιποτε εξτριμ...δεν ξερω και τι εννοει ο καθενας εξτριμ βεβαια

Ουτε τους παιζω ουτε τους επαιζα τους ανδρες στα δακτυλα...δηλαδη οκ καποιοι ηταν/ειναι του χεριου μου, αλλα οχι εκεινοι που ηθελα...και με οποιον ειμαι ηταν συνεχης αγωνας η σχεση, την συντηρω εγω κυριως... ειμαι χειριστικη τι να κανω...αλλα τα καταφερνω οσο το εχω αναγκη η ακομη καλυτερα κανω την αναγκη φιλοτιμια και μου αρεσει αυτο που μπορω να εχω 

Εχεις ομως και ενα δικιο...λενε οτι εχω πετυχει επαγγελματικα (κατ εμε δεν εχω! Αυτα που εχω καταφερει το εχουν καταφερει και πολλοι ασχετοι/βλακες/τεμπεληδες...ενω εγω ειχα δυνατοτητες που εμειναν αναξιοποιητες κλπ κλπ)...οποτε ναι μιλαω ως ενας ανθρωπος (τελικα βλεπεις σε αυτο δε διαφερει και πολυ ο ανδρας απο τη γυναικα) που δεν νοιωθει οτι του χρωστα και πολλα η ζωη ...

Δεν λεω οτι τα εχω ολα (υλικα και μη), αλλα εχω οςα εγω επιθυμω και ποτε δεν αισθανομουν (ουτε στα 20) οτι μου λειπει κατι βαςικο και δεν την παλευω χωρις αυτο, δεν περιμενω κατι συνταρακτικο για να ολοκληρωθω, πως να το πω...ουτε κατι ουτε καποιον 

Δεν καταλαβαινω τι ακριβως εννοεις με το "μπορεις να τους ξεπερασεις ολους"  ...πχ νομιζω το εχω ξαναπει εδω...εχω και εγω εναν απωθημενο "αιωνιο ερωτα" του στυλ "και μαζι οταν ειμαστε  δεν εχουμε τη σχεση που θα ηθελα εγω, η δεν την ειχαμε οταν ηθελα" ... αλλα οκ το αντιμετωπιζω και αυτο με λογικη: ζουσα/ζω κανονικα τη ζωη μου (ερωτικη κλπ) ε και ποτε ποτε τον φερνω στο νου και χαμογελω στο αςχετο...δε μας εκατσε να ειμαστε μαζι, δε θα πεθανουμε κιολας    τοσο/ετσι μπορουσε να με αγαπησει αυτος, τοσο εγω κλπκλπ

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από matiamou12

Εσυ κοπελια?δεν ξερω? που εισαι τοσο απελευθερωμενη και τοσο φιλελευθερη και μαγκια σου...τι λεει τους αντρες τους εχεις στα δαχτυλα?οχι τωρα..απο παλια...απο ηλικια 20?γιατι μιλας με το σκεπτικο ενας αντρα...τοσο εμπειρια εχεις ωστε να  τους προσπερνας ολους ατακα και επι τοπου?

πρεπει να εχεις κανει πολλα βρωμικα σε εισαγωγικα στην ζωη σου...(χωρις προσβολη αυτο το βρωμικα)για να κατασταλαξεις ετσι...σκεφτεσαι οπως θα σκεφτοταν ενας πετυχημενος αντρας σε επιπεδο δουλειας...που τον καθηστα μετα λογο θεσης ολους να τους εχει στα ποδια του με τον τροπο που θελει και οπως το θελει..με μηδεν συναισθηματισμους..ειτε στο κρεβατι ειτε στην σχεση.Τουλαχιστον αυτα βγαζουν σε εμενα τα σχολια σου.Δεκτα ολα τα σχολια σου μιλας ωμα...

Απλα για πολυ αντρακι στο συναισθηματικο επιπεδο σε κοβω οτι μπορεις να τους ξεπερασεις ολους.Τα εχεις δει ολα στο κρεβατι?και στην σχεση?(εκφραση ειναι τα εχεις δει ολα).Πηρα το θαρρος και να με συνχωρεις.

xamenospoli

# 12 στις 23/8/2016
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από nuvola

αν στην κοινή σας ζωή παρουσίαζες τις μισες ψυχοπαθολογικές ενδείξεις απ αυτές που φαίνονται στα γραπτά σου σίγουρα θα είναι ευτυχισμένη

βοήθα τον εαυτό σου ,και συνέχισε την δουλειά με τον ψυχολόγο...

Ναι οκ, παντα υπαρχει καποιος που με μια αναγνωση καταλαβαινει τα παντα. Απορω με τοσες διανοιες γυρω μας πως γινεται να τραβαμε αυτα που τραβαμε ως λαος.

Μεταξυ αλλων ενα απο τα μαθηματα που πηρα απο την εμπειρια μου ειναι οτι εμαθα να μην βγαζω βιαστικα συμπερασματα. 

matiamou12

# 13 στις 23/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τα τελευταια λογια σου και η παραγραφος τα λεει ολα σχετικα με τις απαντησεις σου...ετσι ειναι ο αιωνιος ερωτας?σε εκανε να περασεις τις φασεις σου και να κατασταλαξεις..καπου λες ειμαι χειριστικη...την συντηρεις την σχεση...θελει νομιζω να περασεις απο πολλες φασεις για να φτασεις σε αυτο το επιπεδο...χαιρομαι που μου απαντησες...με ειλικρινεια..ναι σε εχω για πετυχημενη στο επαγγελμα σου ασχετα την ταπεινοφροσυνη σου(στο λενε αλλωστε)και μπραβο που δεν το παιρνεις πανω σου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από 1Christina

Οχι ματια μου δεν εχω κανει πολλα "βρωμικα" ουτε σε ερωτικο ουτε σε κανενα αλλο επιπεδο. Στο δε κρεβατι και σε αλλα επιπλα, εκανα και κανω οτιδηποτε μου ρθει με το συντροφο μου (οι δυο μας) και μη φανταστεις τιποτε εξτριμ...δεν ξερω και τι εννοει ο καθενας εξτριμ βεβαια

Ουτε τους παιζω ουτε τους επαιζα τους ανδρες στα δακτυλα...δηλαδη οκ καποιοι ηταν/ειναι του χεριου μου, αλλα οχι εκεινοι που ηθελα...και με οποιον ειμαι ηταν συνεχης αγωνας η σχεση, την συντηρω εγω κυριως... ειμαι χειριστικη τι να κανω...αλλα τα καταφερνω οσο το εχω αναγκη η ακομη καλυτερα κανω την αναγκη φιλοτιμια και μου αρεσει αυτο που μπορω να εχω 

Εχεις ομως και ενα δικιο...λενε οτι εχω πετυχει επαγγελματικα (κατ εμε δεν εχω! Αυτα που εχω καταφερει το εχουν καταφερει και πολλοι ασχετοι/βλακες/τεμπεληδες...ενω εγω ειχα δυνατοτητες που εμειναν αναξιοποιητες κλπ κλπ)...οποτε ναι μιλαω ως ενας ανθρωπος (τελικα βλεπεις σε αυτο δε διαφερει και πολυ ο ανδρας απο τη γυναικα) που δεν νοιωθει οτι του χρωστα και πολλα η ζωη ...

Δεν λεω οτι τα εχω ολα (υλικα και μη), αλλα εχω οςα εγω επιθυμω και ποτε δεν αισθανομουν (ουτε στα 20) οτι μου λειπει κατι βαςικο και δεν την παλευω χωρις αυτο, δεν περιμενω κατι συνταρακτικο για να ολοκληρωθω, πως να το πω...ουτε κατι ουτε καποιον 

Δεν καταλαβαινω τι ακριβως εννοεις με το "μπορεις να τους ξεπερασεις ολους"  ...πχ νομιζω το εχω ξαναπει εδω...εχω και εγω εναν απωθημενο "αιωνιο ερωτα" του στυλ "και μαζι οταν ειμαστε  δεν εχουμε τη σχεση που θα ηθελα εγω, η δεν την ειχαμε οταν ηθελα" ... αλλα οκ το αντιμετωπιζω και αυτο με λογικη: ζουσα/ζω κανονικα τη ζωη μου (ερωτικη κλπ) ε και ποτε ποτε τον φερνω στο νου και χαμογελω στο αςχετο...δε μας εκατσε να ειμαστε μαζι, δε θα πεθανουμε κιολας    τοσο/ετσι μπορουσε να με αγαπησει αυτος, τοσο εγω κλπκλπ

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε