Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Βια ψυχολογικη-λεκτικη-σωματικη

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Sia2015

# 1 στις 23/8/2016
author
Γυναίκα / 26 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 10
'Aρεσαν+: 0%

Βια ψυχολογικη-λεκτικη-σωματικη

Χερεται βρηκα πρισφατα το σαιτ αυτο και ομολογω οτι νε εχει βοηθησει πολυ ψυχολογικα ... το προβλημα μου ειναι το εξης ειμαστε με τον συντριφο μ και πατερα του παιδιου μου 3 χρονια αλλα απο οταν γεννηθηκε το μωρο 27-12-15 αλλαξαν ολα μεταξυ μας αρχησε να ξενυχταει να μην ερχεται στο σπιτι να μεθαει και να μην βοηθαει καθολου στην ανατροφη του παιδιου μας ουτε οικονομικα ουτε τπτ η κατασταση με το καιρο χειροτερευε οσπου πριν απο 3μηνες εφυγα απο το σπιτι που μεναμε με τους γονεις του και πηγα στο πατρικο μου οι γονεις να μην ξερουν τπτ για ολα αυτα διοτι εργαζονται και φευγουν νωρις το.πρωι και ερχονται απογευμα ο συντροφος μου (δεν παντρευτηκαμε ποτε μονο.αναγνωρισε το παιδι μας) βα ερχεται να φωαναζει κατω απο την οικια μ.με χυδεες λεξεις και να με απειλη οτι θα μου κανει κακο και θα.μου παρει το παιδι και αλλα πολλα αυτες οι σκηνες να γιντονται πολυ συχνα οσπου τα ειπα ολα στους γονεις και επισης οτι θα κοινηθω δικαστηκα το προβλημα μ ειναι κυριως και οικονομικο διοτη θα του κανω ασφαλιστικα μετρα αλλα ειμαι ανεργη και παλι θα αναγκαστω να ζητησω την οικονομικη βοηθεια απο τους γονεις δυστηχως ομως και ο πρωην συντροφος μ.ειναι και αυτος ανεργος και ανοιξω δικη για διατροφη υπαρχει περιπτωση και να μην παρω ουτε ενα ευρω οι γονεις μου προτηναν να μην ζητησω διατροφη παρα μονο ποτε εχει το.δικαιωμα να βλεπει το μωρο επισης να σημειωσω οτι αυτος ο ανθρωπος δεν εχει δωσει ουτε ενα ευρω απο την αρχη της εγκυμοσυνης μεχρι τωρα που το μωρο ειναι 8μηνων ειναι ενας ανθρωπος εξαρτομενος απο ουσιες (αλκοολ) δεν ξερω τι.να κανω πλεον καθε συμβουλη-γνωμη-αποψη ειναι δεκτη σας ευχαριστω πολυ 

MadameShuShu40

# 2 στις 23/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Όσο πάει

...γίνεται καλυτερο!!!

Κυρια μου, χθες ανοίξατε ενα θέμα οπου μέσες άκρες μας λέγατε αυτά που λέτε τώρα, άνευ των καρυκευματων. 

Σας πρότεινα να βρείτε ενα δικηγορο.

Από τούτο εδω το σαιτ αυτού του ειδους τα προβλήματα δεν λύνονται. 

Ένας δικηγόρος ειναι καθ'ειδην αρμοδιος να σας συμβουλέψει και να σας προστατέψει και να σας προτείνει το καλύτερο για εσάς και το παιδι σας.

Όταν ξεκινάνε δειλά δειλά και κατά την δεύτερη-τριτη σελίδα γίνεται της κολάσεως απο τις αποκακυψεις του τι εχουν τραβηξει απο τα έτερα ήμισυ είναι...απολαυση!!!

tangerinedream

# 3 στις 23/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...η συμπεριφορά του είναι ακατάληπτη, τουλάχιστον όπως αφηγηματικά προσπαθείς να δομήσεις την ιστορία σου...επι 3 χρόνια που είστε μαζύ δεν φαίνεται να συμπεριφέρεται άσχημα ούτε να πίνει μεγάλες ποσότητες αλκοόλ αλλά είναι κομμάτι μιας σχετικά φυσιολογικής και όμορφης σχέσης...ξαφνικά και με την γέννηση του παιδιού σας -κατα τους 9 μήνες της κύησης τι έκανε- η συμπεριφορά του αλλάζει, μετατρέπεται σε έναν πρωτόγονο, άγριο και κτηνώδες όν που κυκλοφορεί καταναλώνοντας μεγάλες ποσότητες αλκοόλ και  μεθυσμένος με επιθετικό και ακραία οργήλο τρόπο σε απειλεί συνεχώς...θεωρώ λοιπόν και το αφήγημά σου καλή μας φίλη ακατάληπτο επίσης και αδυνατώ να εκφράσω κάποια θέση που πιθανόν να σε βοηθούσε...

matiamou12

# 4 στις 23/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ενας καλος δικηγορος θα βοηθησει οσο για τις απειλες και την βια...μην κυκλοφωρεις μονη σου.

Sia2015

# 5 στις 23/8/2016
author
Πηγα σημερα σε δικηγορο και μου προτεινε να στιλουμε εξωδικο για αρχη και αν δεν συμωρφοθει τοτε παμε στα δηκαστηρια
Αρέσει στο μέλος Hrist983

sissy108

# 6 στις 24/8/2016
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 448

Η γνωμη μου ειναι να μην κανεις κινησεις που μετα θα μετανιωσεις..!!οι δικηγοροι φυσικο ειναι να τραβανε αυτες τις καταστασεις αφου απο αυτες εξαλλου και αυτοι επιβιωνουν..!!τετοια περιμενουν αυτοι για να ζησουν την σημερον ημερα..που οι περισσοτεροι απο αυτους πια πια ψωμολυσσανε!!κοιτα κατσε αν θες για καποιο καιρο σπιτι σου να ηρεμησεις...!!και μετα σκεφτεσαι τι θα κανεις!!μην τραβας τα ακρα με τον συντροφο σου...!!ασε κι αυτον να ηρεμησει..!!δωσε χρονο και στους δυο σας..!!πιστευω οτι αυτο ειναι το καλυτερο..!!να ξερεις οτι στο χερι σου ειναι να αλλαξεις την κατασταση..!!

επισης να ξερεις οτι τα περισσοτερα ζευγαρια η ολα τα ζευγαρια που χωριζουν  χωριζουν τα δυο πρωτα χρονια απο την γενηνηση του παιδιου..αυτο να ξερεις δεν ειναι καθολου τυχαιο...ο ερχομος ενος παιδιου φερνει τα πανω κατω και αλλαζει τις ισορροπιες..!!αν ξεπεραστει με καποιο τροπο αυτο το επικυνδυνο διαστημα τοτε δεν υπαρχει προβλημα..!!ενα παιδι φερνει τα πανω κατω στ ο ξαναλεω...δεν φταει αυτο βεβαια αλλα ετσι συμβαινει σε ολους..!!και μην ακους αυτα που λενε αλλοι..!!ολοι ψεμματα λενε...!!

ακομα το πιο σημαντικοα ειναι να  μην ξεχνας οτι ακομα εισαι στην περιοδο της λοχειας!!! η οποια κραταει να ξερεις  δυο χρονια περιπου στην γυναικα..!!επομενως δεν σκεφτεσαι καθαρα..!!δυο ολοκληρα χρονια!!..γι αυτο κιολας τοσο μεγαλος αριθμος χωρισμων αυτο το διαστημα..!!

κατσε σπιτι σου ηρεμησε...περιμενε να ηρεμησει και ο συντροφος σου και βλεπετε τι θα κανετε..!!προς θεου μη παιρνεις βιαστικες αποφασεις και ασε τους δικηγορους προς το παρον!!ηρεμηστε και οι δυο..!!σας ευχομαι να τα βρειτε...γιατι αξιζει...και οτι καλυτερο!!να σου ζησει το μωρακι σου..!!να ξερεις οτι εισαι πολυ τυχερη που το εχεις!!αλλες προσπαθουν πληρωνουν και τιποτα..!!ο θεος γι καποιο λογο σε διαλεξε για μαμα του..!!να εισαι ψυχραιμη!!

καλο βραδυ!!
Αρέσει στο μέλος Sia2015

VIKINT

# 7 στις 24/8/2016
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 9

Αγαπητή Σία, κοίτα να την κάνεις όχι με ελαφρά πηδηματάκια, αλλά τρέχοντας όσο πιο γρήγορα μπορείς μακρυά, από τον κύριο αυτό!!! δεν σου καταλογίζω καμία ευθύνη για το ότι έκανες παιδί με έναν άνθρωπο, που αν μη τι άλλο είναι εξαρτημένος από ουσίες( στην περίπτωση αυτή αλκοόλ), θα σου καταλογίσω άπειρες και αμέτρητες ευθύνες όμως, αν συνεχίσεις να μείνεις με έναν εξαρτημένο σύντροφο, και να μην προστατεύσεις τόσο σωματικά όσο και ηθικά το παιδί σου, και κατόπιν εσένα. ΌΚ, έκανες ότι έκανες, έχεις όμως υποχρέωση να είσαι απέναντι στο παιδί που έφερες στον κόσμο σωστή!!! και το πρώτο σωστό που πρέπει να κάνεις είναι ασφαλιστικά μέτρα εναντίον του πρώην συντρόφου. Κι αν δεν έχεις λεφτά, υπάρχουν δικηγόροι που ορίζονται από το κράτος δωρεάν για περιπτώσεις που δεν υπάρχει οικονομική δυνατότητα. Επίσης, υπάρχουν οι σύλλογοι κακοποιημένης γυναίκας, οι σύλλογοι ανύπαντρης μητέρας, όπου βοηθούν πάρα πολύ αδύναμες τόσο κοινωνικά όσο και οικονομικά γυναίκες. ΄ΑΠΛΑ ΦΥΓΕ ΜΑΚΡΥΑ ΤΟΥ..ΔΩΣΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΙΑΣ ΗΡΕΜΗΣ ΖΩΗΣ...το αξίζει, το αξίζεις εσύ...εκτός κι αν θες στην πορεία, μένοντας με τον "τελειωμένο" σύντροφό σου, να δείς το παιδί σου ή να πεφτεί στα ναρκωτικά ή σε οποιαδήποτε άλλη εξάρτηση..π.χ. ποτό, μιας και τα γνωρίσματά του, από τα γενοφασκιά του, θα είναι το αλκοόλ και το ξύλο...κοπέλα μου εσύ αποφασίζεις, αποφάσισε για το σωστό βήμα...λύσεις υπάρχουν, αρκεί να το θέλεις, και να το ψάξεις..και κάτι τελευταίο: ψάξε για δουλειά, οτιδήποτε δουλειά, καθάρισε σκάλες, σπίτια, κάνε οτιδήποτε αρκεί να βρείς δουλειά!!! καμμιά δουλειά δεν είναι ντροπή!!! αρκεί να είναι τίμια! πάρε την ζωή σου στα χέρια σου, και του παιδιού σου. Και μη ξεχάσεις πότε αυτό που θα σου γράψω: μην περιμένεις βοήθεια από κανέναν, βοήθα τον ευατό σου, μόνη σου, κι έπειτα έρχονται όλα τα άλλα..αν δεν έχεις νύχια να ξυστείς, μην περιμένεις κανείς να σε ξύσει!! γιατί όποιος κι αν "ξύσει" θα ζητήσει ανταλλάγματα..να έχεις την αξιοπρέπεια να στηρίζεσαι μόνη σου, χωρίς να πρέπει να δώσεις "ανταλλάγματα"..μιλάω έκ πείρας..ξεκόλα, και ξεκινά την δική σου πορεία ζωής..μπορείς...εύχομαι να τα καταφέρεις...καλό σου βράδυ!!

Αρέσει στα μέλη galanomata_magissa, Hrist983 και σε ακόμα 2 μέλη.

Sia2015

# 8 στις 24/8/2016
author
Σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες δυστιχως ουτε εγω ηθελα αυτη την καταληξη τον καλεσαν σημερα απο το αστυνομικο τμημα για το εξωδικο που του εστηλα με πηρε τηλεφωνο αρχιζε να ζηταει συγνωμη και να δικαιολογη τον ευατο του και να μ λεει οτι δεν ειναι ψυχολογικα καλα και να μην κοινηθω δικαστικα ..Τον ζητησα παλι με ηρεμια να με αφησει ησυχη και να τελειωσουν τα πραγματα εδω ειναι στο χερι του πλεον αν κανει.παλι σκοινες να φτασουμε στα δικαστηρια ελπιζω και ευχομαι βα συμωρφωθει και να τελειωσει αυτη η κατασταση ...

VIKINT

# 9 στις 24/8/2016
author
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα

Σία μου καλημέρα. Όσο και να σου ζητά συγνώμη, και να κλαίει σα μωρό παιδί, όταν είσαστε ξανά μαζί, για λίγες μέρες θα είναι καλός μαζί σου, και μετά θα ξεκινήσει τα ίδια, και με την πάροδο του χρόνου και χειρότερα..εμείς οι γυναίκες έχουμε την τάση λόγω μητρικού ένστικτου, να δεχόμαστε περισσότερα, και να υπομένουμε περισσότερα, μέσα στην σχέση-γάμο, και να δίνουμε άπειρες καθημερινές ευκαιρίες, διορθώσεως του άλλου, πιστεύοντας ότι με την καλωσύνη μας και την αγάπη μας θα αλλάξει, και θα γίνει ο άνθρωπος που έχουμε στο μυαλό μας !!! μόνο που αυτά είναι όνειρα θερινής νυκτός, κι ουτοπίες...ο άλλος Σία μου, δεν αλλάζει, (ούτε ο αλκοολικός, ούτε ο χαρτοπαίκτης, ούτε ο γυναικάς, ούτε ο ναρκομανής κοκ.),..κι όχι μόνο δεν αλλάζει, βολεύεται κι από πάνω, σε μία κατάσταση αρρωστημένης εξάρτησης, από την φροντίδα του θύματος!!! ότι σου γράφω, τα έχω βιώσει τόσο εγώ όσο και κάποια γνωστά μου άτομα...πιστεύω ότι αν θέλει κάποιος να αλλάξει κάποια αρνητικά στοιχεία του, το συνειδοτοποιεί μόνος του, και προσπαθεί από μόνος του να αλλάξει! Μιλάω όμως για υγιείς ανθρώπους , κι όχι για ανθρώπους με εξαρτήσεις. Εκεί τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα, και χρειάζεται άμεσα ο εξαρτημένος, βοήθεια από ειδικούς και μόνο ειδικούς... έν ολίγοις κοπέλα μου, πάρε των "οματίων σου" και φεύγα. Σε καμία των περιπτώσεων, μην αφήσεις το θέμα έτσι..ψάξε για έναν δικηγόρο, κάνε ασφαλιστικά μέτρα, για να προστατεύσεις την σωματική σου ακεραιότητα, και του παιδιού σου, (ο ίδιος τα ξέρει όλα αυτά, για αυτό και σε καλοπιάνει να μην κινηθείς δικαστικώς), και "κόψε λάσπη"...και σου τονίζω ξανά,,ψάξε να βρείς δουλειά, μην περιμένεις από κανέναν βοήθεια, στηρίξου στην δική σου δύναμη, και σκέψου ότι το παιδί σου εξαρτάται από σένα, μιας και κανένας από το αντρικό είδος που κυκλοφορεί εκεί πέρα έξω ,(εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων), όσο και έρωτες κι αγάπες να σου τάζει, το παιδί σου, δεν θα γίνει ποτέ παιδί του...ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ!   Ενημερωτικά,  πάντως να ξέρεις ότι ο δρόμος της συντηρήσεως με 1 παιδί μόνη σου, δεν είναι εύκολος...έχει πολλά εμπόδια κι ανηφόρες...γι΄αυτό γίνε δυνατή κι ετοιμάσου να αντιμετωπίσεις τα εμπόδια..αυτά..λυπάμαι αν σε απογοητεύσα, μιλώ άκρως ρεαλιστικά, όχι μόνο ώς μεγαλύτερή σου, αλλά και ως παθούσα! εύχομαι να βρείς την λύση μέσα σου, και να πάρεις τις σωστές αποφάσεις!!

Αρέσει στα μέλη galanomata_magissa, Sia2015

VIKINT

# 10 στις 24/8/2016
author
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα

Σε συνέχεια της προηγούμενης απαντήσεως μου στην αγαπητή Σία, κι επειδή το αντρικό κοινό του σάιτ σχέσεις, θα απογοητευθεί με τα όσα έγραψα κι ανέφερα στην Σία,θα ήθελα να τονίσω τα εξής: στον κανόνα υπάρχουν πάντα εξαιρέσεις, μιλάμε όμως για 1 μικρό ποσοστό.. και φυσικά όπως υπάρχουν γυναίκες που κακοποιούνται από άντρες, υπάρχουν και άντρες που κακοποιούνται από γυναίκες, μονό που και πάλι το ποσοστό της των κακοποιημένων αντρών, δεν ξεπερνά το 15%-20%, έναντι του ποσοστού των κακοποιημένων γυναικών, που αγγίζει σχεδόν το 80%, των περιπτώσεων που φτάνουν μέχρι και τα δικαστήρια. Γιατί κανείς δεν γνωρίζει το ποσοστό των περιστατικών, που δεν φτάνουν, όχι μέχρι τα δικαστήρια, αλλά ούτε και μέχρι το κατώφλι της αστυνομίας για βοήθεια. Η βία υπήρχε πάντα, την τελευταία δεκαετία, όμως, έχει αυξηθεί, κατά 48%.  Επίσης το 70% των αντρών που κακοποιούν λεκτικά ή σωματικά την γυναίκα τους, κακοποιούν κατά το ίδιο και τα παιδιά τους. Τα στατιστικά αυτά, όσοι θέλετε μπορείτε να τα ψάξετε, διαδικτυακά, υπάρχουν εκατοντάδες πηγές ενημερώσεως. Και στην τελική, όσοι είσαστε ειλικρινείς, με τον εαυτό σας πρώτα, για σκεφτείτε το εξής: σίγουρα στην πορεία της ζωής σας, 1 μεγάλο ποσοστό αντρών έχει συνάψει σχέση με διαζευγμένη γυναίκα, με παιδί ή παιδιά.  Πόσοι από εσάς ή αυτούς που είχαν ή  έχουν τέτοιου είδους σχέση,  την είχαν πάρει στα σοβαρά? Είσασταν έτοιμοι, να προχωρήσετε παρακάτω? για σκεφτείτε? να μεγαλώσετε το παιδί ενός άλλου? και οι δικοί σας τι θα έλεγαν ή τι θα πουν? ειδικά η Μάνα! μήπως λέω κάτι ανακριβές ή παράλογο? δεν είναι καλέ παιδιά, η χωρισμένη η εύκολη λύση? περνάμε καλά, τα παιδιά της τα έχει, κι όσο τραβήξει!! και πάλι συγνώμη, δεν μιλώ με κακία, μιλώ ρεαλιστικά! Και βεβαίως αυτό μπορεί να συμβεί και αντιστρόφως, δηλ. ο άντρας να είναι χωρισμένος, και να κοιτά να περνά καλά η κοπέλα που είναι δίπλα του. Μόνο που και πάλι, βρε παιδιά το ποσοστό αυτό είναι πολύ μικρό!! Η γυναίκα δεν φοβάται, μπορεί άνετα να παντρευτεί, 1 χωρισμένο, με παιδιά, ο οποίος μπορεί να είναι και 2 φορές χωρισμένος!! Λέω ψέματα? κοιτάξτε γύρω σας: σίγουρα όλοι σας-μας, από τον περίγυρο μας, (φίλους-γνωστούς-συγγενείς-συναδέλφους), έχουμε δει και μάθει ανάλογα περιστατικά. Αντιστρόφως τώρα: πόσα περιστατικά χωρισμένων γυναικών, γνωρίζετε-με, που ξαναπαντρεύονται με επιτυχία? άραγε?  τέλος πάντων, το ζητούμενο στην όλη υπόθεση, αγαπητοί άντρες και γυναίκες των σχέσεων, δεν είναι ο γάμος!! Το ζητούμενο είναι ο αλληλοσεβασμός, τόσο των γυναικών όσο και των αντρών, στην ζωή του άλλου, στο είναι του, και πάνω απ΄όλα στα παιδιά του! Διότι δυστυχώς, παίζουμε όλοι με ανθρώπινες ψυχές, και παράγουμε πόνο!!! Δεν έχουμε δικαίωμα να το κάνουμε αυτό, καλύτερα μόνοι μας, παρά να σκορπίζουμε δυστυχία γύρω μας..δεν είμαι ουτοπίστρια, είμαι αυθεντική..αν ο κάθε ένας ξεχωριστά, ανοίξει το βιβλίο της ψυχής του, βγάλει έξω τα σκουλήκια των παθών και το δηλητήριο του εγωισμού, και τα ποδοπατήσει, αν και λέω αν, μόνο τότε θα βιώσει το μεγαλείο της ανθρώπινης υπάρξεώς του...πιστεύω ότι γίνεται, αρκεί να το θέλουμε..σας ευχαριστώ, κι εύχομαι σε όλους το καλύτερο..

Αρέσει στο μέλος Sia2015

Sia2015

# 11 στις 24/8/2016
author
Ολα αυτα που μου λετε να ξερατε ποσο κουραγιο μου δινουν και δυναμη πολυ για να αντεξω την οποια συνεχεια θα εχουμε... ξερω πρεπει να σταθω στα ποδια μου βα γινω ανεξαρτητη και δουλειες υπαρχουν με λιγα χρηματα βεβαια αλλα υπαρχουν εχω βρει... ομως το παιδακι μου ειναι πολυ μικρο ακομη 8 μηνων και το θηλαζω και εκτος απο αυτο δεν εχω που να το αφησω μονο σε ιδιωτικο βρεφονηποιακο σταθμο ειναι η λυση οπου παλι κοστιζει ...σας ειμαι ευγνωμων για τις συμβουλες σας

VIKINT

# 12 στις 24/8/2016
author
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα

Σία μου, υπάρχουν και οι δημόσιοι βρεφονηπιακοί, έστελνα κι εγώ το γιο μου, και αν πληρής, τα κριτήρια, δηλ. μονογονεική οικογένεια, χαμηλό εισόδημα, αναλαμβάνουν το παιδί. Κι όσο για τα λίγα χρήματα: έτσι ενημερωτικά σου γράφω ότι, κάνω 2 δουλειές, δουλεύω σε σούπερ μάρκετ, και καθαρίζω σπίτια, πάνω από 15 χρόνια, με εισόδημα να μην ξεπερνά τα 900ευρώ το μήνα. Κι έχω παιδί, ενοίκιο, λογαριασμούς κ.τ.λ. Μη νομίζεις ότι είσαι μόνο εσύ..υπάρχουν πολλές γυναίκες σαν κι εσένα, κι ίσως και σε χειρότερη κατάσταση, όπως φυσικά υπάρχουν και χωρισμένες σε πολύ καλή οικονομική κατάσταση. Εσύ θα βάλεις κάτω την δική σου περίπτωση, και θα δεις πώς θα τα καταφέρεις, κλείνοντας τα αυτιά σου, σε κακόβουλα σχόλια, που θα σε "ρίχνουν"! Και προς Θεού, μη μεμψιμοιρήσεις γιατί το έπαθες εσύ αυτό, γιατί σε σένα, ότι δεν έχεις τύχη, κι όλα τα συναφή που σε ρίχνουν στο κενό και στην απελπισία!!! την ζωή σου την φτιάχνεις ΕΣΥ!!! ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ!!! Ξεκινά από σήμερα..κι ότι και να συναντήσεις στην πορεία της, κι όσο και να πέσεις,( πέρασα 4 χρόνια βαριά κατάθλιψη-κι όμως βρήκα το κουβάρι και βγήκα από το λαβύρινθο), μη κολλήσεις!! Φαντάσου αυτή την εικόνα: όταν σκοντάψεις και πέφτεις, μένεις εκεί πεσμένη ή σηκώνεσαι και προχωράς? φαντάζομαι σηκώνεσαι και συνεχίζεις, κι ανάλογα μερικές φορές μπορεί και να χτυπήσεις, και να ζητήσεις βοήθεια... έτσι είναι κι η ζωή: πέφτεις σηκώνεσαι, ξαναπέφτεις, ξανασηκώνεσαι κι όμως συνεχίζεις την πορεία...απλά...από μένα καλή πορεία, να έχεις κι όσο πιο ανώδυνη γίνεται!!!

Αρέσει στο μέλος galanomata_magissa

panagiotismp90

# 13 στις 24/8/2016
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.780

Σια πηγαινε μεινε στη μανα σου και αμα ερθει εκει, παρε το εκατο. Κοιτα μην πας κ τα ξαναφτιαξεις μαζι του. Λοιπον κ μακρυα απο ψευτες υποκριτες αλλη φορα.

Αρέσει στο μέλος galanomata_magissa

Elena_90

# 14 στις 25/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δυστυχώς άνθρωποι εξαρτημένοι από ουσίες και αλκοόλ είναι άνθρωποι άρρωστοι, πολλές φορές βίαιοι και αρκετά απρόβλεπτοι. Το ότι σήμερα έχει καθαρή λογική και μπορεί να αντιληφθεί το κακό που προκαλεί δεν σημαίνει πως άυριο δεν θα σου ξανασυμπεριφερθεί βίαια και απαξιωτικά. Είναι πολύ μεγάλος κίνδυνος τόσο για σένα όσο και για το παιδί. Και δεν έίναι μόνο οι ουσίες το πρόβλημα. Δυστυχώς, ούτε ενδιαφέρεται για το παιδί ούτε για την οικογένεια σας, δρα και ζει ατομικά.Δυστυχώς δεν μπορείς να έχεις στήριξη από αυτό τον άνθρωπο, μόνο στενοχώρια και μπελάδες μπορεί να σου φέρει.  Φύγε οσο προλαβαίνεις πρωτού σας κάνει μεγαλύτερο κακό που δεν διορθώνεται. Οικονομική και ψυχολογική στήριξη μπορείς να βρεις σε κάποιου οργανισμούς για νεαρές ανύπαντρες μητέρες. η ζωή τώρα αρχίζει, στηρίξου στα δικά σου πόδια και όλα θα πάνε καλά. Αρκεί να τον έχεις από μακριά. Αλλιώς τίποτε δεν θα πάει καλά στο εγγυώμαι!

Sia2015

# 15 στις 26/8/2016
author
Μακαρι να τελειωσει το μαρτυτιο που περναω..αν κκ πιστευω πως εχει αρχισει να το συνηδιτοποιει πως χωρισαμε οριστικα..εχουν περασει μερες και δεν με εχει ενοχληση ου τηλεφωνο ουτε στο φβου εχει στιλει τπτ...ο χρονος ειναι η μονη λυση και παρογορια μου..

Hrist983

# 16 στις 26/8/2016
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Απαντήσεις: 101

σουζα το αλογακι

οταν εκανε της αγαθοαργιες ηταν καλα τωρα που βγηκαν τα μαστηγια εγινε αλογακι ο δικος σου χαχαχαχα ΕΒΓΕΕΕ για την ωρα μην κανεις τιποτα νομικα περιμενε να δεις τι θα κανει μετα το εξωδικο αν ειναι ανθρωπος με μυαλο θα κατσει φρονιμα που ξερεις μπορει να φτιαξουν τα πραγματα και να εισαστε μια χαρα μαζι ο χρονος θα δειξει. για την ωρα κειτα να ηρεμησεις και να χαρεις το παιδακι σου

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Sia2015
Σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες δυστιχως ουτε εγω ηθελα αυτη την καταληξη τον καλεσαν σημερα απο το αστυνομικο τμημα για το εξωδικο που του εστηλα με πηρε τηλεφωνο αρχιζε να ζηταει συγνωμη και να δικαιολογη τον ευατο του και να μ λεει οτι δεν ειναι ψυχολογικα καλα και να μην κοινηθω δικαστικα ..Τον ζητησα παλι με ηρεμια να με αφησει ησυχη και να τελειωσουν τα πραγματα εδω ειναι στο χερι του πλεον αν κανει.παλι σκοινες να φτασουμε στα δικαστηρια ελπιζω και ευχομαι βα συμωρφωθει και να τελειωσει αυτη η κατασταση ...

Αρέσει στο μέλος Sia2015

Sia2015

# 17 στις 26/8/2016
author
Τωρα αρχασαν τα εχεις δικαιο..εγω φταιω για ολα...συνχωρησε με ...ειναι κριμα για το παιδι...θα αυτοκτονησω δεν τη θελω την ζωη μου αμα δεν σας εχω και αλλα πολλα ξερει οτι ειμαι ευαλωτη και χτυπαει στο συναισθημα.Δεν ειπα ποτε οτι δεν φταιω εχω και εγω την μεγαλητερη ευθυνη που φτασαμε εδω ισως να μην εβλεπα τοσο καιρο καθαρα ισως να με ειχε δεδομενη δεν ειχα δωσει ποτε δικαιωμα ισως να εκμεταλευτηκε οτι ημουν τρελα ερωτευμενη μαζι του... ημουν οχι ποια τον αγαπαω φυσικα αλλα δεν θελω πλεον α ζησω κατω απο την ιδια στεγη με αυτο τον ανθρωπι με την αχαριστια του και την συμπεριφορα του απεναντι σε εμενα και το παιδι μας... με πληγωσε θελω τοσο πολυ να καλψω και βα φωναξω και ομως δεν μπιρω νιωθω κατι να με σφηγγι στην καρδι και υστερα στο λαιμο μου... δεν εχω ρηξη ουτε ενα δακρυ εγω που με το παραμικρο εκλεγα τοσες σκεψεις θελω την ισιχια μου και αυτο τον ανθρωπι μακρυα απο εμεναοχι απο το παιδι δεν θα στερουσα ποτε τον πατερα απο το παιδι μ αλλα με καποιες προυποθεσεις οχι οποτε θυμαται αυτος... πιστευω σε ενα καλυτετο αυριο..

Hrist983

# 18 στις 27/8/2016
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα

καλα κρασοποτηρα πες του

ας μην του εστελνες εξωδικο θα σου ελεγα εγω αν γινοταν προβατακι και σε βαζω στοιχιμα πως τον εφαγαν τα αυτια η γονεις του να παραστηση το αγιοπαιδι σια δεν μου λες οταν στα ελεγε αυτα ειχα καμια βυβλο μαζι του ? πσους μεγαλους σταυρους εκανε ορκιζομενος πως θα βελαζει σαν προβατακι ? θα με κανεις μια χαρη ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΒΙΑΣΤΙΚΕΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ που ειναι το σημαντικοτερο για να μην το μετανιωσεις αργοτερα πες το δικιγορο σου να των παρει ενα τηλεφωνο και να του πει να σε αφηση ησυχη για λιγο καιρο να ηρεμησεις και να σκεφτεις τι θα κανεις με γνωμονα εσενα και το παιδακι σου και για φοβερα να του πει πως αν δεν σε αφηση ησυχη να ηρεμισεις με αυτα που εκανε θα βλεπει το παιδακι σας μονο ζωγραφιστο και παντα μεσο δικηγορου καντο μη μασας καθολου ψευτομαγκας ειναι ο τυπος που σαν μπακλαβας κανει μαγκες μονο σε γυναικες κι εκει που τον παιρνει καλη τυχη κοπελιτσα 

που ειναι το σημαντικοτερο για να μην το μετανιωσεις αργοτερα πες το δικιγορο σου να των παρει ενα τηλεφωνο και να του πει να σε αφηση ησυχη για λιγο καιρο να ηρεμησεις και να σκεφτεις τι θα κανεις με γνωμονα εσενα και το παιδακι σου και για φοβερα να του πει πως αν δεν σε αφηση ησυχη να ηρεμισεις με αυτα που εκανε θα βλεπει το παιδακι σας μονο ζωγραφιστο και παντα μεσο δικηγορου καντο μη μασας καθολου ψευτομαγκας ειναι ο τυπος που σαν μπακλαβας κανει μαγκες μονο σε γυναικες κι εκει που τον παιρνει καλη τυχη κοπελιτσα 
Αρέσει στο μέλος Sia2015

Hrist983

# 19 στις 27/8/2016
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα

σια δικο σου

ενα σοφο τραγουδακι απο τη δεκαετια του 80 https://youtu.be/7zX8V2mnhDU

https://youtu.be/7zX8V2mnhDU
Αρέσει στο μέλος Sia2015

Giorgos19701970

# 20 στις 27/8/2016
author
Ανδρας / 51 / Χήρος
Ν. Ευβοίας / Αυλώνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 84

οριστε αδελφια!ιδου η αποδειξη!

κι εχω τον καθε τραχανοπλαγια να μου λεει με υφος που ειναι το προγραμμα της

Θεσσαλονικης και γιατι δε σκισαμε τα μνημονια...(εντελως ασχετο!απωθημενο!)

τριτη 13.25 γραφει η Dea το θεμα,22.06 εχει παει σε δικηγορο και τεταρτη 11.54

η ταχυτατη και παντογνωστρια ΕΛΑΣ εχει ηδη καλεσει τον μεθυσο για συστασεις

αφωνου και αναυδου γωνια!!!που ζω γμτ μου...τσικαγκο γιναμε...τσικαγκο!!!

cocaine cowboys!μη σου πω κι ο στριγγλος που εγινε αρνακι (το χω και προσφα-

το)!

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Sia2015

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε