Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν ξέρω τι να κάνω

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Enikos

# 21 στις 24/8/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.643
'Aρεσαν+: 0%

Ψυχραιμια καλε!

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από MadameShuShu40

Μετά το

"Δεν μας χεζεις ρε Βασίλη"

εγω, προσωπικά, θα σου εριχνα και μια μπούφλα στα μούτρα, έτσι για να σου γίνει μάθημα η κατινιά!!!

Όλοι οι λογαριασμοί ειναι προσωπικοί και δεν έχει ΚΑΝΕΝΑΣ, ουτε ο Θεός ο ίδιος, μη σου πω, το δικαίωμα να τους ψαχουλευει! !!

Βρε σεις, πόσο κατινες γίνεστε ορισμενοι/νες και το βαπτιζετε και αγάπη/έρωτα/ενδιαφερον!!!

Enikos

# 22 στις 24/8/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.643

Εδω που τα λεμε...

Εκεινος, ο μαθητευομενος Τζενται, που ο κανονικος Τζενται ειχε φαει το ξυλο της αρκουδος και αυτος επαιζε το "εχω να πηδησω απο τοτε που γεννηθηκα και βλεπω εφιαλτες", μαζι με την Γερουσιαστη...πολυ χαζοπαιδο.

Ο μαστερ Γιοντα, ειχε απο την αρχη τις αμφιβολιες του...οχι Τζενται να τονε κανουνε...ουτε για λουστρο των διαστημικων στολων. Αλλα πεσανε απο διπλα οι χαχανουληδες και πετυχανε να γινει εως και προσωπικος φυλαξ της Γερουσιαστου!

Το αφεντικο ετρωγε κατακεφαλα τοις πυραλοι, διαστηματος-διαστηματος, εν μεσω χαλασμενων διαπλανητικων μπαζων και αυτος ετρεχε να καβαλησει κατι διαστημικα δαμαλια, για να κανει οτι επεσε, να τρεξει η αλλη να ενδιαφερθει, για να καταλαβει οτι τον αγαπαγε.

Ε, τονε καταλαβε και αυτη οτι ηταν χλεοπας και τον ταραξε στις αγαπες. Μεχρι που εκεινος, εφυγε με ενα διαστημικο μοτοσακο, να πα να βρει τη μανα του που την ειχανε απαγαγει κατι τυχαρπαστοι απο τον Ναμπου.

Και τοριξε στον υπνο η Γερουσιαστης, της ομοσπονδιας ολακερης.

Επταζυμα της τα ειχε κανει.

Ασε που ειχε παρατησει και την αρχικη αποστολη του και ο μαστερ Γιοντα, ειχε κολλησει ταβανι απο το νευριλικι του.

Για να δω τι θα συμβει παρακατου και εδω θα ειμαστε...

inioxos52

# 23 στις 24/8/2016
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Ειναι πραγματικα ντροπιαστικο για το αντρικο φυλο να υπαρχουν αντρες σαν εσενα.

Περαν του γεγονοτος πως οι συμπεριφορες σου προς το προσωπο της ηταν κατινιστικες αλλα κυριως @ουστικες, τολμας να την παρακαλας και να την γλυφεις ακομη και σημερα.

Επιπλεον, δεν μπορω να δεχτω πως εισαι αντρας 32 χρονω, και δεν εχεις παρει τοσα χρονια μυρωδια για το τι σημαινει σχεση και σεβασμος προς τον-την συντροφο, για να μην αναφερθω στις βασικες συμπεριφορες των γυναικων απεναντι στους αντρες. Ιδεαν δεν εχεις φιλε μου, αλλα ουτε και εμαθες και τιποτε, παρα τα 4 χρονια φροντιστηριου που σου εκανε η γκομενα.

Μαθε λοιπον πρωτιστως τα βασικα για τον τροπο σκεψεως των γυναικων, και προσαρμοσε αναλογως και τις δικες σου ανωριμες μεχρι σημερα συμπεριφορες, ωστε και κοροιδο να μην σε πιανουν, αλλα και οι αντιδρασεις σου ναναι αντρικιες και τσεκουρατες οταν π.χ σε στελνει λεκτικα μια γκομενα να χεστεις βγαζοντας σε για λιγο απο το βρακι της.

Κοροιδο...ε  κοροιδο...

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

matiamou12

# 24 στις 24/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εγω θεματοθετη τα πηρα στο κρανιο...και τα πηρα αγρια γιατι δυο τινα συμβαινουν απο ολα αυτα που εγραψες και θα μεινω...πως γινετε να ειμαστε τοσο νταν...ες απο το γεγονος να τα μπλεξει με το αφεντικο της στα κρυφα...και το αποτελεσμα ειναι να σε πεισει..(εμενα αυτο με εντυπωσιασε που σε επεισε κι ολας).κι ολας την πρωτη φορα...και να μην πεις λεξη...πως δηλαδη σε πειθει για κατι τετοιο...να συνεχισετε χωρις να συμβαινει τιποτα..και βασικα αυτο ειναι το ερωτημα μου...

υπαρχουν γυναικες που αντιστρεφουν μια κατασταση τοσο ευκολα?ενω ο αλλος ξερει την αληθεια?ρε φιλε πως γινετε αυτο?τοσο γρηγορα τα χαφτετε ολα?τα τρωτε κανωνικα?(δεν αναφερομαι συγκεκριμενα σε εσενα θεματοθετη)αλλα πραγματικα αυτο θελει πειρα να το πω...δεν ξερω τι θελει...

Επισης το οτι πηγες και καλα να διαλυσεις οικογενεια δεν το πιστευω ο τυπος ηταν πληροφορημενος με την μια απο την δικια σου και ηξερε να σβηνει και ηξερε κωδικους κ.τλ για να καλυπτετεεε...φαντασου που εφτασε ο παντρεμενος..για να κανει τις αταξιες του..περαν τουτου...τα εχω παρει και με εσενα..αντρισμο δεν εχεις?μα τοσο καλο κρεβατι κανει ρε συ η φιλη σου?συγνωμη κι ολας δεν βλεπω με ποιον τροπο κολλαει ενας αντρας...νομιζω μονο με αυτον...?παλι δεν ξερω...τι να σου κανουν τα καλα κοριτσια και οι καλες συμπεριφορες αν η αλλη ειναι αστερι στο κρεβατι...κοινος θελετε μονο π...ανες?(οχι στο επαγγελμα)εχετε ενα βιτσιο και εσεις...οι αντρες θελετε να σας φαιρονται βρωμικα...

ολο το θεμα ειναι μια ανωμαλη κατασταση...η μια θεματοθετρια αναρωτιεται γιατι δεν της στελνει μηνυμα ο εργασιομανης πλην ομως πηδηκουλας της γειτονιας της...εσυ παλι εχεις στειλει του κοσμου τα μηνυματα σε καποια που σε επαιζε στα δαχτυλα της...εχεις κατσει και στο καφε της γειτονιας της για 3 ολοκληρες ωρες να την παρακαλας να βρεθειτε...ε μα ποσο να αντεξει ενας ανθρωπος...υπαρχετε ρε σεις?ή ειστε απο ταινια με καρτουν?

απλα αναρωτιεμαι...συμβαινουν αυτα στον 21ο αιωνα...να τον εχει φτυσει,να τον εχει απατησει,να συνεχιζει να τον εχει του κλωτσου και του μπατσου και αυτος να συνεχιζει να την θελει...

ε τι στο καλο εκανε σε αυτο το κρεβατι ρε φιλε?κρεμαστικε απο τον πολυελαιο και σου αρεσε?και χωρις παρεξηγηση..δεν σε ειρωνευομαι αλλα υπαρχουν τετοιες γυναικες?που σας παιζουν τοσο καλα?μπραβο...

που το παιρνεις αυτο το πτυχιο...

matiamou12

# 25 στις 24/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

και ομως δες...αυτες που αποκαλεις πατσαβουρες εχουν αξια φιλε μου...δες πως κανει ο θεματοθετης απο δω..θελει αν βρει απαντησεις...γιατι ακομη νιωθει ρε σεις εδω το παλικαρι...πραγματα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από archagellos

Σε κάποια στιγμή θα καταλαβεις οτι δεν χωρισες... Αλλά Σωθηκες!!! Και σου έχω νέα... Δεν είχε κανει μονο ντουζ με το αφεντικό αλλά και με άλλους... Εσύ ζουσες στο κοσμο σου και δεν τα έβλεπες. Καταλαθος καταλαβαινεις τι παίζει... Και αντι να την στειλεις στο διάολο... Κανεις το μέγα κατινιστικο θέμα... Πας να εδοποιησεις την γυναίκα του άλλου. Γιατί? Επειδή η δικιά σου... Την πηδαγε την μάντρα? Και εγώ σου λέω οτι αυτή του την έπεσε... Αντε ρε που κάθεσαι και ασχολησαι με την πατσαβουρα... Ασε θα φορτωθεί το παλτό κανένας άλλος... Ψηλά το κεφάλι ρε... Keep walking

MadameShuShu40

# 26 στις 24/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρε παιδια

...βρε παιδια!!!

Αυτο το ρημάδι το "γλειφω" το 'χετε σακατέψει!!

Με "ει" λέμε!!!

Με υ

μόνο αν το κάνετε με καλέμι και σφυρί! !!!

achinos

# 27 στις 25/8/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από matiamou12

υπαρχουν τετοιες γυναικες?που σας παιζουν τοσο καλα?μπραβο...

που το παιρνεις αυτο το πτυχιο...

ρε μάτια, δεν είναι στο γυβναίκες, υπάρχουν τέτοια πλάσματα γενικά

Δλδ δεν υπάρχουν τα πλάσματα, οι άλλοι υπάρχουν κ οι άλλοι τα φιάχνουν τα πλάσματα που όλα τα μπορούν.

Δε θυμάσαι που λέγαμε για έναν που έλεγε, πως κ να με δει η δικιά μου με την άλλη,. εγώ θα την πείσω πως ήταν η ντουλάπα...

'Δλδ βάλε τί αναγκάζεσαι να παραδεχτείς, προκειμένου να μη χαλάσεις το παραμύθι πούχεις στο κεφάλι σου...

Αυτό το πτυχίο το παίρνεις μόνον όταν το χρειάζεσαι, αλλιώς μπα.

Αβυσσος. 

Ρε σουσούκα,

ασ τους καλέ να γλύ(εί)φουν όπως θέλουν, η προσπάθεια μετράει...

Καλά κι αυτό το "δε μας χέζεις ρε βασίλη"...

επικό. 

matiamou12

# 28 στις 25/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σοβαρα και πως γινεται αυτο?να το παρεις μονο οταν το χρειάζεσαι?δεν το νομιζω ετυχε σε καλο παιδι..και δεν της εκανε αλλα...ε μα...φαντασου να ηταν ενας που δεν σηκωνε απο αυτα..μετα θα εψαχνε που να κρυφτει.Ηξερε που χτυπησε το κοριτσακι απο την αρχη..στο καλο μαλακο παιδακι που τα δεχεται ολα...και αν ηταν ο πρωτος της..ε ειπε ας του κατσω καλος ειναι...οριστε τον ειχε ψυχολογησει απο πιο μπροστα οτι και να τον απατησει αυτος θα το δεχτει..ή τουλαχιστον και να μην το δεχτει θα μπορει αυτη με το πτυχιο της να τον παιζει...αυτη καλε παιζει ολοκληρη ποδοσφαιρικη ομαδα...στα χερια της και εδω αναρωτιεμαι ρε συ υπαρχουν γυναικες που λενε αυτα που λενε και τα δεχονται οι κεραταδες?γιατι?τοσο καλα το κανουν?πιο καλα και απο τα πορνο?ωστε να τον τρεχει ετσι?της βγαζω το καπελο οχι για αυτα που εκανε αλλα για το οτι μπορεσε να ειναι τοσο πειστικη την ωρα που ο αλλος ηξερε την αληθεια.Αυτο αν το κανεις εικονα ρε συ ουτε οι ηθοποιοι τετοιο καστινγκ...

Παει τελος οι σχεσεις εχουν γινει...παραλογες δηλαδη χωρις νοημα...στο τελος θα θεωρουμε τις παραλογες σχεσεις φυσιολογικες και π.χ. να πας σε ενα παρκο με το παλικαρι σου να κανετε πικ νικ ή να καθησετε σε ενα παγκακι να φατε παγωτο π.χ. θα μοιαζει παραλογο αντι για φυσιολογικο. Κοροιδευουν στην Ελλαδα και δημιουργουν ενοχικα συναισθηματα ενω αν το κανεις στο εξωτερικο ειναι απολυτα φυσιολογικο...ε δεν θα παμε ποτε μπροστα σαν λαος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από achinos

ρε μάτια, δεν είναι στο γυβναίκες, υπάρχουν τέτοια πλάσματα γενικά

Δλδ δεν υπάρχουν τα πλάσματα, οι άλλοι υπάρχουν κ οι άλλοι τα φιάχνουν τα πλάσματα που όλα τα μπορούν.

Δε θυμάσαι που λέγαμε για έναν που έλεγε, πως κ να με δει η δικιά μου με την άλλη,. εγώ θα την πείσω πως ήταν η ντουλάπα...

'Δλδ βάλε τί αναγκάζεσαι να παραδεχτείς, προκειμένου να μη χαλάσεις το παραμύθι πούχεις στο κεφάλι σου...

Αυτό το πτυχίο το παίρνεις μόνον όταν το χρειάζεσαι, αλλιώς μπα.

Αβυσσος. 

Ρε σουσούκα,

ασ τους καλέ να γλύ(εί)φουν όπως θέλουν, η προσπάθεια μετράει...

Καλά κι αυτό το "δε μας χέζεις ρε βασίλη"...

επικό. 

Elena_90

# 29 στις 25/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Διαβασα την ιστορία σου και θα σου παραθέσω τη δική μου άποψη!
Δεν θα κατηγορήσω την κοπέλα για τα ερωτικά μηνύματα προς το αφεντικό της. Όχι πως είναι και άξια επαίνου αλλά άνθρωποι είμαστε και πολλές φορές κάνουμε λάθη. Και μηνομίζεις πολλές φορές οι ιστορίες με τα αφεντικά κρύβουν ωφελιμιστικούς σκοπούς και προθέσεις.
Το μελανό κομμάτι της ιστορίας είναι ότι παρόλο που γνώριζες την αλήθεια και αφού έμαθε ότι γνώριζες δεν είχε την τσίπα και την αξιοπρέπεια να μιλήσετε ανοιχτά, να το παραδεχτεί ότι παίζει κάτι ή και να το συζητήσετε σε περίπτωση που τα μηνύματα ας πούμε ήταν για άλλους σκοπούς. Αντιθέτως σε αντιμετώπισε πολύ απαξιωτικά κατά την άποψή μου. Σε έγραφε δεν σου απάνταγε και το μόνο που την πείραξε είναι ότι πήρες τηλεφωνο το αφεντικό της και ότι θα την διώξουν. Δεν ξέρω αν μπορείς να το αντιληφθείς αλλά καθόλου δεν φάνηκε να λυπήθηκε για σένα, αλλα πράγματα την καίγανε.
Σου φέρθηκε τόσο ενέντιμα που ούτε να σε αντιμετωπίσει κατά πρόσωπο μετά από 4 χρόνια σχέση δεν είχε την τσίπα να κάνει.
Δεν πιστεύω ότι 4 χρόνια ήταν ηθοποιός, άλλωστε πάντα μεγαλώνουμε και αλλάζουμε. Αν δεν είχε σεξουαλικές εμπειρίες με άλλον πριν τα 25-26 (κάτι που θεωρώ κάπως αφύσικο για την εποχή που διανύουμε) ίσως η σχέση σας για εκείνη να είχε τελειώσει πολύ πιο πριν αλλά δεν είχε την πείρα και την αυτοπεποιθηση να φύγει.
Σου φέρθηκε πραγματικά άσχημα, το να την κυνηγάς παρόλα αυτά δείχνει έλλειψη αξιοπρέπειας και σεβασμού στο άτομο σου. Κράταις όμορφες αναμνήσεις και προχώρα γιατί έτσι κι αλλιώς αποτι φαίνεται πλέον δεν της καίγεται καρφί για σένα δυστυχώς...

Titikaka38

# 30 στις 25/8/2016
author
Γυναίκα / 53 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Δραπετσώνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.155

...αει μαρη κι εσυ...!

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από MadameShuShu40

Βρε παιδια

...βρε παιδια!!!

Αυτο το ρημάδι το "γλειφω" το 'χετε σακατέψει!!

Με "ει" λέμε!!!

Με υ

μόνο αν το κάνετε με καλέμι και σφυρί! !!!

...απ το...Γλυφαδα βγαινει...!

...εχεις παει?...ε!...απο κει βγαινει!

Αρέσει στο μέλος somebody961

decentintocerberon

# 31 στις 25/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
συμβαίνουν αυτά φιλαράκο,συνέχισε τη ζωή σου και αν θες να σου κάνεις ένα καλό προσπάθησε να κοιμάσαι μόνο τη νύχτα.

2_L8_

# 32 στις 25/8/2016
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 105

Τις;

Τις ήρξατο χειρών αδίκων; 

Ο παραβιάσας το απόρρητον 
ή η ορεγωμένη θερμά λουτρά μετά του νυμφευμένου προϊσταμένου;
Και τις κατά συρροήν εξηκολούθη αδίκων χειρών την ύπουλον χρήσιν;
Η ξενερώσασσα δια τάς ανομίας 
ή ο κοινοποιήσας προσωπικά δεδομένα υψίστης εμπιστευτικότητος;

nuvola

# 33 στις 25/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από 2_L8_

Τις;

Τις ήρξατο χειρών αδίκων; 

Ο παραβιάσας το απόρρητον 
ή η ορεγωμένη θερμά λουτρά μετά του νυμφευμένου προϊσταμένου;
Και τις κατά συρροήν εξηκολούθη αδίκων χειρών την ύπουλον χρήσιν;
Η ξενερώσασσα δια τάς ανομίας 
ή ο κοινοποιήσας προσωπικά δεδομένα υψίστης εμπιστευτικότητος;

https://www.youtube.com/watch?v=a1ZpxDSh060

tangerinedream

# 34 στις 25/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...εδώ έχουμε ένα φίλο που μας γράφει την πολύχρονη ιστορία του και τα βάσανά του...δεν έχει σημασία άν έκανε λάθη και ποιός ή άν κατι πήγε στραβά και που...η ουσία είναι ότι "κατέφυγε" εδώ για να τον κατανοήσουμε, να του συμπαρασταθούμε, να τον στηρίξουμε κάπως και άν μπορούμε, να τον βοηθήσουμε με κάποιο τρόπο, ώστε ο πόνος που νιώθει αυτό το διάστημα να γίνει λίγο πιο υποφερτός και το σκοτάδι της κάθε νύχτας του να γίνει λίγο πιο διάφανο, λίγο πιο φωτεινό...δεν έχει σημασία άν φέρθηκε ανόητα ή λανθασμένα ή ακόμη και με παιδική αφέλεια, δεν έχει σημασία άν έκανε λανθασμένες κινήσεις κάτω απο την φοβερή πίεση των στιγμών που βίωσε, δεν έχει σημασία άν είναι ανόητος ή έξυπνος ή αυτό ή το άλλο ή εκείνο...σημασία έχει ότι είναι ένας άνθρωπος που βιώνει μια κατάσταση έντονου πόνου και η ψυχούλα του βρίσκεται σε μια δυσάρεστη και ανώμαλη περιδύνιση...αυτό που βιώνει ο φίλος μας ο Βασίλης εδώ εμένα με συγκινεί -όπως και κάθε άλλη ανάλογη περίπτωση φίλης ή φίλου εδώ- και μου φέρνει στη σκέψη κάποιες επώδυνες καταστάσεις που έχω βιώσει και εγώ στο παρελθόν με κάποιες γυναίκες...όλοι έχουμε πονέσει με κάποιο τρόπο στο παρελθόν και σχεδόν όλοι ξέρουμε τι σημαίνει να βιώνεις την κάθε στιγμή μέσα στην απελπισία και μέσα στη βαθειά θλίψη που καλύπτουν κάθε σημείο του ορίζοντά σου...κι όπου κι άν κοιτάξεις βλέπεις μονο σκοτάδι...κι η ζωή φαίνεται να χάνει το νόημά της στην εφιαλτική προσπάθειά σου ν'αναπνεύσεις...

...στην αρχή ένιωσα την διάθεση να είμαι λίγο "σκληρός" μαζύ του αλλά αμέσως μετά συνειδητοποίησα την απελπιστική και οδυνηρή κατάσταση στην οποία βρίσκετε και που τον κάνουν να νιώθει τοσο δυσάρεστα...έτσι δεν συνέχισα -μετά απο κάποιες σκέψεις μου που του έγραψα- να σχολιάζω/κρίνω/προτεινω...   

James88

# 35 στις 25/8/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 45

Κόψε κάθε επικοινωνία

Θα σου πω μια ιστορία φίλε μου...

Πριν 2 χρόνια είχα κι εγώ ίδια ιστορία περίπου... πήγε ως εξής. 24 εγώ, 19 αυτή, δεθήκαμε από την πρώτη στιγμή, αρχίσαμε να μένουμε μαζί, να τα κάνουμε όλα μαζί... μετά από 1,5 χρόνο άρχισαν τα προβλήματα... τα μαλώματα χωρίς προφανή λόγο, εγώ στην κοσμάρα μου, δεν έδινα σημασία γιατί έλεγα τα βρίσκουμε. Τα σημάδια που υπήρχαν και ΔΕΝ τα έδινα σημασία ήταν:
  1. Θύμωνε μαζί μου χωρίς λόγο
  2. Το σεξ είχε μειωθεί
  3. Σταμάτησε να γκρινιάζει για πράγματα που γκρίνιαζε
  4. Σταμάτησε να με ζαλίζει όοοολη μέρα με μηνύματα ενώ δούλευα κι έλεγα επιτέλους κατάλαβε ότι δουλεύω...
  5. Την πείραζε κάθε μικρή κίνηση που έκανα
  6. Την μια μου έλεγε Α, έκανα Α, μου έλεγε Ω, έκανα Ω και μου έλεγε γιατί δεν κάνω Α...
Προφανώς και τσακωθήκαμε. Και τσακωθήκαμε για κάτι που η ίδια έφταιγε και με έβγαλε εκτός εαυτού, ένιωσα σαν να μην με υπολογίζει. Βγήκα εκτός εαυτού και της φώναξα πολύ, την έβρισα όπως ισχυρίζεται η ίδια (πραγματικά δεν θυμάμαι, ήμουν στα κόκκινα). Για πρώτη φορά στην σχέση... Κι εκεί πάτησε, εκεί με λύγισε. Μου τα έριξε όλα πάνω μου. Πως μπόρεσα να της το κάνω αυτό (φωνές) και να μην ξέρει αν θέλει να είμαστε σε σχέση ή όχι. Προχωρούσαν οι μέρες και όλο εμφανιζόταν ένα όνομα πιο συχνά στις κουβέντες της, στις εξόδους της, στο κινητό της. Και σκέφτηκα, έκανες που έκανες την μαλακία και φώναξες το αθώο μικρό κορίτσι (το σκέφτομαι τώρα και γελάω ), μην το παρακάνεις να την κατηγορήσεις ότι παίζει άλλος.
Με τα πολλά προχώρησε άλλη μια βδομάδα που μου έλεγε θέλω και δεν θέλω. Όποτε της έλεγα πάρε μια απόφαση αλλιώς με χάνεις, ήθελε. Όποτε της έλεγα θέλω, δεν ήθελε... Με κούρασε όλο αυτό και ξαναφώναξα, δεν την έβρισα, απλά φώναξα και την κατηγόρησα ότι φλερτάρει με αυτόν τον άλλον. Αποτέλεσμα; Να με χωρίσει την επόμενη μέρα με μήνυμα στο skype?!!! Και να μου πει να πάρω τα πράγματά της από το σπίτι της (συγκατοικούσαμε).
Περνούσαν οι μέρες κι εγώ είχα φάει σκάλωμα τρελό. Την ήθελα σαν τρελός. Είχα κάνει ένα τεράστιο μέλλον μαζί της και αυτό άρχισε να γκρεμίζεται. Πέρασα 2 μήνες να είμαι στα πατώματα. Να λέω στην αρχή στους φίλους μου, παιδιά παίζει άλλος και να μου λένε (αρχικά) μην λες χαζά, απλά πιέστηκε είναι μικρή. Μετά άρχισαν να το λένε και οι φίλοι μου ότι παίζει άλλος... Μην το κουράζω το θέμα. Εγώ είχα πέσει στα πατώματα, γιατί δέχθηκα όλες τις ενοχές που μου έριξε και με έφαγαν. Με αρρώστησαν κυριολεκτικά. Εννοείται (χαχαχαχα) πως έστειλα άλλα 2 μηνύματα εγώ, αφού εγώ είχα κάνει τόσο κακό. 1 μήνα μετά τον χωρισμό και 2 μήνες μετά. Κοινώς ξεφτιλίστηκα κι έκανα καραγκιοζιλίκια τεράστια...
Μέχρι μια μέρα, βλέπω στο facebook της (με είχε βγάλει από τους φίλους της, απλά ήταν η φωτογραφία προφίλ) χεράκι, χεράκι με τον άλλον διακοπές σε μέρος που λέγαμε θα πάμε μαζί. Κι εκεί φίλε μου ξέρεις τι έγινε; Έφυγαν οι ενοχές από μέσα μου και κοιμήθηκα για πρώτη φορά σαν άνθρωπος. Μετά είχα να αντιμετωπίσω τον χωρισμό. Με σκαμπανεβάσματα κ.λπ., αλλά να αντιμετωπίσω έναν χωρισμό και μέχρι εκεί.
Μετά από πολύ ώριμη σκέψη και ψάξιμο βρήκα τα λάθη μου
  1. Όλη την ώρα μαζί, τα πάντα μαζί, τα πάντα όμως
  2. Δεν είχα προσωπικό χρόνο, ούτε αυτή
  3. Την είχα κάνει κέντρο του κόσμου μου
  4. Την είχα βάλει σε βάθρο
  5. Ήταν πολύ μικρή για κάτι τόσο σοβαρό
  6. Δεν κράτησα τον χαρακτήρα μου
Φαντάζομαι πως κάπως έγινε και με εσένα... το πήγες κάπως έτσι το πράγμα... Επίσης μεγάλο σου λάθος ήταν να νομίζεις πως μια γυναίκα με 1 σεξουαλικό σύντροφο εν έτη 2012-2016 θα μείνει για πάντα μαζί του...
Τι πρέπει να κάνεις και γενικά όταν σε χωρίζει μια κοπέλα;
  1. Ρωτάς ευγενικά γιατί σε χωρίζει
  2. Αν μπορεί να σωθεί η κατάσταση
  3. Αν δεν σου πει τι να κάνεις για να σωθεί η κατάσταση και σου πει δεν ξέρω θέλω χρόνο κ.λπ. της λες ευχαρίστως, πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι, πάρε μια ζωή βασικά κι εξαφανίζεσαι!
Εξαφανίζεσαι τόσο πολύ, που ούτε η CIA δεν μπορεί να σε βρει. Σβήνεις τα πάντα (μηνύματα, φωτογραφίες, facebook, κινητό) γιατί θα πέσεις μπροστά τους και θα κυλήσεις, θα κλάψεις, θα σου έρθουν αναμνήσεις. Πηγαίνεις στην τρύπα σου και δεν βγαίνεις από εκεί μέσα μέχρι να γίνεις καλά. ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ μην της δώσεις την ευχαρίστηση να σε δει πληγωμένο. Δείξε της ότι είσαι ώριμος και μπορείς να συνεχίσεις την ζωή σου με ή χωρίς αυτήν.
Αν το κάνεις αυτό από την πρώτη στιγμή και με την άλλη δεν παίζει νέο αμόρε, τότε να είσαι σίγουρος πως θα εμφανιστεί ξανά σε κάποιο σύντομο χρονικό διάστημα (1-3 μήνες). Ξέρεις τι θα κάνεις τότε; ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ. Γιατί; Γιατί είχε την ευκαιρία της και την πέταξε.
Οπότε συμπεριφέρσου ως άντρας. Βγάλε την από την ζωή σου, σβήσε τα πάντα και μείνει μακρυά της μέχρι να γιατρευτείς. Και αν εμφανιστεί, την αποφεύγεις πάλι. Γονατιστή να σε παρακαλάει, θα λες όχι. Ειδικά όταν παίζει κέρατο. Πονάει και είναι δύσκολο, αλλά αξιοπρέπεια man. Την πάτησα μια φορά κι έπεσα στα πατώματα... Άλλες 2 σχέσεις αποπειράθηκα να κάνω, αλλά κράτησα αξιοπρέπεια στο τέλος. Ακολούθησα όλα όσα σου είπα.
Οπότε Keep walking και κράτα τον εαυτό σου απασχολημένο με κάτι. Και αυτή που σε απορρίπτει τώρα, θα την φάει κάποια στιγμή στο μέλλον και θα σε θυμηθεί... πόσο καλός ήσουν. Μπορεί να μην εμφανιστεί να στο πει, αλλά αν ήσουν καλός μαζί της στην σχέση, να είσαι σίγουρος πως θα σε θυμάται για πάντα! ;-) ;-)
Αρέσει στα μέλη Katia_80, inioxos52 και σε ακόμα 1 μέλος.

inioxos52

# 36 στις 25/8/2016
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Πανω που ειχα αρχισει να απελπιζομαι απο τις συμπεριφορες νεαρων αντρων προς γυναικες, διαβαζω τον james88. Να λοιπον που υπαρχουν νεοι αντρες, που αφου επαθαν, εμαθαν. Και απο οτι φαινεται, εμαθαν αριστα.

Το σημαντικοτερο μαθημα που πηραν, ειναι πως δεν εδωσαν και δεν δινουν πλεον παραπανω αξια απο οτι πραγματικα τους αξιζει στις γυναικες.

Και φυσικα, με το όποιο κοστος, κρατησαν και κρατουν πλεον τον αντρικο τους εγωισμο και αξιοπρεπεια στο υψος που τους αξιζει.

Ευγε ρε φιλαρακι. Συνεχισε ετσι!!!

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, James88
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

tangerinedream

# 37 στις 25/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...επίσης εγώ πρέπει να αναδείξω την οργανωμένη σκέψη του και τον συγκροτημένο λόγο που εκφράζει...φαίνεται λοιπόν ότι ο καλός μας φίλος "τζέϊμς" δεν έμαθε απο τα παθήματά του σε κάποιες απο τις σχέσεις του τυχαία αλλά συνεπικούρισαν σε αυτό τα χαρακτηριστικά που έχει ώς άτομο/προσωπικότητα...και είναι επιμελής, συγκροτημένος, οργανωμένος, συστηματικός και κυρίως φιλομαθής!!!   

Dean_Martin

# 38 στις 25/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από MadameShuShu40

Μετά το

"Δεν μας χεζεις ρε Βασίλη"

εγω, προσωπικά, θα σου εριχνα και μια μπούφλα στα μούτρα, έτσι για να σου γίνει μάθημα η κατινιά!!!

Όλοι οι λογαριασμοί ειναι προσωπικοί και δεν έχει ΚΑΝΕΝΑΣ, ουτε ο Θεός ο ίδιος, μη σου πω, το δικαίωμα να τους ψαχουλευει! !!

Βρε σεις, πόσο κατινες γίνεστε ορισμενοι/νες και το βαπτιζετε και αγάπη/έρωτα/ενδιαφερον!!!

Διαφωνώ καθέτως !   4 χρόνια πέρασε μαζί της δικαιούται να ξέρει την αλήθεια ! Τώρα ότι δεν έπρεπε να τα ανακατώσει Τόσο , δεν έπρεπε! Προσωπικά τέτοιου είδους σε ένα ζευγάρι δεν χωράνε ! Εδώ κόντεψε να γίνει κερατάς, αν δεν έγινε κιόλας, καί θέλει καί μπούφλα ; Καί αυτή να το παίζει τρελίτσα ;

Dean_Martin

# 39 στις 25/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ θα συμφωνήσω με την Μπάρμπι καί τον Αρχάγγελο, τέτοια πού είναι άστην να κάνει ντουζάκια, τι περιμένεις ότι θα ξαναγυρίσεί καί δεν θα το ξανακάνει ; Καί πολύ ανακατεύτηκες, στο φινάλε τι ; γυναίκα σου ήτανε ; Αστην το έχει στο αίμα της να καβαλάει καλάμια !

achinos

# 40 στις 25/8/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Οσο γατόνι με πέταλα κ να νομίζεις ότι είσαι

κ όσο κ να πιστεύεις πως ο άλλος/η είναι αφελής, άπειρος, ειλικρινής.
μαθαίνεις μόνο όσα αυτός/η  θέλει να ξέρεις.
Νόμος.

Κ ακόμα, αν συλλογιστούμε όλες τις σχέσεις που ζήσαμε 
μέχρι τέλους
πάντα θα θυμηθούμε αυτήν την σύντομη δυσδιάκριτη στιγμή
που αντιληφθήκαμε φευγαλέα, πως ο άλλος απομακρύνθηκε οριστικά.
Αυτό ήταν, τα υπόλοιπα, τσακωμοί, ασυμφωνίες, πεθερικά, οικονομικά, απόσταση, άσχετα ζητήματα

είναι μόνο η αρχή του τέλους.
Δλδ,ακόμα κ ο νεαρός να ήξερε πως το κορίτσι του δεν πρόκειται να πεθάνει γνωρίζοντας μόνο έναν άνδρα
κ εκείνη να ήξερε πως τάχει μ έναν που ψάχνει τσάντες

ίδιο το αποτέλεσμα.

Δεν είναι για μαζί.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε