Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν ξέρω τι να κάνω

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

MadameShuShu40

# 41 στις 25/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Dean martin

Δεν διαφωμω μαζί σου ως προς τις εξηγήσεις που όφειλε η νεαρά να δώσει στον επι τετραετιας σύντροφό της.

Διαφωνώ με την τακτική του ψαχουλεματος και το ανακάτεμα γενικότερα ( τηλ στο αφεντικό να ξηγηθουν σαν άντρες-σιγά τα αιματα- και γράμματα στην συμβία του αφεντικού-γενικώς μπαχαλεμα).

Οι εξηγήσεις για το πως-που και γιατί αφορουσαν αυτούς τους δύο που ενεπλακησαν στην σχέση. 

Οι λοιποι είναι κομπάρσοι και περαστικοί.

Βασιλακη, πάρε απόφαση οτι το πουλάκι πέταξε και πίσω δεν γυρίζει. 

Και έτσι όπως εγιναν τα πράγματα μην θες και να γυρίσει. 

Δεν αξιζει.

Όλοι περάσαμε απο αυτό το στάδιο. Αναρωτηθηκαμε, πονεσαμε, ξεφτιλιστηκαμε, κλάψαμε, αλλά όλοι μετά απο καιρό το ξεπεράσαμε και το αφήσαμε πίσω μας.

Ίσως σου φαίνεται βουνό τώρα. 

Και είναι.

Καλό κουράγιο Βασιλάκη! !!

nuvola

# 42 στις 25/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
αν νομίζεις πάντως πως είσαι πιο ''ηθικός'' από την πρώην ,βρίσκεσαι σε πλάνη...

Dean_Martin

# 43 στις 25/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Madameshushu40

Διαφωνούμε γιά τον ίδιο λόγο, οπότε συμφωνούμε, αυτό είπα καί γώ το πήγε μακριά το θέμα γιά ένα απλό δεσμό. Σαφώς δεν έπρεπε να ανακατεύσει τόσα άτομα.

Καί γιατί κυρία Nuvola  δεν είναι πιό ηθικός από την πρώην ; έκανε αυτός ντουζάκια με το αφεντικό του ; Δεν έκανε !

nuvola

# 44 στις 25/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από Dean_Martin

Καί γιατί κυρία Nuvola  δεν είναι πιό ηθικός από την πρώην ; έκανε αυτός ντουζάκια με το αφεντικό του ; Δεν έκανε !

το σεξ αγαπητέ 

ή οι ερωτικές φαντασιώσεις (για να κυριολεκτούμε  επί του θέματος ) 

δεν είναι ο μόνιμος μετρητής  της ηθικής  ...

δεν ισχύει (για μένα ) κάποιος κανόνας που να λέει 

''ξέρεις δεν έκανα ποτέ σεξ με κάποιον άλλο /άλλη άρα είμαι έντιμος ή ηθικός '

το να χρησιμοποιείς ανθρώπους 

στο βωμό της προσωπικής ικανοποιησης  ή εκδίκησης 

είναι σαφώς το ίδιο   ανέντιμο με το ψέμα μιας απιστία  

κ εδώ ο θεματοθέτης χρησιμοποίησε πολλούς για να νιώσει αυτό που ήθελε 

achinos

# 45 στις 25/8/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
'Aρεσαν+: 0%

Δεν είν εντάξει, γιατί ψάχνει τσάντες.

Κ για να πούμε κ του στραβού το δίκιο, κανείς που έψαξε φουμπου, τσάντες, κινητά κ ακίνητα
δεν κέρδισε τελικά τον άνθρωπό του.
Γιατί αν φτάσεις εκεί, ή ο άλλος έχει φύγει ή εσύ, γιατί δεν τούχεις πια καμιάν εμπιστοσύνη.

Έχω χωρίσει τελικά πολλές φορές στη ζωή μου, ποτέ δεν πρόλαβα την επόμενη, μάλλον γιατί την κάναμε πριν.

Για μένα το πιο δύσκολο είναι να καταλάβεις πότε η θέση δίπλα σου είναι αδειανή.
Ε, τί να κάμουμε κε πρόεδρε, αν δεν είναι κανείς εκεί που πρέπει...

έρχεται κ κάθεται ένας άλλος,

Τόσο απλά.

nuvola

# 46 στις 26/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εκτός απ αυτό που λες Αχινέ
  πως το ψαχούλεμα φέρνει συνήθως(για να μη πω με βεβαιότητα ) την επιβεβαίωση του φόβου ή της υποψίας , 

η αδιακρισία του μπορεί να προσπεραστεί  από κάποιους ρομαντικούς  στο όνομα αυτού του ''ερωτα'' που λύκος να τον φάει αν είναι ...

αλλά από εκεί μέχρι το να χρησιμοποιήσει προσωπικά μηνύματα και να βάλει στο παιχνίδι τη γυναίκα του άλλου ή τον κυρ διευθυντή  να διώχνει την άλλη από την δουλειά 

και δεν βλέπει μπροστά του τ' αυτονόητα πως το παιχνίδι έχει τελειώσει απο καιρό 

achinos

# 47 στις 26/8/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Ναι το σιχαμένο, γιαυτό λέω...πολύ κατίνος γμτ...

κ αυτόν τον "έρωτα"

του "ή είσαι μαζί μου ή σου γμώ το κέρατο"

δε θάθελα να τον έχω, ούτε με σφαίρες, ούτε κ με χειροβομβίδες...

μιζέρια γμτ.

panagiotismp90

# 48 στις 26/8/2016
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650

Καλα ρε φιλε, ουτε μια δουλεια σωστη δεν μπορεις να κανεις? δεν μπορεσες να το πεις στη γυναικα του να μαθει και κεινη τι γινεται? ημαρτον δηλαδη...αφου ειδες οτι προλαβε ο αλλος κ εκρυψε τα μηνυματα επρεπε να πας να τη βρεις ή να της τα στειλεις με αλλο τροπο ξανα. Τις αποδειξεις τις εχεις. Τεσπα. Τελικα με το αφεντικο της τι κανει? συνεχιζει και τραβιεται μαζι του?

Enikos

# 49 στις 26/8/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.643

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από Dean_Martin

Madameshushu40

Διαφωνούμε γιά τον ίδιο λόγο, οπότε συμφωνούμε, αυτό είπα καί γώ το πήγε μακριά το θέμα γιά ένα απλό δεσμό. Σαφώς δεν έπρεπε να ανακατεύσει τόσα άτομα.

Dean_Martin

# 50 στις 26/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από nuvola

το σεξ αγαπητέ 

ή οι ερωτικές φαντασιώσεις (για να κυριολεκτούμε  επί του θέματος ) 

δεν είναι ο μόνιμος μετρητής  της ηθικής  ...

δεν ισχύει (για μένα ) κάποιος κανόνας που να λέει 

''ξέρεις δεν έκανα ποτέ σεξ με κάποιον άλλο /άλλη άρα είμαι έντιμος ή ηθικός '

το να χρησιμοποιείς ανθρώπους 

στο βωμό της προσωπικής ικανοποιησης  ή εκδίκησης 

είναι σαφώς το ίδιο   ανέντιμο με το ψέμα μιας απιστία  

κ εδώ ο θεματοθέτης χρησιμοποίησε πολλούς για να νιώσει αυτό που ήθελε 

Κυρία Nuvola θα διαφωνήσω καί μαζί σας πάλι κάθετα (τώρα γιατί όχι οριζόντια δεν ξερω ) διότι δεν ανακάτεψε πρόσωπα άσχετα έτσι ; δεν πήγε στον μανάβη να τον ρωτήσει αν είδε την πρωην του με κάποιον, θα πήγαινε στην γυναίκα του κυρίου η οποία αν όχι από αυτόν από κάποιον άλλον θα το μάθει.

Καί τι πιό σωστό από το να τον πάρει τηλέφωνο να βρεθούνε να μιλήσουνε σαν άντρες ;

Δεύτερον όχι βέβαια οι ερωτικές φαντασιώσεις δεν είναι μέτρο ηθικής , ίσως, κι αυτό ανάλογα, αλλά η κοροϊδία είναι ! Ποιός θέλει να τον κοροϊδεύουν ;Το ανέχεται κανείς μας ; λέει το παιδί : " Βρισκόμαστε λοιπον με την εν λόγω και της δίνω ένα γραμμα που της λεω ποσο την αγαπαω και τι σημαινει για μενα κλπ.Την ρωταω αν υπάρχει κάποιος αλλος και μου λεει δεν σκέφτομαι καν οτι μπορω να κανω ερωτα με αλλο ανθρωπο εκτος απο εσενα (προφανώς εξαιρούνται τα ντουζάκια,πού προφανώς αυτή τα έκανε με στολή κατάδυσης) και οτι δεν ειναι σε mood για γνωριμίες "  

Αίσωπος η κυρία ! Πρώτη στο παραμύθι !

Λυπάμαι αλλά όταν αγαπάς κάποιον η έστω έχεις αγαπήσει η εκτιμήσει, όσο δύσκολο καί να είναι του λές αλήθεια !

nuvola

# 51 στις 26/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Dean Martin 
το ερώτημα δεν είναι τι κάνει κάποιος που έχει αγαπήσει ή αγαπάει...κ αυτό με την αγάπη τι λόξα βρε παιδί ...
δηλαδή έχεις την άλλη ,σε κοροιδεύει λέει ψέματα,είναι άπιστη, ενώ η σχέση έχει ορισθεί ως μονογαμική, και πάλι θα μιλάς για τότε που σου είπε πως σ αγαπάει ;

κ άντε να πούμε πως του είπε πως τον  αγάπησε (που ελάχιστη σημασία έχει τι λέει κάποιος )  τι κάνει ο άλλος ;

να πάρει σβάρνα τον ντουνιά ; να το βγάλει στις τοπικές εφημερίδες ;να καλέσει δημοσιογράφους;να σηκώσει τα μανίκια και σαν ''αντρας'' που είναι να ρίξει και καμιά μπούφλα στον άτιμο αφεντικό ;
και ;τι θα γίνει;θα κερδίσει τα χαμένα ;θα ξαναγαπηθεί;θα ικανοποιηθεί με τι;

αυτό το ... που δεν μπορεί να κατέβει η χυλόπιτα,το ψέμα ,η απιστία κτλ  στον καταπιόνα εύκολα, να το καταλάβω...αλλά από εκεί     μέχρι το να εξευτελίζεσαι ή να ευτελίζεις την ''αγάπη'' που λες ,είσαι ένα και ίδιο με τον άλλο.  

(η έκφραση ''διαφωνώ καθετα''  θα είναι πιθανά  μια συνηθισμένη υπερβολή της  γλώσσας μας ...άμα διαφωνούμε και διαγωνίως να είναι πάλι διαφωνούμε   )

δεύτερη παρένθεση (το ντουζάκι σας καλοάρεσε ...  )

1Christina

# 52 στις 26/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ειμαι αντιθετη στο να παραβιαζεις τα προσωπικα δεδομενα του αλλου ... Ειναι και παρανομο αλλωστε

Αλλα το να κοινοποιεις σε τριτους κατι ασχημο που εκανε καποιος σε βαρος τους, μια χαρα συμφωνο ειναι με την ηθικη μου!!!  Κινδυνευεις βεβαια να βρεις το μπελα σου απο τον αλλο που του χαλας το παραμυθι του και πιθανον να μη θελει να μαθει καμια αληθεια...
Βεβαια εδω ο θεματοθετης κοινοποιησε τα οσα παρανομα εμαθε...οποτε θα το βαλω μια ποινη για την παραβιαση των προσωπικων δεδομενων, υποκλοπη κλπκλπ ...για το οτι εξακολουθει να μιλαει για αγαπες κλπ εεε μονος του την εβαλε την ποινη της βλακειας 

Enikos

# 53 στις 26/8/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.643

Πουσαι ρε Βασιληηη???

Giorgos19701970

# 54 στις 26/8/2016
author
Ανδρας / 51 / Χήρος
Ν. Ευβοίας / Αυλώνα
Απαντήσεις: 84

ημιχρονο ασο.τελικο χι.αποδοση 18,7.

ααα...και για βραδυ κατι ελαφρυ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από vaska

Δεν ξέρω τι να κάνω

Καλησπέρα,ειχα μια σχέση 4 ετών με μια κοπέλα την οποία είχα εξιδανικευσει στα μάτια μου και γενικά οσοι την είχαν γνωρίσει μου ελεγαν είσαι πολύ τυχερός και τους είχε κερδίσει όλους.32 ετων εγω,29 αυτη και ημουνα ο πρωτος που ειχε σχεση και σεξουαλικες επαφες.Αρχές Ιουνίου(στις 11 κατ ακρίβεια) τσακωθήκαμε για έναν χαζό λόγο και βριστήκαμε άσχημα.Της είπα οταν σου περάσουν τα νεύρα στείλε μου.Περνούσαν οι μέρες αλλα τπτ.Αποφάσισα μετα απο 10 μέρες να της στείλω να βρεθούμε και δεν ήθελε,με παρακαλετά καταφέρα να την πείσω.Στο διάστημα αυτό απέκτησα πρόσβαση στο facebook της και ειδα μηνύματα ερωτικά με το αφεντικό της(του στυλ σε σκεφτομαι της έστελνε αυτος,πότε θα κάνουμε ντουζάκι μαζι και αυτή οχι μόνο δεν το ξέκοβε αλλα του έλεγε αν το εννοέις πες μου να ετοιμαστω και πότε θα πάμε βόλτα κλπ)το αφεντικό ειναι παντρεμένο με δύο παιδιά και είχε στείλει την γυναίκα του διακοπές στην κρήτη για όλο το καλοκαίρι.Βρισκόμαστε λοιπον με την εν λόγω και της δίνω ένα γραμμα που της λεω ποσο την αγαπαω και τι σημαινει για μενα κλπ.Την ρωταω αν υπάρχει κάποιος αλλος και μου λεει δεν σκέφτομαι καν οτι μπορω να κανω ερωτα με αλλο ανθρωπο εκτος απο εσενα και οτι δεν ειναι σε mood για γνωριμίες,δεν της ειπα τπτ για τα μηνυματα που ειχα δει γιατι εκεινη την στιγμη με κερδισε και την πιστεψα.Συνέχισαν να ανταλλασουν μηνυματα αλλα οχι οπως τα προηγούμενα και εγω μέσα μου εσκαγα.Μοιράστηκα αυτα που ηξερα με τον κολλητο μου και μου ειπε να της πω οτι ξερω.Της στελνω λοιπον μηνυμα τα ξερω ολα για σενα και αυτον και πως μπορεσες κλπ,δεν μου απαντησε καν.Την επομενη μερα παω σε ενα καφε κοντα στο σπιτι της και της λεω ελα να μιλησουμε,οχι να τσακωθουμε αλλα να μου πεις γιατι και τι πηγε λαθος και τι σε ωθησε σε αλλον,περιμενα 3 ωρες και δεν ηρθε.Την επομενη μερα παιρνω αυτον τηλεφωνο και δεν το σηκωνε και του στελνω μηνυμα να βρεθουμε να μιλησουμε σαν αντρες και μου απανταει θα φωναξει την αστυνομια.Κανω αντιγραφη ολα τα μηνυματα τους και τα στελνω στην γυναικα του.Πρόλαβε όμως αυτος να τα δει πρωτος και τα εσβησε.Ερχεται η πρωην σπιτι μου ξαφνικα και της λεω τα ξερω ολα για τα ντουζ για τα μηνυματα,ολα.Μου λεει τουλαχιστον εγω δεν θα διελυα μια οικογενεια,της λεω εισαι πορνη που πετας μια υπεροχη σχεση 4 ετων για να πας με εναν παντρεμενο.Μου λεει ελευθερη ειμαι οτι θελω θα κανω,τοσα χρονια ημουνα πιστη.Μου ειπε οτι αυτος της εδωσε περιθωριο ενα μηνα να φυγει απο την δουλεια και οτι την κατεστρεψα(πηγε να βγει και απο πανω δλδ)αυτο εγινε 7-8 ιουλιου.Απο τοτε δεν ειχαμε ξαναμιλησει μεχρι που στις 8 αυγουστου της εστειλα μηνυμα αν πιστευει οτι εχουμε την ικανοτητα να βρεθουμε και να μιλησουμε και μου απανταει οχι και οτι θελω μεσω μηνυματων.Της γραφω η αληθεια μπορει να ειναι δύσκολα διαχειρισιμη αλλα σιγουρα θα προσφερει λυτρωση και στους δυο μας και μου απανταει δεν μας χεζεις ρε βασιλη,μην μου ξαναστειλεις μηνυμα,της απανταω δεν εχω ορεξη για τσακωμο,μονο την αληθεια θελω να μαθω,δεν μου απαντησε και αυτη ηταν η τελευταια φορα που μιλησαμε.Εννοείτε οτι ειμαι σκασμενος και στεναχωρεμενος,με κατα κλυζουν οι αναμνησεις και αναμικτα συναισθηματα.Απο την μια θυμου και οργης για τον τροπο που μου φερθηκε και απο την αλλη αγαπης για ολα αυτα που περασαμε αυτα τα 4 χρονια.Τι μου προτείνεται?

vaska

# 55 στις 26/8/2016
author
Ανδρας / 37 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 33

Διαβάζω προσεκτικά τα σχόλια σας

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από Enikos

Πουσαι ρε Βασιληηη???