Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πάω να τρελαθώ

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Kostas_10

# 1 στις 29/8/2016
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 13
'Aρεσαν+: 0%

Πάω να τρελαθώ

Καλησπέρα παιδιά,

Δεν ξέρω τι μου γίνεται. Θα ήθελα πάρα πολύ την γνώμη σας. Λοιπόν, έχω χωρίσει μετά από 1 χρόνο σχέσης (συγκατοικούσαμε κιόλας). Γενικά, οι αιτίες ήταν οι μεγάλοι τσακωμοί που είχαμε (για μικροπράγματα), ζήλια από πλευράς της, δεν με στήριζε και γενικά ένιωθα ότι εγώ ήμουν περισσότερο στην σχέση από ότι αυτή. Φυσικά είχα και εγώ τα λάθη μου. Της είπα να χωρίσουμε. Μετά από 1 μήνα περίπου που δεν είχαμε μιλήσει την πήρα τηλέφωνο γιατί μου είχε λείψει και κατάλαβα πόσο την αγαπούσα. Την παρακάλεσα, έκλαψα κλπ  και στο τέλος μου είπε ότι είναι με άλλον. Το θέμα μου όμως βρε παιδιά είναι ότι όσο περνάει ο καιρός αντί να την ξεχνάω την σκέφτομαι όλο και πιο πολύ, μου λείπει όλο και πιο πολύ, την σκέφτομαι όλη μέρα!! Και αυτή είναι με άλλον! Και πραγματικά απορώ με τον εαυτό μου γιατί να είμαι έτσι αφού δεν περνούσα και τόσο καλά στην σχέση μου! Κάθε μέρα περιμένω να με πάρει τηλέφωνο, τι ηλίθιος που είμαι! Μου φέρθηκε τόσο σκληρά όταν την παρακαλούσα να γυρίσει, είναι με άλλον και εγώ ακόμα στάσιμος σε εκείνη, με ελπίδες να γυρίσει! Όσο περνάει ο καιρός χειροτερεύω αντί να γίνομαι καλύτερα! Κι αυτό είναι που απορώ, το γιατί; Μου έμεινε απωθημένο; την αγάπησα πολύ; Πληγωμένος εγωισμός; Τα ανεκπλήρωτα όνειρα; Τι να πω! Δεν ξέρω! Γιατί να είμαι έτσι αφού δεν μας έβγαινε; (Εντάξει είχαμε κ πολύ καλές και ρομαντικές στιγμές δεν λέω ότι ήταν εντελώς χάλια) Μήπως είναι επειδή ήταν η πιο όμορφη κοπέλα που είχα ποτέ στην ζωή μου; Και μάλλον δεν θα ξανά βρω μια κοπέλα με τόση ομορφιά; Σας παρακαλώ βρε παιδιά πείτε μου την γνώμη σας. Θέλω να την ξεχάσω, να την βγάλω από το μυαλό μου, να σταματήσω να έχω ελπίδες. Θέλω να γίνω καλά.. Δεν με γεμίζει τίποτα τελευταία, πάω να χάσω τον εαυτό μου, αν δεν τον έχασα ήδη... Συγνώμη αν σας κούρασα. 

archagellos

# 2 στις 29/8/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.369

Οντος  man ...δεν ξερεις τι σου γινεται...

Αντι να παναγυριζεις που το παλτο το τρωει αλλος ...εσυ καθεσαι και κλαις ...
Τι να σου πω? 
Τα λες και απο μονος σου ...παναθεμασε...
Τσακωμους ,καυγαδες , γκρινια ,μιζερια ...εαν σου λειπουν ολα αυτα ...πηγαινε ενα πρωι σε μια εφορια ...θα νιωσεις ...οπως ησουν στην σχεση σου .
Πληγωμενος εγωισμος ειναι .
Την χωρισες ,μηπως και βαλει μυαλο και να τρεξει κιολας απο πισω σου ...αυτη σου εριξε μια μουτζα και βρηκε αλλον...και τωρα το φυσσας και δεν κρυωνει...
Και αυτο που σε ενοχλει...ειναι οτι ηταν ωραια ...και που θα βρεις αλλη ...απλα εκει το Point ...καταλαβες ?
Keep Walking 
Αρέσει στο μέλος Valfar26

achinos

# 3 στις 29/8/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kostas_10

Πάω να τρελαθώ

Μήπως είναι επειδή ήταν η πιο όμορφη κοπέλα που είχα ποτέ στην ζωή μου; Και μάλλον δεν θα ξανά βρω μια κοπέλα με τόση ομορφιά; 

To βρήκες!

Μη σκας όμως, γιατί όσο κ κουφαμάρα να σου φαίνεται...

η ομορφιά είναι στα μάτια αυτουνού που κοιτάει.

Νόμος της Φυσικής.

Αρέσει στο μέλος siopi13

James88

# 4 στις 29/8/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 45

Εγωισμός

Φίλε μου,

ΔΕΝ την θέλεις. Όπως είπες υπήρχαν προβλήματα που σε έκαναν να μην θέλεις να είσαι σε σχέση μαζί της. Απλά είχες μάθει να σε παρακαλάει και περίμενες μετά τον χωρισμό να τρέξει από πίσω σου. Λάθος φίλε μου. Έτσι δεν θα "μάθεις" κανέναν να συμπεριφέρεται. Πρέπει να επικοινωνήσεις το τι σε ενοχλεί. Και αφού το επικοινωνήσεις αν νιώσεις ότι δεν ακούγεσαι, φεύγεις... Με τελεσίγραφα που στο μυαλό σου τα έχεις και με προκαθορισμένο τέλος ότι η άλλη θα σε κυνηγήσει... φτάνεις 1 μήνα μετά να μην παίρνει ο εγωισμός σου αυτό που ήθελε και να πληγώνεται... Και όταν πληγώνεται ο αντρικός εγωισμός το μεταφράζει σε έρωτα και αγάπη και η καλύτερη που θα μπορούσα να έχω και η πιο όμορφη.
ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ!!!
Κατάλαβε πως είναι ο εγωισμός μου που δεν σε αφήνει να πας παρακάτω και την επόμενη φορά να έχεις στο μυαλό σου να μην δίνεις τελεσίγραφα αν δεν τα εννοείς. Το τελεσίγραφο στις γυναίκες όντως πιάνει, αλλά πιάνει όταν το εννοείς! Αν μετά από 1 μήνα παρακαλάς... της ανεβάζεις τον εγωισμό στα ύψη!!!
Δέξου ότι πληγώθηκε ο εγωισμός σου και πήγαινε παρακάτω man! Και πάνω από όλα αξιοπρέπεια! ;-) ;-)

tangerinedream

# 5 στις 29/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...τώρα καλέ μας φίλε, εμείς σου γράφουμε -όπως κάνουμε σε άλλες ανάλογες περιπτώσεις-  μερικές σκέψεις μας για να σε τονώσουμε, να νιώσεις καλύτερα και όντως σιγά-σιγά να απεμπλακείς απο αυτή την κατάσταση και να προχωρήσεις στη ζωή σου για τις επόμενες περιπέτειες...τα γράφουμε ψύχραιμα και με μια δυναμική στάση απέναντι στον πόνο που νιώθετε και την απελπισία σας...όμως τα περισσότερα είναι σε θεωρητικό επίπεδο και ισχύουν μέχρι να συμβούν σε εμάς...και όταν μας συμβούν -και είναι καλοδεχούμενα γιατί και αυτά μαζυ με πολλά άλλα συνθέτουν τη μαγεία της ζωής- τοτε εκεί να δείς πατώματα...
...θα πρέπει να ηρεμήσεις λίγο και να δείς το όλο θέμα πιο χαλαρά και πιο καθαρά...τα περισσότερα τα γράφεις εσυ και ισχύουν...και όλα όσα γράφεις ευθύνονται για την κατάληξη...τώρα θα πρέπει να αποδεχτείς την κατάληξη και να συνεχίσεις...δεν χρειάζεται να τρελλαθείς γιατί σύντομα θα μπείς στην επόμενη και ανάλογη ιστορία...

...

Enikos

# 6 στις 29/8/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.656

Δυο ντεπα, με γκαζοζα και ξαπλα στον καναπε, μεχρι να ανοιξουν τα χειμερινα μπαρακια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kostas_10

Πάω να τρελαθώ

Θέλω να γίνω καλά.. 

Αρέσει στα μέλη nikolasboobs, MiltosRNLI1930

barbie200

# 7 στις 29/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σιγα που την θελεις ανασφαλεια κ μοναξιες νιωθεις μολις γνωρισεις την επομενη ουτε να την φτυσεις,παρε τους φιλους σου βγες εξω φλερταρε καμια αλλη κ ολα θα γινουν

MiltosRNLI1930

# 8 στις 29/8/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Διαβασε

το Θεμα του Gergios 1981 .Ασε τη μιζερια και τη μουχλα .Πεταξε τα παντελονια με τις 78.5 πλευρικες τσεπες .Γινε διαφορετικος απο τη μαζα των κατοικων αυτου του Εθνους .Αλλαξε τροπους ζωης.

ROCK-54

# 9 στις 29/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ενας χρονος...

• ολα να τα κανεις μονος 
  • Σουπερ μαρκετ
  • την ομελετα με τις πατατες που σε αναγουλιαζει 
  • ενα συμμαζεματακι του ασυμμαζευτου σπιτιου
  • εκεινη τη γρηγορη μπουγαδα που δεν σου βγαινει παντα σωστη
  • ...και εκεινο το βουνο με τα απλυτα πιατα που πρεπει μονος να αναλαβεις,επειδη απο προχθες τα καθαρα τελειωσαν
  • γυρνας σε ενα αδειο σπιτι απο τη δουλεια κ δεν εχεις που ν'ακουμπησεις...τα νευρα σου
  • ασε που ξεχασες απο ποτε εχεις να βαλεις το κολιο στο ξυδι κ ροζιασαν τα χερια σου
  • και η αλλη ουτε ενα μνμ,ουτε ενα μεϊλ,ουτε τηλεφωνο
  • ε,ειναι να μην πας να τρελαθεις...

https://www.youtube.com/watch?v=LnmOMSLD7Pg

Δωσε πονο!...που λεει κ ο ποιητης...

tangerinedream

# 10 στις 29/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...ε όχι δεν θα μας τρελλάνει κανείς...εμείς στο φινάλε μπορεί να τρελλαθούμε αλλά δεν θα επιτρέψουμε σε κανέναν να μας τρελλάνει...

somebody961

# 11 στις 29/8/2016
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kostas_10

Μήπως είναι επειδή ήταν η πιο όμορφη κοπέλα που είχα ποτέ στην ζωή μου; Και μάλλον δεν θα ξανά βρω μια κοπέλα με τόση ομορφιά;

Είχα παλιά ένα πανέμορφο αυτοκίνητο. Το έπλενα, το γυάλιζα, έβαλα αεροτομή πίσω, αυτοκόλλητα και άστραφτε, έλαμπε ολόκληρο και καμάρωνα για αυτό!

Ομως, σε άλλο θέμα εδώ, η συζήτηση είναι περί περηφάνιας και ταπείνωσης. Και η περιφάνια έχει έναν βασικό εχθρό. Την ταπείνωση, από όπου και αν προέρχεται.

Οταν το αμάξι αυτό έφυγε, ήμουν απαρηγόρητος. "Πόσο όμορφο είναι", - σκεφτόμουν - όταν το οδηγούσα,
και σε μια στροφή έφυγε από το δρόμο και έπεσε με τούμπες στον πλαϊνό χωματόδρομο.

Δεν ήταν το αμάξι που χάθηκε. Ούτε τραυματίστηκε κανείς, παρά μόνον η εικόνα μου, η περηφάνια μου, εκείνο που ήθελα από εμένα να προβάλω. Εχασα το γόητρο μου.

Αλλά, πήρα ένα μάθημα, και ευχαριστώ το ατ(ευ)τύχημα για αυτό.

Πως, όταν οδηγάμε, προσέχουμε πώς παίρνουμε τις στροφές..

ΥΓ: Η παραπάνω ιστορία είναι φανταστική. Οσο τής φαντασίας είναι μια σχέση που την έχουμε για λάθος λόγους.

Αρέσει στο μέλος nikolasboobs
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

Kostas_10

# 12 στις 29/8/2016
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ελλάδα

Σας ευχαριστω ολους παιδια για τις απαντησεις σας.. Ολοι εχετε ενα δικιο στις απαντησεις σας. Ισως να μην την θελω,ισως ειναι ο πληγωμενος μου εγωισμος, η μοναξια, η ανασφαλεια κλπ. Αγαπητη barbie, προσπαθησα να φλερταρω και να προσωρησω την ζωη μου αλλα με τραβαει πισω ολη αυτη η κατασταση γιατι ελπιζω στον γυρισμο της.. Μεγαλα παιχνιδια του μυαλου, αν και θελω να την βγαλω απο το μυαλο μου τιποτα! Αρχισα να βγαινω, γραφτηκα σε γυμναστηριο μηπως και ξεχασω αλλα τιποτα! Αυτη στο μυαλο μου! Οτι κι αν κανω! Τι στο καλο μου συμβαινει; Και σας ειπα, περναει ο καιρος κ αντι να ξεχναω, την θυμαμαι κ πληγωνομε ολο και περισσοτερο. Δεν ξερω ρε παιδια. Καποιες στιγμες την σκεφτομαι παρα παρα πολυ εντονα σε σημειο που κλαιω για τον ευατο μου, για την ολη κατασταση, για τα ονειρα που εκανα μαζι της, που τα ξεχασε τοσο γρηγορα και προχωρησε. Μου εχει γινει εμμονη πλεον η σκεψη της. Πως βγαινεις απο ολα αυτα ρε παιδια; Τι κανεις; Πως ξεχνας; Μακαρι να υπηρχε ενα κουμπι να τα διαγραψω ολα! 

matiamou12

# 13 στις 29/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λες δεν ξερω τι μου γινεται..παω να χασω τον εαυτο μου...καλα ολοι σε αυτη την φαση ειμαστε δεν ξερουμε τι μας γινεται γενικως..ασε και εγω μπορω να σου πω προσπαθω να συνελθω απο τα συμβαντα και ειναι αβασταχτο...στο αναφερω γιατι δεν εισαι ο μονος...που περναει λουκι και φαση στην ζωη του...(εγω παλι για αλλους λογους)τεσπα..αυτη κρεβατωθηκε με την μια σε αλλον...και εσυ...εισαι στο κενο...και νιωθεις οτι ολο πεφτεις πεφτεις και σταματημο δεν εχει...

Καταρχειν και οι δυο κανατε τα αδυνατα δυνατα για να μην ειστε μαζι...το οτι εσυ της ειπες να χωρισετε...δεν σημαινει κατι..τι κανεις...?προς στιγμην μεσα σου εισαι χιλια κομματια...πως φευγει ολο αυτο?ο χρονος...θα σε βοηθησει...τιποτε αλλο...

Οσο για την ομορφια γιατι επικεντρωνεσε και εκει...πιστεψε με θα βρεις και μπορει να βρεις και καλυτερη...χαρακτηρα βρησκεις?μπορει να βρεις και να μην γυρισεις να την κοιταξεις καν...ουτε καν σχεση μπορει να μην κανεις.με τον καλο χαρακτηρα..

εσυ προφανως μουνακι ηθελες...τωρα παρε να εχεις...στα λεω χοντρα...η τυπισα μεσα σε ενα μηνα βρηκε αντικαταστατη...οποτε κατσε εσυ και κλαιγε εδω μεσα...και αρχιζε τα παραπονα για να σου χαιδευψουμε τα αυτια...εγω θα σου πω οτι γλυτωσες.Αν μεσα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα βρηκε...σημαινει οτι τον εψινε λιγο καιρο πριν χωρισετε...ισως ηταν απλος γνωστος της...και τωρα εγινε η σχεση της.

Συνελθε και προχωρα...οσες θελεις ομορφες...τωρα αυτη κοιταξε εσενα γιατι την καλυπτες μωλις ειδε οτι δεν καλυπτετε αρχησαν οι καβγαδες...το ειπες και μονος σου...εσυ εδινες πιο πολλα...

https://www.youtube.com/watch?v=qiTXbkJIgcY

μην τρελενεσαι...και ας μην εχεις εγωισμο...και ας την σκεφτεσαι...ξεχνατα ολα...το πιο ασχημο μεσα σε ολα αυτα που εζησες να ηταν ολα αυτα που ζησατε ενα ψεμα...αφου εζησες αληθινα αισθηματα...να χαιρεσαι και ας τελειωσαν...κακος μεν αλλα τελειωσαν..

Κρατα τα καλα και προχωρα...εισαι μωλις 25...θα ξανα αγαπησεις να εισαι σιγουρος...και δυνατα...αν σε ενδιαφερει η εμφανιση..και οτι σου καθησε η καρα καλονα...μην στεναχωριεσαι..θα ξανα εχεις...το θεμα ειναι οτι η κουκλαρα σε γειωσε...θελεις να σε ξανα γειωσει?εκτος αν εισαι μαζοχας εκει παω πασο..δικο σου θεμα.

inioxos52

# 14 στις 29/8/2016
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Καλα ρε φιλαρακι, οσο μεγαλωνες και κατα την διαρκεια της εφηβειας σου, ο μπαμπας σου δεν σου εμαθε πως δεν παρακαλαμε ποτε γυναικα να γυρισει? Και αντε δεν το εκανε ο πατερας σου. Καποιος παπους  σου τουλαχιστον?  Ουτε αυτοι?  Ουτε κανενας θειος δεν σου ειπε μια κουβεντα για τα επιτρεπεται και τα απαγορευεται οταν εχεις να κανεις με γκομενες? Να γιατι τοχασες και αυτο το τραινο, να και γιατι εαν συνεχισεις ετσι θα βαρεθεις να μετρας χαμενα τραινα στην ερωτικη σου ζωη.

Παση θυσια, αλλαξε!!! ΧΘΕΣ!!!

Αρέσει στα μέλη James88, panagiotismp90
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

matiamou12

# 15 στις 30/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ποιος σας ειπε οτι το να πιασεις την κοπελα...ειναι παρακαλια..?το ιδιο ισχυει και για το αντιθετο φυλο...ποιος σας ειπε...οτι ειναι ντροπη να πας να μιλησεις?να δεις αν εξακολουθει να σε θελει..?γιατι υπαρχουν ακομη συναισθηματα...τι ταμπελες και ταμπου ειναι αυτα...?

μιλαμε ο αντρικος εγωισμος ειναι υπερμετρος...μερικες φορες...αν οχι τις περισσοτερες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από inioxos52

Καλα ρε φιλαρακι, οσο μεγαλωνες και κατα την διαρκεια της εφηβειας σου, ο μπαμπας σου δεν σου εμαθε πως δεν παρακαλαμε ποτε γυναικα να γυρισει? Και αντε δεν το εκανε ο πατερας σου. Καποιος παπους  σου τουλαχιστον?  Ουτε αυτοι?  Ουτε κανενας θειος δεν σου ειπε μια κουβεντα για τα επιτρεπεται και τα απαγορευεται οταν εχεις να κανεις με γκομενες? Να γιατι τοχασες και αυτο το τραινο, να και γιατι εαν συνεχισεις ετσι θα βαρεθεις να μετρας χαμενα τραινα στην ερωτικη σου ζωη.

Παση θυσια, αλλαξε!!! ΧΘΕΣ!!!

inioxos52

# 16 στις 30/8/2016
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kostas_10

... Μετά από 1 μήνα περίπου που δεν είχαμε μιλήσει την πήρα τηλέφωνο γιατί μου είχε λείψει και κατάλαβα πόσο την αγαπούσα. Την παρακάλεσα, έκλαψα κλπ  και στο τέλος μου είπε ότι είναι με άλλον. Το θέμα μου όμως βρε παιδιά είναι ότι όσο περνάει ο καιρός αντί να την ξεχνάω την σκέφτομαι όλο και πιο πολύ, μου λείπει όλο και πιο πολύ, την σκέφτομαι όλη μέρα!! Και αυτή είναι με άλλον!

...Κάθε μέρα περιμένω να με πάρει τηλέφωνο, τι ηλίθιος που είμαι! Μου φέρθηκε τόσο σκληρά όταν την παρακαλούσα να γυρίσει, είναι με άλλον και εγώ ακόμα στάσιμος σε εκείνη, με ελπίδες να γυρίσει!...

...Όσο περνάει ο καιρός χειροτερεύω αντί να γίνομαι καλύτερα!

...Θέλω να την ξεχάσω, να την βγάλω από το μυαλό μου, να σταματήσω να έχω ελπίδες.

Καλο θα ηταν, πριν εκφερουμε αποψη για ενα θεμα και μια απαντηση, να τα διαβαζουμε ενδελεχως και λεπτομερειακως.

1) Δεν την επιασε απλως να της μιλησει, -που θα μπορουσε φυσιολογικα να συμβει-, αλλα την παρακαλουσε με κλαματα λεει εαν προσεξες. Πραγμα που δεν επιτρεπεται απο αντρα προς γυναικα, και γιαυτο ο ψογος.

2) Και ναι.  Δεν ειναι λες ντροπιαστικο για εναν αντρα να πηγαινει με δακρυα να παρακαλαει μια γυναικα που ηδη τον εχει αντικαταστησει στην ζωη της και το κρεβατι της με αλλον, και μαλιστα του το λεει και καταμουτρα. Εαν αυτη η ροχαλα που του πεταει στην μουρη δεν ειναι ντροπιαστικη για αυτον και τα παντελονια που φοραει, ε τοτε η λεξη ντροπη εχει χασει καθε εννοια και αξια.

3) Ειναι ταμπου ολα αυτα? Ειναι ταμπελες?  Και δεν πρεπει κατα την γνωμη σου ο αντρας να αντιδρασει επιστρατευοντας τον εγωισμο του προκειμενου να διασωσει τουλαχιστον την αντρικη του αξιοπρεπεια?

Αρα κοπελια, ο αντρικος εγωισμος ειναι απολυτως απαραιτητος προκειμενου να μην γινεται ο αντρας παιχνιδι στα χερια μιας γυναικας αφενος, αλλα και για να της δειξει πως αυτος ο συγκεκριμενος αλλα και καθε αλλος στην θεση του, δεν ειναι ουτε μανιαμουνιας και σουρτα-φερτας, αλλα ουτε και μουνοδουλος του αισχιστου ειδους που δεν αξιζει κανενος ειδους σεβασμο αφετερου!!!

Αρέσει στα μέλη antonis-1981, James88
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

Enikos

# 17 στις 30/8/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.656

Απο μονο του, μου θυμιζει...καρεκλα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από matiamou12

Ποιος σας ειπε οτι το να πιασεις την κοπελα...ειναι παρακαλια..?

Kostas_10

# 18 στις 30/8/2016
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ελλάδα

Παιδιά στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν νομίζω να είχε οποιοδήποτε αντίκτυπο το ότι έκλαιγα και την παρακαλούσα αφού ήδη ήταν με τον άλλο. Οπόταν καμιά διαφορά. Τώρα όσο αφορά τον αντρικό εγωισμό, τι να πω. Υπάρχουν άνθρωποι που τον υπηρετούν πιστά υπάρχουν και αυτοί που οχι και τόσο. Είναι η άποψη μου οτι όταν αγαπάς και δεν θέλεις να χάσεις ενα άνθρωπο υπάρχει μεγάλη πιθανότητα και να κλάψεις και να παρακαλέσεις. Παίζεις το τελευταίο σου χαρτί. Εγω έκλαψα, παρακάλεσα, ίσως να "έπεσα" στα μάτια της, ισως να έχασα τον ανδρισμό μου (κατά εκείνη) αλλά πάλι ίσως να αντιλήφθηκε οτι όντως την αγαπάω αλλά εκείνη να μην με θέλει.. Κάνεις δεν ξέρει νομίζω. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο. Με το να μην την πάρω τηλέφωνο γρηγορότερα είχε αποτέλεσμα να βρει άλλο, αν την έπαιρνα πιο γρήγορα ίσως να ήταν διαφορετικά τα πράγματα, ίσως πάλι όχι.

Hrist983

# 19 στις 30/8/2016
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 101

μια χαρα εισαι

απαλαχτηκες απο ενα βραχνα οπως λες γαυτο για παμε να σπασουμε τα τζαμια απο την ενταση της μυσικης ριξε και καμια ζεμπεκια δικο σου ... > ΑΠΑΛΛΑΧΤΗΚΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ (ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΕΝΙΔΙΑΤΗΣ) https://youtu.be/wC2dlVgAjlw 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kostas_10

Πάω να τρελαθώ

Καλησπέρα παιδιά,

Δεν ξέρω τι μου γίνεται. Θα ήθελα πάρα πολύ την γνώμη σας. Λοιπόν, έχω χωρίσει μετά από 1 χρόνο σχέσης (συγκατοικούσαμε κιόλας). Γενικά, οι αιτίες ήταν οι μεγάλοι τσακωμοί που είχαμε (για μικροπράγματα), ζήλια από πλευράς της, δεν με στήριζε και γενικά ένιωθα ότι εγώ ήμουν περισσότερο στην σχέση από ότι αυτή. Φυσικά είχα και εγώ τα λάθη μου. Της είπα να χωρίσουμε. Μετά από 1 μήνα περίπου που δεν είχαμε μιλήσει την πήρα τηλέφωνο γιατί μου είχε λείψει και κατάλαβα πόσο την αγαπούσα. Την παρακάλεσα, έκλαψα κλπ  και στο τέλος μου είπε ότι είναι με άλλον. Το θέμα μου όμως βρε παιδιά είναι ότι όσο περνάει ο καιρός αντί να την ξεχνάω την σκέφτομαι όλο και πιο πολύ, μου λείπει όλο και πιο πολύ, την σκέφτομαι όλη μέρα!! Και αυτή είναι με άλλον! Και πραγματικά απορώ με τον εαυτό μου γιατί να είμαι έτσι αφού δεν περνούσα και τόσο καλά στην σχέση μου! Κάθε μέρα περιμένω να με πάρει τηλέφωνο, τι ηλίθιος που είμαι! Μου φέρθηκε τόσο σκληρά όταν την παρακαλούσα να γυρίσει, είναι με άλλον και εγώ ακόμα στάσιμος σε εκείνη, με ελπίδες να γυρίσει! Όσο περνάει ο καιρός χειροτερεύω αντί να γίνομαι καλύτερα! Κι αυτό είναι που απορώ, το γιατί; Μου έμεινε απωθημένο; την αγάπησα πολύ; Πληγωμένος εγωισμός; Τα ανεκπλήρωτα όνειρα; Τι να πω! Δεν ξέρω! Γιατί να είμαι έτσι αφού δεν μας έβγαινε; (Εντάξει είχαμε κ πολύ καλές και ρομαντικές στιγμές δεν λέω ότι ήταν εντελώς χάλια) Μήπως είναι επειδή ήταν η πιο όμορφη κοπέλα που είχα ποτέ στην ζωή μου; Και μάλλον δεν θα ξανά βρω μια κοπέλα με τόση ομορφιά; Σας παρακαλώ βρε παιδιά πείτε μου την γνώμη σας. Θέλω να την ξεχάσω, να την βγάλω από το μυαλό μου, να σταματήσω να έχω ελπίδες. Θέλω να γίνω καλά.. Δεν με γεμίζει τίποτα τελευταία, πάω να χάσω τον εαυτό μου, αν δεν τον έχασα ήδη... Συγνώμη αν σας κούρασα. 

inioxos52

# 20 στις 30/8/2016
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Kostas_10

Παιδιά στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν νομίζω να είχε οποιοδήποτε αντίκτυπο το ότι έκλαιγα και την παρακαλούσα αφού ήδη ήταν με τον άλλο. Οπόταν καμιά διαφορά. Τώρα όσο αφορά τον αντρικό εγωισμό, τι να πω. Υπάρχουν άνθρωποι που τον υπηρετούν πιστά υπάρχουν και αυτοί που οχι και τόσο. Είναι η άποψη μου οτι όταν αγαπάς και δεν θέλεις να χάσεις ενα άνθρωπο υπάρχει μεγάλη πιθανότητα και να κλάψεις και να παρακαλέσεις. Παίζεις το τελευταίο σου χαρτί. Εγω έκλαψα, παρακάλεσα, ίσως να "έπεσα" στα μάτια της, ισως να έχασα τον ανδρισμό μου (κατά εκείνη) αλλά πάλι ίσως να αντιλήφθηκε οτι όντως την αγαπάω αλλά εκείνη να μην με θέλει.. Κάνεις δεν ξέρει νομίζω. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο. Με το να μην την πάρω τηλέφωνο γρηγορότερα είχε αποτέλεσμα να βρει άλλο, αν την έπαιρνα πιο γρήγορα ίσως να ήταν διαφορετικά τα πράγματα, ίσως πάλι όχι.

Φιλαρακι, αντικτυπο εχει και μαλιστα εντελως αρνητικο το να κλαις δημοσια σαν το μωρο για μια γυναικα. Παυεις να της εμπνεεις την σιγουρια και την αισθηση του οτι εισαι αντρας δυνατος και αξιος να ανταπεξελθεις στα δυσκολα.

Και οι γυναικες προτιμουν παντοτε τους δυνατους να ξερεις, και αυτους που τους εμπνεουν εμπιστοσυνη και σεβασμο.

Και οταν πραγματικα αγαπας εναν ανθρωπο φιλαρακι και δεν θελεις να τον χασεις, δεν συμπεριφερεσαι οπως εσυ πριν τον χωρισμο πουλωντας τζαμπα μαγκια  λεγοντας της να φυγει. Βλεπεις η σταμνα πολλες φορες παει ερχεται στο πηγαδι, αλλα μια φορα μονο σπαει.

Τωρα, κρυψου στην φωλια σου, κλαψε οσο θελεις μονος σου, και οταν το παρεις αποφαση να την ξεπερασεις, και αφου την διαγραψεις οριστικα απο μεσα σου, βγες ξανα στην πιατσα, και ασχολησου με το κυνηγι.

Τωρα εμαθες φανταζομαι πως οσο μεγαλωνεις, πρεπει νασαι σοβαροτερος στις σχεσεις σου, να μην πουλας τζαμπα μαγκιες, αλλα και να μην ανεχεσαι να μην σε σεβονται οσο ακριβως τις σεβεσαι.

Αντε κουραγιο. Φουρτουνα ειναι και θα περασει...

Αρέσει στα μέλη antonis-1981, James88
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε